Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 13. 5. 2021 9:19
  Tomáš Pojezný
  "PREMIUM QUALITY" TAH

  Pane Saide, hluboce smekám před Vaším tahem takto zamezit VEŘEJNÉMU PŘEDSTAVENÍ výstavby Nad paloukem. Nutností registrace termínu jste v mžiku odstranil obří procento lidí, kteří by se za normálních okolností přišli alespoň podívat, poslechnout si námitky či chválu od svých spoluobčanů a hlavně si na vše udělat vlastní názor. Netransparentní přihlašovací systém dává tušit, v jakém zastoupení diváků – pro a proti – budou jednotlivá představení probíhat. Stavební úřad bude nadmíru spokojený, že věc byla vskutku VEŘEJNĚ PŘEDSTAVENA s výsledkem, že negativní postoj vyjádřilo jen několik málo jedinců. Proč se ale schovávat za aktuální epidemiologickou situaci? Je to přece Vaše představení a tak ho můžete uspořádat třeba s omezením na 1 diváka. Vždyť se za to nestyďte! Kdybyste projekt chtěl opravdu veřejně představit, tak s ohledem na připravované rozvolňování, těch pár dnů poġ káte.

  Na obecní zastupitele chci tímto příspěvkem apelovat. Aby se zamysleli nad tím, zda jsou morálně (nikoliv legislativně) v pořádku s tím, že občanům Podolí byla za zástěrkou platné legislativy (nikoliv morálně) odebrána možnost OPRAVDU VEŘEJNÉ diskuze ohledně výstavby Nad paloukem. A aby si na to vzpomněli, až budou svým podpisem navždy zpečeťovat osud Podolí.

  Děkuji.
  Tomáš Pojezný


 • 13. 5. 2021 10:53
  Tomáš Pojezný
  Re: CENZURA???

  Dobrý den,

  z nějakého důvodu byl můj původní příspěvek ze dne 12. 5. 2021, 20:42 smazán a dnes ráno záhadně obnoven (s překlepem). Nejsem si vědom toho, že bych se nějakým způsobem provinil proti zde zavedeným pravidlům slušné diskuze. Nebyl jsem vulgární, nenapadal jsem soukromí osob, ani jsem na nikoho osobně neútočil a pod příspěvek jsem se podepsal.

  Na posledním veřejném zastupitelstvu převážná část vedení obce jasně ukázala, že o diskuzi s občany nemá sebemenší zájem. Ale mazání nevyhovujících (nikoliv nevhodných) příspěvků v prostoru veřejného diskuzního fóra, to už mi připadá příliš.

  Tomáš Pojezný


 • 13. 5. 2021 11:15
  Roman Vlasák
  Re: "PREMIUM QUALITY" TAH

  Vážený pane Pojezný,
  Váš příspěvek smazal webový automat, který ho vyhodnotil jako SPAM. Prověřením jsme zjistili, že SPAM není, proto byl obnoven v plném původním znění.

  Roman Vlasák, místostarosta


 • 13. 5. 2021 13:33
  Mario Hnilica
  Re: "PREMIUM QUALITY" TAH

  Pane Vlašáku, vazné tvrdíte, že příspěvek smazal webový automat, který ho vyhodnotil jako SPAM I když příspěvek tam visel přes noc? Trochu pomalý webový automat. Asi ten webový automat prvně musel přijít do práce a tvrdé rozhodoval jestli nechat příspěvek nebo smazat. ;-)


