Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 27. 6. 2021 19:31
  Zdeňka Auerová
  Výstavba Nad Paloukem- zamyšlení

  Dne 13.6.2021 nás zde vyzval pan Jan Holý k zamyšlení. Nedivím se, že sám zjevně čerpá z jednostranného zdroje informací. Nebydlí tu a tak nemůže čerpat ze zkušeností každodenního života. Jeho příspěvek mě ale přiměl k zamyšlení.

  - v ÚP obce Podolí z r. 2006, je na str. 15, v průvodní zprávě uvedeno, že tento ÚP počítá celkem /vč. kompletní plánované výstavby/ s 532 RD, ve kterých bude bydlet celkem 1591 obyvatel.
  Přitom pro lokalitu BR2 - Nad paloukem - se počítá s výstavbou celkem 65 RD.

  - v r. 2010 - 2011 byla provedena výstavba tzv. Kalábových RD na Kolonce II. Pan Holý má pravdu, že tehdy zde bylo oproti ÚP postaveno více RD.
  Předpokládám, že právě to byl důvod, proč v následně zpracované Územní studii lokality Nad Paloukem / schválené v r. 2012/ už je plánováno méně, pouze 48 RD /oproti 65 RD z ÚP/.
  Když jsem o počtu RD v BR2 psala před rokem v této rubrice, pan starosta mi tehdy odepsal, že počty RD jsou uvedeny pouze v nezávazné části ÚP obce. Proto jsem zavolala zpracovatelce jak ÚP, tak i Územ. studie Nad Paloukem, p. Haluzové, aby mi " závaznost počtu RD " objasnila.
  Dozvěděla jsem se, že skutečně počty RD a plánované počty obyvatel z ÚP jsou nezávazné, ale na druhé straně všechno, co se od r. 2006 v obci Podolí staví, občanská vybavenost, MŠ, ZŠ, veškeré inženýrské sítě, chodníky a komunikace, se realizuje na počet 532 RD a 1591 obyvatel - s případnou menší rezervou.
  Na stránkách obce je dostupný pouze počet obyvatel k 1.1.2018, který činí celkem 1453 obyvatel bydlících ve 499 RD. To by do maxima ÚP zbývalo / včetně lokality Nad Paloukem/ jen 33 domů se 138 obyvateli.

  Jestliže nyní Nad Paloukem developer postaví cca 95 RD na místo plánovaných 48 RD ze Studie, můžeme očekávat , že se budou muset posílit hlavní řády části nebo možná všech inženýrských sítí, objekty občanské vybavenosti i školství. Navíc komunikace, které už nyní nedostačují už dalších cca 400 obyvatel nepojmou. Jestliže chceme, aby noví obyvatelé z lokality Nad Paloukem, se zde zabydleli a našli tu domov, argument, že do obce vůbec nebudou chodit a jezdit - je nesmyslný. Argumentace naposled uvedených 50 mil. zisků působí také nepravděpodobně, já to vidím spíše na ztráty pro obec a to jak ve finanční rovině, tak hlavně v rovině klidného a bezpečného prostředí pro obyvatele. Vždycky je důležité, co všechno do takového zúčtování zahrnete. Kdo zaplatí inženýrské sítě a občanskou vybavenost, která nebude dostačovat?
  Developer nebo obec?

  Pane starosto a zastupitelé, obyvatelé Podolí jasně vyslovili svůj názor v Anketě, kterou jste sami zorganizovali, následně v r. 2020 v petici občanů k lokalitě Nad Paloukem a naposled letos v petici za vyhlášení referenda k této výstavbě. Žádám Vás, abyste až do demokratického rozhodnutí obyvatel Podolí, o rozsahu výstavby Nad Paloukem v referendu, nic nepodepisovali a neodsouhlasovali a nechali to až po zjištění skutečného přání obyvatel, které zastupujete. Nic nám neuteče. Mějte na paměti, že zastupujete všechny obyvatele Podolí, nejenom ty, kteří Vám přitakávají.

