Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 4. 6. 2020 20:29
  Hnilicová
  Mimořádné zasedání

  Dobrý den,
  na stránkách obce je informace o mimořádném zasedání, v úterý 11. června 2020 v 8:00?
  Co je správně? Den ? Nebo datum? 11.června je totiž čtvrtek.
  A čas 8 hod? To bude snad taky chyba? Kdo z pracujících občanů může přijít ve všední den v 8 hod ráno. Prosím o opravu. Děkuji.


 • 4. 6. 2020 21:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Mimořádné zasedání

  Dobrý večer paní Hnilicová,
  děkuji za upozornění na chybu. Správně je čtvrtek 11.6.2020. Hodina 8:00 je správně. Mimořádně jsme se dohodli takto. Jedná se o projednání jediného bodu a tím je nová Veřejnoprávní smlouva o výkonu přenesené působnosti na úseku projednávání přestupků, která nahrazuje stávající. Po schválení v našem zastupitelstvu následuje ještě proces schvalování v orgánech JMK, proto tato hodina, aby mohla smlouva odejít ještě týž den na JMK.

  Hezký večer. Vítězslav Eliáš


 • 4. 6. 2020 15:57
  Auerová
  Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Pane starosto,
  žádám Vás a celé zastupitelstvo, aby při svém rozhodování o budoucnosti obce Podolí /nový ÚP / a o rozsahu výstavby Nad Paloukem vycházeli především :
  - z platného ÚP z r. 2006 / tj. v obci by mělo žít max. 1591 obyvatel ve 532 RD /
  - ze stavu a kapacity inženýrských sítí / např. kanalizace Na Dědině a Na Rybníku se zanáší už dnes a musí se opakovaně čistit / naposled v 03/2020 /. Sucha v posledních letech mohou způsobit nedostatek pitné vody, odborníci očekávají, že v budoucích letech bude právě pitná voda tou nejstrategičtější surovinou.
  - ze stávajícího vzhledu obce, aby nově budované části architektonicky ladily s tím co tu už je postaveno - žijeme na vesnici
  - a hlavně z názorů stávajících obyvatel obce Podolí, které otevřeně uvedly v anonymní anketě, jejíž výsledky máte k dispozici.
  - pro budoucí rozvoj obce je také potřebné, aby byly ponechány možnosti k zástavbě i pro další generace.
  Když při předimenzované výstavbě nebude stačit kapacita stávajících inženýrských sítí, např. kanalizace, kdo ji vymění a kdo to zaplatí ? Pan Said, nebo obyvatelé obce, nebo Vy ?


 • 3. 6. 2020 18:33
  Vítězslav Eliáš
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Vážení diskutující,
  K zástavbě lokality Nad Paloukem proběhla v pondělí pracovní schůzka zastupitelstva obce rozšířeného o členy komise stavební a komise životního prostředí. Na této schůzce byla zástavbová studie lokality předložená panem Saidem odmítnuta a budou sepsány podněty a požadavky na její nové řešení, které budou po právním prověření panu Saidovi předloženy.
  Na včerejším zasedání zastupitelstva, které jste bohatě navštívili a kde byl přítomen i pan Said, byla většina témat široce prodiskutována, zodpovězeno bylo mnoho dotazů. O dalších krocích a vývoji budete informováni.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 2. 6. 2020 11:37
  Jarmila Janíková
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto a pane Saide,

  mám na Vás dotazy ohledně plánované výstavby Nad Paloukem.
  Věřím, že je Vaším nejvyšším zájmem lokalitu co nejdříve zastavět, a to v maximálním možném počtu rodinných domů a získat takto maximální výtěžnost ze zakoupených pozemků. Je zřejmé, že 117 plánovaných nových domů ani zdaleka ve většině případů neobsadí stávající Podoláci, nýbrž zcela noví občané a tudíž za plánovanou výstavbou nelze hledat jiné, než ryze ekonomické zájmy.

  Rodina Saidova momentálně figuruje v sedmi společnostech, jejichž obrat dle veřejně dostupných omezených informačních zdrojů je velmi nízký a rozvaha sestává předevšim z nemovitostí krytých bankovními úvěry či vkladem společníka. Upozorňuji však na to, že veřejně dostupné údaje o těchto společnostech jsou velmi nekompletní a zastaralé. Ptám se tedy pana Saida, proč nezveřejňuje účetní výkazy za vlastněné společnosti ve veřejném rejstříku a Sbírce listin tak, jak ukládá zákon (u čtyř společností nejsou zveřejněny vůbec, ve dvou případech jsou z roku 2014 a v jednom případě z roku 2016). A dále se ptám, zda jste s panem starostou diskutovali celou ekonomiku projektu, Vaše zkušenosti jako developera, atd.

