Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 15. 12. 2013 23:14
  Stanislav Mrázek
  Plasty a pod.

  Vážený pane starosto, ve světě se ročně vyprodukuje 200 miliónů tun umělých hmot (viz Právo 14.12.2013). A já tak přemýšlím, kolik z "této hromady" se povaluje v příkopech a pod. před vjezdem do Podolí a případně i na odbočující cestě ke hřbitovu a v řadě přeplněných odpadkových košech např. v okolí sportovní haly. Předpokládám, že tato úvaha trápí i někoho jiného.


 • 15. 12. 2013 23:03
  Stanislav Mrázek
  Psi bez pána

  Vážený pane starosto, téměř denně musím vysvětlovat svému labradorovi Mufymu, že si nemůže jako ostatní retrívři (z okolí hřbitova) běhat beze mne po dědině, dělat před vchodem na hřbitov hromádky nebo obtěžovat občany a řidiče projíždějících vozidel jako chlupaté slečny "od koní" z Valchy (naposledy tuto sobotu). Je paličatý a furt mele, proč oni ano a on ne a já už nevím, jak ho přesvědčit. Prosím úřad o pomoc.


 • 11. 12. 2013 10:18
  Vítězslav Eliáš
  Re: Studie-Rybník

  Vážení diskutující,
  děkujeme všem za názory a podněty k tomuto tématu. Všechny Vaše příspěvky byly zaznamenány a budou použity pro sestavení zadání pro zpracování projektové dokumentace.
  Ještě jednou děkujeme. Vítězslav Eliáš


 • 11. 12. 2013 10:14
  Vítězslav Eliáš
  RE: Císařská cesta

  Dobrý den,
  stejný podnět podala písemně i paní Vlachová. Bylo provedeno šetření Komise ŽP na místě, kterého vyšlo následující stanovisko:
  1. Existence ochraného valu je v současné době nezbytným řešením pro omezení rizika možných škod při přívalových srážkách.
  2. Pro pěší a cyklisty je cesta Hrušky přístupná pěšinou, kterou je žádoucí např. v rámci úpravy parčíku drobně upravit.
  3. Do budoucna je žádoucí řešit protipovodňovou ochranu v této části obce definitivním stavebním řešením, při projektování prověřit možnost vedení pěší a cyklistické trasy v co nejpřímější trase.
  4. Z finančních i koncepčních důvodů je vhodné vyřešit projekční práce na protipovodňovém a protierozním opatření v rámci komplexní pozemkové úpravy.
  Zastupitelstvo obce se s tímto stanoviskem plně ztotožňuje.
  Průchod chodců a cyklistů nemá být zrušen v souvislosti s úpravou parčíku Loučka, byl zrušen již před několika desetiletími. Úprava parčíku Loučka zatím, z výše uvedených důvodů, s jeho obnovou nepočítá. Omezení chodců a cyklistů je pouze v prodloužení trasy cca o 20 m.
  Pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 9. 12. 2013 21:39
  dr.jan \Richter
  odpověď panu Vrnánkovi

  Vážený pane Vránku. Císařská cesta již byla zrušena za časů Vašeho tatínka, někdy v 70. letech. Cestička pro chodce a cyklisty funguje.Zpevnil jsem ji pískem a starám se,aby byla bezpečná.Vaše stezky po starých časech a Císařské cesté nechápu. dr.Richter


 • 9. 12. 2013 12:01
  Kučerovi
  chodník - škola

  Dobrý den pane Třísko,

  osobně myslím hlavně chodník u školky -je tam sice taky "nudlička", ale z bezpečnostního hlediska velmi prakticky oddělaná zelení od hlavní komunikace. Člověk o děti nemusí mít takový strach a může jim nechat trošku té volnosti pohybovat se samostatně po chodníku. Osobně si myslím, že zrovna tato část dle plánu nic zásadního pozitivního nepřináší a mnohem ekonomičtější a praktičtější by bylo ten stávající chodník opravit. Nehledě na to, že některé části obce nemají ani osvětlení a chodník už vůbec ne (viz část od obecního úřadu kolem Agropodu ke Kolonce). Pěkný den


 • 4. 12. 2013 11:06
  Miloš Vránek
  Císařská cesta

  Podle zveřejněné studie na úpravu parčíku Loučka má být zrušen možný průchod chodců a cykloturistů, po staré tzv. „Císařské cestě“, která po několik století spojovala Brno a Olomouc. Myslím, že by to bylo velice nešťastné řešení.
  Pokud by tím hlavním důvodem mělo být „protipovodňové opatření“ domnívám se, že by je bylo možné provést daleko citlivěji a levněji bez omezení pro chodce i cyklisty.


 • 2. 12. 2013 15:08
  Stanislav Mrázek
  Studie-Rybník

  Jako řidiči se mi jeví podélné parkovací stání ve vnitřním oblouku komunikace jako velmi nevhodné a pro provoz velmi nebezpečné řešení.
  Jako občan bych raději chodil po novém chodníku, ale v místech chodníku současného.


 • 2. 12. 2013 14:11
  Kašíková Věra
  rozsvícení vánočního stromu

  Dobrý den. Chtěla bych poděkovat všem co měli co do činění s přípravou výzdoby stromečku, jarmarku i programu. Myslím, že to byla moc povedená akce.


 • 2. 12. 2013 11:16
  Milan Tříska
  Dopravní studie [Kučerovi]

  Dobrý den,Kučerovi,děkujeme za připomínku. Osobně pokládám zelený pás mezi chodnikem resp.tou vydlážděnou nudličkou, kterou místy "chodník" na Rybníku připomíná, a vozovkou jako milý, hezčí a užitečný a od pana Trnky jde o cenný postřeh. Cílem přestavby a úprav na Rybniku, jak je chápu já, určitě není změna malebné vesničky plné zeleně v holé betonové parkoviště. Přestavba musí respektovat celou řadu naprosto rozporných a protichůdných požadavků a je to odborná práce.Pevně věřím, že kompromis mezi vznikem nových, dosud chybějících parkovacích míst a zelení najdeme, resp. najde je projektant, který studii připravuje. Rozporů které je třeba vyřešit,je jistě víc. Naším ideovým záměrem pro navrhovanou rekonstrukci, který v Zastupitestvu diskutujeme, je vytvořit důstojnější,bezpečnější a hezčí vstupní komunikaci do obce. Hezký den.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875253