Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 5. 10. 2019 11:52
  Silvie Bočková
  Dotazníkové šetření

  Dobrý den,
  je již k dispozici Analýza dotazníkového šetření za letošní rok?


 • 8. 10. 2019 9:23
  Vítězslav Eliáš
  Re: Dotazníkové šetření

  Dobrý den paní Bočková,
  uskutečněné dotazníkové šetření je součástí podkladů pro zpracování Programu rozvoje obce Podolí na období do roku 2020-2025. Dotazem u jeho zpracovatele jsem dostal informaci, že bohužel výstupy dotazníkového šetření ještě nejsou zpracovány. Jakmile budou k dispozici, budou zveřejněny na https://www.podoliubrna.cz/rozvojove-dokumenty-obce.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 27. 9. 2019 15:19
  Havlíček
  Měření hluku 2019

  Dobrý den pane starosto,
  obracím se na Vás s dotazy ohledně hlukové zátěže v obci:
  1. Jaké výsledky nabídlo měření hluku v obci plánované v termínu 4/2019?
  2. Jsou k dispozici data srovnání z měření v 4/2019 a v roce 2012?
  3. Jaký je aktuální stav ve věci vybudování protihlukového valu u dálnice?
  4. Je znám předběžný termín plánu rozšíření dálnice a s tím spojená výstavba protihlukové stěny?
  Předem děkuji za Vaši odpověď
  zdraví
  Havlíček


 • 8. 10. 2019 9:15
  Vítězslav Eliáš
  Re: Měření hluku 2019

  Dobrý den pane Havlíčku,
  níže odpovídám na vaše dotazy.
  1. Měření hluku na jaře 2019 nebylo uskutečněno. Pokud vše klapne, proběhne do konce tohoto měsíce.
  2. Nejsou, důvod viz. bod 1.
  3. Zastupitelstvo od tohoto záměru ustoupilo, viz. zápis ze zasedání ZO zveřejněný na webu obce https://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=7065569
  4. Není. Tento dotaz prosím směrujte na kompetentní orgány ŘSD.
  S přáním hezkého dne, Vítězslav Eliáš


 • 10. 10. 2019 14:27
  Havlíček
  Re: Měření hluku 2019

  Dobrý den pane starosto,
  děkuji za Vaši odpověď, budu tedy se zájmem očekávat výsledky dat měření hluku v 10/2019 a srovnání s daty z r. 2012. Ohledně plánovaného termínu rozšíření úseku dálnice v kat. území obce Podolí u Brna jsem zaslal písemný dotaz na ŘSD. Jen je mi trochu s podivem, že není znám ani předběžný harmonogram plánu rozšíření dálnice a zda se v tomto směru za poslední roky něco změnilo?
  No uvidíme, jakou odpověď obdržím. Následně Vás budu informovat.
  S pozdravem
  Havlíček


 • 10. 9. 2019 22:05
  Silvie Bočková
  kanály

  Dobrý den, začalo pršet a při výjezdu z ulice Nová projíždíme ucpaným kanálem a není to jediný kanál v obci, který je neprůchodný. Je možné zjednat nápravu?


 • 13. 9. 2019 10:22
  Roman Vlasák
  Re: kanály

  Dobrý den paní Bočková,

  kanál u haly a MŠ jsem čistil v sobotu za deště, když jsem jel kolem a ostatní byly čištěny v pondělí. Bohužel padající listí ucpává vpusti poměrně rychle, takže to hlídáme. Děkuji za podnět.
  Roman Vlasák


 • 31. 8. 2019 19:44
  Barbora Kheilová
  Nové osvětlení

  Dobrý den,
  chtěla jsem se opět připomenout ohledně osvětlení na ulici Výhon před domem č.209. Už od listopadu jsem ubezpečována, že je zastínění této lampy v řešení. Opravdu je to takový problém? A
  ještě jedna otázka ohledně sečení trávy? Dnes jsme si opět museli sami posekat zelený pás na ulici Výhon, kde roste všechno kromě trávy. Celé Podolí je posečené, tak mě zajímá z jakého důvodu se neseče na ulici Výhon? Děkuji za ochotu, krásný den.
  S pozdravem Barbora Kheilová


