Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 20. 2. 2013 9:09
  Vítězslav Eliáš
  RE: Dotaz na finanční podporu dotačního systé

  V návrhu rozpočtu 2013 není plánovaná výdajová položka na podporu činnosti organizací v obci. Schvalování konečné podoby rozpočtu včetně projednání návrhů na změny je zařazeno do programu zasedání zastupitelstva 26.6.2013


 • 19. 2. 2013 21:59
  Kateřina Opluštilová
  Dotaz na finanční podporu dotačního systému o

  Dobrý den,
  procházela jsem návrh rozpočtu obce na rok 2013 a v plánovaných výdajích jsem nikde nenašla položku, která by se týkala finanční podpory všech spolků a organizací pracujících v obci. Chtěla bych se zeptat, kdy bude obec vyhodnocovat podané projekty a kdy se dovíme výsledky.
  Děkuji za odpověď.


 • 18. 2. 2013 20:15
  Radek Boček
  Re: Zasedání ZO 21.1.2013

  Děkuji.


 • 18. 2. 2013 19:35
  Vítězslav Eliáš
  RE:RE: Žádost o dotaci na MŠ a ZŠ [Libor Oplu

  Vážený pane Opluštile,
  zodpovězení Vámi zmíněných otázek finančního plánování stavby mateřské školky, jak po stránce investiční, tak provozní, celé zastupitelstvo obce považuje dokonce za klíčové a také s odpovídající vážností k nim takto přistupuje.


 • 16. 2. 2013 13:32
  Petr
  Kabelizace

  Tak koukam ze nic moc nedeje...vykopy stale jsou...znamej z mokre rikal ze je to hruza nekolik dni jim slavna optika nefungovala... nikdo to neresil...tak to snima vzdal...kdyz sem zavital na stranky obce velatice tak sem se docetl jak se k tomu postavily tam kde stim moc nesouhlasi kvuli referenci na tuto firmu atd... a je tam dole psano i o znehodnoceni majetku :http://www.velatice.cz/aktuality/4-novinky/24-informace-k-zamru-realizace-optickeho-kabelu-spol-vivo.html

  je videt ze tam otom aspon jednaji...

  obavam ze ze to bude z blata do louze...


 • 14. 2. 2013 15:16
  Radek Boček
  Zasedání ZO 21.1.2013

  Proč u zveřejněného zápisu ze zasedání není rozpočtové opatření RO 11/2012?


 • 11. 2. 2013 22:50
  Magdalena Dobromila Rettigová
  Krása anonymity

  M.D.Rettigová vede v Podolí místní ženský spolek. Scházejí se v něm mladé dívky, které se učí domácím pracem, ale i české řeči. Mezi nimi je i Lenka. Uchází se o ni o dost starší, šedesátiletý doktor Plavec. Lenka ho neodmítá, i když miluje Valentu, mladého chlapce, který však odešel do světa a dosud nedal o sobě vědět.

  Lenka i Plavec jsou celé obci pro smích. Tak jako M.D.Rettigová pro své vlastenecké smýšlení. Když už se všichni pomalu smířili s nerovným sňatkem, objeví se v Podolí Valenta, který se vrací pro svou Lenku. Dozvídá se však, že je Lenka zasnoubena se starým Plavcem. Setkává se s Lenkou a obviňuje ji, že si Plavce bere pro jeho dobré postavení.


 • 11. 2. 2013 16:32
  Libor Opluštil
  RE: Žádost o dotaci na MŠ a ZŠ [Libor Oplušti

  Vážený pane starosto, nepsal jsem o stávajících dluzích obce, jejich řádné splácení považuji jako bývalý člen finančního výboru obce za samozřejmé a normální. Měl jsem na mysli další dluh (byť krátkodobý), o který by pravděpodobně obec musela Českou spořitelnu žádat, aby bylo možné školku postavit Podle pravidel ROP je totiž nejdřív nutné důvěryhodně prokázat, že obec dodavateli stavby zaplatila a teprve po kontrole celého procesu může být (po několika měsících) část nákladů formou dotace zpětně obci proplacena. Plánované výdaje jsou min. 27,5 mil Kč (podle informací zveřejněných ve výběrovém řízení na zpracování žádosti). Odkud a kdy tyto prostředky obec získá? Kolik bude obec stát provoz nové školky a rozšířené základní školy? Zodpovězení těchto dotazů PŘED započetím plánované investice považuji za důležité, aby zastupitelstvo obce neopakovalo stejnou chybu jako tomu bylo před lety v případě sportovní haly.


 • 9. 2. 2013 9:46
  Vítězslav Eliáš
  RE: Žádost o dotaci na MŠ a ZŠ [Kašíková Věra

  Vážená paní Kašíková,
  Možná jsme mohli již dopředu předpokládat nárůst dětí v Podolí po obydlení nejnovější Nové Kolonky, ale počty nebylo odhadnout podle čeho. Koncem roku 2011 a začátkem roku 2012 se postupně začali přihlašovat noví obyvatelé k trvalému pobytu v Podolí. Brzy na jaře již bylo jasné, že máme problém s kapacitou základní školy, proto byla paní ředitelkou ve spolupráci s OÚ zpracována prognóza vývoje počtu žáků v ZŠ až do roku 2018, do kdy se bude držet počet žáků na 150% žáků školního roku 2011/2012, to je cca 90, a to jen dětí z Podolí a bez započtení přistěhovalectví. Začátkem května 2012, když jsem žádal Krajskou hygienickou stanici JMK o výjimku v navýšení počtu dětí v MŠ o 6 dětí na 66, již jsem žádost dokládal právě potřebou rozšíření prostor základní školy do tříd mateřinky. Výjimka byla KHS povolena do 31.8.2014 naposledy a s podmínkou, že do té doby bude vyřešena jak kapacita ZŠ, tak i MŠ. Začátkem června 2012 již proběhlo zásadní společné jednání vedení školy a obce ke způsobu řešení nové MŠ a výběru místa pro stavbu. Tomu předcházel průzkum možností, inspirace u jiných obcí a návštěva nové modulární školky v Brně Ořešíně.
  Jak vidíte, je to téměř rok, co se řešením školství v Podolí obec zabývá. A protože dnes už máme podklady, o které se můžeme opřít v odhadu nárůstu počtu dětí vlivem zástavby dalších lokalit plánovaných v platném územním plánu, chceme postavit školku se 4 odděleními (3 plně zaplní současně přihlašované děti). Nechceme, aby budoucí zastupitelstvo obce muselo zase za dva roky svého funkčního období řešit znovu otázku kapacity škol v Podolí.


 • 8. 2. 2013 15:17
  Magdalena Dobrotivá

  Pane starosto, nebyl jste to právě Vy, kdo, svoji volební kampaň, opřel o dost nevybíravou a neseriozní kritiku paní starostky, jak si počínala nehospodárně a zadlužovala obec. Právě Vy jste prohlašoval, že začala budovat školu bez stoprocentního finančního zajištění a dnes děláte to samé.
  Dále je nutné poznamenat, že v budoucnu bude školka „nadkapacitní“tedy nevyužitá a proto by měla posloužit pro rodiče z okolí. Na jednu věc jste přitom ale zapomněl. Z prostředků naší obce budete financovat školku cizím. To má obec tolik peněz a nepotřebuje investovat místním obyvatelům? To mají za ty zvednuté daně. Jsou mnohem levnější možnosti. Asi se o nich brzy dočtete na nových stránkách, které jsem objevila - http://podoliubrnapavlac.wz.cz/


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
FOTBAL
19
FOTBAL
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2
FOTBAL
3
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884672