Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 8. 10. 2012 21:23
  Zdena Párová
  Odpověď pro pana Marciána

  Tak bohužel jsem tuto kauzu nechtěla již dále komentovat, neboť jsem si myslela, že moje poslední odpověď viz níže je dostatečně jasná a vysvětlující, ale jelikož jdete do výrazně osobních narážek týkajících se naší rodiny, nezbývá mi, než odpovědět.

  1. Musím zdůraznit znění mých otázek - Byla na zakázku vypsána výzva k VŘ směrem k veřejnosti? Pokud ano, jakým způsobem byla výzva zveřejněna a kdy?
  2. Výrazně se ohrazuji k tomu, že jsem jakýmkoliv způsobem zmínila a nebo jen naznačila cokoliv o panu Marciánovi. Vítěze výběrového řízení jsem nikdy nezpochybnila a tuto otázku jsem ani nechtěla řešit.
  3. Už vůbec jsem nezmiňovala osobu mého manžela a při dotazu jsem měla na mysli veškerou odbornou veřejnost a firmy v Podolí i nejbližším okolí. Ne konkrétní osobu či organizaci.
  4. Ať si myslíte cokoliv jiného, já trvám na svém názoru, že pokud se obec a jí zřizované organizace prezentují jako nadmíru transparentní a otevřené veřejnosti, tak by bylo vhodné při tak velké zakázce uvažovat o větší informovanosti, ať už příručky mluví tak či onak. Trvám na tom, že výzva k výběrovému řízení nebyla zveřejněna ani ve Zpravodaji, ani na webu tak, jak mi tvrdili zastupitelé. A podtrhávám termín VÝZVA K VÝBĚROVÉMU ŘÍZENÍ. Za tu nepovažuji gratulaci v úvodníku starosti ke získání dotace a ani další podobné zmínky, které se mi neustále někdo snaží podsunout jako výzvu k výběrovému řízení.
  5. Pro tuto chvíli je pro mne důležitý slib pana zastupitele Třísky, že příště bude při zadávání takovéto poptávky ostražitější a bude přemýšlet o oslovení veřejnosti.
  6. Poslední dvě věty v reakci pana Marciána snad ani nebudu komentovat. Je to opravdu pod moji úroveň a hrozí zde, že bych začala být opravdu agresivní :-)


 • 8. 10. 2012 19:18
  Petr Krejčí
  Dotazy občanů=agrese

  Nikdy bych nevěřil tomu, že logicky položený dotaz občana na zastupitele obce může být agresí....?


 • 8. 10. 2012 1:43
  Michal Marcián
  Re: Poděkování ... Zdena Párová [Marie Krejčo

  Nevidím důvod, proč by mělo zastupitelstvo bryskně házet paragrafy, prováděcí předpisy a související zákony na výběrové řízení, které bylo plně v kompetenci ZŠ. Příště by mohl někdo požadovat po zastupitelích odpověď na to, zda bylo první vejce nebo slepice :-)
  Paní Párová s Vaším mužem si tykám (tak trochu se známe) a rád bych si s vámi oběma popovídal. Nechápu totiž, co Vás k tomuto výraznému zájmu a "agresi" vede. S pozdravem Michal Marcián


 • 5. 10. 2012 22:55
  Stanislav Mrázek
  Příručky - pro Zdenu Párovou

  Zdeno, nechci se do těch Příruček moc zaplést, ale snažil jsem se dobrat - pro sebe - nějakého závěru.
  Z posledního textu paní ředitelky se mi moc nelíbila věta:
  "Není jedna příručka víc a druhá méně – každá z nich pro výběrová řízení platila v jiné době". To je dost nešikovné vyjádření. - A tak jsem hledal na internetu a našel v jakési Příručce pro základní školy – žadatele a příjemce OPVK, větu: VŘ lze zahájit prostřednictvím odeslání výzvy o zahájení VŘ konkrétním zájemcům. Takže paní ředitelka v tomto směru - dle mého názoru - měla pravdu. Pak jsem hledal a našel jakousi verzi Příručky pro příjemce finanční podpory OPVK, kterou jsi snad citovala ty a tam jsem našel: Uveřejnit oznámení o zahájení výb. řízení je povinné až při zakázce, kde předpokládaná hodnota plnění je nejméně 500.000 Kč. A to je text, kterého jsi si asi nevšimla. A pokud tedy zakázka nedosahovala této výše, nebylo nutné to zveřejňovat (samozřejmě by to nebylo na škodu)- takže jsi asi neměla pravdu - pokud můj závěr je správný. Ale kdo ví, jestli v té problematice nešlapu jako slon v porcelánu. Ale já si nyni myslím, že VŘ proběhlo v pořádku... Z pozdravem SM


 • 5. 10. 2012 12:09
  Marie Krejčová
  Poděkování ... Zdena Párová

  Paní Párová, udělala jste velice dobře, že jste vznesla otázku.Už během Zasedání Vám ZO měli sdělit paragrafy, prováděcí předpisy a související zákony, kterými se výběrové řízení provádělo, jinak je to mlácení prázdné slámy. Nemáte se za co stydět, jde přece o věřejné finanční prostředky (byť je poskytuje EU), tudíž podléhají veřejné i veřejnosprávní kontrole. Dovolím si malou poznámku - každé výběrové řízení má být vedeno tak, aby nevytvářelo korupční prostředí a bylo obhajitelné před veřejností i před státními orgány. Žádná přiručka ani směrnice nestojí nad zákonem.


