Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 2. 2. 2015 17:44
  Hnilicová
  Zajištění bezpečného chodníku na Rybníku

  Pane starosto, marně čekám na vaši odpověď.Všimla jsem si, že navzdory slibům o otevřenosti a informovanosti poslední dobou občanům neodpovídáte.Takže se ptám znovu.Jaké musí být počasí,aby jste opravili dlaždice na chodníku, které jsou nestabilní. Pod sněhem je riziko pádu daleko vyšší. Před vánocemi/ viz zápis z veřejného zasedání 16.12.14/ jste se zavázali, že pokud počasí dovolí, tak se nebezpečné dlaždice zpevní. Pokud si vybavuji, počasí bylo skoro jarní......Takže mi vrtá hlavou, proč jste tento slib nesplnili.Nerozumím, že starosta, který dokáže vybudovat školku za mnoho milionů není schopen zorganizovat spravení několika desítek dlaždic. Natož pak dát dopořádku celý chodník. Děkuji za odpověď.


 • 4. 2. 2015 12:47
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zajištění bezpečného chodníku na Rybníku

  Vážená paní Hnilicová,
  oprava uvolněných dlaždic chodníku na Rybníku byla provedena v minulém roce 2x, v tomto roce již 1x. Uvolněné dlaždice, které se daly opravit podsypáním byly opraveny. Dlaždice, které vytlačují kořeny keřů zasazených obyvateli domů na Rybníce, opravit prostým podsypem nelze, vyžadují hlubší zásah do chodníku. Dalším problémem je neukázněnost obyvatel na Rybníku, kdy na chodníku parkují majitelé domů a jejich návštěvy.
  Víte, lhostejnost k obecnímu majetku na jedné straně a tvrdošíjné uplatňování požadavků na jeho údržbu na straně druhé jsou poněkud tristní.
  Věcně: Stavební komise provedla revizi stavu chodníků v celé obci na základě které bude stanoven postup, místa a rozsah oprav. Jen pro úplnost. Stav levostranného chodníku na Rybníku (při výjezdu z obce) rozhodně nepatří mezi nejvíce nevyhovující.
  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 4. 2. 2015 14:04
  Hnilica
  Re: Zajištění bezpečného chodníku na Rybníku

  Tak, jinými slovy Rybník se muže jít b*****t.

  Mimochodem: mužů říct že naše vozí mají nízký podvozky tak se vůbec nemůžeme s našimi auta dostat do garáže protože nájezd na úroveň chodníku se propadá circa 25 - 30 cm. Když trochu naprší tak se vytváří romanticky jezírko, ale předpokládám, že stojící voda není moc dobra pro domovní základy.

  Jestli argumentujete, že si sami ničíme chodníky, tak můžu jen říct, že můj švagr parkuje na NAJEZDU. Najezdí jsou určeny pro auta, ne? A k tomu bych chtěl vás ujistit že já jsem NIKDY žádnou keř nezasadil na obecnin pozemku. Každopádně my udržujeme váš chodník tak jak můžeme, je ale asi moc starý pro amatérsky zásahy. By to potřebovalo NOVY chodník, než se někdo začne soudit s vámi když spadnou na obecním pozemku.

  Předpokládám jestli se našlo 20 milionu kc za plechovou školku tak se muže najít par milionů pro chodníky.

  Jestli nějaká správa o stavu chodníku existuje tak ji uveřejněte.

  Myslím že by se lidi měli zamyslet že vedeni obce vůbec nemá zájem jak vypadá hlavni ulice obce a bezpečnost občanu.

