Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 12. 2018 10:24
  Václav Truksa
  Kultura-tradice

  Z důvodu ukončení podnikatelské činnosti nabízí paní Málková dětské, dívčí a dámské kyjovské kroje v ceně do 15 tis. Kontakt: Františka Málková, Dědina 45, Otnice, 68354 tel: 775031946.
  Více na www.otnice.cz
  rubrika Denní hlášení


 • 3. 12. 2018 7:04
  Kašíková Věra
  náledí

  Spíš jen takové postesknutí: opět zase někdo zaspal - dnes o půl sedmé ráno byl celkem nadlidský úkol projít po chodníku i silnici kolem fary až na zastávku autobusu ... :-/


 • 3. 11. 2018 12:33
  Helena Vrzalová
  Štěpkovač

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak to je s obecním štěpkovačem? Vím, že byl k zapůjčení, ale na stránkách jsem o něm nenašla žádné informace. Je tedy stále k dispozici a za jaký poplatek?
  Děkuji za odpověď
  Helena Vrzalová


 • 6. 11. 2018 10:11
  Roman Vlasák
  Re: Štěpkovač

  Dobrý den, paní Vrzalová,
  obecní štěpkovač dosloužil před několika lety a obec další nepořídila. Pokud mohu poradit tak například v půjčovně Nářadí Veselý Brno na ulici Olomoucká 158 lze drtič zapůjčit. Přikládám Vám i odkaz pro rychlejší hledání: https://www.naradi-vesely.cz/pujcovna/zahradni-technika/

  Děkuji za dotaz
  Roman Vlasák


 • 3. 11. 2018 11:42
  Jaroslav Kyncl
  Betonové sloupy

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, jaký je "osud" betonových sloupů veřejného osvětlení v ulici Za Humny, kdy a zda budou odstraněny. Dle vyjádření EONu tam již káble s elektřinou natažené nemají, VIVO connection taky ne, tak co jsou to za dráty, co vedou ze sloupu do domů ( konkrétně mě, č.p.331 to již ničí fasádu ) ? Asi jsou to ještě staré telefonní káble od Telekomu. Bude o obec řešit globálně nebo si máme individuálně zajistit odstranění připojení těchto káblů do domu ? Děkuji za odpověď. Kyncl


 • 6. 11. 2018 10:36
  Vítězslav Eliáš
  Re: Betonové sloupy

  Dobrý den pane Kyncle,
  betonové sloupy budou odstraněny ihned po spuštění nového veřejného osvětlení. To proto, abychom obyvatelům zajistili plynulé osvětlení ulice bez přetržky. Nové veřejné osvětlení se dokončuje v těchto dnech a po provedení revize a dodání revizní zprávy bude uvedeno do provozu v této etapě od křižovatky ulic Výhon - Za Humny v celé ulici Za Humny a v ulici Výhon směrem na Líšeň. To předpokládáme bude v posledním listopadovém týdnu.
  Stávající kabely ze sloupů na střechy domů jsou kabely staré kabelové televize a budou odstraněny v příštích dnech.

  Děkuji za dotaz i trpělivost.
  Přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 10. 2018 20:30
  Aneta Nováková
  Nefunkční veřejné osvětlení

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, kdy bude opraveno nefunkční veřejné osvětlení (a obecní rozhlas) na křižovatce ulic Dědina a Výhon?
  Děkuju za odpověď.

  Aneta Nováková


 • 25. 10. 2018 14:47
  Roman Vlasák
  Re: Nefunkční veřejné osvětlení

  Dobrý den, paní Nováková,

  na opravy veřejného osvětlení přijede nasmlouvaná firma v pondělí 29.10. a současně překontrolujeme i rozhlas. Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný den.
  Vlasák


 • 15. 10. 2018 9:00
  Milan Boček
  Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den paní Hasoňová,

  vzhledem k Vaší obsáhlé odpovědi i s reklamou, Vám upřesňuji :
  1) nemám nic proti koním, dětem a různým zájmovým kroužkům. Jezdím na kole po okolí, kde je umístěno více "koňských farem" a ze svého pohledu je Vaše "nezisková organizace s koňmi" zřízena na nejvíce nevhodným místě !!! .... těsná blízkost veřejné hliněné pěší stezky s poměrně hustým výskytem chodců a cyklistů, vjezd aut neřeším, nemají tam co dělat, včetně těch vašich. ..rozdupaná pěšina koňmi, místy posraná, občas blokovaná skupinou na koních a u cesty Vaše hromada s hnojem.....až se děsím, že čekáte na vybudování cyklostezky, aby jste tam mohli lépe vjíždět autem a po ní jezdit z koňmi !!! dle mne to ani cyklostezka nedovoluje
  2) pokud nezisková organizace čerpá příspěvky z veřejných zdrojů ( obce, kraj, EU...) tak se na jejím provozu podílí všichni daňoví poplatníci
  3) přínos pro Podolí ? v čem ? ...kolik podolských a mimopodolských dětí nebo mládeže Vaši organizaci navštěvuje ?

