Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 19. 6. 2020 21:21
  Hnilicová
  Dodržování územního plánu

  Pane starosto,
  nerozumím, proč při jednání s developerem nevyžadujete dodržování územního plánu a studie. Proč týden jednáte, přemýšlíte, diskutujete a nakonec vyplodíte bod č. 3, který může mít "mnoho výkladů." Je vcelku jasné, jak si to vyloží developer. Pokud podle územního plánu má být zástavba do 65? domů, tak proč se toho jasně nedržet? A pokud je kapacita Podolí do 1500 obyvatel, tak se toho taky držte! Proč je vlastně jakýkoliv bod, který je jasně dán územním plánem, předmětem pro diskusi s developerem?

  K čemu pak je územní plán nebo jiný předpis, pravidlo či zákon?

  Moje otázka je, jestli jako starosta obce při následných jednáních s developerem (předpokládám, že obec bude účastníkem ve stavebním řízeni) budete respektovat a vyžadovat dodržení stávajícího územního plánu. Děkuji za odpověď.


 • 23. 6. 2020 11:12
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dodržování územního plánu

  Vážená paní Hnilicová,

  Děkuji za Váš názor. Vážím si toho, že jej publikujete pod svým vlastním jménem. Znovu a naposledy upozorňuji diskutující, že anonymní příspěvky budou dle pravidel naší diskuse mazány. Tímto tedy prosím osoby s přezdívkami „Pepa Pravda“ resp. „Pufík“ a další, aby, pokud si za svými názory stojí, je publikovali pod svými jmény, nebo je nepublikovali. V další diskusi budou tyto zprávy mazány.
  Vás, paní Hnilicová, bych rád požádal o to, abyste v souvislosti s prací týmu více jak 20 lidí nepoužívala termín „vyplodili“. Nezasloužíme si to. Znevažování práce v rozsahu v tuto chvíli kumulovaně již více jak 250 hodin není na místě. Uvedený bod 3 je výsledkem diskuse tohoto týmu, nikoliv mým svévolným závěrem.
  Pokud jde o Váš dotaz na dodržování Územního plánu a dalších zákonů a nařízení, k věci jsem se již vyjadřoval v odpovědi panu Kárnému dne 10.6., a dovoluji si tedy tuto odpověď ocitovat:
  „Paní Auerová, aniž bych se jí chtěl tímto nějak dotknout, (a nyní tedy i Vy, paní Hnilicová) se ve svých výpočtech zabýváte čísly z tzv. Průvodní zprávy, str. 14, Územního plánu obce Podolí, které mají orientační charakter a jsou v této kapitole takto definovány, viz. https://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=627971. Uvedený orientační počet obyvatel obce vychází také ze statistické obsazenosti domů v té době, tedy v roce 2005. Nejen v případě výrazného rozdílu od těchto orientačních počtů musí jakýkoli investor (i v případě, že by jím byla obec) doložit kladná stanoviska správců jednotlivých inženýrských sítí o napojitelnosti lokality na sítě z hlediska jejich kapacity.“
  Tento výklad jsem si ověřoval osobně i na Odboru územního plánování a stavebního řádu JMK.
  Jak já, tak Zastupitelstvo obce, které o konečném projetu zástavby na základě faktů a zákonného rámce rozhodne, bude na tyto skutečnosti samozřejmě dbát a je to také obsaženo v požadavcích, které jsme developerovi sdělili. Počet obyvatel však skutečně není dogma, stejně jako počet domů v dané lokalitě. K počtu domů je v průvodní zprávě přímo uvedeno na straně 14: „…Přehled navržených lokalit pro bydlení (počet RD je orientační)…“
  Samotný územní plán neřeší závazně ani počty domů, ani konečný počet obyvatel obce. Územní plán, svou závaznou částí, řeší přípustnost funkčního využití jednotlivých typů zástavby v daných lokalitách, která byla přijata Obecně závaznou vyhláškou č. 1/2006 o závazných částech územního plánu obce Podolí a schválena zastupitelstvem obce Podolí na zasedání dne 18. 12. 2006. Ani v této obecně závazné vyhlášce se o počtu osob či domů v daných lokalitách nebo v celé obci nehovoří.

  S pozdravem
  Vitězslav Eliáš, starosta


 • 24. 6. 2020 0:42
  Vladimír Zubková
  Re: Dodržování územního plánu

  Pane starosto, k Vaší odpovědi paní doktorce Hnilicové mám doplňující otázku:

  Když píšete, že o konečném projektu zástavby rozhodne zastupitelstvo na základě zákonného rámce, jaký zákonný rámec máte na mysli? O jaké rozhodnutí půjde, jakou bude mít formu - vyjádření, schválení, zamítnutí, a čeho přesně - nemyslím obsah, ale formu projektu, o kterém bude rozhodováno. V rámci jaké kompetence zastupitelstvo „o projektu rozhodne“ a podle jakého předpisu?

