Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 24. 10. 2015 18:52
  Hnilicová
  Poděkování

  Vážení občané Podolí,

  Děkujeme Vám za Vaši účast v pátečním referendu.
  Děkujeme Vám , že jste svými hlasy dali najevo, že máte rádi Podolí a „kasíno“ s automaty na našem území nechcete.
  Děkujeme Vám, že Vám záleží na tom, aby Podolí bylo vnímáno okolními obcemi jako dobrý soused.
  Pevně věříme, že nyní pan starosta jeho tým splní slib veřejně daný a na nejbližším veřejném zasedání bude přijata „Vyhláška o nulové toleranci hazardu“. Právě „Vyhláška o nulové toleranci hazardu“ je zárukou, že Podolí bude od hazardu chráněno.
  Vyhláška je již vypracovaná, schválená ministerstvem vnitra. P. Ing. R. Hůrka již „Vyhlášku“ zastupitelům předložil, je tedy připravena k projednání a odhlasování .

  Za Občany Podolí proti hazardu
  Michaela Hnilicová


 • 24. 10. 2015 0:54
  Vítězslav Eliáš
  Výsledek referenda

  Vážení a milí Podoláci,

  ze srdce Vám děkuji za vysokou, celostátní statistice vymykající se, účast v místním referendu k otázce kasina v průmyslové zóně v Podolí.
  Referenda se zúčastnilo celkem 752 oprávněných osob, pro odpověď ANO hlasovalo 235 hlasujících, pro odpověď NE hlasovalo 509 hlasujících.
  Gratuluji občanům Podolí, že si dokázali jednoznačně vybrat. Názor je jasný a budeme jej respektovat.

  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 24. 10. 2015 22:42
  Stanislav Mrázek
  Re: Výsledek referenda

  "...že si dokázali jednoznačně vybrat" -

  Pane starosto, tato Vaše vstřícná slova vůči Vašim oponentům jistě zaslouží uznání a doufám, že to i oni patřičně ocení. Nepatřím mezi ty, kterým gratulujete, protože patřím mezi tu snad třetinu voličů, kteří se nedokázali jednoznačně rozhodnout a referenda se nezúčastnili. Nejsem příznivec hazardu, ale rozumím i odůvodněným snahám těch, kteří kasino povolit chtěli. Jednoznačný předpokládaný výsledek referenda mě nepřekvapil, ale znamená pro mne jen poznatek, že na každé dva odpůrce kasina připadá jeden podolský občan, který by proti povolení kasina nebyl...
  Se zahrnutím voličů, kteří se referenda nezúčastnili to jistě nebyl "jednoznačný výběr".
  Toto referendum pro mne představuje především jisté další selhání činnosti zastupitelů obce. Dalším poznatkem je, že jednotlivá občanská sdružení reprezentovaná zastupiteli nejsou jednotná. Absolutorium zaslouží pouze zástupce ČSL, strany, kterou považuji za vítěze tohoto referenda.
  Vzhledem k mediální a jiné masáži občanů doufám, že už konečně bude zastupitelstvo obce pracovat tak, aby další referendum bylo v nedohlednu.


 • 23. 10. 2015 12:04
  Malíková
  kotě

  Dobrý den,v pátek po 17h budu již doma,zavolejte kdy by jste se přišla podívat
  tel: 606614702
  DĚKUJI Malíková


 • 22. 10. 2015 21:19
  Kašíková Věra
  kotě

  Dobrý den, paní Malíková Koťátko je pravděpodobně od paní Vítkové Kotvové Nataši z keramiky zde v Podolí. Zítra by se na něj přišla podívat....


 • 22. 10. 2015 18:40
  ing. Radek Hůrka
  Vyjádření pana Jana Bartoška

  Za KDU - ČSL předávám oficiální vyjádření místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pana Jana Bartoška.

  Autoři letáku Za Podolí u Brna zneužili jeho jména a jeho vyjadřování k problematice hazardu.

  Kompletní informaci najdete na http://www.podoliubrna.blogspot.cz/2015/10/vyjadreni-mistopredsedy-kdu-csl-pana.html


 • 23. 10. 2015 10:00
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyjádření pana Jana Bartoška

  Vážený pane Hůrko,

  Pan Bartoška budu kontaktovat a osobně se mu omluvím. Jedná se ovšem o doslovný přepis, citaci autentických výroků, publikovaných na stránkách KDU ČSL v on-line chatu. Na tento chat nás upozornilo vaše podolské KDU- ČSL na vašich facebook stránkách dne 29.9. Odkaz na něj jsme převzali z vašich KDU ČSK Podolí facebook stránek dne 12.10. Jde tedy o autentické názory Vašeho místopředsedy, které jsem si navíc osobně vyposlechl na jednání v pátek 16.10.2015 v Jihlavě. Naše chyba v letáku je nepochybně v tom, že byl výrok uveden v nesprávné rubrice a dále sice s uvedením autora, ale ne místa, odkud citujeme. Výrok sám je ale autentický. Použili jsme jej v souvislosti s tím, že naše jednání je ve shodě se současným vývojem diskuse k této otázce v ČR. Absolutní zákazy nic neřeší.

