Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 10. 2015 0:34
  Silvie Bočková
  Dotaz

  Dobrý večer,
  chci se zeptat proč byl odstraněn dotaz Slatiňáka (bohužel si nepamatuji jméno), který jsem četla v 20 hodin českého času. Jistě, obsahoval nějaké dojmy Slatiňáka, ale neurážel a měl věcné dotazy.
  Děkuji předem za odpověď.


 • 18. 10. 2015 10:16
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dotaz

  Vážená paní Bočková, vážená paní Zamarská,

  ten příspěvek měl všechny znaky anonymu a obsahoval několik velmi zavádějící tvrzení, které mohou velmi ovlivnit vývoj naší diskuse o kasinu. Jedním z nich je tvrzení o umístění uvažovaného kasina na konkrétním uvedeném místě. Nemám problém s obsahem ani s anonymem, ale s kombinací obojího dohromady. Proto jsem panu Křemečkovi ještě večer poslal tento mail:

  .. Vážený pane,
  naše diskuse připouští pouze přístup pro reálně existující osoby především občany Podolí. Ve Vašem případě existuje pochybnost o Vaší identitě. Pokud máte zájem publikovat svá tvrzení v naší obecní diskusi, žádám Vás, abyste mi osobně doložil svou identitu. Dokud ji nedoložíte, budu nucen Vaše tvrzení pokládat za anonymní a v souladu s pravidly naší diskuse je nezveřejňovat.

  S pozdravem
  Vítězslav Eliáš
  starosta Podolí

  Jakmile mi pan „Křemeček“ odpoví, příspěvek zveřejním.

  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 17. 10. 2015 8:06
  Hnilicová
  Rozděl a panuj!

  Pane starosto,

  vaše evidentní snaha slibovat peníze nalevo napravo a tím rozhádat lidi, zlikvidovat dobré vztahy ve spolcích, sportovních oddílech, hasičích je děsivá. Tuším, že předvolebním heslem vaší strany byly dobré sousedské vztahy, ale , když jde o kasíno.....tak ať se hádají, že? Vždy se najde někdo, komu se líbí miliony. A ono se to rozdává, slibuje, zavazuje. Sice medvěda nemáte, ale už je rozdělen a sežrán, že? Za Sokol vystupuje p. Rafaj- Tyrš se sice v hrobě obrací, morálka je sprosté slovo, ale hlavně že budou ty prachy.
  Ale teď je problém-pořád ta zatracená morálka,ta vám dost vadí, co s tím? Bylo by to hezké, kdyby tak někdo z kostela přispěl a nechal si nadělit nějaký ten milion. A třeba by ještě vysvětlil , že to je vlastně vše v pořádku,když se za to bude dělat něco bohulibého. Jenže zřejmě jste takovou osobu nenašel, tak alespoň začnete na vašich stránkách tvrdit ústy p. Rafaje , že by bylo hezké za peníze nějakého chudáka propadlého hazardu /ano,odtud jsou ty vaše miliony!/ opravit třeba kostel?
  Ale to máte smůlu! Naštěstí je v Podolí dost lidí kteří mají své zásady a svědomí, a někteří z nich věří a chodí do kostela a chodili tam i v době, kdy se to nevyplácelo, naopak. Neurážejte tyto lidi.
  Vaše evidentní manipulace nevyšla. Já ji považuji za vrcholně sprostou.
  Žádám vás, pane starosto a pane Rafaji , aby jste dementoval ihned všechny smyšlenky, že by ze špinavých peněz z hazardu jakýmkoliv způsobem profitoval kostel!
  Pane starosto,jste si vědom,že nesete přímou zodpovědnost za momentální špatné vztahy v obci a se sousedními obcemi? Dal jste totiž jasně najevo, že peníze jsou nad morálku ,slušnost a lidskost. To co se teď děje a bude dít, je vaše dílo. Jste na to pyšný?


 • 17. 10. 2015 22:28
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozděl a panuj!