  Pane Saide, máte již s obdobným projektem nějakou zkušenost, figuroval jste někde již prostřednictvím některé z Vašich společností jako developer v obdobném rozsahu? Pokud ano, tak která společnost to byla a o jaký projekt šlo?
  Pane starosto, píšete, že o lokalitu se zajímala řada developerů a že role obce je s developerem, ať již kterýmkoli, dohodnout pro občany i obec co nejlepší podmínky. Jaké dokumenty a argumenty Vám pan Said tedy předložil jako referenci, že rodina Saidova je schopna celý projekt řádně zafinancovat a realizovat do úspěšného konce a v čem se lišily od ostatních zájemců? Je již rozhodnuto, že developerem skutečně bude Mgr. Adam Said prostřednictvím nově založeného s.r.o.?


 • 2. 6. 2020 9:00
  Iveta Vlachová
  Průmyslová zóna Podolí

  Dobrý den pane starosto,

  ráda bych zeptala na další výstavbu v průmyslové zóně.
  V únoru letošního roku jste oslovil písemně soukromé vlastníky pozemků v oblasti mezi čerpací stanicí a křížení dálnice (cíp pod benzinkou). V dopise se obracíte na vlastníky , aby své pozemky prodali za účelem dalšího skladu, lehké průmyslové výroby. Vůbec nerozumím proč Vy jako starosta obce vyjednáváte prodej pozemků pro třetí osobu.
  Dále jste se ani neobtěžoval investora jmenovat.
  Co je ještě více zarážející, že jsem nikde v zápisech ze ZO nenašla, že by se veřejně jednalo o tom, že se na obec obrátil další investor, který chce stavět další sklady.
  Jak dále zjišťuji, navíc jste se neobtěžoval ani informovat všechny zastupetele, o tom, že obec oslovil neznámý investor, který chce stavět další haly.

  Ptám se : kde jste nechal informovanost, otevřenost z Vašeho volebního letáku. Kde jste zapomněl na slib, který jste složil na ustavujícím zasedání ZO. Proč opakovaně a to použiji Váš termín "účelově lžete" a tajíte informace o chodu obce občanům, zastupitelům. Proč poškozujete obec ?
  Jmenujte pro koho vyjednáváte vykoupení pozemků v průmyslové zóně a kdo Vás tím pověřil .
  Není-li Vaše chování nezákonné, je to minimálně nemravné !!!

  Chováte se naprosto stejně jako v "kauze kasino". Co nejvíce toho "upéct" bez vědomí veřejnosti, propašovat zastupitelstvem pod rouškou dobra pro obec její poškození. Místo hájení zájmů občanů, hájíte zájmy investorů.
  Myslím, že bylo vhodné, aby svůj mandát složil společně i s místostarostou a celou stavební komisí a nechali se zaměstnat v realitní kanceláři.
  Děkuji za Vaše odpovědi.


 • 3. 6. 2020 16:08
  Vítězslav Eliáš
  Re: Průmyslová zóna Podolí

  Dobrý den paní Vlachová.
  Čekal jsem, že tento dotaz zopakujete na včerejším zasedání zastupitelstva. Nestalo se tak. Odpovím tedy zde, velmi jednoduše.
  Dva zájemci o lokalitu k zástavbě v průmyslové zóně pod benzinkou mne nezávisle na sobě požádali o konzultaci k možnosti zástavby ve vazbě na územní plán. Následně oba požádali obec o spolupráci spočívající v oslovení vlastníků dotčených pozemků a zajištění podmínek pro jednání s nimi. Protože zástavba na tomto místě nikterak neomezí obec Podolí ani její občany, naopak ji přinese zvýšený příjem z daní a nové pracovní příležitosti, žádosti jsem vyhověl. Dalším jednáním se mi podařilo oba zájemce propojit tak, že se z nich stali partneři. Tím majoritním je společnost Kaláb. Plánovaným projektem dotčených na pozemcích je vybudování obchodně skladových boxů zaměřených pro menší rozvíjející se firmy. Vidím v tom příležitosti k využití menšími firmami v Podolí i zaměstnání pro Podoláky.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 1. 6. 2020 17:43
  Michal S.
  Podolí

  Dobrý den,
  z toho co tady v té diskuzi čtu se mi chce blejt…. Jsem rodák z Podolí, ale momentálně tam nežiju, ale hodlám se tam vrátit mám kam. Já jsem sice ten projekt neviděl, ale pokud tam nebude stát Tesco, Olympie nebo králikárna jak je na Vinohradech tak je mi to celkem jedno, lidi mi nevadí.
  Spíš mě vadí, že si tady z toho manželky politiků a jejich známí dělají politickou kampaň!