 • 4. 10. 2012 21:59
  Radek Boček
  Re: Poděkování ...[Zdena Párová]

  Zdeno, píšeš: "Po pravdě řečeno mám ale chuť se raději na nic příště neptat.".
  A o to možná jde.
  Místo konkrétní odpovědi na konkrétní dotaz se dovídáme co vše jiného ostatní dokážou a udělali. Tím nijak dosažené výsledky neshazuji ani nepopírám! Jen se snažím od sebe oddělit různé a vzájemně nesouvisející záležitosti.


 • 4. 10. 2012 17:33
  Zdena Párová
  Poděkování [Hana Richterová]

  Velice děkuji paní ředitelce Pytelové za vyčerpávající odpovědi ohledně projektu EU peníze do škol. Informace mi plně dostačují a tímto považuji můj dotaz vůči výběrovému řízení za vyřízený.

  Zastupitelům se dodatečně omlouvám za to, že jsem si dovolila na zasedání položit dvě stručné a jasné otázky. Stačilo na ně stručně a jasně odpovědět, ale bohužel se kolem toho rozpoutala nesmyslná diskuze, ve které si každý hledá to své. Prvotní otázka přitom zněla: Byla na zakázku vypsána výzva k VŘ směrem k veřejnosti? Pokud ano, jakým způsobem byla výzva zveřejněna a kdy? Nic víc a nic míň! Absolutně nezpochybňuji náročnou práci paní ředitelky, kvalitu podaného projektu a škole maximálně fandím. Pouze mne zarazila a mrzela reakce některých zastupitelů na mé dotazy a dodatečně děkuji panu Třískovi za jeho omluvu, že mne "sjel". Po pravdě řečeno mám ale chuť se raději na nic příště neptat.


 • 4. 10. 2012 16:47
  Hana Richterová
  Poděkování

  Vážení spoluobčané,
  dovolte, abych poděkovala paní ředitelce Pytelové za zvládnutou akci s počítači pro školu. Věnovala jí část svých prázdnin (zatímco jiní čerpali dovolenou). Ne každý ředitel školy se do projektů z EU pustí, jsou komplikované, náročné na administrativu, snadno každým šťouralem napadnutelné, proto se také stává, že evropské peníze se raději nechávají někde ležet, někým ukrást nebo se vracejí do Bruselu...Paní ředitelka to neudělala a do podolské školy přiteklo a ještě půjde pouze její zásluhou téměř půl milionu. Místo poděkování se teď dočkala zpochybňování. Mám tomu rozumět tak, že paní ředitelka peníze vyběhá a někdo jiný bude rozhodovat, jak s nimi má naložit?
  A všimli jste si vůbec, že paní učitelky dokázaly hned v září secvičit program a vystoupit s ním v sobotu na náměstí? Nebylo by dobré poděkovat jim za sobotní čas, který obci věnovaly? Pokud jste tak neučinili, dovolte, abych to udělala aspoň sama za sebe. Milá školo a školko, díky. Hana Rich.


 • 4. 10. 2012 16:10
  Věra Kašíková
  ??

  Vás, paní Kašíková, stejně jako další dosud nezapojené Podoláky zveme v příštích letech k účasti na naší družební výměně s francouzskými přáteli. Ten letošní rok se podle mínění všech zúčastněných opravdu vydařil a z toho máme upřímnou radost.
  Děkuji pane starosto za pozvání. Ráda bych se této akce zůčastnila ale bohužel jsem měla a mám mladší dceru nemocnou. Tím pádem se zůčastnil jen manžel se starší dcerou, která vystupovala. Ale jinak podle videa, které mi manžel donesl, měli děti vystoupení hezké a určitě i zorganizování tohoto setkání bylo náročné.


 • 4. 10. 2012 10:14
  Vítězslav Eliáš
  Oslavy výročí obce - Poděkování

  Chci se krátce vrátit k oslavám 775. výročí od první zmínky o Podolí a 20. výročí partnerství s francouzským Ay sur Moselle. Podle mého názoru a reakce vás, občanů, mohu říct, že se doprovodné kulturní akce velmi vydařily. Proběhly důstojně a na velmi solidní úrovni.
  Poděkování patří zejména dětem mateřské a žákům základní školy a všem paním učitelkám. Je obdivuhodné, co zvládli s dětmi za ty čtyři týdny nacvičit. Máme dobrou školu, skvělé děti a výborné pedagogy!
  Speciální poděkování patří všem občanům, kteří se podíleli na přípravách všech akcí, na jejich technickém i organizačním zajištění i na jejich likvidaci. Nebudu je vyjmenovávat, protože by byl můj příspěvek velmi dlouhý a jistě bych na někoho zapomněl. Byli to lidé z řad hasičů, myslivců, KS Podolák, ubytovatelů francouzských přátel a dalším občanům.
  V neposlední řadě chci poděkovat všem sponzorům - Českomoravský cement, Movianto, pan Pospíšil, JM kraj, kteří celkovou částkou 80.200 Kč přispěli k tomu, že jsme mohli tyto akce zorganizovat na takové úrovni.
  A nakonec, ne na posledním místě, děkuji všem návštěvníkům, kteří se akcí zúčastnili. Bez Vás by akce nebylo dělat pro koho.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

13. 8. Alena

Zítra: Alan

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885344