Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 6. 7. 2020 23:16
  Kučerovi
  dotazníky a statistiky

  Dobrý den, když tak sledujeme dění, tak nás hlavně dost mrzí, že se na názory lidí vlastně vůbec nebere ohled! Na co se pak lidi mají snažit vyplňovat nějaké dotazníky??? 30% není malé číslo a pokud bychom vzali v potaz i názory třeba dospívajících dětí, myslím, že by toto číslo bylo ještě o mnoho větší. Ano, každý chce bydlet.... ale proč jít do tak masivní výstavby na úkor kvality života občanů? Do výstavby, která vůbec nezapadá do vesnického rázu a pak-pokud se půjde tímto tempem, tak bude za chvíli Podolí okrajovou částí Brna... A pak - stihli jsme si přečíst smazaný příspěvek ohledně Holasic, trošku jsme se o tom informovali a to nás také znepokojuje! Když si člověk chce nechat postavit domek, tak si také zjišťuje informace o firmě, jejich reference. Otázka zní: Šli byste do toho rizika a nechali byste si od firmy, která má takovou pověst, postavit domek?


 • 8. 7. 2020 12:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: dotazníky a statistiky

  Vážení Kučerovi,

  Děkuji za váš příspěvek a vyjádřeni vašich obav a starostí. Postupně se k nim nyní vyjádřím, jak to vidím já, a berte to skutečně jako můj osobní názor.

  1. Anketa a její výsledky. Tady dochází ke zjevnému nedorozumění v chápaní smyslu té ankety a jejího účelu. Takovou anketu jsme vypsali již podruhé, poprvé v roce 2015, abychom zjistili názory občanů na budoucí rozvoj Podolí v souvislosti se zpracováním dokumentu „Program rozvoje obce Podolí“. Já osobně registruji negativní názor početné, cca 24 % skupiny podolských občanů, pokud jde o další rozšiřování obce mimo již schválené lokality, určené stávajícím územním plánem k zástavbě. A o to právě jde. Anketa nemůže změnit již schválený územní plán, nebyla tak ani zamýšlena. Proto argumentace touto anketou ve vztahu ke schválenému územnímu plánu a v něm zakresleným lokalitám určeným k zástavbě, postrádá smysl. Anketa i samotný dokument „Program rozvoje obce Podolí“ samozřejmě budou hrát svoji přiměřenou roli při tvorbě nového územního plánu. Ani já sám osobně nejsem příznivcem nekontrolovaného rozvoje Podolí, nad již schválená území. To vše je však otázka nového územního plánu, schválený územní plán anketa ovlivnit nemůže.
  2. Pokud jde o odstraněný příspěvek – vysvětleni k odstranění podávám v odpovědi paní Vlachové. Znovu opakuji, že budu odstraňovat každý potenciální anonym, jakmile budu mít podezření, že jde o anonym.
  3. Nyní k situaci v Holasicích. Osobně jsem byl obec i starostku obce navštívit a zjistil si stav. Není cílem tady vysvětlovat rozdíly v situaci. Přesto je třeba vědět, že žádná z firem rodiny Saidů nikdy v Holasicích nestavěla. Výstavba tam započala tři roky poté, co firma pana Saida pozemky prodala a svou účast v projektu tak ukončila. Podobný scénář při nedohodě s obcí ovšem skutečně hrozí. Stávající developer se může jako vlastník rozhodnout jakkoliv, včetně odprodeje pozemků ve svém držení jinému, klidně i vysloveně vůči obci nenakloněnému vlastníkovi. O dalším vlastníkovi totiž nebudeme vědět vůbec nic a jeho vztah k obci bude čistě ekonomický, včetně všech důsledků. Je potřeba si uvědomit, že uvedená lokalita je určena v územním plánu k zástavbě přesně tím typem zástavby, kterou developer navrhuje. Obec není v dané lokalitě ani investorem, ani vlastníkem pozemků. Jaké jsou možnosti obce konkrétně zjišťujeme pomocí objednané právní služby u renomované právní kanceláře. Obec ovšem určitě nemá možnost zakázat stavbu developerovi, který podle schváleného územního plánu projektuje zástavbu a dodrží všechny regule, které nařizuje územní řízení. Tedy sítě, parkování, komunikace atd. To nemusíme hlídat my, to hlídají stavební zákony a úřady. Teoreticky dokonce může dodržet počet 50 domů, i když jej k tomu, soudím, nic nezavazuje, a přesto v nich bude bydlet 500 lidí. Pokud to nebude tento developer, přijde jiný developer, protože zástavbu předpokládá územní plán. Nicméně podle zpráv, které mám k dispozici, katastrofický scénář nemusí být naplněn a nepřivolávejme jej. Firma pana Saida dokončuje přepracování projektu podle připomínek rozšířeného Zastupitelstva a míní nám projekt znovu předložit. Možná taky nevíte, že firma pana Saida v tuto chvíli v obci již staví. Jde o jinou stavbu a na jiném místě. Veškerá jednání kolem této stavby, včetně plánovací smlouvy o bezúplatném převodu nového mostu a inženýrských sítí do majetku obce, proběhla, a i stavba samotná probíhá naprosto korektně a zcela bez problémů. Tolik tedy k vyjasnění pozic, které obec a případný investor vzájemně mají.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 4. 7. 2020 18:04
  Iveta Vlachová
  Mazání příspěvku


