Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 25. 1. 2021 17:08
  Marek Flekač
  Sběrný dvůr vs hřiště

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na plány s prostorem bývalého sběrného dvora. Nešlo by prostor zpřístupnit a vytvořit na něm jednoduché hřiště. Hřiště za sokolovnou je většinu času zavřené a když se potkají řekněme 4 kluci, tak vezmou za vděk raději menším hřištěm než je "umělka", kterou tak nebudou blokovat např nějaké větší skupině. Myslím, že to je vhodný prostor, kde si můžou kluci i holky zahrát floorbal, hokej nebo malou kopanou. Nakreslit pár čar a možná i vyrobit dvě branky asi nebude zase takový problém. Klidně se i zapojím do případné akce Z.

  Podolí přece žije sportem!

  Děkuji
  MF


 • 26. 1. 2021 12:06
  Marek Flekač
  Re: Sběrný dvůr vs hřiště

  dodatek... jak jsem právě zjistil, na umělku je vstup povolen pouze se svolením a to za 500kč na hodinu a pul.
  V tom případě už není v Podolí jediný plácek, kde si muže parta dětí zahrát hokej!


 • 27. 1. 2021 9:30
  Vítězslav Eliáš
  Re: Sběrný dvůr vs hřiště

  Dobrý den pane Flekači.
  Děkujeme za dobrý nápad. V současné době je prostor bývalého sběrného dvora využíván jako hřiště mateřskou školou a jejími dětmi.
  Svoláme schůzku sportovní komise a zástupců MŠ a Váš návrh projednáme. Věřím, že najdeme společné řešení, o kterém budeme veřejnost informovat.

  Přeji hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 25. 1. 2021 16:30
  Vítězslav Eliáš
  Autobusy linky 55

  Vážení pánové.
  I nás tato situace štve, proto jsme v prosinci podali k DPmB oficiální stížnost na nedodržování povolené rychlosti autobusy.
  Komunikace jsou však ze zákona veřejné a zakázat komukoli pohyb po nich není v moci nikoho. Jiní lidé zase museli strpět objízdnou trasu autobusů linky 151 při stavbě na ulici Výhon.

  K obnovení objízdné trasy autobusů linky 55 byly informace uvedeny v aktualitách dne 20.1.2021. Důvody jsou jednak obnovení stavebních prací už teď v lednu a jednak nepříznivý stavební stav povrchu komunikace na ul. Ondráčkova.
  Vedení obce Podolí zadalo v prosinci provedení dopravního průzkumu s týdenním měřením intenzity a rychlostí dopravy obcí. Podrobná zpráva je zveřejněna na webu obce OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > DOPRAVA V OBCI a závěrečné zhodnocení také v obecním Zpravodaji, který najdete v příštích dnech ve svých schránkách. Podrobná zpráva byla také poskytnuta vedení DPmB jako dodatečná příloha k podané stížnosti na rychlost projíždějících autobusů. O vyřízení stížnosti Vás budeme informovat.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 25. 1. 2021 20:29
  Malimánek
  Re: Autobusy linky 55

  Děkuji za popis situace a vysvětlen, byť mé připomínky či námitky nebyly objasněny.
  - asi nejzávažnější vidím tu, že tzv. uváděné stavební práce ve třech lidech stavbu opravdu neposunou vpřed, a proto jsem jako příklad uváděl zkušenost z jiné stavební společnosti, která na podobných akcích nasadí lidi a techniku a dělá cca těch uváděných 10-15 m denně v 30 cm kamenině (v plastu i více)
  pak je opravdu s podivem, proč se někdo "hrne" do znovuotevření stavby, když nemá lidi, nebo je potřebuje jinde
  - otázkou v době C-19 a vyhlášených opatření je dozajista i potřeba kapacit a četnosti dopravy... to nevadí DPmB, že vyhazují peníze oknem... často 1 bus s 1 pasažérem, navíc vždyť i u nich existuje něco jako "výlukový jízdní řád" s možností nastavení omezeného provozu....

  návrh: což takhle zítra v 10 hod. provést namátkovou kontrolu prací na ul. Ondráčkova ze strany představitelů naší obce - rád Vás tam na zadokumentování stavu někoho rád nejen doprovodím, ale i dovezu ... stačí cca 15 min. předem odjezdem zavolat


 • 26. 1. 2021 13:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Autobusy linky 55