  Vážená paní Hnilicová,

  Pan Rafaj nepochybně nemluví za Sokoly. Pouze vyjádřil svůj názor a mezi objekty, které jsou hodny investic v obci, uvedl také kostel. A také budovu obecního úřadu, sokolovnu nebo hasičku. Všechny tyto budovy samozřejmě patří do zřetele Fondu významných staveb naší obce. Po jeho naplnění prostředky získanými z realizovaných investic, ať už pro prodeji pozemků pod plánovanou obchodní zónou - pokud vyjde, nebo kasina – pokud vyjde, plánujeme samozřejmě jejich rozdělení. Myslím, že tuto roli spolu se svými spolupracovníky zvládnu bez toho, aby došlo na hádky, které očekáváte Vy. Podolí totiž není rozdělené ani rozhádané, jak si myslíte Vy. Podolí je vcelku v pohodě, i když zpravidla zastává většinově jiné názory, než vaše skupina. Neberu vaší skupině právo na tyto názory a ani Vám Vaše názory nevyčítám, je to Vaše právo a jejich nijak neomezovaná veřejná prezentace Vám dává šanci lidi buď přesvědčit, nebo odradit. To je na Vás. Ovšem s pojmy morálka morálnost a podobně, prosím, zacházejte opatrně. Nejste jejich vlastnicí ani Vy, ani já a ani další diskutující. Celé problematice kasina v podolské průmyslové zóně, omezeni hazardu, vzniku závislosti a následkům nejrůznějších životních situaci jsem za poslední tři měsíce věnoval opravdu více času, než Vy a z více úhlů pohledu, než Vy. Naposledy třeba minulý pátek na setkání v Jihlavě - Hazardováni s hazardem, při diskusi se skutečnými odborníky na tuto problematiku, nikoliv dojmology. Ta problematika nemá jednoduchá řešení a zákazem hazardu skutečně nevymizí ani kriminalita, ani patologické jevy ve společnosti. Pokud máte zájem, prezentace ze setkání jsou umístěny na našich stránkách zapodoliubrna.cz .

  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 18. 10. 2015 8:07
  Hnilicová
  Re: Rozděl a panuj!

  Pane Eliáši,
  ráda bych tedy shrnula podstatné
  1. to, že za peníze z hazardu, které ještě nemáte by se vyšperkoval mimo jiné kostel je názor pana Rafaje, také váš, ale nikoho jiného. Takže se shodneme, že to je názor, nikoli pravda.
  2.Co se týká vašeho a mého času. Zcela s vámi souhlasím, že vy věnujete t.č." zkoumáním "hazardu jeho propagaci a bagatelizaci rizik mnohem více času než mohu já. Já totiž chodím do práce a tam pracuji nejlíp, jak můžu- ono to ani jinak nejde, jde o lidi.
  KOLIK VAŠEHO ČASU ZBYLO VAŠÍ SKUTEČNÉ PRÁCI? Tedy práci pro Podolí. Na kruháči už srazili chodce, první plánek zastávek zveřejněný na nettu byl obtížně pochopitelný a navíc ještě špatný. Lidé nebyli dostatečně informováni jak se vlastně po tmě dostat na bus. A bezpečnost ? Osvětlení? Tohle je vaše práce! Ne obhajoba herny a hazardu.


 • 18. 10. 2015 10:35
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozděl a panuj!

  Vážená paní Hnilicová,

  Věc se má tak, že zatímco Vy chodíte do práce a z práce domů, já dnes prakticky z práce nechodím. Toto pracovní tempo mohu samozřejmě udržet i díky pomoci mých kolegů a také dobrovolníků z řad zastupitelů a bývalých zastupitelů obce, kteří mají stejný názor jako já a jsou ochotni ve svém volnu pracovat pro prospěch obce, který si každý z nás představuje jinak. My jsme stále tým.

  Pokud jde o zastávky v kruhovém objezdu. Každá stavba nese velká rizika. Stavba je vždycky problém a vyžaduje opatrnost. Již jsem zde napsal a napíši pro Vás znovu. Nejjednodušším řešením by bylo veškeré zastávky v kruhovém objezdu zrušit tak, jak bylo na počátku plánováno a jak odpovídá zásadám bezpečnosti stavby. Podoláci by tak museli použít zastávku na konečné tramvaje číslo 8 a Bedřichováci konečnou trolejbusu ve Šlapanicích. Já, sám osobně, jsem při jednáních zachování zastávek prosazoval. Situaci na stavbě zkomplikoval havarijní stav mostu přes Říčku, který musel být stržen najednou a je budován znovu a to se zbudováním provizorní objízdné trasy nad rámec projektu, který byl schválen. Proto se stavba protáhla. Nečekám, paní Hnilicová, žádné uznání ani objektivitu od Vás, stačí mi uznání od mnoha jiných občanů Podolí.
  Všechny občany Podolí tímto prosím ještě jednou o naprostou obezřetnost při pohybu na staveništi kruhového objezdu.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 16. 10. 2015 20:56
  Pavel Krejčí
  Kasíno

