Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 20. 6. 2019 18:49
  Martin Vyhlídal
  Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, po každém ale skutečně každém větším dešti zůstává pravidelně bahno v křižovatce na Kolonce (...překvapivě když je to v dolíku a směrem k rygolu obehnaný obrubníkem...). Zajímá mě jestli to obec bude nějak koncepčně řešit. Přiznám se, mě to nebaví pokaždé uklízet. Dnes (stejně jako mnohokrát v minulosti) jsem tam odklidil cca 3q bahna. Kdybych to neuklidil, tak se to rozjezdí a po zaschnutí rozvíří, ale koho to trápí že...) Nevěřím tomu, že si nikdo z obce opět nevšiml...


 • 26. 6. 2019 18:01
  Roman Vlasák
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, ahoj Martine,
  na začátku musím vyzdvihnout tvou pomoc, kterou vnímám jako velmi důležitou. Ne každý je v dnešní době ochoten pomoci na veřejných místech obce. Děkuji Ti za to.
  Při tom prvním přívalovém dešti skutečně došlo k naplavení bahna z polní cesty u sadu na asfaltovou komunikaci. Na této cestě se zanesli poslední dva vybudované odvodňovací zářezy směřující vodu a bahno směrem do kanálu a do sadu. Byli obnoveny a druhý přívalový déšť už bylo vše v pořádku.
  Na krajnici asfaltové komunikace od sběrného dvora jsme před dvěma lety vybudovali podobné výpusti z asfaltu do vegetace a kanál na Kolonce jsme nechali prodloužit. Vtok do kanálu ze silnice je tak až nad zatáčkou, takže se voda nedostává v plné síle až k příčné vpusti v zatáčce. Tyto úpravy se osvědčili, proto bychom chtěli výpusti vody do vegetace vydláždit, aby nedocházelo k odplavení krajnic asfaltových komunikací, nezarůstali vegetací a co nejvíc vody nasměřujeme do zeleně místo do kanálu. Dále vstoupíme do jednání s Agropodem, za účelem vybudování přírodních prvků zamezujících splavování hlíny a zadržujících vodu v krajině na lánu nad Kolonkou.
  Na úklid komunikace jsme povolali hasičskou jednotku, která dokončila úklid komunikace. Tímto děkuji i jim za jejich vstřícný přístup a dobrou práci.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 8. 2019 22:33
  Martin Vyhlídal
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Ahoj Romane, pro lepší strukturu se vyjádřím v bodech.
  1. Svůj příspěvek jsem nepsal kvůli tomu, že bych se domáhal pochvaly z úřadu. Fakt ne.
  2. Moje poznámka ve smyslu „… že si opět nikdo z obce nevšiml…“, byla lehká ironie starostových slov (zjevně nepochopená). Před dvěma nebo třemi lety, když během jednoho týdne dvakrát připlavalo bláto, to bláto tam týden leželo a nikdo se neměl k tomu aby ho odklidil, zcela bezelstně na můj podnět odvětil cituji „ že si ničeho nevšiml“…
  To vše vyšperkovaný ještě naprosto dementním retardérem, díky kterému půlka bláta byla před retardérem a půlka v křižovatce. Takže od našeho baráku šlo vstoupit do silnice jenom v gumákách.
  3. Po prvním dešti (letos v červnu) bláto nikdo z pověření obce neuklízel. Nahrubo jsem to odklidil já, ale větší část se rozjezdila a rozvířila po okolí. Druhý den bláto připlavalo znovu, ale v menší míře (tzn. nemáš pravdu, že to druhý den už bylo v pořádku). Až po tomto druhém dešti ho odklízeli hasiči. Trošku s tím přischlým blátem bojovali. Začerstva by to šlo stříkačkou očistit během 5 minut.
  Směrem k hasičům mám jednu poznámku. Díky. Jenom mi prosím příště ten naplavenej bordel neházejte lopatama do předzahrádky.
  4. Když přijde silný a vytrvalý déšť odvodňovací zářezy i kanálová mříž u křižovatky se zanesou slámou, listím nebo něčím podobným V Ž D Y. Tzn. drtivá většiná bláta která teče s vodou po silnici prostě doteče do křižovatky kde je dolík, a tam to bláto zůstane.
  5. Ve svém příspěvku jsem psal dotaz na koncepční řešení stavu té křižovatky – bez odpovědi. Píšeš o nějakých opatřeních, která situaci v křižovatce můžou zmírnit, ale upřímně, účinnosti těchto opatření nevěřím.
  6. Návrh: možná by stačilo líp pracovat s vodováhou, odfrézovat asfaltový koberec mezi křižovatkou o mostkem, a prostě to vyspádovat do potoka.


