Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 16. 10. 2014 16:57
  Lorenc
  Popelnice

  Dobry den,

  ještě jedna věc me trapi, a sice svoz odpadu ob tyden. Chapu ze to není levna zalezitost a obecne s tim nemam problém. Ale alespoň přes leto, cca cerven az zari by svoz odpadu mohl byt tydenni.

  Myslim, ze nejen estetických (ted mluvim o zapachu) ale hlavne z hygienických duvodu by se to mohlo zvážit.

  Diky


 • 17. 10. 2014 12:43
  Vítězslav Eliáš
  Re: Popelnice

  Dobrý den pane Lorenci,
  obec ve sběru papíru zvolila jinou strategii. Ve spolupráci se základní školou organizuje pravidelně každý měsíc přistavení kontejneru k budově školy. Odvoz těchto kontejnerů s papírem je pro obec i školu prováděn zdarma a navíc škola za takto sebraný papír získává finanční prostředky, které použije na vybavení učebními pomůckami svých žáků.
  O přistavení kontejneru informujeme v aktualitách na těchto stránkách obce.
  Věříme, že i Vám bude tento způsob sběru papíru vyhovovat.
  Myšlenka týdenního svozu odpadu přes léto stojí za úvahu. Ověříme možnosti a podmínky.
  Přeji pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 17. 10. 2014 16:51
  Lorenc
  Re: Popelnice

  Pane Starosto, o kontejneru u skoly vim. A pokud to jde, tak tam z vami uvadenych financnich duvodu papir beru. Avsak preci jen, papiru se nashromazdi docela hodne, takze tim ze je kontejner tusim tyden pred skolou to uplne tak vec neresi. Proto si myslim, ze by ty sberna mista mohla byt 2, na kazem konci obce jedeno. Pokud by vas tato myslenka nenadchla tak jako me, coz treba presun sberneho mista papiru ke sbernemu mistu u obchodu? Obe mista jsou od skoly stejne daleko. ALe pro lidi od Lisne vyrazne blize.


 • 16. 10. 2014 16:53
  Lorenc
  Kontejner na papir

  Dobry den, rad bych upozornil na fakt, ze by obcane uvitaly ještě alespoň jedno sberne místo na papir. Co jsem naposledy daval papir do kontejneru, včera, tak jsem se tam rozhodne opet nevesel, krabice se valely kolem, nehlede na to, ze jsem to musel vest přes celou obec. Myslim, ze ještě jedno místo by nebylo od věci.

  To je to pro obec tak drahe? Tusim ze jsem toto jiz videl s komentářem, ze místo u hriste je dostacujici. Tak proc na ostatní odpad mame sbernych mist 4 nebo i vice?

  Diky


 • 12. 10. 2014 9:24
  Vítězslav Eliáš
  Poděkování po volbách

  Milí Podoláci,

  děkuji Vám všem za účast ve volbách do zastupitelstva obce a za opravdu silný mandát, který jste mně i mému týmu v nich dali. Velice si toho vážíme! Je to pro nás velká výzva pro další práci pro naše Podolí.
  Pěknou neděli Vítězslav Eliáš


 • 7. 10. 2014 20:31
  Anna Jílková
  Čl.od p.St Mrázka,,Úvaha před volbami" ve Zpr

  Zcela se ztotožňuji s celým článkem pana St. Mrázka ve Zpravodaji č.4 s názvem ,,Úvaha před volbami".
  Také můj manžel měl s minulým vedením obce problémy vždy, když se potřeboval dozvědět některé informace ohledně obce, které ho zajímaly. Tyto informace mu byly poskytovány s velkou neochotou a vždy mu bylo naznačováno, že velmi zdržuje od práce. Se současným zastupitelstvem tyto problémy vůbec nemá.
  Dále ještě něco málo k volbám. Občané se mají seznámit s kandidáty do obecního zastupitelstva a pokud je tito kandidáti pozvou na setkání a pohostí je, tak se chovají jako slušný hostitel a nemyslím si, že si někoho lacině kupují.( Viz. Kandidátka č.3 Jednotné Podolí - Debata s kandidáty ).
  Myslím si, že skupina lidí za Jednotné Podolí naši obec spíš rozděluje.


 • 31. 8. 2014 13:08
  Pavel Fišer
  Vyčlenění části veřejných prostor pro vybudov

  Vážený pan Starosto,
  obracím se na vás s dotazem zda obec plánuje či je v možnostech obce vyhradit z veřejných pozemků místo pro zbudování hřiště určeného na vybudování překážkové dráhy, kde by mohly jezdit na kolech, koloběžkách, běhat apod... Není tomu dlouho co u JZD byly složeny hromady hlíny a stavebního materiálu. Jaké bylo moje překvapení, když hned po prvním dni uložení hlíny jsem u těchto hromad viděl děti, které si na těchto hromadách vytvořily cestičky a byly zde schopni strávit celé odpoledne. Bohužel toto místo bylo hned u silnice a tak ne úplně v bezpečí nicméně myslím, že se jasně ukázalo co pro adolescenty v obci chybí. Věřím, že náklad na zbudování takové plochy by nebyl nikterak velký a v případě vaší ochoty zainvestovat trochu z obecních peněz a vyčlenit vhodný prostor jsem ochoten se případné realizace ujmout. Děkuji vám za odpověď a jsem s pozdravem Fišer


 • 5. 9. 2014 11:57
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den pane Fišere,
  Děkujeme za zajímavý námět. Něco podobného bylo na zastupitelstvu již vysloveno. Vaši nabídnutou osobní aktivitu vítám. Rád se s Vámi v říjnu potkám a probereme detaily.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 6. 9. 2014 3:33
  Radek Boček
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  A není to pozdě, Antone Pavloviči...?


