Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 24. 7. 2022 17:53
  Michal Marcián
  Svoz SKO

  Mohu se “odborníků” a nejchytřejšího chlapa v Podolí zeptat, co je ekologického na svozu SKO jednou za měsíc a balení smradlavých věcí do igelitových pytlíků? Máme očekávat poloviční poplatek za svoz odpadů, když frekvence SKO a Bio je nyní poloviční?


 • 20. 7. 2022 22:37
  Iveta Vlachová
  odpověď na slova pana starosty

  Dobrý večer.
  Omlouvám se, že zakládám nové vlákno. Asi zase automat :) mi nedovolil odeslat odpověď na reakci pana starosty.

  Pane Eliáši,
  s politováním Vám musím sdělit, že jste mě na "hruškách" nenachytal. Úřední desku obce celkem pravidelně sleduji, některé dokumety si tisknu (poté co jste odstranil archiv a neaktuální dokumety již nelze dohledat). Vámi zmíněnou sekci sleduji taktéž . V minulém týdnu tam odstavec červen 2022, ale své místo ještě neměl.
  Dokonce umím žít i dýchat bez spřátelených zastupitelů.
  Proto informace čerpám z těchto zdrojů, zastupitelstva nebo zápisů ze ZO.

  Ano, Podolí Nad Paloukem s.r.o. si 22.12.2021 požádalo MÚ Šlapanice, stavební úřad o vydání územního rozhodnutí... stavba Obytná zóna Nad Paloukem , Podolí u Brna- dopravní a technická infrastruktura. Zplomocněným zástupcem společnosi je LAPLAN s.r.o., Cejl 38, Brno 60200.
  Až do 9.6.2022 se spis postupně doplňovat o povinné náležitosti - k záměru se vyjadřují dotčené orgány a doplňují se potřebné informace, které ze situace vyplynou.
  Dne 10. 6. 2022 veřejnou vyhláškou SÚ oznamuje zahájení územního řízení k záměru. Jsou obesláni všichni účastníci řízení , kteří ve stanoveném termínu vznášejí námitky k záměru. Mají právo nahlížet do celého spisu a vyjádřit se.
  (Tady jste se jaksi nachytal - odkazuji Vás na Zeptejte se, např. Vaše pohádky ze dne 19.8.2020 a postupně dále až do podzimu 2021. Občanům stále dokola vysvětlujete, že stavebník - pan Said, pokud s ním nezačneme jednat a nedomluvíme se na jeho podmínkách a brutální výstavbě, si nakonec bez vědomí obce postaví co chce, třeba sídliště pro 700 obyvatel a my o tom ani vědět nebudeme. A hele . Došlo na slova všech. Obec je účastníkem řízení a bude vědět o všem. Jen budou pokulhávat ty informace od Vás k nám ostatním a s tím věci související ).

  Vy jste ( ad sekce na webu obce- struktura v příspěvku pana Eliáše) zaslal odpověď společnosti LAPLAN dne 3.2.2022 nesouhlasné stanovisko k tomuto záměru s odůvodněním, že je v rozporu s výsledkem místního referenda ( tady žádal stavebník napojení 544 obyvatel na kanál).

  4.7.2022 zasíláte SÚ k tomutu záměru pouze 2 námitky ! A to, že není uzavřena plánovací smlouva (1) a že poldr je v ploše parku a že není uvažováno pěší propojení do ulice Palouk (2).
  A kde máte to ostatní ( viz můj minulý příspěvek) -rozsekání záměru na kusy (nepřípustné), referendum, splašky (nyní už stavebník dokonce žádá pro 578 obyvatel ), záměr je uspořádán v rozporu s platnou územní studií ?

