Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 19. 3. 2022 8:11
  Petr Matějek
  Stavba u Zukalova mlýna

  Zdravím na radnici.
  Zkusím položit trošku smysluplnější otázku. Na poli pod Zukalovým mlýnem se hromadí stavební materiál. Rád bych ověřil rozsah a legalitu stavby. Měl jsem dojem, že v plánech byl stavební pozemek jen v místech parkoviště a bývalé školky. Je to nějak jinak?
  Děkuji za odpověď
  Petr Matějek


 • 21. 3. 2022 9:30
  Vítězslav Eliáš
  Re: Stavba u Zukalova mlýna

  Dobrý den pane Matějku.
  Ano, máte pravdu. Stavební pozemek pro bydlení v RD je podle územního plánu jen na ploše štěrkového parkoviště a zahrady po bývalé lesní školce. Na stavbu RD ještě neproběhlo stavební řízení. Naopak na ostatních pozemcích proběhlo již územní řízení pro umístění přírodního biotopu. Dle informací vlastníka aktuálně připravuje na pozemku terénní úpravy a opěrné zídky v rámci realizace biotopu.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 18. 3. 2022 23:11
  Řehor
  Starosta

  Pane starosto,
  proč jste nám neoznámil,že se zvýší cena benzinu?Proto moje dotazy- Viděl jsem,že pracovníci obce jezdí s otevřenými okny a tím neúměrně zvyšují spotřebu služebního vozu. V této době by bylo vhodné, aby chodili pěšky.Jaký nájezd má služební vozidlo obce měsíčně? Jakou má hloubku dezenu pneumatik?Jakou průměrnou spotřebu má služební vozidlo obce?Na jaký rychlostní stupeň obvykle jezdí do kopce? Každé ráno vychází slunce o několik minut dřív,proč?
  Případají Vám tyto otázky smysluplné???Pokud ano,tak se zamyslete,protože je to zvrácené……ano….VY!!!!!


 • 17. 3. 2022 8:59
  Vítězslav Eliáš
  Dodavatelé energií v obci

  Informace pro všechny ostatní nezaujatě smýšlející občany:

  Vedení obce ve výběru dodavatelů energií dlouhodobě (více jak 10 let) spolupracuje s profesionální společností M&S fair agency s.r.o. manželů Dany a Luďka Strakových, skutečných Podoláků z Kolonky, stejně jako někteří z Vás. Tato dlouhodobá spolupráce s Podolskými občany, kdy byli vždy vybráni spolehliví dodavatelé s nejvýhodnější cenou, zafixovanou vždy na několik roků, byla, je a bude pro mne tou nejlepší referencí!
  Sám osobně si spolupráce s nimi velmi vážím a děkuji jim za ni. Za tu dobu ušetřili obci spoustu peněz.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 17. 3. 2022 14:22
  Radek Boček
  Re: Dodavatelé energií v obci

  Pane starosto,
  mluvíte o manželých Daně a Luďkovi Strakových, skutečných Podolácích z Kolonky, kteří nám doporučili dodavatele energie společnost, První moravská plynární s.r.o., kde je od 5. srpna 2021 jednatelem právě Mgr. LUDĚK STRAKA z Podolí?
  Radek Boček


 • 16. 3. 2022 22:06
  Iveta Vlachová
  Energie ještě jednou

  Dobrý večer pane starosto.

  V mém prvním příspěvku jsem se ptala, u které společnosti má obec sjednanou smlouvu na odběr energií. Odpověď jsem nedostala. Tak se tedy ptám znovu a připojuji několik dalších dotazů, které souvisí s celou situací.

  1. U které společnosti měla obec sjednanou smlouvu na odběr energií ?
  2. Kdy byla smlouva uzavřena a kým ?
  3. Projednávala se veřejně změna dodavatele energií ? Pokud ano, nenašla jsem v zápisech ZO nikde zmínku. Ale je možné, že jsem něco přehlédla. Můžete mě ,prosím, nasměrovat na konkrétní zápis ?
  4. Proběhlo výběrové řízení na nového dodavatele energií ? Jaká byla kritéria ? Prosím o uvedení kdo byl členem komise a které společnosti byly vybrány k posouzení kvalitních služeb ? Event. uvďte, kdo obci doporučil právě tuto společnost ?
  5. Jaký byl důvod změny dodavatele a od které původní společnosti jsme odešli ? A bylo to opravdu nutné ?
  6. Prosím o zveřejnění ceny energií u společnosti, která nám ji dodávala do minulé středy a zveřejnění ceny od DPI , kterou budeme nyní platit.
  7. Proč jste již minulou středu, kdy společnost oznámila konec činnosti ihned neinformoval o stávající situaci veřejně všechny občany ? Ano, možná jste překvapený, ale platit za to budeme my občané.
  8. Kdy jste informoval zastupitele obce o vzniklé události ?
  9. Kdy byli informováni zaměstanci obce a školy, aby okamžitě začali šetřit energií ?
  10. Kdy byli informováni všichni , kteří platí nájmy a energie obci z bytových i nebytových prostor, že došlo k výše uvedné situaci a aby byli připraveni, že jim vzrostou výdaje za energie ?
  11. Jaká opatření k šetření energií obec ihned minulý týden přijala ? Věřím, že jako člověk odpovědný za řádný chod obce a její hospodaření jste ihned reagoval.
  12. U které společnosti má sjednanou smlouvu obec na odběr plynu ?
  13. Kdo bude hledat nového dodavatele energií a budete o tom informovat občany ?
  14. Jaká je asi spotřeba obce (budovy, veřejné osvětlení) měsíčně v MWh ?
  15. Z jakých prostředků bude obec hradit tyto neočekávané výdaje ?
  16. Máte nějakou představu, o kolik zaplatíme na energiích měsíčně víc ?

