Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 5. 2020 21:44
  Jiří Galis
  Nález digitálního fotoaparátu

  Dobrý den,
  10. 5. 2020 ve večerních hodinách byl nalezen u výběhu pro koně (kousek za ulicí Kolonka směrem k Zukalovu mlýnu) digitální fotoaparát. Majitel se může hlásit na čísle 723674568.


 • 22. 5. 2020 10:42
  Juraj Pospíšil
  Re: Nález digitálního fotoaparátu

  Ještě jednou touto formou děkuji panu Galisovi, který našel náš foťák s rodinnými fotkami - moc děkujeme, jste živým důkazem, že dobří lidé existují. Vděčný J. Pospíšil z Mokré u Brna.


 • 8. 5. 2020 12:24
  Jaroslav Kyncl
  Formuláře na webu

  Dobrý den,
  ve zpravodaji 2/2020 v sekci INFORMACE OBECNÍHO ÚŘADU-ÚHRADA POPLATKŮ NA ROK 2020 píšete: "Formuláře jsou k dispozici buď na Obecním úřadě Podolí a na místní poště, anebo si jej můžete vytisknout z webových stránek obce sekce OBČAN A OBEC – Co si vyřídíte na OÚ Podolí". Bohužel, na uvedeném odkazu jsem jsem nenašel žádné linky na zmiňované formuláře. Díval jsem se špatně ? Nejsou linky na jiném místě podolských stránek ?
  Děkuji za odpověď. J.Kyncl


 • 11. 5. 2020 16:55
  Roman Vlasák
  Re: Formuláře na webu

  Dobrý den, pane Kyncle,

  díval jste se správně. Děkujeme za upozornění a omlouváme se za jejich neuložení.
  Odkazy na formuláře jsou již na uvedeném místě.

  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 5. 2020 11:29
  Kamila Pazuchová
  Rozdělení dotací zájmovým složkám v obci

  Dobrý den,
  po přečtení aktuálního čísla zpravodaje bych se ráda zeptala, podle jakých pravidel probíhá rozdělování dotací zájmovým složkám v obci a z jakých důvodů je částka pro TJ Sokol nejnižší?
  Děkuji za odpověď a přeji všem klidné dny.
  Kamila Pazuchová


 • 11. 5. 2020 15:36
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozdělení dotací zájmovým složkám v obci

  Dobrý den paní Pazuchová.
  Přidělování dotací v obci Podolí nemá stanovena žádná závazná pravidla, a to z důvodu jednoduchosti podání žádosti a jednoduchosti podání závěrečného vyúčtování. Výši dotací schvaluje zastupitelstvo obce na základě individuálních žádostí. V roce 2020 byly podány žádosti v souhrnné výši 1.125.500 Kč a rozděleno bylo 813.500 Kč přesto, že ve schváleném rozpočtu měla obec vyhrazenou částku 750.000 Kč. Obec prioritně podporuje činnosti s dětmi a mládeží a následně kulturní činnosti.
  Ptáte-li se konkrétně na T.J. Sokol, pak tento spolek podal tři žádosti o dotaci, o kterých jste jako členka spolku jistě informována. Pro shrnutí uvádím konkrétní údaje:
  činnost s mládeží – požádáno o 90.000 Kč, přiděleno 90.000 Kč,
  kulturní činnost – požádáno o 20.000 Kč, přiděleno 20.000 Kč,
  výročí 120 let založení T.J. – požádáno o 30.000 Kč, přiděleno 10.000 Kč.
  Z uvedeného je patrné, že T.J. Sokol nebyla krácena na žádosti o příspěvek na činnost s mládeží ani na kulturní činnost. Jiným srovnatelným žadatelům, jako SK Podolí, FK Podolí i SDH Podolí byly kráceny i žádosti na činnost s dětmi.
  S konkrétním rozdělením dotací všem spolkům se můžete seznámit na stránkách obce https://www.podoliubrna.cz/podpora-a-dotace

  S přáním hezkých a klidných dnů všem
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 3. 2020 13:04
  nataša kotvová vitková
  keramika

