Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 27. 5. 2017 21:33
  Helena Vrzalová
  Hudba v noci

  Sokolský dvůr mi vždy připadal jako ideální místo na konání tzv. letních nocí, zábav či různých vystoupení. Myslím si, že pokud je to organizovaná akce, o které jsou občané informování na plakátech, web. stránkách obce apod. není důvod se rozčilovat nad znějící hudbou v nočních hodinách.Nelíbí se mi ale, že se na dvoře odehrávají pravděpodobně soukromé akce, které nerespektují noční klid. Párty ze včerejšího, tedy pátečního večera nás zásobovala sice kvalitní, ale velmi hlasitou hudbou. Zvuk nebyl ztlumen ani ve 22,00 hod, ani ve 24,00 hod. Konec nastal až když jsem je ve 02,45 hod přišla upozornit, že opravdu překračují meze a pokud neskončí hudba budu nucena volat PČR. Nerada toto spojení používám,myslím si, že je nutná dávka tolerance, ale čeho je moc, toho je příliš. Nevím, kdo byl organizátorem této akce, ani po tom nepátrám. Je ale možné vedení obce požádat, aby informovali patřičné osoby (vedení spolků, oraganizací či majitele podniků, aby dodržovali noční klid u nenahlášených akcí? Vím, že jsou obce, kde i soukromá oslava, pokud není nahlášená, musí po 22,00 hodině omezit hlučnost zábavy. Doufám, že k tomuto nedospějeme, ale přehlížet vulgární jednání a neohleduplnost k dalším spoluobčanům také není dobré. Jak se říká, kde je vůle, je i cesta.


 • 30. 5. 2017 10:15
  Roman Vlasák
  Re: Hudba v noci

  Dobrý den paní Vrzalová,
  děkujeme za upozornění na páteční hlučnou párty. Jednalo se zřejmě o soukromou akci, nenahlášenou na OÚ. Se spolky jsme v kontaktu a požádáme i provozovatele restaurací, aby byly ohleduplnější a pravidla dodržovali.
  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák


 • 5. 6. 2017 14:51
  Petr Hlaváček
  Re: Hudba v noci

  Dobrý den, zajímavé, že to vadilo jen vám..:) Akce jsem se jako nepodolák účastnil a pokud vím, nikdo jiný si stěžovat nepřišel... Hudba hrála, ale byla natočena směrem do hospody, aby nikoho nerušila. Chtělo by to trochu tolerance i z vaší strany a jak píšte, kde je vůle, je i cesta :) Hlaváček


 • 5. 6. 2017 15:41
  Helena Vrzalová
  Re: Hudba v noci

  Dobrý den pane Hlaváčku,
  že si nikdo další nepřišel osobně stěžovat je pravda, ale obyvatel naší ulice, kteří tento hluk registrovali bylo více. Ono také záleží kde máte v domě umístěnu ložnici, zda do zahrady nebo do ulice. Myslím si, že tolerance jsme prokázali dost. Pracovně řeším případy, kdy se lidé dožadují dodržování nočního klidu ve 22,02 hod., a právo je na jejich straně. Jsme na vesnici, chceme zde všichni žít v pohodě a klidu. Léto začíná a když budeme v tomto směru k sobě ohleduplní, tak si ho užijeme.


 • 19. 5. 2017 20:18
  Jaroslav Havránek
  Nájemné za užívání prostor ve sportovní hale

  Dobrý den,
  jak nám, kteří využíváme garážová stání ve víceúčelové sportovní hale v Podolí bylo sděleno, dojde od 1. 6. 2017 k navýšení ceny nájemného za užívání těchto stání o 84 %. Protože se mi toto navýšení zdá vysoké, žádám o jeho zdůvodnění, především pak jakou kalkulací dospěli zastupitelé k částce 1000,- Kč měsíčně vč. DPH za jedno garážové stání.
  Stejně tak žádám o sdělení, jak se projevilo navyšování cen za užívání ostatních prostorů sportovní haly v Podolí u všech dalších nájemců.
  Za odpověď děkuji.
  Havránek


 • 30. 5. 2017 8:23
  Roman Vlasák
  Re: Nájemné za užívání prostor ve sportovní h

