Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 20. 3. 2016 8:07
  Stanislav Mrázek
  Doplněk ke kruháku

  "Náš" kruhový objezd u Bedřichovic je na příjezdových cestách označen značkou "Dej přednost v jízdě", a vozidlo jedoucí po kruhovém objezdu má tedy přednost před vozidly, které na objezd vjíždí. Přesto - i na základě zkušenosti, kdy mě na objezdu donutilo zastavit vozidlo rychle jedoucí od Pindulky a v minulém týdnu zase vjel kamion jedoucí od Brna až do středového ostrůvku - bych chtěl upozornit na dodržování opatrnosti při jízdě po tomto, zatím nedokončeném kruhovém objezdu.


 • 19. 3. 2016 20:04
  Stanislav Mrázek
  Jak je to u Bedřichovic?

  Od nového roku platí nová pravidla v dávání přednosti na kruhových objezdech, málokdo o tom ale ví. Nenápadná změna v zákoně totiž zásadně mění to, co platilo doposud. Na kruháku, kde není přednost v jízdě upravena dopravní značkou, platí přednost zprava.
  Doposud platilo, že auta jedoucí po kruhovém objezdu měla vždy přednost před těmi, která na objezd teprve vjížděla. Jiná situace ani nastat nemohla, každý kruhový objezd totiž musel být povinně označen dvojicí značek umístěných na jednom sloupku, a to příkazovou značkou 'Kruhový objezd' a současně značkou upravující přednost 'Dej přednost v jízdě' nebo 'Stůj, dej přednost v jízdě'.

  Nová vyhláška ale umožňuje, aby byl rondel označen jen značkou 'Kruhový objezd', která pouze přikazuje jet po křižovatce (objezdu) ve směru šipek, ale nedává řidičům jedoucím po kruháku přednost před ostatními auty. Tu zaručuje teprve kombinace se značkou upravující přednost, která ale od letoška není povinná.

  Co z toho vyplývá?
  Pokud bude kruhový objezd označen pouze značkou 'Kruhový objezd', musí dát řidiči jedoucí po kruháku přednost v jízdě vozidlům přijíždějícím zprava, tedy těm, která na objezd teprve vjíždí. Takových objezdů je sice v Česku minimum, vzniká ale množství nových, které nemají povinnost upravovat přednost v jízdě značkami.

  Kruhový objezd - značka
  Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com Pokud je u objezdu pouze značka 'Kruhový objezd' , musíte dát přednost zprava, tedy autům vjíždějícím na objezd. Pokud je 'Kruhový objezd' doplněn značkou upravující přednost , máte přednost před auty, které vjíždějí na kruhový objezd


 • 15. 2. 2016 21:51
  Martin Vetrovsky
  Ztraceny telefon

  Dobry vecer, dnes 15.2.2016 cca mezi 19:30-20:00 jsem cestou od fotbaloveho hriste smerem ke kostelu a pak na Kolonku ztratil telefon..:Samsung SIV mini s cernym krytem S-View. Pokud nekdo telefon nasel, prosim o kontakt na cislo 777979932.
  Mnohokrat dekuji za pomoc


 • 4. 2. 2016 20:43
  milan
  krojovany ples

  dobry den,,chci se zeptat jestli na plese bude pouze zajisteno piti a troska chlebicku jak minule,ci bude neco k snedku ono pri tancovani a dlouhem veceru vetsinou vyhladne,,takovy gulasek s chlebem ci rizecky by neskodily nebo neco jineho.diky za odpoved
  milan


 • 5. 2. 2016 11:33
  Miroslav Pražák
  Re: krojovany ples

  Dobrý den,

  minule bylo na plese připravených 50 porcí řízků s bramborovým salátem a cca 20 porcí uzených žeber. Prodali se slovy TŘI porce jídla kvůli kterým se to opravdu dělat nedá. Takže letos se budete muset spokojit s tím chlebíčkem. I tak věřím, že se Vám bude na plese líbit.


 • 30. 1. 2016 17:50
  Vítězslav Eliáš
  ZASE VANDALISMUS

  Milí Podoláci,
  tato zpráva není z těch, které bych chtěl sdělovat.
  Včera, v pátek 29. ledna asi v 19:30 hodin někdo poničil nové zastávkové přístřešky u okružní křižovatky Podolí Bedřichovice. Pomaloval černou syntetickou barvou dřevěné i prosklené stěny v neuvěřitelně velkém rozsahu. Zatím nevíme, zda bude možno tento nátěr odstranit, či bude nutné stěny vyměnit.
  Pachatel byl viděn při devastaci přístřešku autobusové zastávky směrem do Podolí - postava v černé bundě či mikině z kapucí. Po svém "hrdinském" činu odešel směrem do Podolí. Přivolaní strážníci policie bohužel popisovanou osobu už nikde neobjevili.
  Pokud někdo z Vás popisovanou postavu někde zahlédl, nechť to neprodleně oznámí na služebnu policie Šlapanice nebo na linku 158. Je velmi pravděpodobné, že měl oděv, boty či ruce potřísněné černou barvou.

