Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 14. 8. 2012 18:27
  Vítězslav Eliáš
  RE: Joga v DPS

  Dobrý den paní Truksová,
  k žádosti se již zastupitelstvo vyjadřovalo. Mohu ji zařadit znovu do jednání v bodě různé, asi by bylo vhodné přijít na zasedání 28.8. a prodiskutovat Vaši žádost osobně.


 • 14. 8. 2012 18:23
  Vítězslav Eliáš
  RE: oprava přístřešku na zastávce-Líšeňská

  Dobrý den pane Trukso,
  děkujeme za návrh. K poškozenému přístřešku zastávky sděluji, že bude opraven tak, jak navrhujete plechovou střechou nebo jiným odolnějším materiálem. Za návrh na umístění nového přístřešku děkujeme. Problémem přístřešků zastávek se budeme zabývat celkově, přístřešek u kostela je také v katastrofálním stavu.


 • 9. 8. 2012 22:17
  Silvie Bočková
  Zeleň v Podolí

  Dobrý den,
  dříve se tráva sekala vcelku pravidelně.
  Nyní, když jdu po Podolí, tak hlavně ulice Za farou, Nová, dětské hřiště Na skale, zelený plot kolem hřiště u sportovní haly mi přijde zarostené až hrůza.


 • 9. 8. 2012 20:27
  Jura
  TJ Sokol Podolí u Brna

  Dobrý den. Kdy byl založen fotbalový klub v Podolí? Existuje nějaké logo, příp. v elektronické podobě? Díky


 • 6. 8. 2012 12:45
  Holčák Jaroslav
  Pozemek

  Dobrý den,
  chtěl bych v Podolí koupit pozemek a zajímá mě jestli obec pozemky k prodeji vlastní a kde.
  Děkuji za info a přeji krásný den


 • 13. 7. 2012 13:12
  Miloslava Velanová
  Joga v DPS

  Vážení zastupitelé,od podolských žen seniorek,(ale i mladších),byl vznesen dotaz,zda by mohlo být v kulturní místnosti DPS 1x týdně cvičení jogy.Toto bylo zamítnuto s tím,že tato místnost slouží ke kulturním akcím,že to není tělocvična.Prosím zamyslete se ještě jednou nad našim požadavkem.Joga je cvičení klidné,tiché,žádný hluk,ani hlasitá hudba.Cvičení by probíhalo 1x týdně v pondělí od 18-20 hod.Cvičitelka má pro nás čas jen v tuto dobu a my nemáme možnost nikde jinde toto cvičení provádět.
  děkuji za odpověď.Za 12 zájemkyň o toto cvičení M.Velanová


 • 13. 7. 2012 11:09
  Truksa Václav
  oprava přístřešku na zastávce-Líšeňská

  Vážení zastupitelé, máme po bouřce a krupobití v minulém týdnu o jednu nepříjemnost víc. Bohužel stříška na zastávce Výhon-Líšenská to odnesla v plném rozsahu. Do té doby ji ničili jen mladí vandalové-gladiátoři. Navrhuji, opravu provést z plechových profilů. Dále bych se přikláněl o vybudování zastávkového přístřešku i pro směr na Líšeň. Vůbec by mi to nevadilo, že by přístřešek byl zabudován před naší zahrádkou, t.j. před čís. popis. 171. Cestující na Líšeň se mnohdy schovávají v zákoutí domu paní Březové. Pokud bude přístřešek od Líšně zrekonstruován, prosím ať aspoň je uzpůsoben pro plakátování. Jinak děkuji, že se podařilo odstranit panu J. Grolichovi zbytky rozbitého polykarbonátu.
  Truksa Václav


 • 9. 7. 2012 15:26
  Vítězslav Eliáš
  Re: dotaz

  Omlouváme se. Jedná se samozřejmě o překlep. V zápise byla tato technická chyba opravena.


 • 4. 7. 2012 22:43
  Regina Onderková
  dotaz

  Vážení zastupitelé, v zápise z jednání zastupitelstva obce č.4/2012 v bodě č.14, jsem se dozvěděla, že v našem domě č.p.415 bydlí kromě naší rodiny i nějaký pan Leopold Janáček. I když o tom nevíme, chtěla bych se dotázat, zda z toho pro naši rodinu nevyplývá nějaká další povinnost daňových poplatků ( např. svoz komunálního odpadu atp.)?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Regina Onderková
  Podolí 415


 • 30. 5. 2012 17:51
  Vítězslav Eliáš
  Re:Re: Daň z nemovitostí

  Dovolte, abych se vložil do duální diskuze na toto téma také jako zastupitel i jako starosta obce.
  Naprosto souhlasím s diskusními příspěvky Radka Bočka a podporuji v tomto jeho postoj.
  Nevím o zastupitelích "odpovědných prozíravých obecních politicích", kteří by zvažovali o snížení koeficientu daně z nemovitostí na 2. Naopak, jsem toho názoru, že máme se všemi zastupiteli toto téma prodiskutováno a zastáváme stejný postoj. Vylučuji, že by někdo ze zastupitelů vypustil nepravdivou a populistickou informaci o snižování koeficientu.
  Vím, pro mnohé občany, zejména majitele zemědělských usedlostí, je toto zvýšení velmi bolestivé.
  Avšak zvýšení daně z nemovitostí je jediným prostředkem, jak získat finance do rozpočtu obce, jak od občanů, tak i od firem. Dvě třetiny těchto prostředků tvoří příjmy z daně z nemovitostí placených velkými firmami s provozovnami v katastru obce. S realizací zamýšleného obchodního centra u Slatiny by tato část příjmů ještě více a výrazně narostla. Proto považuji za nestrategické, kdykoli v budoucnu již stanovený koeficient daně z nemovitostí snižovat. Naopak, po konsolidaci obecního rozpočtu, ukončením splátek na kanalizaci, či lépe i na halu a DPS bude možné uvažovat o zkvalitnění života a nějakém systému úlev směrem k občanům bydlících v obci Podolí.
  Je to téma k obsáhlé diskusi, na kterou zde není místo. Při setkání a diskusi s občany všichni vyjadřují nelibost se zvýšením jejich osobních nákladů, ale většinou všichni pak argumenty pochopí a ohodnotí jako správné.
  Nechci ze sebe dělat proroka, ale jsem hluboce přesvěčen o této výzvě. "Vydržme dva, tři, čtyři roky a život v Podolí bude ještě kvalitnější a ještě příjemnější."
  Děkuji všem občanům za jejich přístup k tomuto nepopulárnímu opatření.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875259