Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
1 34 66 97 99 Novější
 • 5. 10. 2021 17:06
  Mario Hnilica
  Seriously? - Vážně?

  Paní Pytelová,
  “Při spuštěné klimatizaci budou děti mimo klimatizovanou místnost (pobyt venku, ve vedlejší třídě apod.)”

  Uvědomujete si, jak hloupě to zní?! Pokud děti nebudou používat klimatizaci, PROČ jste si ji koupili?

  Abych to shrnul: koupili jste centrální klimatizační systém za kdo vy kolik stovek tisíc Kč, aniž by bylo nějaké výběrové řízeni, (opravte mě, pokud se mýlím) na chlazení místnosti, kde NEBUDOU děti.

  Nějak nevidím tu logiku chladit prázdné pokoje. Nemyslíte že, je to plýtvaní energie a vůbec není ekologicky? (Nebudu komentovat o plýtvaných penězích. V Podolí to je ztráta času.)

  Škoda že lokální volby jsou až příští rok!


 • 11. 10. 2021 8:02
  Kamila Pazuchová
  Re: Seriously? - Vážně?

  Dobrý den, pane Hnilica,

  Vám to možná zní hloupě, ale je to běžná praxe v mateřských školách, které klimatizací využívají. Ve Šlapanicích to děláme úplně stejně. Místnost se vychladí právě v době,kdy jsou děti mimo, aby se tak eliminovaly možné nežádoucí účinky klimatizace. Děti v nové MŠ si klimatizaci zaslouží a bude to určitě změna k lepšímu.

  Hezký den, Kamila Pazuchová


 • 10. 10. 2021 12:18
  Michal Marcián
  Referendum

  Dobrý den,
  Dozvíme se prosím výsledky místního referenda? Drakiáda v aktualitách už může být určitě sejmuta.


 • 10. 10. 2021 13:32
  Jan Vintr
  Re: Referendum

  Z tisku: Jednoznačným výsledkem skončilo místní referendum v Podolí na Brněnsku, které provázelo letošní sněmovní volby. Tamní obyvatelé jasně rozhodli, že nechtějí v obci masivní výstavbu rodinných domů v lokalitě Nad paloukem. Místního referenda se zúčastnilo 732 lidí. Proti výstavbě se vyslovilo 648 voličů, tedy 88,5 procent. Výsledky lidového hlasování jsou závazné. „Zastupitelé jsou povinni aktivně vystupovat proti výstavbě více jak osmačtyřiceti domů o jedné bytové jednotce, studii i smlouvě, která by toto umožňovala,“ informoval bývalý opoziční zastupitel Ivo Sedláček.


 • 10. 10. 2021 17:22
  Vítězslav Eliáš
  Místní referendum

  Výsledky místního referenda byly dnes před polednem vyhlášeny místním rozhlasem. Aktuálně jsou zveřejněny v aktualitách na tomto webu obce.
  Oficiální zápisy budou zveřejněny na úřední desce obce zítra 11.10.2021.

  Hezký večer Vítězslav Eliáš


 • 14. 10. 2021 16:22
  Petr Božek
  Re: Místní referendum

  Mě by zajímalo co bude teď.
  Má spolek nějaký plán jak s pozemky naložit nebo tam zůstane pole?


 • 14. 11. 2021 13:23
  Karel Pytela
  Cesta ke kříži

  Dobrý den,
  rád bych touto cestou poděkoval obci za provedenou opravu části cesty v blízkosti studánky.
  Zároveň děkuji panu Miloši Vránkovi, že opět obohatil exteriér Podolí o další artefakt, tentokrát desku s legendou u smírčího kamene. Jenom doufám, že koňská kopyta budou k cestě milosrdná, aby si toto dílo mohlo užít co nejvíce turistů a vyletníků.
  Karel Pytela


 • 22. 11. 2021 20:47
  Silvie Bočková
  Re: Cesta ke kříži

  Dobrý den, chci se zeptat jak koňská kopyta narušují prohlídku díla? Chodíme tam celkem často a jediný problém, velmi nepodstatný, jsou automobily, které jedou po cestě. Myslím, že koně patří do krajiny více než automobily, které se tam prohánějí častěji. Zdraví Silvie Bočková


 • 16. 11. 2021 10:19
  Martin Krčka
  Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu Podolí

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda by nešlo někaj vyřesit parkování vozidel na hlavním průjezdu obcí.To znamená od Houžvičkovích směr nahoru a to stejné je od p.Jelínkové dolů k obchodu p.Žitné.Průjezd obcí v tomto místě je úplný slalom.Auta v tomto místě na sebe blikají a pouští aby vůbec mohli projet.Pokud tam človek chytne ješte k tomu autobus tak je to velice zajímavé.Prosím o nějaké řešení,takhle to nesmí byt přece na hlavním tahu.děkuji Krčka


 • 18. 11. 2021 19:43
  Ludvík Trnka
  Re: Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu

  Škoda že se nemohou dávat lajky, tohle bych lajknul. Před pár lety to začalo před "pneumatikárnou", tamní obyvatelé své parkovací plochy zřejmě poddimenzovali už při návrhu domu. No a od té doby se to rozšířilo na pěknou štreku. Ano, též bych přivítal nějakou regulaci, zejména proto, že tamní stavení skutečně mají stávající parkovací prostory na svých pozemcích.


 • včera v 19:03
  Miroslav Pospíchal
  Výpadky elektřiny a jiné.

  Dobrý den, v poslední době, naposledy dnes 26.11., došlo již ke dvěma výpadkům elektřiny. Mohlo by vedení obce zjistit příčiny a informovat obyvatele?
  Bylo by také dobré, aby někdo z vedení obce zareagoval na příspěvek týkající se průjezdnosti obce, než se stane nějaká nehoda. Parkujících aut je stále víc.
  Mám takový dojem, že od voleb a referenda došla zastupitelům a hlavně panu starostovi inspirace k příspěvkům. Ale život jde dál.
  Ještě mám jen malý dotaz, je malá ulička v Uličkách zařazena obcí do plánu údržby (sekání trávy úklidu sněhu a podobně)?
  Děkuji
  M. Pospíchal1 34 66 97 99 Novější

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

27. 11. Xenie

Zítra: René

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1640

Návštěvnost stránek

824109