Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 7. 10. 2014 20:31
  Anna Jílková
  Čl.od p.St Mrázka,,Úvaha před volbami" ve Zpr

  Zcela se ztotožňuji s celým článkem pana St. Mrázka ve Zpravodaji č.4 s názvem ,,Úvaha před volbami".
  Také můj manžel měl s minulým vedením obce problémy vždy, když se potřeboval dozvědět některé informace ohledně obce, které ho zajímaly. Tyto informace mu byly poskytovány s velkou neochotou a vždy mu bylo naznačováno, že velmi zdržuje od práce. Se současným zastupitelstvem tyto problémy vůbec nemá.
  Dále ještě něco málo k volbám. Občané se mají seznámit s kandidáty do obecního zastupitelstva a pokud je tito kandidáti pozvou na setkání a pohostí je, tak se chovají jako slušný hostitel a nemyslím si, že si někoho lacině kupují.( Viz. Kandidátka č.3 Jednotné Podolí - Debata s kandidáty ).
  Myslím si, že skupina lidí za Jednotné Podolí naši obec spíš rozděluje.


 • 31. 8. 2014 13:08
  Pavel Fišer
  Vyčlenění části veřejných prostor pro vybudov

  Vážený pan Starosto,
  obracím se na vás s dotazem zda obec plánuje či je v možnostech obce vyhradit z veřejných pozemků místo pro zbudování hřiště určeného na vybudování překážkové dráhy, kde by mohly jezdit na kolech, koloběžkách, běhat apod... Není tomu dlouho co u JZD byly složeny hromady hlíny a stavebního materiálu. Jaké bylo moje překvapení, když hned po prvním dni uložení hlíny jsem u těchto hromad viděl děti, které si na těchto hromadách vytvořily cestičky a byly zde schopni strávit celé odpoledne. Bohužel toto místo bylo hned u silnice a tak ne úplně v bezpečí nicméně myslím, že se jasně ukázalo co pro adolescenty v obci chybí. Věřím, že náklad na zbudování takové plochy by nebyl nikterak velký a v případě vaší ochoty zainvestovat trochu z obecních peněz a vyčlenit vhodný prostor jsem ochoten se případné realizace ujmout. Děkuji vám za odpověď a jsem s pozdravem Fišer


 • 5. 9. 2014 11:57
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den pane Fišere,
  Děkujeme za zajímavý námět. Něco podobného bylo na zastupitelstvu již vysloveno. Vaši nabídnutou osobní aktivitu vítám. Rád se s Vámi v říjnu potkám a probereme detaily.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 6. 9. 2014 3:33
  Radek Boček
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  A není to pozdě, Antone Pavloviči...?


 • 1. 10. 2014 14:04
  Marek Flekač
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den, v případě realizace podobného hřiště nebo prostoru pro děti rád nabídnu pomoc.

  Marek Flekač


 • 11. 3. 2015 8:53
  Pavel Fišer
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Vážený pane Starosto,
  v období nadcházejícího jara se na vás obracím s žádostí o informaci zda zastupitelstvo dalo návrhu o zbudování dětského BMX hřiště zelenou a zda lze počítat s vyčleněním vhodných prostorů v rámci obce. V kladném případě vás požádám o sdělení termínu k osobnímu projednání a dohodě nad konečnou podobou hřiště, termínu a zapojení "tatínků" do realizace prostoru pro naše potomky :-)
  Děkuji za informaci a přeji hezký den
  Pavel Fišer


 • 22. 8. 2014 13:33
  Iveta Vlachová
  kruhový objezd Slatina

  Dobrý den pane starosto.
  Na stránkách Šlapanic od 18.8.2014 je informace o uzavření kruhového objezdu u Slatiny. Víme i něco my ?
  Cituji web Šlapanic : "... od pátku 22. 8.2014 od 18.00 hodin do pondělí 28.8.2014 05.00 ráno bude zcela uzavřen kruhový objezd v Brně - Slatině na křižovatce ulic Bedřichovická a Hviezdoslavova (směr Brno-Líšeň). Důvodem je oprava povrchu ...
  Jeďme tedy jinudy v kritickou dobu.
  Iveta Vlachová.


