Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 5. 11. 2013 9:32
  Ivo Sedláček
  RE: CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý den pane starosto,
  je zcela zřejmé, že jakékoliv napojení na krajskou komunikaci musí být projednáno s DOSS a být vypracovaná projektová dokumentace. To nikdo nezpochybňuje. Je k tomu však potřeba vyvinout nějaké úsilí. Ptáte se mě na řešení? Dobře. Připravte rekonstrukci v etapách tak, aby na sebe práce navazovali (nemusí to být nutně jen případ napojení cyklostezky).
  Tedy PD na napojení bude korespondovat s budoucí rekonstrukcí. To, že to lze realizovat jako samostatný stavební objekt je snadno pochopitelné. Stejně jako na rekonstrukci nebudete mít pravděpodobně jedno stavební povolení (neznám přesný rozsah rekonstrukce), lze i toto vyčlenit.
  Mimochodem, máte ve svých řadách odborníka, který uvádí, že má 30 let praxe v managementu a praxi ve stavebních investicích. Chápu, že už to není jako za gen. Václavíka, ale možná Vám poradí.


 • 5. 11. 2013 10:20
  Mario Hnilica
  Contrasts

  Já sem taky váhal jestli vůbec to má smysl se vyjádřit k vašim příspěvků. Ale když člen zastupitelstva začne sdělovat kde a kdo a s jakým účelem se setkávají svobodní občané…

  Mimochodem, pan Málek, vás můžu ujistit, že moje žena a já jsme nikdy nebyli u paní Aurové na soukromém večírku.

  V normální společnosti se občan nesleduje. Myslel jsem, že takový praktiky tady přestali před 23 letma.

  Takže teď, pokud někdo má výhrady vůči tomuto projektu tak je demagog a šiří lživé informace, a člen zastupitelstva se začne zajímat s kým se setkáváte? To jen prokazuje můj dřívější bod, že kdy se někdo dovoluje vyjádřit o vašem projektu negativně, tak je démonizován. Já sem se neuchýlil k útoku ad hominem nebo k psaní anonymní příspěvek. Taky bych chtěl upozornit , že já jen reaguju na informaci co , vy presentujete.

  Pane Eliáši, děkuji, že jste mne obohatil moji českou slovní zásobu. „ Nabíledni“ je zajímavé slovo.

  I když mate tu schopnost se dívat do moje mysli tak mužů říct že jsem trochu zmatený s těch dotaci. Již bylo uvedeno, že se chystáte získat dotaci na téměř 10 milionů Kč. Předpokládal jsem, že ta dotace je pro MŠ projekt, včetně rekonstrukce ulice. Nebo je celých 10 milionů určeno jen pro 2 modulární učebny ? Co budete dělat se zbývajícími miliony? Pošlete je zpět do grantové agentury? Ale to všechno asi je „nabíledni“.

  Je pravda, že jsem kritizoval, kolik MŠ bude stát. A když sem se vás zeptal, proč je to tak drahé tak sté noblesně odpověděl, že postavit záchody podle hygienických norem je velmi drahé a náročné. Vité co? V USA 80 tich letech vláda taky kupovala $ 100 kladiva a toaletní sedačky. Když se lidí ptali proč tak draho tak taky dostávali stejní odpovědi jako nyní v Č.R.

  Už se nebudu obtěžovat ptat jak míníte financovat rekonstrukci půlku dědiny.

  Vy asi nerozumíte že i když by všechno bylo zaplaceno dotaci tak ty dotace jsou fundovaní našimi daňovými penízky.

  Mimochodem, pokud by jste se obtěžovali mluvit s lidmi, kteří skutečně žijí na ulici, Rybnik, tak by vám řekli, že ulice je v pořádku, a co je potřeba rekonstruovat je chodník a nějak ukončit cyklostezku.

