Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 35 69 103
 • 9. 8. 2022 10:04
  Oldřich Wiesner
  Nové vodní plochy

  Dobrý den, co se prosím buduje za nové vodní plochy vedle Zukalová mlýna ?


 • 8. 8. 2022 10:27
  Ludvík Trnka
  Procento třídění

  Jaký je vlastně cíl toho třídícího systému? Jestli jsem to dobře pochopil tak zejména vysoké procento vytříděnosti, např. 70% tříděného odpadu versus 30% směsného. Pokud si tedy budu biodpad kompostovat, tak procento vytříděnosti klesne. Pokud PET lahev vůbec nekoupím, tzn. nemohu ji ani "vytřídit", tak procento vytříděnosti opět klesá. Jaké je tedy ukázkové chování odpadově odpovědného občana :-) ?


 • 8. 8. 2022 16:25
  Michal Marcián
  Re: Procento třídění

  Ano, a hlavně co je ekologického na tom, když velké nákladní auto musí téměř u každého domu zastavit a zase se rozjet? Z logiky věci, kdy lidé přehršel popelnic raději nechávají venku, se budou vyvážet poloprázdné popelnice na plast a papír. Ale obec se nám zato krásně rozsvítí žlutou a modrou. Tyto barvy jsou dnes v kurzu. Nechápu systém door-to-door, copak ve městě má taky každá domácnost svoje popelnice??? Nestačily velké kontejnery pro každou ulic a vymyslet raději sofistikovaný systém, který by lidi pobídl ke třídění?


 • 5. 8. 2022 8:15
  Jana Pytelová
  Svoz bioodpadu z vesnice

  Je skutečně nutné z venkovských zahrad a domácností odvážet tolik bioodpadu, když většinu dokáže zlikvidovat kompost nebo slepice? Připadá mi to jako zbytečně drahé řešení.
  Množství bioodpadu může snížit například méně časté sečení vyššího trávníku, luční trávník, mulčování posečenou trávou pod keře, stromy a rajčata. S kuchyňským bioodpadem si poradí slepice nebo jiná hospodářská zvířata, zredukuje ho i rozmysl při nákupu.
  Jako vyznavačka venkovského rázu mám dlouhodobě vyzkoušeno.
  Jana Pytelová


 • 2. 8. 2022 10:21
  Dáša Zamarská
  Svoz odpadu

  Dobrý den,
  mohl by mně někdo kompetentní vysvětlit (a nemusí to být zrovna pan Eliáš), proč třídíme odpad? Dneska přijeli popeláři a vysypali neskutečně smrdící popelnici se spoustou zelených much a zároveň vysypali i 3 popelnice s bio odpadem, které tady před bránou na slunku smrděly od minulého týdne.
  Máme na dvoře samou popelnici, poctivě třídíme a nakonec se stejně všechen odpad smíchá.
  Přijde mně to jako výsměch občanům Podolí.
  Děkuji někomu ze zastupitelstva za odpověď.
  Dáša Zamarská


 • 4. 8. 2022 14:12
  Roman Vlasák
  Re: Svoz odpadu

  Dobrý den, paní Zamarská,
  k záležitosti, kterou jste popsala, jsem zjistil informace. Dne 27.7. proběhl svoz bio odpadu v obci. Bohužel došlo k chybě a svozové vozidlo nezajelo do ulice Valcha a Na Stání. Toto jsem samozřejmě reklamoval a žádal návrh řešení. Bohužel došlo k tomu, že osoba odpovědná za svozové vozy situaci vyřešila obratem bez konzultace tak, jak jste popsala za účelem odvézt bio odpad co nejrychleji. Vysvětlili jsme si, že takto se to dělat nesmí s příslibem, že se to již opakovat nebude a bude se hledat jiné řešení. Svozová společnost se tímto omlouvá za chybu.
  Roman Vlasák