 • 6. 8. 2014 9:59
  Lucie
  stavební pozemky

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se ve vaší obci nebudou prodávat nějaké pozemky pro výstavbu RD.
  Děkuji!


 • 13. 8. 2014 9:05
  Vítězslav Eliáš
  Re: stavební pozemky

  Dobrý den,
  obec v současné době žádné pozemky pro výstavbu RD neprodává.
  Přeji pěkný den.
  Vítězslav Eliáš


 • 28. 7. 2014 22:43
  Kašíková Věra
  Globus

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak to teda bude vypadat s Globusem. Bude či nebude?


 • 31. 7. 2014 17:04
  Vítězslav Eliáš
  Re: Globus

  Dobrý den paní Kašíková,
  na Vaši otázku neumím jednoznačně odpovědět. Příprava stavby OC u Slatiny v katastru obce Podolí pokračuje kupředu. Dle informací developera jsou již projednány všechny smlouvy s vlastníky a probíhají jednání a příprava podkladů pro podání žádosti o územní rozhodnutí.
  Věříme, že vše dopadne zdárně a obchodní centrum bude.
  Pěkné odpoledne, Vítězslav Eliáš


 • 28. 7. 2014 9:44
  Jan Valehrach
  Noční autobusy

  Dobrý den,
  chtěl bych se touto cestou zeptat, zda by bylo možno do jízdních řádů přidat noční rozjezdy linky N96 (nyní jen "víkendových") i ve všední dny, popř. "protáhnout" tento spoj až do Líšně (využití např. pro cestující odjíždějící z obce v době konání kulturních akcí). Autobusy obcí stejně v daný čas projíždějí (jako "služební jízda").
  Dotaz pokládám opakovaně, neboť jsem na něj doposud nedostal odpověď. Prosím alespoň informaci, zda se tímto tématem někdo zabývá nebo se jedná o slepou uličku.
  Děkuji


 • 31. 7. 2014 17:12
  Vítězslav Eliáš
  Re: Noční autobusy

  Dobrý den pane Valehrachu,
  mám za to, že jsem na Váš dotaz již odpovídal.
  Stávající zařazení a využití noční linky N96 bude vyhodnoceno společně se společností KORDIS v posledním čtvrtletí tohoto roku. O jejím případném zařazení i na všední dny či protažení do Líšně, lze na základě vyhodnocení uvažovat. Tato změna by však byla možná až od platnosti nového jízdního řádu, to je od prosince 2014.
  Přeji pěkné odpoledne. Vítězslav Eliáš


 • 25. 7. 2014 21:07
  Monika Truksová
  Značka-cedule

  Dobrý večer, dnes jsme v potoku u naší zahrady tj. za garážemi objevili utopenou ceduli/značku i s tyčí a betonem. Asi nám to naplavila voda po středeční průtrži. Vzhledem k tomu, že je otočená textem/obrázkem dolů, tak nevíme s manželem o jakou ceduli se jedná. Prosím o vyzvednutí cedule, přeci jen musí někde někomu chybět. S pozdravem Truksovi


 • 28. 7. 2014 8:34
  Vítězslav Eliáš
  Re: Značka-cedule

  Dobrý den Truksovi,
  děkujeme za upozornění. Ihned zajistíme.
  Přejeme pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 9. 7. 2014 15:21
  Miloš Vránek
  „Dlouhý nos“

  Stando, ale i ostatní, pro osvěžení paměti Ti chci připomenout fakta k minulým volbám. Předcházejících 20 let, tedy 5 volebních období se strany a volební uskupení dokázaly vždy dohodnout. Sestavení nového zastupitelstva předcházela povolební vyjednávání. Výsledkem bylo, že vítězná strana nebo uskupení mělo nárok na post starosty a 3 členů rady. Ostatní na 2 členy rady. Ale bylo to i tak, že pokud vítěz voleb nemněl kvalitního kandidáta na starostu dostala příležitost druhá strana. Nebylo to sice demokratické (podle vizí p. Třísky nebo tvojí), ale rozhodně to bylo slušné.
  Ne tak v posledních „demokratických“ volbách. Vítěz voleb tedy tzv. Eliášovci bere všechno, jak sami prohlásili. Žádná jednání neproběhla, pouze písemně oznámili – máme starostu, místostarostu a 5 členů rady. Ostatní pokud chcete tak nám dělejte křoví. Tolik tedy k minulým volbám.
  A pokud se týče tvého „dlouhého nosu“ tak si přečti volební program „Eliášovců“ a co z toho splnili. A pak ti snad dojde kdo na koho udělal „dlouhý nos“.