  -- M. Hnilica

 • 5. 2. 2015 14:21
  Truksa Václav
  Re: Zajištění bezpečného chodníku na Rybníku

  Zajištění bezpečného chodníku na Rybníku.
  Paní Hnilicová, chci reagovat na Vaše připomínky na chodník okolo Vašeho domu na ulici Rybník. Opravit něco v zimní době je zcela nemožné.Navíc si sáhněte do svědomí, když jste dělali stavební úpravy na Vašem domě. Každé najetí auta se stavebním materiálem něco zanechá na terénu. Je zcela zjevné, že to tak bylo.Měli jste od těch stavebních firem požadovat, aby to opravili. Proto nechtějte po Podolském úřadě něco opravovat. Když někdo něco na pozemku obce Podolí poškodí,měl by to opravit. To asi neumíte chápat. Dále už nenapadejte obecní úřad Podolí. Projdě
  te si celé Podolí, je toho moc co opravovat, chce to moc financí a trochu trpělivosti. Prosím neodpovídejte ohledně tohoto příspěvku do obecních Web stránek. Můžete poslat Vaši odpověď na trvac@seznam.cz Věřte, že takových míst k opravě je moc. Buďte trpěliví na ulici Rybník. Také jste byla zastupitelka, a co jste pro to udělala?


 • 6. 2. 2015 8:33
  Libuše Vlachová
  Re: Zajištění bezpečného chodníku na Rybníku

  Pane starosto a Vašku Trukso,
  asi jste špatně pochopili dotaz p.Michaely Hnilicové, týkající se zajištění bezpečného pohybu na ulici Rybník. Neptá se,kdy bude opraven chodník před jejich domem.
  Ptá se, kdy bude možné bezpečně chodit po pravém i levém chodníku na ulici Rybník.
  Oprava a později vybudování chodníků a parkovacích míst (několik analýz a studií) bylo slibováno po celé předešlé volební období(2010-2014). Měly být využity peníze ze zvýšených domovních daní. To se však dodnes nestalo.


 • 30. 1. 2015 20:38
  Jiří Filip
  obecně závazné vyhlášky

  Pane starosto,
  můžete mi, prosím, poradit, kde bych na obecních stránkách naší obce našel obecně závaznou vyhlášku 3/2013 a 1/2014 ? V odkazu ,,obecně závazné vyhlášky" jsem je nenašel.
  Děkuji
  Filip Jiří


 • 4. 2. 2015 12:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: obecně závazné vyhlášky

  Dobrý den pane Filipe,
  obecně závazná vyhláška 3/2013 byla vyhláškou 1/2014 zrušena. Obě lze trvale dohledat v archivu Úřední desky. Pro lepší informovanost občanů byly obě vyhlášky doplněny do přehledu vyhlášek na stránce "Obecní úřad".
  Děkujeme za upozornění.
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 1. 2015 12:51
  Hnilicová
  oprava chodníku na Rybníku

  Pane starosto, na veřejném zasedání před vánocemi, na můj dotaz, jestli opravíte než nasněží/ už nasněžilo/ alespoň nestabilní dlaždice na chodníku Rybník, mi bylo odpovězeno- viz ověřený zápis/16/12/14/-, že ano, pokud to počasí dovolí. Jaké musí být počasí, aby vám dovolilo ty dlaždice zpevnit?
  Od vašeho dalšího slibu- který se nesplnil už uběhl více jak měsíc!


 • 20. 1. 2015 19:04
  Mrázek Stanislav
  Projednání vyjádření MV k problematice odměňo

  Vážený pane starosto,
  na posledním jednání zastupitelstva obce doporučil KV přijetí společného stanoviska zastupitelů k vyjádření odboru veřejné správy, dozoru a kontroly MV k problematice odměňování členů zastupitelstva obce a to na zasedání ZO v lednu 2015. Pro vysvětlení občanům - jedná se o jednu položku, jejíž započtení není sice v rozporu se zákonem, ale podle MV "jde proti smyslu zákonné úpravy" - je tedy neetické a představuje v souhrnu za 4 roky částku přibližně 135 tisíc Kč, které by se vydaly z obecního rozpočtu zastupitelům... A já se pane starosto ptám, proč doporučení KV, keré by se dalo chápat i jako návrh, nebylo zařazeno do programu připravovaného zasedání ZO?