 • 1. 10. 2014 14:04
  Marek Flekač
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Dobrý den, v případě realizace podobného hřiště nebo prostoru pro děti rád nabídnu pomoc.

  Marek Flekač


 • 11. 3. 2015 8:53
  Pavel Fišer
  Re: Vyčlenění části veřejných prostor pro vyb

  Vážený pane Starosto,
  v období nadcházejícího jara se na vás obracím s žádostí o informaci zda zastupitelstvo dalo návrhu o zbudování dětského BMX hřiště zelenou a zda lze počítat s vyčleněním vhodných prostorů v rámci obce. V kladném případě vás požádám o sdělení termínu k osobnímu projednání a dohodě nad konečnou podobou hřiště, termínu a zapojení "tatínků" do realizace prostoru pro naše potomky :-)
  Děkuji za informaci a přeji hezký den
  Pavel Fišer


 • 22. 8. 2014 13:33
  Iveta Vlachová
  kruhový objezd Slatina

  Dobrý den pane starosto.
  Na stránkách Šlapanic od 18.8.2014 je informace o uzavření kruhového objezdu u Slatiny. Víme i něco my ?
  Cituji web Šlapanic : "... od pátku 22. 8.2014 od 18.00 hodin do pondělí 28.8.2014 05.00 ráno bude zcela uzavřen kruhový objezd v Brně - Slatině na křižovatce ulic Bedřichovická a Hviezdoslavova (směr Brno-Líšeň). Důvodem je oprava povrchu ...
  Jeďme tedy jinudy v kritickou dobu.
  Iveta Vlachová.


 • 6. 8. 2014 9:59
  Lucie
  stavební pozemky

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se ve vaší obci nebudou prodávat nějaké pozemky pro výstavbu RD.
  Děkuji!


 • 13. 8. 2014 9:05
  Vítězslav Eliáš
  Re: stavební pozemky

  Dobrý den,
  obec v současné době žádné pozemky pro výstavbu RD neprodává.
  Přeji pěkný den.
  Vítězslav Eliáš


 • 28. 7. 2014 22:43
  Kašíková Věra
  Globus

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak to teda bude vypadat s Globusem. Bude či nebude?


 • 31. 7. 2014 17:04
  Vítězslav Eliáš
  Re: Globus

  Dobrý den paní Kašíková,
  na Vaši otázku neumím jednoznačně odpovědět. Příprava stavby OC u Slatiny v katastru obce Podolí pokračuje kupředu. Dle informací developera jsou již projednány všechny smlouvy s vlastníky a probíhají jednání a příprava podkladů pro podání žádosti o územní rozhodnutí.
  Věříme, že vše dopadne zdárně a obchodní centrum bude.
  Pěkné odpoledne, Vítězslav Eliáš


 • 28. 7. 2014 9:44
  Jan Valehrach
  Noční autobusy

  Dobrý den,
  chtěl bych se touto cestou zeptat, zda by bylo možno do jízdních řádů přidat noční rozjezdy linky N96 (nyní jen "víkendových") i ve všední dny, popř. "protáhnout" tento spoj až do Líšně (využití např. pro cestující odjíždějící z obce v době konání kulturních akcí). Autobusy obcí stejně v daný čas projíždějí (jako "služební jízda").
  Dotaz pokládám opakovaně, neboť jsem na něj doposud nedostal odpověď. Prosím alespoň informaci, zda se tímto tématem někdo zabývá nebo se jedná o slepou uličku.
  Děkuji


 • 31. 7. 2014 17:12
  Vítězslav Eliáš
  Re: Noční autobusy

  Dobrý den pane Valehrachu,
  mám za to, že jsem na Váš dotaz již odpovídal.
  Stávající zařazení a využití noční linky N96 bude vyhodnoceno společně se společností KORDIS v posledním čtvrtletí tohoto roku. O jejím případném zařazení i na všední dny či protažení do Líšně, lze na základě vyhodnocení uvažovat. Tato změna by však byla možná až od platnosti nového jízdního řádu, to je od prosince 2014.
  Přeji pěkné odpoledne. Vítězslav Eliáš


 • 25. 7. 2014 21:07
  Monika Truksová
  Značka-cedule

  Dobrý večer, dnes jsme v potoku u naší zahrady tj. za garážemi objevili utopenou ceduli/značku i s tyčí a betonem. Asi nám to naplavila voda po středeční průtrži. Vzhledem k tomu, že je otočená textem/obrázkem dolů, tak nevíme s manželem o jakou ceduli se jedná. Prosím o vyzvednutí cedule, přeci jen musí někde někomu chybět. S pozdravem Truksovi


 • 28. 7. 2014 8:34
  Vítězslav Eliáš
  Re: Značka-cedule

  Dobrý den Truksovi,
  děkujeme za upozornění. Ihned zajistíme.
  Přejeme pěkný den
  Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

 SPORTOVEC ROKU 2015

Mimořádný úspěch podolských basket-balových týmů
Mládeže U11 a
Žen 35+
 

Stavba roku Jihomoravského kraje 2014 - 3. MÍSTOhttps://www.podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=cs&oid=3552897

Stavba Jihomoravského kraje 2007https://podoliubrna.cz/index.php?nid=4624&lid=CZ&oid=774707

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1085

Návštěvnost stránek

587479