 • 11. 5. 2021 22:58
  Němcová
  Pískoviště na hřišti u sportovní haly

  Dobrý den pane starosto,
  o víkendu jsme byli s dětmi na hřišti u sportovní haly. Po odkrytí roztrháné plachty z pískoviště se v pískovišti nacházela černá kočka (vyskytuje se zde často), která zrovna vykonávala svoji potřebu do písku a kterou si po sobě pěkně zahrabala.
  Prosim, zda by bylo možné s novou plachtou, kterou údajně již má obec v plánu, vyměnit co nejdříve také kompletně písek v pískovišti. Přeci jen si tam hrají ty naše nejmenší děti a chodí sem i děti ze školky .
  Foto kočky v pískovišti Vám ráda zašlu na email.
  Můj druhý dotaz je ohledně možnosti umístění zrcadla v nové kolonce, který jsem dotazovala již před rokem. Znovu tak prosím, zda by bylo možné umístit zrcadlo v pravouhlé zatáčce v ulici, kde vzniklo nové parkovací místo. Do zatáčky OPRAVDU NENÍ vůbec VIDĚT a již několikrát se zde málem stalo neštěstí. Všichni tu máme malé děti, které zde jezdí na kolech, koloběžkach atd. a nemůžeme ovlivnit jízdu cizích lidí.
  Děkuji a doufám v kladné vyřízení.
  Němcová T.


 • 12. 5. 2021 12:06
  Roman Vlasák
  Re: Pískoviště na hřišti u sportovní haly

  Ahoj Terezo,
  síť na pískoviště je objednána z minulého týdne, původní někdo roztrhl - nyní ji má přepravce, počítám tedy, že asi zítra dorazí. Písek se letos bude také měnit.
  Dopravní zrcadlo nám dopravní projektanti neschválili - nemáme zde žádný výjezd ani boční uličku, navíc je zde povolená rychlost 20Km/h a pro pěší stojící na silnici se zrcadla nedávají.
  Za mě můžu doporučit obyvatelům dodržovat rychlost, nebát se řidičům doručovacích služeb připomenout to stejné a používat selský rozum - nehrát si za zatáčkou a naučit děti, že silnice není hřiště a mají se držet ve svém pruhu...
  Měl jsme za to, že jsme o tom už mluvili když jsme se potkali na ulici. Pokud to byl někdo jiný omlouvám se.


 • 11. 5. 2021 14:27
  Helena Vrzalová
  Křížek u myslivecké chaty

  Dobrý den,
  dnes jsem si povšimla, že je demontována horní část božích muk a oplocení u křížku v blízkosti myslivecké chaty. Věřím, že se jedná se o plánovanou restaurátorskou činnost, nebo je za odstraněním něco jiného?
  Děkuji
  Vrzalová Helena


 • 12. 5. 2021 12:10
  Roman Vlasák
  Re: Křížek u myslivecké chaty

  Dobrý den, paní Vrzalová,
  v obci probíhá další kolo avízovaných prací na opravách soch, křížků a smírčího kamene nad sadem. Demontáž proběhla minulý týden a práce budou pokračovat.
  Děkujeme za podnět.
  Roman Vlasák


 • 5. 5. 2021 12:13
  Jarmila Janíková
  Nad Paloukem

  Vážený pane starosto,

  před dnešním zasedáním zastupitelstva bych Vás chtěla poprosit, zda byste mohl stručně odpovědět na následující dotazy a poskytnout tímto občanům určitý souhrn pro snazší orientaci, jelikož diskuse na téma je již velmi dlouhá a nepřehledná a ne všechny dotazy byly zodpovězeny.
  1. Je prosím pravda, že jste se aktivně či přímluvou podílel na výkupu pozemků pro pana Saida od jejich vlastníků v lokalitě Nad Paloukem? V čem tyto Vaše aktivity spočívaly?

  2. Potřebuje skutečně developer pro zahájení stavby plánovací smlouvu s obcí, jak píše paní Zubková v posledním dotazu? Proč jste prosím na tento dotaz neodpověděl?

  3. Z čeho vyplývá Vaše tvrzení, že "stavět se bude i bez nás?" Máte tím na mysli, že současný developer bude stavět i bez schválení obecním zastupitelstvem a nebo máte na mysli jiný subjekt?