 • 4. 2. 2015 12:35
  Vítězslav Eliáš
  Re: Projednání vyjádření MV k problematice od

  Dobrý den pane Mrázku,
  moje odpověď je směrována spíše občanům. Jak Vy víte, citovaný bod byl na posledním zasedání zastupitelstva projednán. S usnesením se občané mohou seznámit v zápise ze zasedání, který bude do konce týdne zveřejněn.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 20. 1. 2015 17:44
  Mrázek Stanislav
  Reakce na podněty občanů

  Vážení zastupitelé,
  7.ledna 2015 a následně 14.ledna jsem dva z vás upozornil na nebezpečí pro občany plynoucí z uvolněných střešních tašek (před tím již dvě spadly na přilehlý chodník)na budově skladu sousedícího s hospodou. Vzhledem k tomu, že do dnešního dne nebyla sjednána náprava (!)požádali jsme (společně s Josefem Kosem)dnes ráno paní Čandrlovou o pomoc. Již v průběhu dne byl tento problém, delší dobu nebezpečně ohrožující zdraví občanů, odstraněn! Velmi si vážíme přístupu paní Čandrlové a touto cestou ji děkujeme.


 • 23. 1. 2015 12:59
  Hnilicová
  Re: Reakce na podněty občanů

  Pane Mrázku, docela by mě zajímalo, které 2 zastupitele jste na toto upozornil. Děkuji za veřejnou odpověď.


 • 4. 1. 2015 18:39
  Truksa Václav
  Zajištění zimních posypů

  Všem občanům přeji dobré dny v r. 2015.
  Mám jednu připomínku k údržbě místních komunikací a to na lokalitě Nad Výhonem.
  Začíná období kluzkých povrchů. Doposud nejsou doplněny posypovým pískem 2 kontejnery na výše uvedené lokalitě. I pro chodce je to dost na kluzké silnici nebezpečné.U'stní apelace na pracovníky údržby komunikací v podolských místních komunikacích nepomohly. Přece to jenom není tím, že pan Janáček je již delší dobu v pracovní neschopnosti. Můžu nabídnout rozvoz písku svým vozíkem za osob. autem. Buďme na silniční kalamitu připraveni. Truksa V.


 • 5. 1. 2015 14:14
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zajištění zimních posypů

  Dobrý den pane Trukso,
  děkujeme za postřeh i nabídku pomoci. Dnes byl písek do kontejnerků v lokalitě Nad Výhonem doplněn. Současně budou pro usnadnění zimní údržby demontovány zpomalovací retardéry Nad Výhonem i v Uličkách.

  Přeji pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 28. 12. 2014 9:10
  Roman Fianta
  Lampy u Agropodu

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na plánovaný termín realizace nového veřejného osvětlení na temné rovince kolem Agropodu směrem ke Kolonce. Původní termín byl tuším konec října tohoto roku, ale lampy stále nestojí. Děkuji a přeji hodně úspěchů do nového roku.


 • 2. 1. 2015 18:33
  Vítězslav Eliáš
  Re: Lampy u Agropodu

  Dobrý den pane Fianto,
  to, že nestojí lampy u Agropodu považuji bohužel za svůj nesplněný slib, a věřte, velmi mne to mrzí. Přes objednávku již ze srpna, dodavatel nesplnil svůj závazek. Lampy zrealizujeme jakmile to dovolí počasí, ať již s původním dodavatelem nebo jiným.
  Děkuji za pochopení a trpělivost všech obyvatel z Kolonky.
  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 27. 12. 2014 20:57
  Radim Kuba
  Popisné číslo nemovitosti

  Dobrý den pane starosto a zastupitelé.
  V zákoně o obcích 128/2000 sb, paragraf 32 je uvedeno, že barvu a provedení popisných čísel určuje obecní úřad. Jak je to u nás v Podolí? Nikde jsem nenašel odkaz, jak mají čísla budov vypadat.
  A ještě mám dotaz, týkající se Uliček, konkrátně naší části (čp 66). Vchody domů (přední část)jsou na straně chodníku a zahrad, zatímco běžná dopravní obslužnost je ze zadu z ulice. Kde má být číslo umístěno, vpředu nebo vzadu, nebo na obou stranách?
  Neuvažujete o hromadné objednávce pro všechny vlastníky u nějakého výrobce, který by pak nabídl lepší cenu, nebo si to má každý vlastník zajistit sám?
  Děkuji za odpověď. Radim Kuba