  Děkuji za Vaše odpovědi.
  Iveta Vlachová • 16. 3. 2022 15:50
  Věra Bočková
  Znělka v obecním rozhlase

  Dobrý den pane starosto,

  Chci se zeptat, z jakého důvodu v roce 2022, a to zejména nyní - tedy v době, kdy Rusko vede válku proti suverénní zemi a chová se jako bezohledný agresor, a je to již zcela evidentní v celém západním světě, hraje v naší obci znělka, v jejímž originálním textu mimo jiné zní: "I kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje". Již v 60. letech mi připadalo zvláštní, že se zde tato znělka hraje a nyní, když je mi 80 let, se hraje nadále. I když tato znělka není na místě již dlouhou dobu, domnívám se, že v současné situaci je navýsost neetické a nemorální tuto znělku nadále pouštět do éteru.

  S pozdravem, Věra Bočková


 • 16. 3. 2022 17:45
  Jiří Čalkovský jun.
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Vážená paní Bočková,
  znělka Obecního úřadu v Podolí je zde od starostování pana Lorence, kterého jistě nelze podezřívat z propagace rudých praporů. Georg Friedrich Händel, který složil Vodní hudbu, z níž je pro podolskou znělku použit Menuet (Trio, Da Capo), také zcela jistě coby němec částečně žijící v Londýně, neoslavoval rudou vlajku. K Vašemu omylu ještě malá připomínka, všechny skladby Vodního díla jsou pouze instrumentální, ani v jedné se nezpívá. Takže Vašemu rozhořčení nad podolskou znělkou, na jejíž renovaci jsem se podílel, prostě nerozumím.
  S veškerou úctou Jiří Čalkovský, jun.


 • 16. 3. 2022 17:57
  Jiří Čalkovský jun.
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  A omlouvám se za němce s malým n.


 • 17. 3. 2022 0:05
  Věra Bočková
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Ráda bych se omluvila všem, koho jsem se dotkla svým vyjádřením ke znělce obecního rozhlasu. Určitá pasáž melodie mi totiž bohužel připomínala jistou budovatelskou skladbu " Prapor rudý zavlaje". Díky panu Čalkovskému st. i ml. jsem byla vyvedena z omylu. Ještě jednou se omlouvám, že jsem svojí neznalostí zbytečně rozdmýchala emoce. Jedno pozitivum to ale mít může - aspoň jsem se já a se mnou případně někteří další spoluobčané Podolí dozvěděli něco o původu znělky.
  Přeji vám klidné dny


 • 17. 3. 2022 0:09
  Věra Bočková
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Přeji vám klidné dny
  Věra Bočková


 • 10. 4. 2022 20:54
  Irena Hůrková
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Vážený pane Čalkovský,
  dovolím si Vás opravit ve Vašem tvrzení, že znělka podolského rozhlasu je část z Vodní Hudby skladatele G.F.Händela. Ano, máte pravdu, je autorem té hudby, ale jedná se o menuet z Hudby k ohňostroji. Jen abychom byli tedy přesní a možná to bude zajímat i ostatní občany Podolí, protože je to poměrně posluchačsky známý opus. Snad Vás moje oprava neurazila, hudba je mou profesí.
  S pozdravem Irena Hůrková


 • 16. 3. 2022 12:04
  Mario Hnilica
  První moravské plynárenské s.r.o.

  Vážený pane starosto,
  Mohl byste mi prosím osvětlit, kde paní Vlachová použila invektivy? Stále se snažím prohlubovat své znalosti českého jazyka.

  Každopádně by mě zajímaly Vaše myšlenkové pochody spojené s výběrem První moravské plynárenské s.r.o. jako dodavatele energií pro Podolí. Vygooglování této firmy ukazuje pouze 2 recenze a obě jsou negativní. Cituji jednu hvězdičku, rok starou recenzi: "Jakub Prazma, 1 recenze, před rokem, Klasicky smejdi spolceny s aukcema energie".

