Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 15. 5. 2017 15:49
  Kukleta
  skácení stromu

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat ohledně možnosti skácení borovice vedle garáže č. 50 za obecním úřadem. Jelikož se jedná o suchý strom a padající jehličí a pryskyřice znečištuje jak střechu tak prostraství před garáží.

  Děkuji předem za odověď

  S pozdravem Kukleta


 • 15. 5. 2017 18:19
  Roman Vlasák
  Re: skácení stromu

  Dobrý den,
  děkuji za podnět.
  Byl jsem na místě. Borovice suchá není a kvete.
  Je možné, že máte na mysli jinou. Prosím o upřesnění, případně schůzku na místě.

  S pozdravem
  Vlasák


 • 19. 5. 2017 20:18
  Jaroslav Havránek
  Nájemné za užívání prostor ve sportovní hale

  Dobrý den,
  jak nám, kteří využíváme garážová stání ve víceúčelové sportovní hale v Podolí bylo sděleno, dojde od 1. 6. 2017 k navýšení ceny nájemného za užívání těchto stání o 84 %. Protože se mi toto navýšení zdá vysoké, žádám o jeho zdůvodnění, především pak jakou kalkulací dospěli zastupitelé k částce 1000,- Kč měsíčně vč. DPH za jedno garážové stání.
  Stejně tak žádám o sdělení, jak se projevilo navyšování cen za užívání ostatních prostorů sportovní haly v Podolí u všech dalších nájemců.
  Za odpověď děkuji.
  Havránek


 • 30. 5. 2017 8:23
  Roman Vlasák
  Re: Nájemné za užívání prostor ve sportovní h

  Dobrý den pane Havránku,
  ceník pronájmů ve sportovní hale ( garážová stání a sportovní část haly ) byl projednáván na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 25.4.2017. Vycházelo se z několika podnětů:
  - hala je dotována obcí - nevydělává
  - ceny sportovních prostor v hale se od otevření v roce 2007 nezměnily
  - poslední změna cen v garážích proběhla v roce 2013 – o DPH.
  Zastupitelstvo rozhodovalo na základě zjištění cen okolních parkovacích stání a analýzy obsazenosti sportovišť. Z analýzy vyplynula nutnost zdražení sportovišť minimálně o 25%, aby při současném obsazení došlo k vyrovnanému hospodaření.
  Bylo tedy rozhodnuto o navýšení nájemních cen sportovišť od nové sportovní sezóny - 1.9.2017 a u parkovacích stání pod halou od 1.6.2017.


 • 27. 5. 2017 21:33
  Helena Vrzalová
  Hudba v noci

  Sokolský dvůr mi vždy připadal jako ideální místo na konání tzv. letních nocí, zábav či různých vystoupení. Myslím si, že pokud je to organizovaná akce, o které jsou občané informování na plakátech, web. stránkách obce apod. není důvod se rozčilovat nad znějící hudbou v nočních hodinách.Nelíbí se mi ale, že se na dvoře odehrávají pravděpodobně soukromé akce, které nerespektují noční klid. Párty ze včerejšího, tedy pátečního večera nás zásobovala sice kvalitní, ale velmi hlasitou hudbou. Zvuk nebyl ztlumen ani ve 22,00 hod, ani ve 24,00 hod. Konec nastal až když jsem je ve 02,45 hod přišla upozornit, že opravdu překračují meze a pokud neskončí hudba budu nucena volat PČR. Nerada toto spojení používám,myslím si, že je nutná dávka tolerance, ale čeho je moc, toho je příliš. Nevím, kdo byl organizátorem této akce, ani po tom nepátrám. Je ale možné vedení obce požádat, aby informovali patřičné osoby (vedení spolků, oraganizací či majitele podniků, aby dodržovali noční klid u nenahlášených akcí? Vím, že jsou obce, kde i soukromá oslava, pokud není nahlášená, musí po 22,00 hodině omezit hlučnost zábavy. Doufám, že k tomuto nedospějeme, ale přehlížet vulgární jednání a neohleduplnost k dalším spoluobčanům také není dobré. Jak se říká, kde je vůle, je i cesta.