  Je smutné, že se někdo k takovému vandalskému chování sníží a důvody, které ho k tomu vedou jsou neprosto nepochopitelné.
  Každý ze zastávkových přístřešků stál více jak 100 tisíc korun a vydržely nové a hezké jen měsíc!!

  Za pomoc děkuji předem.
  Vítězslav Eliáš


 • 13. 1. 2016 17:56
  Martina Kilíková
  Globus

  Dobrý den,
  2.6.2015 jste odpovídali na dotaz, zda se bude stavět OC Globus že je vše ve fázi příprav žádosti o územní rozhodnutí. Chtěla jsem se zeptat, zdali to někam postoupilo a jestli se můžeme v budoucnu těšit na Globus či nikoliv. Děkuji předem za odpověď


 • 13. 1. 2016 19:53
  Vítězslav Eliáš
  Re: Globus

  Dobrý den,
  v příštích dnech plánuji schůzku s developerem záměru obchodního centra v katastru obce Podolí. Jakmile budeme mít aktuální informace, zveřejníme je.
  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 4. 2. 2016 12:40
  František Ptáček
  Re: Globus

  Dobrý den pane starosto, 13.1. jste psal, že v příštích dnech plánujete schůzku s developerem ohledně stavby Globusu. Chci se zeptat, zda již máte nějaké bližší informace. Děkuji, Ptáček


 • 5. 2. 2016 16:26
  Vítězslav Eliáš
  Re: Globus

  Dobrý den.
  Schůzka se zatím neuskutečnila, z důvodu dovolených.

  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 30. 12. 2015 15:30
  Radovan Zubek
  Ekodům

  Dobrý den, ze zápisu jednání zastupitelstva jsem vyrozuměl, že budova Ekodomu v horní části Uliček má být využívána jako "ubytovací zařízení". Mohu, pane starosto, požádat o objasnění konkrétního účelu využití této nemovitosti, je-li Vám to známo, pokud tímto účelem nemá být běžné bydlení ? Paní majitelka píše, že účel minulému zastupitestvu objasňovala.

  Děkuji a přeji všem spoluobčanům klidný a spokojený rok 2016 !

  Radovan Zubek


 • 4. 1. 2016 10:25
  Vítězslav Eliáš
  Re: Ekodům

  Dobrý den pane Zubku,
  majitelka, paní Holíková, prezentovala svůj záměr v nabídce na odkup Ekodomu v roce 2013 v rámci výběrového řízení na prodej této nemovitosti.
  Nedokončenou stavbu Ekodomu má záměr dokončit jako ubytovací zařízení - penzion - s cenově přijatelným ubytováním a kapacitou 18 - 20 lůžek v první etapě. Následně má v úmyslu kapacitu zdvojnásobit. Realizací tohoto záměru chce vykrýt nedostatek dostupných ubytovacích kapacit jak pro obchodní cestující a zaměstnance brněnské aglomerace, tak pro návštěvníky této oblasti i sportovců využívajících sportoviště v obci.

  Pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 12. 2015 19:49
  Radim Kuba
  Živý Betlém

  Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kdo se zúčastnili přípravy a provedení představení Živý Betlém. Opravdu, bylo to moc pěkné, hlavně ten nápad s trubkou na věži kostela.
  Děkuji moc.
  Radim Kuba


 • 25. 12. 2015 10:15
  Helena Vrzalová
  Re: Živý Betlém

  Dobrý den,
  těší nás vaše pochvala Doufáme, že se vystoupení líbilo i ostatním.
  Chtěli bychom požádat o toleranci ke slámovému betlému. Je to snaha o zkrášlení obce v době Vánoc.Věříme, že betlém "přežije" :-)
  Za všechny co se podíleli
  Helena Vrzalová mladší


 • 5. 1. 2016 21:26
  Stanislav Mrázek
  Re: Živý Betlém

  Radime, ta trubka na věži to nebyl nápad. To beru jako obnovení podolské tradice. Za mého mládí se to ale troubilo na Štědrý den v hodně pozdních hodinách, kolem půlnoci. Před tím chodili tři muzikanti po Podolí a vyhrávali vánoční písně. Jeden z nich byl můj děda Jakub Otych, výborný muzikant, který pak vždy z věže tuto skladbu troubil na křídlovku. Nádherně se to rozléhalo po ztichlé většinou zasněžené obci, bylo to mnohem působivější než nyni, stáli jsme před domem a zbožně naslouchali. ... Ale i tak jsem byl velmi příjemně překvapen, připomnělo mi to mládí a bývalé Podolí...