  Dobrý den pane starosto.

  Ráda bych se zeptala, proč jste 1.7. 2020 smazal na fóru dotaz občana Podolí, který tam vložil 1.7. 2020 a měl díky Vám životnost cca 2 hodiny.
  Příspěvek splňoval veškerá kritéria, která "zeptejte se" má .
  Byl slušný a podepsaný reálným pisatelem .
  Vaším úkolem není zkoumat odkud nebo jak byl zaslaný, z jaké mailové adresy apod., ale odpovědět na něj.

  Prosím o vrácení celého příspěvku zpět na fórum a o Vaši odpověď.


  Děkuji.
  Iveta Vlachová

 • 7. 7. 2020 9:27
  Vítězslav Eliáš
  Re: Mazání příspěvku

  Vážená paní Vlachová,

  Dekuji za Vaši otázku. Proč myslíte, že mým úkolem je vůbec i jen vést diskusi na obecních stránkách? Vyplývá to snad ze zákona o obcích, jednacího řádu, usnesení, nebo něčeho jiného? Nebo spíše z mé iniciativy informovat občany a také umožnit reálným občanům navzájem si ujasnit svá stanoviska, vyjádřit své stesky a (vzácně) třeba i poděkovat Zastupitelstvu za činnost, kterou vykonává? Domnívám se, že správně je ta druhá možnost a jsem za naši obecní diskusi opravdu vděčný a děkuji všem neanonymním účastníkům, tedy u Vám, paní Vlachová, že se jejím prostřednictvím zapojujete do dění v Podolí.
  Aby naše diskuse byla kultivovaná, nesmí být vedena anonymně. Z toho důvodu jsem požádal „pana Fišera”, jak byl příspěvek podepsán, aby potvrdil svoji reálnou existenci. Požádal jsem ho prostřednictvím emailu, který v příspěvku uvedl. Až do doby, než se tak stane, jsem příspěvek skryl. Chcete-li se na stejnou otázku zeptat dejme tomu Vy, klidně se zeptejte, milerád Vám, jako vždy, odpovím.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš, starosta


 • 2. 7. 2020 14:41
  Helena Štěrbová
  Poděkování

  "Vážený pane starosto, chtěla bych Vám poděkovat za úpravu zídky v uličkách , kterou jste nechal ostříhat, údajně kvůli vyčistění strouhy, která vede podél této zdi. Tak zničenou zeleň jsem ještě za svůj život neviděla a že pamatuji hodně. Když už jste chtěl zpřístupnit tuto strouhu, stačilo ostříhat tak 30 cm od země a ne zničit celý porost. Musím konstatovat, jste "borec". Doufám, že když si uzurpujete upravovat uličky, které jsou obecné, tak že budete v budoucnosti taky pravidelně sekat trávu a uklízet sníh, pokud nějaký napadne. "
  S pozdravem
  Helena Štěrbová
  Podolí č. 68