  Dobrý den pane Havránku,
  ceník pronájmů ve sportovní hale ( garážová stání a sportovní část haly ) byl projednáván na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 25.4.2017. Vycházelo se z několika podnětů:
  - hala je dotována obcí - nevydělává
  - ceny sportovních prostor v hale se od otevření v roce 2007 nezměnily
  - poslední změna cen v garážích proběhla v roce 2013 – o DPH.
  Zastupitelstvo rozhodovalo na základě zjištění cen okolních parkovacích stání a analýzy obsazenosti sportovišť. Z analýzy vyplynula nutnost zdražení sportovišť minimálně o 25%, aby při současném obsazení došlo k vyrovnanému hospodaření.
  Bylo tedy rozhodnuto o navýšení nájemních cen sportovišť od nové sportovní sezóny - 1.9.2017 a u parkovacích stání pod halou od 1.6.2017.


 • 15. 5. 2017 15:49
  Kukleta
  skácení stromu

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat ohledně možnosti skácení borovice vedle garáže č. 50 za obecním úřadem. Jelikož se jedná o suchý strom a padající jehličí a pryskyřice znečištuje jak střechu tak prostraství před garáží.

  Děkuji předem za odověď

  S pozdravem Kukleta


 • 15. 5. 2017 18:19
  Roman Vlasák
  Re: skácení stromu

  Dobrý den,
  děkuji za podnět.
  Byl jsem na místě. Borovice suchá není a kvete.
  Je možné, že máte na mysli jinou. Prosím o upřesnění, případně schůzku na místě.

  S pozdravem
  Vlasák


 • 8. 5. 2017 9:18
  Barbora Podloucká
  Přechod u školky

  Dobrý den,
  chtěla bych poprosit všechny Podoláky i občany okolních obcí, kteří by snad mohli číst toto forum, aby věnovali pozornost přechodu pro chodce u školky a opravdu dávali přednost chodcům. Zvláště ráno když jdu se synem do školky opravdu zastaví až několikáté auto, ostatní projedou bez povšimnutí.
  S tím souvisí můj dotaz či prosba - bylo by možné přechod znovu přetřít a pruhy zvýraznit? Zvláště ze strany směrem od kostela a za slunečného počasí není přechod téměř vidět. Nový nátěr by snad pomohl, stejně jako cedule pozor děti a případně ještě jedna značka přechodu pro chodce umístěná o pár desítek metrů dále. Plánuje obec nějaká další opatření?
  Děkuji
  Barbora Podloucká


 • 9. 5. 2017 12:14
  Roman Vlasák
  Re: Přechod u školky

  Dobrý den paní Podloucká,

  obnovení přechodu a celého vodorovného značení na průtahu obcí připomínkujeme od zimy u majitele komunikace. Máme potvrzeno provedení prací, bohužel to spadá do plánovaných akcí, které SUS bere popořadě a značit začínají v současné době v Bílovicích.
  Dále ověřuji legislativní možnost výroby vodorovných značení v obytných zónách ( 20km/h ) a značení pozor přechod právě u MŠ. Podle policie se bohužel často jedná o zbytečné zdvojení dopravních značek a ne vždy je povolí.

  S pozdravem

  Roman Vlasák


 • 20. 5. 2017 18:29
  Barbora Podloucká
  Re: Přechod u školky

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď.

  Pěkný víkend
  Barbora Podloucká


 • 29. 4. 2017 17:34
  Zdena Párová
  Dotace dešťovka

  Dobrý den, ráda bych vznesla dotaz, zda je šance pro občany Podolí získat dotace z nového projektu dotacedestovka.cz. Přiznání dotace je totiž podmíněno také stavem různých nařízení týkajících se šetření s pitnou vodou v obci v minulých letech. Přiznám se, že nevím, zda k tomu v obci docházelo či nikoliv. Potvrzení k žádosti občanů o dotaci ohledně těchto skutečností má totiž vydat samotná obec. Jedná se například o omezení používání pitné vody od roku 2014, zajištění náhradního zásobování pitnou vodou atd. Více na webových stránkách projektu.

  Velice děkuji za odpověď a přeji příjemný den!


 • 4. 5. 2017 8:49
  Roman Vlasák
  Re: Dotace dešťovka

  Dobrý den paní Párová,

  s tímto projektem zatím nejsme seznámeni, ovšem v případě zájmu občanů, budeme na OÚ jako vždy k dispozici a pomůžeme Vám.