  S pozdravem,
  M. Hnilica


 • 17. 3. 2022 8:17
  Vítězslav Eliáš
  Re: První moravské plynárenské s.r.o.

  Když mne paní zastupitelka MUDr. Hnilicová v mailu vyzývala k okamžitému zveřejnění této informace, že nám "každý občan může pomoct", nechápal jsem jak. Ale už tomu rozumím pane Hnilico.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 15. 3. 2022 20:09
  Iveta Vlachová
  Energie

  Dobrý večer pane starosto.

  Ráda bych se zeptala, proč obec v době, kdy ceny energií v posledních několika měsících výrazně podražily nešetří ?
  Mám za to, že částky, které platíme z rozpočtu obce každý rok za veškeré energie jsou poměrně vysoké a zřejmě je to vedení obce a vedení příspěvkové organizace úplně jedno.

  Jen z okolí mého domu dám několik příkladů:

  Osvětlení bývalého sběrného dvora - proč svítí světla od 16 hodin, když je venku denní světlo ?

  Osvětlení schodů u kontejnerové MŠ.
  Já myslím, že ty schody se celou noc po tmě opravdu bát nebudou a je zbytečné, aby tam 12 hodin vydatně svítila dvě světla nad schodištěm.
  Podobně asi není nutné to bohaté osvětelení budovy ZŠ a OÚ.

  Proč jsou od podzimu přes zimu až do začátku letních dní přes den stažené venkovní žaluzie u kontejnerové MŠ ?
  Tomu nerozumím vůbec. Místo toho, aby se do školky pustilo dětem denní světlo (o jeho významu, nejen pro oči , není nutné se zmiňovat), žaluzie se vytáhly, tak jsou raději celoročně stažené a v budově se svítí zářivkami.
  Ano, je tomu opravdu tak . I nyní v zimě jsou dny, kdy slunce příjemně svítí a tolik nehřeje , žaluzie jsou v dopoledních hodinách polozavřené a za nimi je vidět svítící zářivky .
  Proč zůstávají venkovní žaluzie zatažené přes víkendy ? Možná, kdyby se přes okna nechalo svítit slunce, nebylo by potřeba v budově tolik topit ...

  Úklid v budově ZŠ za plného osvětlení.
  Proč při úklidu budovy, který je z provozních důvodů i ve večerních hodinách svítí celá budova ? To nestačí svítit v místnosti, kde se uklízí a k tomu event. někde na chodbě nebo schodišti ?

  A to věřím, že po obci by se našlo několik dalších zbytečných míst, kde se mrhá penězi za energie. A v součtech za celý rok nepůjde řádově o stokoruny.

  Mohu se zeptat, u které společnosti má obec sjednanou smlouvu na dodávky energií ?
  Věřím, že při Vašich " chytře a odvážně ", při Vašem prohlašování, že pro obec dýcháte a jste výborný manager, má obec sjednané energie u velké a spolehlivé společnosti a nehrozí nám žádné " nemilé "překvapení.

  Tak doufám, že si najdete čas a přehodnotíte přístup obce k šetření.

  Moc děkuji.
  Iveta Vlachová


 • 16. 3. 2022 10:36
  Vítězslav Eliáš
  Re: Energie

  Vážená paní Vlachová.
  Děkuji Vám za Váš, pro tuto dobu aktuální, příspěvek. Na invektiva v něm reagovat nebudu. Naopak Vaše návrhy na úspory elektřiny provětříme a provedeme reálná opatření a děkujeme za ně. Pokud kdokoli z občanů bude mít podobné návrhy na úspory, rádi je vyslechneme.
  Jeden z dodavatelů elektrické energie, kteří minulý týden vlivem razantního nárůstu cen na trhu, ukončili svoji činnost, byl i dodavatelem elektřiny pro obec a školu. Tím jsme padli k tzv. dodavateli poslední instance a máme před sebou úkol vyřešit jak nového dodavatele elektřiny, tak i systémová řešení úspor.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 1. 3. 2022 14:55
  Bartůňková Alena
  cyklostezka Za Zámkem

  Vážený pane starosto,
  k občanům Za Zámkem se donesla informace o připravované akci, která se má týkat střídavého parkování na této ulici z důvodu zklidnění provozu na připravované cyklostezce.
  Chystané akci a podivným argumentům příliš nerozumíme, proto vás žádáme o svolání společné schůze se všemi obyvateli ulice Za Zámkem, kde by nám všem společně bylo vysvětleno, jaké akce se na nás potichu chystají ohledně parkování, kudy přesně povede cyklostezka (o které s námi také nikdo oficiálně nemluvil), a co bude s popelnicemi (někteří na ně nemají v obýváku místo). Podolí samo o sobě má hodně problémů a nedodělků. Naše ulice si dost problémů vyřešila i bez pomoci obce (včetně předláždění části chodníků). Proč chcete utrácet obecní peníze na ulici, která je relativně bezproblémová? Asi by si obecní investice zasloužili obyvatelé jiných částí obce víc. S pozdravem a za obyvatele Za Zámkem
  Alena Bartůňková, Hana Richterová