 • 2. 9. 2019 12:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nové osvětlení

  Dobrý den paní Kheilová.
  Pokud to počasí dovolí a podaří se zajistit montážní plošinu, bude zastínění lampy před vaším domem provedeno v tomto týdnu. Za průtahy se omlouváme. Dodavatel řešil způsob zastínění, elektronické omezení výkonu či mechanické stínítko.
  Důvod, proč nebyl posečen Výhon je prostý. Jednak jsme přistoupili k delším intervalům sečení s ohledem na vysychání půdy a jednak oba dva zaměstnanci údržby obce v posledním prázdninovém týdnu čerpali řádnou dovolenou a posekat celou obec před tím prostě nestihli. Za Vaši pomoc a posečení zeleného pásu před vaším domem děkujeme.
  Hezké dny, Vítězslav Eliáš


 • 23. 8. 2019 17:21
  Anna Jílková
  Audit o vztazích v MŠ

  Dobrý den,
  v podolské Mateřské škole bude probíhat audit o vztazích. Prosím o sdělení, kdo audit objednal, název a adresu firmy, která bude tuto akci provádět a kolik to všechno bude stát peněz. Na jednom z veřejných zasedání Obecního úřadu bylo řečeno, že tuto záležitost bude platit obec. A konečně jakým způsobem a kdy bude veřejnost ( rodiče, účastníci auditu, občané ) informována o veškerých a nezkreslených výsledcích a závěrech auditu?
  Děkuji za odpověď. Anna Jílková


 • 27. 8. 2019 12:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Audit o vztazích v MŠ

  Dobrý den paní Jílková.
  Objednatelem právě probíhajícího auditu vztahů v mateřské škole je ZŠ a MŠ Podolí a bude tedy hradit i náklady. Provádí ho společnost Práce a vztahy a výše nákladů je vázaná na počtu účastníků a případných následných službách. Osobně jsme se dnes ráno se členkou zastupitelstva obce paní Podlouckou zúčastnili konzultace s expertem této společnosti, a to jak k průběhu auditu, tak k jeho výstupům. Forma a rozsah výstupů budou navrženy auditorem po ukončení a vyhodnocení auditu. Všichni účastníci i veřejnost budou informováni.

  Chci Vás ujistit, že nám jde striktně o to, aby prostředí v naší mateřské škole, ale i základní škole, bylo maximálně přátelské k našim dětem, bezpečné a samozřejmě kvalitní co do výchovy a vzdělávání. A věřím, že o toto jde nám všem.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 1. 9. 2019 19:30
  Anna Jílková
  Re: Audit o vztazích v MŠ

  Pane starosto,
  děkuji Vám za odpověď na můj článek ze dne 23.8.. Omlouvám se, že reaguji tak opožděně, ale teprve včera jsem se vrátila z dovolené. Sama jsem zvědavá na výsledky auditu.
  Jsem s pozdravem Anna Jílková


 • 21. 8. 2019 22:44
  Silvie Bočková
  Osvětlení ulice

  Dobrý den,
  již přes týden není osvětlena ulice Nad Obecním úřadem od bývalé pošty až k domu č.p. 398. Nesvítí ani jedna lampa a to i na začátku ulice Za farou. Je možno zjednat nápravu co nejdříve?