  S pozdravem

  Roman Vlasák


 • 24. 4. 2017 11:08
  Eva Vrbová
  Odhlučnění dálnice

  Dobrý den,
  bydlíme již druhým rokem spokojeně v obci Podolí, ovšem až na hluk z dálnice. Některé dny, kdy fouká vítr naším směrem, máme pocit, že nám jezdí auta hned za domem...a to na dálnici od domu ani nevidíme. Neumím si představit, jak jsou na tom lidé, kteří bydlí např. v ulici u sportovní haly.
  Chci se tedy zeptat, zda se plánuje odhlučnění úseku dálnice kolem Podolí a případně v jakém termínu?
  Děkuji předem za odpověď.


 • 25. 4. 2017 11:48
  Roman Vlasák
  Re: Odhlučnění dálnice

  Dobrý den paní Vrbová,

  práce probíhající na dálnici v posledních třech letech, probíhají právě za účelem výměny povrchu dálnice za nový tišší.

  děkujeme za Váš dotaz.

  Roman Vlasák


 • 26. 4. 2017 10:49
  Eva Vrbová
  Re: Odhlučnění dálnice

  Dobrý den,
  velmi Vám děkuji za odpověď.
  Ještě mám doplňující otázku, zda součástí odhlučnění bude kromě výměny povrchu i protihluková stěna, tak jak je to u většiny obcí v blízkosti dálnic?
  Ještě jednou děkuji za odpověď.
  E. Vrbová


 • 26. 4. 2017 16:55
  Roman Vlasák
  Re: Odhlučnění dálnice

  Dobrý den,

  protihluková stěna byla také v jednání. Bohužel se má budovat až při rozšiřování dálnice na šest pruhů, které se může konat i v horizontu desíti let.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 5. 5. 2017 22:30
  Mrázek Stanislav
  Re: Odhlučnění dálnice

  Paní Vrbová,
  po přečtení reakce nějakého anonyma X na Váš příspěvek musím poznamenat, že jako rodilý Podolák - a myslím, že i drtivá většina ostatních Podoláků - musím text jeho poslední věty o "...uvolnění místa někomu z místních..." označit jako nebetyčnou hloupost.
  Jinak se divím, že anonymní příspěvek nebyl okamžitě odstraněn !


 • 6. 4. 2017 18:24
  Stanislav Mrázek
  Reakce k "Svastika"

  1. Děkuji Romanu Vlasákovi za jeho přístup k podnětu občana. Druhý den byla tato svastika odstraněna.
  2. Není pravdou, že hákový kříž na boudě existoval v době, kdy existoval starý tenisový kurt. To potvrdí každý tehdejší člen TKP-TO. Objevila se až mnohem později a byla jedním z témat zasedání komise starosty pro vztah s veřejností a bezpečnost. Mohou potvrdit členové komise.
  3. Tenisový oddíl má svého předsedu. Jakékoliv žádosti na mne jako čestného člena TO jsou - jak bych to hezky řekl - úsměvné.


 • 7. 4. 2017 9:48
  Vítězslav Eliáš
  Re: Reakce k "Svastika"

  Dobrý den pane Mrázku.
  Je mi líto, že pomoc občana své obci přes její žádost vidíte jako úsměvnou.

  Mějte se hezky.
  Vítězslav Eliáš


 • 7. 4. 2017 19:57
  Ivo Sedláček
  Re: Reakce k "Svastika"

  Dobrý den,

  děkuji Standovi za jeho iniciativu i obci za rychlou reakci.
  Na nejbližší pracovní schůzce zastupitelstva se dohodneme, jak s tímto aktuálně nevyužitým majetkem smysluplně naložit.

  Přeji pěkný večer
  Ivo Sedláček
  Předseda TO


 • 3. 4. 2017 19:38
  Stanislav Mrázek
  Svastika

  Vážení zastupitelé,
  už několik let probíhají oslavy výročí osvobození obce Rudou armádou s pozadím hákového kříže (jako symbolu nacizmu) na plechové boudě v prostoru parkoviště sportovního areálu. A blíží se další výročí. Je odstranění táto svastiky nad síly odpovědných osob OÚ ? Nebo se snad čeká na pomoc některého z pozvaných rodáků či vedle Knihovny Květy Legátové budeme mít Boudu Adolfa ... ?


 • 4. 4. 2017 15:55
  Roman Vlasák
  Re: Svastika

  Ahoj Stando,
  za OÚ děkuji za upozornění na tuto malbu. Odstraníme ji.