  4. Jaký benefit obci přinese, když v lokalitě bude stát 98 domů namísto 48 dle platné studie?

  5. Jak bylo naloženo s peticí, kde nadpoloviční většina občanů Podolí vyjádřila nesouhlas s obcházením platné územní studie a jaké je aktuální vyjádření orgánů, kterým byla předána?

  5. Jak probíhá správní řízení se Stavebním úřadem ve Šlapanicích ve věci černé stavby p. č. 620 a 621? Jste o jeho průběhu pravidelně informován?

  6. Jste toho názoru, že developer, který zahájil na území obce černou stavbu, tj. nedodržuje platné zákony České republiky, natož platné regulativy pro danou oblast, je pro obec důvěryhodným partnerem schopným dovést projekt Nad Paloukem do zdárného a pro občany Podolí prospěšného konce? Prosím přihlédněte i ke kauze Holásky.
  Proč obec po zahájení černých staveb okamžitě nepřerušila s developerem ohledně lokality Nad Paloukem jednání?

  Tyto dotazy jsou sice laické, nicméně nikoli pouze řečnické. Proto Vám předem děkuji za jejich zodpovězení. Věřím, že nejen mně pomohou v lepší orientaci v této nepřehledné a poněkud stresující situaci, díky níž má řada občanů Podolí strach o budoucnost obce a tím i svoji budoucnost.


 • 1. 5. 2021 16:14
  Vladimíra Zubková
  Nad paloukem

  Pane starosto, k Vaší odpovědi panu Kynclovi,

  že něco pořád opakujete neznamená, že je to pravda. Sám jste na zastupitelstvu řekl, resp. Vám to uklouzlo v jiné souvislosti, že bez plánovací smlouvy se stavět nebude. Víte tedy moc dobře, že je to developer, kdo nutně potřebuje plánovací smlouvu s obcí, a není proto pravda, že se bude stavět s námi i bez nás. Opakovaně občany matete a informujete tak, jakoby obci nezbývalo než přijmout podmínky developera, zejména zrušit územní studii, která mu nevyhovuje, smířit se s počtem 95 domů a být vděčni za to, že obci převede do správy veřejná prostranství, ať se o ně obec stará, a daruje obci neuvěřitelných 800 tis. Kč. Otázka zní, proč to děláte?
  Vladimíra Zubková


 • 30. 4. 2021 10:03
  Jaroslav Kyncl
  Dotaz na pana starostu (a prosím o odpověď)

  Dobrý den, pane starosto,
  pravidelně čtu tuto rubriku (i když ne pravidelně do ní přispívám) a v poslední době je opravdu zde co číst.
  Přečetl jsem si příspěvek do Svobodů ze dne 27.4. a trochu mě znepokojilo, co zde Svobodovi napsali. Je pravda, že na otázku, co říkáte na výstavbu, jste odpověděl, že je Vám to jedno ? To je tak vyhraněná odpověď, že si určitě zasluhuje vyjádření z Vaší strany. Prohlásil jste toto ? Opravdu Vás zajímá budoucnost obce Podolí ?

  Ještě dodám, že patřím k proudu Podolských občanů, kteří nesouhlasí s masivní výstavbou v lokalitě Nad paloukem, a vůbec, s jakoukoliv výstavbou mimo rámec pravidel (viz.černá stavba vyvítekoho nedaleko Kolonky ). Kvůli tomuto přesvědčení jsem podepsal petici a podílel se i na její organizaci.

