Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 25. 5. 2016 19:30
  Karel Habala
  Globus

  Dobrý den,
  pečlivě sleduji alespoň sporadické zprávy o stavbě OC Globus. 5.2.2016 jsem našel informaci, že plánovaná schůzka s developerem se neuskutečnila z důvodu dovolených. Žádám o informaci zda se jednání někam posunulo.
  Děkuji.


 • 15. 6. 2016 9:09
  Vítězslav Eliáš
  Re: Globus

  Dobrý den pane Habalo,
  schůzka developera s vlastníky pozemků se uskutečnila na konci dubna.
  Aktuální stav je takový, že město Brno podmínilo dopravní napojení této naší lokality změnou územního plánu města Brna, což je proces v rozsahu čítajícím několik let.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 25. 6. 2016 8:53
  Habala
  Re: Globus

  Globus má stát na katastrálním území Podolí. Co s tím má společného území Brna?


 • 26. 6. 2016 21:28
  Vítězslav Eliáš
  Re: Globus

  Dobrý večer.
  Bohužel má a hodně. Územní plán Podolí se jen jednovětnou poznámkou zmiňoval o tom, že tato podnikatelská lokalita bude dopravně napojena na ulici Holzovu. Územní plán města Brna však nic takového neřeší.
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 5. 2016 20:18
  Jaroslav Strachoň
  Kruhový objezd kontra Pindulka

  Dne 7.4 2016 jsem zde vznesl dotaz na odbočování k osadě Pindulka po obnově vodorovného značení. Byl jsem zde informován o zřízení příslušných značek s tím, že se doposud jedná o staveniště.
  Toto označení ( Projíždíte stavbou ) však již bylo odstraněno, takže stavba je asi zkolaudována a slíbené svislé označení nikde. Naopak jsem si všimnul, že v rozporu se zveřejněným projektem je svislá značka "2 přímé jízdní pruhy" umístněna na hranici u odbočení na Pindulku. Může se někdo z obce tedy vyjádřit k tomu jak zajíždět od Brna na Pindulku? Jedná se o křižovatku nebo odbočen í na účelovou komunikaci? Děkuji. Strachoň


 • 24. 5. 2016 9:17
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kruhový objezd kontra Pindulka

  Dobrý den pane Strachoni,
  V minulých dnech bylo zahájeno přejímací řízení stavby okružní křižovatky, kolaudace bude do konce září. Provoz na křižovatce je povolen na základě předčasného užívání stavby. Přestože byly odstraněny značky „Projíždíte stavbou“ jedná se až do kolaudace stále o stavbu.
  V době přejímacího řízení budou dokončeny drobné nedodělky, mezi nimiž je i svislé dopravní značení upravující odbočení na Pindulku. Jedná se odbočení na místní komunikaci, které bude organizováno takto:
  Odbočení od kruháče přes dvojitou plnou čáru bude upraveno svislou značkou „Přikázaný směr jízdy rovně“ doplněnou dodatkovou tabulkou „Mimo SUS a obyvatel osady“. Při výjezdu z Pindulky bude usazena svislá DZ „Přikázaný směr jízdy doprava“. To znamená, že při potřebě jízdy směr na Vyškov, musí řidič vyjet doprava, objet kruháč a pokračovat dál na Vyškov. Takto je organizace výjezdu a vjezdu na Pindulku je schválena DI PČR a stanovena silničním správním úřadem.
  Schéma naleznete na stránkách obce na odkaze:
  http://www.podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=cs&oid=3725483

  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 12. 5. 2016 9:01
  Miroslav Pražák
  "Organizace" dopravy během pouti

  Včera cestou z práce jsem se stal svědkem velmi zarážející události. Na silnici ke hřbitovu u plynové stanice, přímo v zákazu zastavení stála AUTOBUS a několik osobních aut rádobysportovců kteří jsou líní udělat na hřiště o dva kroky navíc. Zbytkem svých aut slušně zablokovali celé další okolí křižovatky. Policejní hídka, kterou zcela jistě platíme jen důležitě projela okolo bez jakékoliv snahy toto řešit. Proč se tedy to značení instaluje? Proč se platí dohled policie? Proč si mám já tisknout nějaké povolení když ty zákazy stejně nikdo nerespektuje a nikoho to nezajímá?


 • 7. 5. 2016 17:49
  Pavel Šimek
  Hluk z dálnice

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli dochází k nějakému posunu ve věci řešení hluku z dopravy z dálnice? Jestli to chápu správně, tak určitým východiskem měla být oprava povrchu, ten je ale snad opraven jen v jednom směru a na stránkách ŘSD nic o plánované opravě velkého rozsahu v druhém směru není, jen dílčí akce „oprava CB vozovky Podolí“. Nebo nabídlo ŘSD jiné řešení? K otázce mě vede neustálá konfrontace s hlukem, který bohužel neutichá ani v noci a jehož existenci v té části roku, kdy člověk tráví více času venku, podstatně více pocítíme. Předem Vám děkuji za odpověď.


