Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 14. 1. 2021 17:16
  Vítězslav Eliáš
  Aktuální stav - zástavba Nad Paloukem

  Vážení občané,
  máme zájem o maximální transparentnost i o to, aby nová lokalita byla urbanisticky koncepční. Abychom zabránili jakýmkoli nepodložených spekulacím, rozhodli jsme se zveřejnit podepsanou dohodu s developerem, na základě které developer musí připravit novou studii, neboť původní "zelená" studie vzbudila mezi našimi občany právem velkou nevoli. Developer vzal před jejím podpisem na vědomí, které podmínky bude chtít naše obec splnit i to, že bude muset nabídnout i splnění možných budoucích podmínek. I přesto nabídl obci 800 tis. Kč na rozvoj spolkového života. O dalších průběžných krocích Vás budeme v co nejširší míře informovat.
  Dohodu o spolupráci najdete na stránce OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > LOKALITA NAD PALOUKEM. Bude také zveřejněna v připravovaném čísle zpravodaje.

  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 13. 1. 2021 20:26
  Hnilicová
  Dohoda o spolupráci

  Dobrý večer, pane Opluštile.

  Ráda bych se vyjádřila k Vašemu dotazu, jak se vyvíjí situace Nad Paloukem. Odpověď p. starosty, cituji "Členové zastupitelstva obce v pondělí parafovali dohodu o spolupráci s developerem, která vymezuje její základní podmínky....." není přesná. S "dohodou nesouhlasilo a nepodepsali ji , tedy byli proti 3 členové zastupitelstva. Jedním z těch zastupitelů, kteří byli sice v menšině, ale byli proti , jsem i já. Ráda podrobněji vysvětlím v příštím Zpravodaji. Nebo, pokud bude zájem i na těchto veřejných diskuzních stránkách.
  M. Hnilicová


 • 13. 1. 2021 10:55
  Miroslav Plaček
  Kluziště

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, zda bude v Podolí zřizeno sezónní venkovní kluziště, když nám teď trochu přituhlo :o).
  Děkuji.


 • 14. 1. 2021 12:34
  Roman Vlasák
  Re: Kluziště

  Dobrý den, pane Plačku,
  kluziště by bylo super, ale proměnlivost počasí a srážky zatím úplně nenahrávají amatérským možnostem obce vytvořit kluziště, takže jsme o něm zatím neuvažovali.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 12. 1. 2021 17:52
  Roman Pazucha
  Odklízení sněhu ul. Výhon

  Dobrý den, pane starosto,
  již v prosinci 2020 jsem se dotazoval prostřednictvím aplikace Česká obec na důvod neodklizení sněhu na ulici Výhon, bohužel můj dotaz zůstal bez odpovědi.
  Dnes se situace bohužel opakuje, ulice je odklizena po č.p. 254 a zbytek chodníku ve směru k Zukalovu mlýnu je neodklizen (tzn. cca před 8 domy). Mohu Vás požádat o nápravu?
  Předem děkuji,
  Roman Pazucha


 • 13. 1. 2021 14:44
  Roman Vlasák
  Re: Odklízení sněhu ul. Výhon

  Dobrý den, pane Pazucho,
  úklid sněhu v obci včera probíhal velmi intenzivně. Koneckonců uklizené chodníky v celé obci a i v části obce, kterou jste popsal, jsou toho důkazem. Důvod neodmetení sněhu u několika domů v čase Vašeho příspěvku, tedy v 17:52 hod. kdy nejvíce sněžilo, je ten, že v užších místech ve staré zástavbě se nedá vždy s technikou dostat. Důvody jsou různé - U RD č.p. 254 se jedná konkrétně o zúžený chodník sloupem a novou fasádou na RD. Ovšem nejen v této lokalitě je to často i vozidlo zasahující do chodníku, popelnice apod. Často to znamená i dlouhé couvání ve velmi úzkém prostoru mezi domy a auty a musí přijet užší stroj z jiné části obce. S obsluhou techniky domluvím, aby nezapomínali odmetat část ulice mezi domy č.p. 314 - 464, kam se mohou ze silnice opět dostat a nezačínali např. až za domem vašich sousedů.

