Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 22. 10. 2013 14:35
  Milan Tříska
  Pro Aničku [Stanislav Mrázek]

  Dobrý den, já s názorem Standy na to, co má být v obecní kronice, nesouhlasím, odborně nesouhlasím. Kronika je jedním z pramenů pro budoucí historiky, ale ne jediným. A je také pouze pramenem, ne historií samou. Zápisy Zastupitelstva, dnes navíc i pořizovaný zvukový záznam z jednání Zastupitelstva, Zpravodaj, dobová korespondence, soukromé paměti a zápisky, třebas i podané trestní oznámení nebo podaná námitka proti vydanému stavebnímu povolení, to vše jsou prameny, z nichž budoucí generace odvíjí svůj obraz historie. Právem se říká : „Dějiny jsou jak rozkvetlá louka a každý historik uvije z těch květin jinou kytici .“ V tom je historie krásná a poučná včetně toho, že si historikové často pro své interpretace vjedou do vlasů. Čas pak utlumí nebo prověří sílu některých detailů, které bez odstupu vypadají jako věci naprosto zásadní, zvlášť byl-li jich člověk osobně účasten. Obecní kronika by měla tvořit vyvážený střed a soupis faktů, toho, co se skutečně stalo. To není román plný zápletek. Hezký den


 • 21. 10. 2013 18:56
  Stanislav Mrázek
  Pro Aničku

  Milá Aničko, na má slova (názor) pro Libora "že je něco ztráta času" je možné se podívat z různých úhlů pohledu. Ty sis vybrala jeden, svůj. Byl bych poslední, kdo by ti právo na tvůj názor odpíral, či ti ho vymlouval. Že se můžeme lišit v pohledu, co je či není profesionální či podstatné, co je či není popsané, ten názor mi snad nebudeš upírat. S tvým názorem, že je J.Č. pečlivý a zodpovědný nemám žádný problém a naprosto s tebou souhlasím. Ale každý - ty, já, .... máme či můžeme mít jiný přístup, odvahu, k popisu události, k realitě.... A v tom se jeden od druhého lišíme. Např. - jen si vzpomeň, jak jsem s tvým manželem - myslím, že to bylo v r.2008 analyzovali dění kolem pozemků na Kolonce, jak jsme to podložili reálnými fakty porušování zákona o obci, pro vypracování možného trestního oznámení, které jsem předal každému tehdejšímu zastupiteli, jak to řešil (úkol poprvé a naposledy) kontrolní výbor a nezamítl to,..a měli jsme pravdu... atd. A mohl bych ti uvést i další a další argumenty o faktech (ne drbech), které bych v obecní kronice težko hledal. Zda by to v budoucnosti někoho zajímalo, na to si odpověz sama. Ale obraz o životě v obci by byl jistě reálnější. Je ovšem moji chybou, že jsem ten svůj soukromý názor Liborovi napsal sem - sem to nepatřilo. Omlouvám se tobě i ostatním čtenářům. Nemusela vzniknout tato "bouře ve sklenici vody".


 • 17. 10. 2013 19:47
  Anna Jílková
  Ještě ke kronice ( Stanislav Mrázek ) ze dne

  Chtěla bych se vyjádřit k článku o kronice a to k jeho konci: ...a čtení údajů, především z posledních let, to je ztráta času.
  Udivilo mě toto vyjádření ke způsobu vedení obecní kroniky. Celou jsem si ji prolistovala a početla si v ní. Je vedena profesionálně a myslím si, že se současná i příští generace dozví z této knihy vše podstatné o životě v naší obci.
  Kronikáře pana Čalkovského znám dlouho a dobře, je to člověk velice pečlivý a zodpovědný. Kronika je v těch správných rukách.


 • 12. 10. 2013 21:55
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Re: Chvála za radar

  Vážený pane Mrázku,
  děkujeme za pochvalu. Zpomalení rychlosti aut vjíždějících do obce je prvním z kroků zvyšující bezpečnost v obci, což je jeden z prioritních úkolů, na který jsme se zaměřili.
  Kamera je samozřejmě funkční, záznamy budou předávány k vyhodnocení kompetentním orgánům měsíčně.


 • 12. 10. 2013 21:53
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Re: odvolání

  Vážená paní Hnilicová,
  Odvolání pana Marka Vlacha se netýká předmětu stavebního povolení na stavbu "Výstavba MŠ Podolí modulárním systémem". Pan Vlach se ovolává proti tomu, že projektová dokumentace neobsahuje u plánované stavby v části dopravně technického řešení žádné bezpečnostní prvky..., Předmět odvolání řeší další připravovaná investiční akce "Komunikační řešení obce ulice Rybník a prostoru návsi".


 • 11. 10. 2013 22:11
  Stanislav Mrázek
  Chvála za radar

  Sice nejsem ten, který by si hlídal rychlost auta, ale s potěšením sleduji působení našeho nového radaru s kamerou na řidiče, vjíždějící do obce. Výrazná většina z nich zpomalí na rychlost blížící se padesátce. Zdá se, že největší problém zpomalit to někdy dělá řidiči linkového autobusu, což se mi zdá poněkud zvláštní... A tak se ptám, zda je kamera funkční - myslím pořizující záznam, a kdo a jak často bude záznam vyhodnocovat.


 • 11. 10. 2013 6:50
  hnilicová
  odvolání

  Pane starosto, mohl by jste být konkretnější, co za připomínky je v odvolání p. Marka Vlacha?


 • 10. 10. 2013 9:36
  Hana Podloucká
  Hypermarket Globus

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda jsou nějaké novinky ohledně výstavby Hypermarketu Globus v Podolí? Děkuji za odpověď


 • 3. 10. 2013 14:39
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Dotace na stavbu MŠ

  S radostí oznamujeme, že nám včera Regionální rada ROP JV schválila dotaci na stavbu Mateřské školy ve výši 9 919 803 Kč. Její čerpání je však vázáno na úspěšné nabytí právní moci již vydaného stavebního povolení, které je v této chvíli blokováno podaným odvoláním pana Marka Vlacha.


 • 3. 10. 2013 11:38
  Stanislav Mrázek
  Ještě k Milanovi

  Dnes se mě ptal jeden podolský občan: Co ti to tam Milan píše za ........! A já pochybovačně: ještě jsem to nečet. Ale když nyni čtu výrazy: "metodika", "drbník", "pochvalné uznání" a vidím starost o moji "důstojnost" za jakousi údajně hodnotící větu (upozorňuji, že byla jen pro Libora, ne pro Milana), tak nemám důvod pochybovat o tom vytečkovaném výrazu. Ale na to stačí jeden aspirin. A pak se zájmem prolistovat třeba pamětní knihu na faře...


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

31. 5. Kamila

Zítra: Laura

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1238

Návštěvnost stránek

694248