 • 9. 7. 2014 22:59
  Stanisav Mrázek
  Re: „Dlouhý nos“

  Ahoj Miloši, moc se mi nechce zde do diskuze, po jedné jsem tím ztratil nejstaršího "přítele", ale budiž. Současné uskupení "Eliášovci" - podle toho jak jsem to vnímal - především se rozhodlo změnit způsob komunikace s občany a všechny otázky trpělivě projednávat veřejně před občany. Tito nebyli ve svých vystoupeních - často velmi "kritických" - omezováni jednacím řádem, ani jiným způsobem a pod. Toto znamenalo obrovský, zásadní obrat v jednání zastupitelstva a po celé volební období se to dodržovalo!!! Samozřejmě existují dílčí problémy, které se daly řešit i jinak a pokud by zastupitestvo fungovalo v plném složení, mohly být přijímána i jiná usnesení. A to "křoví" - to bylo právě v minulosti- jen to chce jiný úhel pohledu. Kdysi jsem jmenoval dvě osoby z minulého zastupitelstva, jejichž názorům jsem vždy pozorně naslouchal, kteří určitě do křoví nepatřili. A jedním z nich jsi byl ty. Takže např. problematika podolského sportu by za plného obsazení zastupitelstva měla větší váhu ...
  A že důvodem odstoupení zbylých dvou uskupení bylo, že se určití lidé nedostali do Rady (že je tam nechtěli, samo o sobě něco vypovídá), je pro mne výrazným faktem, proč jsem plně souhlasil s argumenty starosty a přivítal poslední usnesení zastupitelů o budoucím devítičleném obecním zastupitelstvu. Takže, když to trochu přeženu, říkal jsem si - Bůh chraň Podolí a podoláky před Radou...


 • 26. 6. 2014 10:09
  Ivo Sedláček
  Jednání zastupitelstva

  Pane starosto,

  po shlédnutí programu záhadně přesunutého zastupitelstva na příští úterý mi nezbývá, než se na Vás po dlouhé době obrátit touto cestou.

  V programu zastupitelstva jsou zarážející následující NOVÉ body:
  6) Dodatek ke úvěrovým smlouvám na SH a DPS
  Nemyslíte, že by bylo vhodné občany seznámit s tím, co je tím myšleno? Velmi by (nejen) mě tedy zajímalo, co mají tyto dodatky obsahovat

  7) Smlouva o překlenovacím úvěru - platí to co v bodě 6 - nemají občané právo vědět, jakým úvěrem a s jakými podmínkami je chcete zatížit?

  8 a 9) Dodatek ke smlouvě na stavbu MŠ a Dodatek ke smlouvě na stavbu inž. sítí a komunikace Nad Výhonem III- opět to stejné jako u předchozích. Nikdo z občanů neví, o co se jedná! Po zkušenostech z jednání zastupitelstva pochybuji, že to ví někdo se zastupitelů...