  Hezký den všem
  Auerová Zdeňka


 • 25. 6. 2021 20:05
  Lenka Graclíková
  Rozkošná silnice

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak dlouho bude rozkopaná silnice na konci ulice Uličky u ekodomu? Už tak je průjezd Uličkami dost obtížný. Výkop je tam už víc jak měsíc a půl a nic se tam neděje. O označení ani nemluvím (popelnice uprostřed silnice). Pokud se v obci plánují výkopové práce a ještě k tomu na pozemku obce, měla by o tom obec informovat své občany tak, jak to doposud fungovalo.

  Děkuji za odpověď.


 • 30. 6. 2021 14:19
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozkošná silnice

  Dobrý den paní Graclíková.
  V tomto případě se jednalo o kanalizační přípojku pro dům soukromého vlastníka. Obec tyto práce nerealizovala. Podle včerejších informací, je silnice zadlážděna a uvedena do původního stavu.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 24. 6. 2021 0:24
  Roman Slivka
  Jaké hrozí obci nebezpečí z prodlení?

  Vážený pane starosto,

  neodpověděl jste mi prosím na otázku jaké hrozí obci nebezpečí z prodlení?

  Dovolím si rovněž konstatovat, že neplníte slova které jste tady nám všem dal a svévolně měníte plány podle Vašich potřeb. Touto svojí činností bohužel vyvoláváte nedůvěru v činy které zastupitelstvo obce pod vaším vedením koná. Jestliže jednou slíbite "dodáme Vám naše cíle a vize pro výstavbu", pak je dodejte. Pokud z jakéhokoliv důvodu to neuděláte, čekám slovo chlapa který řekne, nastala takováto situace a proto musím změnit své rozhodnutí. Člověk, kterému záleží na jeho vlastní pověsti by to udělal.

  Pane starosto, prosím zkuste vystupovat jako člověk který chce lidi spojovat. Myslíte si, že pokud polovina obce nemá jasno v tom co se děje a proč se to děje, je to vina "trolů" jak jste mi kdysi řekl? Kdo jiný, než ten kdo stojí v čele všech činností obce by měl být první v tom, aby o všem otevřeně infomoval? Jenže nám ty infomace od Vás chybí, protože jak říkáte není čas.

  Vyslovil jste ve Vaší odpovědi částku 50 milionů. Co to prosím je za částku? Nikdy jste se o ní předtím nezmínil. Jestliže tyto informace máte, pak je prosím zveřejněte hned. Slíbil jste, že uděláte optimistickou a pesimistickou variantu. Tak nám tyto varianty prosím ukažte. Nebo nás považujete za jedince, kteří nemájí právo vědět za co, náš starosta tak urputně bojuje?

  Myslím si, že jestli bude smlouva uzavřená v červnu a nebo v listopadu je jedno. To co, ale určitě není jedno nikomu z nás jsou následky přívalových dešťů. Doufám, že tím, že se snažím pomoci nám všem porozumět situaci s výstavbou, není Kolonka nyní oblastí kde se bláto a kamení nebude už uklízet. Dříve bylo odlizeno v ten stejný den. Doufám, že je to jen shoda náhod.

  Vím, že pro mnohé jsem stejná "náplava" jako to bahno, které nyní leží na ulici a asi bych měl "držet hubu a krok". To mi ale moc nejde. Nicméně, i přestože jsem "náplava" tak pevně věřím, pane starosto, že Vám jde o náš společný prospěch. Tak nám to prosím ukažte. Pomožte lidem, kteří trpí přívalovými dešti a bojujte třeba o záchytný poldr mezi Mariánským údolím a Podolím se stejnou vervou jako bojujete za výstavbu na Palouku. A když jsme u té výstavby říkáte, ano všechno bude, to v nás vyvoláváte pochybnosti na místo jistoty. Velcí vůdci dokážou nadchnout lidi vizí, zksute se k nim přidat a ukázat nám Vaši vizi. Pokud mě zaujmete, budu první který Vám v realizaci této vize pomůže.

  S přáním bezbouřkouvé noci
  Roman Slivka


 • 24. 6. 2021 14:25
  Richard Sýkora
  Re: Jaké hrozí obci nebezpečí z prodlení?