  Děkuji za Vaši reakci a přeji pěkný den.
  S pozdravem
  J.Kyncl


 • 30. 4. 2021 12:50
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dotaz na pana starostu

  Vážený pane Kyncle,
  na vaši otázku odpovím po pravdě, že si tu situaci, v jejíž kontextu jsem tak odpověděl, vůbec nevybavuji. Z pohledu starosty obce mi to ovšem rozhodně jedno není, to bych se zde nenechal veřejně opakovaně obviňovat a urážet :-)
  Pravda je taková, že stavět se bude tak jako tak, s námi jako s obcí, nebo bez nás. To je známá skutečnost a nebudu zase znovu opakovat, jaká rizika znamená stavět bez nás podle původní studie. Důležité pro mne jako starosty je, aby to bylo pěkné, smysluplné, aby to mělo co nejmenší negativní dopad a co největší výhody pro stávající Podolí. Proto činíme se zastupiteli Za Podolí i Brna ty kroky, které se některým nemusí líbit, ale my je s plnou odpovědnosti pokládáme za potřebné a v dané situaci nejlepší možné.

  S pozdravem Vítězslav Eliáš, starosta


 • 29. 4. 2021 12:12
  M. Hnilica
  Reakce na reakce

  Pane Vranku, paní Pytelova, Sedlacku, et al.

  Možná by to potřebovalo víc patriotu, lidi jako pan Labonek, aby tuto diskusi obohatily jeho vždy informovaný, nestranný a zajímavý názory.

  A teď vazné: Chtěl bych se zeptat jednu otázku: Proč Čechům nevadí korupce?

  Pěkný den všem patriotickým, rodilým i nerodilým Podoláků.


 • 30. 4. 2021 9:32
  Daniel Bláha
  Re: Reakce na reakce

  Pane Hnilico,

  tou korupcí máte na mysli co? To je poměrně vážná záležitost a pokud máte nějaké informace a důkazy o korupci, určitě byste měl informovat orgány činné v trestním řízení. Takovéhle naznačování, byť neadresně, dost zavání pomluvou. A i ta se dá žalovat...

  Bláha


 • 30. 4. 2021 11:30
  Mario Hnilica
  Dear Mr. Bláha,

  Pane Bláha,
  Mate pravdu, já jako vy, si myslím, že korupce je vážná záležitost. Můj komentář byl míněn obecně, k situaci v České Republice. Za zamyšlení stojí, že když starosta obce napíše ve Zpravodaji že petice je manipulativní a lživá, a přitom to neumí obhájit- viz záznam ze zasedání 19.4.2021, tak to není pomluva.

  Ale můj obecný dotaz na korupci v ČR je brán jako pomluva?

  Budu rád, až se hospody otevřou, že mi to vysvětlíte. Já to fakt nechápu.

  Good day to all the honest people of Podoli.

  Mario Hnilica


 • 29. 4. 2021 11:00
  Miloš Vránek
  Reakce na příspěvek pana Holého

  Vážení,

  Delší dobu jsem se na stránky obce „Zeptejte se“ nedíval. Bohužel se tato stránka stala diskusním fórem některých občanů napadajících práci Zastupitelstva a především pana starosty.
  Zaujal mě příspěvek pana Jana Holého, na který reagoval Ing. Ivo Sedláček. Protože pana Holého znám prakticky od narození, dovoluji si v této reakci přidat svůj náhled na věc.
  Pan Jan Holý je rodilý Podolák a slušný člověk. Pod jeho příspěvek bych se s klidným svědomím mohl podepsat.

  Pan Ing. Ivo Sedláček, je člověk, který v době, kdy byl zastupitel obce navrhl, aby obec Podolí předala svoji nejcennější lokalitu, tedy vrch Žuráň Šlapanicím. S odůvodněním, že prý jsou s tím starosti a práce. Tu práci i starost s tím spojenou vykonává ovšem pan starosta, místostarosta a jeho obecní tým. Pan Ing. Sedláček již v Zastupitelstvu není, protože nedlouho poté svoji funkci Zastupitele z vlastního rozhodnutí složil a ze Zastupitelstva odstoupil.
  Věřím, že v obci a u občanů vždy získají podporu především ti, kdo pro obec dlouhodobě pracují a jejich práce přináší obci a občanům pozitivní výsledky. Ostouzeni jiného názoru a urážení jiného diskutujícího na stránkách obce práce není. Proto má moji jednoznačnou podporu pan starosta a jeho tým.

