Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 3. 10. 2012 9:03
  Vítězslav Eliáš
  Parkování u pomníku

  Vážená paní Kašíková,
  Příjezd francouzských přítel z družební obce Ay sur Moselle, znamenal velký zásah do života obce a my jsme rádi, že se podařilo vše zdárně organizačně zvládnout. Za technické problémy a drobnou organizační vadu, která se dotkla Vás, se omlouváme. Značky zákaz stání a páska byly umístěny v pátek ráno, bohužel v odpoledních hodinách byla páska odtržena. Známé majitele automobilů požádal technický pracovník obce o přeparkování. U posledního (vašeho) vozidla jsme však majitele neznali a tak nezbylo než zjistit majitele přes policii. Policie však majitele nesděluje, proto Vás navštívila sama. Příště pošleme s policií pracovníka obce, aby v případě potřeby sám pomohl auto přeparkovat.
  Vás, paní Kašíková, stejně jako další dosud nezapojené Podoláky zveme v příštích letech k účasti na naší družební výměně s francouzskými přáteli. Ten letošní rok se podle mínění všech zúčastněných opravdu vydařil a z toho máme upřímnou radost.


 • 3. 10. 2012 8:43
  Mgr. Jana Pytelová, ředitelka ZŠ a MŠ
  Vyjádření ředitelky školy k dotazům ohledně v

  • Do projektu EU peníze školám se naše škola zapojila ve školním roce 2011/2012
  • Žádost o projekt odeslána 31.1.2012 – k datu, kdy bylo možno započítat vyšší počet žáků roku 2011/2012 – tím vyšší částku je možno čerpat
  • Rozhodnutí o poskytnutí dotace dne 7.5.2012 – informace o zapojení školy do projektu EU byla zveřejněna na www stránkách školy, informován byl zřizovatel i rodičovská veřejnost
  • rodičovská veřejnost byla o zapojení školy do projektu EU peníze školám informována na tř. schůzkách 28.5.2012
  • květen, červen, červenec – příprava zadání, výzvy, specifikace požadavků školy na vybavení ICT technologiemi
  • červenec – konzultace s MŠMT, příprava Výzvy k podání nabídek
  • 23.7.2012 vyhlášení zakázky (původně jsem chtěla výzvu vyhlásit hned na začátku hlavních prázdnin, aby bylo možné stihnout realizaci projektu, dodávku a přípravu techniky ještě před zahájením školního roku 2012/2012). Výběrové řízení bylo zadáno v souladu s Příručkou pro základní školy - žadatele a příjemce OPVK Vydal ŘO OP VK Číslo verze: 1 (dále jen Příručka č. 1)
  • Vzhledem k nutné přípravě technické specifikace požadované výpočetní, audiovizuální techniky a software a konzultacím s MŠMT ohledně podání výzvy se vyhlášení výběrového řízení na dodavatele pozdrželo a tím byl termín pro realizaci projektu velice krátký. Přesto se i tak podařilo všechnu techniku namontovat a instalovat v době hlavních prázdnin, aby nebyla nijak omezena a narušena výuka od prvních dnů školního roku 2012/2013. Demontáž starých počítačů, výměna staré klasické tabule za interaktivní a drobné stavební práce s tímto spojené by způsobily, že by ve dvou ze tří tříd základní školy nemohla probíhat výuka, což jsem si jako ředitelka školy nemohla dovolit. V měsíci září už byly jen „doladěny“ drobné technické nedostatky. Výuka nebyla narušena ani omezena. Od prvního dne školního roku 2012/2013 mohli žáci bez omezení využívat všechny prostory základní školy.

