Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 17. 1. 2014 13:42
  Truksa Václav
  Informace

  V poměrně krátké době bude zrušeno telef. číslo do zubní ordinace v Podolí 544 247 630. Bude nahrazeno číslem 728 834 722. Tato změna je již vyvěšena na vstupu do zdravotního střediska v Podolí.


 • 17. 1. 2014 13:04
  Mirovská
  Kabelovka a internet

  Dobrý den, chci se stěhovat do Vaší obce, jak je tam řešen internet a televize? Je tam nějaký místní poskytovatel? Děkuji za zprávu


 • 15. 1. 2014 14:47
  Miloš Vránek
  Rozpočet [Vítězslav Eliáš, Milan Tříska]

  Občan položí otázku, dostane se mu „odpovědi“, ale nicméně to, na co se ptal, se stejně nedozví.
  Za to se mu dostane poučení, že už to bylo řečeno nebo, že je o tom zápis ať si to najde, že je to vlastně velmi jednoduché. No nevím jak to ve skutečnosti jednoduché je, když informovaní pracovníci O.Ú. hledáním informace stráví 9 hodin. Kolik by na to potřeboval neinformovaný občan?
  Ale zpět k rozpočtu. Není divu, že rozpočet hospodaření obce naše občany zajímá. Vždyť se jedná vlastně o jejich peníze, a že je tedy nasnadě, že chtějí vědět, co se za tyto peníze v jejich prospěch udělá.
  Doufám, že mě nikdo nebude podezírat, že nevím co to je rozpočet, dobře vím, že pod každým řádkem rozpočtu může být skryto 10-15 položek.
  Vzhledem k tomu, že přispívám nemalou částkou do obecního rozpočtu, žádám o objasnění alespoň některých položek:

  1. 2212 Silnice 6.198.800 Kč (rekonstrukce ul. Rybník?)
  2. 2219 Ostat. náležit. poz. komunikací 1.300.000 Kč (?)
  3. 3119 Ostat. záležit. předšk. vých. a vzděl. 16.018.500 Kč (školka a provoz školy-školky?)
  4. 3412 Sport. zařízení v majetku obce 1.166.000 Kč (kolik z toho na sportovní areál v maj. Obce?)
  5. 3721 Ochrana druhů a stanovišť 1.822.200 (?)

  Dále ještě – bohužel jsem u návrhu rozpočtu nenašel žádnou částku na podporu podolského sportu včetně toho mládežnického.

  Předem Vám děkuji

  Miloš Vránek


 • 14. 1. 2014 22:24
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014, or Czech monetary ethics [

  Dobrý večer, pane Hnilico, jsem rád, že se shodujeme, že náš postup byl legální. Etika ... Pokud jde o Vámi uváděnou " ztrátu " ve výši 1 700 000,- : to je hypotetický konstrukt, po česku, holub na střeše. Já si dovedu představit i vyšší zisk z prodeje těch pozemků, což jsem už psal panu Sedláčkovi zde na stránkách kdysi v červnu. Třeba prodejem jindy, v jinou dobu, atd. Mně život naučil dělat dobré, udržitelné obchody, neusilovat o ty nejlepší za každou cenu. Já nevím, kolik jste toho v životě prodal Vy, pan Boček, pan Sedláček , případně další " lidi ,co si stěžují," jak jste je pojmenoval. Prodal, ne zaúčtoval. Prodej, dokončený prodej, to je jiná disciplína. Co jsme chtěli tou operací dosáhnout my jako zastupitelé, jsem zde popsal. Že tomu Vy nechcete rozumět, to se nedá nic dělat. Hlídat si saldo, to je, o co usilujeme. Dokonce dlouhodobě kladné saldo a to nejen finanční, ale i sociální.Tohle je strategie, ta Vaše dispiplina, to je maximálně operace. Je to stejný rozdíl, jako jestli vyhrajete bitvu nebo válku. Zvýšený výběr pozemkové daň - jak bude použit zvýšený výběr pozemkové daně najdete v Zápise a rozpočtu. Bude investován, stejně jako následné roky, minimálně dokud to máme na starosti my, na investice pevně spojené se vzhledem obce. Na jaký účel to bude, bude vždy popsáno, jak je to popsáno i nyní. Že to Vy odmítáte slyšet, je informace o Vás, ne o nás. Hezký večer


 • 14. 1. 2014 10:23
  Mario Hnilica
  Re: Rozpočet 2014, or Czech monetary ethics [

  Mr Triska,

  Tak že žádná nezávislá agentura nebyla v procesu. Jsem překvapen, že si teď stěžujete, že lidi nejsou spokojeni transparentnosti výhodného prodeje. Mimochodem výsledky by určité bily jináči. Nezávisle firmy normálně vylučují obálky od zadavatele zakázek a jeho rodiny a přátelé.