 • 30. 5. 2017 10:15
  Roman Vlasák
  Re: Hudba v noci

  Dobrý den paní Vrzalová,
  děkujeme za upozornění na páteční hlučnou párty. Jednalo se zřejmě o soukromou akci, nenahlášenou na OÚ. Se spolky jsme v kontaktu a požádáme i provozovatele restaurací, aby byly ohleduplnější a pravidla dodržovali.
  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák


 • 5. 6. 2017 14:51
  Petr Hlaváček
  Re: Hudba v noci

  Dobrý den, zajímavé, že to vadilo jen vám..:) Akce jsem se jako nepodolák účastnil a pokud vím, nikdo jiný si stěžovat nepřišel... Hudba hrála, ale byla natočena směrem do hospody, aby nikoho nerušila. Chtělo by to trochu tolerance i z vaší strany a jak píšte, kde je vůle, je i cesta :) Hlaváček


 • 5. 6. 2017 15:41
  Helena Vrzalová
  Re: Hudba v noci

  Dobrý den pane Hlaváčku,
  že si nikdo další nepřišel osobně stěžovat je pravda, ale obyvatel naší ulice, kteří tento hluk registrovali bylo více. Ono také záleží kde máte v domě umístěnu ložnici, zda do zahrady nebo do ulice. Myslím si, že tolerance jsme prokázali dost. Pracovně řeším případy, kdy se lidé dožadují dodržování nočního klidu ve 22,02 hod., a právo je na jejich straně. Jsme na vesnici, chceme zde všichni žít v pohodě a klidu. Léto začíná a když budeme v tomto směru k sobě ohleduplní, tak si ho užijeme.


 • 30. 5. 2017 12:47
  Karel Habala
  Vozovka ze zámkové dlažby

  Dobrý den,
  chtěl bych upozornit na stav povrchu vozovky ze zámkové dlažby od křižovatky u obecního úřadu, kolem bytovky, k nové ulici. Poté co zde byla vybudována kanalizace a vozovka předlážděna se stav této komunikace trvale zhoršuje a obávám se zda by obstála z hlediska bezpečnosti provozu. Vzhledem k tomu, že je zde poměrně velký provoz, doporučuji dlážděný kryt vozovky vč. kanalizačních poklopů opravit.
  Přeji příjemný den.
  Karel Habala


 • 5. 6. 2017 15:11
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vozovka ze zámkové dlažby

  Dobrý den pane Habalo.
  Děkujeme za Vaš podnět.
  O špatném stavu komunikace za OÚ víme. Její oprava zřejmě neznamená jen jednoduché přeložení zámkové dlažby, ale i průzkum a patrně sanaci celé konstrukce (podloží) vozovky. Pak se již nabízí úvaha o výměně povrch za asfaltový, který v zimním období tak rychle nenamrzá. Termín realizace opravy je závislý na plánu činnosti a především na finančních zdrojích.

  Přeji hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 7. 6. 2017 11:03
  Karel Habala
  Re: Vozovka ze zámkové dlažby

  Dobrý den pane starosto,
  děkuji za ubezpečení, že se o špatném stavu vozovky ví. Nicméně bych se přimlouval za realizaci v nejkratším možném čase. Určitě se mnou budoou souhlasit ti, kteří tudy musí denně jezdit.
  S pozdravem
  Karel Habala


 • 15. 6. 2017 9:55
  Vítězslav Eliáš
  Vránek cesta

  Dobrý den pane Vránku,
  Váš příspěvek porušoval pravidla slušné diskuze, proto byl smazán.
  Chcete-li diskutovat k tomuto problému při dodržování stanovených pravidel, velmi rád se do diskuse zapojím.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 15. 6. 2017 13:03
  Kašíková Věra
  dopravní situace

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdy stojí policie ČR na cestě za Agropodem a vybírá pokuty za to že cizí řidiči nemají "propustku" tak jak je musí mít podolští občané. Nejde mi o tu stovku, kterou jsem za povolení musela zaplatit, ale o princip....Převádím děti na křižovatce u Sokolovny jednou za týden...tuto středu byla situace taková, že na křižovatce byla kolona, která stála celkem daleko až za hospodu a k tomu jsou řidiči celkem arogantní....je to dopravní situace, která se horší.....


