Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 31. 5. 2020 17:40
  Vítězslav Eliáš
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Vážení diskutující.
  Z pozice obce i starosty Vám neumím na některé otázky odpovědět. O zástavbě této lokality spolu s jiným, dnes již zastavěnými, rozhodlo Zastupitelstvo obce Podolí v roce 2006 schválením územního plánu obce. Obec v lokalitě Nad Paloukem nevlastní žádné pozemky a není iniciátorem zástavby. Do dnešní doby se o lokalitu zajímalo spousta investorů, kteří obcházeli s nabídkami vlastníky pozemků. Poslední z nich, a není žádným tajemství, že je to Podolák pan Adam Said, přistupuje k zástavbě s velkou vážností. V minulém týdnu představil na pracovní schůzce zastupitelstvu obce zástavbovou studii, o níž aktuálně probíhá vnitřní diskuse.
  Obec, jak už jsem psal výše, nevlastní pozemky v této lokalitě, nebude ani investorem této výstavby. Role obce je s developerem, ať již kterýmkoli, dohodnout pro občany i obec co nejlepší podmínky a to po všech stránkách (dopravy, obslužnosti, připojení na inženýrské sítě, životního prostředí, ekologie, zeleně,..) Ze schůzky je patrné, že pan Said je tomuto jednání příznivě nakloněn, což by v případě jiného developera nemuselo být samozřejmostí. Vyhověl požadavkům předloženým na první schůzce se stavební komisí, v lokalitě je začleněn velký podíl zeleně, aby byla esteticky a klimaticky příznivá, klade velký důraz na zadržení vody v krajině, na organizaci dopravy tak, aby nebyl zatížen zbytek obce. Obec není zadavatelem ani objednatelem zpracování této studie a ani ji neplatí, tedy není ani jejím vlastníkem. Předpokládám, že po dopracování podnětů obce, pan Said studii představí veřejnosti.
  Je důležité si uvědomit, že pozemky jsou majetkem soukromých osob, a ty legitimně chtějí je v souladu s platným územním plánem zastavět.

  Hezký den.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 31. 5. 2020 13:43
  Novotný
  Výstavba Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto,

  domnívám se, že nejsem jediným občanem Podolí, který je zaskočen Vašim mlžením kolem akce výstavby v lokalitě Nad Paloukem. Jednání o nejlepších podmínkách pro obyvatele Podolí, zřejmě máte na mysli nové obyvatele, kteří si domy teprve zakoupí. Pokud by jste měl na mysli stávají obyvatele, v řadě případů Vaše voliče, pak byla zcela na místě jejich informovanost a seriózní debata vč. zveřejnění záměru na podolských stránkách!! Oháníte se schváleným územním plánem z roku 2006, ale skutečnost že v roce 2020 je realizace projektu aktuální občanům neoznámíte?!

  Jaký je tedy maximální počet domů, které je možno vystavět dle schváleného územního plánu?
  Kolik domů je developerem v projektu skutečně uvažováno?
  Jak máme dále rozumět dotazům k výstavbě wellness centra u Zukalova mlýna? Tato lokalita není ve schváleném územním plánu určena k podobnému záměru.
  Pokud se tedy sám opírate o schválený územní plán, pak jej prosím respektujte!

  Jestli tedy vyjednávate o nejlepších podmínkách pro STÁVAJÍCÍ občany Podolí, pak věřte, že nechceme dalších 300 až 400 obyvatel, nechceme wellness centrum (které by zřejmě nebylo zamýšleno pro podolské občany), nechceme další zvyšování zátěže stávajících komunikací i další infrastruktury!!!


 • 29. 5. 2020 15:38
  Stursa
  Vystavba

  Vážení, vám to stále nedochází?
  Tady se nejedná o stavbu rodinných domů se zahrádečkou pro občany podolí. Tady jde stavbu bezmála 130 luxusních domů, což je 3x více než DOVOLUJE územní plán, který se starosta snaží všemi prostředky změnit!
  Jednalo by se o 400 nových obyvatel, což absolutně změní charakter obce.
  Proč asi starosta odpovídá vyhýbavě na všechny dotazy a nikde se tomto projektu nemluví, natož aby byl tento projekt předložen k veřejné diskusi!?


 • 29. 5. 2020 7:42
  Lucie O.
  Nad Paloukem

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda developer plánuje nějak zvýhodnit místní obyvatele a rodiny při nákupu pozemku nebo domu v nové výstavbě?
  Děkuji za odpověď.
  Lucie O.


 • 28. 5. 2020 8:18
  Novák
  zástavba

  Pane Starosto, níže píšete, cituji : Obec není a nebude investorem této zástavby, bude jím daný developer. Role obce je v tom, vyjednat pro naše občany a pro obec nejlepší možné podmínky a za tímto účelem bylo jednání s developerem zahájeno.

  Opravdu je pro naše občany výhodné postavit v obci nových 128 domů? Jako zastupitel zastupujete svoje voliče, ptal jste se na to svých voličů, jestli souhlasí s rozšířením obce o dalších 300lidí a 128 domů?
  proč nezveřejníte výsledek ankety, kde většina lidí shodně odmítla větší výstavbu?
  Kdo vám dal mandát osobně obcházet rodiny a vyjednávat prodej pozemků?
  Když bude stavět delveloper, proč se pozemky přepisují na soukromé osoby??