 • 3. 7. 2020 8:35
  Vítězslav Eliáš
  Re: Poděkování

  Vážená paní Štěrbová,
  Do odtokového kanálku jsou svedeny svody z okapů domů v Malé Uličce. Část obyvatel si odtokový kanálek udržovala čistý a ve funkčním stavu. Jiná část bohužel ne a voda pak vytékala na chodník. Protože kanálek je na obecním pozemku a je obecním zařízením, přistoupili jsme k jeho vyčištění. Aby se dělníci ke kanálku dostali, museli ostříhat zeleň. To je vše.
  Kanálek bude funkční a zeleň postupně zaroste. V budoucnu budeme na průtočnost kanálku dohlížet a neudržované zanesené úseky opakovaně čistit. Stejně tak jsme připraveni sekat zelený pás a zametat chodník v létě i v zimě.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 3. 7. 2020 11:40
  Helena Štěrbová
  Re: Poděkování

  Děkuji za odpověď. Jen malou připomínku. Jak sám píšete, odtokový kanálek je na obecním pozemku a to mluví za vše.
  Hezký den


 • 2. 7. 2020 14:10
  Radek Boček
  reakce starosty paní Auerové dne 30.6.2020 v

  Pane starosto,
  nemohu nechat bez reakce Váš "plivanec" na záda Iva Sedláčka. Laskavým čtenářům tohoto diskusního fóra doporučuji k poslechu zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva dne 28.5.2019, a to konkrétně časový úsek záznamu 1:29:23 až 1:36:30. Jedná se o vysvětlení jeho rezignace. Ano, Ivo Sedláček dal najevo, že se na práci zastupitelstva, ve složení "My s Romanem" a stafáž okolo podílet nechce. Kdo si pozorně poslechne Ivošova slova, zjistí, že se toho v Podolí k lepšímu moc nezměnilo, ba naopak. :o(
  Otázka na závěr; Koho vidíte, když se pokaždé podíváte do zrcadla? Stejnou otázku pokládám i dalším zastupitelům Vašeho uskupení.


 • 1. 7. 2020 11:40
  Marek Horák
  Otázka k bodu číslo 2...statistická významnos

  Dobrý den pane starosto,

  z hlediska statistiky, pokud 30% občanů Podolí nesouhlasí většinově s dalším rozrůstáním obce, tak myslíte, že pokud byste měl 100% odpovědí, že by se tento poměr významně změnil? Ve skutečnosti by mohl být rozdíl v jednotkách procent. 30% je velmi statisticky významný podíl občanů obce. Když si vezmete např. studie farmaceutických firem, kde se dělají významné závěry na mnohem menším počtu pacientů než odpovědělo na anketu v Podolí a výsledek se pak použije de facto na celou světovou populaci nebo i relevance různých celostátních průzkumů na pár tisících obyvatel a potom výsledek na celou ČR významně koreluje s těmito průzkumy. Jaký je tedy Váš odhad? Kolik % občanů v Podolí chce reálně další rozrůstání obce?

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

  Marek Horák


 • 1. 7. 2020 17:52
  Vítězslav Eliáš
  Re: Otázka k bodu číslo 2...statistická význa

  Dobrý den, pane Horáku,
  děkuji Vám za Váš názor. Já nejsem ani statistik, ani sociolog a můj názor tedy není důležitý . Ale ptáte se, tak odpovím. Ano, domnívám se, nebo ještě spíše, jsem přesvědčen, že pokud by se vyjádřilo 100% občanů Podolí, pokud by tušili, jak s výsledky takové ankety bude nakládáno, výsledek by byl zcela opačný.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 8. 7. 2020 0:36
  Marek Horák
  Re: Otázka k bodu číslo 2...statistická význa

  Dobrý večer pane starosto,
  děkuji za Vaši odpověď a souhlasím s Vámi v tom, že evidentně nejste statistik. Nicméně Váš názor na současnou situaci je pro Podolí a budoucnost Podolí velmi důležitý. Kde berete podporu Vašeho tvrzení, že při 100% účasti respondentů by vyšla anketa s opačným výsledkem? Prosím, buďte v odpovědi konkrétní.