  Vážený pane Slivko, milí sousedé
  Včera v pozdních hodinách byla dopracována smlouva s developerem, za kterou stojí mnoho hodin práce a tvrdého jednání. Smlouva je velmi obsáhlá, obsahuje různé normativy, sankce , či benefity obci . Až v tuto chvíli se můžeme opřít o fakta a zvážit co dohoda obci přinese a naopak k čemu obec zaváže. Plánujeme její zveřejnění a zároveň vytvoření výtahu ze smlouvy, aby byla jasně čitelná bez právnických kudrlinek . Vzhledem k tomu, že se připravuje zasedání zastupitelstva, bude vše předloženo veřejnosti během příštího týdne.
  Vaše obava o nečinnost dobrovolných složek v Podolí je předčasná. Vzhledem k tomu, že se očekává další přívalový déšť , jsme se rozhodli ušetřit prostředky a úklid vykonat v sobotu po osmé hodině. V případě masivnějšího nánosu naplavenin přivítáme i Vaše ruce .
  Krásný den všem !
  Richard Sýkora


 • 23. 6. 2021 7:23
  Richard Sýkora
  Ohleduplnost

  Dobré ráno, pravděpodobně vás dnes vzbudily hlasy sirén, pár bláznů uteklo z pohodlí domova, aby bylo bližnímu ku pomoci a jaké bylo jejich překvapení, že se nedostanou na místo zásahu. Naštěstí dnes nešlo o život, ale bude tomu tak i příště? Prosím parkujte ohleduplně, vždyť jde "jen" o tři metry k životu a pár kroků navíc od vašeho plechového miláčka jen posílí vaše zdraví.
  Přeji všem krásný den bez sirén a spěchu.
  Richard Sýkora


 • 20. 6. 2021 18:46
  Jiří čalkovský
  vší silou proti blbům

  Vážení občané, je mi na blití.
  Stala se věc s kasínem, kde v referendu občané rozhodli, že nebude. Dnes snad už každý z vás ví, kde mělo stát, že by nikdo z hráčů neprojížděl svým Rolls Roycem obcí aby si u paní Žitné koupil svačinu, nepohazoval odpadky po našich cestách a neznásilňoval naše ženy. Stavbě kasína zabránila jedna partička a nadělala ze spousty občanů dokonalý hlupáky. Možná by bylo záhodno, aby ona parta spolu s vámi oklamanými každoročně sáhla do kapsy a dala obci těch 10 milionů, o které kvůli vám obec přišla. Jako přes kopírák se dnes odehrává nová situace. Předpokládám stejná partička z vás dělá stejné hlupáky jako u kasína. Ověřte si prosím všechna fakta ohledně výstavby nad krchovem, protože oni vám lhali, stejně jako u kasína.
  Rozum do hrsti!
  Jiří Čalkovský mladší


 • 20. 6. 2021 20:39
  Karel Brázda
  Re: vší silou proti blbům

  Vážený pane Čalkovský, dnes byl opravdu teplý den. Nicméně prosím važte slova, než ostatní začněte nazývat blby. Děkuji a přeji vám klidný večer. S pozdravem Karel Brázda


 • 21. 6. 2021 21:30
  Jiří čalkovský
  Re: vší silou proti blbům

  Přeji dobrý večer,
  pane Brázdo, máte-li chuť si promluvit o problému který mne zajímá, případně i o mojí slovní zásobě, přikládám svoje telefonní číslo.: 608 530 502. Nehodlám komunikovat přes obecní stránky.
  S pozdravem Jiří Čalkovský mladší


 • 24. 6. 2021 0:30
  Roman Slivka
  Re: vší silou proti blbům

  Pane Čalkovský

  co byste mi prosím doporučil, když ty fakta nemám a nikdo mi je poskytnou i přes opakované urgence poskytnout nechce?

  Vy už jste prosím viděl ekonomickou studii prosím - pesimistickou i optimistickou variantu. Pokud ano můžete mi ji prosím poskytnout?

