Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 31. 5. 2020 23:41
  Vladimíra Zubková
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Pane starosto,
  ve Vašich dvou příspěvcích opakujete: podle územního plánu je lokalita určena k zástavbě, obec nevlastní pozemky, není iniciátorem zástavby, není vlastníkem pozemků, není zadavatelem, objednatelem ani vlastníkem studie…uhýbáte, neinformujete, od Vás jsme se nic nedozvěděli. Co myslíte tím „probíhá vnitřní diskuze“? Kam se to vracíme? Veřejná správa obce znamená, že občan má právo na informace o činnosti orgánů obce. A Vy informování necháváte na developerovi? Co se od něj asi dozvíme? Workout pro tatínky, klidový park pro maminky?

  Chápu, že developer bude chtít danou lokalitu zastavět a vytěžit z ní, co nejvíce, 117 domů mluví za vše. Co mě ale překvapuje je, že na tento, jak zdůrazňujete, legitimní záměr developera, pořád dokola poukazujete právě Vy jako starosta obce, namísto toho, abyste občanům řekl, co zastupitelstvo může udělat a udělá pro to, aby lokalita nebyla “podojena” výstavbou sídliště naležato a byl dodržen územní plán obce, na který se taky odvoláváte, a který říká, že mají být zachovány typický charakter a jedinečnost obce.

  Vladimíra Zubková


 • 31. 5. 2020 20:51
  Adam Said
  Nad Paloukem

  Vážení spoluobčané,

  Dovolte mi, abych se krátce představil. Jmenuji se Mgr. Adam Said. Vystudoval jsem právnickou fakultu. Nyní pracuji v rodinné firmě, která působí na trhu s nemovitostmi. Jsem ženatý a mám dvě děti. Jsem podolským rodákem a celá moje rodina žije v Podolí. Musím reagovat na situaci, která je momentálně v obci.

  Dovolte mi uvést historii současnost a budoucnost lokality Br 2 (Nad Paloukem)
  S výkupem pozemků jsme začali v srpnu 2019, s tím, že drtivá většina vlastníků pozemků v dané lokalitě jsou Podoláci, což mi usnadnilo vyjednávací pozici, protože jsem je znal a oni znali mě z dětství nebo z běžného života v obci.

  Lokalita se zcelila v průběhu ledna – února 2020 s tím, že v lednu 2020 proběhla pracovní schůzka na OÚ s podolskou stavební komisí, kde byl přítomen i náš pan architekt Ing. František Šmédek.

  Schůzku jsme iniciovali z důvodu, abychom zjistili potřeby obce, popřípadě nápady, které by se dali zakomponovat do nově vznikající lokality.

  Výsledkem schůzky se stavební komisí bylo:
  - parkovací místa u hřiště (když se hraje fotbal na novém hřišti, tak lidi většinou parkují podél silnice)
  - rozšíření parkování u hřbitova
  - prodloužení stávající komunikace podél hřbitova
  - dopojení hl. komunikace do lokality Na skále
  - vykoupili jsme i pozemky, které jsou v územním plánu určeny pro rozšíření hřbitova (tyto pozemky předáme v průběhu projektu obci za 1Kč)
  - parkovací stání pro cca 100 automobilů u Uliček
  - odstavná parkovací stání pro návštěvníky bydlících v lokalitě, dalších cca 150 míst
  - podařilo se vykoupit i pozemek na Palouku pro pěší, kterým můžou místní obyvatelé vstoupit do nové lokality

  - v lokalitě bude řada hřišť : workoutové (pro tatínky a děti)

  - dětská hřiště

  - klidový park s jezírkem (pro maminky)

  - velký klidový park s jezírkem uprostřed lokality

  - požadavek na minimální dopravní zatíženost

  - požadavek na maximální zadržení dešťové vody na území lokality

  - a v neposlední řadě veškeré komunikace (chodníky, silnice, cesty, nová napojení na vodovodní řád, odpad, elektřinu) plyn asi rozvádět nebudeme (rádi bychom vytápěli pomocí tepelných čerpadel) jdeme s dobou a fandíme ekologii, proto ty zelené střechy

  Nyní probíhají intenzivní jednání se zastupiteli obce, komisí stavební a komisí životního prostředí tak, abychom ještě vylepšili finální podobu lokality.

  V lokalitě bude maximálně 117 rodinných domů s tím, že některé domy se dají spojovat dle přání klienta (nikoliv rozdělovat), takže to číslo může být ve finále třeba 95 domů v lokalitě, máme na výběr 5 typů domů, budeme prodávat bez RK a počítáme se zvýhodněním pro Podoláky.

  Projekt bude stavět naše firma, která se právě zakládá (banky kvůli financování nových projektů vždy vyžadují novou společnost).