 • 31. 7. 2022 19:16
  Michal Marcián
  Svoz odpadů

  Víťo, nedá mi to a dovolím si reagovat na tvůj post ke svozu odpadů.
  Nikdo tady nezpochybnil tvůj nárok na dovolenou. Avšak vzhledem k tomu, že odpady má pravděpodobně pod palcem Roman Vlasák a běžně tady občanům na dotazy odpovídá, nevidím jediný problém, proč by v tvé nepřítomnosti nemohl na dotazy stran odpadů reagovat právě on. Obzvláště pak, když je prezentován jako nejchytřejší chlap v Podolí. :-)
  Dále, nikdo tady nezpochybnil smysl třídění odpadů. Jak jsem psal níže, kdo chce bude a kdo nechce, toho tento systém bohužel nedonutí. Podotknu snad jen, že jiné efektivnější systémy jsou známy a úspěšně v jiných obcích fungují.
  Co se týká poplatku, ano, může být až 1.200,- nicméně řekněmě si na rovinu, že tento nikdo nikde neplatí. Dále bych připomenul, že máme jeden z nejvyšších koeficientů daně z nemovitosti a v minulosti nulový poplatek za svoz odpadu měl být částečnou kompenzací tohoto. No a konečně četnost svozu, kdy stále v mnoha obcích a městěch je 1x za týden a maximálně pak 1x za 14 dní. Svoz 1x za měsíc je opravdu v letních měsících velký krok zpět, kdy se již nyní z popelnic line nepříjemný hnilobný zápach. Opravdu tohle byl cíl a toto chceme?
  Stejný problém je pak u upraveného svozu bioodpadu, kdy sice budeme mít 500 litrů na plasty a papír, ale co s bioodpadem, který většina z nás, co má nějakou zahrádku, naplní do týdne. V zimě by pak stačil bohatě jednou za měsíc.
  No a tvůj sarkasmus na závěr považuji za takové plivnutí voličům do tváře, z něhož je zřejmé, že už nehodláš kandidovat a dáváš veřejně najevo, že je ti jedno, co se bude posledních pár měsíců dít. Je to škoda.


 • 28. 7. 2022 13:38
  Vítězslav Eliáš
  Svoz odpadů

  Vážení občané.
  Věřím, že budete respektovat, že i já si mohu čerpat dovolenou. Proto jen stručně :
  Vstup do projektu třídění odpadů dům od domu schválilo jednohlasně zastupitelstvo v listopadu 2019.
  Systém má svoje pravidla s cílem dosáhnout potřebného % vytříděnosti.
  Poplatek 500 Kč na občana je nejnižší v širokém okolí. Mohl by být stanoven až na 1200 Kč, který zdaleka nepokryje náklady.
  Máme dvě možnosti: buď budeme k věci přistupovat s hledáním důvodů "proč to nejde" nebo s hledáním řešení "jak to půjde"!
  Dovolím si malý sarkasmus: V zářijových volbách si zvolte takové zastupitelstvo, které vás vyslyší, systém zruší, vrátí 1,5 mil. Kč dotaci a bude platit pokuty za nevytříděnost.

  Hezké dny
  Vítězslav Eliáš


 • 28. 7. 2022 7:19
  Iveta Vlachová
  oprava kruhového objezdu

  Dobrý den.

  Podbrobné informace k opravě kruhového objezdu mezi Podolím a Bedřichovicemi , včetně výlukového jízdního řádu autobusu č. 151, a č. N 96 , mapy přechodné úpravy provozu a etapizace, jsou v aktualitách na webu města Šlapanice.

  Prosím, mohla by obec Podolí na své stránky umístit k tisku povolenku na dobu výluky do zákazu vjezdu pod JZD.
  Řada z nás to ocení. Ne všichni jezdí do zaměstnání apod. směrem na Brno.

