Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 22. 1. 2014 13:23
  Libuše Vlachová
  Co k tomu všemu dodat???

  Paní Párová,
  jsem přesvědčena,že jste na Vámi citované "extra schůzce" s občany ohledně stavby MŠ nebyla. Nebyla jste ani na všech zasedáních ZO od 28.8.2012 - já byla na všech. Proto nemůžete vědět, jaká alternativní řešení a připomínky byly předkládány a diskutovány. Právě ignorování našich připomínek a jiných řešení
  vedlo k "rozjetí vlaku".
  Nemůžete nás, aktivní občany, podezírat z nedostatečné znalosti problému a pasivity.


 • 21. 1. 2014 22:01
  Zdena Párová
  Co k tomu všemu dodat???

  Řada (nebo spíše všechny) níže diskutované záležitosti byly před svým schválením zastupitelstvem řádně projednány a vydiskutovány s přítomnými občany, ať už se jednalo o pravidelná zasedání nebo extra schůzky s občany např. ohledně stavby MŠ. Vždy před každým jednotlivým hlasováním padne otázka, zda k dané věci nemá někdo z veřejnosti jakékoliv připomínky. Z tohoto důvodu absolutně nechápu, proč veškeré nápady, jiná alternativní řešení a připomínky jsou na pořadu dne až nyní, kdy už je vlak rozjetý a v řadě případů z něho nelze vystoupit. Kde byli všichni ti aktivní spoluobčané, když měli řádnou možnost se do věci zapojit? Teď už je trochu pozdě se prsit vlastním a lepším řešením. To mělo být prezentováno v době, kdy jsme se k tomu mohli všichni vyjádřit a plánované aktivity ovlivnit. Nemůžu si pomoci, ale na zasedání chodilo v průběhu posledních dvou let pár stále stejných lidí a s řadou diskutujících jsem se tam nikdy nepotkala. Je to opravdu škoda, protože bychom si zde ušetřili spousty nedorozumění, které vesměs plynou z nedostatečné znalosti problému. Být informovaný a mít možnost věci ovlivnit = aktivně vyhledávat informace, jít za nimi a ne pasivně vyčkávat, že mi vše přilétně pod nos.


 • 21. 1. 2014 16:15
  Milan Tříska
  Občane, jsi náš volič [Miloš Vránek]

  Dobrý den, pane Vránku, pokud jde o poslední prodej obecních pozemků, zdůvodnění dostatečně výhodné, byť ne nejvyšší prodejní ceny pozemků / minimálně 1800,-Kč za m2 !/ bylo uveřejněno zde i na veřejných schůzích Zastupitelstva opakovaně. Že jej nechcete slyšet Vy, rodilý Podolák, to mě překvapuje a upřímně mrzí. Nechci slovíčkařit ve znění našeho Vámi uvedeného volebního bodu, ale obecní příjmy nejsou vždy jen materiální. V tomto smyslu jsem přesvědčen, že se nám náš volební slib podařil právě v tomto případě naplnit a dokonce jde o chytré a odvážné řešení. Naopak riskovat prodej pozemků veřejnou dražbou developerovi a nechat tam vyrůst další vůči obci zcela indiferentní satelit, to není ani chytré, ani odvážné. Konstrukci o zvýhodnění sedmi proti zbytku odmítám, nesouhlasím s ní a je nepravdivá. Naopak jsem přesvědčen, že přijaté řešení prodeje se zvýhodněním podolských kupců, stejně jako další momentálně diskutované kroky Zastupitelstva je prozíravé a koncepční. Jsem si jist, že i Vám, jakmile opadnou vášně, tak budou připadat.
  Já ovšem,po celou dobu především hájím sám princip zastupitelské demokracie. Vím, že se opakuji, ale respektuji, že jste třebas nečetl pozorně odpověď, která nebyla určena přímo Vám. Naše kritéria byla včas diskutována, zveřejněna, veřejně schválena a poté naplněna. Tehdy, v té době projednávání byl čas na uplatnění námitek, podání doplňujících resp. pozměňovacích návrhů, které bychom mohli zapracovat a které by nám pomohly najít dejme tomu jiné, lepší řešení- byť to schválené pokládám za dobré a správné. Ty návrhy, které podány byly,i mezi námi Zastupiteli, zapracovány jsou nebo byly přinejmenším zváženy. Nikdo Vás, pane Vránku, nevyháněl po volbách v roce 2010 ze Zastupitelstva, nikdo Vás nenutil skládat mandát a nikdo vám ani nezakazuje zúčastňovat se pravidelně jednou měsíčně schůzí Zastupitelstva a "kontrolovat činnost zbylých Zastupitelů z pléna,“ jak jste při rezignaci na mandát, svěřený Vám voliči, sliboval. Hezký den


