Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 11. 2013 23:10
  Ivo Sedláček
  Re: správa věcí veřejných [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,

  opravdu nevím, proč se do mě pořád pouštíte. Pan Sedláček to a toto.
  Ale ono to není o mě, mých řešeních, zaměstnavateli, délce mého pracovního poměru, politice nebo co Vás ještě napadne. Je to o obci. Abych mohl být nápomocen, potřebuji informace a nemyslím, že by tyto byly zveřejněny ve formě, se kterou by se dalo pracovat. Pokud se mýlím, tak mě prosím v rámci stránek naveďte, kde tyto informace najdu, protože já je prostě najít nemohu:

  1) zveřejnění DSP (dokumentace pro stavební povolení) na objekt školky. V elektronické podobě. Prosím i o stavby související.
  2) Odhad stavebních nákladů, případně výstup z VŘ na stavbu školky. Ano, toto zřejmě zaznělo, ale jsem v Podolí krátce, děkuji za zopakování.
  3) Komplet studii dopravního řešení ulice Rybník. Technická zpráva je dosti důležitá. Dwg není problém od projektanta získat. Zakreslení původního stavu myšleno tak, aby bylo vědět, kde se využívá stavajících konstrukcí a kde se budují nové.
  4) Zveřejnění konečného termínu veřejného projednání studie. Toto při zveřejnění nezaznělo zcela jistě a je to zásadní.
  5) Odhad stavebních nákladů na rekonstrukci ulice Rybník. Případně rozpočtově určenou částku na tuto akci. Je to irelevantní dotaz plátce daní?

  Ano, kladu stále stejné a možná i hloupé dotazy. Ale zejména proto, že na ně nedostávám odpověď.
  Uvádíte, že na mé vývody máte dostatek argumentů. Prosím o jejich zveřejnění. Zatím jsem se argumentace a faktů nedočkal.
  Ještě jednou Vás snažně prosím, odpovídejte věcně, bez útoků na tu či onu osobu, jejíž dotaz je Vám třeba i nepříjemný. Nemyslím, že by to obec posouvalo někam dál.

  Děkuji a myslím, že přání klidu v duši od pana Truksy je naprosto na místě.


 • 18. 11. 2013 14:02
  Vladimír Klanica ml.
  RE: CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý den, po čase jsem si přečetl reakce na moje povzdechnutí a nabyl jsem z toho dojmu, že se má všechno nějak "samo" rozumově vyřešit.
  Nevím sice, jestli se má komplexní přestavba Na rybníku týkat i ZMIŇOVANÉHO VÝJEZDU z CYKLOSTEZKY,ale rozhodně cyklisté nezačnou sami od sebe opouštět cyklostezku okamžitě za značkou konec cyklostezky (tak, jak je teď) a tak jediné řešení,aby to nebolelo a nebo se nemusela vypracovávat nějaká dokumentace a hlavně to nestálo obec žádné peníze za úpravu již "Zpackaného výjezdu", je nechávat auto před domem - jakoby překážku zabraňující pokračovat v cestě po chodníku.
  Nezlobte se na mě, ale takto řešit již "zpackané" dopravní komplikace (aby to hlavně bylo ZADARMO) je přinejmenším a slušně řečeno NEPROFESIONÁLNÍ. Naštěstí neexistuje odpovědnost za špatné rozhodnutí a tak nakonec každý projekt je považován za úspěšný.
  Nastává zima a provoz kol utichne. Avšak pokud se nic nezmění, tak se situace bude na jaře opakovat. A je jen otázkou času, kdy dojde ke ZBYTEČNÉMU ZRANĚNÍ kvůli jakémusi arogantnímu,alibistickému,necitlivému rozhodnutí.

  Navíc vedle domu jezdí po provizorní cestě spousta aut,jejichž řidiči si myslí, že jedou na hřiště, a po zjištění, že ne , jedou opět rychle zpět a samozřejmě v inkriminovaném místě vyjíždí zpět na vozovku. Takže DOBRÝM projektům ZDAR.