 • 4. 3. 2022 9:20
  Vítězslav Eliáš
  Re: cyklostezka Za Zámkem

  Vážená paní Bartůňková, paní Richterová.
  Nevím o tom, že by byla připravovaná cyklostezka v ulici Za Zámkem. Cyklostezka v trati Hrušky je na základě požadavků občanů ulice Za Zámkem vyvedena na polní cestu nad parčíkem Loučka tak, aby nedošlo k porušení stávajícího protivodního valu. Váš manžel, paní Richterová, u těchto jednání s projektantem osobně byl. Výkres s detailem ukončení cyklostezky je zveřejněn na webu obce u projektu cyklostezek.
  Záměr na přípravu projektové dokumentace pro opravu chodníků, povrchu komunikace a vymezení parkovacích stání v ulici Za Zámkem je ve fázi pouhého nápadu. Impulsem k této myšlence byl nedobrý stav chodníků v některých úsecích a také parkování vozidel v rozporu se zákonem. Dle něj může vozidlo parkovat na komunikaci pouze tehdy, zůstane-li volný pás 2 x 3 m v případě obousměrné silnice nebo 1 x 3 m v případě jednosměrky. Tento problém je na všech ulicích v Podolí, kde dosud nejsou zbudována parkovací stání, včetně Dědiny. Zpracováním projektových dokumentací jsme chtěli připravit příštímu zastupitelstvu podklady pro postupné narovnání těchto nezákonných stavů ve všech ulicích a zvýšit tak bezpečnost a komfort na obecních komunikacích. K tomu výrazně napomáhá státní dotační politika, kdy na rekonstrukce místních komunikací stát přispívá až do výše 70% nákladů. V ulici Za Zámkem v tuto dobu proběhne geodetické zaměření a průzkum podloží vozovky, které jsou nezbytným podkladem pro zpracování projektu. Rozhodne-li zastupitelstvo v návaznosti na tyto podklady a cenovou kalkulaci o pořízení projektové dokumentace, svoláme s obyvateli této ulice informační schůzku.
  Co se týče popelnic a zavádění nového svozového systému tříděných odpadů připravujeme veřejnou besedu s občany na první polovinu května.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 7. 3. 2022 14:56
  Bartůňková, Richterová
  Re: cyklostezka Za Zámkem

  Děkujeme Vám za sdělení a těšíme se na připravované setkání, kde bychom rádi jako obyvatelé ulice Za Zámkem také prezentovali některé vlastní návrhy na řešení situace dříve, než bude obec investovat do projektové dokumentace.
  S pozdravem Bartůňková, Richterová


 • 11. 2. 2022 20:09
  Anita Lespuchová
  Dotaz

  Chci se zeptat bude letos v Podoli detsky maskarni ples dekuji


 • 14. 2. 2022 14:06
  Jana Pytelová
  Re: Dotaz

  Dobrý den paní Lespuchová.

  V letošním roce karneval nebude, setkávání takového množství dětí v sále není za současné situace ideální. Ale můžete si užít alespoň Ostatky a přidat se v sobotu 19. 2. k průvodu masek, který projde Podolím na čerstvém vzduchu pod širým nebem. Podrobnosti najdete na plakátech.

  S pozdravem
  Jana Pytelová, ředitelka školy


 • 9. 2. 2022 11:27
  Vítězslav Eliáš
  Systém svozu tříděných odpadů dům od domu

  Vážení občané.
  Děkujeme za Vaše podněty.
  Zavedení nového obecního systému odpadového hospodářství včetně systému svozu tříděných odpadů dům od domu je teprve ve fázi příprav. K řešení přistupujeme komplexně, připravujeme výběrové řízení jak na svozovou společnost odpadů, tak na provozovatele sběrného dvora. Tedy i intervaly svozů tříděných odpadů jsou teprve součástí těchto příprav, stejně jako proces distribuce nových žlutých popelnic na plasty a modrých na papír. Vcházíme ze zkušeností obcí, kde již tento systém funguje, nevymýšlíme nic úplně nového a převezmeme maximum těchto jejich zkušeností. Nový systém odpadového hospodářství plánujeme spustit v polovině tohoto roku. O vývoji příprav a dílčích kroků Vás budeme průběžně informovat na webu obce, v aktualitách, ve zpravodaji, informačními letáky.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875257