  Moje tchyně spadla a zlomila si ruku a záda na volné dlaždice na tomto chodníku. Minuly týden jsem viděl ,jak další starší dáma pádla na tomto chodníku. Pomohl jsem jí, nic nemela zlomeného, jen ošklivý krvavý šrám na ruce. Nechtěla sanitku.
  Fakt je , že jste byli zvoleni před víc než třemi lety a nemůžete spravit chodník který je už dlouho v haváriím stavu a o kterém byli jste mnohokrát upozorněni. V US to by bylo řečeno jako “negligence“ – nedbalost - a soud by vás vzýval, abyste se co nejrychleji odstranili nebezpečí. K tomu by přidělil peníze k lidem, co spadli na vašim nebezpečným chodníku. (Ty peníze co soud by přidělil by nebily jen symbolické jako tady.)

  Vezměte na vědomí, že lidé si stěžují na stav chodníku, ne na stav silnici.

  Já oceňuji, že mohu svobodně vyjádřit svůj názor na těchto stránkách. Vzhledem k historii této země, je to krok vpřed. Bohužel některé věci stále chybí v této zemi. Například: pro projekt této velikosti a rozsahu, který bude mít vliv na mnoho lidí, než se vůbec začínalo se mělo svolat “town meeting,“ kde se prodiskutuje rozsah a financování projektu. Alternativy by byly plné probrány před očima všech občanů, finance vyjasněny, atd. A konečně by občané mely volit v referendum na podobu projektu a jak nebo jestli s tím vůbec pokračovat.

  Nakonec si myslím, že jste špatně pochopily naše záměry v této věci. Že máme výhrady neznamená že, jak psal pan Třiska, nejsme vaši přátelé. Mý jsme jen vyjadřovaly naše názory, protože žijeme na miste kde se projekt má uskutečnit. Nikdo se nás neptal, jestli tento projekt chceme nebo ne. Pan starosta ani p. Málek nežijí na Rybniku, a nebudou bydlet v blízkosti stavby, která bude za pár let použita k do ví jakému účelu, ale s velkou pravděpodobnosti bude ovlivňovat cenu naše nemovitostí.

  Pan Vlach, který podle vás, zadržuje věci, je ten, který je nejvíce ovlivněn vaším projektem Tento muž žije v blízkosti jednoho dalšího zastupitelského projektu, sběrny dvůr, který byl umístěn předchozím zastupitelstvy vedle jeho pozemku. (Mohl bych se odvážil poukázat na to, že současná rada má několik členů, které zbyly z předchozích rad.) Zajímalo by mě, co by sté vy dělali, kdybyste byli na jeho místě.

  Protože pocházím z jiné kultury tak neváhám veřejně vyjádřit své názory. Podle vašich odpovědí vidím, že na to ještě opravdu nejste zvyklí.

  Škoda že Podoli nemá víc občanu, co nevyrostli v svobodny společnosti. Vy by jste dostávali mnohem četnější a ostřejší otázky a kritiku a to od mnoho víc lidí než se současné vyjadřuje.

  Enjoy it while it lasts.


 • 5. 11. 2013 10:23
  Ivo Sedláček
  RE: Cena pozemků Nad Výhonem III [Vítězslav

  Vážený pane starosto,

  sice jste se do mě pěkně opřel v duchu, že nemám zájem a pak do toho šťourám, ale na můj dotaz, proč jsou ve výběrovce diskriminační podmínky jste mi de facto odpověděli, že jste to tak schválili a odvedli jste skvělou práci. Na to, že můžou být lepší nabídky než od Podoláků mi bylo odpovězeno, že raději Podoláky (nevím, asi genetické inženýrství).
  Nicméně stále žádám o zveřejnětní jednoduché tabulky (online - složka dokumentů tu je) s jednoduchými údaji:

  - kolik pozemků celkem vzniklo + výměry
  - kolik bylo na předkupní právo
  - jaké nabídky šly na jednotlivé pozemky
  - jaká byla vítězná (proč)

  Opravdu nechci pochopit, proč jste zvolili tu skoro nejméně transparentní formu prodeje nemovitosti (obálková metoda).