  Cítíte ten nesoulad ?
  Vy se únoru 2022 vyjadřujete na dopis zaslaný v listopadu 2021 LAPLAN s.r.o. Ano, tady výsledek místního referenda zmiňujete.
  A proč jste pro SÚ 4.7.2022 souhlasil s kapacitou kanalizace pro 578 obyvatel a počet bytů 136 ? A samozřejmě s další řadou věcí velmi důležitých pro obec .
  Proč jste nezmínil výsledek místního referenda a nepodal námitku, kterou jste sice uplatnil u LAPLAN, ale tam je nám k ničemu ?
  Sám v onom vyjádření pro LAPLAN 3.2.2022 zmiňujete, že obec má předpoklad max. 1591 obyvatel a větší počet by obec neúměrně zatížilo navýšenou dopravou a nároky na infrastrukturu. Uvádíte - nyní má obec 1446 obyvatel a dalších 544 překročí bilance obce. Tam je pak do 9.6.2022 změna - navýšeno na 578.

  Plánovací smlouva - tak hodně dlouho nám vtloukáte do hlavy , že ji obec mít nemusí ( viz Zeptejte se od léta 2020 do nekonečna ). A námitku nakonec, k mému velkému překvapení ke SÚ zasíláte, že není plánovací smlouva.
  Je zbytečné to pořád opakovat, že smlouva být musí a musí být tak dobrá, že obec nikdy stavebník ani nikdo jiný nepoškodí. Ano, přísná a důsledná se sankcemi. Ne jen o převzetí přípojek jak namítáte, ale zejména chránící obec před přeprodáním, nedokončením apod. Dokonce před schválením ZO by měla být občaům veřejně přístupná .

  Referendum obce k výstavbě . Neotírejte se o referendum a neshazujte na něj, co není pravda. Díky rozumným občanům, kteří pochopili, že jiná cesta k obraně obce před brutální výstavbou není , situaci vyhodnotili velmi dobře a referendum podpořili a dotáhli jej do vítězného konce. Zase informace upravené po Vašem.
  Výsledek referenda Vám ukládá nepodepisovat nic , co je v rozporu s jeho výsledkem a je proti tomuto výsledku (sekce- web obce, úplné znění, česky pochopitelné). Tak nehažte na lidi, že díky referendu jim poteče kanál do jejich nemovitostí ! Ten tam poteče díky Vaší neschopnosti a neschopnosti Vašich zastupitelů vyjednat se stavebníkem novou větev kanálu vyvedenou za obcí u sportovního areálu.

  Apelujete na občany, aby se příště zajímali o detaily.

  Tak já si dovolím ZA SEBE apelovat na občany, aby v nadcházejících komunálních volbách pečlivě zvážili koho volí. Jestli konečně budeme mít jedno volební období bez referend a konečně někdo bude usilovat dát obec do kupy, řešit ty chodníky, parkování, čistotu apod. Kdo bude opravdu pracovat pro nás lidi a ne pro soukromé subjekty.

  Někteří zastupitelé z uskupení pana Eliáše se nadále jistě budou ucházet znovu o zastupitelský post, možná o post starosty, místostarosty.
  Ano, jsou to ti, kteří více jako polovinu tohoto volebního období, místo práce pro obec , strávili tím, jak prosadit onu brutální výstavbu Nad Paloukem a to v rozporu s územní studií. Ti, co místo práce pro obec pracovali spíše pro pana developera. Nečekejme, že své názory budou najednou měnit.

  Jsou ti, kteří podepsali 1/2021 (mimo paní B. Podloucké ) Základní podmínky spolupráce v souvislosti s výstavbou rezidenčního projektu Nad Paloukem. Hlavním bodem bylo ,aby si pan Said nakreslil svoji novou územní studii, která by nahradila stávající, až 70 RD. (stále stejná sekce vypsaná panem Eliášem- web obce). Dokonce Ing. Ambrožová po rezignaci Honzy Ruppa a Barče Podloucké stihla složit slib, dohodu podepsat a následně rezignovat. Při počtu 9 zastupitelů má dohoda podpisů 10. Perličkou je odůvodnění : pan Eliáš to vysvětlil tak, že si takto ověřoval loajalitu svých zastupitelů !!!