 • 21. 1. 2014 15:01
  Miloš Vránek
  Občane, jsi náš volič

  Pane Třísko, nadpisem je Vaše volební motto o informovanosti. Jak jej naplňujete, o tom si udělá každý podolák úsudek sám. Ve Vašem posledním příspěvku jsme se opět nic nedozvěděli. Píšete, že lidé s jinými názory neuznávají Vaše argumenty. Jaké konkrétní argumenty jste měl ve Vašem posledním příspěvku (ale i v ostatních) na mysli? Možná, že sociální politika při prodeji pozemků? Nebo toho bylo víc? Vy zde neuvádíte totiž žádná fakta a ani argumentaci, takže je problém je vůbec nalézt. Ostatní obsah jsou jenom plané kecy o demagogii, obstrukcích a osobní útoky na toho či onoho.
  Ale osobně si myslím, že v posledním Vašem příspěvku už jste to Vaše urážení našich občanů značně přehnal – nazvat slušný a věcný příspěvek pana Hnilici slovním hulvátstvím je přinejmenším sprosté. Vaše časté a nic neříkající odpovědi si šetřete na jiné působiště. To, že platíte daně v Podolí z Vás podoláka neudělalo a už vůbec Vás to neopravňuje urážet slušné lidi.
  Neodpustím si ještě jednu starou pravdu: „Lež má krátké nohy“. Pane Třísko, ale i ostatní zastupitelé: kde jsou ty Vaše hesla z volebního letáku, například bod 3: „maximalizovat příjmy z případných prodejů obecního majetku, např. formou veřejných dražeb. Prodej obecních pozemků téměř 2 mil. pod tržní cenu má být tím maximalizovaným příjmem?
  Já mám na toto jednání jednoduchou a jasnou odpověď. Jedná se o podvod z Vaší strany na podolských občanech, tedy především těch, kteří Vám dali svůj hlas.
  Jaká bude Vaše další odpověď? Bude to osobní? Co jiného, když argumenty chybí. Ale popravdě od Vás ani žádnou odpověď neočekávám.

  Miloš Vránek


 • 21. 1. 2014 10:06
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014, or Czech monetary ethics [

  Dobrý den, pane Hnilico, myslím, že tohle téma je již vyčerpáno a další diskuse nevnáší ani žádné nové otázky, na které by se dalo nově odpovědět, ani nové argumenty, které by mohly naše postoje změnit. To je důvod, proč na Vás nadále v dosud diskutovaných tématech nebudu reagovat. Řekl bych, že každý, kdo chtěl, už si k Vašim názorům svůj postoj zaujal, ať už souhlasný, nebo nesouhlasný. Pokud jde o mě, vaše kritika mi nevadí,ale myslím si, že diskutovat s Vámi je v podstatě zbytečné, podobně jako s panem Sedláčkem. Vám je úplně jedno, jaké argumenty uvede oponent, vám stačí, že nesdílí stoprocentně váš názor. Já názory, které zde prezentujete, nesdílím a pokud jde o používaný slovník a tón, ten vypovídá vice o vás než o předmětu diskuse. Samozřejmě nemám nic proti tomu věcně diskutovat cokoliv dalšího, ale tohle už máme zkrátka probrané. Tahle stránka slouží primárně k otázkám a odpovědím na veškerá obecní témata všem občanům a myslím, že je škoda ji obětovat projevům slovního hulvátství. Prosím,zamyslete se nad tím. Právo na vaše názory k uvedeným věcem vám samozřejmě nikdo nebere, ale myslím, že ty názory jsou skutečně již všeobecně známy. Hezký den


