Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 18. 9. 2013 10:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Cesta na Mokrá-Horákov

  Vážená paní Němcová,
  děkujeme za podnětnou připomínku. Dříve vybudovaná účelová komunikace pro obsluhu areálu zemědělského družstva se stala postupně spojovací komunikací mezi Podolím a obcemi Velatice a Mokrá Horákov. Je to stejně přirozené, jako si chodci vyšlapou ideální pěšiny v trávě či ve sněhu. Nebezpečnou situací se již zabývalo i minulé zastupitelstvo, bohužel řešení nenašlo. Zřízení chodníku je závislé na investicích a komplexním řešení, vyznačení pruhu pro pěší podélnými čarami na silnici zase odporuje přísným podmínkám dopravní policie. Jediné řešení, které by mohlo být relativně rychle realizovatelné, je montáž zpomalovacích prahů, avšak i toto řešení podléhá schválení dopravní policie a silničního správního úřadu.
  Navrhnu zastupitelstvu a stavební komisi projednat toto řešení nebezpečné dopravní situace na Kolonce. Získání kladného stanoviska dopravní policie by nemuselo být složité i investiční náklady by obecní rozpočet nemusely zásadně zatížit.


 • 24. 9. 2013 23:04
  Stanislav Mrázek
  Ještě ke kronice

  Zdůvodnění proč není kronika na obecních stránkách se dá pochopit z pohledu obtíží nahrání objemu dat a stahování z internetu. Ovšem ztotožnit se s názorem, že zpřístupnění dané kroniky koliduje se zákonem 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, který údajně přikazuje v tomto případě osobní údaje anonymizovat, to by mělo být podloženo uvedením daného paragrafu zákona, jehož "podolský výklad" by byl posvěcen ministerstvem vnitra. Zdravý rozum se tomu brání uvěřit.
  Jinak - Libore, kronika č.1, která by mohla být zajímavá je ztracená, a čtení údajů, především z posledních let, to je ztráta času..


 • 30. 9. 2013 21:34
  Milan Tříska
  Ještě ke kronice [Stanislav Mrázek]

  Dobrý den, vysvětlení situace, proč není možné plné zveřejnění kroniky např. na stránkách obce z důvodu dodržení Zákona na ochranu osobních údajů přesahuje pravděpodobně rámec tohoto fóra. Věřte nám, oba váženi pánové, že se tak neděje z toho důvodu, že bychom chtěli zabránit možnosti nahlédnutí do ni. Jaký bychom na to měli mít zájem? Situace je podle zmíněného zákona skutečně složitější a stanovisko k ním jsme si vyžádali opakovaně.Rozhodně nejde o "podolský výklad." Pokud jde o poznámku pana Mrázka k hodnotě kroniky z poslední doby: Je to záležitost metodiky. Obecní kronika není drbník. Poznámka mi připadá zcela nemístná, hodnotící a snižuje důstojnost především toho, kdo ji vyslovil. Ostatně, kopii naší obecní kroniky bylo vysloveno pochvalné uznání na seminářích kronikářů v Praze i Olomouci. Hezký den Milan Tříska


 • 3. 10. 2013 11:38
  Stanislav Mrázek
  Ještě k Milanovi

  Dnes se mě ptal jeden podolský občan: Co ti to tam Milan píše za ........! A já pochybovačně: ještě jsem to nečet. Ale když nyni čtu výrazy: "metodika", "drbník", "pochvalné uznání" a vidím starost o moji "důstojnost" za jakousi údajně hodnotící větu (upozorňuji, že byla jen pro Libora, ne pro Milana), tak nemám důvod pochybovat o tom vytečkovaném výrazu. Ale na to stačí jeden aspirin. A pak se zájmem prolistovat třeba pamětní knihu na faře...


 • 3. 10. 2013 14:39
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Dotace na stavbu MŠ

  S radostí oznamujeme, že nám včera Regionální rada ROP JV schválila dotaci na stavbu Mateřské školy ve výši 9 919 803 Kč. Její čerpání je však vázáno na úspěšné nabytí právní moci již vydaného stavebního povolení, které je v této chvíli blokováno podaným odvoláním pana Marka Vlacha.


 • 10. 10. 2013 9:36
  Hana Podloucká
  Hypermarket Globus

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda jsou nějaké novinky ohledně výstavby Hypermarketu Globus v Podolí? Děkuji za odpověď


 • 11. 10. 2013 6:50
  hnilicová
  odvolání

  Pane starosto, mohl by jste být konkretnější, co za připomínky je v odvolání p. Marka Vlacha?


 • 11. 10. 2013 22:11
  Stanislav Mrázek
  Chvála za radar

  Sice nejsem ten, který by si hlídal rychlost auta, ale s potěšením sleduji působení našeho nového radaru s kamerou na řidiče, vjíždějící do obce. Výrazná většina z nich zpomalí na rychlost blížící se padesátce. Zdá se, že největší problém zpomalit to někdy dělá řidiči linkového autobusu, což se mi zdá poněkud zvláštní... A tak se ptám, zda je kamera funkční - myslím pořizující záznam, a kdo a jak často bude záznam vyhodnocovat.


 • 12. 10. 2013 21:53
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Re: odvolání

  Vážená paní Hnilicová,
  Odvolání pana Marka Vlacha se netýká předmětu stavebního povolení na stavbu "Výstavba MŠ Podolí modulárním systémem". Pan Vlach se ovolává proti tomu, že projektová dokumentace neobsahuje u plánované stavby v části dopravně technického řešení žádné bezpečnostní prvky..., Předmět odvolání řeší další připravovaná investiční akce "Komunikační řešení obce ulice Rybník a prostoru návsi".


 • 12. 10. 2013 21:55
  Vítězslav Eliáš - Moderátor
  Re: Chvála za radar

  Vážený pane Mrázku,
  děkujeme za pochvalu. Zpomalení rychlosti aut vjíždějících do obce je prvním z kroků zvyšující bezpečnost v obci, což je jeden z prioritních úkolů, na který jsme se zaměřili.
  Kamera je samozřejmě funkční, záznamy budou předávány k vyhodnocení kompetentním orgánům měsíčně.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884437