Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 17. 8. 2020 17:44
  Hnilicová
  Informovanost a otevřenost

  Pane starosto,

  Jsem překvapena, že nerozumíte mému dotazu. Zkusím vám to tedy vysvětlit .
  1. Ano, jsem už skoro 2 měsíce nově zastupitel a ano, probíhají neveřejná jednání a pracovní schůzky. Ale co občané Podolí? Jak ti jsou informováni? Podívejte se na Zpravodaj? Jediná zmínka- malá, nepatrná, je ve vašem úvodníku toho posledního. Podívejte se na program veřejného zasedání. Kde byl bod projednání o nové výstavbě? Občané měli jedinou možnost na závěr zasedání. Tedy se diskutovalo pod bodem“ různé“. A pak tato diskuzní stránka? Na některé otázky se odpověď dostane a na některé se odpověď zamluví, nebo neodpoví.
  2. Ujišťuji vás, že netušíte, co vím . Do mé hlavy fakt nevidíte. Takže, prosím, už nepiště, že vím, že v tuto chvíli není o čem diskutovat. Já naopak vím, že se diskutovat mělo už od září minulého roku, kdy jste věděl o záměru developera. A co víc, měl jste informovat zastupitele a konat opatření, aby se Podolí nedostalo do situace, v jaké je dnes.
  3. Píšete, že „Naším společným úkolem, tedy i Vaším, je vysvětlit tuto situaci těm občanům, kteří se cítí být naštvaní, a věřte mi, že já takové nepotkávám.“ Já, na rozdíl od vás, potkávám občany, kteří jsou naštvaní a chtějí informace. A pane starosto, my dva nemáme žádný „společný úkol „vysvětlovat. Jediný, kdo má a měl by co vysvětlovat občanům Podolí a svým voličům jste vy. Já si docela dobře pamatuji slib, který jsem dala před několika týdny a budu se jím řídit.
  4. Souhlasím s termínem „ průšvih.” Ten začal tím, že jste měl informace, které jste nezveřejnil. Neinformoval jste zastupitele- opoziční zastupitelé byli informováni až v polovině května 2020. A teď se mají zastupitelé chovat zodpovědně a bránit tomuto, jak vy říkáte „čistému průšvihu?“
  5. Jako zastupitel, jsem vás žádala o to, aby byla veřejnost informována. Navrhovala jsem zrealizovat schůzku s developerem, aby byl konečně řádně lidem předložen projekt ev. možnosti a zodpovězeny otázky, které je trápí. Výsledku jsem se nedočkala, takže se ptám veřejně, v zájmu svých voličů.
  Takže se znovu ptám, pane starosto, kde a kdy bude mít veřejnost možnost veřejné diskuze?

  M. Hnilicová


 • 17. 8. 2020 14:16
  Mario Hnilica
  Světlo je dobrý dezinfekční prostředek

  Pane starosto,
  Abychom si to mohli ujasnit: tento projekt jste skryl téměř rok, doprovázel developera na úřady, a nyní, když jsou možnosti obce pro regulaci tohoto megalomanského projektu omezené, chcete, aby zastupitelstvo tuto věc schválilo? A teď “se všichni Vy i já, bráníme” proti projektu. Děláte si legraci? Do dnes mate poněkud zvláštní postup bráněni.

  FYI: Slova jako korupce, nekompetentnost, zrada (a horši) jsou běžné vyjádřena mezi občany Podolí, i v autobusy kteří jezdi mezi Podolí a Brnem.

  Protože jste způsobili tento stav, uděláte tu čestnou věc a rezignujete?

  P.S.: Občane Podolí nejsou zastupitele a mají právo být skutečně informovaní. Kdy bude meeting?

