Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 22. 4. 2015 11:59
  Stanislav Mrázek
  Osvobození obce

  Za pár dní je 70.výročí osvobození obce a nějaká informace od vedení obce ohledně pietní akce není k dispozici. Nebo jsem snad něco přehlédl?


 • 23. 4. 2015 8:45
  Vítězslav Eliáš
  Re: Osvobození obce

  Dobrý den pane Mrázku,
  informace je od včerejšího odpoledne v aktualitách a je hlášena místním rozhlasem.
  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


 • 10. 4. 2015 15:57
  Eva
  pronájem?

  Dobrý den, nevím přesně kam se mám obrátit. Tak snad nebude můj dotaz vadit. Chtěla jsem se zeptat zda nemáte ve Vaší obci volné zahrádky nebo i část pozemků k pronájmu. Bydlíme v paneláku a rádi by jsme trávili pěkné chvilky na čerstvém vzduchu. Moc děkuji, pěkný den Eva


 • 13. 4. 2015 9:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: pronájem?

  Dobrý den,
  k podobným dotazům slouží kontaktní formulář na stránce "Napište nám" nebo se obracejte přímo na obecní úřad telefonicky na č. 544 247 636.
  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 7. 4. 2015 17:34
  D.Kroka
  přemnožené kočky

  Dobrý den,prosím o řešení popřípadě radu v uličkách u zahrad lokalita dum 62 atd.v okolí výskyt přemnožení potulných koček každý týden sbírám cca 2kg kočičích exkrementu .děkuji Kroka


 • 9. 4. 2015 16:20
  Vítězslav Eliáš
  Re: přemnožené kočky

  Dobrý den pane Kroka.
  Bohužel platná legislativa na chov koček na rozdíl od chovu psů nemyslí. Neexistuje jejich evidence a jejich fyzickou likvidaci toulavých koček naopak zákon nepřipouští. Je možné si objednat jejich odchyt, tato služba je však zpoplatněná. Lze jen doporučit zamezit přístup k potravě a úkrytům takovýmto potulným kočkám.
  Nicméně se s Vámi spojíme a s konkrétní situací se seznámíme.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 6. 4. 2015 22:35
  Pavel Fišer
  Vyčlenění části veřejných prostor pro vybudov

  Vážený pane Starosto,
  v období nadcházejícího jara se na vás obracím s žádostí o informaci zda zastupitelstvo dalo návrhu o zbudování dětského BMX hřiště zelenou a zda lze počítat s vyčleněním vhodných prostorů v rámci obce. V kladném případě vás požádám o sdělení termínu k osobnímu projednání a dohodě nad konečnou podobou hřiště, termínu a zapojení "tatínků" do realizace prostoru pro naše potomky :-)
  Děkuji za informaci a přeji hezký den
  Pavel Fišer
  PS: předem se omlouvám se za založení nové diskuse, ale poslední příspěvek zřejmě zapadl mezi novějšími


 • 7. 4. 2015 14:22
  Ivo Sedláček
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Vážený pane Fišere,
  byť nejsem starostou, odpovím, protože tuto akci mám zatím "na starost". Stejně jako vy vnímám blížící se jaro a považuji za vhodné tuto akci řešit v co nejkratší době.
  Z tohoto důvodu již byly předběžně poptány firmy, které se návrhy, projekty a realizací těchto hřišť zabývají. Pro toto hřiště jsem zastupitelům navrhl jako vhodný nevyužívaný prostor mezi tenisovými kurty a cyklostezkou. Plocha je ve výpůjčce Sokola (fotbal), jejichž výbor již s realizací souhlasil. V návrhu doporučuji příjezd samostatnou brankou z cyklostezky tak, aby kola nejezdila po sportovním areálu.
  Celé hřiště by z legislativního hlediska bylo lépe realizovat do 300m². Z hlediska bezpečnosti by se jednalo o pumptrackové hřiště, které neobsahuje nebezpečné prvky jako jsou skoky, apod.
  V rozpočtu obce bylo na tuto akci vyčleněno 150 tis Kč. Je otázkou, zda realizovat hřiště hliněné, které bude vyžadovat údržbu nebo hřiště s asfaltobetonovým povrchem, které je bezúdržbové (a dražší). Výhodou je možnost jízdy na bruslích a koloběžkách, což by rozšířilo jeho využití.
  K Vašemu dotazu: hřiště zatím zelenou nedostalo, je zařazeno do plánu činnosti, který bude ZO projednávat pracovně a dále na příštím ZO. Osobně tento záměr podporuji, nicméně nedisponujeme dostatečnou silou hlasů k jeho prosazení. Věřím však, že se jedná o účelně vynaložené prostředky, protože děti, které odrostou herním prvkům na hřištích, se nemají kde neorganizovaně bavit. Osobně udělám maximum pro to, aby bylo hřiště realizované.
  Pokud disponujete know-how, projekty, návrhy, náměty, strojním vybavením nebo čímkoliv, co by mohlo přispět, můžete se na mě obrátit na email: sedlacek@podoliubrna.cz . Jakákoliv výpomoc a znalosti jsou prospěšné.
  Snad je odpověď dostačující.
  Pěkný den.
  Ivo Sedláček