  Jsou to ti, kteří se snažili , aby bylo referendum uprostřed letních prázdnin a dovolených. Doufali, že plno lidí nedojde a referendum padne pro neúčast. Pěkně to vysvětlil Richard Sýkora. Kdo bude mít o referendum takový zájem, vrátí se i z dovolené. Tomu říkám příkladná práce zastupitele pro občany.

  Jsou ti, kteří nám zařídili svoz smradlavého komunálního odpadu 1 za měsíc. Máme třídit plasty, ale na druhou stranu vše co je "závadné" balit do 2 igelitových sáčků a házet do komunálu.

  Ti, kteří milují směny pozemků. Ti, kteří zavřeli oči před černými stavbami pana Saida a neřešili je. Výčet by byl fakt dlouhý.


  Pěkný večer.
  Iveta Vlachová


 • 14. 7. 2022 22:42
  Iveta Vlachová
  územní řízení v lokalitě Nad Paloukem

  Dobrý večer.
  Pane Eliáši, Vlasáku, Sýkoro, Koukale, Přikryle a paní Jílková.
  Na úřední desce obce byla vyvěšena dne 16.6.2022 (do 4.7.2022) veřejná vyhláška Oznámení o zahájení územního řízení . Záměr se týká řešení dopravní a technické infrastruktury v nově vznikající lokalitě Nad Paloukem pro plánovanou výstavbu RD. Výstavba NOVÉ infrastruktury navazuje na STÁVAJÍCÍ infrasturkuru OBCE.
  Obec je ze zákona účastníkem řízení. Má právo a v našem případě dokonce POVINNOST vzést NÁMITKY k řízení.

  Ptám se tedy, vznesli jste za obec Podolí v probíhajícícm řízení námitky proti plánované výstavbě, která nesplňuje hned několik zásadních norem obce ?
  Pokud ano, žádám, aby jste umístil pane Eliáši, event. Vlasáku kopii tohoto dokumentu na web obce, tak, aby byl k nahlédnutí všem občanům.

  Pokud jste námitky za obec v řádném termínu neuplatnili, důrazně žádám, aby jste tak za obec učinili.
  Termín pro podání námitek běží do soboty 16.7.2022 a to včetně. Dá se podat doručeně poštou i v sobotu . Rozhoduje datum podání, ne doručení na úřad. Dokonce, vychází-li termín na den volna, dá se osobně na podatelnu úřadu doručit nejbližsí pracovní den, tedy v pondělí.

  Ráda bych Vás upozornila, že je Vaší povinností tyto námitky za obec vznést, A´t se Vám to líbí nebo nelíbí. Jste povinni pracovat ve prospěch občanů, nikoliv ve prospěch developera !!! Dokážu opravdu pochopit, že pro většinu z Vás je to nadlidský výkon, ale zastupiteli jste chtěli být sami o své vůli a jste za to obcí placeni !!!

  Ano, desky stolů, u kterých sedíte při veřejných zasedáních máte nakoukány dostatečně. Ti,co na veřejná ZO chodí, mi dají za pravdu. Zaznamenat, že by jste zvedli oči či dokonce se zapojili do diskuze , je velká vzácnost. Na dotazy občanů raději nereagujete vůbec a mlčíte. Pouze jste se naučili zvedat ruce při hlasování podle domluvy se starostou. Jen pan Vlasák umí uštědřit zejména starším občanům arogantní poznámku. Zbytek si je mezi sebou jen tak pro vlastní pobavení prohodí a pobaví sami sebe. Ve své hluchotě jaksi neslyší, že jsou i tak slyšet. Že, pane Sýkoro , paní Jílková , Vlasáku ? Snažit se prosadit najednou na posledním zasedání radu obce a 15 -ti členné zastupitelstvo, a nemít Richarde, ani ty znalosti zákona o obcích k čemu vlastně je rada v obci, je úsměvné od člověka, který se patrně dále bude snažit znovu získat místo v zastupitelstvu a za poslední 4 roky nic neudělal a ani se ten zákon nenaučil.