  Další podrobnosti a informace:
  1. sestavování požadavku na technické parametry ve výzvě
  Technické parametry konzultovala ředitelka školy s několika svými známými nezávislými odborníky na ICT technologie, kteří nebyli osloveni při zadání výzvy.
  2. podmínky financování – rozložení platby dle Příručky č. 1
  3. výběr tří potencionálních ekonomicky silných dodavatelů k oslovení
  4. žádost místního občana p. Marciána na základě informace o projektu ve zpravodaji, že chce být osloven při VŘ – jedna z oslovených a zúčastněných firem
  5. zveřejnění výzvy – dle Příručky č. 1 byly splněny podmínky oslovit nejméně 3 firmy – zveřejnění jiným způsobem nebylo dle příručky nutné
  6. tedy osloveny 4 firmy, nabídku podaly 2 z oslovených firem
  7. nad rámec požadavků uvedených v Příručce č. 1 byla ustavena hodnotící komise v souladu s platnou směrnicí o zadávání zakázek malého rozsahu zřizovatele – obce (dle Příručky č. 1 stačilo hodnocení bez výběrové komise)
  8. o výsledku VŘ byly v souladu s Příručkou č. 1 informovány zúčastněné firmy
  9. zhodnocení dodávky – dodávku převzala ředitelka školy – bez závad a připomínek


 • 2. 10. 2012 20:28
  Truksa Václav
  odpověd panu Mrázkovi

  Jsem velice zklamán s příspěvkem pana Stanislava Mrázka o vyjádření k červenému šátku na májce k letošním hodům 2012 a to mladých. Nikdy jsem nestárkoval, ale symbol na májce byl vždy ozdobený červeným šátkem.Prosím ať pan Mrázek nechá dědinu prožívat radost a veselí nejen mladých a nehledá příčiny sporů.Přeji všem, aby jsme na nad takovými prkotinami přenesli a žili v krásné pohodě.


 • 2. 10. 2012 20:13
  Tfuksa Václav
  Blahopřání

  Vážení zastupitelé. Moc si vážím oslavy a programu při výročí 775 let obce Podolí. Obdivujeme paní učitelky a hlavně mateřinku co dokázali s těmi mrňaty připravit.Byla to jednička. Ti větší byli také úžasní.Blahopřeji paní ředitelce a všem učitelkám. Něco takového v Podolí dlouho nebylo. Nebo jsem to bohužel promeškal. Přeji moc a hodně úspěchů hlavně ve škole a v mateřince. VIVAT.


 • 2. 10. 2012 16:50
  Gabriela Marciánová - Moderátor
  K rudé vlajce na hodové máji

  Dobrý den pane Mrázku,
  umístění červeného šátku na vrchol hodové máje je právo hlavní stárky každých hodů. Myslím, že není nic co by letos stálo za zmínku v obecní kronice. Červený šátek se na vrchol máje dává již několik let po sobě, také jsem tam dvakrát vlastnoručně červený malovaný šátek uvazovala, a řeknu Vám popravdě, byla jsme na to patřičně pyšná, a myslím, že všechny hlavní stárky přede mnou i po mně.


 • 2. 10. 2012 16:11
  Milan Tříska
  Výzva k VŘ ve zpravodaji [Zdena Párová]

  Dobrý den, paní Párová, odpovím Vám na některé otázky za Zastupitelstvo i za sebe. Dodatečně se omlouvám, že jsem Vás na Zastupitelstvu možná v zápalu diskuse docela "sjel." Nebylo to úmyslné, snažil jsem se obhájit svůj názor, že vhledem k tomu, že výběrové řízení je v kompetenci školy a tedy paní ředitelky, nevyhlašovala jej obec, ale škola a tedy oznamovací povinnost Obce zde není. Reagoval jsem spíš na Radka Bočka a jeho otázku, zda bychom měli i takové VŘ zveřejňovat na stránkách obce, když jej obec nevyhlašuje a není to v kompetenci Zastupitelstva a zda jsme tedy porušili náš předvolební slib nebo ne. Domnívám se že ne,čímž za sebe odpovídám i na otázku paní Bočkové, proč to jinde jde a u nás ne. Pokud jde o mě, nenapadlo mě to, to je celé. Nicméně se osobně budu snažit být ostražitější a při jakémkoliv objednávání služeb alespoň položím otázku, zda to není příležitost pro zveřejnění poptávky. Pokud jde o Zpravodaj- zmínka o tom, že škola obdrží peníze z projektu EU peníze školám je ve starostenském úvodníku a z něj pan Marcián podle vlastního vyjádření vycházel. Že tedy je logické, že bude nějaké výběrové řízení, jehož se má zájem účastnit a aktivně oslovil paní ředitelku. My jako členové ZO jsme mezitím řešili otázky rozšíření MŠ , hlukové studie atd., které pokládáme pro obec za klíčové a jsou v naší kompetenci .
  Předpokládám, že k průběhu zadání zakázky se vyjádří ta, v jejíž kompetenci zakázka byla, tedy paní ředitelka ZŠ .
  Hezký den Milan Tříska.