  S pozdravem,

  Miloš Vránek


 • 29. 4. 2021 14:06
  Kamila Pazuchová
  Re: Reakce na příspěvek pana Holého

  Pane Vránku,
  věřím, že jak pan Holý tak pan Sedláček jsou oba slušní lidé a není tu místo na to, aby občané Podolí poměřovali, kdo je více slušný a kdo méně. O jejich kladném vztahu k Podolí spíše vypovídá to, že se o dění v obci zajímají a nebojí se veřejně projevit svůj názor (třebaže opačný), nikoliv místo narození.

  Starání se o obec je náplň práce pana starosty, za kterou je placen a je tedy zcela na místě očekávat, že ji bude vykonávat pro dobro obce a podolských občanů. Pokud více jak polovina z nich vyjádří svůj názor (v petici nebo dotazníkovém šetření), na který vůbec není brán zřetel, nedivím se rozbouřených emocí. Tento bezohledný přístup, zatajování úplných informací nebo jejich překrucování, mě jako podolského občana velmi znepokojuje. Bohužel nenapadá mě, co víc bychom jako občané Podolí mohli udělat pro to, aby se tak nedělo.

  Přeji všem klidný zbytek týdne.

  Kamila Pazuchová


 • 29. 4. 2021 14:09
  Ivo Sedláček
  Re: Reakce na příspěvek pana Holého

  Dobrý den, pane Vránku.

  Vaše svědomí a morální profil je čistě Vaší záležitostí, ale nenavážejte se prosím do toho, jaký jsem člověk. Pamatuji si doby, kdy jsme spolu připravovali kandidátku proti starostovi. Vaše expresivní vyjádření na jeho adresu se nedají publikovat. Někde jsem slyšel, že jen blbec nemění své názory. Nemám však nejmenší problém respektovat Váš obrat v postojích.

  Pane Vránku, vážím si toho, co jste pro Podolí udělal. Bez Vás by toho byla, co se týká sportu, možná polovina. Netroufám si to blíže kvantifikovat ani v jiných oblastech. Nicméně, naše cesty se po kasinu rozešly a dále jsme spolu nikdy nehovořili. Žijeme své životy a máme své názory. Argumentujme, řešme věcně (ne ideologicky), nedozdělujme (rodilý, ryzí, apod.), ale spojujme.
  Máte za to, že se to vedení obce daří?

  Předání lokality Žuráň je velmi účelová manipulace. V rámci úprav katastrálních hranic se řešily různé hraniční linie. Je skutečností, že některé zahrady i zahrádkářská lokalita v Podolí jsou v Líšni, specifickou hranicí je státní silnice, atd. Byla to diskuze. Ano, neměl bych s úpravou katastrálních hranic, která by přinesla Podolí smysl, žádný problém. Celá akce narovnání katastrálních hranic však skončila dřív než začala, protože to "smrdělo prací" pro starostu. Nicméně neobviňuji Vás z nekalých úmyslů při vypuštění této "kachny". Je zřejmé, kdo jednání dezinterpretoval a vypustil ven. Snad se mi podařilo Vám to vysvětlit.

  Byl jsem pane Vránku zastupitelem necelých cca 4,5 roků. S mým resignačním dopisem se můžete seznámit. Případně mi dejte vědět, pošlu Vám jej.

  Jste pane Vránku podnikatem a investorem výrazně převyšujícím jiné.
  Zbavoval byste se klíčového pozemku?
  Snažil byste se urychleně projednávat smlouvy bez patřičných podkladů?
  Nevěřim tomu.
  Kdyby ano, nebyl byste tam, kde jste dnes.