  Děkuji Roman Slivka


 • 24. 6. 2021 13:27
  Jiří Čalkovský mladší
  Re: vší silou proti blbům

  Pane Slivko,
  zítra budu vyhlašovat soutěž o největšího podolského psavce. Výsledky oznámím 31. 2. 2031.
  Jakožto autor nápadu mám právo udělit hlasy dva. Uděluji je Vám a jelikož jsou nepřehlasovatelné, do okamžiku vyhlášení výsledků soutěže už nemusíte nic psát, vítězství je Vaše.
  Přeji Vám krásné chvíle do předání ceny.
  S pozdravem huba a krok Jiří Čalkovský mladší.


 • 26. 6. 2021 0:24
  Radovan Zubek
  Re: vší silou proti blbům

  Vážený pane Čalkovský, Vaše fyziologické procesy nechci komentovat, protože je každého věc, kdy to na něj tzv. přijde. Tedy je-li Vám na blití a trvá-li tento stav, myslím, že my ostatní s tím asi mnoho nenaděláme, jen Vám můžeme uvolnit místo, abyste úspěšně tento proces zvládl.

  Pokud jde o ostatní věci hodné vyjádření, dovolil bych si Vám oponovat zejména v tomto :

  1. ve věci kasina - krásných iluzorních 10 mio Kč, byť nevím, z čeho tuto částku čerpáte, by vždy bylo vykoupeno něčím jiným, co lze obtížně vyjádřit penězi - tj. lidským štěstím/neštěstím, zdravím , životem.....tedy hodnotami jen obtížně poměřitelnými penězi, tj. Vaší kvantifikací ztráty obce v penězích. A ačkoliv to nevím jistě, myslím, že právě tyto lidské hodnoty hlasující v referendu utvrdily v tom, jak chtějí hlasovat. Nešlo tedy o názor těch, kteří, dle Vás ,"škodu" obci způsobili, ale rozhodla 2/3 většina hlasujících, že v katastru obce kasino nechtějí. Pokud navrhujete vymáhat po "organizátorech referenda" finanční satisfakci, měl byste okruh "žalovaných" rozšířit na všechny občany obce, kteří hlasovali proti kasinu. Ale žalovat občany obce za jejich názor by se Vám asi nechtělo, že? To by rozhodně nebylo jednoduché, ale především by to bylo zjevně nesmyslné.

  2. Pokud stejně nahlížíte na místní referendum v lokalitě Nad Paloukem, pak zcela chápu, že se opět orientujete výlučně na dehonestaci iniciátorů referenda, aniž byste chápal, že to budou opět občané obce, kteří o věci budou rozhodovat. A máte-li argumenty pro některou z variant možného projektu, jistě by to občanům v rozhodování pomohlo. Zatím, podle mého osobního přesvědčení, jste ke svobodnému rozhodování občanů ničím nepřispěl.

  A současně říkám, že neaspiruji na žádnou literární cenu typu Největší psavec a navíc chápu, že jste ji již udelil. Rovněž chápu, že tímto příspěvkem jdu nad rámec příspěvku p. Brázdy, který velmi stručně a výstižně vystihl podstatu Vašeho příspěvku...... cítil jsem však potřebu se vyjádřit podrobněji.

  Dobrou noc

  Radovan Zubek
 • 16. 6. 2021 19:52
  Roman Slivka
  Obci hrozí nebezpečí

  Vážený pane starosto,

  velice se omlouvám o to, že Vás obírám o tak drahocenný čas. Pojďme se domluvit, že si tento čas ušetříme a budeme se věnovat něčemu prospěšnému. Klíč k tomu je jen ve Vašich rukou, bohužel ne v mých. Zkuste nás prosím pravidelně informovat o vývoji situace. Jen tak si ušetříme čas. Bohužel stránky věnující se tomuto projektu jsou již několik dní neaktualizované.

