Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 9. 8. 2013 13:37
  Kateřina Opluštilová
  slámové sousoší

  Pan Kos mĕ sice předbĕhl, ale i tak bych chtĕla ocenit autory slámových pajduláků, je to vtipné a originální.


 • 8. 8. 2013 13:29
  Josef Kos
  Dobrý nápad

  U křižovatky při vjezdu na Podolí bylo postaveno slámové sousoší které upozorňuje na kamiony, které otravují život mnoha občanům obce Podolí. Děkuji za skvělý nápad.


 • 2. 8. 2013 9:47
  Regina Onderková
  Pořádek

  Uveřejnění fotografií žalostného stavu kolem kontejnerů je zcela v pořádku. Pokud budeme pořád zavírat oči a dělat, že nevidíme, bude Kolonka nakonec vypadat jako městské sídliště. Když už zmiňuje mě Kolonku II, tak nejsou všichni její obyvatelé pořádkumilovní, jako sousedka pana Přikryla. Já sama neustále uklízím kolem plotu, na chodníku a silnici psí exkrementy. A to v pořádku rozhodně není. Pokud se tedy všichni budeme chovat slušně, nikdo nebude na nikoho ukazovat prstem. Na Kolonce panovala vždy nepsaná pravidla, která všichni dodržují a tím neobtěžují ostatní. Vždy jsme si zakládali na dobrých sousedských vztazích. Nejen já chci žít v příjemném a čistém prostředí. Ale musím pro to něco udělat. A hlavně chtít.


 • 1. 8. 2013 22:06
  Zdeněk Přikryl
  Kolonka II. vs. kontejnery na tříděný odpad

  Dobrý den, opět je na programu "Kalábova" Kolonka. V návaznosti na proběhlou diskuzi v době stavby a obav z nových obyvatel, že zatíží obci (přetížená pošta, auta zabírající parkovací místa starousedlíků apod.)se tyto po 2 letech absolutně nenaplnily a není fér na nás stále ukazovat prstem pouze pro domněnky. Co se týče zveřejněných fotografií u kontejnerů s tříděným odpadem: obyvatelé Kolonky II. snad ani nejsou schopni takové množství sami vyprodukovat (mimochodem několikrát jsem sám viděl sousedku s koštětem uklízet právě u těchto kontejnerů). Nebylo by lepší vložit energii místo zveřejňování fotografií do objednání vývozu navíc? Děkuji.


 • 1. 8. 2013 6:26
  Věra Kašíková
  Realizace dětského hřiště na Kolonce firmou K

  Dobrý den, Ve zpravodaji jsem se dočetla a snad i dobře pochopila, že se má na Kolonce stavět nové dětské hřiště. Otázkou je proč? V obci již jedno celkem velké je a myslím si, že by ho stačilo doupravit a spravit. Maminky v Podolí budou vlastně rozděleny a to na soudržnosti lidí v obci také moc nepřispěje. Proč není v plánu údržby a drobných investic zařazeno i stávající dětské hřiště. Každá maminka, která do něj se svým dítkem chodí ví, že by opravit potřebovalo..............


 • 31. 7. 2013 8:36
  Milan Tříska
  Záměr prodeje pozemku [Ivo Sedláček]

  Dobrý den, pane Sedláčku, k prodeji pozemků se dá přistoupit určitě mnoha způsoby. Každé přijaté řešení vyvolává mnohá "co když" v bodoucnu. Vás napadla některá, jistě jich může býti víc,život je pestrý. O tomto záměru se diskutovalo veřejně dlouho před podpisy smluv o smlouvách budoucích a tehdy byl ten správný prostor pro konstruktivní uplatnění i Vašich námětů. Nyní již nejde o vůli něco měnit, rozhodnutí zkrátka padla a jedná se podle nich. Pro mě jako jednoho se zastupitelů je námi zvolený způsob rozumná cesta, jak zhodnotit obecni pozemky v té lokalitě a zajistit možnost kvalitních stavebních pozemků k bydlení primárně pro Podoláky.To, že daň z převodu nemovitostí je součástí uhrazené ceny za pozemky je myslím jasné a když se nad tím zamyslíte, je-li součástí uhrazené ceny, pak i logické. Pokud jde o délku trvalého pobytu Podoláka - tu hranici jsme určili v Zastupitelstvu záměrně. S možnou výškou nabídky máte jistě pravdu. Jsem dokonc přesvědčen, že pokud by podmínka podolského občanství neexistovala, stejně jako požadavek postavit rodinné domky by byl nahrazen možností postavit tam cokoliv, dosáhli bychom pravděpodobně absolutně nejvyšší nabídky. K přijetí této podmínky nás vedl zájem zachovat venkovský ráz obce a snaha dostat pozemky a budoucí výstavbu pod řekněme morální soud spoluobčanů - snaha zapojit do budoucích staveb sociální kapitál jako nejlepší ochranu před těmi možnými "co když." Na závěr - nejsem autorem přijatého řešení a ani vyjednavačem dohod s vlastníky, pokud však jde o mě, hluboce smekám před těmi ze zastupitelů, kdo dohodu s vlastníky vymysleli a dokázali v této podobě prosadit.


