Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 30. 6. 2015 8:10
  Dáša Zamarská
  Kravál

  Přidávám se k paní Bočkové, i když z jiného konce obce. Neustálý kravál nás ruší přes letní období už několik let. I já jsem rozhodnutá při další "diskotéce" volat policii. Vypadá to, že tady noční klid neplatí. Ale musím poděkovat panu Eliášovi, že Mužácké hody odsunul aspoň na hřiště u sokolovny, i když kravál nás stejně budí,


 • 29. 6. 2015 15:15
  Věra Bočková
  "Hudební festival"?

  Nevím, která sportovní organizace a co pořádala na hřišti v sobotu 27.6.
  Již od rána vyhrávala hudba a mluvené komentáře k soutěžím, ale to bereme, že to k tomu patří. K večeru jsme odjeli a po návratu ve 23 hodin. jsme měli pocit, že jsme se ocitli uprostřed diskotéky.
  i při úplně uzavřených oknech se nedalo spát a ještě po druhé hodině hudba neutichala. Mám informace, že u stánku byli asi čtyři hosté a paní servírka si pouštěla hudbu asi pro svoje potěšení, nebo i pro okolní obyvatelstvo?
  Neustálý hluk z dálnice je proti tomu šepot. Je mi jedno, kdo takové akce pořádá, ale jestliže se to má opakovat, pak nezbývá, než volat policii.

  Věra Bočková


 • 11. 6. 2015 23:31
  Hnilicová
  sběrný dvůr

  Rád bych se zeptala, který sběrný dvůr bude tuto sobotu v provozu- ten stávající, nebo ten nový?Děkuji.


 • 12. 6. 2015 13:18
  Roman Vlasák
  Re: sběrný dvůr

  Dobrý den,

  v sobotu 13.6. bude ještě v provozu SD u mateřské školky.
  Ve středy 17.6. bude SD uzavřen a v sobotu 20.6. již bude otevřen nový v areálu Agropodu.

  Pěkný den.
  Roman Vlasák


 • 10. 6. 2015 9:37
  Petr Sedlák
  Silnice do Líšně

  Chci se zeptat, zda se neplánuje oprava
  silnice mezi Podolím a Líšní?Zvlášť po jejím zvýšeném používání během uzávěry křižovatky Podolí - Bedřichovice. Děkuji


 • 11. 6. 2015 12:45
  Roman Vlasák
  Re: Silnice do Líšně

  Dobrý den pane Sedláku,
  tato silnice, cca od mostu k rybníku, není na katastru obce Podolí. Proto již komunikujeme s katastrem Líšně o následných krocích, které doufám povedou k opravám na tomto úseku výjezdu z obce.

  Pěkný den
  Roman Vlasák


 • 28. 5. 2015 9:58
  Milan Struhař
  Globus - Slatina

  Dobrý den,

  je pravda, že v nejbližší době(ještě v tomto roce) začne výstavba obchodního centra např. Globus Mezi Líšni a Podolím?

  Děkuji za odpověď


 • 2. 6. 2015 12:29
  Roman Vlasák
  Re: Globus - Slatina

  Dobrý den pane Struhaři,

  budování obchodního centra v této lokalitě je ve fázi příprav podání žádosti o územní rozhodnutí.
  V letošním roce se určitě stavět nezačne.

  Přeji pěkný den.
  Roman Vlasák


 • 22. 4. 2015 11:59
  Stanislav Mrázek
  Osvobození obce

  Za pár dní je 70.výročí osvobození obce a nějaká informace od vedení obce ohledně pietní akce není k dispozici. Nebo jsem snad něco přehlédl?


 • 23. 4. 2015 8:45
  Vítězslav Eliáš
  Re: Osvobození obce

  Dobrý den pane Mrázku,
  informace je od včerejšího odpoledne v aktualitách a je hlášena místním rozhlasem.
  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 10. 4. 2015 15:57
  Eva
  pronájem?

  Dobrý den, nevím přesně kam se mám obrátit. Tak snad nebude můj dotaz vadit. Chtěla jsem se zeptat zda nemáte ve Vaší obci volné zahrádky nebo i část pozemků k pronájmu. Bydlíme v paneláku a rádi by jsme trávili pěkné chvilky na čerstvém vzduchu. Moc děkuji, pěkný den Eva


 • 13. 4. 2015 9:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: pronájem?

  Dobrý den,
  k podobným dotazům slouží kontaktní formulář na stránce "Napište nám" nebo se obracejte přímo na obecní úřad telefonicky na č. 544 247 636.
  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 7. 4. 2015 17:34
  D.Kroka
  přemnožené kočky

  Dobrý den,prosím o řešení popřípadě radu v uličkách u zahrad lokalita dum 62 atd.v okolí výskyt přemnožení potulných koček každý týden sbírám cca 2kg kočičích exkrementu .děkuji Kroka


 • 9. 4. 2015 16:20
  Vítězslav Eliáš
  Re: přemnožené kočky

  Dobrý den pane Kroka.
  Bohužel platná legislativa na chov koček na rozdíl od chovu psů nemyslí. Neexistuje jejich evidence a jejich fyzickou likvidaci toulavých koček naopak zákon nepřipouští. Je možné si objednat jejich odchyt, tato služba je však zpoplatněná. Lze jen doporučit zamezit přístup k potravě a úkrytům takovýmto potulným kočkám.
  Nicméně se s Vámi spojíme a s konkrétní situací se seznámíme.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 6. 4. 2015 22:35
  Pavel Fišer
  Vyčlenění části veřejných prostor pro vybudov