 • 15. 6. 2017 13:10
  Kašíková Věra
  Dopravní situace 1

  Další "lahůdka" naší podolské dopravní situace je asi taková: hodně aut v dopoledním období si ze státní silnice zkracuje cestu přes Hrušky, takže vycházka s dětmi nebo pejsky do zaprášeného prostředí na tuto stranu je naprosto "úžasná"...:-/. Můžete prosím zvážit či napravit tuto situaci?


 • 16. 6. 2017 10:33
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dopravní situace 1

  Dobrý den paní Kašíková,
  děkujeme za Váš podnět. Situaci v hromadném využívání polních cest k objíždění dopravních kolon samozřejmě známe a hledáme řešení, které však není jednoduché. I polní cesty jsou veřejné komunikace. Pro to, aby zde mohla být provedena nějaká dopravní omezení, musí být zařazena tato cesta mezi účelové komunikace. Pak lze instalovat dopravní značky se zákazem vjezdu či závoru. Jejich instalace však podléhá standardnímu procesu - vypracování projektové dokumentace, schválení na Dopravním inspektorátu policie ČR a vydáním povolení místně příslušným speciálním stavebním úřadem.
  Co se týče dohledu policie nad průjezdem účelovou komunikací kolem Agropod je obec pouze v roli žadatele ne v roli nadřízeného. Dokážu se celkem vžít do role policie šlapanického okrsku, kdy s danou personální kapacitou mají pokrýt současnou složitou situaci způsobenou uzávěrkou dálnice.
  Dobrá zpráva je, že současné zúžení provozu dálnice do jednoho pruhu má být ukončeno koncem příštího týdne a celá rekonstrukce do konce července.
  Méně dobrá zpráva je, nám nezbývá než se do té doby obrnit trpělivostí.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 16. 6. 2017 14:57
  Vránek
  Re: Dopravní situace 1

  p. Eliáš zase jenom kecy v kleci. Zajímalo by mě jak můžete vybírat poplatky za průjezd komunikací, která není celá ve vlastnictví obce. Nejste ochoten nalézt řešení jenom blábolíte nesmysly


 • 16. 6. 2017 15:18
  Vránek
  Re: Dopravní situace 1

  Zveřejněte na internetu vypracování projektové dokumentace, schválení na Dopravním inspektorátu policie ČR a vydání povolení místně příslušným speciálním stavebním úřadem díky jemuž jste umístily zákazovou značku na komunikaci kolem Agropodu a TAKÉ TO, KOLIK PLATÍTE VLASTNÍKŮM POZEMKŮ přes které komunikace vede!!!!


 • 16. 6. 2017 16:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dopravní situace 1

  Dobrý den pane Vránku,
  na úroveň Vaší diskuse nepřistoupím.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 16. 6. 2017 16:18
  Vránek
  Re: Dopravní situace 1

  protože jste hovado Eliáši


 • 17. 6. 2017 12:27
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Re: Dopravní situace 1

  Pane Vránku,
  protože v Podolí žije vice občanů s příjmením Vránek, z nichž některých si velmi vážím, dovolte abych Vás identifikoval.
  Jmenujete se David Vránek.


 • 20. 6. 2017 10:33
  Hnilicová
  dopravní situace

  V pátek odpoledne jsem měla nečekaně adrenalinový zážitek. Jela jsem v dešti busem č. 151 z Líšně do Podolí. V protisměru jelo velké množství aut . Projet bylo velmi obtížné- nejhorší to bylo na začátku Podolí- kde navíc ještě parkovaly auta. Řidiče busu obdivuji- mohl by rovnou vzít místo někde v zemi třetího světa.
  Silnice přes Líšeň se využívá vždy, když je na hlavním tahu problém - a to je každý rok velmi často.Je opravdu v katastrofálním stavu. Jako řidič se jí snažím vyhnout-někdy však není na výběr. Chtěla jsem se zeptat, jestli obec na tuto situaci upozorňuje ŘSD a jestli se bude někdy tato silnice opravovat.


