Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 14. 11. 2013 17:22
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dokumentace školky

  Vážený pane Sedláčku,

  musím Vám OPĚT výzvu k Vám ve své poslední odpovědi: "Tak nezapomeňte, příště, prosím, včas..."

  Projektová dokumentace MŠ ke stavebním povolení byla v zákonných lhůtách v rámci probíhajícího stavebního řízení k nahlédnutí na Stavebním úřadě Šlapanice i na OÚ Podolí, které vyvrcholilo 23.7.2013 veřejným projednáváním za účasti projektanta a stavebního úřadu. Podotýkám, nebylo to první veřejné projednávání tohoto projektu. Vy jste ani na jednom nebyl a možnost nahlédnout, či se i podrobně s dokumentací seznámit, jste nevyužil.

  Dnes, kdy probíhá příprava zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku na zhotovitele MŠ, je kontraproduktivní zveřejňovat jakoukoli dokumentaci či předpokládaný finanční rozpočet. A to Vy jako zaměstnanec velké stavební společnosti, i když zatím velmi krátce, jistě víte.

  Pokud Vás však v tomto požadavku vedou jiné úmysly ve prospěch Vašeho zaměstnavatele, vyčkejte zveřejnění vyhlášení veřejné zakázky na stránkách obce a dokumentaci pro zpracování nabídky budete moci za stanovených podmínek získat.

  Studie dopravního řešení je opravdu studií, která graficky i textem popisuje konkrétní záměr. Ale v tom si Vás také nedovolím poučovat, to vy jako odborník samozřejmě víte. Pasport dopravního značení není součástí studie, ale až dalšího stupně projektové dokumentace.

  Nesouhlasím s Vámi, zakreslení původního stavu do této studie by výrazně zhoršilo přehlednost celého výkresu. Při pohledu do tohoto návrhu každý vidí, zda má nově před domem zelený pás, jak široký, kde budou chodníky, parkovací stání atd. Každý podle měřítka ví, že 1 mm na výkrese je 0,5 m ve skutečnosti, tak si celkem přesně dokáže představit prostorové poměry vůči stávajícímu stavu.

  Odhad skutečných nákladů? Pane Sedláčku, neumíme věštit z křišťálové koule. Máme teprve návrh studie komunikačního řešení! A harmonogram? Omlouváme se, asi jsme se snad již po dvacáté, třicáté či padesáté nevyjádřili dostatečně přesně. Harmonogram závisí na financích, finance závisí na umožnění využití schválené dotace na MŠ,... Rozpočet se, pane Sedláčku, stanovuje na kalendářní rok, pro rok 2013 v rozpočtu s částkou na rekonstrukci Rybníku nepočítáme, na rok 2014 budeme teprve rozpočet připravovat.

  Pěkný večer
  Vítězslav Eliáš


 • 13. 11. 2013 21:25
  hnilicová
  Pane Málku

  Pane Málku, dne 4.11.13 jste napsal :
  „Přesto musím reagovat na Vaši další lež.
  Citujete:...na jednom Zastupitelstvu..., pan Málek prohlásil, že Zastupitelstvo nepotřebuje stavební komisi. Lež jako věž.
  Co mi vložíte do úst příště?
  Ještě, že máme zvukové záznamy ze všech jednání Zastupitelstev.“

  Nemám důvod lhát a nelžu.Tak jako jsem zvyklá se podepsat pod svůj názor, jsem zvyklá říkat jen to,co mám ověřené a co jsem slyšela na vlastní uši.
  Možná by jste si, než někoho křivě obviníte ze lži, měl udělat tu námahu a přehrát si záznamy z veřejného zasedání .

  Pokud se nepamatujete, kdy jste co veřejně říkal,tak si pusťte diskuzi ze dne 30.4.2013.
  Ptala jsem se,pro jste nevyužili potenciál stavební komise,když se o projektu mateřské školky jednalo , proč jste stavební komisi obcházel.

  Vy jste mi konkrétně odpověděl, že jste s komisí o školce několikrát mluvil, ale že zadání dostává stavební komise od zastupitelstva a rozhodnutí zastupitelů bylo, že to bude vedle sběrného dvora a že to bude modulární stavba .