  12) Stanovení počtu členů zastupitelstva na volební období 2014-2018 - podle §68 Zákona o obcích: "(4) Neurčí-li zastupitelstvo jinak, volí se počet členů zastupitelstva podle počtu členů zastupitelstva obce v končícím volebním období".
  O čem tedy chcete hlasovat? Počet členů zastupitelstva je v Podolí stanoven na 15 tak, jak tomu bylo i dříve. Model posledních let bez Rady obce a soustředění moci u starosty, prokázal, že je ZCELA NEFUNKČNÍ, alespoň při stávajícím personálním složení.
  Pro zajímavost a prot, co neví, co se jedná na Radě, zde uvádím zápis z Rady města Brna:
  https://www.brno.cz/sprava-mesta/dokumenty-mesta/zapisy-z-rady-mesta-brna/?cislo=2752&rok=2014&dokument=2&platnost=1
  Pokud by se s něčím obdobným mohli občané seznámit s předstihem (po jednání Rady a před zastupitelstvem)a nebylo jim vše servírováno hotové, možná by se na zastupitelstvo mohli připravit. V demokraciích to bývá žádoucí...
  Tím, že chcete hlasovat o počtu zastupitelů je zřejmé, že chcete počet zastupitelů snížit, protože 15 je podle počtu obyvatel maximální počet.
  Pane starosto, žádám Vás o jasnou odpověď před konáním zastupitelstva na následující dvě otázky:
  1) "Chcete hlasovat o snížení počtu zastupitelů v obci pod 11 tak, aby nemohla být ustanovena Rada obce a rozhodovací pravomoci Rady obce byly opět převedeny starostovi obce?"
  Tím by se moc opět, jako nyní, soustředila u starosty.
  2) "Jaký počet zastupitelů bude do jednání zastupitelstva navržen?"

  Chtěl bych Vás pane starosto upozornit, že mnoho pochybných hlasování tohoto zastupitelstva v počtu nižším než 8 (/15) již odsouhlasilo závažné záleitosti s dopadem na celou obec.
  Opravdu si myslíte, že stávající torzo zastupitelstva má natolik silný mandát a kvalitní zastupitele, že může měnit věci zaběhlé a dlouhodobě odzkoušené?
  Možná máte tu moc, ale máte i právo morální?

  Děkuji

  Ivo Sedláček


 • 26. 6. 2014 17:25
  Stanislav Mrázek
  Re: Jednání zastupitelstva

  Ivo, věta:
  "Opravdu si myslíte, že stávající torzo zastupitelstva má natolik silný mandát a kvalitní zastupitele, že může měnit věci zaběhlé a dlouhodobě odzkoušené?" -
  to je špatná věta. Zde Ivo projevuješ naprostou neznalost toho, co se v obci událo při posledních volbách. Takže - ano, toto "torzo" jak uvádíš, má skutečně silný mandát a že tam není zbývajících 7 zastupitelů, to je věcí těch, co odstoupili a v noci přesvědčovali i náhradníky, aby se chovali stejně a tím vlastně ukázali na své voliče "dlouhý nos". A ti by na to neměli zapomenout !!!


 • 26. 6. 2014 18:56
  Vítězslav Eliáš
  Re: Jednání zastupitelstva

  Vážený pane Sedláčku,
  stručně odpovědi k Vašim otázkám:

  6.Dodatek ke úvěrovým smlouvám na SH a DPS
  - jedná o změně podmínek směrem k výhodnějšímu postavení obce jako dlužníka

  7.Smlouva o překlenovacím úvěru
  - překlenovací úvěr ve výši 12 mil. Kč na předfinancování dotace na stavbu MŠ a datace na ÚSES se splatností ihned po obdržení dotací

  8.Dodatek ke smlouvě na stavbu MŠ
  - vícepráce dané realizací komunikačního propojení MŠ na chodníky

  9.Dodatek ke smlouvě na stavbu inž. sítí a komunikace Nad Výhonem III
  - vícepráce dané rozšířením komunikace o parkovací stání, změnou únosnosti komunikace a změnou připojení domu č.15

  12.Stanovení počtu členů zastupitelstva na volební období 2014-2018
  - zastupitelstvo má ze zákona právo určit počet členů pro příští volební období,
  - ano pane Sedláčku, chceme navrhnout nižší počet členů zastupitelstva
  - nevím, jaký bude navržen počet členů zastupitelstva, může být navržen počet 7, 9, 11 nebo 15 členů

  Zpochybňováním hlasování zastupitelstva v nižším počtu než 8 zpochybňujete výklad Ministerstva vnitra, který máme k dispozici od roku 2010. Skupina občanů nyní opět požádala Ministerstvo vnitra o prošetření platnosti rezignací zastupitelů v roce 2010 a kvóra nadpoloviční většiny pro schvalovaní usnesení současným zastupitelstvem. Kdyby tito občané přišli na OÚ, rád bych jim všechny doklady ukázal. Ušetřili by zbytečnou práci úředníkům na MV a KÚJMK. Po sdělení výsledku prověření MV věřím, že konečně přestanete šířit mezi občany tyto lživé a účelově manipulativní myšlenky.