  Na moje doporučení, abyste přijal projektové manažera, protože tento člověk z Vás odebere velké břímě organizační, komunikační a vyjednávací, které na Vás nyní leží, jste odpověděl: „Obec po podpisu dohody s developerem v lednu tohoto roku zřídilo pracovní skupinu, kterou za obec vede projektový manažer Ing. Ivana Ambrožová, jíž je tato pozice i pozicí profesí.“ Jestliže máte ve svém týmu člověk, který je přímo zodpovědný za řízení tohoto projektu, proč Vy plýtváte tak drahocenným časem a nepověříte řízením celé agendy právě projektovou manažerku. Je to běžná praxe vedoucích pracovníku delegovat činnosti na tým.

  Mám ještě neustále nejasno v tom,

  a) Proč obec tak spěchá s uzavřením smlouvy před referendem? Co se stane tak závažného, pokud smlouva s developerem nebude uzavřená před referendem? Zmiňujete, že obci hrozí nebezpečí z prodlení. Co prosím obci hrozí konkrétně? Na základě, jaké dohody či smlouvy? V jediném dokumentu, který je zveřejněn se píše „žádné straně nevzniká nárok na vymahatelnost či jakékoliv jiné plnění včetně náhrady škody."

  b) Kdy dodržíte slib, který jste dal zde na fóru, že v dostatečně propracované formě zveřejníte kvantifikované cíle. Dle Vašich posledních informací neplánujete zveřejnit tyto cíle, ale již podepsanou smlouvu. Z mého pohledu se jedná o porušení závazku, který jste zde vyslovil.

  c) Kdy a jakým způsobem dojde k vyřízení připomínek zaslaných občany k investiční výstavbě. Obec se zavázala, že „Budou průběžně zpracovávány a po termínu ukončení jejich sběru vyhodnoceny a zveřejněny v přehledném formátu včetně odpovědí či způsobu vypořádání kompetentními osobami obce či developera.“

  Pane starosto, pokud nedostanu odpovědi na zde uvedené otázky, budu nucen postupovat podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, a podat v tomto smyslu formální žádost.

  Děkuji Roman Slivka


 • 18. 6. 2021 10:57
  Vítězslav Eliáš
  Re: Obci hrozí nebezpečí

  Vážený pane Slivko,

  v rámci kompetencí je paní Ambrožová touto funkcí pověřena a vykonává ji. Já osobně jsem s její prací spokojen. Dovoluji si Vás upozornit, že v rámci rozpočtu malé obce nelze zřídit tuto funkci jako HPP.

  Uzavření smlouvy:
  Pro schopnost rozhodnout se v referendu je důležité vědět, o čem občané rozhodují. Co obec ztratí vyslovením ano pro starou studii - souhrnně jde o hodnotu cca 50 milionů korun a dlouhodobý daňový příjem z rozpočtového určení daní.

  Kvalifikované cíle:
  Ano, to je pravda. Míníme zveřejnit hotovou smlouvu. Dějiny zkrátka běží rychle.

  Připomínky občanů ke studii:
  Veškeré poznámky a připomínky občanů jsou od počátku jejich sběru zveřejněny a průběžně aktualizovány na stránkách projektu. Byly předány zastupitelům obce, projektantovi, developerovi a právníkům k vypořádání. Po jejich vyhodnocení bude tabulka doplněna informacemi o jejich vyřízení.

  Zákon 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím:
  Pane Slivko, ano, to určitě udělejte . Věřím, že jste si vědom i toho, jaké informace je možné dle tohoto zákona žádat, v jakém rozsahu a že tyto odpovědí, vyžadují -li rozsáhlou přípravu, mohou být zpoplatněny.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 16. 6. 2021 19:33
  Kašíková
  svoz odpadu

  Dobrý den, požádám o informaci zda v tomto týdnu bude vyvážet bioodpad...Nevím jak komu na ulici Nova, ale nám vyvezen nebyl....Nebo jsem nezaznamenala zprávu, že se bude např. vyvážet co 14 dní? I to je možné...


 • 18. 6. 2021 12:17
  Roman Vlasák
  Re: svoz odpadu

  Dobrý den, paní Kašíková,
  dle telefonické dohody jsme Vám přistavili novou prázdnou bio popelnici, aby jste měli dost místa. V pondělí po vyvezení ji zase odvezeme. Svozovou společnost Respono, a.s. budu informovat.
  S přáním pěkného víkendu
  Roman Vlasák


 • 13. 6. 2021 16:37
  Roman Slivka
  Proč do dnešního dne nemám odpovědi?

