Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 26. 10. 2015 7:54
  Vlasta Malíková
  dýně

  Dobrý den,sháním 1ks dýně pro mého vnuka do školky,prosím,jestli by mohl někdo tuto dýni prodat,budu ráda.Může být i bez jader.
  Děkuji Malíková


 • 28. 10. 2015 19:16
  Stanislav Mrázek
  Státní svátek

  Vážení zastupitelé,
  nevím, zda jsem něco nepřehlédl, ale marně jsem sledoval, zda se v obci nějak výrazněji projeví největší státní svátek ČR - 97. výročí založení samostatné republiky. Není to sice kulaté výročí, ale ?!?
  28.říjen 1918 mi připomněla jen vlajka ČR na sokolovně. Ještě, že jsem si na nástěnce ČSL přečetl, že (asi usilovně) studujete návrh nějaké vyhlášky, takže znovu (jistě to ví od učitelek) připomenout - především naší mládeži - důvod proč "dnes nešli do školy", je mi snad jasný. Hmm, alespoň obecní rozhlas mohl vyhrávat... Když si připomenu vaši aktivitu v předcházejících dnech, tak je mi z toho tak nějak "divně".
  U některých státních institucí se dnes konaly Dny otevřených dveří - v Podolí mohl proběhnout např. Den otevřených vrat na Zámku, kde jsme si mohli prohlédnout útulné prostředí dvora OÚ a přilehlého traktu. Na tomto nádvoří mohly být např. také předány slavnostně diplomy či uznání ZO či starosty našim nejaktivnějším občanům posledního podolského období, hejtmanovi a starostům okolních obcí. Škoda, že kulturní komise nějak zaspala.
  A nebo jsem skutečně něco přehlédl? V tom případě přijměte moji omluvu.


 • 29. 10. 2015 11:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: Státní svátek

  Dobrý den pane Mrázku,
  žáci základní školy mají v rámci školního výukového programu zařazen tematický okruh "Státní svátky", kde si připomínají důvod oslav všech státních svátků ČR a jejich souvislosti s obcí Podolí. Děti se seznamují se státními symboly, znají hymnu, znají podolské pomníky I. i II. sv. války atd.
  Výročí vzniku samostatného českého státu si stejně jako každoročně připomněly i děti mateřské školy hymnou, vlaječkami i kyticí u památníku I. sv. války, stejně tak starosta obce.
  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 29. 10. 2015 0:06
  Stanislav Mrázek
  Státní svátek 2

  Ještě jsem viděl u pomníku obětí 1.sv.války kytici a svíčku, tak jsem asi něco prošvih (?). Škoda, jistě bych se zúčastnil.


 • 4. 11. 2015 15:15
  Kašíková Věra
  dopravní situace

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - nevím na koho se obrátit (velice laický dotaz) - zda by se nedaly dát provizorně nebo napevno semafory u křižovatku co je za kopkou "hnoje" - výjezd na státní na Výškov a na Šlapanice. Dopravní situace ve špičku i mimo ní je na tomto úseku cesty zcela katastrofální. Občané z Podolí si o tom jen povídají, já se raději rovnou zeptám....


 • 4. 11. 2015 17:15
  Vítězslav Eliáš
  Re: dopravní situace

  Dobrý večer paní Kašíková,
  instalovat dopravní značení, byť i přechodné, je velmi složitý proces. Znamená zpracování projektové dokumentace, její odsouhlasení Dopravním inspektorátem Policie ČR a vydáním stanovení dopravního značení Silničním správním úřadem. Zásadní je schválení DI PČR, který se řídí přísnými předpisy. Na základě zkušeností si troufám tvrdit, že se v tomto případě vyjádří negativně. Přesto však učiníme dotaz a výsledek zveřejníme v odpovědi.

  Pěkný večer
  Vítězslav Eliáš


 • 5. 11. 2015 0:05
  Věra Kašíková
  Bio kontejnery

  Dobrý večer, mám ještě jeden dotaz. Teď na podzim je mnoho odpadů ze zahrady - kolikrát se prostě nevleze do bio popelnice. Někteří lidé nemají možnost dovézt tento odpad nahoru do ekodvora. Tudíž názorný příklad...v pondělí se vyvážely bio kontejnery od garáží a v úterý již byly plné. Nešlo by zařídit, aby se v tento čas (podzim) prostě vyvážely jednou za týden?