  Děkuji za odpověď a zdravím

  Marek Horák


 • 9. 7. 2020 9:24
  Vítězslav Eliáš
  Re: Otázka k bodu číslo 2...statistická význa

  Dobry den, pane Horáku,
  moji odpověď na Váš dotaz najdete v odpovědích Kučerům o téma výš.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 30. 6. 2020 11:52
  Radim Kuba
  Uličky - nové osvětlení

  Dobrý den. V malé Uličce jsou už dva měsíce výkopy v předzahrádkách pro budoucí nové osvětlení.
  Co se bude dál dít? Nikdo nic neví, nikdo nám nic neoznámí. Výkop se po deštích pomalu sesouvá a o venkovní fasádu mám opřenou hromadu hlíny.
  A co se týče zapravení rozbité fasády a schodů po nové kabelové přípojce, to je to stejné. Informovanost nulová. Takže spolu ostatními obyvateli Uličky si to radši udělám sám.
  Takže prosím o zvěřejnění harmonogramu prací v Uličce: osvětlení, nadzemní vedení, oprava chodníků, koordinace s firmou VIVO (chráničky na optiku). Děkuji, Radim Kuba


 • 1. 7. 2020 11:16
  Vítězslav Eliáš
  Re: Uličky - nové osvětlení

  Dobrý den pane Kubo,
  Velmi se omlouvám za zhotovitelskou firmu.
  Tento týden byly zahájeny práce na všech nedodělcích, které popisujete. Pokud práce nezkomplikuje počasí, budou práce na dodláždění chodníků, opravách odvodňovacích žlábků, zapravení fasád a schodů, zasypání výkopů, odvozu přebytečného materiálu i zaústění trubiček pro optiku firmou VIVO, dokončeny do konce tohoto týdne.
  Demontáž nadzemního vedení a starých sloupů se snažíme s firmou odložit do doby zbudování obcí stožárů nového VO. Termínově to dnes neumíme určit. Důvodem je neodhadnutelný vývoj daňových příjmů obce z rozpočtu státu spojených s potřebným prostředky na financování všech projektů.

  Děkuji za trpělivost a přeji hezké dny.
  Vítězslav Eliáš


 • 7. 7. 2020 9:54
  Radim Kuba
  Re: Uličky - nové osvětlení

  Dobrý den pane starosto,
  jestli jsem správně pochopil, termín dokončení nového osvětlení je ve hvězdách. Dobře. Ale co s tou dírou v předzahrádce a vykopanou hromadu co se mi opírá o zeď (ta zeď je 100 let stará a je z kotovic). A to nejsem jediný.
  Nešlo by alespoň vybetonovat patky pro sloupy, vytáhnout ven kabel a zemnič a ten výkop zase zarovnat? A lampy udělat až budou peníze?
  Jinak vám děkuji, že jste popohnal tu stavení firmu (i Vivo) a Ulička se dává pomalu dohromady.
  S pozdravem
  Radim Kuba č.p. 66


 • 30. 6. 2020 7:02
  Jana Brázdová
  Uložení nadzemního vedení

  Dobrý den pane starosto,
  prosím o dokončení úpravy zídek a chodníků před domy Za Humny 12 a 205. Po uložení nadzemního vedení do země firma na finální úpravy zřejmě zapomněla.
  Po několika zbytečných telefonických urgencích panu Vlasákovi je zřejmě potřeba písemná forma.
  Protože pozemky jsou majetkem obce, nechceme do opravy zasahovat sami.

  Děkuji Jana Brázdová


 • 1. 7. 2020 12:06
  Roman Vlasák
  Re: Uložení nadzemního vedení

  Dobrý den, paní Brázdová,
  společností VIVO, která má tuto část vaší ulice na starosti, letos udělala jen část prací a zbytek bohužel nedokončili. Při posledním jednání přislíbil majitel společnosti dokončení nedodělků v tomto týdnu. Dnes je plánován úklid hromady suti a hlíny z letošních oprav a zítra mají nastoupit jejich pracovníci na dokončení dlažeb a kraje schodiště. Snad konečně dodrží co stále slibují. V opačném případě bude vše opraveno na náklady obce a přefakturováno společnosti VIVO.
  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák


 • 26. 6. 2020 18:10
  Auerová
  Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Dobrý den pane starosto,
  když jsem si přečetla Vaši odpověď p. Kárnému z 10.6.2020, ve věci závaznosti čísel z Průvodní zprávy k ÚP z r.2006 : str.15 Vyhodnocení : " v Podolí celkem 532 RD a v nich celkem 1591 obyvatel ", chtěla jsem zjistit, jak to s tou závazností vlastně je.
  Proto jsem zavolala myslím, že osobě nejpovolanější, paní p. J. H. z Atelieru Projektis, , která ÚP v r. 2006 přímo zpracovávala a dozvěděla jsem se:
  1/ Výše uvedená čísla nejsou uvedena v závazné části ÚP, a jsou skutečně orientační.
  2/ Tato čísla sloužila od r. 2006 pro stanovení např. rozsahu a šířky dopravních komunikací, šířky chodníků, množství parkovacích míst, profilů potrubí hlavních řádů inženýrských sítí, jako je splašková a dešťová kanalizace, vodovod, kapacity elektro rozvodů silnoproudu a slaboproudu v obci, a na ně navazující el. zařízení / např. trafostanic/, hlavní rozvody plynu, velikost obchodů, velikost školy, MŠ, pošty atd.
  Pokud uvedená čísla počtu RD a počtu obyvatel nebudou překročena, můžeme očekávat, že v zásadě budou stávající vybavení obce dostačovat. Pokud ale bude navýšen počet obyvatel např. o 30%, můžeme očekávat, že většina, možná všechny části OV a inž. sítí bude nutné posílit a přebudovat.
  3/ V lokalitě BR2 v ÚP se počítá, že její součástí bude i občanská vybavenost pro toto území, vč. nové MŠ. Na tomto řešení je třeba trvat, aby nedocházelo k pravidelnému vjezdu 2x denně, rodičů s dětmi ke stávající MŠ, a tím k nepřijatelnému dalšímu zatížení, už nyní přetížených komunikací ve středu obce.
  4/ Současně je třeba výstavbu BR2 zařadit do několika časově posunutých etap, aby co nejvíce dostačovala stávající OV obce.
  Tolik info zpracovatelky ÚP z r. 2006.
  Dotazy:
  1/ K příspěvku p. Zubkové z 24.6.2020: Na zasedání Zastupitelstva Podolí v 03/2020 se nabízel p. Ivo Sedláček, donedávna zastupitel obce, který má bohaté zkušenosti s územním plánováním a že je ochoten se přípravy ÚP pro další období aktivně účastnit. Počítáte s využitím této vzácné nabídky odborníka?
  2/ Máte k dispozici výsledky veřejné ankety, kde občané obce otevřeně vyjadřují své názory i k případné nové výstavbě. Proč při svém rozhodování nevycházíte, jako naši volení zástupci, z požadavků obyvatel Podolí? Máte k tomu oprávnění? Jaké?
  3/ Opakovaný dotaz: V případě, že bude vlivem předimenzované výstavby nutné přebudovat IS,
  kdo to zajistí a kdo to zaplatí? P. Said, potažmo noví obyvatelé BR2, nebo stáv. obyvatelé obce ?
  4/ Setkala jsem se se starousedlíky např. z Bystrce, Komína, z Jundrova aj. obcí, kde proběhla rozsáhlá nová výstavba. Ve všech případech to starousedlíci vnímali jako nevhodný zásah do jejich života a soukromí, vždy to byl zásah do společenského života obce, do folkloru a vnitřního života obce. Jak to vnímáte Vy ?