  With best regards,
  Mario Hnilica • 17. 8. 2020 15:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Světlo je dobrý dezinfekční prostředek

  Vážený pane Hnilico,
  odpovědi na věcnou část Vašeho psaní najdete o příspěvek níže v odpovědi paní Hnilicové.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 15. 8. 2020 12:07
  Hnilicová
  Informativní schůzka občanů Podolí s develope

  Pane starosto,

  kdy proběhne slibovaná / viz zasedání čeven 2020/ veřejná diskuze s developerem o zástavbě na Paloukem. Občané Podolí volají po informacích, kterých se jim nedostává. Jediná celoplošná informace byla v úvodníku minulého Zpravodaje. I když jste sliboval/ např. na těchto stránkách p. Zubkové/ , že ve Zpravodaji odpovíte na otázky, tak jste neodpověděl. Píšete, že se situace zklidnila , ale ujišťuji vás, že to tak není, i když by jste si to velmi přál. Situace se nezklidnila. Lidé jsou naštvaní a jeden z hlavních důvodů je, že nic pořádně neví . Vaším předvolebním heslem byla "otevřenost a informovanost" a také "zachování vesnického rázu Podolí". Veřejná diskuze by byla prvním krokem ke splnění alespoň části tohoto bodu.
  Přeji hezký den.


 • 17. 8. 2020 9:47
  Vítězslav Eliáš
  Re: Informativní schůzka občanů Podolí s deve

  Vážená paní Hnilicová.
  Trochu nerozumím Vašemu příspěvku. Jste členkou zastupitelstva obce již dva měsíce, účastnila jste se červencového zasedání zastupitelstva obce i všech pracovních porad, z nichž poslední byla za účasti právníka obce, odborníka na stavební právo. Zvukový záznam z této porady byl jako pracovní materiál všem zastupitelům poskytnut.
  Víte tedy, že v tuto chvílí není, pokud jde o lokalitu Nad Paloukem, o čem diskutovat. Developer předložil tři varianty, z nichž ta poslední vychází ze stávající studie a platného územního plánu a může tedy stavět, aniž by se obce na cokoliv ptal, jak se také na mnoha místech běžně děje. Naším společným úkolem, tedy i Vaším, je vysvětlit tuto situaci těm občanům, kteří se cítí být naštvaní a věřte mi, že já takové nepotkávám. Také byste měla dokázat občanům jako zastupitelka, pomocí informací, které máte k dispozici, vysvětlit, že dnes, v pondělí 17.8., proběhne společná porada zastupitelů s cílem rozhodnout se, zda se bude stavět podle stávající studie, nebo pověříme Developera vypracováním nové studie, která současně zahrne všechny legitimní požadavky obce a také ošetří ta rizika, která přináší stávající studie. Ta rizika jsou opravdu zásadní a přesně ta, kterým se snažíte zabránit jak Vy, tak znepokojení občané, kteří zde občas diskutují. Věřím, paní Hnilicová, že si závažnost situace naplno uvědomujete a pomůžete nám tak přijmout ta nejvhodnější řešení pro obec. A pak nastane ta správná chvíle k široké diskusi s občany i developerem, jak správně využit těch možností, které předložená řešení nabízejí.
  Pro jistotu ještě jednou závěrem - pokud bude developer stavět podle stávající studie, nemusí se s námi ani sejít a mnozí developeři se přesně podle tohoto vzorce chovají. To, co podle stávající studie ale vznikne, je čistý průšvih, proti kterému se všichni Vy i já, bráníme. Jen asi každý jinak.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 17. 8. 2020 15:10
  Radek Boček
  Re: Informativní schůzka občanů Podolí s deve

  Pane starosto,
  váš postoj k paní Hnilicové mi připadá velice nekorektní. Paní Hnilicová je členkou zastupitelstva pouze dva měsíce. Vy osobně se kolem projektu Nad Paloukem motáte už od podzimu minulého roku a v lednu 2020 jste na schůzku přizval další "vyvolené" členy zastupitelstva. Zbytku zastupitelů jste kusé informace poskytl až v polovině května 2020!
  Opravu si myslíte, že není čas na veřejnou diskusi ohledně nové výstavby v lokalitě Br2?
  Radek Boček