 • 10. 4. 2015 16:45
  Pavel Fišer
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den p. Sedláčku,
  ač byl můj dotaz původně směrován jinam s ohledem na podzimní diskusi k tomuto tématu, děkuji vám za odpověď a snad i naději, že se v této souvislosti bude vyvíjet další činnost. Jak jsem avizoval již na podzim, jsem v této oblasti spíše zapálený rodič než odborník, nicméně v případném zájmu mohu doporučit firmy, které výstavby obdobných zařízení mají v nabídce. Prvoplánovitě ovšem nešlo o tak složitou výstavbu než jen o to, aby za minimálních nákladů a třeba vlastními silami byl pro děti vybudován prostor, který by jim posloužil k trávení volného času. I nadále v této souvislosti zůstávám k dispozici a věřím, že i mnoho dalších rodičů. S případnými kontakty, know how apod. vás budu kontaktovat dle návrhu.
  Děkuji a přeji hezký zbytek dne
  Pavel Fišer


 • 13. 4. 2015 18:11
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den pane Fišere,
  právě pana Sedláčka jako člena zastupitelstva i autora tohoto záměru jsem 13. března požádal o pomoc v řešení jeho příprav. Obracíte se tedy na správnou osobu.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 5. 4. 2015 21:49
  Stanislav Mrázek
  Výročí osvobození obce

  Zajímalo by mne, jakým důstojným způsobem bude připomenuto 70.výročí osvobození obce. A zda prostor památníku bude upraven a celoročně udržován na určité kulturní úrovni. Zatím je to jen mizerná vizitka ....


 • 9. 4. 2015 15:46
  Roman Vlasák
  Re: Výročí osvobození obce

  Dobrý den,
  program k tomuto výročí je v přípravě. Jsme v kontaktu s paní ředitelkou Pytelovou. Příští týden je v plánu úklid, úprava památníku a jeho okolí.

  Pěkný den
  Roman Vlasák


 • 4. 4. 2015 22:33
  Dana Truksová
  Kácení stromů

  Dobrý den,
  navzdory tomu, že mi je jasné, že kácení stromů v lokalitě za humny podél potoka není v režii obce, ráda bych se informovala, jestli víte, proč bylo přistoupeno ke kácení vzrostlých stromů v takovém rozsahu? Proč nestačil jen prořez?
  Děkuji.


 • 9. 4. 2015 16:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kácení stromů

  Dobrý den paní Truksová.
  Jak píšete, úprava břehového porostu Říčky není v režii obce Podolí, ale Povodí Moravy. Provádí ji profesionální firma na základě smluvního vztahu s Povodím Moravy. Vzrostlé stromy byly káceny z důvodu špatného zdravotního stavu, byly v dolní části kmene zevnitř vyhnilé a vykotlané a zvyšovala se tak hrozba jejich pádu.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš
  Přeji pěkný den


 • 1. 4. 2015 10:47
  Truksa Václav
  Televize od Vivo

  Dnes dopoledne nejde přijmout na PC televizní zpravodajství. Volal jsem na VIVO, rozumného vysvětlení jsem neobdržel.


 • 23. 3. 2015 18:12
  Stanislav Mrázek
  Na co se čeká?

  Prosím o sdělení, kdy budou provedeny stavební úpravy havarijního stavu stěny, přiléhající k domu pana Valenty naproti vchodu do kostela. Upozorňuji na prioritu a naléhavost řešení tohoto stavu v činnosti OÚ vzhledem k tomu, že se v daném prostoru často konají různé akce a denně se po přilehlém chodníku pohybuje mnoho místních občanů, včetně vycházek dětí Mateřské školy.