  Vážený pane starosto

  jaký je důvod, že téměř po dvou týdnech neznám odpovědi na otázky položené 31. května prosím?

  Zkusím to zrekapitulovat

  1) Jaký je plán - tedy časový přehled jasně definovaný sled akcí, které obec bude činnit. Dříve jste zmínil, že obec angažovala právě v této souvislosti projektovou manažerku. Může nám tedy obec předložit výsledky práce projektové manažerky - tedy časový plán? Ano vím, zmíňil jste se, že to je neustále měnící se dokument, souhlasím. Právě proto je třeba aby všichni věděli co se bude dít. To je podstatou práce projektové manažera, neustále udržovat aktuální časový harmonogram. Bohužel na stránce obce v Sekci Nad Paloukem - Aktuální vývoj je pouze soupis toho co bylo nikoliv toho co bude.

  2) Smlouva s developerem - zmínil jste se, že "Ve středu večer jsme se sešli nad závěrečnou verzí přípravy naší smlouvy s developerem.". Kdy tato verze bude k dispozici veřejnosti k připomínkování. Jak uvádí Mgr. Huneš - ochrana zájmů obce je problematická, ale jde to. Chci tedy vědět (a věřím, že nejenom já) jakým způsobem je ochrana obce zajištěna po právní stránce, tedy ve smlouvě.

  3) Cíle - můj dotaz byl kdy je zveřejníte? Agrumentujete tím, že cíle jsou v jednání. Vykládám si to tak, že obec vstupuje do jednání bez jasného plánu čeho chce dosáhnout - třeba nulové finanční zatížení pro obec (včetně případných investičních projektů). Pokud obec neví čeho chce dosáhnout, pak toho těžko dosáhne. První věcí, kterou se učí každý podnikatel, je nutnost mít plán. Je to stejné i pro naše životy, pokud nemáte plán co v životě chcete, pak se stanete součástí plánu někoho jiného. Mě bohužel z toho všechno vyplývá, že obec se stává součástí plánu investora.

  4) Ekonomika projektu - nechci přepisovat co již bylo napsáno, kdy ale můžeme očekávát optimistickou a pesimistickou variantu?

  5) Mateřská školka - ano tolik neustále otvírané téma. Nejde mi o školku jako takovou, pokud ji obec potřebuje, pak je třeba, aby se postavila. Ale z dat, které jste poskytnul, tato potřeba nevyplývá. Přestože ona školka jeden z Vašich nejsilnější benefitů pro obec. Tento benefit, ale podle čísel které jste zveřejnil obec nepotřebuje.

  Pane starosto nejde mi o nic jiného než o to co zmiňuje Jan Holý "posuzujte věci objektivně a ze všech stran, nenechte se únést jednostraným přesvědčováním, víte ono a to vím, ze zkušeností, člověk v dobré míře může udělat špatné rozhodnutí, které může i svým způsobem uškodit."

  Bohužel zatím já mám pocit, že jako občan nemám dostatek informací od obce abych dokázal posoudit celou věc objektivně. Prosím zkuste nám všem, kteří se takto cítíme pomoci tím, že budete zveřjňovat bezodkladně veškeré informace o projektu.

  Posledním příkladem je třeba to že obec v době, kdy dostala petici od občanů, pokračuje dál v jednání s investorem. Mám tomu rozumět tak pane starosto, že názor více než pěti set občanů obce není pro Vás důležitý? Domnívám se totiž, že pokud by byl pak by obec určitě v současné době pozastavila veškerá jedná o smlouvě.

  Děkuji za Vaše odpovědi
  Roman Slivka


 • 15. 6. 2021 8:31
  Vítězslav Eliáš
  Re: Proč do dnešního dne nemám odpovědi?

  Vážený pane Slivko,
  Na Vaše otázky jsem většinově odpověděl ve své odpovědi paní Zubkové 11.6. Časový plán je neustále proměnnou veličinou. Mění se průběhem vyjednávání o smlouvě, zásadně se mění podaným návrhem na vyhlášení místního referenda.