 • 4. 8. 2020 12:44
  Jaroslav Kyncl
  Zpravodaj

  Dobrý den,
  na stránkách je odkaz na Zpravodaj 3/2020, když ale na něj kliknu, otevře se Zpravodaj 2/2020. Můžete to, prosím, opravit ? Děkuji, J.Kyncl


 • 5. 8. 2020 14:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zpravodaj

  Dobrý den pane Kyncle,
  děkujeme za upozornění. Včera bylo již opraveno.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 26. 7. 2020 11:23
  Mario Hnilica
  Výstavba Nad Paloukem

  Vážený pane Holý a další zúčastněné strany:

  Nevěděl jsem, že se musím narodit v Podolí, abych mohl mít názor na záležitosti týkající se kvality života a politiky zde. V každém případě, pokud vám nebo někomu jinému na tom záleží a kádrujete lidi nebo komentáře na této stránce, tak bydlím v Podolí posledních 10 let.

  Podstatou věci, proč jsou všichni naštvaní, je to, že se p. starosta nejeví jako neutrální strana. Kolují pověsti, že p. starosta doprovázel developera na různí úřady. Rád bych využil tuto příležitosti a zeptal se pana starosty, zda jsou tyto zvěsti pravdivé? Dále je zřejmé, že p. starosta o záměru developera věděl již nějakou dobu. Nejméně 6 měsíců, pokud ne déle. Takže, pane starosto, jak dlouho víte, že pan Said chtěl v Podolí stavět, a proč jste o tom neinformoval veřejnost, aby mohla proběhnout racionální diskuse?

  Jedna věc je zřejmá: p. starosta tlačí tento projekt. Ale nikomu nevysvětlil, jak tento předimenzovaný projekt prospěje naší komunitě. Určíte to někomu vydělá mnoha peněz, ale my, současní občané Podolí z toho budeme mít spíše horši služby a výhledově i vyšší daně, aby se zaplatil servis pro 500 nových obyvatel.

  Pokud jde o developera, který “má na srdci naše dobro„ a tvrzení, že development bude pro naši komunitu přínosem: Skutečnost je taková, že existuje územní plán a studie a ta počítala s cca 50 domy. Předpokládám, že pan Said se podíval na tyto zásadní dokumenty, a přesto naplánoval postavit 117 domů. A teď lobuje za legalizaci více jak dvojnásobného překročení limitu.

  Nakonec bych chtěl podoktnout, že platíme p. starostu a radnici z našich daní proto, aby pracoval pro nás, a ne proto, aby nějaký developer mohl vydělat miliony. Je zajímavé porovnat přístup našeho starosty a obecního úřadu k developerovi a toho, jak se chová město Šlapanice v obdobné situaci. https://www.idnes.cz/brno/zpravy/slapanice-ctp-prumyslova-zona-plany-vize.A200723_560814_brno-zpravy_vh


 • 26. 7. 2020 22:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba Nad Paloukem

  Vážený pane Hnilico.
  Pozorně jsem prošel celý Váš příspěvek a nenašel ani jeden bod, na který bych již neodpovídal buď zde na tomto fóru nebo na veřejném zasedání dne 2.6. 2020. Prosím, projděte si tedy tuto diskusi, případně vyposlechněte zvukový záznam z předmětného zasedání, věnujte tomu čas.
  Nemá cenu vracet tuto diskusi o měsíce nazpět. Samozřejmě, máte právo na svůj názor. Nechtějte ale, abych na Vaše opakované a fakty vyvrácené námitky odpovídal opakovaně i já.