 • 6. 11. 2015 13:16
  Roman Vlasák
  Re: Bio kontejnery

  Dobrý den,
  vzhledem k okolnostem s množstvím bio odpadu v obci, řešíme změnu smluv na jeho svoz se společností Respono.
  Tato nabízí variantu svozu 33x za rok v těchto intervalech:
  červen - říjen 1x týdně
  březen - květen a listopad 1x 14dnů
  prosinec - únor 1x měsíčně

  Děkuji za upozornění a přeji pěkný den.
  Vlasák


 • 5. 11. 2015 0:08
  Věra Kašíková
  Dopravní situace II

  Osobně si myslím, že tento "problém" s dopravou se dal očekávat a tím pádem se měla tato řízení a povolení vyřizovat již s povolením na kruhový objezd. Ale i tak děkuji pane starosto za odpověď a ochotu


 • 6. 11. 2015 21:44
  Jan Vintr
  Re: Dopravní situace II

  Mě hlavně vždy při stání v koloně napadá otázka, proč padla volba zrovna na kruhový objezd malého průměru. Ten bude velmi rychle poškozen průjezdem těžkých vozů stejně jako ten ve Slatině (taková autohoupačka) a hlavně neposkytne žádnou ochranu chodců. Předpokládám že jediný důvod je 20x vyšší investiční náklady o proti semaforům :-)


 • 8. 11. 2015 2:54
  Michal Marcian
  Re: Dopravní situace II

  Pane Vintr, mně tedy 36m v průměru nepřipadá jako "kruhový objezd malého průměru". S asi 20 let provizorním kruháčem ve Slatině se to nedá srovnávat.


 • 6. 11. 2015 23:27
  Věra Kašíková
  dopravní situace v obci

  Dobrý den, a měla bych ještě jeden dotaz. Chtěla bych se zeptat zda je trochu "okaučováno" ta trocha hlídání (policie), ohledně zákazu vjezdu do Podolí bez povolenky. Všimla jsem si, že v poslední době je celkem velký provoz v obci a když stojím v koloně na výjezdu do Šlapanic, celkem hodně aut z kolony do Brna odbočuje na Podolí....Asi by mi to bylo jedno je to problém těch co měli všechno toto zařídit, ale viděla jsem, že cca 2x bylo skoro sraženo dítě.....


 • 9. 11. 2015 9:11
  Roman Vlasák
  Re: dopravní situace v obci

  Dobrý den paní Kašíková,

  policii ze Šlapanic v současnosti pomáhá i policie z Brna ( městská i státní ). Snaží se zvládnout provoz jak u Bedřichovic tak všechny objízdné trasy, na kterých jsou kritické křižovatky. Nyní lze stavbou projíždět obousměrně, provoz je tedy trochu plynulejší. Policii jsme opakovaně urgovali. Minulý týden již odkláněli provoz zpět na státní. Bohužel jsou plně vytíženi takže u nás nemohou být neustále...

  Přeji pěkný den.
  Vlasák


 • 9. 11. 2015 10:40
  Helena Vrzalová
  Re: dopravní situace v obci

  Dobrý den, přidám také jednu zkušenost z dnešního rána. Chodím pravidelně venčit psa kolem potoka směr k Zukalovu mlýnu a po cestě kolem myslivecké chaty a sadu zpět. Někteří řidiči již zjistili, že se dá na Kolonce odbočit, čímž se vyhnou Podolí a vyjedou na mostě u rybníka za Podolím. Pokud takovýchto "řidičů" bude více, cesta za nějaký čas bude zničena, opět blátivá. Nehledě na to, že za chvíli bude o strach se pohybovat kolem Podolí i na tzv. polních cestách, protože o nějaké umírněné rychlosti v jejich případech nemůže být řeč. Chápu, že Policie nemůže být všude, ale zákazová značka na odbočce u Velatic a výjimky, které jsme si vyřizovali přicházi bohužel vniveč,


 • 15. 11. 2015 11:00
  Kašíková Věra
  Re: dopravní situace v obci

  Dobrý den. Jezdím pravidelně do Šlapanic do kroužků (kolem kopky hnoje), a policii jsem teda na státní řídit provoz nikdy neviděla, a že by to tam ve špičku bylo potřeba...samozřejmě jak jste napsal - nemohou být všude....ale....


