Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 25 49 73
 • 16. 7. 2019 22:08
  Miroslav Válek
  Rozkopaný chodník Na výhoně

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak dlouho ještě bude rozkopaný chodník před domem č. 105 v ulici Na výhoně? Už to trvá alespoň měsíc. Je otázkou času kdy se tam propadne sotva rok stará silnice.
  Děkuji Válek


 • 18. 7. 2019 11:40
  Roman Vlasák
  Re: Rozkopaný chodník Na výhoně


  Dobrý den pane Válku,
  chodník je rozkopaný z důvodu opakovaných závad vodovodní přípojky k RD č.105, která je majetkem vlastníka nemovitosti. Z jednání na místě a od Vodárenské společnosti ( VAS ) máme informaci, že se čeká na dohodnutí finálního technického řešení mezi majitelem a VAS. Termín zatím není stanoven.
  Děkuji za dotaz.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 4. 7. 2019 9:46
  Michal Malík
  Klid v sobotu,neděli a o svátcích.

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat,proč jsme u nás v obci dosud nepřijali vyhlášku o klidu o sobotách,nedělích a státem uznávaných svátcích.Tím klidem myslím zákaz sečení trávy hlučnými sekačkami,řezání cirkulárkami a ostatní práce podobnými hlučnými stroji.Proč to jde v jiných obcích a městech a u nás to nejde?
  Předem děkuji za odpověď.


 • 9. 7. 2019 14:57
  Roman Vlasák
  Re: Klid v sobotu,neděli a o svátcích.

  Dobrý den pane Malíku,
  nutná péče o nemovitosti a jejich okolí včetně dalších činností spojených s životem na vesnici ve dnech volna byla již v minulosti zastupitelstvem obce projednávána a vyhláška schválena nebyla. Údržba domů a zahrad ke koloritu vesnice patří a vzhledem k současnému vytížení v zaměstnáních se stává, že každý máme na tyto činnosti rozdílný čas. Je tedy nutné být ohleduplný ke svému okolí a v případě nestandardních činností se se sousedy dohodnout na harmonogramu činností, aby s tím mohli počítat.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 1. 7. 2019 18:46
  Miroslav Plaček
  Kam jde komunální odpad

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak se dále nakládá s odpadem z popelnic - zda se vyváží do spalovny, nebo na skládku, či někam jinam?
  Děkuji za odpověď.


 • 9. 7. 2019 15:01
  Roman Vlasák
  Re: Kam jde komunální odpad

  Dobrý den pane Plačku,

  Váš dotaz jsem předal do svozové společnosti RESPONO a,s. Jakmile budu mít plnohodnotnou odpověď, doplním ji sem.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 11. 7. 2019 12:43
  Roman Vlasák
  Re: Kam jde komunální odpad

  Dobrý den pane Plačku,
  společnost Respono, a.s. mne informovala, že odpad sváží dle výhodnosti svozové trasy. Trasy volí dle potřeby a ekonomických hledisek. Pokud mají plné vozidlo odpadků u Brna, jedou do spalovny, pokud jsou na druhé straně svozové trasy, jedou na skládku do Kozlan.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 20. 6. 2019 18:49
  Martin Vyhlídal
  Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, po každém ale skutečně každém větším dešti zůstává pravidelně bahno v křižovatce na Kolonce (...překvapivě když je to v dolíku a směrem k rygolu obehnaný obrubníkem...). Zajímá mě jestli to obec bude nějak koncepčně řešit. Přiznám se, mě to nebaví pokaždé uklízet. Dnes (stejně jako mnohokrát v minulosti) jsem tam odklidil cca 3q bahna. Kdybych to neuklidil, tak se to rozjezdí a po zaschnutí rozvíří, ale koho to trápí že...) Nevěřím tomu, že si nikdo z obce opět nevšiml...