  Stavět v roce 2015 kasíno je tak trochu jako stavět hnědouhelnou elektrárnu. Na první pohled to nemůže být lepší, hnědé uhlí je nejlevnější forma jak se dostat k elektrice kterou pak se ziskem prodáme. Tedy naděláme ranec, ten investujeme do noblesnějších aktivit (postavíme tenisové kurty anebo opravíme kostel), kterýmžto účelem posvětíme prostředky a ve všeobjímajícím štěstí jak jsme to chytře a odvážně zařídili se rovnou všichni rozplyneme. Možná ano, ale spíš to bude ve smogu. Hnědouhelné elektrárny strašně škodí a jakýkoliv argument pro jejich existenci nebo udržitelnost je absurdní. S hazardem je to stejné, na téma jeho škodlivosti existuje tolik objektivní evidence že diskutovat o tom že to tak není, to je stejné jako řešit co se stane až peklo zamrzne. Fakt že na nás v ČR herny stále blikají je proto že některým méně vyspělým společnostem trvá déle než problém identifikují a než se ho zbaví. Někde hnědouhelné elektrárny zavírají, někde křičí že je musíme udržet (abychom se napakovali a pak mohli konat dobro), no a pak jsou země kde stát kupuje hnědouhelné doly pro jistotu aby to náhodou někdo nevytěžil a nespálil na elektriku. S kasíny je to stejné. Až bude kasíno blikat u Podolí tak jako u Mikulova (což je kromě nevkusu i světelné znečištění), no tak potom s tím budou muset žít generace následující skupinu seniorů která se dnes chvěje radostí nad tím jaké konají veřejné dobro, a budou se za to (ty následující generace) strašně stydět. Protože každý kdo pojede kolem bude vědět že podolákům leze sláma z bot. Věřejné dobro se buduje inteligentní a pokrokovou public policy, nikoliv akcemi které nás vrací do devadesátek. Investoři našeho kasína tehdy chodili v kalhotách mrkváčích, fialovým saku a s kufříkem po domech a nabízeli “zaručené“ příležitosti jak přijít k penězům.


 • 16. 10. 2015 16:08
  Helena Vrzalová
  Bezpečnost chodců

  Pane starosto,
  ve středu 14. října jsem v 18,55 hod. volala rychlou záchrannou službu ke sraženému chodci na silnici mezi Podolím a Slatinou, kousek od stavby kruhového objezdu. Ten, kdo ho srazil, ujel. Mladý muž určitě nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek. Na posledním zasedání bylo argumentováno nebezpečím v blízkosti stavby. Kolik takovýchto případů bude ještě do ukončení stavby? A dovolím se Vás zeptat - jak budete řešit bezpečnost chodců v rámci "průmyslové zóny"? Ti, kteří jsou tam zaměstnáni si možná zvykli, ale co potencionální hráči potencionálního casina? Hlavně mi prosím netvrďte, že ti pěšky chodit nebudou.


 • 16. 10. 2015 20:42
  Vítězslav Eliáš
  Re: Bezpečnost chodců

  Dobrý večer paní Vrzalová,

  to, že došlo k popisované nehodě, je mi opravdu líto. Proč k tomu došlo, však neumím posoudit, zda se správně chodec pohyboval po vymezeném koridoru stavbou, zda řidič dodržoval všechna omezení stanovená dopravním značením, proč řidič ujel…

  A pokud má snad někdo zájem o rychlou výstavbu chodníku v průmyslové zóně, pak určitě s penězi z kasina se ten problém dá řešit rychleji. Bez nich jen stěží. Nicméně představa, že se do kasina povandrují pěší hráči z Brna, to opravdu nehrozí.

  Hezký večer, Vítězslav Eliáš


 • 15. 10. 2015 17:30
  Hana Vojtíšková
  Reakce na přspěvek P. Rafaje na stránkách Za

