Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 13. 1. 2014 16:48
  Radek Boček
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Ahoj Milane, byť soukromý podiv, přesto veřejně.
  Opravdu se divím s jakou vervou bráníš "malou" českou domů pro členy Málkovi rodiny.


 • 13. 1. 2014 12:32
  Miloš Vránek
  Nový povrch dálnice [Milan Tříska]

  K dálnici D1 pouze malé upřesnění:
  Harmonogram oprav na D1 byl veřejnosti znám už v r.2009. Podle něho měl být úsek Podolí - Holubice opravován v roce 2014. Vzhledem k tomu, že veškeré práce na D1 v úseku Holubice – Olomouc, byly ukončeny v roce 2013, zbývá dokončit poslední úsek Podolí - Holubice.
  Nevím, na kolik jste se Vy nebo někdo ze zastupitelů podílel, v letech 2008-2009 při tvorbě harmonogramu s ŘSD, ale v tomto případě si myslím, že Vaše chlouba není na místě.
  Příště až se zase budete chtít něčím chlubit, tak si ověřte fakta.
  Ale co se týče sebechvály, chvalte se klidně dál, stejně to za Vás jen stěží někdo udělá.

  Miloš Vránek


 • 10. 1. 2014 20:55
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Vážený pane Sedláčku, pokud jde o odpověď na otázku údajné finanční ztráty při prodeji pozemků, pak jen znovu potvrzujete můj předešlý názor na motivy Vašeho jednání. Nalistujte si odpovědi v diskusi níže, přečtěte si zápis ze zastuputelstva,vybavte si moji odpověď Vám na Zastupitelstvu na tuhle otázku - a když ne Vy, snad ostatní pochopí,že opravdu nemáme čas pořád opakovat již vyřčeně. Ano,Váš přístup je jiný, Váš postup by byl jiný. Osobně si nemyslím, že lepší a pro obec přínosnější. Hezký den Milan Tříska


 • 10. 1. 2014 17:33
  Ivo Sedláček
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Vážený pane Třísko,
  škoda, že více reagujete na pisatele příspěvku, než na obsah. Děkuji za důkladnou analýzu mého jednání, včetně podsunutí nevyřčeného. Nicméně vezte, že jsem rozpočet studoval ještě před zastupitelstvem (a také jsem o něm nehlasoval). Pro mě položky: Silnice, Ostatní zál. předškolní výchovy a základního vzdělávání, Ochrana druhů a stanovišť, apod. jsou poměrně prázdné a nicneříkající. Pokud v tom vidíte konkrétní chodníky, stavby a rekonstrukce, máte přede mnou obrovskou výhodu. Já to v tom nevidím a proto jsem se ptal. Nicméně jsem se jako obvykle nic nedozvěděl.
  Je však zřejmé, že o pár článků dál to "nic" budete zase prezentovat jako trpělivé a slušné vysvětlování. A tak stále dokola. Píšete o neochotě a neschopnosti zpracovat data. Kdyby jste přečetl moji žádost a opakovanou žádost o poskytnutí informací, tak byste to třeba pochopil.
  K Vašemu fondu. Uctihodné. 60 tis za rok + cca 60 tis za celé vaše funkční období. Proti tomu 1,75 mil Kč z prodeje pozemků, které obec mohla mít. To jsme se mohli kulturně radovat ještě 30 let. Všichni. Ne 7 vyvolených.
  Pak tu máme 155 tis škodu při prodeji Ekodomu... kdo ji způsobil? Bylo to také politické rozhodnutí?


 • 10. 1. 2014 16:15
  Mario Hnilica
  Copy paste waste

  Hi Mr. Triska,

  Pochybuji, že v CR existují zákony které upravují chovaní na věřeních internetových fórum. Na fórum můžete odpovídat, jak chcete. Každopádně, když jste bili oficiální cestou žádaní pro informaci tak některý vaše odpovědi byli, řekneme, nekompletní.

  Je chvályhodné, že chcete ušetřit peníze daňovým poplatníku. Mimochodem: všimli jste si, že ta vaše modulární školka vide na 1 milion dolaru? (Jen to tak připomínám když se mluví o úsporách. :-))


 • 10. 1. 2014 15:52
  Roman Fianta
  Dobrman

  Dobrý den,
  poslední měsíc se vrátil již jednou řešený problém - volně probíhající dobrman v oblasti Kolonky. Chtěl bych touto cestou poprosit o kontaktování majitele dobrmana, aby zjednal okamžitě nápravu.
  Děkuji.