  Jestli se neužívá nějaká nezávislá agentura v jakákoliv losovaní tak ten proces se muže napadnout. Je zajímavé, že jste si ten fakt neuvědomili - speciálně když ten prodej zvýhodnilo úzkou skupinu lidi, a stalo každého občana obce 1350 kč. (1,75 milion Kč rozdíl kupní vs. tržní cení ÷ 1300 obyvatel obce)

  Předpokládám, že zvýšena domovní daň přinesla tak 1 – 2 milionu Kč. Hmmm...

  Jak jsem řekl: legální ano, ale etické?

  Don't make me laugh.

  Have a nice one.


 • 13. 1. 2014 22:11
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Pane Hnilico, pokud bychom to udělali tak jak popisujete, byl by výsledek stejný a vy byste teď řešili nezávislost té nezávislé auditorské firmy. My jako zastupitelé jsme schválili tahle kritéria, která Vám možná nepřipadají dobrá a Vy byste udělal jiná.My je pokládme za dobrá i proto, že se podle nich podařilo složítou diplomatickou cestou jednání "vydupat ze země" kvalitní stavební parcely u kterých současně snad nehrozí vznik nového satelitu. Já jsem si jistý,že tou vaší, pana Bočka a pana Sedláčka cestou by k tomu nikdy nedošlo. Pokud by vůbec došlo ke vzniku stavebních parcel,což si upřímně ani nemyslím,byl by z toho developerský projekt, o jaký jsme v žádném případě nestáli. Takto chápeme svoji zastupitelskou odpovědnost . My nejsme, jak už jsem říkal, géniové, určitě však ani zloduchové. Usilujeme se dělat naši práci podle zásad zastupitelské demokracie v souladu se svým svědomím a vlastními dobrými mravy.K cíli vede vždy vice v zásadě správných cest a je třeba mezi nimi volit, o tom právě ta zastupitelská demokracie je.Nepodsouvejte nám nečestné úmysly, nezasloužime si to. Hezký večer.


 • 13. 1. 2014 19:23
  Mario Hnilica
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Otázka je jestli všechno co je legální je etické. K obalkove metodik losováni: byli obálky předány direktně nezávisle auditorské firmě než byli otevřené?


 • 13. 1. 2014 17:09
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Radku, pokud máš pocit,že došlo k nezákonnému postupu,podej žalobu.To je vše,co Ti mohu veřejně vzkázat k Tvému soukromě veřejnému podivu. Přednost měli bývalí majitelé pozemků,poté Podoláci s určitou dobou trvání pobytu v obci a poté ostatní. Nabídku ceny v zapečetěné obálce mohl podat kdokoliv, kritéria byla jasně stanovena předem,schválena nadřízeným orghánem a byla dodržena.Tvoje veřejně vyslovená poznámka je ovšem zlá pomluva, ale to ať si řeší, komu to patří. Napadat stanovená kritéria mělo význam v každím případě v době, kdy jsme o nich veřejně jednali. Znovu říkám- je vic možností jak přistoupit prakticky k čemukoliv. Ty tímhle vyvoláváš akorát závist, otravuješ vzduch a to je mi líto. Ten osobní tón a upřímnost přičti na konto tónu té své poznámky.


 • 13. 1. 2014 16:50
  Milan Tříska
  Nový povrch dálnice [Milan Tříska] [Miloš Vrá

  Dobrý den, pane Vránku,Vaší poznámce nerozumim a nechápu ji. Bylo by to dlouhé a zbytečné vysvětlování, jak se věci mají. Ano, osobně a opakovaně jsem jednal na Ministerstvu dopravy a ŘSD v Praze i Brně i s dalšími kolegy zastupiteli a s panem starostou několikrát. Moje zkušenost se státem a jeho plány a sliby v těchto věcech je taková, že pokud něco není, tak to není a kdy to bude, nikdo neví.Budu tedy šťastný, když v tomto roce bude položen nový povch na dálnici a to s použitím protihlukově kvalitnější směsi,jak nám bylo slíbeno a v tom dalším roce v opačném směru.Hezký den Milan Tříska


 • 13. 1. 2014 16:48
  Radek Boček
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Ahoj Milane, byť soukromý podiv, přesto veřejně.
  Opravdu se divím s jakou vervou bráníš "malou" českou domů pro členy Málkovi rodiny.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL
2 3 4 5 6 7
FOTBAL
8
FOTBAL
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
FOTBAL
22
FOTBAL
23 24 25 26 27 28 29
FOTBAL
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

5. 7. Cyril a Metoděj

Zítra: Mistr Jan Hus

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875040