  Na internetových stránkách uskupení Za Podolí u Brna(pan starosta a 5 zastupitelů) jsem si přečetla příspěvek pana Pavla Rafaje kde zdůvodňuje proč je pro povolení herny na našem území. Zdůrazňuji,že jde o hernu,ne o kasino,protože tam má být na začátku 80 hracích atomatů a v budoucnu se tento počet má ještě zvýšit.
  Je tam hodně věcí se kterými nesouhlasím,ale zaměřím se jen na jednu.
  Uvádíte tam ,že se tyto peníze budou moci použít mimo jiné také na opravu kostela. Protože toto je naprosto nehorázné tvrzení,které je promyšleně zaměřené k matení lidí a jejich manipulaci,žádám vás abyste toto uvedl na pravou míru. Je to jen Vaše tvrzení,které nemůžete ničím doložit a já jako věřící a pravidelný návštěvník kostela se proti takové vyložené manipulaci ohrazuji.
  Tyto peníze jsou získané naprosto nemravným způsobem a nelze je očistit tím,že se použijí na sport nebo na cokoliv jiného co se tváří jako něco dobrého.
  A tak se ptám :nechcete část peněz nabídnout vdovám a sirotkům po gamblerech?To by byla ještě krásnější charita než dát peníze na kostel . Neinspirovali jste se náhodou u mafiánů na Sicilii?


 • 15. 10. 2015 21:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: Reakce na přspěvek P. Rafaje na stránkách

  Dobrý večer paní Vojtíšková,
  dovoluji si Vás upozornit, že mnozí další bývalí zastupitelé a členové naší kandidátky se cítí nadále být členy našeho volebního sdružení Za Podolí u Brna a spolupracujeme v týmu i nadále. Pokud jde o nás, rozhodně plánujeme využití prostředků mimo jiné i pro naplnění Fondu významných staveb v Podolí, mezi než kostel samozřejmě patří. K ostatním Vašim tvrzením nechť se vyjádří pan Rafaj, bude-li mít na takovou polemiku chuť.

  Hezký večer, Vítězslav ELiáš


 • 15. 10. 2015 12:39
  Mario Hnilica
  Nejnovější mapa pro chodce

  Pro Podolský chodce: Nejnovější mapa: http://podoliubrna.blogspot.cz/


 • 15. 10. 2015 17:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nejnovější mapa pro chodce

  Aktuální mapa s vyznačením koridoru pro chodce, zastávek a území stavby zveřejněná včera na stránkách obce:
  http://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=4622140

  Prosím všechny o obezřetnost při pohybu stavbou. Děkuji.
  Vítězslav ELiáš


 • 14. 10. 2015 22:37
  Ing. Radek Hůrka
  Asistent starosty - získání dotací pro obec

  Dobrý den všem diskutujícím.
  Více než 7 měsíců má pan starosta osobního asistenta.
  Rád bych tedy pana starostu požádal o vyjmenování všech dotací, které se díky tomuto nově zřízenému místu asistenta podařilo pro obec získat.

  Jak se píše v zápise 2/2015 "...efekt asistenta bude v získání nově vypisovaných dotací, které není schopen starosta aktuálně uhlídat, uřídit a nelze je zvládnout v jednom člověku..."

  A současně tedy, zda získané dotace vyrovnají alespoň náklady na provoz asistenta. Připomínám, že v rozpočtovém opatření 2/2015 byla v nákladech na asistenta schválena částka 517 900,- Kč.

  Děkuji za odpověď.

  Ing. Radek Hůrka


 • 15. 10. 2015 17:26
  Vítězslav Eliáš
  Re: Asistent starosty - získání dotací pro ob

  Vážený pane Hůrko,
  děkuji za Vaši otázku.

  V citovaném zápise ze zasedání stojí také: „místo asistenta, který bude mít podřízené úseky zodpovědnosti dle předložené organizační struktury (DPS, sportovní hala, veřejná zeleň, knihovna a hřbitov).“ nebo také „asistent převezme část činností, které vykonává starosta obce a na těchto se bude podílet, aby se zvýšila efektivita činností pro obec.“
  A že na jemu svěřených úsecích, zejména na úseku veřejného prostranství a zeleně je jeho práce v obci vidět. Pokud ji nevidíte Vy, pane Hůrko, zeptejte se občanů v obci.

  Ale vraťme se k Vaší otázce dotací:
  V letošním roce jsme byli úspěšní v žádostech o tyto dotace:
  1. Na úroky z úvěrů 100.000 Kč
  2. Vybavení Jednotky SDH 50.000 Kč
  3. Výsadba stromořadí 155.000 Kč
  4. Příspěvek na mzdu pracovníka VP 128.000 Kč
  5. Příspěvek na mzdu 3 uklízečů VP 504.000 Kč
  Administrace dotací však není o tom jen podat žádost. Po schválení dotace je mnohem náročnější její následná administrace během realizace a dokončení projektů i následného období udržitelnosti. Asistent starosty se kromě jiného významně podílel na dokončení a administraci dotace směrem k podání žádosti o platbu projektů:
  1. Revitalizace sídelní zeleně (zahrada DPS, parčík Loučka, alej Zeliska) – dotace 654.000 Kč
  2. Dětské hřiště v zahradě MŠ – dotace 285.000 Kč

  A také díky asistentovi jsem mohl věnovat více jak hodinu svého pracovního času pro dohledání podkladů sestavení odpovědi na Vaši otázku.