  Hezký večer, Vítězslav Eliáš


 • 22. 7. 2020 21:49
  Vladimíra Zubková
  výstavba Nad Paloukem


  Vážení obecní zastupitelé,
  diskuze ohledně výstavby Nad Paloukem se stává nepřehlednou, proto si dovolím z jejího dosavadního obsahu připomenout:

  - starosta obce ve svém příspěvku dne 3.6.2020 přislíbil, že budeme informováni o dalších krocích a vývoji ve věci výstavby v lokalitě nad Paloukem,
  - v příspěvku ze dne 10. 6. 2020 pak starosta uvedl: „zájemce o zástavbu pan Said dostal od obce soupis konkrétních požadavků k doložení či zapracování do zástavbové studie, doložení stanovisek správců sítí i posouzení ve vztahu ke stávající infrastruktuře obce (komunikace, škola, školka…) jsou jedním z nich“,
  - v odpovědi ze dne 10. 6. 2020 pan starosta uvedl: „pan Said obdržel od obce soupis konkrétních požadavků k řešení zástavby v lokalitě Nad Paloukem, očekávám definitivní podklady ze strany pana Saida, které mají odpovídat na všechny dosud vyjádřené obavy ze strany občanů. Na základě toho se pak sám rozhodnu, jaký je můj definitivní postoj k projektu.“,
  - dne 15. 6. 2020 byl po urgenci zveřejněn soupis požadavků pro developera, které byly panu Saidovi předány dne 10. 6.2020,
  - podle příspěvku pana starosty ze dne 8. 7.2020 jste se ohledně možností obce v daně věci obrátili na renomovanou advokátní kancelář,

  Moje dotazy:
  1. Jaký je vývoj ve věci výstavby v lokalitě Nad Paloukem, činili zastupitelé, resp. jiné orgány obce nějaké kroky v této věci od 10. 6. 2020?
  2. Doložil či zapracoval zájemce o výstavbu pan Said požadavky do „zástavbové studie“, doložil stanoviska správců sítí a posouzení ke stávající infrastruktuře obce? Pokud ano, můžete seznámit občany obce s jejich obsahem?
  3. Doložil pan Said definitivní podklady, které by odpověděly na obavy ze strany občanů? Pokud ano, rozhodli jste se, jaký je Váš definitivní postoj k projektu? Pokud ano, jaký postoj to je?
  4. Pokud pan Said něco dříve nebo nově předložil, o jaký dokument se jedná? Jde o náčrt, projekt, zástavbovou studii, územní studii? Z dosavadních informací není jasné, o jaký dokument vlastně jde.
  5. Pokud byla předložena „nová studie“, s jakým počtem domů se v ní počítá?
  6. Na kterou advokátní kancelář se obecní zastupitelstvo obrátilo a s jakým zadáním? Jaká doporučení a vyjádření vám tato kancelář podala?

  Děkuji.
  Vladimíra Zubková


 • 24. 7. 2020 12:38
  Vítězslav Eliáš
  Re: výstavba Nad Paloukem

  Vážená paní Zubková,

  Děkuji za Vaši otázky. Celý vývoj za poslední období, který odpovídá na všechny Vaše dotazy, jsem shrnul pro všechny Podoláky ve svém úvodníku do našeho Zpravodaje a předal dnes do tisku. Zpravodaj bude distribuován koncem příštího týdne. Ptáte se se zastupitelů, tolik tedy moje odpověď jakožto starosty.
  Hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 24. 7. 2020 13:54
  Jan Holý
  Re: výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den paní Zubková,
  jako rodilému Podolákovi mě Vaše příjmení bohužel nic neříká, ale protože ze zájmem sleduji vývoj obce již od narození a některé příspěvky mě nenechávají klidným, tak i ten Váš se mě zdá být již tak trochu zavádějícím diktaturou, neboť dotazy jsou jaksi v rovině výslechu u soudu. Věřte mě, že soušasný pan starosta není od předchozích žádný prospěchář a s čistým svědomí dělá pro obec v rámci možností to nejlepší co je možné. Všechno nelze posuzovat individuálně, a vše nejde podle představ a někdy je potřeba více času, ale vžy je potřeba najít kompromis. Jinak pan Said zde již žije 33 let a co se týče jeho aktivity ve výstavbě RD je spíše pro nás pozitivní a nedovedu si představit, že by se vystavil nějakému nevýhodnému řešení pro občany Podolí. Je třeba oboustanného a objetivního názoru a pracovat s fakty a ne např. s upraveným letákem vers. Holasice, který se nezakládá na pravdě, kde šlo pouze o přeprodej pozemků a ne o výstavbu RD. (zajímavý, že výstavba RD na Kolonce II. od fa Kaláb nikomu v žaludku neleží)
  Bohužel vývoj se posouvá a strategické místo Posolí u Brna vybízí investory a přivést ekonomiku a dotace do obce jsou velmi důležité.
  Mějte hezký den.
  Mějte hezký den