 • 30. 6. 2020 17:33
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Vážená paní Auerová,
  Jsem velmi rád, že veřejně potvrzujete správný výklad územního plánu v opakovaně diskutovaných počtech RD a počtu obyvatel a že se tak diskuse otáčí věcným směrem.
  K Vašim otázkám:
  1/ Pro zpracování územního plánu máme uzavřenu smlouvu s odbornou osobou vybavenou požadovanými odbornými certifikáty o zkouškách v odborné způsobilosti v územním plánování. Věříme, že vysoutěžíme stejně kvalitního projektanta, jako byla paní Ing. Haluzová. Pan Sedláček se může zúčastnit zpracování územního plánu stejně, jako každý občan Podolí. Mám za to, že svou rezignací na mandát zastupitele dal pan Sedláček svému okolí najevo, že se na práci zastupitelstva dále podílet nechce.
  2/ Myslím, že 30% respondentů není dost reprezentativní vzorek, o nějž by bylo možné se při zpochybnění územního plánu obce opírat. Navíc, ani z těchto 30% účastníků se zdaleka ne všichni vyjádřili proti nové výstavbě v lokalitách určených k zástavbě dle územního plánu. Máme platný Územní plán, ve kterém je výstavba v lokalitě BR2 zakreslena . O platností Územního plánu nerozhoduje anketa. Ta může napomoci při tvorbě nového ÚP.
  3/ Jak jste se mohla dočíst z POŽADAVKŮ PRO DEVELOPERA, pan Said musí doložit předběžný souhlas správců inženýrských sítí s napojením lokality a ve svém projektu bude muset respektovat jejich podmínky. Součást dokumentace pro stavební povolení jsou pak mimo jiné i závazná stanoviska správců sítí.
  4/ Ano, vnímám to podobně. Každá větší výstavba byla a bude zásahem do společenského života obce, do folkloru a vnitřního života obce. Trochu opatrně bych však zacházel s pojmem „starousedlík“. Kde je hranice? Kdo je starousedlík a kdo už je novousedlík? Zvolím-li jako příklad pro úvahu lokalitu Nad Výhonem, bydlí zde jistě spousta občanů, kteří se do společenského a života obce jako takové se zájmem zapojili. Bydlí tu i lidé, které potkáváme jen občas. Ale úplně stejně je to i s občany ve staré zástavbě. Je to volba i svoboda každého z nás.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 26. 6. 2020 12:36
  Žaneta Dušková
  Údržba zeleně

  Dobrý den pane starosto,
  chci se zeptat zda plánujete sečení a prořez přerostlé trávy, náletů a keřů na turistické modré od Zukalova Mlýna směrem do Mariánského údolí?
  Cesta se pomalu zmenšuje a ztrácí.

  Děkuji za odpověď

  Dušková


 • 30. 6. 2020 17:30
  Vítězslav Eliáš
  Re: Údržba zeleně

  Dobrý den paní Dušková.
  Tento problém nás trápí stejně jako Vás. Bohužel turistická modrá trasa od Zukalova Mlýna směrem do Mariánského údolí neleží většinově na pozemcích obce ani na katastrálním území obce Podolí. Podolské katastrální území i pozemek obce pod touto komunikací končí cca 100 m od konce Zukalova rybníka. Tento úsek je v naší správě a připravujeme jeho údržbu. Navazující část směrem do Líšně již leží již v katastrálním území Líšně nebo Horákova a je ve vlastnictví Lesy České republiky, s.p.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 19. 6. 2020 21:21
  Hnilicová
  Dodržování územního plánu

  Pane starosto,
  nerozumím, proč při jednání s developerem nevyžadujete dodržování územního plánu a studie. Proč týden jednáte, přemýšlíte, diskutujete a nakonec vyplodíte bod č. 3, který může mít "mnoho výkladů." Je vcelku jasné, jak si to vyloží developer. Pokud podle územního plánu má být zástavba do 65? domů, tak proč se toho jasně nedržet? A pokud je kapacita Podolí do 1500 obyvatel, tak se toho taky držte! Proč je vlastně jakýkoliv bod, který je jasně dán územním plánem, předmětem pro diskusi s developerem?

  K čemu pak je územní plán nebo jiný předpis, pravidlo či zákon?

  Moje otázka je, jestli jako starosta obce při následných jednáních s developerem (předpokládám, že obec bude účastníkem ve stavebním řízeni) budete respektovat a vyžadovat dodržení stávajícího územního plánu. Děkuji za odpověď.


 • 23. 6. 2020 11:12
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dodržování územního plánu