  S pozdravem
  Milan Boček


 • 15. 10. 2018 20:49
  za Arpitha z.s. Martina Hasoňová
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  vzhledem k Vaší obsáhlé odpovědi i s reklamou, Vám upřesňuji :
  Dobrý den,
  mrzí mne, že moje odpověď vyvolala negativní reakci. Obsáhlá byla, snažila jsem se odpovědět na vše. Reklamu na podolských stránkách nepotřebujeme, děti chodí na doporučení nebo informace ze škol. Poděkováním rodičům dětí jsem chtěa vyjádřit snahu všech zúčastněných co nejvíce se podílet na zlepšení podmínek.
  k 1) ano není to vhodné místo, hledáme řešení, do té doby děláme vše pro zlepšení těchto podmínek
  auto musí navážet krmení, matreriál apod, je to cca 2x denně.
  Hromada s hnojem - odvezení je domluveno, v zemědělství má přednost orba apod, ale díy Vám jsem to zaurgovala a bude odvezeno dříve. Na další hnůj máme zajištěn kontejner, ae čeká právě na to odvezení stávajícího.
  na cyklostezku nečekáme a jsme samozřejmě přístupni hledání společného řešení
  2) na obci jsme nežádali, na kraji jsme neprošli a EU neumíme
  3) cca 50 dětí, jako řádní členi spolku, někteří v kurzech, někteří, ty starší, jako dobrovoní pomocníci. Z Podolí, Bedřichovic, Šlapanic, okolí Brno venkov a Brno. Většina přichází 1x týdně v pravidelném termínu.
  Pokud Vás zajímá více, stavte se za mnou


 • 9. 10. 2018 19:47
  Milan Boček
  Cesta z Líšně okolo potoka

  Hezký den,
  chtěl bych se zeptat na podmínky a odsouhlasení "úpravy" cesty od Zukalovýho mlýna do Podolí okolo potoka do míst "koňské farmy", která už sama o sobě je hrůza ...myslím rozšíření pěší cesty a vysypání velmi hrubou asfaltovou drtí !!! ???? Vzhledem k tomu, že se obec snaží budovat cyklostezky ( na druhé straně obce ), tak v tomto místě je to tímto upraveno proti cyklistům a o chodcích a kočárcích ani nemluvě.
  Děkuji za zpětnou informaci.
  Milan Boček


 • 12. 10. 2018 12:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den pane Bočku.
  Úprava cesty na obecních pozemcích byla odsouhlasena provozovatelce „koňské farmy“ na základě podnětů od občanů z období minulé zimy a jara, kdy byla pohybem koní rozblácená tak, že velmi omezovala právě průchod pěším i průjezd kol a kočárků.
  S provozovatelkou zajistíme dokončení úpravy tohoto úseku cesty tak, aby úprava plnila svůj účel.

  Děkuji Vám za podnět a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 12. 10. 2018 13:14
  za Arpitha z.s. Martina Hasoňová
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den všem,
  nejdříve bych chtěla opět upřesnit pojmy. Nejsme koňská farma, ale spolek - nestátní nezisková organizace, provozující kroužky pro děti, spojené s jízdou na koni a péčí o ně. Nejsem ponikatelka, ani provozovatelka. Ale ano, vystupuji a odpovídám za spolek. Jen bych chtěla zdůraznit, že nejde o obohacování na Váš úkor, ale o provoz kroužků. Cestu jsme chtěli opravit již vloni na podzim. Ale po stěhování, hledání řešení jak, objednání aut - ano, nestihli jsme to do prvního bláta a potom už tam nikdo vjet nemohl a nechtěl. Že bude cesta tak šílená, to jsme nečekali. Letos jsme tedy vyřešili po konzultaci s obcí cestu jak víte. Cestu jsme nechali i zhutnit menším strojem, (válec tam nebyl, jednak není jednoduché ho tam dostat, jednak šlo o úpravu cesty s pohybem koní a lidí a občasným navezením krmiva a ne o úpravu silnice). Takže tato úprava není stavěná na provoz 20 možná i 30 aut denně. Samozřejmě že pak ty větší kusy vyskáčou. Co s těmi auty? Snažíme se ty větší kusy sbírat... Ale stále se bavíme o ježdění mnoha aut po nezpevněné komunikaci.
  Cyklostezka - i o tomto jsme se s panem starostou bavili, pokud vím, je tam plánována, toto je řešení dočasné (před cyklostezkou).
  Hrubá drť - nebyl to záměr. ty velke kusy tam být neměly.
  Koňská farma, která sama o sobě je hrůza.... Není to farma jak uvádím výše a využili jsme prostor k pronájmu na umístění koní. Sami bychom chtěli pro naše koně a především pro provoz jezdeckých kroužků vhodnější podmínky. Bohužel jsme u Brna a není z čeho vybírat.
  Závěrem bych chtěla poděkovat všem rodičům a dětem z našich kroužků za podporu a účast na provozu spolku a práci kolem využívaných prostor. Je to dřina a ta spousta hodin není moc vidět - viz např. komentář pana Bočka. A proč se tedy snažíme jet dál? Umíme pracovat s dětmi, naše koně, byť aktuálně v ne zcela vyhovujícíh podmínkách, mají dlouholetý vycvik a ini i my praxi, která je přínosem pro práci s dětmi, environmentální vzdělávání a jsme schopni - byť v těchto pomínkách (na kterých pracujeme) obsáhnout velkou skupinu dětí a mládeže. Chtěli bychom, aby koně v Podolí byli přínosem a věřím, že ve spolupráci a s podporou obce toho dosáhneme.
  I Vás bych pane Bočku pozvala k osobní návštěvě, aby jste viděl, kolik práce jsme udělali a že neignorujeme stav cesty. Současně uvítám tipy na snížení počtu průjezdu aut po této cestě. Od nás tam jezdí pouze jedno auto s materiálem a nebýt uzavírky, žádná auta tam nejezdí a drť by nebyla rozježděná.