  Jak jinak to lze tedy chápat ? Stavební komise dostala výsledek rozhodnutí zastupitelů a basta. Takže jste stavební komisi neobcházel,jen jste ji prostě direktně zadal Vaše rozhodnuti? Pokud stavební komisi místo společného konstruktivního hledání řešení problému oznámíte Vaše rozhodnutí a nerespektujete připomínky jejich členů, dáváte tím najevo , že je nepotřebujete.

  P. starosto a p. Málku, bohužel těmi narážkami a analýzou proč to dělám, co si myslím a co bych dělat měla nebo jsem dělat mohla .....se jenom odbočuje od tématu.
  A tak , i když se vám to nelíbí, protože Vy jste to přece už probrali, znovu opakuji svůj názor, že :
  1.celý způsob jak řešíte problém mateřské školky považuji od počátku za špatný- nehledal se nejlevnější a nejefektivnější způsob jak vyřešit problém , který bude pouze několik let, ale rozhodlo se o stavbě/cena zatím neznámá, ale výše dotace 10 milionů je známá/ v zátopové zóně, vedle neodkanalizovaného sběrné dvora a bez vyřešené dopravní situace.

  2.Všechny tyto doprovodné problémy, které jste následně už nemohli přehlížet a museli řešit dále velmi prodražují celý projekt.

  3.Je jasné, že Vaší prioritou je ,aby tu stála školka- oplášťovaná maringotka na kterou chcete využít dotaci 10.milionů.Mě , jako občanovi, pro kterého je 10 milionů velmi veliká suma peněz by stačilo skromnější řešení a k tomu dobrý chodník na Rybníku, který je nyní po dalším rozkopání ještě v horším stavu než byl. A navíc se obávám, že na chodník se zase nedostane.

  Michaela Hnilicová


 • 13. 11. 2013 11:32
  Ivo Sedláček
  Dokumentace školky

  Pane starosto,
  chtěl bych Vás touto cestou OPĚT požádat o:
  1) zveřejnění DSP (dokumentace pro stavební povolení) na objekt školky. Předpokládám, že jako každý investor jí máte i v elektronické podobě. Prosím i o stavby související.
  2) Odhad stavebních nákladů, případně výstup z VŘ na stavbu školky.
  3) Komplet studii dopravního řešení ulice Rybník. Situace + povídání není kompletní studie. Zakreslení původního stavu by všem občanům výrazně pomohlo v orientaci.
  4) Zveřejnění konečného termínu veřejného projednání studie. Takto vůbec nikdo netuší, zda to má nějaký harmonogram.
  5) Odhad stavebních nákladů na rekonstrukci ulice Rybník. Případně rozpočtově určenou částku na tuto akci.
  Děkuji.


 • 13. 11. 2013 9:55
  Gabriela Marciánová - Moderátor
  Re: Listí

  Dobrý den paní Kašíková,
  úklid listí probíhá právě v těchto dnech. Jakmile se v plánu prací dostane na lokalitu u sportovní haly, bude listí uklizeno i v parku naproti bývalého zdravotního střediska. Přeji Vám pěkné podzimní dny.


 • 11. 11. 2013 22:03
  Kašíková Věra
  Listí

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, kdy plánujete úklid napadaného listí na dětském hřišti u MC Bublinka.


 • 8. 11. 2013 16:07
  Vítězslav Eliáš
  RE: Studie dopravního řešení ulice Rybník a N

  Dobrý den paní Bočková,
  chodník kolem parcel č. 112 a 116 samozřejmě pokračuje a navazuje na chodník ke hřbitovu, jen projektant zapoměl codník vybarvit žlutou.
  Děkujeme za upozornění a přeji pěkné odpoledne.
  Vítězslav Eliáš


