Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 26. 3. 2018 20:08
  Regina Onderková
  Ničení soukromého majetku

  Prosím rodiče dětí z Kolonky ( Kalábovo) aby upozornili své potomky, že jsme si nechali nainstalovat kameru a tedy případné vandaly, kteří nám ničí plot v uličce veřejně ohlásíme.


 • 26. 3. 2018 19:00
  Jana Valehrachová
  Kabelová televize

  Dobrý den, chci se zeptat, proč kabelová televize přestala vysílat pořad Události v regionech z Brna a vysílá tento pořad z Prahy? Společnost VIVO na tento dotaz neodpovídá. Děkuji.


 • 28. 3. 2018 13:09
  Roman Vlasák
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den paní Valehrachová, společnost VIVO nám k Vašemu dotazu sdělila, že dle zákona musí vysílat pořady s podporou teletextu, kde jsou uvedeny titulky pro neslyšící. Brněnské Události v regionech tuto podmínku nesplňují, proto společnost VIVO musela přejít na vysílání celorepublikové.

  Vlasák


 • 4. 5. 2018 19:09
  Jan Valehrach
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den, pane Vlasáku,
  v dané problematice jsem požádal o vyjádření Českou televizi, neboť Vaše vyjádření, resp. vyjádření spol. VIVO vyznívá tak, že dané pořady nejsou opatřeny skrytými titulky a je nutné je nahradit pořady s titulky v teletextu.
  Dle vyjádření České televize: "Zákon č. 231/2001 Sb. (https://www.rrtv.cz/cz/static/cim-se-ridime/stavajici-pravni-predpisy/pdf/231-2001.pdf) uvádí povinnost opatřit určité procento vysílaných pořadů skrytými nebo otevřenými titulky pro sluchově postižené, ale nepředepisuje způsob jejich technické realizace. S ukončením vysílání DVB-T bude ukončeno vysílání i teletextových titulků."
  O povinnosti vysílat titulky v teletextu není v daném zákoně zmínka. Dále dle ČT se "od vysílání skrytých titulků prostřednictvím teletextu postupně ustupuje a nahrazují se skrytými titulky DVB, viz http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/kde-naladit-programy-ct/. U programů v SD jsou skryté titulky teletextové a u programů v HD jsou skryté titulky DVB. Platí to i pro regionální programy. Je třeba, aby to vzaly kabelové televize na vědomí a opatřily i naše regionální programy odpovídajícím typem titulků."

  Prosím tedy, aby nám spol. VIVO zajistila příslušné regionální zpravodajství odpovídající našemu regionu. Vysíláním pořadů z jiného regionu by nám v minulosti neumožnilo shlédnout například reportáž "3 minuty z ..." Podolí (vysílanou v rámci pořadu Týden v regionech).


 • 10. 5. 2018 9:39
  Roman Vlasák
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den, pane Valehrachu,
  děkuji za objasnění celé záležitosti. Tímto Vás informuji, že společnost VIVO je samostatný subjekt, který nepodléhá obci Podolí. V případě, že jste shledal nesrovnalosti v dodržování zákona, ohledně programové nabídky, obraťte se prosím na příslušné orgány, které toto řeší.
  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 5. 2. 2018 17:00
  Jana a Karel Pytelovi
  cesta kolem Říčky

  Dobrý den.
  Přidáváme se ke komentáři p. Burešové o zničené cestě okolo Říčky k Zukalovu mlýnu a dodáváme, že se to netýká jen této cesty. Koňmi rozdupaná je i pěšina okolo nového stromořadí k myslivecké chatě (zatím naštěstí jen její polovina) a celá šířka pokračování cesty kolem myslivecké chaty k Červenému kříži. Je škoda nechat takto zničit cesty, které jsou hojně využívány pěšími i cyklisty. Řešením by snad mohlo být, aby jezdci využívali jen část šířky cesty a jezdil jednotlivě za sebou. Jana a Karel Pytelovi


 • 5. 2. 2018 14:20
  Burešová Svatava
  cesta kolem Říčky k Zukalovu mlýnu

  Dobrý den, celé roky jsme rádi využívali polní cestu kolem Říčky k Zukalovu mlýnu jako procházkovou trasu, na kolo nebo na městský autobus do Mariánského údolí. V loňské roce si část pozemku ohradila "chovatelka " koní a pořádá jízdy na koních. Celá cesta je zničená od koní, aut a dopravy sena na pozemek. Prosím , co je možné udělat proto, aby po cestě mohli opět chodit lidé, jezdit kola a neničili ji koně a auta. Burešová