 • 9. 10. 2018 11:12
  Barbora Kheilová
  Nový chodník

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala,z jakého důvodu se na ulici Výhon udělal chodník o několik centimetrů vyšší než byl původní a tím nám tak vznikl absolutně nežádoucí schodek do domu(209).Teď máme vůči chodníku vchodové dveře podstatně níž a nedovedu si představit,jak to bude vypadat až pořádně zaprší.Včera jsme se dozvěděli,že se v projektové dokumentaci nepočítá s úpravou vchodů do domů.To mě teda dost zvedlo ze židle,protože z původního vchodu co jsme měli toho moc nezbylo a zajímalo by mě,když už se to nebude dělat nové,kdo to uvede aspoň do půvdního stavu.Některé dlaždice co jsme tam měli byly vybagrovány,něco je vysypáno kamínky a je to dobré akorát na vyvrtnutý kotník.

  Děkuji,s pozdravem Barbora Kheilová


 • 12. 10. 2018 11:51
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nový chodník

  Dobrý den paní Keilová.
  Co se týče výškové úrovně povrchu chodníku, neumím Vám bohužel od stolu odpovědět. Prověřím situaci na místě s projektantem i stavbyvedoucím a o výsledku Vás budu osobně informovat.
  Co se týče úprav vstupů od chodníku do domů, opravdu nejsou předmětem projektové dokumentace. Budeme v této věci obcházet s projektantem vlastníky jednotlivých domů a na základě dohody buď budou vstupy uvedeny do původního stavu, nebo, lépe, budou nově vydlážděny.

  Děkuji Vám za podněty a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 5. 10. 2018 22:53
  Michal Chmelíček
  Kontejner z Uliček na Kandii

  Dobrý den, není zatarasení cesty z Uliček na Kandii kontejnerem už trochu moc? nedá se kolem něj projít pěšky, natož s kočárkem, zajímalo by mě, kdo to schválil nebo nařídil...


 • 8. 10. 2018 10:22
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kontejner z Uliček na Kandii

  Dobrý den pane Chmelíčku,
  o umístěném kontejneru v uličkách nikdo z obecního úřadu žádné povědomí. Zjišťujeme viníka a poté zajistíme nápravu.

  Děkujeme za upozornění a přejeme hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 5. 10. 2018 10:09
  Helena Vrzalová
  ze života v obci

  Ma jaře dcera se svým partnerem zasadili na Zeliskách 10 stromků - hrušky, jabloně, meruňky, švestky a třešně. Pravidelně je vydatně zalévali, což stromkům prospívalo. Prospívalo tak, že po měsíci "zmizela" jedna z meruněk. Suché horké léto stromky přečkali a dnes ráno jsme zjistili, že přes noc "odešla" jedna ze švestek. Takže mám dva vzkazy:
  - pro toho kdo na Zeliskách stromky vyryl - nejsem nepřející člověk, takže Vám nepřeji aby stromky zašly, ale přeji Vám, abyste kdykoliv budete sklízet úrodu z těchto stromků si uvědomil, že jste stromky nezískal poctivě, ale "nakoupil" za pět prstů.....
  - pro budoucí zastupitele obce - přestaňte politikařit, ale svým vlastním vzorem působte na lidi, aby si uvědomili, že pokud se nebudeme chovat slušně a poctivě, nikdy tu nebude klid a smír mezi lidmi. Tohle kamerový systém nevyřeší, jedině snad obnovená porce "ponocného" :-)
  Hezký den


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

16. 10. Havel

Zítra: Hedvika

KALENDÁŘ AKCÍ

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1635

Návštěvnost stránek

814256