  Přeji pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 14. 10. 2015 22:35
  Ing. Jaroslav Mokrý
  Obecně kasino

  Pane starosto, zastáváte názor, že každý si může se svými penězi dělat, co chce. Nesouhlasím s Vámi. Gambler jako diagnóza psychické nemoci neříká manželce (manželovi) ani dětem nic o tom, že nemají na školní obědy, pomůcky ani výlet se spolužáky proto, že peníze prohrál na automatech v herně nebo v kasinu. Proto je povinností obecního společenství mu hraní ztížit, zejména ve prospěch rodiny. Kasino mu totiž registraci klidně dá, pokud nemá soudní zákaz hraní. Přivedením kasina s 85% zastoupením hracích automatů to nezařídíte! A nejde jenom o občany vaší obce. Jde o řadu lidí, kteří se do Podolí dostanou jakkoliv, aby mohli legálně prohrát sociální podpory pro své děti! A černé herny v Brně? To je selhání policie a její investigativní práce, nemluví-li to přímo o poskytování výpalného jako za americké prohibice.
  Nemorální názor podobný Vašemu má i náš starosta.
  Jar. Mokrý


 • 15. 10. 2015 17:06
  Vítězslav Eliáš
  Re: Obecně kasino

  Vážení pane Mokrý,

  Děkuji za Váš názor. Odpovím Vám citací z textu místostarosty Vyškova, pana Jurky, který se problematice věnoval celý rok a z původního ostrého NE po prozkoumání všech faktů přešel na stanovisko - RADĚJI ANO, S PODMINKAMI. To je i můj osobní postoj k problematice. Důvody proč, najdete v rozhovoru s ním na našich stránkách www.zapodoliubrna.cz. Zde použiji citaci, se kterou se ztotožňuji:
  „Je to velmi citlivé téma, vím, že kdybychom hazard ve Vyškově zakázali, jen strčíme tak zvaně hlavu do písku…a mohu se ptát? Co jsem udělal? Nezachránil jsem jediného člověka, ale občanům jsem škrtl 20 milionu ročně na investice. A to je v době, kdy se obecní rozpočty propadají, celkem velká částka,“ uzavírá téma Karel Jurka.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 14. 10. 2015 20:13
  Markéta Jašková
  Cesta do práce

  Dobrý večer, ráda bych se přidala k paní Fišerové a Vlachové.
  Do práce jezdím brzo ráno, je tma a stavba kruhového objezdu je opravdu neosvětlená a tudíž nebezpečná. Zde na stránkách máte v plánku Schéma křižovatky II.B etapa - zastávky - naznačený "vyhrazený koridor pro chodce", tak se chci zeptat, kde je ve skutečnosti? Na zastávku, která je opravdu dost daleko, jsme šli dnes všichni po silnici a měli jsme štěstí, že nás žádné auto nesrazilo. Kolik dalších měsíců se ještě budeme muset bát cestovat do práce?
  Děkuji, Jašková


 • 15. 10. 2015 1:00
  Vítězslav Eliáš
  Re: Cesta do práce

  Vážená paní Jašková,

  k informacím o stavbě okružní křižovatky byl vložen obrázek s vyznačeným koridorem pro pěší, zastávkami a plochou aktuálně probíhající stavby. Věřím, že tento obrázek pomůže všem v orientaci při cestování. Koridor pro pěší směrem k Brnu je osvětlen orientačními žlutými blikajícími světly po celé jeho délce.
  Jinak si dovolím podotknout, že zachování přestupního uzlu na stavbě křižovatky je benefitem pro Podoláky i Bedřichováky. Standardním řešením by bývalo bylo zrušení tohoto přestupního uzlu v rámci stavby s napojením linky 151 na tramvaj č. 8 na jedné straně a trolejbus č. 131 na straně druhé.

