Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 30. 1. 2015 20:38
  Jiří Filip
  obecně závazné vyhlášky

  Pane starosto,
  můžete mi, prosím, poradit, kde bych na obecních stránkách naší obce našel obecně závaznou vyhlášku 3/2013 a 1/2014 ? V odkazu ,,obecně závazné vyhlášky" jsem je nenašel.
  Děkuji
  Filip Jiří


 • 4. 2. 2015 12:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: obecně závazné vyhlášky

  Dobrý den pane Filipe,
  obecně závazná vyhláška 3/2013 byla vyhláškou 1/2014 zrušena. Obě lze trvale dohledat v archivu Úřední desky. Pro lepší informovanost občanů byly obě vyhlášky doplněny do přehledu vyhlášek na stránce "Obecní úřad".
  Děkujeme za upozornění.
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 1. 2015 12:51
  Hnilicová
  oprava chodníku na Rybníku

  Pane starosto, na veřejném zasedání před vánocemi, na můj dotaz, jestli opravíte než nasněží/ už nasněžilo/ alespoň nestabilní dlaždice na chodníku Rybník, mi bylo odpovězeno- viz ověřený zápis/16/12/14/-, že ano, pokud to počasí dovolí. Jaké musí být počasí, aby vám dovolilo ty dlaždice zpevnit?
  Od vašeho dalšího slibu- který se nesplnil už uběhl více jak měsíc!


 • 20. 1. 2015 19:04
  Mrázek Stanislav
  Projednání vyjádření MV k problematice odměňo

  Vážený pane starosto,
  na posledním jednání zastupitelstva obce doporučil KV přijetí společného stanoviska zastupitelů k vyjádření odboru veřejné správy, dozoru a kontroly MV k problematice odměňování členů zastupitelstva obce a to na zasedání ZO v lednu 2015. Pro vysvětlení občanům - jedná se o jednu položku, jejíž započtení není sice v rozporu se zákonem, ale podle MV "jde proti smyslu zákonné úpravy" - je tedy neetické a představuje v souhrnu za 4 roky částku přibližně 135 tisíc Kč, které by se vydaly z obecního rozpočtu zastupitelům... A já se pane starosto ptám, proč doporučení KV, keré by se dalo chápat i jako návrh, nebylo zařazeno do programu připravovaného zasedání ZO?


 • 4. 2. 2015 12:35
  Vítězslav Eliáš
  Re: Projednání vyjádření MV k problematice od

  Dobrý den pane Mrázku,
  moje odpověď je směrována spíše občanům. Jak Vy víte, citovaný bod byl na posledním zasedání zastupitelstva projednán. S usnesením se občané mohou seznámit v zápise ze zasedání, který bude do konce týdne zveřejněn.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 20. 1. 2015 17:44
  Mrázek Stanislav
  Reakce na podněty občanů

  Vážení zastupitelé,
  7.ledna 2015 a následně 14.ledna jsem dva z vás upozornil na nebezpečí pro občany plynoucí z uvolněných střešních tašek (před tím již dvě spadly na přilehlý chodník)na budově skladu sousedícího s hospodou. Vzhledem k tomu, že do dnešního dne nebyla sjednána náprava (!)požádali jsme (společně s Josefem Kosem)dnes ráno paní Čandrlovou o pomoc. Již v průběhu dne byl tento problém, delší dobu nebezpečně ohrožující zdraví občanů, odstraněn! Velmi si vážíme přístupu paní Čandrlové a touto cestou ji děkujeme.


 • 23. 1. 2015 12:59
  Hnilicová
  Re: Reakce na podněty občanů

  Pane Mrázku, docela by mě zajímalo, které 2 zastupitele jste na toto upozornil. Děkuji za veřejnou odpověď.


 • 4. 1. 2015 18:39
  Truksa Václav
  Zajištění zimních posypů

  Všem občanům přeji dobré dny v r. 2015.
  Mám jednu připomínku k údržbě místních komunikací a to na lokalitě Nad Výhonem.
  Začíná období kluzkých povrchů. Doposud nejsou doplněny posypovým pískem 2 kontejnery na výše uvedené lokalitě. I pro chodce je to dost na kluzké silnici nebezpečné.U'stní apelace na pracovníky údržby komunikací v podolských místních komunikacích nepomohly. Přece to jenom není tím, že pan Janáček je již delší dobu v pracovní neschopnosti. Můžu nabídnout rozvoz písku svým vozíkem za osob. autem. Buďme na silniční kalamitu připraveni. Truksa V.