 • 17. 11. 2013 21:22
  Vítězslav Eliáš
  Re: správa věcí veřejných

  Dobrý večer pane Hnilico,
  na Váš dotaz odpovídám opakovaně: Před vyhlášením respektive ukončením veřejné soutěže nelze mluvit o konečné ceně za projekt, protože nevíme, co vysoutěžíme. Samozřejmě pracujeme s nějakým odhadem. A i toto, zde i v jiných diskusích, již zaznělo.
  Vítězslav Eliáš


 • 17. 11. 2013 21:18
  Vítězslav Eliáš
  Re: Klid všem duší

  Vážený pane Trukso,
  rekonstrukci Rybníku a zbudování chodníku připravujeme tak, abychom se vůbec nebo jen v minimálním možném rozsahu dotkli pozemků soukromých vlastníků.
  Víťězslav Eliáš


 • 17. 11. 2013 19:33
  Mario Hnilica
  Re: správa věcí veřejných [Vítězslav Eliáš]

  Zeptat se starosti a zastupitelů kteří spravuji majetek obce, kolik bude nějaký projekt stát není nic politický. Koneckonců, vybudování 2 pokojový školní budovu nebo chodník není let na Měsíc. Školy a silnice jsou postaveny každý den. Kompetentní vláda má odhady nakladu pro jakýkoliv druh projektu.

  Proč neodpovídáte na konkrétní dotazy?


 • 17. 11. 2013 18:43
  Truksa Václav
  Klid všem duší

  Vážení obyvatelé Podolí. Prosím, a to myslím zcela vážně buďme si blízcí a nehledejme škraloupy na druhých. Přál bych si, aby emoce ustaly, věřte, že zastupitelé naší obce to nemají lehké. Moc bych si přál, aby chodník na ulici Rybník byl dobudován na pravé straně na výjezdu z Podolí.Lidé z těch domů nemají kam ustoupit projíždějícími auty. Asi někteří budou obětovat kousek svojí předzahrádky.Jen nechci, aby byl vyvolán další problém. Ta pravá strana si myslím, že bude bezpečná. Buďme si všichni blízcí, jde o naše budoucí.


 • 17. 11. 2013 18:26
  Vítězslav Eliáš
  Re: správa věcí veřejných

  Dobrý den, paní Bočková.
  Děkuji Vám za objasnění Vašeho postoje ke správě věcí veřejných zde v Podolí. Zákon č. 106/1999 Sb pojednává o veřejném přístupu k informacím, které nebyly publikovány. Stejný zákon také upravuje reakci na opakované kladení stále stejných dotazů a žádostí o informace, které publikovány již byly a jsou veřejně přístupné a známé a tazatel podkládá z nějakého důvodu za jednodušší nebo efektnější se na tyto dotazy opakovaně ptát namísto, co by si je vyhledal. Dotazy pana Sedláčka jsou opakovanými dotazy na známé skutečnosti, nebo naopak dotazy na skutečnosti, na které odpověď neznáme ani my. Pan Sedláček nám pak dále opakovaně uděluje poučení, jak se věci mají dělat správně, dokonce až jedině správně a vyslovuje často tajuplná doporučení pro občany Podolí. To vše, aniž by nesl sebemenší odpovědnost. Ale tak to v zastupiteské demokracii chodí a nám nezbývá než to vydržet, smířit se se slovníkem, který pan Sedláček používá a věnovat se přes to vše práci. Pan Sedláček se rozhodl dělat politiku na stránkách obce a my mu v tom, jak vidíte, nebráníme. Nadále nám však nezbývá než se věnovat dál naplno správě věcí veřejných. Rozhodně si při tom nemyslíme, jako pan Sedláček, že známe všechny jedině správné odpovědi. Vývody pana Sedláčka zpravidla za správné nepovažuji a mám pro to i dostatek argumentů. Pana Sedláčka jsem z ničeho zištného, jak ve svém psaní naznačujete, nepodezíral a je mi líto, že jste si takové podezření vyložila Vy, nebo pan Sedláček.
  Vážená paní Bočková, správě věcí obecních se věnujeme skutečně naplno, možná jinak, než by to dělala jiná skupina, to už tak bývá. Snažíme se dělat svoji práci dobře a dle zákonů. Vážíme si mandátu, který jsme od občanů dostali a cítíme skutečně plnou zodpovědnost za věci obecní. Žádný nový dotaz žádající si nové vysvětlení zatím nepadl a stará vysvětlení opakovat nemáme, bohužel, čas. Se zákonem to opravdu nijak nesouvisí.
  Hezký večer, Vítězslav Eliáš