  A ještě jeden dotaz:
  Využije obec pro jednání s developerem služeb nějakého odborníka na územní rozvoj, územní plánování, územní řízení? Nejde o jednoduchou problematiku, a jestliže územní plán neobsahuje dostatečně konkrétní regulaci, nebylo by od věci vyjasnit si vyjednávací pozici obce s někým, kdo má zkušenosti s poradenstvím obcím při jednání s investory (obzvlášť za situace, kdy se developer vyjádřil, že pod 95 domů je pro něj výstavba ekonomicky nerentabilní).
  Děkuji za odpověď.
  Vladimíra Zubková


 • 24. 6. 2020 13:08
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dodržování územního plánu

  Vážená paní Zubková,
  mám stejné úvahy jako Vy. Protože nejsme odborníci na stavební zákon a územní plánování, obrátili jsme se na odborníky ze stavebního práva.
  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 19. 6. 2020 8:54
  KAšíková Věra
  Andulka

  Chytili jsme andulku, pokud někdo postrádá volejte číslo 725 173 914...budu se ptát na specifické poznávací znamení andulky...


 • 17. 6. 2020 18:44
  Vítězslav Eliáš
  Pravidla

  Vážení diskutující,
  Vážím si velmi vašich názorů, ať jsou jakkoliv kritické. V pravidlech naší obecní diskuse ovšem je, že každý diskutuje pod svým jménem, a u některých příspěvků zde vzniká podezření, že tato jména nejsou pravá. Prosím vás tedy o laskavé dodržování stanovených pravidel. Jinak anonymní příspěvky mohou být mazány. Diskutujeme zde skutečně závažné téma, každý má právo na svůj názor, ale taky má každý z nás právo vědět, s kým diskutuje.
  Děkuji za pochopeni. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 17. 6. 2020 14:53
  Zbyněk Klevar
  Výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na věc, která možná přímo s výstavbou nesouvisí, ale týká se všech a bude i těch nových Podoláků. Za stále palčivý problém Podolí považuji hluk z dálnice. Po opravě betonové části směrem k Rohlence a po položení nového asfaltu směrem k Brnu se situace sice zlepšila, ale hluk odstraněn nebyl (asfalt k Brnu měl být "tichý", ale tichý určitě není). Obyvatelé budoucí výstavby Nad Paloukem budou tomuto hluku vystavení s velkou intenzitou a to 24 hodin denně, sedm dní v týdnu atd. Zajímá mne tedy, jestli se alespoň výhledově chystá nějaké řešení a jestli byla tato situace též posouzena pro novou výstavbu z hlediska životního prostředí.
  Dík za odpověď, Z. Klevar


 • 17. 6. 2020 18:54
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den pane Klevare.
  Odhlučnění dálnice stavbou protihlukové stěny je součástí záměru jejího zkapacitnění na šestipruh. Podle posledních informací je výhled na zahájení této stavby rok 2029. Tomu by měla předcházet přestavba dálničního mostu u Podolí, který je v nevyhovujícím stavu. Co se týče hluku z dálnice ve vazbě na zástavbu lokality Nad Paloukem, ukládá zákon posouzení a řešení případné nadměrné hlukové zátěže projektantovi, potažmo investorovi zástavby.
  Hezký večer, Vítězslav Eliáš


 • 17. 6. 2020 14:50
  Pepa Pravda
  Nad Paloukem

  Dobrý den všem,
  rád bych to tady jednoduše shrnul pro ty, co asi nečtou, neposlouchají a hlavně asi ani jedno dělat nechtějí a pískají pořád jednu písničku…:
  Územní plán doporučuje v lokalitě 65 RD
  Studie pro lokalitu má namalováno 48 RD
  Pan Said představil svou novou studii s 95 - 117 RD
  Studie pana Saida byla zastupitelstvem a komisemi zamítnuta.
  Pan Said dostal podklady k dalšímu jednání tak, aby se ta lokalita vyvíjela podle požadavků obce.
  Tak proč se pořád ptáte na konečné počty domů, když nikde nejsou určeny? Navíc počet domů je naprosto mimo. Rozhodující je snad to, kolik tam bude lidí… .
  Vždyť to už několikrát zaznělo. O té lokalitě se s jistotou ví jen to, co říká územní plán a stávající studie. Dále, že je o ni zájem, že v ní pan Said kupuje pozemky a chce tam stavět. Co se tam postaví a kolik toho bude, když je zamítnuta nová studie pana Saida, neví zatím nikdo – asi ani pan Said.