 • 26. 6. 2017 14:41
  Vítězslav Eliáš
  Re: dopravní situace

  Dobrý den paní Hnilicová.
  Silnice do Líšně je v katastrofálním stavu, to všichni víme. Je ve vlastnictví a správě BKOM (Brněnské komunikace a.s. Na její stav jsme opakovaně upozorňovali Úřad městské části Brno-Líšeň. Při osobním jednání začátkem tohoto roku s vedením BKOM v souvislosti s přípravou projektu rekonstrukce ulice Výhon, jsme se předběžně dohodli na opravě komunikace Podolská příští rok. Oprava bude spočívat v odfrézování asfaltového povrchu a položením nového. Opravu se budeme snažit zkoordinovat s BKOM do stejného časového období jako rekonstrukce ul. Výhon z důvodů minimalizování doby uzavírky.
  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 20. 6. 2017 11:17
  Barbora Kheilová
  Veřejné WC

  Dobrý den,skoro každý den chodím do dětského parku u sportovní haly a nestačím se divit.Opravují se tam dva domy a dělníci si z dětského hřiště udělali toalety.Je opravdu nechutné,když malé dítě běhá po parku a dělník tam s prominutím obchcává stromy.Minulý týden tam jeden dokonce zvracel.Apeluji na majitele těchto domů,aby laskavě vysvětlili těmto pracovníkům,že dětské hřiště není veřejná toaleta.Je to opravdu dost nechutné.Děkuji


 • 26. 6. 2017 18:05
  Stanislav Mrázek
  Re: Veřejné WC

  Paní Kheilová,
  mluvil jsem s jejich šéfem a ten mi slíbil, že je patřičně "poučí" - nemělo by se to už opakovat.


 • 30. 6. 2017 13:38
  Stanislav Mrázek
  Připomenutí dějin Moravy

  5.července - ve svátek moravských duchovních patronů sv.Cyrila a Metoděje - vyvěsí přes 1330 radnic na Moravě její vlajku, schválenou moravským sněmem v r.1848. V řadě obcí se oslavy Moravy již staly tradicí, vlajku vyvěšují na hodech, oslavách i při sportovních utkáních....
  Bude ve svátek věrozvěstů - nejvýznamnější moravský svátek - vyvěšena tato vlajka i na našem obecním úřadě?


 • 3. 7. 2017 10:54
  Vítězslav Eliáš
  Re: Připomenutí dějin Moravy

  Dobrý den pane Mrázku,
  na Vaši otázku, stejnou jako před rokem, odpovídám i já opět stejně.
  Výročí příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje si stejně jako Den upálení mistra Jana Husa připomeneme na webových stránkách obce. Moravskou vlajku vyvěšovat nebudeme. Jedná se o symbol neoficiální a konec konců ani z druhého příspěvku "Moravská obec", Vámi uvedeného, není patrné, která podoba vlajky je ta správná.
  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 3. 7. 2017 11:41
  Stanislav Mrázek
  Re: Připomenutí dějin Moravy

  Víťo,
  budu neformální. Je divná doba. Konzumní. Mění se hodnoty a ne k lepšímu. Jak píše Jan Keller - z vývozců domněle univerzálních evropských hodnot jsme se stali dovozci neevropských problémů. Je zřejmé, že vítaná EU zklamala. NATO zostřuje mezinárodní situaci. Rodina v tradičním pojetí (obecně) již žádnou hodnotou není. Výuka k vlastenectví na školách je zřejmě v jakémsi "posunu" . ...
  Morava do konce roku 1948 - než komunistický režim vytvořil kraje - byla zemí, na moravskou národnost byli lidé hrdi. Další vývoj vytvořil Čechoslováky a později jen Čechy. Vše už je "české", český lev zastínil moravskou orlici, média prosazují názvy státu jako Česko, Čechie. Morava (v rámci ČR) by měla být naše jistota!
  Těch více než 1330 starostů si zřejmě tuto situaci uvědomuje a vyvěšením moravské (neoficiální) vlajky vyjadřují svůj (i občanů) postoj. Myslím, že hodně rodáků, kteří se v Podolí sešli, by přivítalo, kdyby místo vlajky EU před Zámkem vlála vlajka moravská...
  Snad příště.


 • 5. 7. 2017 9:46
  Vítězslav Eliáš
  Re: Připomenutí dějin Moravy

  Ahoj Stando,
  tato diskuse je zbytečná. Ale jednu poznámku si neodpustím:
  Já si zase myslím, že hodně rodáků, kteří se v Podolí sešli, byli rádi, že měli příležitost navštívit svoje rodné Podolí a setkat se s dávnými přáteli či známými. A vůbec si nevšimli jaké vlajky před OÚ vlají.
  To si zase myslím já..., a možná se mýlím.
  Víťa


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884425