Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 7. 2013 21:00
  Radek Boček
  Re: Regulátory plynu ještě jednou

  Děkuji za Vysvětlení pane starosto.
  Omlouvám se za své pomalejší chápání.


 • 12. 7. 2013 18:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: Regulátory plynu ještě jednou

  Dobrý den Petře,
  pojmem "na svou stranu" jsem samozřejmě myslel stranu vlastnictví. RTP bude montován dle platných norem, tedy před plynoměr.
  Proto jsem upozorňoval ve svém příspěvku na zprávu v pravém svislém nenu těchto stránek. Najdete tam přílohu TPG 70401, která znázorňuje umístění jednotlivých komponentů včetně vlastnických vztahů.
  Podrobněji to vysvětlit již bohužel neumím.


 • 12. 7. 2013 14:48
  Petr Krejčí
  Re: Regulátory plynu ještě jednou [Radek Boče

  Dobrý den,
  Diskuzi o montáži plynových regulátorů, stejně jako spousta jiných spoluobčanů, sleduji a dotaz pana Bočka mi přijde na místě a to zejména po přečtení příspěvků p. starosty. Máte pravdu že v příspěvku ze dne 26.4.2013 je napsáno:“ RTP je montovaný sice jako součást zařízení odběratele, ale podle Technických pravidel GAS zpravidla před plynoměr!...“ V příspěvku, který z Vaší strany ale následoval a to 2.5.2013 píšete: “Konečné rozhodnutí distributora JMP Net je následující: Distributor v žádném případě neprovede montáž plynových regulátorů na svou stranu. Odvolává se na připravovanou novelu energetického zákona,……“. Celé to tedy chápu, patrně stejně jako R. Boček, že ona strana, kde bude RTP umístěn je strana odběratele. Tedy za plynoměrem.


 • 12. 7. 2013 11:12
  Vítězslav Eliáš
  Re: Regulátory plynu ještě jednou

  Vážený pane Bočku,
  o podmínkách umístění regulátorů plynu, vlastnických vztazích a zdůvodnění postupu JMP Net toho bylo již napsáno mnoho. Z Vašeho příspěvku je však patrné, že to pro někoho nemusí být postačující. Velmi rád na Vaši otázku odpovím.
  V NAŠÍ OBCI TOMU NENÍ JINAK!
  Technik JMP Net Vám sdělil naprostou a přesnou pravdu. Kdybyste si pozorně přečetl můj příspěvek z 26.4.2013 v této diskusi, tuto otázku byste jen těžko mohl položit. Cituji: „RTP je montovaný sice jako součást zařízení odběratele, ale podle Technických pravidel GAS zpravidla před plynoměr!“
  Ve svém příspěvku jsem asi nepřesně vysvětlil, proč jsem zmiňoval připravovanou novelu energetického zákona a na základě čeho postupuje JMP Net. Pokusím se upřesnit:
  Montáž, umístění a vlastnictví jednotlivých komponentů plynové přípojky odběratele řeší platná Technická pravidla GAS 70401, ze kterých jasně vyplývá, že regulátor tlaku plynu (RTP) je součástí odběrného plynového zařízení (OPZ), tudíž ve vlastnictví odběratele a je montován před plynoměr. Tato pravidla jsou součástí platných technických norem, kterými se Zásobování plynem - Plynovody v budovách řídí.
  O připravované novele energetického zákona jsem se zmiňoval jen ve vztahu k budoucnosti, kdy umístění a vlastnictví jednotlivých komponentů plynové přípojky stanovené v TPG 70401 bude stanoveno zákonem a nebude vyžadovat souhlas vlastníka OPZ.
  Proto dnes v případě nezískání souhlasu vlastníka s umístěním a převzetím regulátoru, distributor odloží realizaci přetlakování plynovodu a vyčká do platnosti nového zákona.

  Více zpráva v pravém svislém nenu našich stránek.


 • 8. 7. 2013 23:05
  Radek Boček
  Regulátory plynu ještě jednou

  Nemohu si po dnešním setkání s technickým pracovníkem společnosti JMP Net, který mi sdělil, že se regulátory plynu až na výjimky montují před plynoměr z důvodu lepší fukčnosti plynoměru pracujícím pod nízkým tlakem, odpustit následující dotaz: "Proč je tomu v naší obci jinak?". Přece pokud budou regulátory namontovány před plynoměr jako součást zařízení distributora plynu nebudou nést náklady na případné opravy a revize majitelé plynovodních přípojek a potažmo ani obec v příštích deseti letech, tj. opět obyvatelé Podolí. Opravdu mi uniká důvod proč zastupitelé obce připustili možnost montáže tlakových reduktorů na stranu odběratele a ne na stranu dodavatele. Dovolím si jště podotknout, že argumentace případným zákonem schváleným někdy v budoucnu je lichá a z mého pohledu je dobré, ne-li přímo nutné, využít při jednání stávající platnou legislativu.