  Dobrý den pane Malimánku,
  obec Podolí, ani já jako starosta obce, stavbu na Ondráčkové nerealizujeme, neřídíme ani za ni neodpovídáme. Stejně tomu je u státních opatření proti šíření nemoci covid 19 v souvislosti s vytížeností autobusových linek. Chápu Vás i Vám rozumím. Namátkové kontroly, jak je navrhujete, však jsou prvky občanské kontroly nebo neposlušnosti, ne našeho úřadu.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 24. 1. 2021 7:55
  Krejčí
  Autobusy 55

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na přesné důvody, proč autobusy linky 55 opět jezdí přes Podolí? Dále tedy s tím spojený hluk a vyvrace? Vše je slyšet i ve dvoře a nejvíce v noci!!! Na vše se dá zvyknout, ale co takhle pořádně jednat s DPMB? Když můžete vyjednávat s developerem, proč ne s DPMB? A navíc řidiči autobusů linky 55 jezdí jako prasata, rozhodně nedodržují 50km/hod v obci.
  Děkuji za odpověď a následně vyřešení situace.


 • 22. 1. 2021 11:18
  Malimánek
  DPmB - linka 55

  Vážení,
  ze zdejší diskuze se zcela vytratilo téma dopravní přetíženosti Podolí z důvodu uzavření průjezdu přes Líšeň. Na zastupitelstvu jme si pěkně popovídali, zakývali a ?...… cca v pondělí 18.1.21 jsem zaznamenal ráno jízdu 55, jeden vůz byl krátký, za okamžik doslova letící "kloubák".

  A tak bych se rád zeptal, či jen připomněl:
  - leden jistě nepatří mezi "stavební" měsíce a na výše zmíněném zasedání zastupitelstva nebyl uveden mezi měsíci, kdy by se mělo přes Podolí jezdit
  - návrhy občanů na "alespoň nějaké řešení", např. zpomalení dopravy dopravním značením - bez výsledku
  - a tak se nezbývá než zeptat - jak to a na co v době omezeného vycházení (noc od 21 hod.) v rámci vládních nařízení (C-19) jezdí autobusy jeden za druhým (mimochodem včera v cca 20,05 a jeden poté s 2 pasažéry) a to ještě po 22 hod. v té nejhorší, 3 nápravové verzi - díky plynofikaci autobusů jsou i ty normální přetížené, natož 3N

  - pro zajímavost jsem se dne 21.1.2021 vypravil v 14,30 na staveniště do Líšně. Zajímala mě ta usilovná pracovní činnost, kvůli které je ulice uzavřena. Výsledkem inspekce bylo nelichotivé zjištění, že kolem cesty jsou odstaveny cca 3 bagry a 2 nákladní vozidla. Na prostředku uzavřené silnice byla ještě nastartovaná dodávka, do níž se v cca 14,35 hod nasoukali 3 krásně, do zářivě vyvedených "oranžád" oblečení dokouřivší pracovníci a jali se ujíždět ze stavby jak o život. Zájemcům rád poskytnu i fotodokumentaci.

  poznámka - byl krásný den s teplotou cca 6 st. + a na stavbu svítilo sluníčko, co víc si přát

  - pro ty, kteří mají rádi fakta:
  - cesta K.IV - konečná 55 přímo - 1,7 km, na okolo přes Podolí 8,3 km
  - víte, že saze z obrusu pneumatik (mikročástice) jsou po posledních výzkumech
  považovány za větší nebezpečí pro lidský organizmus, než zplodiny z kouření ?
  - pokládka kameninových kanalizačních trubek o 30 cm s odbočkami a šachtami na hl.
  řadu- 10-15 m denně !!!! (pozn. - tzn. 170 dní na celou trasu - to už jen v roce 2020 by
  museli být za Podolím)

  Domnívám se, že teď mají činovníci obce možnost konat pro obyvatele obce a to tím, že nás nenechají na pospas výsledku šlendriánu a přístupu investora a zhotovitele k budování na ul. Ondráčkova v Líšni. Jsem zcela jistě přesvědčen, že by starostu Líšně a i primátorku Brna zajímalo, jak to vidí obyvatelé naší obce a obyvatelé kolem ul. Ondráčkova a jak se hospodaří a staví za "jejich peníze".

  p.s. z K.IV. se dá v klidu dojít pěšky až na konečnou 55 jak obyvateli, tak SO a NE výletníky. Občané Podolí také konají velice často více či méně dobrovolné "zdravotní procházky" min. 600 a více metrů z Bedřichovické :-)


 • 21. 1. 2021 18:12
  Marek Horák
  Dohoda o výstavbě 95 domů Nad paloukem

  Dobrý den pane starosto,

  také mne překvapil Váš podpis dohody na výstavbu Nad paloukem s limitem 95 domů :-(, zvláště když mnoho otázek není zodpovězeno a nad celým projektem visí řada otazníků. Zajímalo by mne, jak zabráníte průjezdu stovek aut denně obytnou zónou v lokalitě Nad výhonem? Lze předpokládat, že ti, kteří budou směřovat na Líšeň, pojedou nejkratší cestou, tedy přes obytnou zónu....