  Opravdu nastal čas přestat zavírat oči před nečinností Vás všech a přihlížet jak obec donekonečna poškozujete. Viz např. ony smlouvy na energie pro obec. Ano, veřejně na zastupietelstvu se objeví informace, že ta smlouva zrovna "košer" nebyla, ale co, obec - tedy my občané z našich daní to zaplatíme. Kontrolní výbor nekoná nic. Vy zastupitelé také nic.

  Tedy znovu na Vás apeluji, aby jste námitky k výše uvedenému řízní v termínu za obec podali jako platní účastníci řízení. Nebudou -li podány, poškozujete nenávratně obec a způsobíte ji obrovské potíže a v neposlední řadě, za to nesete plnou odpovědnost i do budoucna, kdy zastupiteli nebudete.

  Dovoluji si na tomto místě upozornit, že je zde platný výsledek místního referenda z 8. a 9.10.2021, kdy občané vyjádřili podporu pouze a jen výstavbě dle platné územní studie, tedy 48 RD o 1 byt.jednnotce. VÝSLEDEK REFERENDA JE PRO VÁS ZÁVAZNÝ a vše co jde proti němu je vaší povinností odmítnout.
  Pan Said v řízení žádá o napojení 578 obyvatel na spaškovou kanalizaci !!!! Ať se snažím sebe víc, neumím do 48 RD o 1 BJ nacpat takové množství obyvatel.
  Zde je patrné, že zřejmě chystá něco naprosto šíleného . Ano, možná spoléhá na nový územní plán, ve kterém chcete na zadání developera zvětšit zastavitenou plochu na 40 % -mimochodem ÚP měl být, pane starosto, veřejně projednán v květnu, je červenec a nic.
  Možná opravdu chystá na jednom pozemku místo 1 BJ 3 BJ. Ale to vše je momentálně v rozporu s výsledky referenda a územní studie této lokality.

  Dále je zda ÚPLNÁ ABSENCE PLÁNOVACÍ SMLOUVY mezi obcí a společností Podolí Nad Paloukem. To snad ani nemyslíte vážně, že obec neuzavřela takto důležitý dokument, který by obec ochránil. Všude jinde je to to hlavní při takto zásadním zásahu pro obce, města... Jen v Podolí tomu necháme volný průběh. Plánovací smlouva musí být uzavřená !!! Vždyť je to jedinná pojistka obce, aby nebyla nijak poškozena.
  Ano, zde se pane Eliáši naplňují Vaše slova, že si developer postaví co se zlíbí. Ano, pokud jste mu to umožnil, tak to tak bude. Necháváte mu zcela otevřené pole působnosti a ještě mu k tomu asistujete, Vy všichni. Vaší povinností je se starat o obec ne o blaho developera.

  Developer se napojí na naše přípojky, naše komunikace, bude využívat naprosto vše a to bez žádných povinností vůči obci. Vybuduje nové komunikace, přípojky apod. A co pak s nimi ? Ty si jen tak převezmeme, protože se o ně nebude nikdo starat a budeme to platit ? Veřejné osvětlení taktéž ? Díky Vašim experimentům s uzavírám smluv na energie to bude opravdu výhodné.
  To vše je jen malý výčet proč obec smlouvu potřebuje a je nutné podat ke SÚ NÁMITKY A ŽÁDAT ZASTAVENÍ ŘÍZENÍ .
  Dále při získání povolení na stavbu komunikací a přípojek si pan developer obratem zhodnotí pozemky z orné půdy na pozemky stavební a úplně v klidu bez plánovací smlouvy, která by mu to zmenožnila, pozemky prodá někomu jinému, s kým obec uzavřenou smlouvu mít nikdy nebude a vyroste nám tu něco, co nebudeme schopni ovlivnit.
  A to jen díky nečinnosti Vás všech !!!