  Přeji pěkný večer
  Vítězslav Eliáš


 • 26. 6. 2014 19:03
  Ivo Sedláček
  Re: Jednání zastupitelstva

  Stando,
  díky za komentář, ale ocením raději jasné odpovědi na položené otázky. Tvé subjektivní dobrá nebo špatná věta neřeší nic. U povolebních jednání jsi nebyl stejně jako já, takže víš jen to, co ti někdo napovídal.
  Jinak, dnes je tam 6 z 15 původních zastupitelů. Proč resignovali dva? Bylo a je vše tak růžové?
  Ale ptam se na něco jiného. Raději si to Stando přečti a nevytrhávej z kontextu jednu větu, která je navíc podružná.


 • 26. 6. 2014 20:53
  Milan Tříska
  Re: Jednání zastupitelstva

  Dobrý večer, pane Sedláčku, na rozdíl od Vás pan Mrázek u povolebnich vyjednáváni byl.Žádná zákulisní jednání jsme totiž nevedli,všechno probíhalo veřejně, na jednání nového Zastupitelstva, kde byl pan Mrázek přítomen. Chápu,že s Vaší představou demokracie je pro Vás takový průběh obtížně uchopitelný. Je to Vaše myšlení, zpráva o Vás, co pravidelně předvádíte. Vybudujete si virtuální svět, ve kterém pak porážíte démony a slavně vítězite. No budiž,je to Vaše věc. Milan Tříska


 • 26. 6. 2014 21:30
  Ivo Sedláček
  Re: Jednání zastupitelstva

  Dobrý večer pane Třísko,

  děkuji za důkladnou psychoanalýzu, která ale nikoho, kromě Vás nezajímá. Já Vaše osobní útoky unesu, na víc zřejmě nemáte.

  Pro občany je ale podstatnější, co napsal pan starosta:
  - vícepráce na školce
  - vícepráce na Výhoně
  - pan starosta ve čtvrtek neví, jaký počet zastupitelů navrhne na jednání zastupitelstva v úterý a preventivně uvede všechny možnosti (vyjma 13)... jedná se jen o takovou "maličkost" jestli obec bude nebo nebude mít Radu. Možná, kdyby ji měla, tak by toto bylo rozhodnuto a nerodilo se to až na samotném zastupitelstvu, jako se tomu ostatně děje během jednání dost často.... • 26. 6. 2014 22:21
  Milan Tříska
  Re: Jednání zastupitelstva

  Vážený pane Sedláčku, pan starosta jistě ví, jakou možnost navrhne na Zastupitelstvu v úterý, kdy bude tento důležitý bod projednáván. Vás i ostatní seznamuje tímto se všemi možnostmi, které se nabízejí. O ostatním bude veřejně jednat Zastupitelstvo, kde pan starosta přednese návrhy a bude probíhat jako vždy diskuse, které se jistě zúčastníte i Vy. Poté Zastupitelstvo rozhodne hlasováním, kde každý zastupitel má jeden hlas. Pan starosta má tedy jeden hlas, já mám jeden hlas, každý z nás zastupitelů má jeden hlas. Sám jste se myslím přesvědčil, že jako zastupitelé dokážeme přijmout rozumné argumenty z pléna. Že hlasujeme často jednotně je nepochybně dáno tím, že jsme zvoleni za stejné volebni sdružení a sdružili jsme se kolem stejných nebo velmi podobných názorů. Ta diskuse a tento způsob veřejného projednávání je náš přínos podolskému vedení obce. Je nás osm zastupitelů, každý se svým rozumem v hlavě a svou zodpovědností. Nic Vám nebrání přesvědčovat nás kvalitními argumenty o tom, že rada má smysl. Já zažil činnost Rady v Podolí jedno volební období a upřímně, neměl jsem pocit, že by tehdy měli všichni zastupitelé a stejně tak občané rovný a stejný přístup k informacím. Ten dnes mají a osobně to pokládám za lepší variantu, která i Vám umožňuje kvalifikovanější účast na veřejném projednávání důležitých témat. Znemožnění vzniku Rady odstoupením části zvolených zastupitelů nebyl náš výmysl. Byl to záměr odstupujících zastupitelů, kteří tak chtěli zajistit kontrolu rozhodnutí Zastupitelstva z pléna. Pokud jde o mě, po čtyřech letech tuto praxi pokládám, ve srovnání s tou předešlou, za lepší. Myslím, že Vy osobně jste se opakovaně přesvědčil, že jsme přístupní při argumentaci na Zastupitelstvu rozumným argumentům. Pokud tedy chcete ovlivnit jednání o tomto i dalších bodech, argumentujte, nepodsouvejte myšlenky - a nebojujte s démony.Hezký večer


