Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 21. 11. 2013 8:18
  Trnka Ludvík
  otáčení autobusu na nové studii

  Dobrý den, jen opakuji svou připomínku s problematickým otáčením autobusu na silnici dle nové studie, možná je to na to nějak myšleno, ale možná taky ne. A taky bych chtěl ještě upozornit na chodník před školou a domy č.p. 24 a 25, který se přesouvá z polohy chráněné do polohy přimknuté k vozovce, což je dle mého názoru nešťastné.


 • 20. 11. 2013 23:06
  Vítězslav Eliáš
  Re: Chodníky

  Dobrý večer Kučerovi,
  na základě námětů obyvatel Kolonky jsem zařadil do jednání zastupitelstva příští týden návrh na rozšíření plánu údržby obce o zbudování dvou zpomalovacích retardérů, jeden v místě vjezdu do obytné zóny Nové Kolonky a druhý před křižovatkou pod OÚ. Současně pracujeme na návrhu osvětlení úseku od křižovatky pod OÚ k bráně do do areálu Agropod. Chodník v tomto úseku zadáme zpracovateli studie k dopracování.
  Děkujeme za Vaše podněty.
  Vítězslav Eliáš


 • 20. 11. 2013 22:57
  Vítězslav Eliáš
  Re: správa věcí veřejných

  Pane Sedláčku,
  do konce příštího týdne pro Vás a ostatní zájemce připravím na webu obce novou složku a do ní vložím prováděné i připravované investiční akce. Dřív na to nemám opravdu čas.
  Vítězslav Eliáš


 • 20. 11. 2013 22:52
  Vítězslav Eliáš
  RE: CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý večer pane Klanico,
  Vaše hodnocení "zpackaného" výjezdu z cyklostezky nelze takto rezolutně oznámkovat. Chápu Váš názor a věřte zase mně, že po konzultaci s projektantem dopravních staveb a dopravním inspektorátem policie ČR byste názor změnil. Rozumíme však komplikacím, které současné ukončení cyklostezky vyvolávají a chci Vás ubezpečit, že Vaše připomínka a námět rozhodně nezapadly v prostoru "samovyřešení". Zabýváme se řešením jak provizorním (myslím tím do rekonstrukce ulice), tak s řešením konečným. O návrzích Vás budeme informovat.
  Vítězslav Eliáš


 • 19. 11. 2013 23:28
  Kučerovi
  Chodníky

  Dobrý večer,
  po shlédnutí studie jsme se s několika dalšími rodinami shodli, že by stálo za úvahu přehodnotit některé plánované chodníky - konkrétně souběžný chodník od Sokolovny k obecnímu úřadu. Proč stavět druhý chodník, když na některých místech zcela chybí? Můžeme mluvit hlavně z vlastní zkušenosti o cestě kolem Agropodu: Zcela chybí osvětlení (zvláště teď v zimním období chodí děti z kroužků po tmě), chodník žádný (provoz celkem velký a hlavně se jezdí rychle:-( a v místě, kde děti přecházejí k retardéru do Kolonky, je nepřehledné místo - auta nejsou vidět a z pohledu řidiče ani děti.A takových nebezpečných míst by se našlo určitě více. Proto jsme chtěli navrhnout, abyste zvážili investovat prostředky smysluplně k větší bezpečnosti dětí. Děkujeme


 • 18. 11. 2013 23:10
  Ivo Sedláček
  Re: správa věcí veřejných [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,

  opravdu nevím, proč se do mě pořád pouštíte. Pan Sedláček to a toto.
  Ale ono to není o mě, mých řešeních, zaměstnavateli, délce mého pracovního poměru, politice nebo co Vás ještě napadne. Je to o obci. Abych mohl být nápomocen, potřebuji informace a nemyslím, že by tyto byly zveřejněny ve formě, se kterou by se dalo pracovat. Pokud se mýlím, tak mě prosím v rámci stránek naveďte, kde tyto informace najdu, protože já je prostě najít nemohu:

  1) zveřejnění DSP (dokumentace pro stavební povolení) na objekt školky. V elektronické podobě. Prosím i o stavby související.
  2) Odhad stavebních nákladů, případně výstup z VŘ na stavbu školky. Ano, toto zřejmě zaznělo, ale jsem v Podolí krátce, děkuji za zopakování.
  3) Komplet studii dopravního řešení ulice Rybník. Technická zpráva je dosti důležitá. Dwg není problém od projektanta získat. Zakreslení původního stavu myšleno tak, aby bylo vědět, kde se využívá stavajících konstrukcí a kde se budují nové.
  4) Zveřejnění konečného termínu veřejného projednání studie. Toto při zveřejnění nezaznělo zcela jistě a je to zásadní.
  5) Odhad stavebních nákladů na rekonstrukci ulice Rybník. Případně rozpočtově určenou částku na tuto akci. Je to irelevantní dotaz plátce daní?