 • 17. 6. 2019 11:24
  Vítězslav Eliáš
  Kácení stromů - kontrola ČIŽP

  V souvislosti diskusí na téma kácení stromů, proběhlou na tomto fóru na přelomu března a dubna pod názvem „Kde jsou stromy??????“ bych chtěl opravdu od srdce poděkovat pečlivým občanům obce Podolí, kteří podali podnět České inspekci životního prostředí (ČIŽP) k provedení kontroly obce Podolí v souvislosti s kácením stromů v obci.
  Kontrola, která zabrala celé dopoledne, byla provedena na konci měsíce května. Inspektorky byly seznámeny s inventarizací stromů v obci zveřejněnou na portále „Stromy pod kontrolou“, zkontrolovaly dokumentaci k pokáceným stromům i prošetřily situaci na místě včetně zbylých pařezů.
  O kontrole inspektorky sepsaly protokol, ve kterém je mimo jiné konstatováno: „Důvody, které vedly ke kácení předmětných dřevin považuje inspekce za relevantní.“ Kontrolní zjištění – shledaná porušení právních předpisů: „Zajištěné skutečnosti ČIŽP nepovažuje za porušení zákona č. 114/1992 Sb., o chráně přírody a krajiny.“ Protokol z kontroly je uložen na OÚ Podolí a je možno do něj nahlédnout.
  Díky této kontrole jsme měli možnost si ověřit, že v souvislosti s údržbou a péčí o stromy, děláme všechno dobře a v souladu se zákony. Závěrečná pochvala inspektorek „vaši obec bychom mohli dávat za příklad jiným obcím“ velmi potěšila.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 12. 6. 2019 20:21
  L. Maťhová
  Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, jako potenciální zájemce o koupi předmětné nemovitosti prosím o informaci, jak konkrétně bude vypadat asanace p. č. 567, kdy k ní má dojít a zda a v jakém rozsahu hrozí vyvlastnění pozemku, které je zmiňované v průvodní zprávě k územnímu plánu obce. Děkuji, L. Maťhová


 • 13. 6. 2019 13:12
  Vlasák
  Re: Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, paní Maťhová,
  v nedávné době byla obcí zpracována architektonicko - urbanistická studie veřejných prostor. Ve studii již není počítáno s kroky, které jste popsala. V případě potřeby podání informací v této věci Vás rádi uvítáme na OÚ Podolí.

  S pozdravem

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 6. 2019 19:54
  Lubomír Antonický
  SMS InfoKanál

  Dobrý den, dnes v noci a nad ránem ( 1:23, 3:23 ) mě vzbudily tři SMS zprávy, že prší, je bouřka a v potoce teče voda. Příjem těchto informací zruším a až se stane opravdu něco zásadního tak budu mít smůlu.