  Roman Vlasák


 • 5. 4. 2017 12:06
  Vítězslav Eliáš
  Re: Svastika

  Dobrý den pane Mrázku.
  Ano, možná bych čekal pomoc jednoho z pozvaných rodáků, člena tenisového oddílu, jemuž plechová bouda vždycky patřila a dodnes nebyla předána ani obci ani nikomu. Pokud si pamatuji, hákový kříž tam je již z doby, kdy existovaly staré tenisové kurty. Tak bych já osobně opravdu očekával pomoc toho uvědomělého rodáka, tenisty, že místo neustálého poukazování, vezme při svých vycházkách hadr a ředidlo a obrázek prostě umyje...
  Za tento čin bych mu býval rád veřejně poděkoval.
  Přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 6. 4. 2017 8:15
  Vítězslav Eliáš
  Re: Svastika

  Vážený pane Mrázku.
  Při odstraňování hákového kříže z boudy tenisového oddílu jsme nahlédli dovnitř přes odemčené dveře. Zjistili jsme, že v boudě jsou uloženy tenisové sítě, kartáče na antuku, koš na lovení míčků z potoka, tenisové rakety, nástěnka a další vybavení tenisového oddílu.
  Využívám tedy Vaší iniciativy a žádám Vás, jako člena Tenisového oddílu Podolí, o zajištění uzamčení boudy (majetku TO) proti neoprávněnému vniknutí a užívání, dále zajištění její údržby a nezávadného vzhledu. Pokud boudu již TO nechce dále využívat, obec je připravena ji vyklizenou a vyčištěnou převzít.

  Děkuji za Vaši iniciativu a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 1. 4. 2017 13:45
  Blažek David
  Workout

  Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat jestli je možné zřídit nějaké hřiště na workout popřípadě posilovnu, myslím že z mladší generace nejsem jediný, kdo by něco takového uvítal.
  Předem děkuji za odpověď.


 • 4. 4. 2017 11:09
  Roman Vlasák
  Re: Workout

  Dobrý den pane Blažku,

  děkuji Vám za dotaz. Workoutové hřiště bylo již debatováno a uvažovalo se o prostoru ve sportovního areálu, nicméně v tuto chvíli je toto otázkou financí a dotací.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 23. 3. 2017 14:48
  Zdeňka Párová
  Čištění komunikací

  Dobrý den, dne 21. 3. mělo proběhnout v obci čištění komunikací. Z tohoto důvodu jsme provedli i odmetení parkovacích zálivů. Zdá se však, že komunikace vyčištěna nakonec nebyla. Vše je v původním stavu. Došlo tedy k odložení termínu? Děkuji za případné informace!


 • 24. 3. 2017 11:49
  Roman Vlasák
  Re: Čištění komunikací

  Dobrý den paní Párová,
  na začátku chci Vám a všem ostatním poděkovat za pomoc při úklidu obce.
  Objednali jsme čištění všech ulic v obci.
  Dodavatel, správa a údržba silnic - SÚS, který má ve správě hlavní tah obcí a tedy jej čistí pro nás zdarma, nám letos vždy sám dodá termín kdy přijedou a potom se neukážou. Po urgencích se dozvídáme o jejich změně plánů činností, či o poruše vozidla. Nejdříve nám vyšli vstříc, tím, že zametali ručně průtah obcí, včera konečně dorazil čistící vůz, který měl dnes celý den zametat zbytek obce, ale má opět poruchu. Pokud se jim podaří poruchu odstranit, přijedou v pondělí.
  Jsme samozřejmě v kontaktu i s Brněnskými komunikacemi - Bkom, ale u nich bychom museli platit navíc úklid průtahu obci, který spadá pod SÚS. Před uzavřením dohody s Bkomem alespoň na místní komunikace, se SÚS ozvala, že druhý den ( 21.3. ) přijedou čistit - nepřijeli... :o(
  Tolik k letošním zmatkům s čištěním komunikací.
  S přáním pěkného víkendu
  Roman Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2
FOTBAL
3
FOTBAL
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
DOMÁCÍ FOTBLOVÝ VÍKEND
17
DOMÁCÍ FOTBLOVÝ VÍKEND
18 19 20 21 22 23
FOTBAL
24
FOTBAL
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

18. 10. Lukáš

Zítra: Michaela

KALENDÁŘ AKCÍ

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1635

Návštěvnost stránek

814537