  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 23. 10. 2015 11:26
  Mario Hnilica
  Re: Vyjádření pana Jana Bartoška

  Nevím proč by někdo byl překvapen že pan starosta a jeho team používá věci, co jsou vytrženi s kontextů. Viz diskuse s 4. 10. 2015

  Tady je co jsem já vyrozuměl s pořadu, co pan starosta vřele doporučoval:

  Mario Hnilica
  Re: Pozvánka na prohlídku kasina

  Tak jsem si vzal 54 minut svého života a podíval jsem se na ten pořad.( http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/2.10.2015/ ) co doporučil p. starosta
  Hlavni body:
  • Máme nejvíc automatu v Evropě!
  • Ministerstvo chce omezit ty nežádoucí aspekty hazardu, jako rozvraceni rodiny a sebevraždy
  • Ministerstvo chce vybrat víc daně z hazardu
  • Je silná lobby co podporuje hazard
  • Je silná presumpce politické korupce minule, i současně co zabraňuje efektivní zákony vůči hazardu
  • Příjem z daněni hazardu - 8 miliard Kč. Vydej na léčeni závislých - 16 miliard Kč
  • Závislost přibývá. 100000 občanu minulý rok závislí na automatech, problém s hazardem mělo 440000 občanu
  • Monitorovací systém ještě neexistuje, I když bude existovat tak bude snadno obelstít
  • Internet hazard je problém
  • Ilegální přístroje, kvizomati budou potíraný policie, finanční správa
  • Ministerstvo vadí reklama na hazard
  • Evropská unie musí posvětit nový zákon o hazardu
  • Obce nesou náklady a problémy hazardu
  • Všichni platí léčeni závislostí na hazard

  A tady je co pan starosta vytáhl s toho poradu:

  Vítězslav Eliáš
  Re: Pozvánka na prohlídku kasina
  Vážený pane Hnilico,

  ve stejném pořadu je také uvedeno toto:
  47. min:
  „Vymýtit hazard je fakticky nemožné, my o to ani neusilujeme, my chceme hazard podstatně více koncentrovat do méně celků, které budou podstatně lépe kontrolovatelné. Jestli se nám to podaří, tak vymahatelnost odvodové činnosti bude podstatně lepší.“
  50.min:
  „Jestliže uděláme skutečnou šokovou terapii směřující k faktické prohibici, tak samozřejmě ta poptávka po ilegálu bude extrémní.“

  Cherry picking? Yep, :-) Marketing používá každou příležitost aby propagovala ten výrobek co potřebuje prodat.

  Mimochodem: Smál jsem se když jsem četl leták ANO. "Mlčící většinu" - silent majority - použivatel byl President Nixon.

  S Wikipedie: Nixon's use of the phrase was part of his strategy to divide Americans and to polarize them into two groups.[23] He used "divide and conquer" tactics to win his political battles, and in 1971 he directed Agnew to speak about "positive polarization" of the electorate.[24][25] The "silent majority" shared Nixon's anxieties and fears that normalcy was being eroded by changes in society.[17][26] The other group was composed of intellectuals, cosmopolitans, professionals and liberals, those willing to "live and let live."[17] Both groups saw themselves as the higher patriots.[17] Nixon's polarization survives today in American politics.[17] According to Republican pollster Frank Luntz, "silent majority" is but one of many labels which have been applied to the same group of voters. According to him, past labels used by the media include "silent majority" in the 1960s, "forgotten middle class" in the 1970s, "angry white males" in the 1980s, "soccer moms" in the 1990s, and "NASCAR dads" in the 2000s.[27]
  Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Silent_majority


 • 22. 10. 2015 18:10
  K.Güntherová
  areál Agropodu

  Vážený pane starosto, dozvěděla jsem se, že v areálu Agropodu má být zřízena ubytovna, chtěla bych se zeptat co je na tom pravdy? Nechci dělat paniku, ale jak se říká "na každém šprochu, pravdy trochu". V návaznosti na váš dotazník ( s otázkou co byste chtěli v areálu Agropodu ), se nedivte, že se o to zajímám. Děkuji za odpověď.


 • 22. 10. 2015 18:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: areál Agropodu

  Dobrý večer paní Güntherová,
  bohužel Vám nemohu odpovědět. Tuto informaci slyším od Vás poprvé. V anketě ke zpracování Plánu rozvoje obce Podolí byla tato otázka položena ve vztahu k využití areálu v dlouhodobém horizontu.