 • 29. 5. 2019 19:36
  Hnilicova
  Informace

  Dobrý den,

  na včerejším zasedání, jsem vznesla dotaz, jestli je pravda, že aktuálně do školky v Podolí chodí 19 dětí, které v Podolí nebydlí. P. starosta mi tuto informaci potvrdil s tím, že je dohledatelná na webu Podolí, kde se odpovídá na dotazy občanů / tzv. 106/. Kde přesně mohu tyto odpovědi nalézt? Hledám, hledám a nenalézám......je mi jasné, že hledám špatně. Můžete mi pomoci?
  Velmi ráda se dozvím i další informace o které občané Podolí požádali.
  Děkuji M. Hnilicová


 • 31. 5. 2019 8:45
  Vlasák
  Re: Informace

  Dobrý den paní Hnilicová,
  informace naleznete na stránkách obce v sekci Obecní úřad, pod odkazem povinně zveřejňované informace na konci stránky.
  Pro rychlejší cestu můžete použít text odkazu níže:
  https://www.podoliubrna.cz/povinne-zverejnovane-informace

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 28. 5. 2019 17:39
  Jaroslav
  Kyncl

  Dobrý den,
  zveřejníte na stránkách výsledky do Evropského parlamentu ? Aspoň z pohledu volených stran.
  Děkuji.
  J.Kyncl


 • 29. 5. 2019 15:59
  Vlasák
  Re: Kyncl

  Dobrý den pane Kyncle,
  výsledky voleb z obce Podolí jsou vloženy do aktualit a podrobné výsledky lze najít zde: https://www.volby.cz/pls/ep2019/ep?xjazyk=CZ

  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 27. 5. 2019 9:39
  Tománková
  poděkování

  Dobrý den pane starosto,
  ráda bych Vám a panu místostarostovi tímto vyjádřila poděkování za Vaši pomoc a ochotu při nalezení naší ztracené kočičky. Díky Vaší všímavosti se kočička po 8 dnech naštěstí našla, (jelikož byla přivyklá životu doma, byť vyhladovělá nemohla zřejmě najít cestu domů). Máme se synem velikou radost, že je zpátky doma a mnoho Vám děkujeme.
  Přeji hezký den, s pozdravem Eva Tománková


 • 14. 5. 2019 19:03
  Barbora Kheilová
  Nové osvětlení

  Dobrý den pane starosto,

  dovolte mi se připomenout ve věci nového osvětlení na ulici Výhon. Již v prosinci jsme se domlouvali, že nebude problém s nějakým zastíněním lampy před domem č.p.209.Opravdu je světlo ve večerních hodinách velice nepříjemné.Děkuji za kladné vyřízení.Přeji krásný den, s pozdravem Barbora Kheilová


 • 20. 5. 2019 13:39
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nové osvětlení

  Dobrý den paní Kheilová,
  děkuji za připomenutí. Instalace stínění je v řešení. Budeme Vás informovat v osobní rovině.
  Přeji hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 10. 5. 2019 10:15
  Radek Boček
  Zvukový záznam ze zasedání 16.4.2019

  Dobrý den,
  kdy bude, prosím, zveřejněn zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva obce Podolí, které se konalo dne 16.4.2019? Na OneDrive zatím uložen není.
  Radek Boček


 • 13. 5. 2019 15:58
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zvukový záznam ze zasedání 16.4.2019

  Dobrý den pane Bočku.
  Záznam je zveřejněn. Omlouváme se za opomenutí a děkujeme za upozornění.
  Vítězslav Eliáš


 • 17. 5. 2019 14:19
  Radek Boček
  Re: Zvukový záznam ze zasedání 16.4.2019

  Děkuji za smutné poslouchání.:o(
  Radek Boček


 • 28. 4. 2019 7:44
  Žaneta Hodaňová
  Pouť v Podolí

  Dobrý den pane starosto,chci se zeptat kdy bude letos v Podolí pouť děkuji


 • 30. 4. 2019 9:21
  Vlasák
  Re: Pouť v Podolí

  Dobrý den paní Hodaňová,
  Podolská pouť bude letos 19.5.. Těšíme se na všechny příchozí a věříme, že vyjde i počasí.

  Děkujeme za dotaz.
  Roman Vlasák
  místostarosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

29. 5. Maxmilián

Zítra: Ferdinand

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1683

Návštěvnost stránek

865681