Logo2 mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > PARK NAD VÝHONEM III

PARK NAD VÝHONEM III

V rámci přípravy zástavby území Br1 pro bydlení v rodinných domech III. etapy lokality Nad Výhonem byl kromě 15-ti stavebních pozemků vyčleněn pozemek pro realizaci parku zeleně pro odpočinek a relaxaci nových obyvatel.

Na jaře roku 2017 jsme nechali zpracovat projektový návrh členění, výsadby a vybavení parku a podali žádost o dotaci ze SFŽP ČR, Národního programu Životní prostředí na podporu Zlepšení funkčního stavu zeleně ve městech a obcích. Ve získání dotace jsme byli úspěšní, fond se zavázal poskytnout obci podporu ve výši 207.670,- Kč. 

 

PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE

 

Souhrnná a technická zpráva            C3_koordinace.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve výběrovém řízení byla realizace zakázky zadána nejvýhodnější nabídce, kterou podala společnost Kavyl, spol. s r.o., která už v obci realizovala stromořadí v blízkosti areálu Agropod. Realizace parku byla proveden v podzimních měsících a v návaznosti na termín dokončení byla naplánována kontrola a doplnění výsevu travních ploch. Bohužel v důsledku extrémně suchého počasí v roce 2018 travní porost neměl šanci k růstu, proto byl dohodnut se zhotovitelem nový výsev v podzimních měsících roku 2018.

 

ROZPOČET

ZÁVĚREČNÉ VYHODNOCENÍ AKCE

 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

      logo MZP.png        logo SFŽP.png