 • 8. 2. 2018 8:58
  Vítězslav Eliáš
  Re: cesta kolem Říčky k Zukalovu mlýnu

  Dobrý den vážení přispěvatelé,
  děkujeme za Vaše podněty ke zničeným cestám pohybem koní, které dostáváme z vícero stran. S chovatelkou koní hledáme řešení zatím domluvou. V případě, že to nebude fungovat, budeme hledat jiné prostředky.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 16. 1. 2018 17:09
  Zdeňka Párová
  Výsledky voleb

  Dobrý den, kde, prosím, najdu na stránkách výsledky prvního kola prezidentských voleb v naší obci? Děkuji za informace!


 • 17. 1. 2018 13:30
  Fišer
  Re: Výsledky voleb


  Dobrý den, výsledky jsem našel zde:


  https://volby.idnes.cz/prezidentske-volby-2018.aspx?t=4&k=vysledky-prvni-kolo&o=CZ064&o2=583634&o3=CZ0643&obec=podoli


 • 17. 1. 2018 17:01
  Roman Vlasák
  Re: Výsledky voleb

  Dobrý den,

  děkujeme za dotaz. Výsledky jsou vyvěšeny na úřední desce u OÚ a na internetu to hledáme na stejném odkazu jako pan Fišer. Pro jistotu jsem do aktualit vložil i opis výsledků ze statistického úřadu.

  S přáním pěkného zbytku dne
  Roman Vlasák


 • 17. 1. 2018 22:26
  Zdeňka Párová
  Re: Výsledky voleb

  Děkuji za všechny odpovědi ohledně výsledků voleb! Dnes jsem je obdržela od obce e-mailem a jsou již také v aktualitách. Perfektní!


 • 16. 1. 2018 9:33
  Pokorný Lubomír
  Nesvítící uliční osvětlení

  Díky za info.
  Je hezké vědět, že se někdo stará. Hned je mi lépe po těle. :))
  Pokorný.
  776153233


 • 15. 1. 2018 17:18
  Pokorný Lubomír
  Nesvítící uliční osvětlení

  Dobrý den,
  v ulici Na rybníku nesvítí už delší dobu osvětlení u č.p. 238. Dá se s tím něco udělat? Já osobně si rožnu osvětlení u domu, ale co ti, co denně ráno a večer chodí po neosvětleném chodníku. Je to na zabití.
  Děkuji za info.
  Pokorný.
  776153233


 • 16. 1. 2018 8:52
  Roman Vlasák
  Re: Nesvítící uliční osvětlení

  Dobrý den, pane Pokorný,

  děkuji za nahlášení poruchy. Víme o tom. Bohužel obec byla nucena v prosinci najít jiného dodavatele na opravy veřejného osvětlení, což se nám podařilo.
  Dodavatel nám včera oznámil, že tento týden začnou s opravou všech poruch osvětlení a odstrojí vánoční strom.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 9. 1. 2018 11:43
  Nataša Kotvová Vítková
  kočička

  Dobrý den,včera kolem třetí hodiny se mi ztratila kočička mourovatá,ještě malinká. Naposledy byla s družinkou u bývalého velkostatku,(JZD). Děkuji. Nat. Kotvová Vítková-keramika-Podolí 234


 • 4. 1. 2018 20:39
  Tomas
  Planovana vystavba a uzemni plan

  Dobry den pane starosto, chci se zeptat zda-li je v budoucnu planovana nejaka vystavba za novostavbami od Kalaba (Kolonka) na parcele mezi poslednimi ctryrmi domy kde konci vystavba a silnici co vede ke staremu JZD ? Momentalne je tam pruh louky avsak neni mi znamo komu patri a zda-li je to budouci stavebni prostor nebo ne. Dekuji predem za reakci. T.


 • 15. 1. 2018 9:20
  Vítězslav Eliáš
  Re: Planovana vystavba a uzemni plan

  Dobrý den pane Tomasi.
  Ne, na louce mezi domy Nové Kolonky a silnicí k Agropod se výstavba neplánuje. V územním plánu, který je také zveřejněn na těchto obecních stránkách je tato plocha vymezena jako krajinná zeleň.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 19. 12. 2017 12:01
  Stanislav Mrázek
  Doplněk k přechodu

  Moje připomínka k označení přechodu je už bezpředmětná. Vycházela z původní informace. Současné označení je vzorné.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

17. 9. Naděžda

Zítra: Kryštof

KALENDÁŘ AKCÍ

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1623

Návštěvnost stránek

806232