  Tyto přestřelky k ničemu nevedou, pouze plevelí diskuzi a kamuflují starostovi unáhlené kroky k zástavbě. Nebudu tedy dále reagovat na osobní útoky, je to staro-nová taktika rozbředutí diskuze, najití viníka, upozadění nepohodlných názorů či odrazení lidí, aby Zeptejte se vůbec četli.

  Přeji Vám pevné zdraví a sílu Podolí dále pomáhat. Prosím, abyste respektoval i jiné názory a postoje. Disponujete moudrostí stáří, předejte ji. Moudrostí stáří je i zdrženlivost , která nám, mladším, často chybí.

  Ivo Sedláček

  PS: pokud by Vás zajímal můj názor na celou situaci, rád se s Vámi osobně sejdu a vysvětlím své postoje
 • 29. 4. 2021 6:57
  Jana Pytelová
  Pro pana Sedláčka

  Pane Sedláčku.
  Zdá se mi, že Vám to poněkud ujelo. Vy, vždy tak distingovaný člověk, zde poněkud dehonestujícím způsobem plísníte spokojeného občana za to, že si dovolil vyjádřit svůj názor.
  Jana Pytelová
  PS: Vím, že tato platforma slouží k dotazům občanů na zastupitele a následným odpovědím zastupitelů, ale já po přečtení Vašeho příspěvku cítím, že někdo by se pane Holého měl zastat. Přestože jej osobně neznám, nedalo mi to.


 • 29. 4. 2021 10:01
  Ivo Sedláček
  Re: Pro pana Sedláčka

  Paní řediteloko,

  děkuji za vymezení rámce mých komentářů. Máte pravdu, že jsem na pana Holého byl možná až příliš "tvrdý" a z mého projevu byly znát, možná i nepatřičné emoce. Pokud se pan Holý cítí dotčen, rád se s ním osobně setkám a celou situaci můžeme probrat. Věřím, že většina problému pramení z nedostatku komunikace a informací.

  Cením si pana Holého, že dokázal prezentovat názor. Bohužel, pokud si paní ředitelko přečtete knihy 1984, Tma o polednách, 451 stupňů Farenheita či My (Zamjatin), zjistíte, že příspěvek pana Holého je ve své podstatě čistokrevná propaganda.
  Má reakce tedy pramenila z tohoto vědomí. Vše stupňováno tím, že propagandě jsme vystaveni každý den v rámci nastupující kovidové a následně jiné diktatury, kdy my jako občané České republiky selháváme v obraně svých práv. My jako muži či chlapi jsme selhali na plné čáře. Necháváme se ohýbat nesmyslnými opatřeními, šikanují nás i naše rodiny. Teď už jdou i po našich dětech.

  Přeji Vám jako ředitelce školy odvahu tomu čelit a nevystavovat děti situacím, kdy jsou předpokládanou hrozbou pro ostatní. Zamyslete se prosím na tím, snad i scitátem Benjamina Franklina (viz PS). Veřím, že u svého zřizovatele (obce) najdete zastání. Je to tak pane starosto? Budeme šikanovat i děti nebo najdeme odvahu se chovat zodpovědně a zodpovídat za své zdraví?

  Paní ředitelko, vím, že jsme historicky stáli na opačných stranách podolské barikády. Není čas na barikády. Je třeba sjednotit občany Podolí, mít společnou vizi a připravit se na časy, které příjdou a zavánějí temnotou. Bohužel, celá akce Nad Paloukem je opět starostův majstrštyk rozdělování, stejně jako jeho rodilý či ryzí podoláci či další a další prohlášení rozdělující občany či pomluvy a očerňování jiných názorů..

  Každopádně děkuji za Váš příspěvek

  Ivo Sedláček

  PS: Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost. Benjamin Franklin

  PPS: s tou distingovaností mi lichotíte. Osobně shledávám za svůj nevětší nedostatek nadměrnou přímost, ironii, sarkasmus a často nechápanou nadsázku vystřelenou příliš brzy. Ale pracuji na tom. Pokud na vás působím distingovaně, zdá se, že má práce sama se sebou nese první ovoce :-) Ale rozumím i ironii ;-)


 • 29. 4. 2021 10:02
  Ivo Sedláček
  Re: Pro pana Sedláčka

  Omluva za překlep hned v oslovení....a to jsem si to po sobě četl 2x... Holt autorská slepota.