 • 25. 3. 2015 18:06
  Roman Vlasák
  Re: Na co se čeká?

  Dobrý den,
  jsem v kontaktu s majitelem sousedního objektu, ke kterému naše zeď přiléhá. Zeď zajistíme proti pádu do doby než dospějeme ke konečnému řešení vzniklé situace. Děkuji za upozornění.
  Roman Vlasák


 • 7. 4. 2015 22:52
  Ing. Radek Hůrka
  Re: Na co se čeká?

  Dobrý den pane Vlasáku, máme již po 14-ti dnech řešení havarijního stavu obecní zdi nějaký viditelný výsledek?
  Případně od kdy bude opět bezpečné využívat travnatou plochu na náměstí?

  Děkuji za zveřejnění termínu nápravy.

  Pěkný den.

  Ing. Radek Hůrka


 • 8. 4. 2015 11:52
  Roman Vlasák
  Re: Na co se čeká?

  Dobrý den,

  prostor kolem zdi je obehnán páskou, aby i ti co si nevšimli stavu zdi se k ní nepřibližovali.

  V tuto chvíli máme kalkulaci na zapůjčení a stavbu lešení. Zítra zde bude odborná firma na konzultaci rozebrání zdi a případnou stavbu zdi nové - čekám na dokumenty od majitele sousední nemovitosti, ohledně nutnosti zachovat tuto zeď.
  Věřím, že po těchto nezbytných krocích budeme moci přistoupit ke konečnému rozebrání zdi, následným potřebným krokům a tím k bezpečnému provozu veřejného prostranství.

  Přeji pěkný den.
  Roman Vlasák


 • 14. 3. 2015 9:44
  Hlavinka
  Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Dobrý den,

  Rád bych se zeptal jakým způsobem bude vyřešena příjezdová komunikace kterou budou využívat stavební stroje a větší vozidla v souvislosti s výstavbou nových RD v lokalitě nad výhonem.

  Ze zkušenosti s provozem v Uličkách při výstavbě prvního domu v uvedené lokalitě si myslím že by obyvatelům Uliček i domů na hlavní ulici procházející Podolím hodně ulevilo využití polní cesty kolem hřbitova alespoň vysypané štěrkem.

  T.Hlavinka


 • 16. 3. 2015 14:09
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Dobrý den pane Hlavinko.
  Na obyvatele Uliček a lokality Nad Výhonem jsme mysleli při výstavbě inženýrských sítí, kdy dodavatel měl stanovenou trasu pro obsluhu staveniště po cestě od hřbitova. Stejně tak mají určeno stavebníci při individuální výstavbě. Komunikaci v lokalitě Nad Výhonem mohou využít pouze v případě blátivého stavu cesty, požití komunikace v Uličkách je vyloučena. Pokud k tomu v minulosti došlo, byly to ojedinělé případy vzniklé nedopatřením.

  Děkuji Váš podnět a přeji pěkný den.
  Vítězslav Eliáš


 • 16. 3. 2015 20:03
  Hlavinka
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Věřte mi že kvůli ojedinělým případům bych zde svůj příspěvek neuváděl.
  Ohledně individuální výstavby, mohu se zeptat jak se budoucí stavebníci dozvědí kudy mají jezdit?

  Děkuji

  S pozdravem

  Hlavinka


 • 17. 3. 2015 7:02
  Ing. Marek Flekač
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Vážený pane Hlavinko.
  Rád bych se Vám omluvil, pokud stavba našeho, výše zmíněného domu, Vám způsobila jakékoliv problémy. Chápu Vaše rozhořčení a věřím, že pokud projede tatra "Uličkama" není to příjemná situace.
  Nerad bych ovšem, aby náš dům byl brán jako strůjce všehno zla v uličkách protože byl stavěn jako první, proto mi prosím dovolte abych uvedl na pravou míru některé věci. Vzheldem k typu stavby, která je zhotovena z lehkých materiálu, nebylo nutné používat nákladní vozidla ve velké míře. Při prvním nešťastném případu jsem byl ihned upozorněn panem starostou na zákazal průjezdu Uličkama. Na toto jsem opět upozornil i dodavatele stavby a ten své subdododavatele. Bohužel nebylo v mojich silách hlídat každé jedno vozidlo. Nicméně bych ještě rád upozornil, že během stavby probíhaly dokončovací práce na IS a také první fáze stavby jiného domu. Takže pokud projíždělo nějaké auto uličkama, neznamá to nutně, že jelo na naši stavbu.
  Děkuji za pochopení a ještě jednou se omlouvám.
  V rámci dobrých sousedských vztahů si Vám dovoluji navrhnout, že až pujdete okolo, stavte se a mužeme vše probrat u kalíšku dobré domácí slivovice.