 • 5. 1. 2015 14:14
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zajištění zimních posypů

  Dobrý den pane Trukso,
  děkujeme za postřeh i nabídku pomoci. Dnes byl písek do kontejnerků v lokalitě Nad Výhonem doplněn. Současně budou pro usnadnění zimní údržby demontovány zpomalovací retardéry Nad Výhonem i v Uličkách.

  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 28. 12. 2014 9:10
  Roman Fianta
  Lampy u Agropodu

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na plánovaný termín realizace nového veřejného osvětlení na temné rovince kolem Agropodu směrem ke Kolonce. Původní termín byl tuším konec října tohoto roku, ale lampy stále nestojí. Děkuji a přeji hodně úspěchů do nového roku.


 • 2. 1. 2015 18:33
  Vítězslav Eliáš
  Re: Lampy u Agropodu

  Dobrý den pane Fianto,
  to, že nestojí lampy u Agropodu považuji bohužel za svůj nesplněný slib, a věřte, velmi mne to mrzí. Přes objednávku již ze srpna, dodavatel nesplnil svůj závazek. Lampy zrealizujeme jakmile to dovolí počasí, ať již s původním dodavatelem nebo jiným.
  Děkuji za pochopení a trpělivost všech obyvatel z Kolonky.
  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 27. 12. 2014 20:57
  Radim Kuba
  Popisné číslo nemovitosti

  Dobrý den pane starosto a zastupitelé.
  V zákoně o obcích 128/2000 sb, paragraf 32 je uvedeno, že barvu a provedení popisných čísel určuje obecní úřad. Jak je to u nás v Podolí? Nikde jsem nenašel odkaz, jak mají čísla budov vypadat.
  A ještě mám dotaz, týkající se Uliček, konkrátně naší části (čp 66). Vchody domů (přední část)jsou na straně chodníku a zahrad, zatímco běžná dopravní obslužnost je ze zadu z ulice. Kde má být číslo umístěno, vpředu nebo vzadu, nebo na obou stranách?
  Neuvažujete o hromadné objednávce pro všechny vlastníky u nějakého výrobce, který by pak nabídl lepší cenu, nebo si to má každý vlastník zajistit sám?
  Děkuji za odpověď. Radim Kuba


 • 2. 1. 2015 18:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: Popisné číslo nemovitosti

  Dobrý den pane Kubo,
  problematiku označení budov čísly řeší Vámi zmiňovaný zákon o obcích a to celkem široce. Obec Podolí dosud nemá žádný prováděcí předpis, který by označení budov upravoval. Děkujeme za Váš podnět, kterým se budeme zabývat.
  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 11. 12. 2014 10:15
  Kašíková Věra
  pobíhající psi

  Dobrý den, Již jsem jednou upozorňovala na pobíhající pejsky v Podolí. Bohužel nic! Dnes ráno jsem odváděla holky do školy a opět pobíhal po naší ulici labradorský retrívr a včera dva černí ratlíci :-(. Dospělí se jim v případě nouze ubrání, ale co děti?


 • 2. 1. 2015 18:49
  Vítězslav Eliáš
  Re: pobíhající psi

  Dobrý den paní Kašíková,
  obec Podolí připravuje úpravu vyhlášky o čistotě a veřejném pořádku, která řeší mimo jiné také volné pobíhání psů. Hodláme se zavést takové mechanismy, které by její porušování sankcionovaly. V této době nám nezbývá, než takového psa nechat odchytit a převést do záchytné stanice do Šlapanic.
  Děkuji za příspěvek a přeji pěkný večer.
  Vítězslav Eliáš


 • 13. 11. 2014 20:43
  Stanislav Mrázek
  Realizace volebních programů

  Bezpečnost v obci byla obsahem a u vítěze voleb prioritou volebních programů. Předpokládám, že se to odrazí ve stanovení Bezpečnostního výboru zastupitelstva obce.
  Také zvýšení informovanosti občanů patřilo do volebních slibů. Předpokládám tedy, že zastupitelé ve výborech nám občanům budou pravidelně na veřejných zasedáních skládat účty ze své činnosti - za uplynulé období za svěřenou oblast.
  A ptám se: Předpokládám správně?