  Ať žijó Podoláci


 • 1. 6. 2020 18:43
  Auerová
  Re: Podolí

  Dobrý den pane Michale S.,
  my tu žijeme, záleží nám na tom, jak bude Podolí vypadat, i když jsme se tu nenarodili, protože to tu máme rádi a máme tu přátele. Taky nám záleží na tom, aby zůstaly parcely i pro další generace lidí, kteří tu vyrostli, mají tu kořeny a chtějí si tu jednou postavit nemovitost. Pozemky nenafouknete...


 • 2. 6. 2020 6:34
  Klara P.
  Re: Podolí

  Vazeny pane Michale,
  myslim,ze "blejt" se na tady chce vsem.Z Vaseho pohledu by mi taky nevadilo kdyby se o tretinu rozrostly napr. Bedrichovice,tam mi ty lidi taky vadit nebudou,protoze tam neziji.Ale v Podoli takto vyrazne zmenit raz obce nechci,protoze tu bydlim,moje deti tu chodi do skoly kolem uz tak pretezovanych a nebezpecnych komunikaci(predevsim v ranni doprave),ucastnim se spolecenskych akci,ktere jsou sice plne lidi,ale uz neznam temer nikoho.Zkratka Podoli neni nafukovaci,tak to z nej nedelejme a nesnizujme uroven bydleni STAVAJICIM OBCANUM,protoze o ty by panu starostovi melo jit predevsim.Netusim,ktere zajmy haji,ale nase to rozhodne nejsou!


 • 2. 6. 2020 11:38
  Novotný
  Re: Podolí

  Dobrý den, pane Michale S.,

  již po Vaší druhé větě diskutujícím možná uniká smysl Vašeho sdělení. Lidem, kteří v obci nežijí chybí celý kontext a Vámi přečtené články, pak mohou být bez znalosti tohoto kontextu vnímány různě.
  Věřte, že řadě občanů žijících v Podolí není lhostejný jakým směrem se bude ubírat místo kde žijí a vychovávají své děti. Neviděl jsem názor, který by říkal, že podolští občané nemají rádi lidi nebo že si nepřejí vůbec žádnou výstavbu. To co diskutující namítají je fakt, že pokud původní územní plán počítá s určitým počtem domů, proč tedy připustit počet dvojnásobný?

  Sám jste uvedl, že v Podolí nežijete, nemusíte tedy snášet již tak frekventovanou dopravu po podolských komunikacích, občas Podolí připomíná skutečné tranzitní obec. Také nemusíte při takto frekventované dopravě mít strach o své děti.
  Při výstavbě 117 domů bude Podolí zatíženo dalšími 250 automobily. Na koho bude mít tato skutečnost největší dopad? Myslíte, že na lidi, kteří v Podolí nežijí? Logicky největší negativní dopad bude mít na lidi bydlící v domech u hlavní cesty, na starousedlíky a těmto lidem se také sníží kvalita jejich bydlení.

  Stále si myslíte, že je v pořádku postoj obce, která žádným komunikačním prostředkem neinformovala své občany o akci, která nenávratně změní ráz obce? Je v pořádku, že téměř půl roku "interně diskutují", ale o záměru mlčí? Pokud se Vám tedy chtělo jak uvádíte "blejt", pak po posledním odstavci se Vám skutečně nedivím.

  Pěkný den.


 • 1. 6. 2020 16:03
  Silvie Bočková
  Analýza dotazníkového šetření

  Dobrý den pane starosto,
  v minulém roce probíhalo v naší obci dotazníkové šetření v Programu rozvoje obce Podolí na období do roku 2020-2025.
  Píšete: „Aby bylo možné smysluplně a vyváženě program rozvoje obce aktualizovat, je nutná aktivní účast všech obyvatel.“
  Na dotazník odpovědělo 326 respondentů, návratnost dotazníků tedy představuje 28,9 %, což není zanedbatelné číslo.
  Téměř 1/3 občanů Podolí starších 18 let se vyjádřila a připomínkovala program rozvoje obce.
  V bodě 19. je vznesen dotaz „Při podpoře výstavby (obytné, průmyslové) by se obec měla soustředit na:
  využití volných ploch a nevyužitých objektů ve stávající zástavbě 153 hlasů; 46,5 %
  výstavbu na nových plochách mimo stávající zástavbu obce, označených v současném územním plánu k zastavění 39 hlasů; 11,9 %
  hledání ploch pro budoucí výstavbu mimo stávající zástavbu obce a za plochami určenými v územním plánu k zastavění 18 hlasů; 5,5 %
  domnívám se, že obec by neměla podporovat další výstavbu 96 hlasů; 29,2 %
  Ostatní 23 hlasů; 7,0 %“
  Z toho vyplývá, že 75,7 % respondentů (249 obyvatel), kteří dotazník vyplnili je proti výstavbě v lokalitě na Palouku.
  Berete na názor respondentů zřetel nebo vás jejich názory nezajímají?