 • 27. 11. 2015 16:27
  Pavel Šimek
  Dotazníkové šetření

  Dobrý den, chci se zeptat ohledně dotazníkového šetření, které obec prováděla v září. Zatím jsem k této věci zaregistroval informaci o menším počtu odevzdaných dotazníků, ale nenarazil jsem na shrnutí výsledků. Prosím proto o informaci, jestli, případně jak, budou občané s výsledky tohoto šetření obeznámeni? Předem Vám děkuji za odpověď.


 • 27. 11. 2015 22:41
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dotazníkové šetření

  Dobrý večer,
  dotazníkové šetření je podkladem pro zpracování rozvojového plánu obce Podolí, který na základě smlouvy zpracovává odborná skupina z MAS Slavkovské bojiště, jíž je Podolí členem. Rozvojový plán bude podle smlouvy dokončen do konce února 2016. Pak s ním budou občané seznámeni.

  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 2. 12. 2015 10:29
  Valehrachová
  parkování v zatáčce???

  Dobrý den, mám potřebu se zeptat, zda je bezpečné parkování v zatáčce u žlutého domu vedle pana Kosa. Večer zcela nepřehledné....


 • 2. 12. 2015 11:19
  Roman Vlasák
  Re: parkování v zatáčce???

  Dobrý den paní Valehrachová,

  majitele auta upozorním a navrhnu jiné místo pro parkování. Zda místo změní, bezpečnost a silniční pravidla jsou již na majiteli...

  Přeji pěkný den.
  Roman Vlasák


 • 12. 12. 2015 13:48
  Radek Hůrka
  Kalendář Roketnice 2016

  Ve schránkách jsme našli všichni nový kalendář na příští rok. Za což děkuji. Těší mě, že mám nyní zevrubnou představu o kulturních akcích, které budou v roce 2016.
  Zaráží mě ale, že v Podolí budou příští rok pouze 3 - Pouť, Hody a Kácení máje. Zatímco ostatních 8 okolních obcí zřejmě žije bohatým kulturním životem.
  Je opravdu takový problém získat od našich spolků informace co plánují?
  Možná se mýlím, ale čekal bych aktivní přístup zejména kulturní komise, která by měla zastřešit a případně koordinovat termíny všech akcí v Podolí.
  Sešla se vůbec během letošního roku k tomu, aby projednala termíny se spolky?
  Jak je možné, že jinde např. Velatice, Sivice, Pozořice atp. mají plán akcí až do prosince 2016?
  Budeme s tím do budoucna něco dělat? Nebo pošleme do dalšího kalendáře 2017 poměrnou část fotek - což je 6 ks a je to?


 • 14. 12. 2015 16:52
  Gabriela Marciánová
  Re: Kalendář Roketnice 2016

  Dobrý den pane Hůrko,
  kulturní komise se sešla tento rok několikrát i s přizváním zástupců spolků. Nejednou jsme řešili kulturní akce, které jak obec tak spolky pořádají. Pakliže byste kalendář studoval zevrubně, jak píšete ve svém příspěvku, zjistil byste, že Podolí má uvedeno v kalendáři 7 akcí, nikoli 3. Po komunikaci se spolky i se Základní školou jsme se během let shodli na tom, že v kalendáři budeme uveřejňovat jen největší akce, na které se dá očekávat, že přijdou i přespolní. Některé spolky navíc neznají v srpnu, kdy se termíny do kalendáře zasílají, přesné termíny svých akcí. Již se stalo, že jsme uveřejnili termín, který se změnil a lidé pak byli spíše dezinformováni než informováni. Nemálo akcí se plánuje až během roku, takže do kalendáře opravdu dát nejdou.
  G. Marciánová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

28. 9. Václav

Zítra: Michal

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1627

Návštěvnost stránek

808667