 • 18. 11. 2014 12:51
  Vítězslav Eliáš
  Re: Realizace volebních programů

  Dobrý den pane Mrázku,
  zřízení Bezpečnostního výboru zastupitelstva obce je podnětem k úvaze. Ano, všechna volební uskupení měla ve volebním programu bezpečnost v obci, ale zatím neumím domyslet, jaké by měl mít bezpečnostní výbor kompetence a povinnosti. Je to na zvážení zastupitelstva.
  Výbory jsou poradními, iniciativní a kontrolní orgány zastupitelstva obce, které plní především úkoly, jimiž je pověřilo zastupitelstvo obce a za své činnosti odpovídají rovněž zastupitelstvu obce. Tedy skládat účty budou zastupitelstvu obce, které pak rozhodne o projednání výstupů výboru.
  Pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 18. 11. 2014 18:33
  Stanislav Mrázek
  Re: Realizace volebních programů

  Samozřejmě pane starosto, jen jsem se nepřesně vyjádřil. Skládat účty budou zastupitelstvu a my občané si to pěkně vyslechneme, protože doufám, že to bude na zasedání zastupitelstva a ty jsou všechna veřejná a že to bude - dejme tomu jednou za tři měsíce, ať je jasné, zda si předsedové výborů či komisí stanovené maximální odměny zaslouží.


 • 13. 11. 2014 11:02
  Radim Kuba
  Silnice ke Kandii

  Dobrý den. V zápisech ze zasedání Zastupitelstva obce Podolí z 26.8.2014 a 30.9.2014 v bodě "SoSB na odkup pozemků pro OC u Slatiny" je zmínka o stavbě 800m dlouhé a 4,5m široké silnici z Uliček ke Kandii. Rád bych znal dostupné údaje o této stavbě a hlavně o jejím účelu, významu a vlivu na okolí obce a hlavně o vlivu na současnou dopravní a parkovací situaci v Uličkách.
  Děkuji, ing. Radim Kuba (bydlící v Uličkách)


 • 18. 11. 2014 12:19
  Vítězslav Eliáš
  Re: Silnice ke Kandii

  Dobrý den pane Kubo,
  na zmiňovaném zasedání bylo rozhodnuto, že se dál s developerem bude připravovat smlouva bez závazku realizovat tuto komunikaci, jež byla na následujícím zasedání schválena. Důvodem bylo právě nevhodné napojení na Uličky a lokalitu Nad Výhonem.
  Původním záměrem této komunikace je jednak propojit obec s obchodním centrem, kde bude jistě spousta Podoláků nakupovat i mít zaměstnání a jednak odklonit tranzit osobních automobilů mimo centrum obce. To je však vázáno na komunikaci kolem hřbitova a budoucí lokality Nad Paloukem, která je navržena v připravovaném novém územním plánu. Parametry této komunikace jsou navrženy šířky 4,5 m s povoleným vjezdem do 3,5t.
  Tedy další činnosti v tomto záměru jsou odloženy až po schválení nového územního plánu obce a souvisí s realizací obchodního centra.
  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1
Májový běh
Sportovní utkání v květnu- fotbal mužů FK RENOCAR Podolí B- TJ PŘÍSNOTICE
2 3
Sportovní utkání -fotbal Přípravky FK RENOCAR PODOLÍ - TĚŠANY B
4 5
6 7 8
Sportovní utkání -fotbal mladších žáků FK Renocar Podolí A -FK Renocar Podolí B
9 10
Sportovní utkání -celý víkend od 10. do 12.5. plný fotbalu
11
sportovní utkání,fotbal- Muži FK PODOLÍ "A" - TJ HORNÍ KOUNICE
12
Sportovní utkání -fotbal Muži FK PODOLÍ "B"- SK ŠLAPANICE "B"
13 14 15 16 17
Sportovní utkání -fotbal Přípravek FK PODOLÍ - SK OCHOZ u BRNA
18 19
20 21 22 23 24
Sportovní utkání - fotbal MLADŠÍCH ŽÁKŮ FK RENOCAR Podolí "A" - ŽABČICE/HRUŠOVANY
25
Sportovní utkání -FOTBAL 26. a 31.5
Sportovní utkání -fotbal FK RENOCAR PODOLÍ "B" - SK TATRAN ŠATOV, předzápas je ve 14:45
26
Sportovní utkání - fotbal MUŽI FK RENOCAR Podolí "B" - ŽABČICE
27 28 29 30 31
Sportovní utkání -fotbal Přípravek FK RENOCAR PODOLÍ - BLUČINA
1 2

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1157

Návštěvnost stránek

632256