 • 28. 4. 2021 17:03
  Vladimíra Zubková
  výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den,

  do rubriky Zeptejte se mám dva dotazy:

  1. Proč nebyla dosud zveřejněna smlouva, kterou uzavřela obec s advokátem Mgr. Zdeňkem Jouklem? Zveřejnění smlouvy slíbil pan starosta na posledním zasedání zastupitelstva dne 19. 4. 2021, smlouvu jsem ale na stránkách obce nenašla.

  2. Jak zastupitelstvo naložilo s peticí občanů Podolí ve věci chystané výstavby v lokalitě Nad Paloukem? Informace pana starosty, kterou mi dal na jednání zastupitelstva, že zastupitelstvo vzalo petici na vědomí, není pravdivá, ze zápisů z jednání zastupitelstva nic takového nevyplývá. Petice, včetně kopií všech podpisových archů, byla obci oficiálně předána už! dne 25. 9. 2021 a obecní zastupitelstvo bylo povinno přijatou petici posoudit, zaujmout k ní stanovisko a informovat o něm petiční výbor, jak ukládá zákon o právu petičním. K petici zaujal veřejně stanovisko pan starosta, který se opakovaně vyjádřil, že preambule petice je lživá a manipulativní, což chápu jako jeho osobní názor. Petici podepsalo 600 občanů obce, kteří si zaslouží odpověď nejen starosty.

  Vladimíra Zubková


 • 28. 4. 2021 20:05
  Vladimíra Zubková
  Re: výstavba Nad Paloukem

  Oprava: Petice, včetně kopií všech podpisových archů, byla obci oficiálně předána už!
  dne 25. 9. 2020, samozřejmě.


 • 30. 4. 2021 12:19
  Vítězslav Eliáš
  Re: výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den paní Zubková.
  Obě smlouvy na právní služby v souvislosti s výstavbou v lokalitě Nad Paloukem jsou zveřejněny v kapitole k tomuto projektu https://www.podoliubrna.cz/lokalita-nad-paloukem.

  Petice občanů k výstavbě v lokalitě Nad Paloukem byla předána Zastupitelstvu obce Podolí veřejně na zasedání zastupitelstva dne 21.9.2020, viz. 6 zápisu z tohoto zasedání. Zastupitelstvo obce vzalo předání této petice na vědomí už tím, že její text a neúplná část podpisových archů byla předána zastupitelstvu takto veřejně, kde bylo přítomno 8 z 9 členů zastupitelstva.
  Z pohledu obsahu textu petice se zastupitelstvo obce zabývá tímto podáním jako s požadavkem občanů obce dle zákona 128/2000 Sb. o obcích, § 16, odst. 2, písm. f.
  V textu petice je zastupitelstvo obce vyzýváno, aby v záležitosti plánované výstavby lokality „Nad Paloukem“ činili všechny dostupné kroky v rámci samostatné působnosti obce k dodržení regulativů platné územní studie, která vychází ze schváleného územního plánu.
  Zastupitelstvo obce v jednáních s developerem požadavky občanů zohledňuje a snaží se v oblasti samostatné působnosti vyjednat ty nejvýhodnější podmínky. Protože jednání stále probíhají a nejsou ukončena, nelze ani konstatovat a vyhodnotit vyřízení požadavků („petice“) občanů obce.
  Přesto, že z pohledu zákona 85/1990 Sb. o právu petičním se nejedná o petici adresovanou státnímu orgánu, byla předána Stavebnímu úřadu MěÚ Šlapanice.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1533

Návštěvnost stránek

774036