 • 2. 1. 2015 18:44
  Vítězslav Eliáš
  Re: Popisné číslo nemovitosti

  Dobrý den pane Kubo,
  problematiku označení budov čísly řeší Vámi zmiňovaný zákon o obcích a to celkem široce. Obec Podolí dosud nemá žádný prováděcí předpis, který by označení budov upravoval. Děkujeme za Váš podnět, kterým se budeme zabývat.
  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 11. 12. 2014 10:15
  Kašíková Věra
  pobíhající psi

  Dobrý den, Již jsem jednou upozorňovala na pobíhající pejsky v Podolí. Bohužel nic! Dnes ráno jsem odváděla holky do školy a opět pobíhal po naší ulici labradorský retrívr a včera dva černí ratlíci :-(. Dospělí se jim v případě nouze ubrání, ale co děti?


 • 2. 1. 2015 18:49
  Vítězslav Eliáš
  Re: pobíhající psi

  Dobrý den paní Kašíková,
  obec Podolí připravuje úpravu vyhlášky o čistotě a veřejném pořádku, která řeší mimo jiné také volné pobíhání psů. Hodláme se zavést takové mechanismy, které by její porušování sankcionovaly. V této době nám nezbývá, než takového psa nechat odchytit a převést do záchytné stanice do Šlapanic.
  Děkuji za příspěvek a přeji pěkný večer.
  Vítězslav Eliáš


 • 13. 11. 2014 20:43
  Stanislav Mrázek
  Realizace volebních programů

  Bezpečnost v obci byla obsahem a u vítěze voleb prioritou volebních programů. Předpokládám, že se to odrazí ve stanovení Bezpečnostního výboru zastupitelstva obce.
  Také zvýšení informovanosti občanů patřilo do volebních slibů. Předpokládám tedy, že zastupitelé ve výborech nám občanům budou pravidelně na veřejných zasedáních skládat účty ze své činnosti - za uplynulé období za svěřenou oblast.
  A ptám se: Předpokládám správně?


 • 18. 11. 2014 12:51
  Vítězslav Eliáš
  Re: Realizace volebních programů

  Dobrý den pane Mrázku,
  zřízení Bezpečnostního výboru zastupitelstva obce je podnětem k úvaze. Ano, všechna volební uskupení měla ve volebním programu bezpečnost v obci, ale zatím neumím domyslet, jaké by měl mít bezpečnostní výbor kompetence a povinnosti. Je to na zvážení zastupitelstva.
  Výbory jsou poradními, iniciativní a kontrolní orgány zastupitelstva obce, které plní především úkoly, jimiž je pověřilo zastupitelstvo obce a za své činnosti odpovídají rovněž zastupitelstvu obce. Tedy skládat účty budou zastupitelstvu obce, které pak rozhodne o projednání výstupů výboru.
  Pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 18. 11. 2014 18:33
  Stanislav Mrázek
  Re: Realizace volebních programů

  Samozřejmě pane starosto, jen jsem se nepřesně vyjádřil. Skládat účty budou zastupitelstvu a my občané si to pěkně vyslechneme, protože doufám, že to bude na zasedání zastupitelstva a ty jsou všechna veřejná a že to bude - dejme tomu jednou za tři měsíce, ať je jasné, zda si předsedové výborů či komisí stanovené maximální odměny zaslouží.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

 SPORTOVEC ROKU 2015

Mimořádný úspěch podolských basket-balových týmů
Mládeže U11 a
Žen 35+
 

Stavba roku Jihomoravského kraje 2014 - 3. MÍSTOhttps://www.podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=cs&oid=3552897

Stavba Jihomoravského kraje 2007https://podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=CZ&oid=774707

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

15. 11. Leopold

Zítra: Otmar

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1113

Návštěvnost stránek

599410