 • 27. 8. 2019 10:57
  Roman Vlasák
  Re: Osvětlení ulice

  Dobrý den paní Bočková,
  děkujeme za upozornění na závadu. Při kontrole osvětlení v popsané ulici byla nalezena jedna vadná lampa na křižovatce s ulicí Za Farou. Oprava je objednána na tento týden.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 16. 7. 2019 22:08
  Miroslav Válek
  Rozkopaný chodník Na výhoně

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak dlouho ještě bude rozkopaný chodník před domem č. 105 v ulici Na výhoně? Už to trvá alespoň měsíc. Je otázkou času kdy se tam propadne sotva rok stará silnice.
  Děkuji Válek


 • 18. 7. 2019 11:40
  Roman Vlasák
  Re: Rozkopaný chodník Na výhoně


  Dobrý den pane Válku,
  chodník je rozkopaný z důvodu opakovaných závad vodovodní přípojky k RD č.105, která je majetkem vlastníka nemovitosti. Z jednání na místě a od Vodárenské společnosti ( VAS ) máme informaci, že se čeká na dohodnutí finálního technického řešení mezi majitelem a VAS. Termín zatím není stanoven.
  Děkuji za dotaz.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 4. 7. 2019 9:46
  Michal Malík
  Klid v sobotu,neděli a o svátcích.

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat,proč jsme u nás v obci dosud nepřijali vyhlášku o klidu o sobotách,nedělích a státem uznávaných svátcích.Tím klidem myslím zákaz sečení trávy hlučnými sekačkami,řezání cirkulárkami a ostatní práce podobnými hlučnými stroji.Proč to jde v jiných obcích a městech a u nás to nejde?
  Předem děkuji za odpověď.


 • 9. 7. 2019 14:57
  Roman Vlasák
  Re: Klid v sobotu,neděli a o svátcích.

  Dobrý den pane Malíku,
  nutná péče o nemovitosti a jejich okolí včetně dalších činností spojených s životem na vesnici ve dnech volna byla již v minulosti zastupitelstvem obce projednávána a vyhláška schválena nebyla. Údržba domů a zahrad ke koloritu vesnice patří a vzhledem k současnému vytížení v zaměstnáních se stává, že každý máme na tyto činnosti rozdílný čas. Je tedy nutné být ohleduplný ke svému okolí a v případě nestandardních činností se se sousedy dohodnout na harmonogramu činností, aby s tím mohli počítat.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 1. 7. 2019 18:46
  Miroslav Plaček
  Kam jde komunální odpad

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak se dále nakládá s odpadem z popelnic - zda se vyváží do spalovny, nebo na skládku, či někam jinam?
  Děkuji za odpověď.


 • 9. 7. 2019 15:01
  Roman Vlasák
  Re: Kam jde komunální odpad

  Dobrý den pane Plačku,

  Váš dotaz jsem předal do svozové společnosti RESPONO a,s. Jakmile budu mít plnohodnotnou odpověď, doplním ji sem.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 11. 7. 2019 12:43
  Roman Vlasák
  Re: Kam jde komunální odpad

  Dobrý den pane Plačku,
  společnost Respono, a.s. mne informovala, že odpad sváží dle výhodnosti svozové trasy. Trasy volí dle potřeby a ekonomických hledisek. Pokud mají plné vozidlo odpadků u Brna, jedou do spalovny, pokud jsou na druhé straně svozové trasy, jedou na skládku do Kozlan.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 20. 6. 2019 18:49
  Martin Vyhlídal
  Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, po každém ale skutečně každém větším dešti zůstává pravidelně bahno v křižovatce na Kolonce (...překvapivě když je to v dolíku a směrem k rygolu obehnaný obrubníkem...). Zajímá mě jestli to obec bude nějak koncepčně řešit. Přiznám se, mě to nebaví pokaždé uklízet. Dnes (stejně jako mnohokrát v minulosti) jsem tam odklidil cca 3q bahna. Kdybych to neuklidil, tak se to rozjezdí a po zaschnutí rozvíří, ale koho to trápí že...) Nevěřím tomu, že si nikdo z obce opět nevšiml...