  Vážený pane Starosto,
  v období nadcházejícího jara se na vás obracím s žádostí o informaci zda zastupitelstvo dalo návrhu o zbudování dětského BMX hřiště zelenou a zda lze počítat s vyčleněním vhodných prostorů v rámci obce. V kladném případě vás požádám o sdělení termínu k osobnímu projednání a dohodě nad konečnou podobou hřiště, termínu a zapojení "tatínků" do realizace prostoru pro naše potomky :-)
  Děkuji za informaci a přeji hezký den
  Pavel Fišer
  PS: předem se omlouvám se za založení nové diskuse, ale poslední příspěvek zřejmě zapadl mezi novějšími


 • 7. 4. 2015 14:22
  Ivo Sedláček
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Vážený pane Fišere,
  byť nejsem starostou, odpovím, protože tuto akci mám zatím "na starost". Stejně jako vy vnímám blížící se jaro a považuji za vhodné tuto akci řešit v co nejkratší době.
  Z tohoto důvodu již byly předběžně poptány firmy, které se návrhy, projekty a realizací těchto hřišť zabývají. Pro toto hřiště jsem zastupitelům navrhl jako vhodný nevyužívaný prostor mezi tenisovými kurty a cyklostezkou. Plocha je ve výpůjčce Sokola (fotbal), jejichž výbor již s realizací souhlasil. V návrhu doporučuji příjezd samostatnou brankou z cyklostezky tak, aby kola nejezdila po sportovním areálu.
  Celé hřiště by z legislativního hlediska bylo lépe realizovat do 300m². Z hlediska bezpečnosti by se jednalo o pumptrackové hřiště, které neobsahuje nebezpečné prvky jako jsou skoky, apod.
  V rozpočtu obce bylo na tuto akci vyčleněno 150 tis Kč. Je otázkou, zda realizovat hřiště hliněné, které bude vyžadovat údržbu nebo hřiště s asfaltobetonovým povrchem, které je bezúdržbové (a dražší). Výhodou je možnost jízdy na bruslích a koloběžkách, což by rozšířilo jeho využití.
  K Vašemu dotazu: hřiště zatím zelenou nedostalo, je zařazeno do plánu činnosti, který bude ZO projednávat pracovně a dále na příštím ZO. Osobně tento záměr podporuji, nicméně nedisponujeme dostatečnou silou hlasů k jeho prosazení. Věřím však, že se jedná o účelně vynaložené prostředky, protože děti, které odrostou herním prvkům na hřištích, se nemají kde neorganizovaně bavit. Osobně udělám maximum pro to, aby bylo hřiště realizované.
  Pokud disponujete know-how, projekty, návrhy, náměty, strojním vybavením nebo čímkoliv, co by mohlo přispět, můžete se na mě obrátit na email: sedlacek@podoliubrna.cz . Jakákoliv výpomoc a znalosti jsou prospěšné.
  Snad je odpověď dostačující.
  Pěkný den.
  Ivo Sedláček


 • 10. 4. 2015 16:45
  Pavel Fišer
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den p. Sedláčku,
  ač byl můj dotaz původně směrován jinam s ohledem na podzimní diskusi k tomuto tématu, děkuji vám za odpověď a snad i naději, že se v této souvislosti bude vyvíjet další činnost. Jak jsem avizoval již na podzim, jsem v této oblasti spíše zapálený rodič než odborník, nicméně v případném zájmu mohu doporučit firmy, které výstavby obdobných zařízení mají v nabídce. Prvoplánovitě ovšem nešlo o tak složitou výstavbu než jen o to, aby za minimálních nákladů a třeba vlastními silami byl pro děti vybudován prostor, který by jim posloužil k trávení volného času. I nadále v této souvislosti zůstávám k dispozici a věřím, že i mnoho dalších rodičů. S případnými kontakty, know how apod. vás budu kontaktovat dle návrhu.
  Děkuji a přeji hezký zbytek dne
  Pavel Fišer


 • 13. 4. 2015 18:11
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den pane Fišere,
  právě pana Sedláčka jako člena zastupitelstva i autora tohoto záměru jsem 13. března požádal o pomoc v řešení jeho příprav. Obracíte se tedy na správnou osobu.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 5. 4. 2015 21:49
  Stanislav Mrázek
  Výročí osvobození obce

  Zajímalo by mne, jakým důstojným způsobem bude připomenuto 70.výročí osvobození obce. A zda prostor památníku bude upraven a celoročně udržován na určité kulturní úrovni. Zatím je to jen mizerná vizitka ....


 • 9. 4. 2015 15:46
  Roman Vlasák
  Re: Výročí osvobození obce

  Dobrý den,
  program k tomuto výročí je v přípravě. Jsme v kontaktu s paní ředitelkou Pytelovou. Příští týden je v plánu úklid, úprava památníku a jeho okolí.

  Pěkný den
  Roman Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
18
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
19
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
20
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
21
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
22
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
23
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
24
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
25
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
26
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
27
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
28
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
29
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
30
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
31
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019
1
Domácí zápasy VŠECH fotbalových mužstev FK RENOCAR PODOLÍ-PODZIM 2019

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1178

Návštěvnost stránek

648712