  Připravované znění smlouvy je prací všech členů zastupitelstva, odborného poradce opozice Ing. Sedláčka a právníka obce. K jasně kvalifikovaným cílům a benefitům mohu znovu a znovu jen zopakovat, že jsou předmětem jednání o smlouvě a v této smlouvě budou takto jasně definovány a spolu se kompletním zněním smlouvy v přehledném formátu zveřejněny. Současně s tím zveřejním přehledné informace k optimistické a pesimistické variantě ekonomiky projektu i aktualizované informace ke kapacitě mateřské školky, které již podrobně rozepisovala ředitelka školy Mgr. Pytelová ve svém příspěvku Vám 16.5.2021 na tomto fóru.

  Co se týče smlouvy s developerem, chceme ji dokončit a schválit proto, že hrozí nebezpečí z prodlení v případě záporného výsledku referenda. Smlouva bude obsahovat rozvazovací doložku, která v případě kladného výsledku referenda umožní smlouvu vypovědět. Je to zásadní právní dokument, který nemůže tvořit laická veřejnost, je to věc zastupitelů. Navíc v tomto případě ji může jako celek klidně lid odmítnout referendem.

  V tuto chvíli nevím o žádné další informaci ohledně projetu Nad Paloukem, která by nebyla zveřejněna. Přesto Vám, pane Slivko, zůstala jedna informace utajena a je třeba ji tady objasnit. Zřejmě vůbec netušíte, jaká je běžná každodenní agenda práce starosty obce i bez odpovídání v diskusním fóru Zeptejte se, které je takovou specialitou naší obce. Já jsem rád za to, že tuto rubriku máme, u jiných obcí byste ji hledal marně. Nicméně není možné, aby příprava odpovědi v této rubrice zabírala čas, který nutně potřebuji k vyřizování ostatní agendy souvisící s výkonem funkce starosty. Chápu, že Vás moje odpovědi nemusí naplno uspokojit, ale já jen obtížně Vám stihnu objasňovat i vyvracet Vaše názory a otázky, které vytvářejí zase další otázky. Váš pocit malé osobní informovanosti Vám vyvrátit přinejmenším z časových důvodů nedokážu. Proto berte, prosím, tuto moji odpověď Vám za poslední a konečnou na tato témata směrem k Vám.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 13. 6. 2021 12:16
  Jan Holý
  Výzva k zamyšlení