 • 13. 5. 2016 9:59
  Roman Vlasák
  Re: Hluk z dálnice

  Dobrý den pane Šimku,
  oprava povrchu na druhé polovině dálnice byla plánována na tento rok. Prověříme to a pokud se něco změnilo budeme Vás informovat.
  Vlasák


 • 16. 5. 2016 11:46
  Vítězslav Eliáš
  Re: Hluk z dálnice

  Dobrý den pane Šimku.
  Aby se neopakovala nekoordinovaná situace oprav a staveb ŘSD a SÚS JMK z loňského roku, obě instituce nyní pečlivě připravované akce koordinují a připravují společný kalendář oprav a staveb. V návaznosti na to byla oprava druhé strany povrchu dálnice D1směrem od Rohlenky k Podolskému mostu zařazena do plánu na rok 2017.

  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 4. 5. 2016 11:58
  Stanislav Mrázek
  Písek

  Prosím o objasnění - podél části nově vybudovaného chodníku u dětského hřiště u haly, kde bude (asi dnes?)rozmístěna hlína z přilehlých tří hromad, pracovníci obce naházeli celkem dost písku, který pravděpodobně zaháží hlínou? Myslím, že by se tento písek dál využít hospodárněji. Děkuji za odpověď.


 • 4. 5. 2016 12:39
  Roman Vlasák
  Re: Písek

  Ahoj Stando, stejně jako ty jsme zvažovali možnosti. Za nápady spoluobčanů jsme rádi, protože víc očí víc vidí a ne vždy každého napadne to nejlepší. Vše jsme teď vyřešili po telefonu. Děkuji. Vlasák


 • 21. 4. 2016 12:06
  Kukleta
  stavba chodníku k obecnímu úřadu

  Děkuji Vám za odpověď chci se ještě doptat v jakém časovém horizontu se začne s výstavbou tohoto chodníku je to v plánu ještě letos?


 • 21. 4. 2016 14:39
  Vítězslav Eliáš
  Re: stavba chodníku k obecnímu úřadu

  Pane Kukleto,
  zastupitelstvo obce bude rozhodovat na základě realizační výdajů naplánovaných akcí a volných finančních prostředků. Je možné, že se bude dělat ještě letos nebo rok příští.
  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 20. 4. 2016 15:14
  Kukleta
  stavba chodníku k obecnímu úřadu

  Dobrý den pane starosto,
  chtěl bych se zeptat ohledně budování chodníku který by vedl od mého domu čp. 366 a končil by u domu Pane Kose. V jaké fázi se tento projekt nachází a co budete dělat se stromy které rostou před hospodou. Budete je nějak kácet nebo upravovat jejich výšku? Děkuji předem za odpověď
  S pozdravem Kukleta T.


 • 21. 4. 2016 8:47
  Vítězslav Eliáš
  Re: stavba chodníku k obecnímu úřadu

  Dobrý den pane Kukleto.
  Na chodník je dokončena projektová dokumentace a aktuálně je v procesu odsouhlasení Dopravním inspektorátem PČR. Po jeho vydání, bude zahájen proces územního řízení.
  Úprava zeleně je plánována tak, že některé jehličnany budou odstraněny a budou vysazeny nové dřeviny v zeleném pásu.

  Pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 8. 4. 2016 20:20
  Fišer
  Pouť Podolí

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy bude letos tradiční Podolská pouť. Děkuji Fišer


 • 9. 4. 2016 19:50
  Vítězslav Eliáš
  Re: Pouť Podolí

  Letošní Podolská pouť je 15. května.

  Pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 6. 4. 2016 21:22
  Jaroslav Strachoň
  Kruhový objezd

  Dnes došlo k vodorovnému značení vozovky a kruhového objezdu. Od kruháče směrem na Žuráň je dvojitá plná čára. Takže odbočení na Pindulku po ukončení stavby bude problém. Již nyní na mě při odbočování občas zatroubí nějaký "rychlíkář". Kdyř to tím pádem není křižovatka ( odbočka na Pindulku a k OSS) tak jak se bude jezdit?


 • 7. 4. 2016 9:05
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kruhový objezd

  Dobrý den pane Strachoni.
  Ano, včera bylo obnoveno vodorovné dopravní značení na stavbě okružní křižovatky a směrem na Žuráň zůstává dvojitá plná čára. Odbočení na Pindulku bude ošetřeno svislou dopravní značkou povolující odbočení vozidlům SUS a obyvatel osady. Schválená dokumentace dopravního značení byla zveřejněna na úřední desce obce Podolí. Nyní j najdete v archivu úřední deska na odkaze
  http://www.podoliubrna.cz/index.php?id=537&action=detail&nid=4624&lid=cs&oid=1239131

  Pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 26. 3. 2016 8:52
  Vladimír Zavřel
  Glóbus

  Průměr obchodní plochy na 1000 obyvatel je v Česku 500 m2/obyvatele, ve velkých městech západní Evropy údajně stejně http://www.novinky.cz/.../323616-cesko-je-v-obchodnich... a v Brně dosahuje hodnoty 2000 m2/obyvatele. Chápu motivaci Podolí (daně), chápu motivaci Slatiny (obchvat) a doufám, že se podělí o výnosy s okolními obcemi. Pane starosto, opravdu vám ty daně stojí za to, aby se zastavěla další pole?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

15. 5. Žofie

Zítra: Přemysl

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1514

Návštěvnost stránek

772667