  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 22. 10. 2015 9:23
  Ludvík Trnka
  Jdu k referendu

  Jsem voličem strany Za Podolí u Brna a zatím nejsem nijak rozhodnutý jim hlas nedat opět. Vážím si veškeré dobrovolné práce stran sportovců a dalších. Sám mám jistě přes tisíc hodin dobrovolných nezaplacených skutečně odpracovaných hodin, stejně jako spousty další lidí kolem. Byl bych velice rád, kdyby do projektů, v nichž jsem činný, někdo přilil nějaké slušné peníze. ALE ... s kdekým se asi shodnu, že tvrdé drogy (jehly) by měly být ponechány v ilegalitě. Já jsem přesvědčen, že zejména automaty, které jsou v oblasti hazardu považovány za tvrdou drogu, by se měly přesunout do stejné skupiny drog. Tedy drog nepovolených. Je to tedy pouze otázka míry, co jsem ochoten tolerovat a co ne. V žádném případě nejde o otázku politickou a už vůbec ne otázku preferencí či záště k jakýmkoli konkrétním osobám. Děkuji za možnost vyjádření na této stránce.


 • 22. 10. 2015 18:18
  Vítězslav Eliáš
  Re: Jdu k referendu

  Vážený pane Trnko,

  Názorově se v otázce kasina a automatů rozcházíme. Už jen z toho důvodu, že je naprosto nemožné docílit zákazu automatů plošně na celém území. Váš názor na jejich kriminalizaci také nesdílím, ale myslím že už není věc kterou bychom neprobrali. Rozhodně Vám děkuji za voličskou přízeň, vážím si jí. Všem občanům v Podolí přeji zítra pevnou ruku a dobrou volbu .

  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 21. 10. 2015 21:57
  Vlasta Malíková
  Postrádáte někdo kotě?

  Prosím o info,jestli někdo nepostrádá kotě.přidalo se ke mně odpoledne v Podolí u pošty.Jestli někomu chybí je na mé adrese Malíková


 • 21. 10. 2015 21:43
  Marek Žitný
  Kasino NE

  Dobrý den,
  když jsem se před nedávnem dozvěděl, že by na území katastru Podolí mělo vzniknout kasino, tak jsem nevěřil svým uším. Dalším velkým nemilým překvapením bylo, když jsem vypozoroval, že hlavním propagátorem stavby kasina je náš pan starosta. Vždycky jsem si myslel, že starosta je od slova "starat se" a tedy, že starosta se především stará a to z podstaty věci nejdříve o lidi a potom o věci. Ale tady je to naopak. Jediný argument, který je pro kasino jsou peníze bez ohledu na to, odkud ty peníze jsou a co hraní v kasinu a především na herních automatech způsobuje. Na obhajobu stále slyšíme, že je to přece legální. To je pravda, ale cigarety jsou také legální a přesto je snad žádný rozumný rodič nebude strkat svým dětem pod nos. Ano, kasino bude cca 2km od naší obce, ale to jsme tak sobečtí, že ho klidně strčíme pod nos občanům Slatiny, potažmo celého Brna? To je pro mne nepřijatelné. Navíc je naivní si myslet, že všichni občané Podolí včetně našich dětí zůstanou neteční ke kasinu s 80 herními automaty, kolem kterého budou denodenně projíždět. Kolik z nás to vyzkouší - jednou, dvakrát, třikrát, ... Doufám, že téměř nikdo, ale i tak, chystá si obec podpůrný fond pro ožebračené rodiny? Nebo budeme jen říkat: měl jsi odolat, je to tvůj problém? Potom si umyjeme ruce a řekneme: my jsme chtěli jen peníze.
  Milí Podoláci, přeji Vám všem zdravý rozum při hlasování v referendu. Přijďme hlasovat v dostatečném počtu, aby referendum bylo platné a odmítněme kasino. Věřím, že to bude mnohem lepší "investice" pro nás samotné i naše děti než zlaté chodníky.
  Marek Žitný


 • 22. 10. 2015 18:24
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kasino NE

  Vážený pane Žítný,

  Váš text neklade žádnou skutečnou otázku a proto nepatří do této rubriky s názvem Zeptejte se. Jde o osobní vyhlášení s agitačním podtextem. Jediným našim motivem nejsou peníze, ale legálně zdaněný příjem pro obec. To je podstatný rozdíl. Jak s takovým příjmem potom naložíme, je na nás.

  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 21. 10. 2015 20:01
  milan
  misto

  dobry den jsem zmateny kde by melo byt presne KASINO pro me i pro dalsi Podolaky je to podstatny pri rozhodovani pri referendu jinac je pro me zbytecny tam chodit kdyz neznam hlavni fakta.
  Diky za brzkou odpoved


 • 22. 10. 2015 16:42
  Jan Rupp
  Re: misto

  Dobrý den,
  plánované kasino bude stát mimo obec Podolí, avšak v jeho katastru. Konkrétně se jedná o průmyslovou zónu u Slatiny, tedy v blízkosti firem Movianto, ad. Podívejte se na aktuální Zpravodaj, kde najdete mapku průmyslové zóny a názory zastánců i odpůrců. Zdravím Vás
  Jan Rupp


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 3. Miroslav

Zítra: Tomáš

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1443

Návštěvnost stránek

753587