Obec Podolí

ROZŠÍŘENÍ SBĚRNÉHO DVORA PODOLÍ

EU

ROZŠÍŘENÍ SBĚRNÉHO DVORA PODOLÍ

V současné době vybudovaný sběrný dvůr nemá dostatečnou kapacitu a prostor pro kvalitní dotřídění odpadů. Na sběrném dvoře je nyní prováděn zpětný odběr elektrozařízení, jsou přijímány objemné odpady, nebezpečné odpady, kovy nebo bioodpad. Kapacita SD je již naplněna a není prostor pro umístění dalších sběrných prostředků.

Cílem je výstavba dalších zpevněných ploch sběrného dvora 100 m2. Nové zpevněné plochy budou vybaveny navrženými technickými a technologickými prostředky. Navrhované řešení umožní:

• využívat větších kontejnerů na odpady (čímž se může snížit četnost jejich odvozu),
  • zavést oddělený sběr více druhů odpadů (lepší dotřídění),
  • komfortnější využití plochy sběrného dvora pro občany (lepší manipulovatelnost s auty).

Rozpočtové náklady v cenách 2019 jsou 1 152 058 Kč, výše schválené dotace je 979 249 Kč.

PROJEKT SD PODOLÍ

SITUACE SD - NOVÁ PLOCHA

Rozšíření sběrného dvora Podolí

Díky projektu podpořenému z Operačního programu Životní prostředí může naše obec rozšířit sběrný dvůr a nakoupit jeho vybavení. Cílem tohoto projektu je zajistit občanům obce místo s dostatečnou kapacitou pro odkládání různých druhů odpadů, kde budou odpady kvalitně dotříděny, a tedy co nejmenší množství těchto odpadů bude předáváno k odstranění na skládky.

Realizací tohoto projektu dojde ke zkvalitnění nakládání s odpady na území obce Podolí.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

EUStátní fond ŽP

projekt SD Podoli.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 596,62 kB

Situace SD_nova plocha.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 26,93 kB
Datum vložení: 12. 12. 2023 0:00
Datum poslední aktualizace: 12. 12. 2023 22:18

Užitečné informace

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Rezervační systém

Komunální služby

Hlášení závad

Ztráty a nálezy

dnes, pátek 19. 4. 2024
déšť 10 °C 0 °C
sobota 20. 4. slabý déšť 7/3 °C
neděle 21. 4. zataženo 8/0 °C
pondělí 22. 4. zataženo 8/0 °C

Mohlo by Vás zajímat

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na

Partnerská města

Kuchyňa

Kuchyňa je obec na Slovensku v okrese Malacky. Žije zde přibližně 1 800 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1206. Na západním okraji obce leží vlaková stanice Kuchyňa na místní trati Zohor - Plavecký Mikuláš.

www.obeckuchyna.sk

Ay-Sur-Moselle

Ay-sur-Moselle je francúzska obec, ktorá sa nachádza v departemente Moselle, v regióne Lotrinsko. Obec má rozlohu 4,69 km². Najvyšší bod je položený 182 m n. M. A najnižší bod 154 m n. m.

www.aysurmoselle.fr

parallax-logo