  To, že je záměr rozporcován na záměr budovat nejdříve komunikace a přípojky a teprve poté samotné stavby je nepřípustné, stavebník tím obchází zákon. I to by obec měla namítnout. Tento záměr nic z toho neřeší a vůbec netušíme kolik RD, zastavitelnost, přípojky k RD tam bude.

  To, že je v plánu při 2. etapě výstavby RD vybudování komunikace do ulice Uličky je naprostý úlet. To snad nemůže přes zastupitelstvo projít.

  Splašky a dešťovka - namísto vybudování samostané větve vyvedené za obec to developer v záměru vyřešil jednoduše, pustí to všechno Paloukem do Dědiny, ať to lidem klidně teče do baráku, že Richarde. Mám za to, že ty jsi jako zastupitel a dokonce hasič na jednom ze zasedání toto lidem řekl. Občané se bránili, že to obec přece nemůže dovolit , že jim to poteče do baráku. Běžně kanály prudší déšt nepoberou a Dědina plave. Ale to zřejmě zastupitele nijak nepálí, že ? Oni tam totiž nebydlí.

  V dalším bodě je nutné poukázat na to, že členění lokality Nad Paloukem je naprosto odlišné od členění platné územní studie. A tady je opět potřeba za obec reagovat.

  Parkovací místa na veřejném prostranství pro návštěvy plánuje developer na zatravňovací dlažbě !!! Tedy všechny kapaliny z aut se dostanou do půdy, spodní vody a do studní. Co životní prostředí ? Nikomu to nic neříká.

  Kácení stromů, neřešení hluku, prašnosti, apod.... Výčet by byl hodně dlouhý.

  Vážení, znovu na Vás apeluji, aby jste celou situaci nepodcenili, jste vázáni platným výsledkem referenda, a podali jste do soboty námitky za obec v řízení, žádali zastavení řízení a konečně se začali zajímat o občany a řádný chod obce.
  Nejste v situaci, kdy si můžete dovolit tuto záležitost neřešit.

  Děkuji.
  Iveta Vlachová

 • 18. 7. 2022 13:33
  Ing. Vítězslav Eliáš
  Re: územní řízení v lokalitě Nad Paloukem

  Dobrý den paní Vlachová.
  Zřejmě jste se nezeptala svých spřátelených zastupitelů i na webových stránkách hledala špatně. V sekci OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > LOKALITA NAD PALOUKEM > NAD PALOUKEM - AKTUÁLNÍ VÝVOJ je informace o aktuální stavu projektu z ledna 2022, která říká, že „Stavebník společnost PODOLÍ NAD PALOUKEM s.r.o. podala žádost o územní rozhodnutí k záměru „Obytná zóna Nad Paloukem, Podolí u Brna“, ve kterém žádá o umístění dopravní a technické infrastruktury pro budoucí výstavbu v lokalitě Nad Paloukem“. Je zde již od února zveřejněna projektová dokumentace i nesouhlasné stanovisko, které obec vydala 3.2.2022 a jehož formulace proběhla mailovou korespondencí mezi členy zastupitelstva. Ke konci lhůty pro podání námitek k územnímu řízení byla obcí 4.7.2022 podána ještě námitka, právě k absenci plánovací smlouvy, která je zveřejněna na stejném místě.
  Pokud jde o plánovací smlouvu, tak ta není zákonem vyžadována. Živým příkladem toho je pan Ing. Ivo Sedláček, který při územním řízení pro stavbu svého rodinného domu uzavření plánovací smlouvy obešel a dům, který tradiční podolské výstavbě se sedlovou střechou odpovídá pramálo, postavil i bez ní.
  Uzavřenou přísnou plánovací smlouvu k výstavbě v lokalitě Nad Paloukem se stavebníkem společností PODOLÍ NAD PALOUKEM s.r.o., která řešila napojení kanalizace samostatnou větví, komunikace a jejich předání i mnoho dalších detailních podmínek výstavby pod přísnými sankcemi, jste se svými spoluiniciátory shodili v referendu. Kdo by si ji chtěl připomenout, je také zveřejněna na webových stránkách v informacích k projektu.
  Tento stav jste chtěli vy a v referendu zařídili! Proto bych si zde dovolil apelovat na podolské občany, aby se příště, při některém dalším podobném důležitém rozhodování, důsledně zajímali o veškeré detaily, a to z obou stran a nenechali se manipulovat jen stranou jednou.