 • 30. 7. 2013 9:07
  Ivo Sedláček
  Záměr prodeje pozemku

  Dobrý den pane starosto,

  děkuji za stručné odpovědi, nicméně:
  add 1) pokud to chápu správně, předkupní právo vzniklo na základě předchozího vlastnictví pozemků. Tedy někdo měl pole, prodal jej obci, ta mu jej zasíťuje a on si jej koupí zpět.
  add 2) nevím, obecně mi příjde zvýhodňování jedné skupiny lidí před druhou zvláštní, ale proti gustu...Teoreticky by mohl Podolák, který tu není více jak 3 roky přijít s vyšší nabídkou, přesto obec prodá dle podmínek nižší nabídce "staršímu" Podolákovi. Kdy byl záměr úplně poprvé zveřejněn?
  add 3) dle mého názoru je lepší řešit to dopředu, ne to přehrát na další (nebo stejné) zastupitelstvo
  add 4) podmínky ano, celý text smlouvy ne. Předpokládám, že smlouvy máte, nepřijde mi problematické jejich zveřejnění
  add 5) i kdyby obec 10x napsala, že daň z převodu uhradí, pořád nedává smysl, proč se k ní tak odhodlaně hlásí

  Mimo bodu 2 to prosím berte z mé strany spíše jako komentář. Nečekám, že je vůle něco měnit.
  Ivo Sedláček


 • 29. 7. 2013 18:09
  Vítězslav Eliáš
  Re: Záměr prodeje pozemku

  Vážený pane Sedláčku,
  níže stručně odpovědi na Vaše dotazy:
  Add 1) Předkupní právo vzniklo na základě Záměru Obce Podolí č. 05/2013, zveřejněného od 17.5. do 5.6.2013.
  Add 2) Občané obce Podolí jsou rozděleni do dvou kategorií právě proto, že zastupitelstvo chtělo zvýhodnit Podoláky bydlící v obci déle. Záměr byl před zveřejněním konzultován a prověřen Odborem dozoru a kontroly Ministerstva vnitra. Přednostní kritéria jsou plně legitimní.
  Add 3) Zpětná předkupní práva, pokud nastanou, bude řešit zastupitelstvo obce v aktuální době.
  Add 4) Základní a nejdůležitější podmínky kupní smlouvy jsou patrné z přílohy č. 2 záměru obce č. 06/2013.
  Add 5) Odpověď je patrná z podmínek záměru 05/2013


 • 29. 7. 2013 9:08
  Ivo Sedláček
  Záměr prodeje pozemku

  Dobrý den,
  měl bych několik dotazů k záměru prodeje pozemků v lokalitě Nad výhonem:
  1) Na základě čeho vzniklo předkupní právo u poloviny prodávaných pozemků? Je toto někde zveřejněno?
  2) Proč jsou občané Podolí v podmínkách rozdělení na dvě kategorie - podle délky pobytu? Nepřijde Vám to jako poněkud diskriminační kriterium?
  3) Předkupní právo na pozemek - je určitě v pořádku. Nicméně jak byste řešili situaci, kdy někdo koupí, postaví a za pár let (méně než 5) bude nucen prodat i s domem? Budete mít předkupní právo na pozemek, ale ne na dům. Nebylo lepší uvést, že předkupní právo zaniká kolaudací domu nebo souhlasem s užíváním?
  4) Proč není zveřejněn i vzor kupní smlouvy?
  5) Proč se prodávající (obec) dobrovolně hlásí k platbě daně z převodu nemovistostí (od 2014 by měl přejít na kupujícího, kupní smlouva bude vložena v roce 2014). Pokud se nepletu, jedná se o cca 600 tis Kč. Když nic jiného, stačilo napsat dle zákona...

  Děkuji za odpovědi.
  Ivo Sedláček


 • 22. 7. 2013 12:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: Usnesení č.4/7/2013

  Vážený pane Bočku,
  jak Vám psala paní místostarostka Marciánová, zveřejnění záměru na prodej budoucích stavebních pozemků, je vázáno na zapsání původních vykoupených pozemků na LV obce Podolí v katastru nemovitostí. K tomu došlo před několika dny.
  Zveřejnění záměru můžete očekávat v příštích dnech.
  Nabídka pozemku, viz. odkaz ve Vašem příspěvku, nemá se záměrem Obce Podolí o prodeji obecního majetku nic společného. Jedná se o pozemek ve vlastnictví soukromé osoby, se kterou je obec dohodnuta na poměrné úhradě nákladů za zbudování sítí. Obecní inzerát to v žádném případě není.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1234

Návštěvnost stránek

693940