  Vzhledem ke stísněným podmínkám v některých částech obce chci na tomto místě požádat obyvatele parkující vozidla u chodníků, kde je užší prostor na chodníku tzn. některé části ulice Výhon, celá ulice Za Farou, ul. Palouk apod. aby nechávali vozidla dál od chodníku, nenatáčeli kola do chodníku a případně sklápěli zrcátka. Pomůže to při údržbě chodníků nejen v zimním období.

  Děkuji a přeji pěkný zbytek dne.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 14. 1. 2021 8:51
  Roman Pazucha
  Re: Odklízení sněhu ul. Výhon

  Dobrý den, pane Vlasáku,

  děkuji za obsáhlou odpověď a rovněž děkuji Vašemu pracovníkovi, který v pozdních večerních hodinách odklizení sněhu provedl.
  Neodklizené úseky s úzkým profilem pro techniku jsou pochopitelné, bohužel však nerozumím důvodu proč není odklizen zbytek ulice, kde žádné překážky nejsou.
  Dnes 14.1. se situace opakuje, chodník odklizen po č.p. 254 a následně nic. Domluva zřejmě nezabrala, mohu Vás tedy požádat o trvalejší opatření?

  Předem děkuji.
  S pozdravem,
  Roman Pazucha


 • 14. 1. 2021 12:29
  Roman Vlasák
  Re: Odklízení sněhu ul. Výhon

  Dobrý den, pane Pazucho,
  děkuji za upozornění. Byl jsem u vás s obsluhou, abychom si to upřesnili . Dopoledne u vás odmetl. Věřím, že na příště se to povede lépe ;o). Omlouvám se za komplikaci.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 12. 1. 2021 13:02
  Libor Opluštil
  Aktuální stav - zástavba Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto,
  jaký je prosím aktuální stav jednání mezi obcí a developerem ve věci zamýšlené zástavby lokality Nad Paloukem?
  Děkuji,
  Libor Opluštil


 • 13. 1. 2021 9:50
  Vítězslav Eliáš
  Re: Aktuální stav - zástavba Nad Paloukem

  Dobrý den pane Opluštile.
  Členové zastupitelstva obce v pondělí parafovali dohodu o spolupráci s developerem, která vymezuje její základní podmínky. Dohodu zveřejním nejpozději zítra po dokončení určitých procesních kroků. O zveřejnění budu informovat zde na tomto místě.

  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 21. 12. 2020 17:56
  Vítězslav Eliáš
  Cesty

  Vážení diskutující.
  Vážím si vaší všímavosti, vašeho zájmu o dění v Podolí i vašich podnětů. Bohužel, přemístěním hipoareálu z lokality Chrastavice se problémy s rozbitými i znečistěnými cestami přemístily spolu s koňmi do Vinohradů. Z pohledu silničního zákona jsou i cesty veřejnými komunikacemi a všechny překážky na nich, i obcí umístěné, jsou umístěny protiprávně. Tím nechci vyslovit, že problém nevnímáme a nebudeme řešit.
  V dlouhodobém horizontu připravujeme trvalé odvodnění a zpevnění cesty od Kolonky kolem sadu až k Červenému kříži. To si však vyžádá projektovou přípravu, patřičná povolení a potřebu finančních zdrojů.
  V krátkodobém horizontu provedeme terénní úpravy k odvodnění obou cest kolem sadu a jejich srovnání. Majitelku a provozovatelku jsme důrazně vyzvali k předložení návrhu opatření k zamezení devastace cest kopyty a trusem koní a k jejich důraznému dodržování. V opačném případě budeme proti těmto negativním projevům důsledně postupovat.