  S přáním hezkých dnů Vítězslav Eliáš, starosta


 • 18. 7. 2022 17:24
  Ivo Sedláček
  Re: územní řízení v lokalitě Nad Paloukem

  Pane starosto,

  jakkoliv je způsob komunikace touto cestou v konečném důsledku nešťastný, nemohu nereagovat:

  Ad 1) neřekl bych, že výstavba 1 RD je srovnatelná s výstavbou Nad Paloukem.
  Ad 2) na můj dům žádné územní řízení nebylo - očekával bych, že po tolika letech by starosta mohl mít alespoň základní legislativní povědomí.
  Ad 3) kdyby jsi se svými poradci byl (před 12 lety) racionální, byl jsem ochoten vybudovat za své náklady infrastrukturu i pro ostatní. Nenažranost a zhovadilost ale nepodporuji.
  Ad4) kde byly vaše namitky ohledně tradiční výstavby u černých staveb nebo u studie Nad Paloukem? To náš domeček je proti tomu s prominutím "prd".

  Bohužel je to tak, jak píše Iveta Vlachová. Vaše neznalosti, neochota naslouchat či se dovzdělat je alarmující a pro obec velmi nebezpečná. Výše jmenovaní zastupitelé předváděli tak slabý výkon, který se bohužel nezlepšil za 4 roky (!), že jsem, jak dobře víš, po půl roce resignoval. Práce v takovém zastupitelstvu byla čistou ztrátou času a energie. Musím se touto cestou i veřejně omluvit a poděkovat Radkovi Bočkovi, že to za mě převzal a se ctí dokončil. Dobře si ještě jednou přečti resignační dopis. Věřím, že by stál za zveřejnění...

  Nezbývá než věřit, že letošní volby zbaví podolskou radnici způsobům a "práci", které jsi zde Ty a tví zastupitelé zavedli.


 • 9. 7. 2022 19:40
  Stanislav Mrázek
  Uprchlíci

  Vážený pane starosto,
  podle informací z internetu uvádí 16 uprchlíků z Ukrajiny ubytování v naší obci. Protože se zřejmě jedná o iniciativu některých podolských občanů, kteří těmto osobám poskytují ubytování, ptám se, zda zastupitelé obce mají přehled o situaci. Jsem přesvědčen, že by občané obce měli být v potřebné míře informováni o těchto uprchlících, aby nebyli někdy nějak překvapeni. Děkuji.


 • 15. 7. 2022 9:49
  Vítězslav Eliáš
  Re: Uprchlíci

  Dobrý den pane Mrázku.
  Ano, máte pravdu, jedná se o soukromou o iniciativu některých podolských občanů. Obec i zastupitelé nemají jiné informace než Vy.