  Koupě pozemků v Podolí nebyl spekulativní nákup, lokalitu chceme dostavět tak, aby se nestalo, že každý dům bude vypadat jinak.

  Pokud by se někdo chtěl dozvědět více, můžete mě kontaktovat na osobním mailu a.said@seznam.cz . Komu více vyhovuje osobní kontakt, tak se můžeme sejít i osobně, (na anonymní dotazy nebudu brát zřetel).

  Zástavba přinese novou infrastrukturu, spoustu volnočasových aktivit a bude stavěna v několika etapách. Stavíme pro mladé Podoláky, kteří hledají v obci bydlení nebo pro ty, kteří se museli odstěhovat z důvodu nedostatku stavebních pozemků, a chtějí se vrátit, ale i pro lidi, kterým se v Podolí jen líbí.

  S představením projektu veřejnosti počítáme, proběhne v průběhu června/července 2020, až budeme znát přesnou podobu lokality.

  S pozdravem,

  Mgr. Adam Said


 • 31. 5. 2020 18:49
  Pavla Marciánová
  Hřiště u haly

  Dobrý den,
  dovoluji si navrhnout drobnou úpravu na dětském hřišti u haly. Denně kolem jezdím autem a docela často se setkávám se situací, kdy dítě přechází resp. vyběhne z hřiště na protější chodník k faře aniž by se rozhlédlo. Problém je hlavně v tom, že živý plot u hřiště brání výhledu jak dítěte tak i řidiče. Přijíždějící řidič tedy dítě do poslední chvíle nevidí, stejně tak ani dítě řidiče. Bohužel obdobná situace vedla ve Slatině ke smrtelnému úrazu. Navrhovala bych tedy buď živý plot zkrátit, tak aby bylo lépe vidět a situace byla přehlednější nebo východ z hřiště částečně oplotit alespoň ze strany k farské zahradě. Místní asi vědí a dávají si pozor nicméně rozvážkové služby, které nejsou místní tudy projíždějí celkem rychle. Mám tedy obavu, že je to jen otázkou času, kdy se zde stane nehoda.
  Děkuji za zvážení Pavla Marciánová


 • 31. 5. 2020 17:40
  Vítězslav Eliáš
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Vážení diskutující.
  Z pozice obce i starosty Vám neumím na některé otázky odpovědět. O zástavbě této lokality spolu s jiným, dnes již zastavěnými, rozhodlo Zastupitelstvo obce Podolí v roce 2006 schválením územního plánu obce. Obec v lokalitě Nad Paloukem nevlastní žádné pozemky a není iniciátorem zástavby. Do dnešní doby se o lokalitu zajímalo spousta investorů, kteří obcházeli s nabídkami vlastníky pozemků. Poslední z nich, a není žádným tajemství, že je to Podolák pan Adam Said, přistupuje k zástavbě s velkou vážností. V minulém týdnu představil na pracovní schůzce zastupitelstvu obce zástavbovou studii, o níž aktuálně probíhá vnitřní diskuse.
  Obec, jak už jsem psal výše, nevlastní pozemky v této lokalitě, nebude ani investorem této výstavby. Role obce je s developerem, ať již kterýmkoli, dohodnout pro občany i obec co nejlepší podmínky a to po všech stránkách (dopravy, obslužnosti, připojení na inženýrské sítě, životního prostředí, ekologie, zeleně,..) Ze schůzky je patrné, že pan Said je tomuto jednání příznivě nakloněn, což by v případě jiného developera nemuselo být samozřejmostí. Vyhověl požadavkům předloženým na první schůzce se stavební komisí, v lokalitě je začleněn velký podíl zeleně, aby byla esteticky a klimaticky příznivá, klade velký důraz na zadržení vody v krajině, na organizaci dopravy tak, aby nebyl zatížen zbytek obce. Obec není zadavatelem ani objednatelem zpracování této studie a ani ji neplatí, tedy není ani jejím vlastníkem. Předpokládám, že po dopracování podnětů obce, pan Said studii představí veřejnosti.
  Je důležité si uvědomit, že pozemky jsou majetkem soukromých osob, a ty legitimně chtějí je v souladu s platným územním plánem zastavět.

  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 31. 5. 2020 13:43
  Novotný
  Výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto,

  domnívám se, že nejsem jediným občanem Podolí, který je zaskočen Vašim mlžením kolem akce výstavby v lokalitě Nad Paloukem. Jednání o nejlepších podmínkách pro obyvatele Podolí, zřejmě máte na mysli nové obyvatele, kteří si domy teprve zakoupí. Pokud by jste měl na mysli stávají obyvatele, v řadě případů Vaše voliče, pak byla zcela na místě jejich informovanost a seriózní debata vč. zveřejnění záměru na podolských stránkách!! Oháníte se schváleným územním plánem z roku 2006, ale skutečnost že v roce 2020 je realizace projektu aktuální občanům neoznámíte?!