 • 27. 8. 2020 0:33
  Kučerová
  Re: výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den, pane Holý,

  překvapuje mě Vaše tvrzení, že se zajímáte o dění v Podolí od narození....? Pokud by to tak bylo, tak 1) byste určitě znal paní Zubkovou, která je aktivní nejen na "politické scéně" v obci, ale také se účastní při organizaci sportovních a kulturních akcí v Podolí (např. hody)
  2) určitě byste zaznamenal, že ani výstavba Kalábov neproběhla v klidu - připomínkovalo se např. zrušení protipovodňového valu, městský unifikovaný styl výstavby i vyšší počet domů na malý prostor, apod.
  Pěkný den:-)


 • 8. 7. 2020 20:47
  Mario Hnilica
  Mazání příspěvku & iniciativy informovat

  Pane starosto,

  Velmi dobře víte, že anonymita na webu neexistuje. Pokaždé, když někdo něco napíše nebo dokonce navštíví podoliubrna.cz, jeho I. P. adresa je zaznamenána. Spojit I. P. s konkrétním člověkem je velmi snadné, takže víte, kdo napsal ten příspěvek. Nechám stranou skutečnost, že některé příspěvky se zjevně falešnými jmény zůstanou zveřejněny déle než jiné. (Vzpomínám si na jistého pana "Labonka.")

  Pokud jde o váš druhý bod: Děkujeme vám za vaši trpělivost, že jako občané jsme schopni vyjádřit své názory a příležitostně získat odpovědi na naše otázky od našich úředníků financovaných z veřejných zdrojů na stránkách, který jsou také veřejně financovány.

  Nemůžu si pomoct, ale všiml jsem si, že tento navrhovaný stavební projekt sleduje dlouhý a smutný vzor jiných kontroverzních případů v Podolí. Zpočátku je vše super tajné. Když to nevyhnutelně přijde na světlo, zoufale se pokusíte zachránit velmi nepopulární projekt skrze někdy až absurdní kousky PR a tzv. účelových lží.

  Čekám, jestli náhodou nezorganizujete výlet do Holasice pro občany?

  A víc vážně: proč vždycky takto jednáte? Zdá se mi, že být otevřenější a pravdivější ohledně kontroverzních projektů by mohlo být efektivnější. Jistě je to mnohem demokratičtější.

  Regards,
  Mario Hnilica


 • 7. 7. 2020 14:37
  Karel Brázda
  Prodej RD

  Dobrý den, pane starosto,
  realitní kancelář Reallimetka nabízí na svých stránkách výstavbu rodinných domů v obci Podolí.
  Výstavba na klíč s možností stavebních změn po konzultaci s dodavatelskou firmou.

  Prosím o informaci, jestli je termín reálný a již byla vybrána stavební firma. Nechci přijít o případnou zálohu pro realitní kancelář.

  Odkaz na inzerci níže.