 • 3. 7. 2013 12:52
  Petr Krejčí
  RE: sekání trávy

  Pohledem z okna na pás zeleně na ulici nová musím konstatovat, že pouze v jednom místě zeleně je u stromu uskladněn „jakýsi materiál“, který ani v nejmenším nebrání sečení trávy v tomto pásu. Žádná skládka větví ani odpadu zde není a nepamatuji si, že by zde kdy byla v rozsahu, kterým pan starosta omlouvá nesečení travnatých ploch. Z mého pohledu tedy nejde o konstatování příčin.


 • 3. 7. 2013 10:55
  Vítězslav Eliáš
  RE: Parčík Loučka

  „Prales za 121.000 Kč?“
  Nevím, ze kterých dostupných informací OÚ pisatel uvedená čísla vyčetl. Pravda je opět někde jinde. Dle každému dostupných informací na OÚ byly náklady vynaložené na úpravu parčíku Loučka tyto:
  Rok 2011: Konečné celkové náklady 52.851,- Kč, z toho 28.125,- Kč dotace mikroregionu, vlastní náklady 24.726 Kč.
  Rok 2012: Byla podána žádost o dotaci u MMR (Ministerstva pro místní rozvoj), která nebyla schválena. Vložené náklady v tomto roce 0,- Kč.


 • 3. 7. 2013 10:52
  Vítězslav Eliáš
  RE: sekání trávy

  Vážení občané,
  jsme si vědomi, že sečení trávy na veřejných prostranství obce se v letošním roce nedaří zajistit v podobě, jaké bychom si přáli. Není to výmluva, jen konstatuji příčiny: Jeden technický pracovník obce byl dlouhodobě (několik měsíců) nemocen, deštivé počasí zásadně narušilo harmonogram sečení a naopak podporovalo rychlý růst trávy. Proto byly sečeny přednostně důležitější plochy zejména ve středu obce. Sečení ostatních ploch, kterou je i parčík Loučka, bylo odloženo.
  Velkou překážkou v sečení trávy některých ploch, kterými jsou právě parčík Loučka a zelený pás na ulici Nová (nad sportovní halou), je ta skutečnost, že si obyvatelé těchto ulic si z uvedených ploch dělají skládku větví a jiné odpadu. Pokud chcete mít udržované travnaté plochy ve svém okolí, vyzývám Vás, milí občané, abyste nehromadili odpad na obecních pozemcích. K likvidaci odpadů v obci slouží nádoby na odpad každé domácnosti a sběrný dvůr.
  Děkujeme.


 • 1. 7. 2013 12:25
  Miloš Vránek
  Parčík Loučka

  Prales za 121.000 Kč? Je to moc nebo málo?
  Dle dostupných informací O.Ú. byly výdaje na parčík Loučka v roce 2011: dotace 28.000 Kč, od obce 12.000 Kč, tj. 40.000 Kč.
  V roce 2012: dotace mikroregionu 50.000 Kč, obec 31.000 Kč, tj. 81.000 Kč.
  Náklady celkem 121.000 Kč. Zdá se Vám to přiměřené?


 • 30. 6. 2013 9:38
  David Adámek
  sekání trávy

  Dobrý den, po ,,velice zdařilé úpravě parčíku Loučka´´ v ulici Za Zámkem se tráva sekala snad naposled v loňském roce. Na druhou stranu, pokud se děti odváží do více jak 1,5 metrové trávy vstoupit, mají o zábavu postaráno s hledáním cesty ven. Ale pokud OÚ plánuje v této lokalitě založit napodobeninu pralesa, tak je vše v pořádku.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1
ZVEME VŠECHNY NA POSLEDNÍ Domácí zápasy fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
2
ZVEME VŠECHNY NA POSLEDNÍ Domácí zápasy fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
3
ZVEME VŠECHNY NA POSLEDNÍ Domácí zápasy fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

15. 11. Leopold

Zítra: Otmar

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1194

Návštěvnost stránek

664602