  Jaký je tedy maximální počet domů, které je možno vystavět dle schváleného územního plánu?
  Kolik domů je developerem v projektu skutečně uvažováno?
  Jak máme dále rozumět dotazům k výstavbě wellness centra u Zukalova mlýna? Tato lokalita není ve schváleném územním plánu určena k podobnému záměru.
  Pokud se tedy sám opírate o schválený územní plán, pak jej prosím respektujte!

  Jestli tedy vyjednávate o nejlepších podmínkách pro STÁVAJÍCÍ občany Podolí, pak věřte, že nechceme dalších 300 až 400 obyvatel, nechceme wellness centrum (které by zřejmě nebylo zamýšleno pro podolské občany), nechceme další zvyšování zátěže stávajících komunikací i další infrastruktury!!!


 • 29. 5. 2020 15:38
  Stursa
  Vystavba

  Vážení, vám to stále nedochází?
  Tady se nejedná o stavbu rodinných domů se zahrádečkou pro občany podolí. Tady jde stavbu bezmála 130 luxusních domů, což je 3x více než DOVOLUJE územní plán, který se starosta snaží všemi prostředky změnit!
  Jednalo by se o 400 nových obyvatel, což absolutně změní charakter obce.
  Proč asi starosta odpovídá vyhýbavě na všechny dotazy a nikde se tomto projektu nemluví, natož aby byl tento projekt předložen k veřejné diskusi!?


 • 29. 5. 2020 7:42
  Lucie O.
  Nad Paloukem

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda developer plánuje nějak zvýhodnit místní obyvatele a rodiny při nákupu pozemku nebo domu v nové výstavbě?
  Děkuji za odpověď.
  Lucie O.


 • 28. 5. 2020 8:18
  Novák
  zástavba

  Pane Starosto, níže píšete, cituji : Obec není a nebude investorem této zástavby, bude jím daný developer. Role obce je v tom, vyjednat pro naše občany a pro obec nejlepší možné podmínky a za tímto účelem bylo jednání s developerem zahájeno.

  Opravdu je pro naše občany výhodné postavit v obci nových 128 domů? Jako zastupitel zastupujete svoje voliče, ptal jste se na to svých voličů, jestli souhlasí s rozšířením obce o dalších 300lidí a 128 domů?
  proč nezveřejníte výsledek ankety, kde většina lidí shodně odmítla větší výstavbu?
  Kdo vám dal mandát osobně obcházet rodiny a vyjednávat prodej pozemků?
  Když bude stavět delveloper, proč se pozemky přepisují na soukromé osoby??


 • 27. 5. 2020 20:32
  Martin
  Výstavba

  Dobrý večer, pane starosto,
  mohl by jste my prosím poskytnout kontakt na developera, který bude stavět Nad Paloukem? Bydlím v Podolí a delší dobu sháním novostavbu domku pro dceru. Nebo se můžu zastavit na OÚ?

  Předem děkuji
  Sedláček


 • 27. 5. 2020 20:25
  Iveta Vlachová
  Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den pane starosto ,
  ráda bych se zeptala proč je v době pandemie koronaviru (a věřte, že stále je a není za námi) plánované veřejné zasednání ZO v místnosti Obecního úřadu ?
  Vzhledem ke stále trvajícím hyg. nařízením a doporučením MZ ČR bych očekávala, že zastupitelstvo svoláte do společenské místnosti DPS. Je zde přece jenom větší prostor a možnost dodržení nařízení stanovených MZ ČZ.
  Vzhledem k tomu, že zasedání ZO dlouho kvůli nouzovému stavu nebylo a i ke zveřejněnému programu, dá očekávat větší účast občanů a Vy jim to kvůli malému prostoru na OÚ znemožníte.
  Věřím, že svůj názor přehodnotíte a místo konání ZO přesunete do místnosti DPS.
  Moc děkuji za pochopení.
  S pozdravem
  Iveta Vlachová


 • 29. 5. 2020 10:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den paní Vlachová.
  Děkuji za věcné upozornění. Ze strany hygienických podmínek jsem nepřemýšlel. Je to moje chyba. Místo konání svolaného zasedání Zastupitelstva obce jsem změnil na společenskou místnost Domu s pečovatelskou službou, Podolí 122. Termín 2.6.2020 se začátkem v 19 hodin se nemění.
  Ještě jednou děkuji.
  Vítězslav Eliáš, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885746