 • 16. 11. 2013 19:40
  Silvie Bočková
  správa věcí veřejných

  Pane starosto, pozorně čtu tuto diskuzi. Pan Sedláček se ptá cíleně a konkrétně.Na pokládání svých otázek má, dle mého názoru plné právo. Co se týká odpovědí, tak na ty má dokonce ze zákona nárok. Jak Vám, tak ostatním zvoleným zastupitelům byla svěřena správa majetku a financí obce Podolí. Občan, který zde platí daně má plné právo zajímat se jak s těmito penězi nakládáte. Jistě by jste pana Sedláčka neměl okamžitě podezírat z toho, že takto činí z důvodu osobního prospěchu! Mě tyto věci taktéž zajímají a myslím si, že i ostatní spoluobčané by měli plně využít svého práva na informace a ptát se.
  Jako správci, placení z našich daní, musíte předkládat výsledky své práce a ne lustrovat občany kde pracují a jak dlouho. Pokud tak činíte, neměl by jste s k tomu veřejně přiznávat a navíc získané informace zveřejňovat.
  S pozdravem Silvie Bočková


 • 15. 11. 2013 22:56
  Ivo Sedláček
  Re: Dokumentace školky [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,
  sice jste napsal šest odstavců, ale neodpověděl jste na nic.

  K odstavci 1: projektovou dokumentaci jsem chtěl pouze za účelem vyměření užitné plochy a objemu stavby. Vystačím s půdorysem NP a řezem.

  K odstavci 2: chválíte se, že dotace je cca 10 mio Kč, takže cena bude vyšší. Myslím, že jste naznačoval cca 13 mio Kč. Nemám čás chodit za Vámi neustále na úřad a tahat z Vás informace. Vzhledem k tomu, že dokumentaci nechcete zveřejnit online, budu odhadovat. Dvě třídy á 28 dětí, pro každé 4m2, nějaké chodby, zázemí, sociálka, apod. Bratru 300m2 užitné plochy. Vezmu cenu 20 tis Kč/m2 (větší stavby cca 18 tis), ale berme těch 20 tis (bavím se o zděných stavbách na základech, ne kontejneru na patkách). Takže to máme 6 mil Kč. Za co mají občané Podolí platit 13 mil Kč. Kam (na co) ty peníze půjdou?
  Dále: nevedu diskuzi v osobní rovině, ale v rovině věcné. Ale když chcete pane starosto, tak jenom glosa: Nesnižujte se skrytými útoky typu "děláte ve stavební firmě krátce", apod. Myslím, že Vaši "pracovní" anabázi zná asi každý, tak od toho raději upusťte.

  K odstavci 3: firma ve které pracuji se nazabývá kontejnery. Je to standardní stavební firma a ta se tu moc nehodí. Do normální výběrovky na zděnou školku by se přihlásilo tak 15 firem. Ale kontejnery nevyrábí tolik firem a s menším počtem se vyjedná lepší cena, nemám pravdu?
  Už jste občané pochopili, proč to musí být kontejnery?

  K odstavci 4: studie má technickou zprávu, ale proč se zabývat detaily. Technickou zprávu nahradíme povídáním a situačka je dost hezká. Ovčan zaplesá.
  Ano, máte pravdu, dopravní značení bývá v další fázi. Ale v okamžiku, kdy jste všem bydlícím na Rybníčku zrušili jakékoliv rozhledové poměry podélným parkováním, jsem se musel (neuváženě) zeptat, zda to nebude vylepšeno nějakou důmyslnou značkou.

  Odstavec 5 přeskakuji, beru pravítko a valím k obchodu.... Jak to zaměřím, tak to okomentuji. Pak si vezmu metr, jdu přeměřit Rybníček, ať můžu porovnat, co se bude dělat. Teď vážně. Předpokládám, že jste za studii platili. Tak ať projektant dodá dwg (bude vědět, co to je). Nevypadá to, že by to kreslil od ruky.

  K odstavci 6: žasnu. Nevíme, kolik na to máme, nevíme, kdy to budeme dělat, co přesně chceme, ale už to máme nakreslené. Pane starosto! Základní poučka investora, dobrého hospodáře je: "dělej tak, jako bys to platil ze svého". Už kohokoliv vidím, jak si chce postavit třeba dům, neví, kolik na něj má peněz, neví, kdy jej budete stavět, ale preventivně zaplatí projektantovi, ať mu jej nakreslí.

  Nevím, jestli si z lidí děláte srandu nebo to myslíte vážně, opravdu nevím.


 • 14. 11. 2013 17:44
  Radek Boček
  Pro všechny zvídavé

  Vážení občané, nejen obce Podolí.
  Pokud Vám nevyhovuje způsob sdělování informací ze strany obecního úřadu, zkuste to pomocí žádosti na základě zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.
  Přeji Vám pohodový den. Radek Boček


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

5. 7. Cyril a Metoděj

Zítra: Mistr Jan Hus

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875078