Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 17. 6. 2019 11:24
  Vítězslav Eliáš
  Kácení stromů - kontrola ČIŽP

  V souvislosti diskusí na téma kácení stromů, proběhlou na tomto fóru na přelomu března a dubna pod názvem „Kde jsou stromy??????“ bych chtěl opravdu od srdce poděkovat pečlivým občanům obce Podolí, kteří podali podnět České inspekci životního prostředí (ČIŽP) k provedení kontroly obce Podolí v souvislosti s kácením stromů v obci.
  Kontrola, která zabrala celé dopoledne, byla provedena na konci měsíce května. Inspektorky byly seznámeny s inventarizací stromů v obci zveřejněnou na portále „Stromy pod kontrolou“, zkontrolovaly dokumentaci k pokáceným stromům i prošetřily situaci na místě včetně zbylých pařezů.
  O kontrole inspektorky sepsaly protokol, ve kterém je mimo jiné konstatováno: „Důvody, které vedly ke kácení předmětných dřevin považuje inspekce za relevantní.“ Kontrolní zjištění – shledaná porušení právních předpisů: „Zajištěné skutečnosti ČIŽP nepovažuje za porušení zákona č. 114/1992 Sb., o chráně přírody a krajiny.“ Protokol z kontroly je uložen na OÚ Podolí a je možno do něj nahlédnout.
  Díky této kontrole jsme měli možnost si ověřit, že v souvislosti s údržbou a péčí o stromy, děláme všechno dobře a v souladu se zákony. Závěrečná pochvala inspektorek „vaši obec bychom mohli dávat za příklad jiným obcím“ velmi potěšila.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 12. 6. 2019 20:21
  L. Maťhová
  Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, jako potenciální zájemce o koupi předmětné nemovitosti prosím o informaci, jak konkrétně bude vypadat asanace p. č. 567, kdy k ní má dojít a zda a v jakém rozsahu hrozí vyvlastnění pozemku, které je zmiňované v průvodní zprávě k územnímu plánu obce. Děkuji, L. Maťhová


 • 13. 6. 2019 13:12
  Vlasák
  Re: Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, paní Maťhová,
  v nedávné době byla obcí zpracována architektonicko - urbanistická studie veřejných prostor. Ve studii již není počítáno s kroky, které jste popsala. V případě potřeby podání informací v této věci Vás rádi uvítáme na OÚ Podolí.

  S pozdravem

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 6. 2019 19:54
  Lubomír Antonický
  SMS InfoKanál

  Dobrý den, dnes v noci a nad ránem ( 1:23, 3:23 ) mě vzbudily tři SMS zprávy, že prší, je bouřka a v potoce teče voda. Příjem těchto informací zruším a až se stane opravdu něco zásadního tak budu mít smůlu.


 • 29. 5. 2019 19:36
  Hnilicova
  Informace

  Dobrý den,

  na včerejším zasedání, jsem vznesla dotaz, jestli je pravda, že aktuálně do školky v Podolí chodí 19 dětí, které v Podolí nebydlí. P. starosta mi tuto informaci potvrdil s tím, že je dohledatelná na webu Podolí, kde se odpovídá na dotazy občanů / tzv. 106/. Kde přesně mohu tyto odpovědi nalézt? Hledám, hledám a nenalézám......je mi jasné, že hledám špatně. Můžete mi pomoci?
  Velmi ráda se dozvím i další informace o které občané Podolí požádali.
  Děkuji M. Hnilicová


 • 31. 5. 2019 8:45
  Vlasák
  Re: Informace

  Dobrý den paní Hnilicová,
  informace naleznete na stránkách obce v sekci Obecní úřad, pod odkazem povinně zveřejňované informace na konci stránky.
  Pro rychlejší cestu můžete použít text odkazu níže:
  https://www.podoliubrna.cz/povinne-zverejnovane-informace

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 28. 5. 2019 17:39
  Jaroslav
  Kyncl

  Dobrý den,
  zveřejníte na stránkách výsledky do Evropského parlamentu ? Aspoň z pohledu volených stran.
  Děkuji.
  J.Kyncl


 • 29. 5. 2019 15:59
  Vlasák
  Re: Kyncl

  Dobrý den pane Kyncle,
  výsledky voleb z obce Podolí jsou vloženy do aktualit a podrobné výsledky lze najít zde: https://www.volby.cz/pls/ep2019/ep?xjazyk=CZ

  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 27. 5. 2019 9:39
  Tománková
  poděkování

  Dobrý den pane starosto,
  ráda bych Vám a panu místostarostovi tímto vyjádřila poděkování za Vaši pomoc a ochotu při nalezení naší ztracené kočičky. Díky Vaší všímavosti se kočička po 8 dnech naštěstí našla, (jelikož byla přivyklá životu doma, byť vyhladovělá nemohla zřejmě najít cestu domů). Máme se synem velikou radost, že je zpátky doma a mnoho Vám děkujeme.
  Přeji hezký den, s pozdravem Eva Tománková


 • 14. 5. 2019 19:03
  Barbora Kheilová
  Nové osvětlení

  Dobrý den pane starosto,

  dovolte mi se připomenout ve věci nového osvětlení na ulici Výhon. Již v prosinci jsme se domlouvali, že nebude problém s nějakým zastíněním lampy před domem č.p.209.Opravdu je světlo ve večerních hodinách velice nepříjemné.Děkuji za kladné vyřízení.Přeji krásný den, s pozdravem Barbora Kheilová