  Děkuji předem za odpověď a zdravím Horák


 • 25. 1. 2021 16:04
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dohoda o výstavbě 95 domů Nad paloukem

  Dobrý den pane Horáku.
  Chtěl bych Vás ujistit, že parafovanou dohodou vyjednávaní nekončí, ale začíná. Dohoda nastavuje základní rámec jednání a výhod pro obec, výměnou za vstřícný postoj k projektu, jehož tvorby se nyní aktivně zúčastníme a jehož finální podobu respektive studii finální podoby budeme v zastupitelstvu schvalovat. Máme tak situaci, na rozdíl od stávající studie, zcela pod kontrolou.
  Podmínky propojení lokality směrem do Uliček a Nad Výhonem jsou vymezeny v části „Dopravní napojení“ podepsané dohody, cituji:
  „Dopravní napojení k ulici Uličky bude realizováno jako rezervní pouze pro průjezd vozidel integrovaného záchranného systému či v případě havárie nebo rekonstrukce po nezbytně potřebnou dobu, aby nedošlo k zahlcování tohoto území průjezdní dopravou.“

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 9. 2. 2021 9:24
  Petr Božek
  Re: Dohoda o výstavbě 95 domů Nad paloukem

  Dobrý den,

  celkem by mě zajímalo, jak chce obec řešit v budoucnu průjezd ulicí Uličkou, když má tato být součást cyklotrasy , i když ani to není jisté.
  Jediné, co mě v současné době brání ji používat jako trasu na cestu domů je zdravý rozum, protože je to komplikované místo.


 • 20. 1. 2021 17:41
  Libuše Vlachová
  Dohoda

  Pane místostarosto Vlasáku,pane zastupiteli Sýkoro,
  chtěla bych se Vás - signatářů Petice za dodržení regulativů platné územní studie, vycházející ze schváleného územního plánu, zeptat:
  Co vás vedlo k podpisu Dohody , která nerespektuje platnou studii a schválený územní plán.
  Určitě to zajímá nejen mě, ale i dalších 597 podolských občanů, kteří petici podepsali, řada z nich volila i Vás.


 • 25. 1. 2021 14:58
  Roman Vlasák
  Re: Dohoda

  Dobrý den, paní Vlachová, jak psal již pan starosta, vyjádření zastupitelů k parafované dohodě najdete ve zpravodaji, který v příštích dnech najdete ve svých schránkách.
  S pozdravem

  Roman Vlasák


 • 20. 1. 2021 14:14
  Štursa
  Nad Paloukemce

  Pane starosto, dovolte mi vám připomenout, že slovo "zastupitel" je odvozeno od slova "zastupovat" a tedy vy i celé zastupitelstvo, pokud stojí před tak závažnou otázkou, jako je stavba další stovky domů v Podolí, byste se měli zajímat primárně o to, jaký názor na toto mají občané které ZASTUPUJETE! Vy zastupujete občany Podolí, nikoliv developera!
  Proto bych doporučil, stejně jako u kasína, které by ovlivnilo chod v obci mnohem méně, abyste pozastavil jakoukoliv činnost co se týče této vystavby a na termín nejbližších voleb vyhlásil referendum o tomto záměru!