 • 8. 11. 2013 16:03
  Vítězslav Eliáš
  RE: Cena pozemků Nad Výhonem III

  Dobrý den pane Sedláčku,
  na světě neexistují ideální řešení. Nikdo z nás zastupitelů s Vámi asi nebude polemizovat o maximální výši ceny za prodej pozemků. Jistě bychom našli konstrukci, pomocí níž bychom dosáhli ceny ještě vyšší, než je ta Vaše spočítaná. Také jsme nemuseli podnikat nic a dejme tomu za deset let by byla dosažitelná cena ještě vyšší. Kritéria, kterými jsme se řídili, byla dlouhodobě známá a veřejná. Maximální zisk mezi těmi kritérii nebyl. Hlavním kritériem bylo skutečně především to, abychom umožnili především Podolákům získat kvalitní stavební pozemky a to je samozřejmě v rozporu s požadavkem maximální dosažitelné ceny. Tento postup umožnil relativně pohodlně se dostat k pozemkům především Podolákům celkem, pokud dobře počítám, v devíti případech z 12, a to i na úkor vyšší "přespolní" nabídky. V tom je podstata demokracie, že vždycky existují k cíli minimálně dvě dobré cesty a ty názorové proudy, které je zastávají, mezi sebou soutěží. Máte-li pocit, že je náš postup z právního pohledu odvážný, přijďte prostě příště se svými názory včas. Nicméně názor, který hájíte, není nový. My jsme jej jako jedno z možných řešení zvážili a vybrali jiný a věřím, že zodpovědně vybrali. Můj osobní názor je, že lepší je dosáhnout dobrého řešení, jak čekat na ideální – a podle mého v tomto spočívá odvaha. I s tím rizikem, že nás všichni "slyšitelní" pokritizují. My za svůj názor a přijímaná řešení neseme politickou odpovědnost, ne za jedny pozemky, ale za celkovou správu věcí obecních.
  Tak nezapomeňte, příště, prosím, včas, to je podle mého zodpovědný občanský přístup k obecním záležitostem. Nikdo Vám sice nezaručí, že Vaše řešení vyhraje, ale určitě se jim každé zodpovědné zastupitelstvo bude zabývat a vezme jej v úvahu.
  Přeji pěkné odpoledne. Vítězslav Eliáš


 • 8. 11. 2013 10:56
  Ivo Sedláček
  RE: Cena pozemků Nad Výhonem III [Ivo Sedláč

  Vážení spoluobčané, zastupitelstvo.
  Velmi nerad bych Vás zatěžoval "svými" problémy (jak zmiňuje pan starosta) a tudíž příspěvky touto cestou omezím, je-li to Vaše přání. Diskuzní fórum zřejmě může jenom pěkně po ovčansku přikyvovat. Nicméně oceňuji smazání anonymů.
  Analyzoval jsem starostou zveřejněná data o prodeji pozemků, ze kterých vyplývá následující:
  1) chybně nastavené podmínky připravili obec v rozpočtu o min 1,75 mil Kč (to není překlep)
  2) umožnili pohodlný nákup 2 ze 7 pozemků rodinným příslušníkům zastupitele

  Podrobný výpočet včetně dalších komentářů je uložen zde:
  http://uloz.to/xXKUEq2G/pozemky-podoli-pdf

  Nevím, na kolik to bylo chytré řešení, ale z právního pohledu bylo určitě odvážné.
  Na čas posledním příspěvkem se tedy loučím. Nyní počkám na kompletní zveřejnění studie a poprosím pana starostu o zveřejnění dokumentace pro stavební povolení (nebo alespoň územní řízení) na stavbu školky. Navrhuji Vám toto realizovat rovněž cestou veřejné úložny s odkazem na ní.
  Obávám se, že Vámi realizované a připravované akce vyžadují podrobnou revizi.


 • 7. 11. 2013 18:29
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Odstranění anonymních příspěvků

  Vážení diskutující,
  z této diskuse jsme odstranili několik podivně podepsaných příspěvků a moji reakci na jeden z nich. Reagovat na anonym byla moje chyba, za níž se omlouvám.
  Pokud se jejich autoři chtějí zúčastnit diskuse, prosím, uveřejněte svůj názor znovu, ale nadále pod vlastni jménem. Nepopsané příspěvky budou ihned ostraňovány. Jinak tyto stránky postupně ztratí smysl.
  Hezký večer. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 7. 11. 2013 18:45
  Vítězslav Eliáš
  RE: Cena pozemků Nad Výhonem III [Ivo Sedláč