 • 10. 1. 2014 15:33
  Milan Tříska
  Nový povrch dálnice [Roman Fianta]

  Dobrý den,pane Fianto,informace o odlučnení dálnice padla na jednání Zatupitelstva dne 31.10.2013 a v zápise 10/2013 je uvedena tato informace :
  odhlučnění dálnice
  Po tříletém jednání s ŘSD, zpracováním hlukové studie obce a dalších aktivitách se konečně můžeme pochlubit úspěchem. Vedením ŘSD nám bylo v minulých dnech potvrzeno, že byl vybrán zhotovitel projektové dokumentace na nový asfaltový povrch v úseku Slatina - Holubice. Realizace této změny povrchu je plánována na rok 2014 a bude mít vliv na snížení hluku z projíždějících vozidel. Změna povrchu v opačném směru je plánována na rok 2015.
  Pokud jde o hlukovou studii, ta byla vyhotovena a vzhledem k opět zpřísněným normám na tzv. odražený hluk byla hlučnost v naší obci shledána jako v normě. Znamená to, že změna povrchu je maximum, které lze až do rozšížení dálnice dosáhnout. Hezký den Milan Tříska


 • 10. 1. 2014 15:20
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Dobrý den,pane Hnilico, děkuji Vám za Vaše projevené názory. O tom to ale právě je, nejsou to naše stránky, ale obecní- tedy i Vaše a pana Sedláčka a informace jsou na nich uvedeny v souladu se všemi předpisy a zákony a domnívám se, že i nad jejich rámec. Opakované "copy and paste" není nic těžkého, jen to stojí opakovaně čas, který si platí ze svých daní celá obec, ne pouze pan Sedláček. Myslím, že v zájmu obce je lepší, aby se tedy placení funkcionáři obce věnovali raději těm věcem které zjevné, zjistitelné a publikované či vyřešené doposud nejsou. Hezký rok 2014 Milan Tříska


 • 10. 1. 2014 15:00
  Roman Fianta
  Nový povrch dálnice

  Dobrý den,
  na zápisu ze zasedání zastupitelstva 26.11. je na stránce 11 zmíněn dotaz pana Sedláčka, o kolik nový povrch sníží hlučnost dálnice.

  Jelikož k dotazu není uveden kontext a na internetu se mi žádné podrobnější informace sehnat nepodařilo, zkouším to tady: bude se na D1 kolem Podolí měnit povrch? Existují nějaké podrobnější informace, termíny či něco podobného?

  Ptám se i proto, že loni na podzim byla plánovaná hluková studie, nicméně její výsledky a z ní odvozené závěry jsem v Podolském Zpravodaji za uplynulý rok nenašel.

  Děkuji.


 • 10. 1. 2014 14:26
  Mario Hnilica
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Pane Eliáše, pane Tříska,

  Nevidím nic špatného o tom, že aspoň někdo tady se zajímá, jak se s jeho penězi nakládá. Jestli ty fakta jsou dostupné na vašich stránkách tak je to jednoduché kdyby jste kopírovali tu adresu a vložil odkazy do odpovědi. Copy - paste trvá jen par sekund.

  Také to není obstrukce, demagogie nebo politicky zaměř, když někdo řekne, že projekt co má v dospělých zemích hodnotu ani ne třetinu co vy mate projektovaného je předražen nebo je velmi složití a možná není to nejednoduší řešen.

  Taký bych se chtěl dotknout jak Ing. Sedlaček nemá rad vaše zvýhodněna prodej pozemku. Prodej pod tržní cenou není nezákonné, ale je zvyk že v druhých zemích se lidi (a jejich rodině příslušnici) co jsou direktně angažovaní s takovým prodejem se nezúčastňuji prodeje. (Zrovna teď v UK vypukl skandál kde politici a jejich rodiny výhodné koupili byty.)

  Druha věc je kolik taková výhoda stoji obce.

  Neslyšel jsem a ani nečetl sem, že by vás někdo obviňoval že jste zloděje. (Nechodím do hospody.) Ale když se chováte netransparentně a neposloucháte a ponižujete občana (a voliče) tak nemůžete být překvapeni na takový reakce a názory.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

15. 6. Vít

Zítra: Zbyněk

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1579

Návštěvnost stránek

782948