  Moc děkuji.
  Iveta Vlachová


 • 25. 7. 2022 23:12
  Pavla Marciánová
  SKO v obci

  Dobrý večer, i když odpad poctivě třídíme, potřebu nových popelnic na plast a papír nemáme. Přesto nás zásadně znepokojuje interval jeho svozu. Z popelnic se line neuvěřitelný zápach a rada typu, zabalte to do dvou igelitových sáčků (které patří do plastu), je jak z “kocourkova”. Mimo to za odpad platíme nemalou částkou, jeho interval se nyní snížil na polovinu. Předpokládám tedy, že i platby budou tedy adekvátně alikvotní částkou kompenzovány. Pokud ne, ocenila bych vysvětlení. Proč nebyl zvolen jiný efektivnější systém? Kde se snížení nákladů na SKO projeví konkrétně? Co z této externality budou mít občané poctivě třídící, ale nuceni být daným systémem omezováni zápachem svých či sousedových popelnic?
  Děkuji


 • 25. 7. 2022 19:47
  Tereza Němcová
  Svoz odpadu

  Vážený pane starosto,
  i naše rodina je VELICE nespokojena s četností svozu odpadu. To co se line z popelnic v naší ulici je neúnosné. Tolik masařek a vos jsme ještě nezažili a nemluvě o tom, že smrad se line ze sousedních popelnic, tedy její obsah nemůžeme jakkoliv ovlivnit. Člověk si nemůže už ani otevřít okno v tomto počasí, aby se mu zápach nelinul do domu. Toto už hraničí s hygienou. V dnešní době, kdy se lidé báli navzájem k sobě jen přiblížit, dopustíte svoz komunálního odpadu 1x za měsíc a biodpadu, kde to v popelnicích hnijě 1za14dní??? To nemyslíte vážně!
  Myslím si, že se jedná o zdraví a hygienu nás všech a našich dětí.
  Co hodláte dělat, jak toto vyřešíte?


 • 25. 7. 2022 10:19
  Zdeňka Auerová
  Svoz odpadu

  Dobrý den pane starosto,
  ani já nejsem spokojená s intervaly svozu odpadů v Podolí. Svoz komunálu 1x měsíčně se v praxi jeví jako nesmysl, hlavně v letních měsících. V našem případě není problém s množstvím, protože odpad třídíme, ale se smradem. Myslím, že hygienikovi by se to také nelíbilo.
  Na schůzce občanů ve věci změn v odvozu odpadů nám bylo přislíbeno, že pokud stávající místa pro kontejnery budou používány, tak budou na svém místě ponechány. Jde mi o kontejnery na Rybníku, za MŠ. Konkrétně plast byl vyvezen 19/7, dnes máme 25/7 a oba kontejnery jsou plné a kolem je už nyní několik pytlů s plasty, které mají být příště odvezeny až 16/08/2022.
  Na jedné straně máme odpady třídit, ale to je obec bude muset častěji vyvážet. Navíc tento stav bylo možno předvídat. Jestliže dříve sotva stačili 2x2 kontejnery /měsíc, můžeme předpokládat, že najednou nebudou stačit 1x2 kontejnery / měsíc. Ty se naplní za několik dní a zbytek měsíce bude v okolí nepořádek.


 • 25. 7. 2022 12:58
  radovan zubek
  Re: Svoz odpadu

  Dobrý den, připojuji se k těm, kteří současnou frekvenci svozu odpadů považují za velmi nešťastnou. Myslím, že především svoz komunálního odpadu v intervalu jedenkrát za 4 týdny je mimořádně nepodařeným řešením. Má-li být současná situace testem vhodnosti zvoleného řešení, navrhuji je vyhodnotit jako nepovedené, zrušit a zapomenout. A dále se vrátit - nejméně u komunálního odpadu - ke 14ti denní frekvenci svozu. Samozřejmě svoz bio odpadu 1x/týden by byl také více odpovídající našim potřebám. Tedy moje otázka - a) dá se s tím něco dělat a b) má vedení obce zájem s tím něco dělat ?

  Děkuji

  Radovan Zubek


Novější 1 3 35 69 103

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL
2 3 4 5 6 7
FOTBAL
8
FOTBAL
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
FOTBAL
22
FOTBAL
23 24 25 26 27 28 29
FOTBAL
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885874