 • 27. 5. 2020 20:32
  Martin
  Výstavba

  Dobrý večer, pane starosto,
  mohl by jste my prosím poskytnout kontakt na developera, který bude stavět Nad Paloukem? Bydlím v Podolí a delší dobu sháním novostavbu domku pro dceru. Nebo se můžu zastavit na OÚ?

  Předem děkuji
  Sedláček


 • 27. 5. 2020 20:25
  Iveta Vlachová
  Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den pane starosto ,
  ráda bych se zeptala proč je v době pandemie koronaviru (a věřte, že stále je a není za námi) plánované veřejné zasednání ZO v místnosti Obecního úřadu ?
  Vzhledem ke stále trvajícím hyg. nařízením a doporučením MZ ČR bych očekávala, že zastupitelstvo svoláte do společenské místnosti DPS. Je zde přece jenom větší prostor a možnost dodržení nařízení stanovených MZ ČZ.
  Vzhledem k tomu, že zasedání ZO dlouho kvůli nouzovému stavu nebylo a i ke zveřejněnému programu, dá očekávat větší účast občanů a Vy jim to kvůli malému prostoru na OÚ znemožníte.
  Věřím, že svůj názor přehodnotíte a místo konání ZO přesunete do místnosti DPS.
  Moc děkuji za pochopení.
  S pozdravem
  Iveta Vlachová


 • 29. 5. 2020 10:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den paní Vlachová.
  Děkuji za věcné upozornění. Ze strany hygienických podmínek jsem nepřemýšlel. Je to moje chyba. Místo konání svolaného zasedání Zastupitelstva obce jsem změnil na společenskou místnost Domu s pečovatelskou službou, Podolí 122. Termín 2.6.2020 se začátkem v 19 hodin se nemění.
  Ještě jednou děkuji.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 27. 5. 2020 19:08
  Hnilicová
  Nová výstavba domů v Podolí

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli na veřejném zasedání 2.6.2020 budete projednávat novou výstavbu domů v Podolí v lokalitě Nad Paloukem? A o kolik domu nebo bytu se jedná?
  Děkuji


 • 29. 5. 2020 10:45
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nová výstavba domů v Podolí

  Dobrý den paní Hnilicová.
  Výstavba domů v lokalitě Nad Paloukem do programu zasedání zařazena není. Přesto předpokládám, že v diskusi toto téma zazní.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 27. 5. 2020 13:27
  Mirek
  Přednost

  Zdravím, zkuste si přečíst tento článek. Je velice informativní a zahrnuje do sebe hlavní dopravní pravidla na kruháči -https://www.dopravniznaceni.com/Pravidla-jizdy-na-kruhovem-objezdu-b5458.htm Doufám, že se bude hodit :)


 • 25. 5. 2020 12:07
  Němcová
  Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den pane starosto,
  mám dotaz jak obec zajistí bezpečnost při zvýšeném průjezdu obcí v ulici Kolonka během samosběru jahod, který vznikl nad Kolonkou. Není zde stále chodník ve zúženém místě na mostě. Na stránkách provozovatele je trasa značena přes Kolonku. (viz odkaz: https://www.jahodarny.cz/samosber/brno-podoli/ ) A pokud to bude vypadat jako při samosběru ve Slatině, kde je pole poloviční oproti tomu nad Kolonkou dá se předpokládat každodenní nával aut mířící na samosběr. Navíc zde mají pole s jahodami nejen sezonními a tak zvyšená průjezdnost bude dlouhodobá. Nebylo by řešením trasu k jahodám povolit POUZE ze strany od Velatic?
  Každý den nám Kolonkou chodí děti nejen ze školy a do školy...

  Děkuji za vyjádření.
  Pěkný den.
  Němcová T.


 • 25. 5. 2020 13:16
  Tomáš Hlavinka
  Re: Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den

  V návaznosti na tento příspěvek bych rád na otázku bezpečnosti upozornil i v souvislosti s Uličkami, které jsou taktéž bez chodníku, silnice užší než na Kolonce a také podstatně delší.
  Po dobu nuceného pracovního volna spojeného s koronavirem jsem měl možnost každý den vidět jakou rychlostí projíždí Uličkami zejména řidiči přepravních služeb a myslím že i zde nejsou děti při cestě do a ze školy zdaleka v bezpečí.
  Další věc je nárůst počtu aut a hluku povrchu silnice (propadlé kanály, zvlněná dlažba).
  Problém navíc není jen sezónní, ale celoroční.

  S pozdravem

  T.Hlavinka


 • 26. 5. 2020 13:16
  Roman Vlasák
  Re: Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den paní Němcová,

  děkuji za dobrou připomínku. Tento týden máme naplánovanou schůzku se zástupci Agropodu a Jahodárny, abychom dopravu směřovali okolo Žuráně a ne naší obcí. Stejně tak budeme řešit i např. parkování. Pokusíme se provoz nastavit tak, aby co možná nejméně ovlivnil život lidí v obci.

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

3. 6. Tamara

Zítra: Dalibor

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1253

Návštěvnost stránek

694888