  Přeji hezký předvánoční večer
  Vítězslav Eliáš


 • 21. 12. 2020 15:39
  Kamila Pazuchová
  Cesty

  Dobrý den,
  také bych se ráda připojila k názoru paní Vrzalové a pocitům ostatních lidí, kteří využívají polní cesty k procházkám okolo Podolí.
  Konkrétně cesta okolo sadu je opravdu v žalostném stavu. Spodní cesta je rozbahněná a rozježděná, horní cesta je zarostlá a plná kobylinců... Neustálé ježdění aut lidí od koní (jak směrem od Zukalova mlýnu, tak od kolonky), dále volně pobíhající psi (často až u myslivny a bez majitele) nám znepříjemňují jak vycházky se psem, tak i s dětmi. Tak si říkám, pro koho tyto polní cesty vlastně máme? Jak jsme několikrát viděli už i přespolní, kteří si jen chtějí udělat vycházku, si z cesty kolem sadu dělají parkoviště (asi z toho důvodu, aby vycházka nebyla příliš dlouhá).
  Pane starosto, mohla by se v této věci angažovat obec a dostupnými prostředky zamezit vjezdu automobilů (nejen) návštěvníků jezdeckého spolku? Rovněž myšlenka pana Pytely o vybudování koňských stezek by přispěla ke zlepšení stavu polních cest (stezky by pochopitelně měly být převážně financovány majitelkou jezdeckého spolku).

  Proti koním nic nemám, ale myslím, že není důvod nechat si zničit jednu z posledních pěkných vycházek (navíc když několik dlouhých měsícům ničili cestu "okolo potoka") jen aby si někdo vydělal více peněz.
  Je to smutný odkaz pro naše děti, zanecháme tu hromadu zastavěných pozemků a zničenou přírodu...a budeme nad tím jen tiše zavírat oči.
  Děkuji za odpověď.
  Kamila Pazuchová


 • 22. 12. 2020 10:17
  Radek Polášek
  Re: Cesty

  Tam je to kapitola sama o sobě. Proti samotným koním také nic nemám, ale proti těm, co na nich jezdí bohužel ano, protože jsou to často nezodpovědní a bezohlední lidé bez selského rozumu. Situace kolem Podolí je toho také důkazem, bohužel totožné situace jsou dá se říci po celém okolí Brna (Ochoz, Panská Lícha, Ořechov, Žěbětín...) Zejméná neohleduplnost při výjezdech na koních s dětmi…chovají se jakoby tam byly samy (vše ženy/dívky), otáčí se s koňmi na už tak uzké a zarostlé cestě do Mariánského nesmyslně třeba už u za Truksovým mlýnem. Jindy absolutně s nezájmem ani neuvolní cestu ostatním. Jedna paní/slečna dokonce jezdí nebo alespoň jezdila pravidelně i po jednosměrných cyklotrailech na Staré hoře a ničila je tím. Několikrát jsem tam koňáky viděl, klasika na jaře za mokra.

  Ty koňské stezky už tam vlastně jsou, koňačky si je vychodily vedle v lese mimo traily, které "jen" křižují. Pořád teda lepší než když ničí společné komunikace a turistické cesty. Jsem ze Šlapek, takže to tam moc dobře znám a jezdím tama pravidelně na kole, což je ovšem vzhledem ke stavu cest pořád horší a horší.

  Za mě se jen vyčúraně přesunuly od Říčky u Zukala nahoru za les, aby nebyly tolik na očích. Pravidelně čerpaly i v době zákazu a letního sucha z Říčky vodu, pochybuju že s povolením a nechaly tam dole po sobě akorát binec...asi v domnění, že to zaroste a nic se nepozná. Je na samotném Podolí zda s tím něco udělá, nezáviděníhodná situace :-/


 • 18. 12. 2020 20:31
  Libuše Vitulová
  cesty

  Cesty
  Dobrý den,
  paní Vrzalová i pan Pytela vyjádřil přesně také naše stanovisko ke zničeným cestám v okolí Podolí, které jsme také psali již několikrát. Opravdu jsou všechny cesty ve stavu, že se nedá chodit bez problémů. Taky jsme rádi chodili směrem k červenému kříži, ale v současné době jsme to vzdali a začali raději chodit směr Šlapanice. Je to velice smutné, že s tím nikdo nic neudělá, asi už málo lidí chodí pěšky a vnímá přírodu.
  Libuše a František Vitulovi