  Přeji pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 13. 10. 2015 23:07
  Lenka Fišerová
  Bezpečná doprava

  Dobrý večer, pane starosto.
  Chtěla bych se zeptat, zda jste už viděl dnešní posunutí zastávek u Bedřichovic, ve směru do Brna a HLAVNĚ Z BRNA!!!!
  Nevím, kdo tohle vymyslel, ale určitě ne rozumem myslící člověk.
  Dnešní večerní příjezd z práce bude pro mně dlouho noční můrou. Naštěstí jsem, ani nespadla do výkopu , ani jsem si nezlomila nohu (vzhledem k velmi špatnému osvětlení) a unikla jsem i koloně aut, která mně málem srazila.
  Nedovedu si vůbec představit, že tuhle cestu bude absolvovat nějaký starší občan Podolí. A úplně mně mrazí, když si uvědomím, že takhle jezdí každý den děti do školy a ze školy. Nakonec, když tuto cestu smrti přežijete ve zdraví, musíte se modlit, aby vám neujel přípoj do Podolí.
  Myslím si, že místo nesmyslné stavby kasína, by jste se měl spíše zaměřit na potřeby a bezpečnost občanů. Nebo čekáte na to, až se někomu něco stane?


 • 14. 10. 2015 6:14
  Iveta Vlachová
  Re: Bezpečná doprava

  Dobré ráno.
  Přidávám se k paní Fišerové. Ano, máte pravdu, neřeší se nic jiného než kasino za které se pan starosta rve zuby nehty. On tudy totiž nechodí.
  Již 30.9. byl požádán na zastupitelstvu obce Podolí, aby křižovatka byla osvětlena i na stranu Podolí. Světlo u Bedřichovic nestačí. Výsledek je vidět.
  Vzhledem k tomu , že denní světlo se krátí a blíží se zima je to více jak vhodné.
  Jak dlouho budeme ještě čekat ? Chodí tu denně opravdu hodně lidí, zejména NAŠE děti.
  Kdy je termín ukončení stavby ? Asi 15.12. 2015 není ten správný .
  Šťastnou a bezpečnou cestu všem, kteří tudy chodí.


 • 14. 10. 2015 20:49
  Vítězslav Eliáš
  Re: Bezpečná doprava

  Vážená paní Fišerová,

  Vašemu rozhořčení rozumím, avšak dopravní řešení ovlivňuje mnoho ukazatelů a požadavků.
  Ano, viděl jsem postupně všechny čtyři varianty, které od pátku spatřili světlo světa. Umístění zastávek a vymezení koridorů pro chodce společně koordinovali zhotovitel stavby, investor - Správa a údržba silnic JMK, společnost Kordis provozující Integrovaný dopravní systém v kraji a policie.
  My jsme společně se Šlapanicemi navrhovali umístit zastávky co nejblíže původnímu osvětlenému přechodu, což však z dopravněprovozního hlediska není možné. Autobus (701, 702) nemůže mít zastávku uvnitř střídavě jednosměrného úseku řízeného semafory. Důvod je prostý, autobus by blokoval průjezd dalším vozidlům jedoucím ve společném směru a to v době, kdy by měly již zelenou vozidla ve směru opačném. Navíc tyto autobusy mají čekat na přípoje linky 151 a také proto musely být zastávky posunuty mimo tento semafory řízený úsek. A na jednu stranu k Brnu proto, aby nebyly vedeny koridory pro pěší stavbou na obě strany. Stavba je „živý organismus“ a koridory pro pěší se budou operativně upravovat.
  Co se týče osvětlení, bohužel, je dvojlampa veřejného osvětlení na straně Bedřichovic u původního přechodu jediný zdroj elektrické energie. Na stranu Podolí ani směrem k Brnu není zdroj elektřiny v této chvíli možné dostat. Koridor pro pěší je osvětlen orientačními žlutými blikajícími světly po celé jeho délce. K Podolí byly urychleny práce na novém veřejném osvětlení, které by mělo být funkční do tří týdnů.

  Je nezbytné, aby se zde všichni chodci pohybovali velmi obezřetně s vědomím, že procházejí stavbou, na kterou standardně není vstup nepovolaným osobám povelen.

  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12
POZVÁNKA NA DOMÁCÍ FOTBALOVÉ ZÁPASY
13
pozvánka na domácí fotbalové zápasy
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26
POZVÁNKA NA FOTBALOVÝ VÍKEND V PODOLÍ
27
POZVÁNKA NA FOTBALOVÝ VÍKEND V PODOLÍ
28 29 30 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

29. 9. Michal

Zítra: Jeroným

KALENDÁŘ AKCÍ

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1367

Návštěvnost stránek

717825