  Dobrý den, vzhledem k situaci nabízím keramickou hlínu na tvoření doma, komukoliv z obce , na mém facebooku najdete jednoduché návody na tvoření. Hlína byla doposud nachystána před dílnou na lavičce , vzhledem k počasí jsem ji uschovala (nemá ráda zimu), stačí zavolat nachystám. Pěkný den. Nataša keramička tel.602 743 862, facebook: Nataša Kotvová


 • 23. 3. 2020 9:45
  Lubomír Antonický
  Nová stavba u Zukalova mlýna

  Dobrý den, pane starosto,
  zajímá mě, co se bude stavět na pozemcích naproti Zukalova mlýna a jak se nás dotkne napojení nového elektrického vedení pro tuto stavbu od sloupu před naším domem. Pod novým chodníkem je vedená chránička pro el.vedení, ale jedna prý nestačí. Děkuji za odpověď. L.Antonický


 • 23. 3. 2020 21:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nová stavba u Zukalova mlýna

  Dobrý den pane Antonický.
  Na Vaši otázku nedokáži úplně kompetentně odpovědět. Stavba naproti Zukalova mlýna je ve fázi přípravy studie. Záměrem majitele je vytvořit jakýsi volnočasový areál s ubytováním, restaurací. Nejen v souvislosti s tím připravuje E-ON rekonstrukci trafostanice u Zukalova mlýna, nové připojení Zukalova mlýna, myslivecké chaty a propojení NN na ulici Výhon, a to za současného propojení okruhu VN z Líšně. To zajistí větší stabilitu dodávky el. energie do Podolí při výpadcích. Kudy propojení povede a zda bude využita chránička v chodníku teprve řeší projekční kancelář. Více informací zatím nemám, je to v kompetenci E.ON.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 19. 3. 2020 19:41
  Hnilicová
  Poděkování

  Dobrý den,
  chtěla bych poděkovat ženám z Podolí, které se velmi akčně pustily do šití roušek a já mohla tyto roušky ve středu donést do práce/ MOU/ a rozdat sestrám, lékařům, a také zaměstnancům lékárny. Pomohly nám v tyto kritické dny. V úterý jsem z práce napsala jsem SMS mamince, jestli by nemohla nějaké roušky ušít ev. se zeptat svých kamarádek. Tak rychlou reakci jsem nečekala a moc mě to dojalo, jak se lidé dokážou spojit pro dobrou věc. Dnes mi p. Vlachová donesla další roušky, jsou z poctivé bavlny, voňavé a pokud ji musíte mít celý den, tak jsou daleko lepší než ty jednorázové.

  Děkuji a hodně zdraví.
  M. Hnilicová


 • 11. 3. 2020 14:24
  Barbora Kheilová
  Veřejné osvětlení

  Dobrý den pane starosto,

  chtěla jsem opět apelovat na zastínění lampy na ulici Výhon před domem č. 209. Už od listopadu 2018 slibujete zastínění lampy. Naposledy jste mě psal 2.9.2019 a ubezpečoval nás, že pokud počasí dovolí, tak do týdne bude lampa posunuta víš nad dům. Je možné, že by ještě nenastalo to správné počasí?! Byla bych velice ráda, kdyby se laskavě začalo ohledně tohoto nepříjemného osvětlení něco dělat!

  S pozdravem Barbora Kheilová


 • 12. 3. 2020 16:14
  Vítězslav Eliáš
  Re: Veřejné osvětlení

  Dobrý den paní Kheilová.
  Předem se Vám musím velmi omluvit. Bohužel mé dostupné nástroje k splnění tohoto slibu jsou jen urgování a urgování firmy, která osvětlení realizovala, což aktivně dělám. Na podzim byl proveden statický výpočet prodloužení stožáru, který pro toto řešení dopadl kladně. Celou zimu pak bohužel firma nekomunikovala. Toto, prosím, neberte jako výmluvu, ale jako informaci.
  Dnes jsme v aktivní komunikaci, prodloužení stožáru je aktuálně ve výrobě a konečně lze tedy očekávat, že bude v reálně blízké době opatření realizováno.

