Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 9. 12. 2012 18:36
  Václav Truksa
  Připomínky k obecnímu úřadu

  Vážení, druhá moje připomínka je trošku kousavá. Několikrát jsem Vás vyzýval, aby jste hlášení obec. úřadu vložili do web. obce Podolí. Prosím, věřte, že většinou na ulici na Výhoně kvůli provozu vozidel neslyšíme, v mírném případě hlasatelce nerozumíme. V mnohých obcích jsou zprávy a ty důležité jsou na obecních stránkách prezentované. Můžete to, prosím aktivovat,vždyˇto má hlasatelka připravené tiskem a dnes není problém, aby jste to přenesli do webu. Nebo jsme zapomenutou vískou, kde se nemůžeme nic přes spaní zastupitelů probudit. Nebo je to jinak? V mnohých obcích jsou to pracovnice běžné administrativy, a co u nás?


 • 9. 12. 2012 18:03
  Truksa Václav
  Sblížení

  Chci reagovat na připomínky pana Bartíka.
  Pane Bartíku, nejsem s nikým příbuzným ohledně bytu takvz. Bublinka. Pro mnohé občany Podolí je to téměř neznámý pojem.
  Prosím jestli byl byt přidělen mladým v z Podolí, myslím si, že je to zcela v pořádku. Pan starosta postupoval zcela v řádu obce. Je mi líto, že jste nepodal žádost na obec. úřad, ale takový je žadatelů postup.Prosím nehledejte v tom nějaké záměry. Jsme moc malou obcí, proto si jděme vstříc a buďme i k nějakým chybičkám našich zastupitelům buďme schovívaní. Moc si přeji porozumnění a sblížení s novými obyvateli Podolí.Prosím věřte , že veřejná funkce a řízení obce stojí naše zastupitele moc odříkání. Funkce starosty je skoro trest. Pomáhejme mu. Co společně dokážeme, nikdo nám to nevezme. Přeji pěkné dny.-


 • 8. 12. 2012 19:27
  Pospisil S.

  Chválím vánoční stromek,krásně osvícen


 • 8. 12. 2012 18:40
  hudec milan

  prosim o sdeleni.zda nebude v obci vykup loupabych vlasskych jader.dekuji


 • 8. 12. 2012 18:40
  hudec milan

  prosim o sdeleni.zda nebude v obci vykup loupabych vlasskych jader.dekuji


 • 8. 12. 2012 18:02
  Simona Minarikova
  Brusleni

  Dobry den,chtela bych se zeptat zda se bude strikat led pro brusleni v Podoli.dekuji SM


 • 7. 12. 2012 14:17
  Svatopluk Bartík
  dotaz na pana starostu

  Vážený pane Eliáši, prosím, sdělte mi a dalším zdejším diskutérům, za kolik byl pronajat ten obecní byt. Děkuji.
  Buďte zdráv, SB


 • 7. 12. 2012 12:22
  Vítězslav Eliáš
  Obchvat - podrobné informace [Zdena Párová]

  Dobrý den paní Párová,
  dokumentace je po dobu vyvěšení oznámení k nahlédnutí na OÚ Podolí nebo na Krajském úřadě jihomoravského kraje, odboru ŽP, jak se praví v oznámení.


 • 7. 12. 2012 12:17
  Vítězslav Eliáš
  Re: dotaz na pana starostu [Svatopluk Bartík]

  Vážený pane Bartíku,
  Váš zájem Brňáka o Podolí nás upřímně těší, není obvyklý
  Děkuji Vám, že i Vy chápete funkci starosty jako zodpovědnou a nelehkou práci plnou úskalí. Na starostu je vidět, dobře se do něj trefuje, ale to je všude stejné. Pokud jde o podstatu Vaší otázky, míníme spolu s kolegy ze zastupitelstva nejen dodržovat zákony, pečlivě a zodpovědně hospodařit se svěřenými prostředky a majetkem obce. Pokud jde o byt nad Bublinkou, myslím, že jsem vše již ve věci řek a napsal. Pokud jde o mé usilováni v čele obce, resp. usilování zastupitelstva, které jsem si vybral, vy, občané zvolili, a já mám čest vést, jsou naše cíle ve volebním programu jasně vytýčené a domnívám se, že i průběžně plněné. Pracujeme na dokončení stavebního řízení na kruhový objezd u Bedřichovic, dokončení hlukové studie vlivu dálnice, dokončení projektu nové mateřské školky, na novém územním plánu obce a přípravě nových stavebních pozemků pro občanskou zástavbu, jednáme o velkém developerském projektu na okraji katastru obce, který přinese do okolí cca 450 nových pracovních příležitostí. Na poli drobných a každodenních úspěchů věřím, že jsme dokázali lépe zorganizovat údržbu pořádku a veřejné zeleně v obci, dokázali jsme vyřešit a zklidnit dlouhodobě napjatou situaci kolem údržby a využívání podolských sportovišť novými nájemními smlouvami a další věci. To vše s rozpočtem cca 15 milionů korun a v počtu jednoho uvolněného starosty a jedné neuvolněné místostarostky a samozřejmě s naší paní účetní, paní administrativní pracovnicí se třemi technickohospodářskými pracovníky a ze známých důvodů ve sníženém počtu členů zastupitelstva obce. Děkuji také všem těm dobrovolníkům, ať už jsou to myslivci, hasiči, sokoli, sportovci nebo zkrátka občané a příznivci naší obce, kteří nám nezištně v činnosti pro obec pomáhají, i kdyby jen tím že si udržují pořádek před vlastním domem. Myslím, že je zřejmé, že bychom na skutečné pokrytí všech potřeb a nákladů potřebovali jak daleko vyšší rozpočet, tak také početnější zabezpečení personální a v každé soukromé firmě bychom jej pravděpodobně i měli. To je fakt, ne povzdech.
  Vážený pane Bartíku, já neznám váš snímek pracovního dne ani přehled úkolů, které denně plníte, ale věřte mi, my se v tomto počtu lidí neudíme. Náš den má stejných 24 hodin a domnívám se, že jej využíváme naplno. Pravda, některá rozhodnutí a činy se nám povedou lépe a jiné hůře, tak to je u každé činnosti. Chci tím říci, že se snažíme dělat naší práci co nejlépe. Za vaši kritickou připomínku k mé práci Vám samozřejmě děkuji, máte právo vidět věci svým pohledem a bez kritiky se člověk jen obtížně orientuje.
  A pokud jde přímou odpověď na Vaši otázku: ano, budu šťastný, pokud se do historie Podolí zapíšu jako starosta, který se nejen snažil, ale také udělal maximum možného pro blaho obce a při tom, naprosto samozřejmě, neporušil žádný zákon.


 • 6. 12. 2012 11:08
  Gabriela Marciánová - Moderátor
  Zpravodaj

  Chybějící čísla zpravodaje jsou již vložena, děkujeme za upozornění.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
FOTBAL
19
FOTBAL
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2
FOTBAL
3
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

1. 7. Jaroslava

Zítra: Patricie

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

874208