  Vážená paní Hnilicová,

  Děkuji za Váš názor. Vážím si toho, že jej publikujete pod svým vlastním jménem. Znovu a naposledy upozorňuji diskutující, že anonymní příspěvky budou dle pravidel naší diskuse mazány. Tímto tedy prosím osoby s přezdívkami „Pepa Pravda“ resp. „Pufík“ a další, aby, pokud si za svými názory stojí, je publikovali pod svými jmény, nebo je nepublikovali. V další diskusi budou tyto zprávy mazány.
  Vás, paní Hnilicová, bych rád požádal o to, abyste v souvislosti s prací týmu více jak 20 lidí nepoužívala termín „vyplodili“. Nezasloužíme si to. Znevažování práce v rozsahu v tuto chvíli kumulovaně již více jak 250 hodin není na místě. Uvedený bod 3 je výsledkem diskuse tohoto týmu, nikoliv mým svévolným závěrem.
  Pokud jde o Váš dotaz na dodržování Územního plánu a dalších zákonů a nařízení, k věci jsem se již vyjadřoval v odpovědi panu Kárnému dne 10.6., a dovoluji si tedy tuto odpověď ocitovat:
  „Paní Auerová, aniž bych se jí chtěl tímto nějak dotknout, (a nyní tedy i Vy, paní Hnilicová) se ve svých výpočtech zabýváte čísly z tzv. Průvodní zprávy, str. 14, Územního plánu obce Podolí, které mají orientační charakter a jsou v této kapitole takto definovány, viz. https://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=627971. Uvedený orientační počet obyvatel obce vychází také ze statistické obsazenosti domů v té době, tedy v roce 2005. Nejen v případě výrazného rozdílu od těchto orientačních počtů musí jakýkoli investor (i v případě, že by jím byla obec) doložit kladná stanoviska správců jednotlivých inženýrských sítí o napojitelnosti lokality na sítě z hlediska jejich kapacity.“
  Tento výklad jsem si ověřoval osobně i na Odboru územního plánování a stavebního řádu JMK.
  Jak já, tak Zastupitelstvo obce, které o konečném projetu zástavby na základě faktů a zákonného rámce rozhodne, bude na tyto skutečnosti samozřejmě dbát a je to také obsaženo v požadavcích, které jsme developerovi sdělili. Počet obyvatel však skutečně není dogma, stejně jako počet domů v dané lokalitě. K počtu domů je v průvodní zprávě přímo uvedeno na straně 14: „…Přehled navržených lokalit pro bydlení (počet RD je orientační)…“
  Samotný územní plán neřeší závazně ani počty domů, ani konečný počet obyvatel obce. Územní plán, svou závaznou částí, řeší přípustnost funkčního využití jednotlivých typů zástavby v daných lokalitách, která byla přijata Obecně závaznou vyhláškou č. 1/2006 o závazných částech územního plánu obce Podolí a schválena zastupitelstvem obce Podolí na zasedání dne 18. 12. 2006. Ani v této obecně závazné vyhlášce se o počtu osob či domů v daných lokalitách nebo v celé obci nehovoří.

  S pozdravem
  Vitězslav Eliáš, starosta


 • 24. 6. 2020 0:42
  Vladimír Zubková
  Re: Dodržování územního plánu

  Pane starosto, k Vaší odpovědi paní doktorce Hnilicové mám doplňující otázku:

  Když píšete, že o konečném projektu zástavby rozhodne zastupitelstvo na základě zákonného rámce, jaký zákonný rámec máte na mysli? O jaké rozhodnutí půjde, jakou bude mít formu - vyjádření, schválení, zamítnutí, a čeho přesně - nemyslím obsah, ale formu projektu, o kterém bude rozhodováno. V rámci jaké kompetence zastupitelstvo „o projektu rozhodne“ a podle jakého předpisu?

  A ještě jeden dotaz:
  Využije obec pro jednání s developerem služeb nějakého odborníka na územní rozvoj, územní plánování, územní řízení? Nejde o jednoduchou problematiku, a jestliže územní plán neobsahuje dostatečně konkrétní regulaci, nebylo by od věci vyjasnit si vyjednávací pozici obce s někým, kdo má zkušenosti s poradenstvím obcím při jednání s investory (obzvlášť za situace, kdy se developer vyjádřil, že pod 95 domů je pro něj výstavba ekonomicky nerentabilní).
  Děkuji za odpověď.
  Vladimíra Zubková


 • 24. 6. 2020 13:08
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dodržování územního plánu

  Vážená paní Zubková,
  mám stejné úvahy jako Vy. Protože nejsme odborníci na stavební zákon a územní plánování, obrátili jsme se na odborníky ze stavebního práva.
  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12
POZVÁNKA NA DOMÁCÍ FOTBALOVÉ ZÁPASY
13
pozvánka na domácí fotbalové zápasy
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26
POZVÁNKA NA FOTBALOVÝ VÍKEND V PODOLÍ
27
POZVÁNKA NA FOTBALOVÝ VÍKEND V PODOLÍ
28 29 30 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea

KALENDÁŘ AKCÍ

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1366

Návštěvnost stránek

716935