  Z doslechu: RK prodávala 3 pozemky za cenu 2.650,-Kč a byla o to docela tahanice. Koupil od nich jeden známý, který neunesl postup vašeho výběrového řízení.
  Je to pravda? Máte tyto informace?

  Příklad: pokud prodáte pozemek o výměře 700m2 za 2 tis Kč/m2, inkasujete 1,4 mil Kč. Pokud jej prodáte za 2500Kč/m2, tak inkasujete o 350 tis Kč více. To je třeba nové dětské hřiště. Kolik vlastně bylo těch pozemků? Počítal někdo, o kolik potenciálně přijdeme při tomto způsobu prodeje (bez patřičné propagace, diskriminační podmínky, obálková metoda)?

  Pozn. možná se vám nebude líbit způsob mého dotazu, ale chtěl jsem vám nahrát na odpovědí typu: "odpověděli jsme s noblesou", "čeština je krásná", "myšlenky - smyšlenky", "dezinterpretace", "posun slov", "demagogie", apod. Jsou kořením našeho jazyka, prosím pokračujte.
  Nicméně třeba ohledné mého dotazu by stačilo předložit fakta (dodat pravdivou tabulku a odkaz na ní).


 • 5. 11. 2013 11:12
  Ivo Sedláček
  RE: CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd [Vítězslav Eliá

  Pane starosto,
  můžete prosím zveřejnit dokumentaci k rekonstrukci Rybníčku také na těchto stránkách? Pochybuji, že to někdo bude studovat na obchodu paní Žitné. Následně třeba všem poslat přes ipos zprávu, dokumentace je (tam a tam)? Myslím, že se to dotýká všech. Děkuji. Ivo Sedláček


 • 6. 11. 2013 12:06
  Miloš Vránek
  Hon na čarodějnice

  Tři kabrňáci se plácají po zádech, který že to té Hnilicové víc vytmavil. Pánové vězte, že žádný. Lež zůstane lží byť by byla servírovaná sebenoblesněji.
  Pokud nevíte o čem mluvím, tak si vezměte Váš volební plátek „Chytrá a odvážná“ řešení, kde píšete „lidem kolem pana Vránka jde především o to, aby ovládli všechna podolská sportoviště!“
  Byla a je to samozřejmě velice sprostá a podlá lež. Nejen, že jsme nic nezprivatizovali, ale v průběhu Vašeho volebního období jsme sportovní areál (v majetku obce) výrazně zhodnotili.
  Když jsem na tuto lež (ještě před volbami) pana Třísku upozornil, řekl doslova: „ Pane Vránku to je součást volebního politického boje, na to si budete muset zvyknout.“ Pane Třísko, na něco takového, si já nikdy nezvyknu. Vy jako divadelní dramaturg můžete používat sebevzletnější obraty, ale to prosím na divadle. Divadlo nám v Podolí nehrajte.

  A tak pánové, pokud by forma Vašeho vyjadřování byla sebenoblesnější, obsah je nulový a proto se jedná z mého pohledu pouze o „kecy“ toto slovo používám záměrně. Před časem se pan Tříska obul do paní Krejčové, aby se za použití tohoto slova omluvila. Je zajímavé, že inteligent, ale zřejmě informovaný, který se neumí ani podepsat, toto slovo používá. Dokonce mu pan starosta pravděpodobně taky s noblesou přizvukuje.

  Že by jste Vážení zastupitelé používali dvojí metr?
  Jeden pro kmány a druhý pro pány?