 • 14. 12. 2015 20:22
  Jaroslav Kyncl
  Sbírka Kuchyňa

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, kdo rozhodl a odsouhlasil tuto "charitativní" činnost ? Jelikož se mi částka nezdá malá, myslíte si, že dělat dobré skutky z peněz nás všech si nezaslouží širší diskuzi, ne-li přímo referendum ? Myslíte si, že obec těchto 27.000,- nepotřebuje na jiné investice (chodníky, dětská hřiště, splácení dluhů... ) ? Vzdyť jde o peníze nás všech. Kdo chce udělat dobrý skutek ze svého vlastního rodinného rozpočtu, nechť tak sám provede dle vlastního rozhodnutí. Děkuji za odpověď.


 • 15. 12. 2015 17:39
  Vítězslav Eliáš
  Re: Sbírka Kuchyňa

  Dobrý den pane Kyncle.

  Obec Kuchyňa na Slovensku je již mnoho desítek let partnerskou obcí obce Podolí. První partnerské kontakty se datují do dob mého dětství, kdy například byly organizována fotbalová utkání mládeže i dospělých a jiné akce. V letošním roce se účastnili Kuchyňáci koncem léta výročí Sboru dobrovolných hasičů v Podolí a uplynulou neděli i jejich výroční schůze.

  Obec se dozvěděla o této tragédii na základě komunikace mezi podolskými a kuchyňskými hasiči a informace si ověřila na úrovni starostů.

  Příspěvek obce a jeho výše byl schválen zastupitelstvem na posledním zasedání a věřte či nevěřte až na základě široké diskuse mezi členy zastupitelstva a šesti přítomnými občany. Do této široké diskuse jste se mohl zapojit i Vy, pokud byste byl na zasedání přítomen.
  Partnerství je, mimo jiné, také o pomoci a zastupitelstvo má za to, že dobří partneři si pomáhají.
  Pokud jde o sbírku mezi občany, je to čistě dobrovolná věc každého. Obecní úřad jen nabízí zprostředkování přeshraničního platebního styku.
  Kdo nechce přispívat nemusí!

  Na závěr si dovolím malou neprofesionalitu a předem se za ni omlouvám.
  Pane Kyncle,
  upřímně řečeno, Váš příspěvek mne poněkud šokoval. Dle mého osobního názoru jste jím "střelil kozla". A referendum? Jedno jsme tu již měli. Že bychom vyhlásili také referendum třeba na opravu dětského hřiště? Každý Podolák nemá malé děti a přece "Jsou to peníze nás všech!"

  Pěkný večer
  Vítězslav Eliáš


 • 16. 12. 2015 20:47
  Jaroslav Kyncl
  Re: Sbírka Kuchyňa

  Nepřesvědčil jste mě, pane starosto. Zastávám názor, že pokud chce někdo dát finanční dar, měl by tak činit z peněz z vlastní kapsy, nikoliv z peněz obecního rozpočtu. A určitě, každý občan obce pozná rozdíl mezi investici do obce a milodarem. A prosím, už žádné neprofesionality.
  Hezký večer.


 • 12. 12. 2015 13:48
  Radek Hůrka
  Kalendář Roketnice 2016

  Ve schránkách jsme našli všichni nový kalendář na příští rok. Za což děkuji. Těší mě, že mám nyní zevrubnou představu o kulturních akcích, které budou v roce 2016.
  Zaráží mě ale, že v Podolí budou příští rok pouze 3 - Pouť, Hody a Kácení máje. Zatímco ostatních 8 okolních obcí zřejmě žije bohatým kulturním životem.
  Je opravdu takový problém získat od našich spolků informace co plánují?
  Možná se mýlím, ale čekal bych aktivní přístup zejména kulturní komise, která by měla zastřešit a případně koordinovat termíny všech akcí v Podolí.
  Sešla se vůbec během letošního roku k tomu, aby projednala termíny se spolky?
  Jak je možné, že jinde např. Velatice, Sivice, Pozořice atp. mají plán akcí až do prosince 2016?
  Budeme s tím do budoucna něco dělat? Nebo pošleme do dalšího kalendáře 2017 poměrnou část fotek - což je 6 ks a je to?


 • 14. 12. 2015 16:52
  Gabriela Marciánová
  Re: Kalendář Roketnice 2016

  Dobrý den pane Hůrko,
  kulturní komise se sešla tento rok několikrát i s přizváním zástupců spolků. Nejednou jsme řešili kulturní akce, které jak obec tak spolky pořádají. Pakliže byste kalendář studoval zevrubně, jak píšete ve svém příspěvku, zjistil byste, že Podolí má uvedeno v kalendáři 7 akcí, nikoli 3. Po komunikaci se spolky i se Základní školou jsme se během let shodli na tom, že v kalendáři budeme uveřejňovat jen největší akce, na které se dá očekávat, že přijdou i přespolní. Některé spolky navíc neznají v srpnu, kdy se termíny do kalendáře zasílají, přesné termíny svých akcí. Již se stalo, že jsme uveřejnili termín, který se změnil a lidé pak byli spíše dezinformováni než informováni. Nemálo akcí se plánuje až během roku, takže do kalendáře opravdu dát nejdou.
  G. Marciánová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

15. 5. Žofie

Zítra: Přemysl

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1514

Návštěvnost stránek

772667