  Dobrý den pane Sedláčku.
  Bohužel musím zopakovat to, co jsem již psal jednou …“ kdybyste se zúčastňoval zasedání nebo si alespoň zápisy ze zasedání přečetl…“
  …tak byste se dozvěděl, že zastupitelstvo na svém zasedání dne 2.7.2013 usnesením č. 4/7/2013 schválilo znění záměru č.06/2013, jehož součástí jsou podmínky prodeje, a usnesením 5/7/2013 pověřilo starostu jeho zveřejněním. Záměr byl v souladu s těmito usneseními zveřejněn na úřední desce a jeho kompletní schválené znění najdete v archivu úřední desky. V něm najdete odpovědi na svoje neustále opakované otázky, cituji:
  „ - kolik pozemků celkem vzniklo + výměry“ (viz záměr č.6/2013)
  „ - kolik bylo na předkupní právo“ (viz záměr č.6/2013)
  „ - jaká byla vítězná (proč) (viz zápis ze zasedání ze dne 3.9.2013 a záměr 6/2013)

  Jaké nabídky na jednotlivé pozemky přišly, uvádím v následující tabulce v pořadí sloupců:
  Pozemek č. / parc.č. / výměra [m2] / kategorie přednosti/ nabízená cena za m2 / nabízená cena celkem

  1 945/124 472 2 2 105 Kč 993 560 Kč
  2 1 851 Kč 873 672 Kč
  2 1 850 Kč 873 200 Kč
  2 1 850 Kč 873 200 Kč
  4 2 603 Kč 1 228 616 Kč
  4 2 601 Kč 1 227 672 Kč
  4 1 920 Kč 906 240 Kč

  2 945/123 754 2 1 810 Kč 1 364 740 Kč
  2 1 805 Kč 1 360 970 Kč
  4 2 500 Kč 1 885 000 Kč
  4 2 400 Kč 1 809 600 Kč
  4 1 811 Kč 1 376 360 Kč
  4 1 803 Kč 1 359 462 Kč

  3 945/125 975 4 1 800 Kč 1 755 000 Kč

  4 945/12 680 2 2 020 Kč 1 373 600 Kč
  2 1 951 Kč 1 326 680 Kč
  3 2 222 Kč 1 510 960 Kč
  4 2 500 Kč 1 700 000 Kč
  4 2 011 Kč 1 367 480 Kč
  4 1 851 Kč 1 258 680 Kč
  4 1 800 Kč 1 224 000 Kč

  5 945/127 652 2 1 863 Kč 1 215 000 Kč
  2 1 851 Kč 1 206 852 Kč
  3 1 802 Kč 1 174 904 Kč
  4 2 014 Kč 1 313 128 Kč

  6 945/10 660 2 1 803 Kč 1 190 000 Kč
  4 1 800 Kč 1 188 000 Kč
  4 2 011 Kč 1 327 260 Kč
  4 neuvedena neuvedena

  7 945/115 696 1 1 800 Kč 1 252 800 Kč

  8 945/117 727 1 1 800 Kč 1 308 600 Kč
  2 1 900 Kč 1 381 300 Kč

  9 945/118 789 1 1 800 Kč 1 420 200 Kč

  10 945/116 786 1 1 800 Kč 1 414 800 Kč

  11 945/1 747 3 1 823 Kč 1 361 781 Kč
  3 1 802 Kč 1 346 094 Kč
  4 2 400 Kč 1 792 800 Kč
  4 1 852 Kč 1 383 444 Kč

  12 945/11 702 1 1 800 Kč 1 263 600 Kč

  Kategorie č.1 Předkupní právo
  Kategorie č.2 Občané Podolí déle jak 3 roky
  Kategorie č.3 Občané Podolí méně jak 3 roky
  Kategorie č.4 Ostatní

  Kompletní dokumentace je uložena a je k nahlédnutí na obecním úřadě. Poskytování informací se řídí zákonem, viz. informace na stránkách obce.
  Vyzývám Vás, pane Sedláčku, abyste nás přestal zdržovat Vašimi problémy, kdy si neumíte najít na stránkách zveřejněné informace. Nadále budeme reagovat dle pravidel diskuse „na dotazy a argumenty“. Važme si toho, že diskusní fórum na stránkách obce máme a využívejme jej k účelu, k němuž bylo otevřeno. Porušování těchto pravidel ohrožuje jejich další fungování.

  Přeji pěkný večer. Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

3. 7. Radomír

Zítra: Prokop

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

874736