  Miloš Vránek


 • 6. 11. 2013 13:01
  Ludvík Trnka
  Dopravní řešení Rybník, Náves

  Díky za poslaní "až domů" je to příjemné. V návrhu je pár úžasných věcí - spousty přechodů, zelených ostrůvků, LÁVKA PŘES ŘÍČKU - ta je naprosto skvělá a parkovací místa podélného stání. Ale tuším i pár nedostatků, nemožnost otáčení autobusu (resp. jak je na to myšleno?), přesun chodníku mezi školou a křižovatkou ze zeleného pásu blíže k vozovce - vypadá to sice fajn a je to standardní, ale současné řešení je lepší (pominu-li zasahující zeleň a příliš úzký chodník). A to je asi vše, jinak to vypadá pěkně (a draze :-)


 • 6. 11. 2013 16:02
  Vítězslav Eliáš
  Re: Contrasts

  Dobrý den, pane Hnilico,
  já jsem rád za tuhle Vaši větu: …“ Pan starosta ani p. Málek nežijí na Rybniku, a nebudou bydlet v blízkosti stavby, která bude za pár let použita k do ví jakému účelu, ale s velkou pravděpodobnosti bude ovlivňovat cenu naše nemovitostí.“ Pravý důvod vašeho boje se školkou je tedy znám, jsou to peníze a soukromý ekonomický prospěch a tím můžeme diskusi ukončit. Vyjadřovat se k ostatním částem pokládám za zbytečné, názor si každý čtenář udělá sám. Snad jen že hlavním důvodem rekonstrukce ulice Rybník je samozřejmě výstavba pohodlných chodníků po celé délce té ulice je obecně známý fakt opakovaně publikovaný ne jen námi, ale i předešlými zastupitelstvy. My se pouze snažíme vytěžit z té rekonstrukce co nejvíce pro vzhled obce a její funkce.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 6. 11. 2013 16:07
  Vítězslav Eliáš
  RE: Cena pozemků Nad Výhonem III

  Vážený pane Sedláčku ,
  veškerá Vámi požadovaná dokumentace je součástí Usnesení č. 5/8/2013 ze dne 3.9.2013 a najdete ji jako v zápisu ze Zastupitelstva zde: http://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=3461807 . Publikování údajů v tomto rozsahu pokládáme za dostatečné, vše ostatní, na co poukazujete, je pěna dní. Nezabýváme se tím, co povídala jedna paní a při vyvracení Vašich výtek bych se jen opakoval. Pokud jde o prezentaci studie ulice Rybník na stránkách obce, s tou prezentací jsme samozřejmě počítali a dnes je již realitou.
  Hezký den Vítězslav Eliáš


 • 6. 11. 2013 20:19
  Věra Bočková
  Studie dopravního řešení ulice Rybník a Návsi

  Se studií Návsi a ulice Rybník bych byla spokojena, jen nevím, proč je plánovaný chodník ukončen u parcely 110.U dalších dvou parcel č. 112 a č. 116 vyznačen není. Děkuji za vysvětlení.
  Věra Bočková


 • 6. 11. 2013 20:24
  Milan Tříska
  Hon na čarodějnice [Miloš Vránek]

  Dobrý den, pane Vránku, divadelního dramaturga nedělám od roku 1990. Pokud jde o volební boj, koukám, již započal. Možná bychom ho ale neměli vést na obecních stránkách. Vámi uváděná věta takto samozřejmě nezazněla a pokud jste ji tak slyšel, mrzí mě to. Pokud jde o sportoviště, naprosto s Vámi souhlasím. Je skvělé, že se i Vaší zásluhou rozvíjejí, a práve tak je skvělé, že ve spolupráci se Zastupitelstvem se podařilo narovnat propletenec majetkových vztahů. Jak tahle situace ale souvisí se stavbou nové školky nebo řešením dopravní situace na Rybníku vůbec netuším. K tématu Hon na čarodějnice paní Hnilicové jsem se já osobně nevyjadřoval. Replikoval jsem pouze zjevnou demagogii pana Hnilici pod předmětem- 2 Classrooms / 2 školní třídy- překlad mt/. Pokud jde o mě, velmi, opravdu velmi si vážím jak Vás jako významného sponzora podolských sportovišť, tak všech ostatních, kteří se o jejich údržbu a rozvoj starají. V té souvislosti mi ani nevadí Vaše občasné emotivní a zpravidla nepřesné vývody uváděné zde na těchto stránkách.Hezký den


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884430