 • 27. 6. 2014 12:55
  Ivo Sedláček
  Re: Jednání zastupitelstva

  Pane Třísko,
  slovem vládnete výborně. Dokážete napsat mnoho vět, ale bohužel se často liší od reality. Ne, nejsem přesvědčen o tom, že jste přístupní argumentaci, ani jiným návrhům. Již od voleb, kdy jste v opozici nenechali radě ani jedno místo ukazujete, že nemáte zájem se dohodnout. Takže místo planého tlachání o mírumilovnosti a touze se dohodnout se raději podívejte na fakta, které tyto čtyři roky provázejí (povolební uspořádání, školka, vztah ke sportu, apod.).
  Jakkoliv se můžete poslední měsíce před volbami přetrhnout, věřím, že lidé nejsou pitomí.
  Jak jste jistě zaznamenal, neptal jsem se pana starosty na možnosti, ale co navrhne. Tento rozdíl jste klidně a s noblesou přešel, jako ostatně vždy, kdy se jde k jádru věci.
  Mě vaše povrchní hlazení po duši už dávno neuklidňuje. Píšete hezky, ale o ničem.
  Jestli jsem se rozhodl s něčím bojovat, tak je to zkorumpovaný, prolhaný a protekcionistický systém (teď nepíšu o Podolí)...pokud to nazýváte démony, ok. Já se do magie moc nemíchám a nemám s tím zkušenosti.
  Osobně, pokud bychom měli zaběhnout na téma teologie, filosofie a Vaší oblíbené sociologie, nemá smysl plnit obecní stránky a raději se sejděme někde u piva. Vím, že se s Vámi dá mluvit a jednat, byť na veřejnost stavíte fakta dle potřeby a tu trošku ohnete na tu či onu stranu, což informované dost zvedá ze židlí. Přeji pěkný den, víkend i prázdniny.
  Ivo Sedláček


 • 30. 6. 2014 8:43
  Milan Tříska
  Re: Jednání zastupitelstva

  Dobrý den, pane Sedláčku, já osobně považuji radu v tak malé obci za přebytečnou. Netvrdím, že to byl záměr,ale za dobu, kterou jsem zažil, praxe prováděná v Podolí vedla k faktickému rozdělení zastupitelů do dvou skupin - členů Rady a hlasovačů- to celé s minimální umožněnou účastí veřejnosti na rozhodování o obecnich záležitostech. Zastupitelstvo se scházelo pouze ze zákona, tedy 4 x ročně. Jednání Rady byla neveřejná a výstupy z rady také. Nyní se Zatupitelsttvo schází minimálně 11 krát ročně, tedy s výjimkou prázdnin každý měsíc. Veškeré body jsou projenávány veřejně, každý zúčastněný se může vyjádřit a argumentovat ve prospěch svého nézoru. Nikdo samozřejmě nemá zaručujeno, že jeho návrh uspěje.To ale skutečně nemá ani pan sterosta,který má jeden hlas ze stávajích osmi.Pokud byste se víc soustředil na argumetaci a méně na osobní výpady, pokusil se rozvinout i názory vám nevstřícné a pracovat s nimi, kdo vi, možná byste uspěl častěji. Hezký den Milan Tříska


 • 24. 6. 2014 18:52
  Hnilicová
  náhlá změna zasedání!