 • 1. 10. 2012 18:39
  Stanislav Mrázek
  Rudá vlajka

  Vážený pane starosto,
  mám dotaz k rudé vlajce nad Podolím (na máji) - je tento symbol jen výrazem revolučnosti podolské mládeže nebo už předzvěst revolučních změn v Podolí? V každém případě navrhuji provést o tom zápis do obecní kroniky ať je tam trochu vzruchu a zábavy pro případné čtenáře....


 • 1. 10. 2012 18:29
  Stabnislav Mrázek
  Městská policie Šlapanice

  Pro paní Kašíkovou - Upozorňovat občany na přeparkovávání aut je přece mnohem jednodušší než dohlížet na veřejný pořádek a po půlnoci upozorňovat opilce při zábavách na Sokolovně, aby se nervali a aby dodržovali veřejný pořádek v obci.


 • 28. 9. 2012 20:23
  Kašíková Věra
  ???

  Dobrý den.
  Dnes u mě zazvonila městká policie ze Šlapanic, že si mám okamžitě přeparkovat auto od památníku u školky, neboť tam přijede autobus s francouzy. Nebrali v potaz, že jsem sama doma s dvěma malýma dětma. Dobře to beru. Musí někde stát, ale zaráží mě, že výstražná páska byla jen po auto a dále né, že na ní nebyla cedule např. zákaz parkování nebo reservé aj.Dále mě zaráží, že že nikde na stránkách Podolí není napsáno, že se auta mají přeparkovat. Jestli to bylo hlášeno jen rozhlasem, tak.......Jak se říká na dobrotu, na žebrotu. Parkujeme u pomníku z důvodů, aby se uvolnily parkovací místa na ulici Nová a nakonec na mě příjde policie. Úžasné. Zároveň bych chtěla poděkovat Radkovi Bočkovi, že byl tak ochotný a auto mi šel přeparkovat a já se nemusela honem starat kam dát děti.


 • 26. 9. 2012 19:56
  Zdena Párová
  Výzva k VŘ ve zpravodaji

  Dobrý den, vážení zastupitelé,
  na posledním zasedání zastupitelstva mi ohledně dotazu, zda proběhlo na projekt EU peníze školám výběrové řízení, bylo odpovězeno kladně - ano proběhlo. Ohledně výzvy k tomuto VŘ směrem k odborné veřejnosti a firmám jsem byla odkázána na zveřejnění tohoto záměru v minulých zpravodajích obce s tím, že toto zveřejnění je dostačující. O tom, zda s tím souhlasím či nikoliv bych se zde mohla široce rozepsat, ale můj zásadní dotaz v tuto chvíli je:

  Poraďte mi, prosím, v kterém čísle zpravodaje je toto výběrové řízení zmíněno. Prošla jsem všechna od roku 2011 a informaci se mi nepodařilo najít. Stejně tak jsem dopadla při hledání zmínky o výběrovému řízení v zápisech ze zasedání zastupitelstva.

  Ještě mi dovolte citaci z Příručky pro příjemce dotace z operačního programu, do kterého výše zmíněný projekt spadá:

  Postup pro zadávání zakázek malého rozsahu při předpokládané hodnotě plnění nejméně 200 000 Kč a nedosahující 1 000 000 Kč bez DPH pro zakázky na sluţby a dodávky a nedosahující 3 000 000 Kč bez DPH pro zakázky na stavební práce:

  Zadavatel je povinen písemně/elektronicky vyzvat k podání nabídky alespoň 3 dodavatele a současně uveřejnit oznámení o zahájení výběrového řízení na webových stránkách poskytovatele podpory (MŠMT nebo ZS).

  Velice děkuji za zodpovězení dotazu!


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL
2 3 4 5 6 7
FOTBAL
8
FOTBAL
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
FOTBAL
22
FOTBAL
23 24 25 26 27 28 29
FOTBAL
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

5. 7. Cyril a Metoděj

Zítra: Mistr Jan Hus

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875086