 • 1. 6. 2020 10:55
  Auerová
  Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Dobrý den pane starosto,
  je třeba pracovat s platným územním plánem z r. 2006.
  V průvodní zprávě na str. 35, jak píše p. Novotný, je uveden u lokality BR 2 limit 65 RD.

  Když porovnáte celkové limitní údaje ÚP pro obec Podoli / Průvodní zpráva str.15 / s aktuálními základními údaji na oficiálních stránkách obce, zjistíte:
  stávající stav rozestavěno zbývá k dostavbě tj. celkem
  počet domů dle ÚP 366 RD 33RD 133 RD 532 RD
  skutečnost RD dle str. obce 499 RD s č.p. 33 RD / výpočet/ 532 RD

  Tomu zhruba odpovídá i počet obyvatel obce:
  počet obyv. dle ÚP /r.2005/ 1093 obyvatel 99 obyvatel 399 obyvatel 1 591 obyv.
  skuteč. obyv. dle str. obce 1453 138 obyvatel /výpočet/ 1 591 obyv.

  Z toho vyplývá, že podle ÚP z r. 2006 ve skutečnosti v celé obci / nejen lokalita BR2/ může být ještě postaveno cca 33 - 40 RD s celkovým nárůstem celkem 138 obyvatel.
  Na toto množství obyvatel a domů byly plánovány inženýrské sítě, občanská vybavenost a celkové vybavení obce.
  Dotaz : Vychází připravovaná výstavba z těchto čísel ?


 • 1. 6. 2020 9:52
  Novotný
  Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto,

  nevím zda se jedná o záměr či mnohokrát opakované přehlédnutí, ale neodpověděl jste na žádnou z položených otázek. Místo toho necháte za sebe odpovídat developera.
  Rád odpovídáte slovy legitimní záměr, soukromý subjekt, skoro mi Vaše slova připomínájí propagaci či reklamu developera.

  Schválený územní plán, který Vašimi slovy schválilo Zastupitelstvo obce v roce 2006 skutečné počítá se zastavěním lokality Br2 (Nad Paloukem). To co již nezmiňujete je ta část územního plánu, která uvádí 65 rodinných domů v lokalitě Br2. Pokud Vám a těm, s kterými "interně diskutujete" tato skutečnost unikla, pak doporučuji navštívit stránky obce - https://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=627971 a na straně 35 tento údaj naleznete.

  Nemyslím si, že je někdo z diskutujících překvapen, a použiji Vaše slova, že developer chce legitimně zastavět své soukromé pozemky. Jsme však překvapeni z postoje obce, která po celou dobu neinformuje své občany, dobrovolně se staví do role pasivního přihlížejícího a příjemce podmínek developera - co a kolik toho developer asi postaví.
  Pokud zastupujete zájmy podolských občanů a pokud aktuální projekt uvažuje se 117 rodinnými domy, pak Vás žádáme o skutečnou ochranu zájmů podolských občanů a dodržení schváleného územního plánu viz výše uvedených 65 RD.

  Otázky:
  1. Budete tedy skutečně hájit zájem podolských občanů a prosazovat výstavbu max. 65 rodinných domů?
  2. Je skutečně zamýšlena výstavba wellness cetntra u Zukalova mlýna? Ikdyž ve schváleném uzemním plánu není tato lokalita zamýšlena k podobnému záměru!


 • 1. 6. 2020 8:46
  Stursa
  Starosta

  Pane starosto, pokud nedokážete odpovědět na dotazy lidí, které svojí funkcí zatupujete, nemáte ve své funkci co dělat a měl byste okažitě odstoupit.
  Jako zastupitel se máte držet platného územního plánu a návrh pana Saida měl být hned v prvním okamžiku smeten ze stolu, jako plán, který územnímu plánu neodpovídá.

  dále píšete, že se snažíte o nejlepší podmínky pro obec,ale pokud jsem to dobře pochopil, jdete na ruku a hájíte zájmy "neexistující" fimrmě, která jak je uvedeno níže, teprve vzniká.

  Dřív si lidé v Podolí nemohli vybrat ani barvu střechy, jak moc obec usilovala o "ráz" obce a najednou bojujete za uplně jiný druh výstavby?

  Ano, at se staví, lidé potřebují bydlet! ale pokud se nebudete držet, pane starosto, platných úzmních plánů a zákonů, nemáte ve své funkci vy, ani zatupitelé co hlasují shodně svámi co dělat!


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884430