  Dobrý den občané Podolí,
  Dovolím si po sledování rubriky "Zeptejte se" reagovat na dění v obci a napsat svoje vyjádření k Vámi jistě známé problematice. Použiju větu pana Matějky, že každý kdo má zájme o budocnost obce by si měl dát čas k pořádnému prostudování všech informací, než se pod něco podepíše. Nebudu zde rozebírat situaci ohledně výstavby RD Nad Paloukem, protože si myslím, že k tomuto tématu již bylo řečeno,napsáno zveřejněno vč. právního výkladu dostatek informací, které jasně dokladují správnost záměru. Dostali jste letáček do domovů s projektem, kde
  vyplývá, že strategicky je to pro zatížení obce zatím ta nejlepší varianta a pro budoucnost obce (ekonomickou) přínos.
  Co mě spíše zaráží je to, že moderní politizace všeho se děje i v Podolí. Kampaň opozice, která zde probíhá je tím příkladem. Už jenom to, ze běhají po domech s nějakým podpisovým archem a přesvědčují občany nepravdivými údaji je dost neporfesionální, ale spíše účelová ve prospěch jednotlivců, kterým nejde ani o blaho občanů, ale jejich mocenský boj. Navíc využívají neznalosti událostí,zejména u starších občanů a důchodců (což je tedy smutné a neuctivé vůči těmto lidem) , viz. lživá reportáž na televizi Nova, po které se mě ptali jaktože se již staví (záběr na odkrytou zeminu), dále např. zastrašování dopravou. Prosím Vás, přes obec projede tisíc aut denně, ale jsou to auta, která si zkracují cestu do Brna z jiných okresů a okolních obcí. Myslím,si, že doprava občanů Podolí je stejná jako všude jinde. A ruku na srdce,kolik z Vás má jenom jedno auto? a co by měli říkat lidé, žijící u hlavní silnice. Bohužel jsme strategicky v blízkosti Brna, ale stím nikdo nic z nás neudělá.
  O co tedy jde: vzpoměte si na výstavbu RD Kolonka I,II, Na Výhonem, kde nebyla v té době v občanech taková nenávist a zášť, (navíc bylo vždy postaveno více RD) jako teď, kdy se do čela odpůrců výstavby postavil pan Sedláček, který ovšem neuvádí přesné údaje a zejména se opírá o svoje převědčovací schopnosti. Myslím, si, že by jste měli důkladně zvážit svoje rozhodnutí na základě jeho údajů ( předveším si ověřit i druhou tu prospěšnou stránku věci), protože v případě, že s ním souhalsíte dávaté tím najevo, že nechcete aby např.v Podolí byl nový moderní obchoch vč. služeb pro občany, mateřská školka pro Vaše děti,vnoučata a další, ale především to, že nechcete, aby se obec nadále mohla zdokonalovat i pro Vás. Navíc člověk, který veřejně prohlašuje a píše o někom, ze lže ,podvádí,korumpuje a je diktátor a nemá k tomu sebemeší důkazy a písemné podklady - nezlobte se, ale nechápu, že má u některých z Vás důvěru. Nesouhlasím s pane, starostou,že ho můžete věřejně i urážet. Nikdo nemá právo (i když je svoboda a demokracie ?) osobně urážet druhého občana , navíc veřejného funkcionáře,kterého jste si zvolili. Je to jen důkaz o tom, jaký je sám tento člověk (slušný podolák ?). Pořád se jenom vyhledává špatnost anegativa. Nemyslíte si, že jsou i pozitivní věci, slušní lidé, kteří to myslí i z druhými dobře? Zvažte ještě jednou svoje nárory a rozhování, posuzujte věci objektivně a ze všech stran, nenechte se únést jednostraným přesvědčováním, víte ono a to vím, ze zkušeností, člověk v dobré míře může udělat špatné rozhodnutí, které může i svým způsobem uškodit
  Vše ohledně výstavby RD bylo dobře popsáno ve zpravodajíchi na této rubrice, vč. veřejných vystoupeních. Ještě není pozdě něco změnit, je to jenom o zdravém selském rozumu,logice,lidskosti a chtění. Pojďe si mezi s sebou o tom popovídat,podiskutovat.

  Přeji Vám čisté svědomí a pevné zdraví


 • 13. 6. 2021 15:54
  Roman Slivka
  Re: Výzva k zamyšlení

  Vážený pane Holý

  líbí se mi Vaše následují myšlenka "posuzujte věci objektivně a ze všech stran, nenechte se únést jednostraným přesvědčováním, víte ono a to vím, ze zkušeností, člověk v dobré míře může udělat špatné rozhodnutí, které může i svým způsobem uškodit".

  Domnívám se, a pokud to tak není prosím opravte mne, že patřím k těm lidem kteří informace zvažují se všech stran.

  Co byste mi prosím doporučil abych dostal odpovědi na otázky na které se ptám a na které odpovědi od pana starosty nedostávám? Osobně se cítím tak, že mi je něco zatajováno. A pokud je mi něco zatajováno takto ve mě vyvolává pochybnosti.

  Hezký den
  Roman Slivka


 • 11. 6. 2021 18:47
  Anna Jílková
  Petice za referendum

  Dobrý den.
  Jen krátce se vracím k mému článku ze dne 6.6.2021. Pan Sedláček přišel a omluvil se. V klidu jsme si spolu popovídali. Trochu jsem změnila svůj názor a myslím si, že pan Sedláček umí být také slušný.
  Anna Jílková.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
11
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
12
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
13
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
14
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
15
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
16
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
17
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
18
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
19
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
20
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
21
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
22
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
23
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÝ PROVOZ SPORTKLUBU V LEDNU 22
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1651

Návštěvnost stránek

837548