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  S pozdravem
  Karel Brázda

  https://www.realimetka.cz/reality/nabizime-prodej-rd-4-1-4-kk-uzitna-plocha-98m2-na-pozemku-300m2-v-podoli-1129/


 • 8. 7. 2020 12:19
  Vítězslav Eliáš
  Re: Prodej RD

  Dobrý den pane Brázdo.
  V obci Podolí průběžně probíhá čilá stavební činnost. Je tomu tak na několika místech i v této době. Bohužel nám na obecní úřad stavebníci většinou nesdělují (nemají ani povinnost) svoje záměry o budoucím nakládání s vybudovanými nemovitostmi. Dovídáme se to, stejně jako Vy, ze stránek realitních kanceláří. Ke zjištění bližších informací nezbývá než kontaktovat uvedeného realitního makléře.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš, starosta


 • 6. 7. 2020 23:16
  Kučerovi
  dotazníky a statistiky

  Dobrý den, když tak sledujeme dění, tak nás hlavně dost mrzí, že se na názory lidí vlastně vůbec nebere ohled! Na co se pak lidi mají snažit vyplňovat nějaké dotazníky??? 30% není malé číslo a pokud bychom vzali v potaz i názory třeba dospívajících dětí, myslím, že by toto číslo bylo ještě o mnoho větší. Ano, každý chce bydlet.... ale proč jít do tak masivní výstavby na úkor kvality života občanů? Do výstavby, která vůbec nezapadá do vesnického rázu a pak-pokud se půjde tímto tempem, tak bude za chvíli Podolí okrajovou částí Brna... A pak - stihli jsme si přečíst smazaný příspěvek ohledně Holasic, trošku jsme se o tom informovali a to nás také znepokojuje! Když si člověk chce nechat postavit domek, tak si také zjišťuje informace o firmě, jejich reference. Otázka zní: Šli byste do toho rizika a nechali byste si od firmy, která má takovou pověst, postavit domek?


 • 8. 7. 2020 12:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: dotazníky a statistiky

  Vážení Kučerovi,

  Děkuji za váš příspěvek a vyjádřeni vašich obav a starostí. Postupně se k nim nyní vyjádřím, jak to vidím já, a berte to skutečně jako můj osobní názor.

  1. Anketa a její výsledky. Tady dochází ke zjevnému nedorozumění v chápaní smyslu té ankety a jejího účelu. Takovou anketu jsme vypsali již podruhé, poprvé v roce 2015, abychom zjistili názory občanů na budoucí rozvoj Podolí v souvislosti se zpracováním dokumentu „Program rozvoje obce Podolí“. Já osobně registruji negativní názor početné, cca 24 % skupiny podolských občanů, pokud jde o další rozšiřování obce mimo již schválené lokality, určené stávajícím územním plánem k zástavbě. A o to právě jde. Anketa nemůže změnit již schválený územní plán, nebyla tak ani zamýšlena. Proto argumentace touto anketou ve vztahu ke schválenému územnímu plánu a v něm zakresleným lokalitám určeným k zástavbě, postrádá smysl. Anketa i samotný dokument „Program rozvoje obce Podolí“ samozřejmě budou hrát svoji přiměřenou roli při tvorbě nového územního plánu. Ani já sám osobně nejsem příznivcem nekontrolovaného rozvoje Podolí, nad již schválená území. To vše je však otázka nového územního plánu, schválený územní plán anketa ovlivnit nemůže.
  2. Pokud jde o odstraněný příspěvek – vysvětleni k odstranění podávám v odpovědi paní Vlachové. Znovu opakuji, že budu odstraňovat každý potenciální anonym, jakmile budu mít podezření, že jde o anonym.
  3. Nyní k situaci v Holasicích. Osobně jsem byl obec i starostku obce navštívit a zjistil si stav. Není cílem tady vysvětlovat rozdíly v situaci. Přesto je třeba vědět, že žádná z firem rodiny Saidů nikdy v Holasicích nestavěla. Výstavba tam započala tři roky poté, co firma pana Saida pozemky prodala a svou účast v projektu tak ukončila. Podobný scénář při nedohodě s obcí ovšem skutečně hrozí. Stávající developer se může jako vlastník rozhodnout jakkoliv, včetně odprodeje pozemků ve svém držení jinému, klidně i vysloveně vůči obci nenakloněnému vlastníkovi. O dalším vlastníkovi totiž nebudeme vědět vůbec nic a jeho vztah k obci bude čistě ekonomický, včetně všech důsledků. Je potřeba si uvědomit, že uvedená lokalita je určena v územním plánu k zástavbě přesně tím typem zástavby, kterou developer navrhuje. Obec není v dané lokalitě ani investorem, ani vlastníkem pozemků. Jaké jsou možnosti obce konkrétně zjišťujeme pomocí objednané právní služby u renomované právní kanceláře. Obec ovšem určitě nemá možnost zakázat stavbu developerovi, který podle schváleného územního plánu projektuje zástavbu a dodrží všechny regule, které nařizuje územní řízení. Tedy sítě, parkování, komunikace atd. To nemusíme hlídat my, to hlídají stavební zákony a úřady. Teoreticky dokonce může dodržet počet 50 domů, i když jej k tomu, soudím, nic nezavazuje, a přesto v nich bude bydlet 500 lidí. Pokud to nebude tento developer, přijde jiný developer, protože zástavbu předpokládá územní plán. Nicméně podle zpráv, které mám k dispozici, katastrofický scénář nemusí být naplněn a nepřivolávejme jej. Firma pana Saida dokončuje přepracování projektu podle připomínek rozšířeného Zastupitelstva a míní nám projekt znovu předložit. Možná taky nevíte, že firma pana Saida v tuto chvíli v obci již staví. Jde o jinou stavbu a na jiném místě. Veškerá jednání kolem této stavby, včetně plánovací smlouvy o bezúplatném převodu nového mostu a inženýrských sítí do majetku obce, proběhla, a i stavba samotná probíhá naprosto korektně a zcela bez problémů. Tolik tedy k vyjasnění pozic, které obec a případný investor vzájemně mají.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 4. 7. 2020 18:04
  Iveta Vlachová
  Mazání příspěvku