 • 20. 1. 2014 13:22
  Mario Hnilica
  Re: Poměry v obci [Petr Labónek]

  Pane Labonek,

  Škoda. Minuli rok jste se mohl účastnit výhodného prodej parcelu!!! (Samozřejmě byste musel vyhovět některým podmínkám…....) Nemusíte se mne bát. Moc nechodím do hospod a mam ten pocit že asi chodím do jiných obchodu než vy. Možná nemate rad, když někdo se tady v ČR vyjadřuje svobodné.

  Nevím, kde jste žil, ale mužů říct že když se žije okolo trailer park tak to rozhodně ovlivňuje cenu vaši nemovitosti.

  Každopádně - Doufám že „Poměry v obci“ vás neodradí od bydlení v Podolí. I když máme vysokou daň tak ta daň je vybraná pro sociální účely.

  Best regards,

  Váš přihlouplý místní provokatér

  P.S.: I když mnoho let žiji v ČR tak mne furt baví, jak se liší česky názory na věci, které jsou považovány jako samozřejmé jinde.


 • 20. 1. 2014 11:30
  Petr Labónek
  Poměry v obci

  Dobrý den, již delší dobu sleduji místní diskuzi na stránkách Podolí, jelikož hledám vhodný objekt pro bydlení. V hledáčku mám ještě Velatice a Pozořice. Vždy jsem upřednostňoval Podolí už kvůli jeho poloze vůči Brnu, ale zatím se nic zajímavého nenaskytlo. Musím ale říct, že po přečtení některých příspěvků v diskuzi mám chuť své priority přehodnotit. Obzvláště pana Hnilicu bych v obchodě nebo v hospodě nechtěl potkávat, neboť tvrdit, že nová školka naproti jeho domu mu sníží hodnotu nemovitosti je totální hloupost. Tak trochu tajně doufám, že to je jen nějaký přihlouplý místní provokatér, který se najde asi tak nějak všude.


 • 20. 1. 2014 9:07
  Mario Hnilica
  Re: Rozpočet 2014, or Czech monetary ethics [

  Pane Tříska,

  No jo. Obec kde starosta v minulém zasedání málem plakal, že obec musela zaplatit vice než 5000 Kč za odchyt psa si může dovolit prodat majetek pod tržní cenou. Tak že jste tu zvýšenou daň minulý rok „investovali“ do výhodnějšího prodeje pozemku. A vůbec vám nevadí, že 2 pozemky výhodně koupili lidi, co mají rodinné spojení s jedním z vás. Hezký. Ten důchodce co žije s 10000 Kč /měsíc určité vás chválí k nebi, když se mu zvedla domovní daň a vidí, jak jste velkoryse umožnili pár jedincům výhodný nákup pozemku.

  Mimochodem, se skutečným prodejem (“Prodej, dokončený prodej.“) mám zkušeností dostatek. Ale obávám se, že my dva jsme se shodli jen v tom, že tady v ČR takový zvýhodněny prodej je legální, ale co muže byt legální v ČR nemusí být legální jinde. Zvýhodněný prodej pozemku rodiny zastupitelů by určité zvedl „červenou vlajku“ všude kde vládne zákon. (Switzerland, anyone? :-))

  Usmívám se že si myslíte, že jsem takový nesrdeční tvrdý kapitalista. Každopádně já bych si dovolil říct, že váš slavný prodej nebyl proveden s moc sociálním cítěním. Já bych řekl, že aspoň někteří z těch, co zvýhodněně koupili ty pozemky, nepotřebovali slevu. Fakticky jste vzali peníze každému – i těm chudším - a dali subvenci lidem, co vůbec nepotřebovali tu finanční pomoc.