 • 17. 1. 2021 19:00
  Zdeňka Auerová
  Výstavba Nad Paloukem

  Vážení zastupitelé obce Podolí,
  - ÚP z r. 2006 - průvodní zpráva str.14 - říká, že v lokalitě Nad Paloukem by mělo m.j. být postaveno 65 RD
  - platná Územní studie této lokality z r. 2012 - průvodní zpráva - str.5 - říká, že v této lokalitě by mělo být postaveno, m.j. 48 RD s počtem účelových jednotek 1 a 0,5 / RD.
  - dne 25/10/2020 byla zastupitelům obce předána petice celkem 600 občanů Podolí / ve všech případech plnoletých občanů starších 18- ti let - tedy voličů; ve všech případech s trvalým bydlištěm v Podolí /, kteří žádají, aby výše uvedené platné dokumenty obce byly , co do rozsahu výstavby, respektovány a dodrženy
  - na poslední veřejné schůzi zastupitelů ve 12/2020, jsem se ptala jestli budou zastupitelé k petici občanů přihlížet. Bylo mi sděleno, že je to tak velký vzorek obyvatelstva obce , že jistě ano
  - dle stránek obce bylo v r. 2018 z celkem 1453 obyvatel obce 1121 voličů, novější číslo jsem nenašla, tzn., že petici podepsalo více než 50 % voličů obce.

  Překvapilo mne, že i přes tato fakta mohl vzniknout a být částí zastupitelů i podepsán "materiál " ze dne 14.1.2021, který píše o 90-95 RD / bez uvedení počtu b.j. / i když s realizací v delším období.
  Už vůbec nechápu proč se vlastně dělá a odsouhlasuje Územní plán obcí , když vlastně stačí jen aby developer měl peníze...
  Přece je naopak povinností devolopera, než se začne zajímat o jisté území, aby se on seznámil s platnými územními dokumenty dané obce a pokud jeho záměrům nevyhovují , tak si našel vhodnější lokalitu k realizaci svých záměrů.
  Přece nám i Vám musí jít o to, aby naše obec byla příjemným prostředím k životu pro všechny obyvatele a výstavba nebyla předimenzovaná.
  Hezký den
  Auerová Zdeňka


 • 18. 1. 2021 12:27
  Libor Opluštil
  Re: Výstavba Nad Paloukem

  Vážená paní Auerová,
  v souvislosti s peticí si dovolím pro zajímavost uvést údaj z výsledků posledních voleb do obecního zastupitelstva: celkový počet voličů byl 1121, ale obálek bylo odevzdáno jen 782.
  Tento počet pravděpodobně vyjadřuje množství oprávněných voličů, kterým není lhostejné, co se v obci má dít.
  A je dost dobře možné, že 600 plnoletých obyvatel obce, kteří podepsali petici, tvoří podstatnou (možná zcela zásadní) část z těchto aktivních voličů.
  Hezký den,
  s pozdravem

  Libor Opluštil


 • 18. 1. 2021 20:33
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba Nad Paloukem

  Vážená paní Auerová,
  vyjádření zastupitelů k parafované dohodě najdete v právě připravovaném zpravodaji u zveřejněného textu dohody.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 16. 1. 2021 10:18
  Helena Vrzalová
  Zimní údržba ulice Valcha

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat z jakého důvodu není udržována komunikace v ulici Valcha?
  Děkuji za odpověď
  Helena Vrzalová


 • 18. 1. 2021 15:51
  Roman Vlasák
  Re: Zimní údržba ulice Valcha

  Dobrý den, paní Vrzalová,

  protože na Valchu nechodím příliš často, neuvědomuji si zda je to dlouhodobý problém. Vaše informace o neuklizení sněhu na Valše je, pokud se nemýlím, první za dobu mé působnosti. Každopádně jsem nastavil údržbu tak, aby se to již nestávalo. Dnes u vás bude proveden úklid a solení, protože je tam komunikace namrzlá a komunikace bude udržována pravidelně.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 14. 1. 2021 17:16
  Vítězslav Eliáš
  Aktuální stav - zástavba Nad Paloukem

  Vážení občané,
  máme zájem o maximální transparentnost i o to, aby nová lokalita byla urbanisticky koncepční. Abychom zabránili jakýmkoli nepodložených spekulacím, rozhodli jsme se zveřejnit podepsanou dohodu s developerem, na základě které developer musí připravit novou studii, neboť původní "zelená" studie vzbudila mezi našimi občany právem velkou nevoli. Developer vzal před jejím podpisem na vědomí, které podmínky bude chtít naše obec splnit i to, že bude muset nabídnout i splnění možných budoucích podmínek. I přesto nabídl obci 800 tis. Kč na rozvoj spolkového života. O dalších průběžných krocích Vás budeme v co nejširší míře informovat.
  Dohodu o spolupráci najdete na stránce OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > LOKALITA NAD PALOUKEM. Bude také zveřejněna v připravovaném čísle zpravodaje.

  Vítězslav Eliáš, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

17. 4. Rudolf

Zítra: Valérie

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1457

Návštěvnost stránek

763791