 • 26. 6. 2019 18:01
  Roman Vlasák
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, ahoj Martine,
  na začátku musím vyzdvihnout tvou pomoc, kterou vnímám jako velmi důležitou. Ne každý je v dnešní době ochoten pomoci na veřejných místech obce. Děkuji Ti za to.
  Při tom prvním přívalovém dešti skutečně došlo k naplavení bahna z polní cesty u sadu na asfaltovou komunikaci. Na této cestě se zanesli poslední dva vybudované odvodňovací zářezy směřující vodu a bahno směrem do kanálu a do sadu. Byli obnoveny a druhý přívalový déšť už bylo vše v pořádku.
  Na krajnici asfaltové komunikace od sběrného dvora jsme před dvěma lety vybudovali podobné výpusti z asfaltu do vegetace a kanál na Kolonce jsme nechali prodloužit. Vtok do kanálu ze silnice je tak až nad zatáčkou, takže se voda nedostává v plné síle až k příčné vpusti v zatáčce. Tyto úpravy se osvědčili, proto bychom chtěli výpusti vody do vegetace vydláždit, aby nedocházelo k odplavení krajnic asfaltových komunikací, nezarůstali vegetací a co nejvíc vody nasměřujeme do zeleně místo do kanálu. Dále vstoupíme do jednání s Agropodem, za účelem vybudování přírodních prvků zamezujících splavování hlíny a zadržujících vodu v krajině na lánu nad Kolonkou.
  Na úklid komunikace jsme povolali hasičskou jednotku, která dokončila úklid komunikace. Tímto děkuji i jim za jejich vstřícný přístup a dobrou práci.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 8. 2019 22:33
  Martin Vyhlídal
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Ahoj Romane, pro lepší strukturu se vyjádřím v bodech.
  1. Svůj příspěvek jsem nepsal kvůli tomu, že bych se domáhal pochvaly z úřadu. Fakt ne.
  2. Moje poznámka ve smyslu „… že si opět nikdo z obce nevšiml…“, byla lehká ironie starostových slov (zjevně nepochopená). Před dvěma nebo třemi lety, když během jednoho týdne dvakrát připlavalo bláto, to bláto tam týden leželo a nikdo se neměl k tomu aby ho odklidil, zcela bezelstně na můj podnět odvětil cituji „ že si ničeho nevšiml“…
  To vše vyšperkovaný ještě naprosto dementním retardérem, díky kterému půlka bláta byla před retardérem a půlka v křižovatce. Takže od našeho baráku šlo vstoupit do silnice jenom v gumákách.
  3. Po prvním dešti (letos v červnu) bláto nikdo z pověření obce neuklízel. Nahrubo jsem to odklidil já, ale větší část se rozjezdila a rozvířila po okolí. Druhý den bláto připlavalo znovu, ale v menší míře (tzn. nemáš pravdu, že to druhý den už bylo v pořádku). Až po tomto druhém dešti ho odklízeli hasiči. Trošku s tím přischlým blátem bojovali. Začerstva by to šlo stříkačkou očistit během 5 minut.
  Směrem k hasičům mám jednu poznámku. Díky. Jenom mi prosím příště ten naplavenej bordel neházejte lopatama do předzahrádky.
  4. Když přijde silný a vytrvalý déšť odvodňovací zářezy i kanálová mříž u křižovatky se zanesou slámou, listím nebo něčím podobným V Ž D Y. Tzn. drtivá většiná bláta která teče s vodou po silnici prostě doteče do křižovatky kde je dolík, a tam to bláto zůstane.
  5. Ve svém příspěvku jsem psal dotaz na koncepční řešení stavu té křižovatky – bez odpovědi. Píšeš o nějakých opatřeních, která situaci v křižovatce můžou zmírnit, ale upřímně, účinnosti těchto opatření nevěřím.
  6. Návrh: možná by stačilo líp pracovat s vodováhou, odfrézovat asfaltový koberec mezi křižovatkou o mostkem, a prostě to vyspádovat do potoka.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1205

Návštěvnost stránek

680823