 • 17. 12. 2020 19:52
  Karel Pytela
  cesty

  Dobrý den,
  s paní Vrzalovou se nedá než souhlasit.
  V minulosti jsem opakovaně upozorňoval na polní cesty zničené od koní, bohužel se situace nelepší, ba naopak s podzimním a zimním počasím se výrazně horší. Pravidelně využívám polní cestu k Červenému kříži. Jsem zvyklý v tomto období nasadit gumáky, abych se tudy dostal na svoji zahradu. Ale bezohlednost lidí dívajících se na svět z koňského sedla mě udivuje. Možná kdyby sesedli a museli chodit pěšky, pak by pochopili i nás, co musíme zdolávat rozdupané cesty. Autem až do stáje. Moc ekologicky se nechovají.
  Proč musí občané Podolí trpět kvůli zábavě a podnikatelským záměrům přespolních občanů, značně omezujícím pohyb po cestách v bezprostředním okolí obce. I přes volební sliby komunálních politiků všech současných podolských seskupení (o údržbě, opravě polních cest a zajištění přístupu k pozemkům) se kvalita cest neustále zhoršuje erozí . A pohyb koní k erozi výrazně přispívá. Sám bych přivítal nějaký způsob zpevnění cesty k Červenému kříži a jsem ochoten se i finančně podílet. Vhodným způsobem, který koresponduje s okolní přírodou, mohou být například kolejové cesty.
  Při takovém množství koní, které se v blízkém okolí obce denně pohybují, by majitelé měli zvažovat vybudování koňských stezek, které by vedly mimo stávající polní cesty a případné křížení zajistit zpevněním.
  Dalším problémem jsou volně pobíhající psi. Dne 7.12.2020 jsem procházel okolo hypocentra, kde jsem byl opět atakován volně pobíhajícími psy. Přesto, že také chodím se psem, měl jsem docela nahnáno. Zajímalo by mě, kdo je vlastník psů, zda mají psi známku (nebyla vidět) a jestli jsou psi očkovaní. Jeden ze psů byl nedávno odchycený na Kolonce.
  Karel Pytela


 • 16. 12. 2020 16:09
  Helena Vrzalová
  cesty

  Dobrý den pane starosto,
  dnes jsem dostala informaci od paní Hasoňové, že po dohodě s Vámi, nechala odstranit kameny na cestě od mlýna ke křížku a chce „naučit“ své klienty, aby k příjezdu na její farmu využívali této cesty. Vím, že jste mi před časem vysvětloval, že spodní cesta je tzv. obslužnou komunikací majitelů polí a de facto by ji neměl nikdo další využívat. Jenže díky kamenům byla „horní“ cesta ve stavu, kdy se po ní dalo slušně chodit či jezdit na kole. Vím, že je podzim a díky letošnímu, celkem normálnímu počasí, je více vlhkosti. Ale projděte se kolem potoka, cestou přes Zeliska ke křížku, to nemluvím o cestách kolem sadu nahoru k dřevěnému kříži. Je čím dál více problematické po těchto polních cestách chodit, cesty jsou rozbahněné, všude narazíte na otisky kopyt a koňský trus. Nemám nic proti koním, to že trousí je samozřejmé, ale vadí mi, že zábavou několika lidí je znepříjemňován pohyb v přírodě dalším. Chodím zde denně se psem a potkávám plno dalších „pejskařů“, kteří taktéž poukazují na neschůdnost cest. A to nemluvím o stavu, kdy komunikaci pod sadem začnou využívat řidiči dalších aut, kteří si zkracují cestu od Kolonky na Líšeň, díky uzavření ul. Ondráčkové byl nyní klid. Prosím Vás pane starosto, když už jste takové rozhodnutí přijal, zkuste tedy dořešit i to, že se nejen tato komunikace stane nadále uživatelsky přijatelnou i pro další - chodce a cyklisty. Protože za chvíli jistě dojde i k vymýcení keřů kolem cesty (přece nikdo nebude chtít mít poškrabaný lak u auta, že), o nějaké přijatelné rychlosti projíždějících vozidel se také kolikrát nedá hovořit. Je velká škoda, že mizí v těsném okolí obce kus nedotčené přírody, změny, které jsou v lokalitě nad mysliveckou chatou provedené, jsou nevratné. Bylo by tedy fajn, aby další úpravy či změny povrchů komunikací byly co možná nejvíce v souladu s okolní přírodou.
  Děkuji Vám
  Helena Vrzalová st.
  P.S. Po svém psovi hromádky uklízím, proto i využívám těchto cest, jsou zde instalovány koše na psí exkrementy. Za umístění těchto košů obci děkuji.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

4. 3. Stela

Zítra: Kazimír

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1442

Návštěvnost stránek

752924