 • 20. 5. 2019 13:39
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nové osvětlení

  Dobrý den paní Kheilová,
  děkuji za připomenutí. Instalace stínění je v řešení. Budeme Vás informovat v osobní rovině.
  Přeji hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 10. 5. 2019 10:15
  Radek Boček
  Zvukový záznam ze zasedání 16.4.2019

  Dobrý den,
  kdy bude, prosím, zveřejněn zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva obce Podolí, které se konalo dne 16.4.2019? Na OneDrive zatím uložen není.
  Radek Boček


 • 13. 5. 2019 15:58
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zvukový záznam ze zasedání 16.4.2019

  Dobrý den pane Bočku.
  Záznam je zveřejněn. Omlouváme se za opomenutí a děkujeme za upozornění.
  Vítězslav Eliáš


 • 17. 5. 2019 14:19
  Radek Boček
  Re: Zvukový záznam ze zasedání 16.4.2019

  Děkuji za smutné poslouchání.:o(
  Radek Boček


 • 28. 4. 2019 7:44
  Žaneta Hodaňová
  Pouť v Podolí

  Dobrý den pane starosto,chci se zeptat kdy bude letos v Podolí pouť děkuji


 • 30. 4. 2019 9:21
  Vlasák
  Re: Pouť v Podolí

  Dobrý den paní Hodaňová,
  Podolská pouť bude letos 19.5.. Těšíme se na všechny příchozí a věříme, že vyjde i počasí.

  Děkujeme za dotaz.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 25. 4. 2019 16:16
  Helena Vrzalová
  sečení trávy

  Dobrý den, povšimla jsem si, že dnes dopoledne se začalo se sekáním trávy okolo cyklostezky. Chtěla jsem se zeptat, zda je vypracovaný nějaký plán údržby této a dalších ploch? Chápu a zároveň oceňuji práci technické čety i snahu vedení obce o údržbu a zkrášlení obce. Bohužel se také domnívám, že jsme všichni podlehli kultu "golfových trávníků" a trochu upozadili selský rozum. Sekla se tzv. sena, potom otava a možná, když hodně pršelo, tak byla ještě třetí tráva. Nyní se veškeré plochy "vyholí" na max. nízký trávník, nedochází k rozkvětu přirozených polních květin, tím trpí hmyz a jak asi všichni víme narušuje se životodárný běh v přírodě, porosty vysychají a daří se pak už jen opravdu nevzhlednému plevelu. Rozhodně nejsem zastánce na vše se "vykašlat", jen jsem chtěla požádat, zda by bylo možné i s ohledem na stav sucha jaký v naší přírodě je, přihlédnout k tomu, aby se pro příště okolo cyklostezky nevířil jen prach, ale byla radost kouknout i na kvetoucí pampelišky a sedmikrásky. Příroda, totiž není totéž co zahrádka.
  Děkuji


 • 26. 4. 2019 13:46
  Vlasák
  Re: sečení trávy

  Dobrý den paní Vrzalová,
  celou obec sečeme v pravidelných intervalech a některé plochy častěji s ohledem na případné kulturní akce. Seč probíhá cca jednou za 2-3 týdny. Interval vychází časově v rámci údržby celé obce a i vzhledem k růstu trávy, tak abychom mohli používat běžné žací zařízení a ne cepáky na vysokou trávu. Po cepáku bývá zeleň nevzhledná, nebo je vysečená až na hlínu. V obci máme mnoho zelených ploch, kde se pohybují děti, takže sečeme i s ohledem na požadavky rodičů na eliminaci klíšťat. Samozřejmě máme na údržbu zeleně i různé jiné požadavky, které se zpravidla názorově rozchází, volíme tedy pravidelnou údržbu s ohledem na vývoj počasí a sucha.
  Děkuji za poznatky a dotaz.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 29. 4. 2019 22:15
  Silvie Bočková
  Re: sečení trávy

  Dobrý večer,
  myslím, že by se mělo spíše zohlednit sucho než společenské akce.
  Cituji:"Krátce sečený trávník je pro někoho symbolem bezpečí a čistoty. Nicméně častá seč trávníky poškozuje a tím napomáhá vysychání půdy, které je v posledních letech kritické. Pokud chceme vodu v půdě uchovat, je vyšší vegetace na travnatých plochách nezbytná. Český svaz ochránců přírody proto doporučuje omezit počet sečí trávníků.
  Trávník tak v důsledku zbytečného pokosení pomalu usychá, až může zmizet úplně. Nakonec situace eskaluje do stavu, kdy je místo trávníku jen holá zem, která ještě více odvádí vodu, udusává se, vysušuje se a eroduje. Místo trávníků, které pomáhají s regulací teploty a vlhkosti a činí tak své okolí i ve velkých vedrech snesitelnější (čím vyšší tráva, tím lépe), tak vytváříme plochy, kde je horko nesnesitelné, teplo se zde akumuluje a teplotní situaci ve svém okolí zhoršují."
  Argument o obavě z klíšťat: Nízkou trávu nemají ráda, žijí v trávě od výšky dvaceti centimetrů.
  Prosím myslete na přírodu i při používání chemikálií. Naše rodina raději vyrýpne plevel nožíkem.
  Děkuji


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1205

Návštěvnost stránek

680814