  Ano, kladu stále stejné a možná i hloupé dotazy. Ale zejména proto, že na ně nedostávám odpověď.
  Uvádíte, že na mé vývody máte dostatek argumentů. Prosím o jejich zveřejnění. Zatím jsem se argumentace a faktů nedočkal.
  Ještě jednou Vás snažně prosím, odpovídejte věcně, bez útoků na tu či onu osobu, jejíž dotaz je Vám třeba i nepříjemný. Nemyslím, že by to obec posouvalo někam dál.

  Děkuji a myslím, že přání klidu v duši od pana Truksy je naprosto na místě.


 • 18. 11. 2013 14:02
  Vladimír Klanica ml.
  RE: CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý den, po čase jsem si přečetl reakce na moje povzdechnutí a nabyl jsem z toho dojmu, že se má všechno nějak "samo" rozumově vyřešit.
  Nevím sice, jestli se má komplexní přestavba Na rybníku týkat i ZMIŇOVANÉHO VÝJEZDU z CYKLOSTEZKY,ale rozhodně cyklisté nezačnou sami od sebe opouštět cyklostezku okamžitě za značkou konec cyklostezky (tak, jak je teď) a tak jediné řešení,aby to nebolelo a nebo se nemusela vypracovávat nějaká dokumentace a hlavně to nestálo obec žádné peníze za úpravu již "Zpackaného výjezdu", je nechávat auto před domem - jakoby překážku zabraňující pokračovat v cestě po chodníku.
  Nezlobte se na mě, ale takto řešit již "zpackané" dopravní komplikace (aby to hlavně bylo ZADARMO) je přinejmenším a slušně řečeno NEPROFESIONÁLNÍ. Naštěstí neexistuje odpovědnost za špatné rozhodnutí a tak nakonec každý projekt je považován za úspěšný.
  Nastává zima a provoz kol utichne. Avšak pokud se nic nezmění, tak se situace bude na jaře opakovat. A je jen otázkou času, kdy dojde ke ZBYTEČNÉMU ZRANĚNÍ kvůli jakémusi arogantnímu,alibistickému,necitlivému rozhodnutí.

  Navíc vedle domu jezdí po provizorní cestě spousta aut,jejichž řidiči si myslí, že jedou na hřiště, a po zjištění, že ne , jedou opět rychle zpět a samozřejmě v inkriminovaném místě vyjíždí zpět na vozovku. Takže DOBRÝM projektům ZDAR.


 • 17. 11. 2013 21:22
  Vítězslav Eliáš
  Re: správa věcí veřejných

  Dobrý večer pane Hnilico,
  na Váš dotaz odpovídám opakovaně: Před vyhlášením respektive ukončením veřejné soutěže nelze mluvit o konečné ceně za projekt, protože nevíme, co vysoutěžíme. Samozřejmě pracujeme s nějakým odhadem. A i toto, zde i v jiných diskusích, již zaznělo.
  Vítězslav Eliáš


 • 17. 11. 2013 21:18
  Vítězslav Eliáš
  Re: Klid všem duší

  Vážený pane Trukso,
  rekonstrukci Rybníku a zbudování chodníku připravujeme tak, abychom se vůbec nebo jen v minimálním možném rozsahu dotkli pozemků soukromých vlastníků.
  Víťězslav Eliáš


 • 17. 11. 2013 19:33
  Mario Hnilica
  Re: správa věcí veřejných [Vítězslav Eliáš]

  Zeptat se starosti a zastupitelů kteří spravuji majetek obce, kolik bude nějaký projekt stát není nic politický. Koneckonců, vybudování 2 pokojový školní budovu nebo chodník není let na Měsíc. Školy a silnice jsou postaveny každý den. Kompetentní vláda má odhady nakladu pro jakýkoliv druh projektu.

  Proč neodpovídáte na konkrétní dotazy?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885744