  Pepa


 • 17. 6. 2020 10:52
  Auerová
  Výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den pane starosto,
  připojuju se k dotazu p. Marka Horáka ze dne 15.6.2020 - k bodu č.3 Vašeho vyjádření z téhož dne. Žádáme Vás o jednoznačnou a rychlou odpověď na otázku :
  - kolik RD a kolik bytů v nich má být celkem v lokalitě BR2 ? / dle Vašeho podkladu pro p. Saida/


 • 17. 6. 2020 14:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den paní Auerová,
  odpověď je v mém vyjádření v příspěvku pod Vámi.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 17. 6. 2020 10:46
  Vítězslav Eliáš
  dotaz na bod číslo 3

  Dobrý den pane Horáku, paní Poláčková, paní Bočková, pane Fišere.

  Na sestavení dokumentu POŽADAVKY PRO DEVELOPERA pracovala týden skupina lidí složená z členů zastupitelstva, komise výstavby a komise životního prostředí. Konkrétně bod č. 3 „předpokladem k dalšímu jednání je 50 RD v lokalitě“ byl předmětem široké diskuse. Znělo mnoho názorů na jeho znění, význam i výklad. Já osobně tento bod vnímám jako výchozí počet, o kterém bude bez zásadních problémů ze strany obce jednáno. Přijde-li developer s variantním návrhem řešení, který bude zahrnovat odlišný, zřejmě vyšší, počet staveb, bude nucen jej obhajovat z různých úhlů pohledů. Za sebe dodávám, že jako důležitější než počet budov, vnímám spíše počet lidí, kteří lokalitu osídlí.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 16. 6. 2020 23:03
  Ivo Fišer
  Výstavba nových domů v Podolí.

  Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat kolik se teda bude stavět nových domů v lokalitě nad Paloukem a kdo o tom rozhoduje.
  Předem děkuji za odpověď.


 • 16. 6. 2020 21:18
  Silvie Bočková
  dotazy k budoucímu rozvoji obce

  Dobrý večer,
  ptám se jako předchozí dotazující, zda je číslo 50 nějak limitující, přes které „nejede vlak“ nebo interval 50-117 domů je nějaká hodnota k licitování?
  Na schůzi zastupitelstva bylo řečeno, že výstavba přinese obci 6 milionů korun na dani z nemovitosti a příjmech z rozpočtového určení daní (pokud zde obyvatelé budou přihlášeni k trvalému pobytu), ale nedozvěděli jsme se, kolik budou náklady na údržbu dané lokality.
  Nyní máme v obci 2 zaměstnance, kteří se o veřejnou zeleň starají a dle mého soudu jsou maximálně vytíženi. Sečou trávu, starají se o stromy, k mé velké lítosti používají herbicid k ošetření chodníků (v několika obcích od použití herbicidu již dávno upustili).
  Můj další dotaz je:
  1. Jsou vyčísleny náklady na údržbu nově zastavěné lokality, tzn. máte již „nástřel“ příjmu versus výdaje?
  2. Budou se přijímat další zaměstnanci pro údržbu veřejného prostoru obce Podolí?
  3. Jak je využit zametací vůz, který stojí v krytém parkovišti pod halou a dle mého názoru by se skvěle hodil k údržbě veřejného prostoru obce, čímž by došlo i k omezení použití herbicidu a soli v zimním období?
  Celkem mám tedy 4 dotazy a děkuji za odpovědi na ně.

  Silvie Bočková


 • 17. 6. 2020 10:48
  Vítězslav Eliáš
  Re: dotazy k budoucímu rozvoji obce

  Dobrý den paní Bočková.
  Na dotaz k počtu domů jsem Vám odpověděl viz. odpověď „dotaz na bod číslo 3“.
  O nákladech na údržbu veřejných ploch v nové lokalitě a případném navýšení počtu zaměstnanců, ale i o příjmech, můžeme v této době pouze spekulovat. Nelze je odpovědně vyčíslit, dokud nebudeme znát podobu zástavby lokality, očekávaný počet lidí, kteří lokalitu osídlí, velikost a podobu veřejných ploch zeleně, komunikací, chodníků,… Bylo by to věštění z křišťálové koule.
  Co se týče zametacího vozu, vězte, že jen nestojí v garáži pod halou. Zametal v březnu 38 hodin, v dubnu 6 hodin, v květnu 39 hodin.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 16. 6. 2020 20:02
  Lenka Poláčková
  dotaz na bod číslo 3

  3) předpokladem k dalšímu jednání je 50 RD v lokalitě

  také by mě zajímalo zda se jedná o maximální množství domů v dané lokalitě nebo o minimální množství rodinných domů a nebo právě těch 50 je jako předpoklad k dalšímu jednání?
  Předem děkuji za odpověď
  Lenka P


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12
POZVÁNKA NA DOMÁCÍ FOTBALOVÉ ZÁPASY
13
pozvánka na domácí fotbalové zápasy
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26
POZVÁNKA NA FOTBALOVÝ VÍKEND V PODOLÍ
27
POZVÁNKA NA FOTBALOVÝ VÍKEND V PODOLÍ
28 29 30 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

28. 9. Václav

Zítra: Michal

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1367

Návštěvnost stránek

717472