  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 9. 7. 2022 13:13
  Jaroslav Kyncl
  Stavba v Zukalova mlýna

  Dobrý den,
  prosím Vás, co je to za tu megalomanskou stavbu u Zukalova mlýna ? Cyklostezka kolem hájovny je uzavřená, tam, kam bylo možno chodit se psem, již možné není. Kdo to tam staví a co ? Nebude to mít negativní vliv na kvalitu života v Podolí ? Je tam nějaké "jezírko" a už teď jsem si všiml, že rapidně ubývá vody v Podolském potoce. Jak je toto jezírko napájeno ? Jelikož se jedná o stavbu bezprostředně vedle Podolí ( nebo přímo na území Podolí ??? ), ocenil bych nějakou prezentaci k tomuto projektu a (možná) možnost se k tomu jako občan Podolí vyjádřit. Stejně, jak tomu bylo u developerského projektu stavby nad ulicí U hřbitova.
  Děkuji za odpověď.
  J.Kyncl


 • 15. 7. 2022 10:00
  Vítězslav Eliáš
  Re: Stavba v Zukalova mlýna

  Dobrý den pane Kyncle.
  Jedná se o soukromou stavbu přírodního biotopu na soukromém pozemku, řádně stavebním úřadem povolenou. Cyklotrasa na cestě od Zukalova mlýna k myslivecké chatě je otevřena a její povrch na několika místech opraven. Vody v Podolském potoce ubývá proto, že ve stejném potoce z Líšně před Podolím jí ubylo také. Zřejmě to bude úbytkem povrchových vod v celé zemi vlivem letošního počasí.

  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 23. 6. 2022 8:47
  Karel Pytela
  Cesta k červenému kříži

  Vážení zastupitelé,
  několik roků usiluji o opravu cesty k červenému kříži. V loňském roce se podařila opravit část cesty po studánku. Za to obci děkuji.
  Bohužel zbylou část cesty se opravit nepodařilo. Zjevně chybí finanční prostředky, nebo vůle. Znovu opakuji, že jsem ochoten se finančně podílet na opravě, pokud bude provedena alespoň v duchu opravy spodní části cesty.
  Původní cesta v podstatě zaniká a cesta se posouvá do pole, kde ji zemědělci každoročně rozorají. Vymleté rigoly od vody nyní lidé zaplňují sutí. Nevím, jestli je to špatně, ale i to považuji za lepší, než nechat tam stále se zvětšující rýhu způsobenou erozí.
  Najde se ochota cestu opravit?
  Spodní část cesty kolem myslivecké chaty směrem ke studánce je v podstatě průchozí s obtížemi. S vozíkem tam neprojdu. V cestě je umístěný kámen a hromada hlíny s recyklátem, který brání v řádném průchodu. Skoro to vypadá, že si někdo nepřeje, aby tam chodili lidi.
  Karel Pytela


 • 16. 6. 2022 20:31
  Václav Liška
  Jsou ta čísla pravdivá

  Vážený pane starosto, příp. místostarosto,
  jsem občanem obce, který dodržuje vyhlášky obce a tím i tříděním odpadu. Zúčastnil jsem se osvětové besedy s občany na sokolovně , kde přednášející nás fundovaně seznámila s novým tříděním odpadů v obci a jaké množství občané v loňském roce vyprodukovali a provedla srovnání naši obce s Městečkem Trnávka, které je srovnatelné co do počtu obyvatel. Nikdy jsem tam nebyl a neznám sociální složení obyvatel tamní obce, ale zarazilo mě to, že z Podolí bylo vyvezeno téměř dvojnásobné množství.
  Další podrobné informace k odpadovému hospodářství uvedl pan starosta v obecním zpravodaji.
  Zároveň informoval o novém způsobu třídění odpadů a také o změně dodavatele svozů a fungování sběrného dvora. Co mi však chybělo, tak informace o kolik s novou firmou a nového způsobu třídění odpadů obec ušetří.
  Dalšími údaji o třídění odpadů, které jsou uvedeny ve Zpravodaji KTS Ekologie s.r.o. ,který občané obdrželi při převzetí odpadových nádob, jsou uvedeny obce, jež společnost obsluhuje a bude fungovat i u nás. Na straně 19 jsou prezentovány dvě tabulky s údaji o množství odvezeného odpadu z obcí ,které již nový způsob zavedly a těch, které k tomu směřují. Hodnoty jsou z roku 2020, ale to asi není na závadu nač chci upozornit.
  Hodnoty, které ing. Dočkalová uvádí mě zarážejí z hlediska srovnání s Podolím.
  Pro přehlednost uvádím množství odpadu v Podolí za rok 2021jak je uvedeno v obecním zpravodaji panem starostou:

  Směsný odpad (SKO) -208 t, papír-18 t, plast-31 t, sklo-41 t, bio - 421t !!! celkem...719 t
  zatím co

  ve Šlapanicích " 182 t " 18 t " 13 t " 9 t " 14 t celkem....236 t

  V Tišnově " 185 t " 30 t " 14 t " 25 t " 90 t celkem....344 t

  Pokud jsou údaje správné, tak jak je možné, že Podolí figuruje v množství odpadu na prvním i porovnání s městy mající 7500 resp. 9000 občanů.
  Také by mě a myslím i občany, že ve srovnání nejsou nikde uváděna obce mikroregionu Roketnice.


 • 10. 6. 2022 23:50
  Michal Marcián
  Další popelnice

  Ten pán, co vám prodal ty popelnice byl velmi dobrý obchodník. Po pravdě neumím si představit, co bych musel dělat, abych naplnil 240 litrovou popelnici na plast. Zastupitelé, co tohle schválili, patří zřejmě k ohroženému druhu z minulého století, který stále kupuje hromady vody v PET lahvích. Nezlobte se, ale je to hloupost. Ten, kdo třídit chce, nemá problém to zanést do kontejneru.


 • 10. 6. 2022 14:47
  Zdeňka Auerová
  Svoz odpadu

  Pane starosto,
  ve své odpovědi ve věci "Svozu odpadu" jste panu Sedláčkovi uvedl , že na schůzce 19.5.2022 zaznělo, že občané Podolí si vyzvednou chybějící popelnice, nebo zvolí variantu igelitových pytlů.
  Na zmíněné schůzce bylo ale také v diskusi , z Vaší strany, řečeno, že pokud i po 1.7.2022 budou občané i nadále používat stávající sběrná místa v obci např. pro sběr papíru, skla , plastů - do kontejnerů, zůstanou tato sběrná místa i nadále v provozu. Myslím, že tato varianta bude pro mnoho občanů nejpřijatelnější. Alespoň podle reakcí občanů na zmíněné besedě.


 • 6. 6. 2022 11:46
  Vlasta Malíková
  Jezírko u hřiště v Podolí

  Dobrý den,prosím o informaci kdo má na starosti údržbu jezírka u fotbalového hřiště.Včera jsem kolem tohoto jezírka šla,a byla jsem překvapena v jakém zoufalém stavu toto jezírko je.Kvetou tam sice lekníny,ale vody je v jezírku málo,okolí kolem,tím myslím folii je přímo v katastrofálním stavu.Myslím,že vybudování jezírka stálo nemalé peníze,je velká škoda,že je v takovém stavu.Divím se,že tam ještě přežívají rybičky.Je možná nějaká náprava?Děkuji za info.


 • 7. 6. 2022 15:49
  Ing. Vítězslav Eliáš
  Re: Jezírko u hřiště v Podolí

  Dobrý den paní Malíková.
  Ano, máte pravdu, jezírko je velmi nevzhledné. Vzhledem k tomu, že již po několikrát opakované obnově byly všechny břehové kameny i oblázky vždy znovu naházeny dětmi a omladinou do jezírka, od další zbytečné obnovy jsme upustili. Bylo rozhodnuto jezírko odstranit a nahradit ho vzduchovou trampolínou pro děti. Tento záměr je však podmíněn získáním dotace, o jejímž přidělení naopak poskytovatelem ještě rozhodnuto nebylo.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 7. 6. 2022 19:57
  Vlasta Malíková
  Re: Jezírko u hřiště v Podolí

  Dobrý večer pane starosto,děkuji za odpovědˇ.Přeji hezký zbytek dne


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884425