  Pane starosto,
  ještě dnes bylo na obecních stránkách napsáno, že dnes se koná veřejné zasedání . A hodinu před zasedáním se náhle změní datum?
  Jak je vůbec možné, že máme dva na plný úvazek placené zastupitele- Vás a p. Marcijánovou a ani jeden z Vás není schopen tuto informaci dát vědět včas. Je snad nějaká lhůta, ve které musíte informovat o změně zasedání- a to je rozhodně méně než 1 hodina!
  Je to schválnost? Nebo lajdáctví? Nebo že by účel ?Ono o prázdninách lidí přijde méně,a můžete třeba něco zajímavého schválit..... Chtěla bych vědět, kdo je za tuto chybu zodpovědný a jaké budou z toho pro něj vyvozeny důsledky.
  Vždy píšete, vážený, vážená, ale lidem dáte úctu najevo tím, jak pro ně pracujete, ne,jak mluvíte. A právě dnes jste opět dokázal,jak si občana vážíte.
  Hnilicová


 • 26. 6. 2014 10:17
  Ivo Sedláček
  Re: náhlá změna zasedání!

  Vážená paní Hnilicová,

  podle §103 zákona o obcích:
  "(5) Starosta SVOLÁVÁ a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva obce a rady obce, podepisuje spolu s ověřovateli zápis z jednání zastupitelstva obce a zápis z jednání rady obce".
  Tímto je zřejmé, kdo je za toto pochybení odpovědný.

  Nicméně k porušení zákona zřejmě nedošlo, protože se jednalo "pouze" o sdělení v informacích občanům a nikoli na úřední desce.
  To, jak jsou mocipány vnímáni občané, je také zřejmé. Účelovost tohoto kroku je, vzhledem k programu a prázdninám, těžko zpochybnitelná.

  Ivo Sedláček • 26. 6. 2014 18:43
  Vítězslav Eliáš
  Re: náhlá změna zasedání!

  Vážená paní Hnilicová,

  Skutečně si všech lidí, tedy nejen občanů v Podolí, vážím. I Vás! Domnívám se, že práce pro obec je v tuto chvílí pravděpodobně vidět dostatečně – probíhající oprava školy, stavba školky, přetlakování plynovodu na středotlak, úprava odstavného stání pro akce na sportovištích, oprava kanálových vpustí na Kolonce, úprava parčíku na Výhoně, pravidelná údržba zeleně v obci, obnova zeleně, úprava cyklotras,a tak dále.

  Ke změně termínu zasedání:
  Zákon 128/20000 sb. o obcích, § 93 říká:
  "Obecní úřad informuje o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zastupitelstva obce. Informaci vyvěsí na úřední desce obecního úřadu alespoň 7 dní před zasedáním zastupitelstva obce; kromě toho může informaci uveřejnit způsobem v místě obvyklým."

  Na úřední desce i na stránce "Informace občanům" byla informace o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zveřejněna v úterý 24.6., to je 7 dní přede dnem jeho konání dne 1.7.2013. Pokud jste tedy informaci o konání zasedání nenašla na úřední desce dne 17.6.2014, muselo Vám být zřejmé, že plánované zasedání se dne 24.6.2014 nekoná a ani konat nemůže.
  Na stránce Informace občanům je uváděn plán zasedání jako informace nad rámec zákona. To, že zde nebyla tato informace v momentě rozhodnutí o posunutí termínu změněna, je moje opomenutí. Ano, důvody pro posunutí termínu jsou účelové, dány však potřebou přípravy smluv, které se budou na zasedání projednávat.
  Zasedání může zrušit starosta kdykoli před jeho konáním.
  Pěkný večer. Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

 SPORTOVEC ROKU 2015

Mimořádný úspěch podolských basket-balových týmů
Mládeže U11 a
Žen 35+
 

Stavba roku Jihomoravského kraje 2014 - 3. MÍSTOhttps://www.podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=cs&oid=3552897

Stavba Jihomoravského kraje 2007https://podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=CZ&oid=774707

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

16. 7. Luboš

Zítra: Martina

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1078

Návštěvnost stránek

571321