  Než mne budete obviňovat že nemam rad utrácet peníze na pejsky tak můžu říct že bych račí kdyby peníze z naši zvýšeních daň býlí použity, pardon, “investované“ pro záchranu psu než nějaké vaše reversní Robin Hood politika.


 • 20. 1. 2014 8:43
  Mario Hnilica
  Re: Stavba mateřské školky [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,

  Není můj job najít co nejlevnější dodavatele vašeho projektu, to je váš job, job za co jste, ví placen. Já jsem modulární řešeni nenavrhl: to je VAŠE dítě. Už jen běžný bádaní s Google vám přinese jaký klady a zápory taková stavba má a kolik průměrné stoji. Samozřejmě že všechen materiál není v češtině, ale bych si myslel, že mezi vámi profesionální manažery, ex-manažery s titul Ing., PhDr, atd., by byl někdo co muže aspoň čist cizí jazyky.

  Taký jste placen aby jste našel řešeni co uspokojí, jestli ne každého, tak aspoň ty lidi co budou ovlivněni tou stavbou. Neviděl sem že by jste obcházel domácnosti co jsou vedle navrhované umístění stavby aby jste vysvětlil a přesvědčil nás o nutnost a provedeni tohoto projektu. Ani jste se neobtěžovali s letákem, co by nás zval na diskusi o tomto navrhovaným projektu! Nemůžu říct, že sem spokojen vašim řešením, i jak jste politicky ovládal tuto situaci.

  Kdyby došlo k reální diskuzi mezi vámi a občane tak by jste určíte slyšeli reální „CHYTRÁ A ODVÁŽNÁ ŘEŠENÍ“ (Heslo s vašeho volebního programu.) V Podolském Oku, moje žena psala o třech možných řešeni k téma MŠ, a bych si dovoloval poukázat na to že ani jeden s těchto řešeni by stalo + - 15 milionu. Určité existuji i jiné řešení.

  Nevím, proč mate takovou fixaci (mánie?) o modulární stavby.


 • 20. 1. 2014 8:28
  Milan Tříska
  Podolské oko [Stanislav Mrázek]

  Dobrý den, Stando , dovol mi malé odlehčení - sokolí zrak v Podolí, to zni zajímavě :- ). Pokud jde o redakční radu, protože tohle mám do značné míry na starosti "zastupitelsky" já - její složení je přijímáno celým zastupitelstvem a myslím, že problém s uveřejněním kritických názorů, jsou-li dodány včas a v rozumném rozsahu, není a nebude. Zpravodaj není hlásná trouba zastupitelů, i nyní je především skutečně zpravodajstvím toho, co se dělo v organizacích působících v obci, v kultuře atd. Rozsah je už teď nemalý a náklady nejsou zanedbatelné. Tisk je drahý prevít. V "Podolském aneb NENÍ NÁM TO JEDNO" jsem žádný nový názor, který by nebyl diskutován minimálně zde na stránkách, nenašel. Snad jeden - ohledně toho, že děti stačí hlídat a netřeba je v předškolním věku, přinejmenšm do odeznění populačni vlny,vychovávat. Ale pozitivně- ať to má nějaký závěr- podiskutujme o tom, jak dlouhý může být rozsah příspěvku řekněme na téma obecní politiky a jak dlouhá maximálně může být odpověď a myslím, že není vůbec žádný problém to realizovat. Věnujme tomu jednu až dvě tiskové strany a respektujme, že v Podolí žijí i lidé a troufám si říci, že jich je většina, kteří tahle tři uvedená témata, dokola omílaná už půl roku i déle, nezajímají a dají přednost např. fotografiím svých resp. obecně podolských dětí, stránkám z historie, zkrátka jiným tématům. Hezký den Milan Tříska


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885909