  Dobrý den pane starosto.

  Ráda bych se zeptala, proč jste 1.7. 2020 smazal na fóru dotaz občana Podolí, který tam vložil 1.7. 2020 a měl díky Vám životnost cca 2 hodiny.
  Příspěvek splňoval veškerá kritéria, která "zeptejte se" má .
  Byl slušný a podepsaný reálným pisatelem .
  Vaším úkolem není zkoumat odkud nebo jak byl zaslaný, z jaké mailové adresy apod., ale odpovědět na něj.

  Prosím o vrácení celého příspěvku zpět na fórum a o Vaši odpověď.


  Děkuji.
  Iveta Vlachová

 • 7. 7. 2020 9:27
  Vítězslav Eliáš
  Re: Mazání příspěvku

  Vážená paní Vlachová,

  Dekuji za Vaši otázku. Proč myslíte, že mým úkolem je vůbec i jen vést diskusi na obecních stránkách? Vyplývá to snad ze zákona o obcích, jednacího řádu, usnesení, nebo něčeho jiného? Nebo spíše z mé iniciativy informovat občany a také umožnit reálným občanům navzájem si ujasnit svá stanoviska, vyjádřit své stesky a (vzácně) třeba i poděkovat Zastupitelstvu za činnost, kterou vykonává? Domnívám se, že správně je ta druhá možnost a jsem za naši obecní diskusi opravdu vděčný a děkuji všem neanonymním účastníkům, tedy u Vám, paní Vlachová, že se jejím prostřednictvím zapojujete do dění v Podolí.
  Aby naše diskuse byla kultivovaná, nesmí být vedena anonymně. Z toho důvodu jsem požádal „pana Fišera”, jak byl příspěvek podepsán, aby potvrdil svoji reálnou existenci. Požádal jsem ho prostřednictvím emailu, který v příspěvku uvedl. Až do doby, než se tak stane, jsem příspěvek skryl. Chcete-li se na stejnou otázku zeptat dejme tomu Vy, klidně se zeptejte, milerád Vám, jako vždy, odpovím.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
brigáda na hřišti
22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

26. 11. Artur

Zítra: Xenie

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1381

Návštěvnost stránek

728586