 • 26. 6. 2019 18:01
  Roman Vlasák
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, ahoj Martine,
  na začátku musím vyzdvihnout tvou pomoc, kterou vnímám jako velmi důležitou. Ne každý je v dnešní době ochoten pomoci na veřejných místech obce. Děkuji Ti za to.
  Při tom prvním přívalovém dešti skutečně došlo k naplavení bahna z polní cesty u sadu na asfaltovou komunikaci. Na této cestě se zanesli poslední dva vybudované odvodňovací zářezy směřující vodu a bahno směrem do kanálu a do sadu. Byli obnoveny a druhý přívalový déšť už bylo vše v pořádku.
  Na krajnici asfaltové komunikace od sběrného dvora jsme před dvěma lety vybudovali podobné výpusti z asfaltu do vegetace a kanál na Kolonce jsme nechali prodloužit. Vtok do kanálu ze silnice je tak až nad zatáčkou, takže se voda nedostává v plné síle až k příčné vpusti v zatáčce. Tyto úpravy se osvědčili, proto bychom chtěli výpusti vody do vegetace vydláždit, aby nedocházelo k odplavení krajnic asfaltových komunikací, nezarůstali vegetací a co nejvíc vody nasměřujeme do zeleně místo do kanálu. Dále vstoupíme do jednání s Agropodem, za účelem vybudování přírodních prvků zamezujících splavování hlíny a zadržujících vodu v krajině na lánu nad Kolonkou.
  Na úklid komunikace jsme povolali hasičskou jednotku, která dokončila úklid komunikace. Tímto děkuji i jim za jejich vstřícný přístup a dobrou práci.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 8. 2019 22:33
  Martin Vyhlídal
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Ahoj Romane, pro lepší strukturu se vyjádřím v bodech.
  1. Svůj příspěvek jsem nepsal kvůli tomu, že bych se domáhal pochvaly z úřadu. Fakt ne.
  2. Moje poznámka ve smyslu „… že si opět nikdo z obce nevšiml…“, byla lehká ironie starostových slov (zjevně nepochopená). Před dvěma nebo třemi lety, když během jednoho týdne dvakrát připlavalo bláto, to bláto tam týden leželo a nikdo se neměl k tomu aby ho odklidil, zcela bezelstně na můj podnět odvětil cituji „ že si ničeho nevšiml“…
  To vše vyšperkovaný ještě naprosto dementním retardérem, díky kterému půlka bláta byla před retardérem a půlka v křižovatce. Takže od našeho baráku šlo vstoupit do silnice jenom v gumákách.
  3. Po prvním dešti (letos v červnu) bláto nikdo z pověření obce neuklízel. Nahrubo jsem to odklidil já, ale větší část se rozjezdila a rozvířila po okolí. Druhý den bláto připlavalo znovu, ale v menší míře (tzn. nemáš pravdu, že to druhý den už bylo v pořádku). Až po tomto druhém dešti ho odklízeli hasiči. Trošku s tím přischlým blátem bojovali. Začerstva by to šlo stříkačkou očistit během 5 minut.
  Směrem k hasičům mám jednu poznámku. Díky. Jenom mi prosím příště ten naplavenej bordel neházejte lopatama do předzahrádky.
  4. Když přijde silný a vytrvalý déšť odvodňovací zářezy i kanálová mříž u křižovatky se zanesou slámou, listím nebo něčím podobným V Ž D Y. Tzn. drtivá většiná bláta která teče s vodou po silnici prostě doteče do křižovatky kde je dolík, a tam to bláto zůstane.
  5. Ve svém příspěvku jsem psal dotaz na koncepční řešení stavu té křižovatky – bez odpovědi. Píšeš o nějakých opatřeních, která situaci v křižovatce můžou zmírnit, ale upřímně, účinnosti těchto opatření nevěřím.
  6. Návrh: možná by stačilo líp pracovat s vodováhou, odfrézovat asfaltový koberec mezi křižovatkou o mostkem, a prostě to vyspádovat do potoka.


 • 17. 6. 2019 11:24
  Vítězslav Eliáš
  Kácení stromů - kontrola ČIŽP

  V souvislosti diskusí na téma kácení stromů, proběhlou na tomto fóru na přelomu března a dubna pod názvem „Kde jsou stromy??????“ bych chtěl opravdu od srdce poděkovat pečlivým občanům obce Podolí, kteří podali podnět České inspekci životního prostředí (ČIŽP) k provedení kontroly obce Podolí v souvislosti s kácením stromů v obci.
  Kontrola, která zabrala celé dopoledne, byla provedena na konci měsíce května. Inspektorky byly seznámeny s inventarizací stromů v obci zveřejněnou na portále „Stromy pod kontrolou“, zkontrolovaly dokumentaci k pokáceným stromům i prošetřily situaci na místě včetně zbylých pařezů.
  O kontrole inspektorky sepsaly protokol, ve kterém je mimo jiné konstatováno: „Důvody, které vedly ke kácení předmětných dřevin považuje inspekce za relevantní.“ Kontrolní zjištění – shledaná porušení právních předpisů: „Zajištěné skutečnosti ČIŽP nepovažuje za porušení zákona č. 114/1992 Sb., o chráně přírody a krajiny.“ Protokol z kontroly je uložen na OÚ Podolí a je možno do něj nahlédnout.
  Díky této kontrole jsme měli možnost si ověřit, že v souvislosti s údržbou a péčí o stromy, děláme všechno dobře a v souladu se zákony. Závěrečná pochvala inspektorek „vaši obec bychom mohli dávat za příklad jiným obcím“ velmi potěšila.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 12. 6. 2019 20:21
  L. Maťhová
  Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, jako potenciální zájemce o koupi předmětné nemovitosti prosím o informaci, jak konkrétně bude vypadat asanace p. č. 567, kdy k ní má dojít a zda a v jakém rozsahu hrozí vyvlastnění pozemku, které je zmiňované v průvodní zprávě k územnímu plánu obce. Děkuji, L. Maťhová