  S pozdravem
  Marek Flekač

  PS: Všude je něco, nám zase přes pozemek (zatím neoplocený,ale viditelně vykolíkovaný ) chodí pejskaři a dokonce jezdí cyklisti :-D


 • 17. 3. 2015 16:13
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Vážený pane Hlavinko,
  ke stavebnímu povolení obec vydává každému stavebníkovi rozhodnutí o napojení novostavby na komunikaci a dešťovou kanalizaci, do kterého také vymezuje tuto povinnost.
  Pokud však zaznamenáte průjezd nákladního vozidla z některé stavby, budu velmi rád, když mne upozorníte.
  Děkuji a přeji pěkný den.
  Vítězslav Eliáš


 • 18. 3. 2015 22:41
  Hlavinka
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Pane Flekač, ujišťuji Vás že můj příspěvek rozhodně vedený vůči Vám nebyl. Je mi jasné že na hlídání stavebníků není ani čas ani nálada. Jen jsem chtěl poukázat na to že se Uličkama jezdilo a v momentě kdy se začne stavět několik domů současně může to být problém.

  T:Hlavinka


 • 19. 3. 2015 9:52
  Ing. Marek Flekač
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Tak se stavte aspoň na ten kalíšek;)
  Pěkný den


 • 18. 4. 2015 14:07
  T.Hlavinka
  Re: Výstavba nových RD v lokalitě Nad výhonem

  Bohužel dnes Uličkama projelo UNC již několikrát, a to je sobota....


 • 8. 3. 2015 21:42
  Mirek Š.
  Smetí(sut+kameny)

  Dobrý den ,chtěl bych upozornit na nepořádek a zbytky sutí+kamenů na konci gáráží u potoka směr k fotbalovému hřišti na levé straně kde se likvidovalo vyrostlé houští.Vše se uklidilo jen ta sud a kameny zůstaly.


 • 13. 3. 2015 11:24
  Vítězslav Eliáš
  Re: Smetí(sut+kameny)

  Vážený pane Mirku Š.
  Na těchto stránkách platí zásada, že diskuse je vedena pouze adresně, pod celými jmény. Za své názory vyjádřené zde není administrátory nikdo persekvován ani ostouzen, je to diskuse. Váš názor, vyjádřený anonymně, by měl být tedy odstraněn. Vzhledem k jeho povaze to berte především jako připomínku do budoucna.
  Děkuji Vám za pozornost, kterou věnujete svému okolí. Jsme za slušně a věcně vyjádřené postřehy, jako je ten váš, vždy vděčni. Pokud jde o Vaši připomínku, jedná se o kameny, které jsme tam nechali účelově pro použití obce na různé zátarasy apod. Suť vznikla rozbitím objemných betonových rour a úklidem tohoto prostoru. Bude odvezena v příštích dnech společně s odvozem suti ze zahrady za domem s pečovatelskou službou.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 16. 3. 2015 13:59
  Vítězslav Eliáš
  Re: Smetí(sut+kameny)

  Vážený pane Mirku Š.
  Suť byla dnešního dne odklizena. Ještě jednou děkuji za Vaši pozornost.
  Pěkný den, Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
Sportovní utkání -fotbal Přípravek FK RENOCAR PODOLÍ - BLUČINA
1
Folklórní rodinné odpoledne
2
3 4 5 6 7
Sportovní utkání - fotbal FK RENOCAR Podolí
8
Sportovní utkání - fotbal FK RENOCAR Podolí
Sportovní utkání - fotbal FK RENOCAR Podolí
9
Sportovní utkání - fotbal FK RENOCAR Podolí
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
SPORTOVNÍ UTKÁNÍ-POZVÁNKA
30

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

20. 6. Květa

Zítra: Alois

KALENDÁŘ AKCÍ

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1167

Návštěvnost stránek

637518