  Děkuji za trpělivost.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 22. 3. 2020 9:30
  Petr B.
  Re: Veřejné osvětlení

  A nešlo by, než se vše vyřeší ku spokojenosti, vytáhnout pojistku?
  Samozřejmě by to měla dělat oprávněná osoba.


 • 24. 2. 2020 10:36
  A. Svítilová
  Vyslovení obdivu


  Vážení,

  neodolám a musím Vám napsat.Náhodou jsem narazila na vaše informace o historii obce a žasnu,jak je to konkrétní a dokonalé.Původně jsem se snažila dovědět,jak to vlastně bylo s olomouckou vrchností.Patřila jí kdysi i moje rodná vesnička Zboněk-dnes součást Letovic.
  Máte být na co hrdí.Je vidět,že Vás nezajímají jen každodenní starosti,ale i informace o kořenech a dávných časech.Přeji Vám hodně úspěchů a uspokojení z práce. A. Svítilová z Brna

  P.S. Odpověď neočekávám-nechci Vás zbytečně zatěžovat. A. S.


 • 4. 3. 2020 10:11
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyslovení obdivu

  Dobrý den paní Svítilová,
  moc, moc děkujeme! Je to pocta našemu kronikáři a badateli podolské historie, panu Jiřímu Čalkovskému, jehož práce si nesmírně vážíme.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 19. 2. 2020 12:51
  Tereza Němcová
  Zrcadlo v kolonce

  Dobrý den vážený pane starosto,

  bylo by možné umístit zrcadlo v kolonce v místě, kde vzniklo nové parkovací místo? Do zatáčky NENÍ vůbec VIDĚT a vzhledem k tomu, že si zde na ulici téměř celý rok hrají naše děti, bylo by dobré a přáli bychom si, k nové značce parkovacího místa přidat i zrcadlo. Byla jsem několikrát svědkem a účastníkem toho, že zde převážně cizí auta (např. PPL a další ) nejezdí vůbec pomalu. To že se jedná o obytnou zónu, kde je max povolena rychlost všichni víme, ale bohužel nemůžeme ovlivnit jízdu cizích.
  Děkuji a doufám ve Vaši vstřícnost .
  Němcová


 • 3. 3. 2020 12:28
  Roman Vlasák
  Re: Zrcadlo v kolonce

  Ahoj Terko,
  děkuji za podnět. Jak jsme se spolu bavili osobně - prověřím možnosti s projektanty dopravního značení a pokud to projde a půjde tak zrcadlo umístíme. Snad to pomůže.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 4. 3. 2020 10:08
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zrcadlo v kolonce

  Dobrý den paní Němcová.
  možnost umístění zrcadle v zatáčce na Kolonce prověříme a pokud to bude možné, rádi ho tam instalujeme.
  Realizace jakéhokoli dopravního značení však podléhá silničnímu zákonu a schválení Dopravním inspektorátem PČR. V obytné zóně je vyhláškou stanovena maximální rychlost 20 km/hod. Pokud by ji všichni dodržovali, nemuseli bychom se bát o bezpečnost našich dětí. Bohužel dnešní nešvar nás řidičů (a nejen řidičů) je zákony, předpisy i obecná pravidla obcházet a nedodržovat. To je smutné.
  Děkujeme za podnět a přeji hezký den.
  Vítězslav ELiáš


 • 14. 2. 2020 14:35
  Jana Zamecnikova
  Stavba v kolonce

  Dobry den,

  bylo by mozne zjistit radne zabezpeceni stavby v kolonce... Mam na mysli vykopove prace u dvou novostaveb u potoka. Podel silnice jsou od ledna vykopane hluboke diry, nezajistene, neoznacene! Nyni na stavbe neni nikoho videt. Muzete s tim, prosim, neco udelat? Dekuji!


 • 26. 2. 2020 10:03
  Roman Vlasák
  Re: Stavba v kolonce

  Ahoj Jani,
  zabezpečování stavby vyřeším s investorem. Děkuji za podnět.
  Rád bych na tomto místě také apeloval na kolemjdoucí, aby neničili pásky ohraničující výkopy.
  Roman Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

5. 7. Cyril a Metoděj

Zítra: Mistr Jan Hus

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875139