 • 13. 6. 2019 13:12
  Vlasák
  Re: Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, paní Maťhová,
  v nedávné době byla obcí zpracována architektonicko - urbanistická studie veřejných prostor. Ve studii již není počítáno s kroky, které jste popsala. V případě potřeby podání informací v této věci Vás rádi uvítáme na OÚ Podolí.

  S pozdravem

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 6. 2019 19:54
  Lubomír Antonický
  SMS InfoKanál

  Dobrý den, dnes v noci a nad ránem ( 1:23, 3:23 ) mě vzbudily tři SMS zprávy, že prší, je bouřka a v potoce teče voda. Příjem těchto informací zruším a až se stane opravdu něco zásadního tak budu mít smůlu.


 • 29. 5. 2019 19:36
  Hnilicova
  Informace

  Dobrý den,

  na včerejším zasedání, jsem vznesla dotaz, jestli je pravda, že aktuálně do školky v Podolí chodí 19 dětí, které v Podolí nebydlí. P. starosta mi tuto informaci potvrdil s tím, že je dohledatelná na webu Podolí, kde se odpovídá na dotazy občanů / tzv. 106/. Kde přesně mohu tyto odpovědi nalézt? Hledám, hledám a nenalézám......je mi jasné, že hledám špatně. Můžete mi pomoci?
  Velmi ráda se dozvím i další informace o které občané Podolí požádali.
  Děkuji M. Hnilicová


 • 31. 5. 2019 8:45
  Vlasák
  Re: Informace

  Dobrý den paní Hnilicová,
  informace naleznete na stránkách obce v sekci Obecní úřad, pod odkazem povinně zveřejňované informace na konci stránky.
  Pro rychlejší cestu můžete použít text odkazu níže:
  https://www.podoliubrna.cz/povinne-zverejnovane-informace

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 28. 5. 2019 17:39
  Jaroslav
  Kyncl

  Dobrý den,
  zveřejníte na stránkách výsledky do Evropského parlamentu ? Aspoň z pohledu volených stran.
  Děkuji.
  J.Kyncl


 • 29. 5. 2019 15:59
  Vlasák
  Re: Kyncl

  Dobrý den pane Kyncle,
  výsledky voleb z obce Podolí jsou vloženy do aktualit a podrobné výsledky lze najít zde: https://www.volby.cz/pls/ep2019/ep?xjazyk=CZ

  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 27. 5. 2019 9:39
  Tománková
  poděkování

  Dobrý den pane starosto,
  ráda bych Vám a panu místostarostovi tímto vyjádřila poděkování za Vaši pomoc a ochotu při nalezení naší ztracené kočičky. Díky Vaší všímavosti se kočička po 8 dnech naštěstí našla, (jelikož byla přivyklá životu doma, byť vyhladovělá nemohla zřejmě najít cestu domů). Máme se synem velikou radost, že je zpátky doma a mnoho Vám děkujeme.
  Přeji hezký den, s pozdravem Eva Tománková


Novější 1 3 25 49 73

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
27
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
28
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
29
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
30
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
31
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
1
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
2
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
3
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
4
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
5
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
6
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
7
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
8
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
9
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
10
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
11
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
12
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
13
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
14
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
15
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
16
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
17
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
18
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
19
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
20
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
21
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
22
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
SPORTOVNÍ DEN PRO DĚTI OD 1 DO 15r., občerstvení ve Sportklubu NA HŘIŠTI FK PODOLÍ
23
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
24
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
25
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
26
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
27
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
28
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
29
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
30
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
1
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
2
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
3
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
4
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
5
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
6
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

18. 8. Helena

Zítra: Ludvík

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1176

Návštěvnost stránek

647563