Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 8. 2. 2022 8:58
  Kateřina Güntherová
  změna svozu komunálního odpadu

  Reaguji též na změnu svozu komunálního odpadu uvedenou v novém čísle zpravodaje. Tuto informaci jsem si musela víckrát přečíst, protože jsem zprvu nechápala o co vlastně vedení obce jde. Chce občany touto cestou donutit ke třídění odpadu, ale v podstatě potrestá ty občany, kteří třídí odpad již několik let. Nedokážu si představit ten zápach v letních měsících co se bude linout z popelnic. Vždy jsme měli popelnice ve dvoře, aby nehyzdily okolí domu, ale po tomto rozhodnutí obce je budeme nechávat na ulici, abychom nemuseli být obtěžováni celý den zápachem. Ano třídíme, ale poradí mi někdo, kam mám dát třeba kosti, odřezky masa, psí bobky? Vždy vše pečlivě zabalíme do sáčků, i přes to, v letních měsících při svozu odpadu 1xza 14 dní se v popelnici vyklubou larvy, které zde nakladou mouchy, pak musíme popelnici vymývat a desinfikovat. Nedokážu si představit, co se v popelnici stane po 28 dnech. Prosím tedy touto cestou vedení obce o ponechání svozu komunálního odpadu v letních měsících v intervalu jaký byl dosud.


 • 5. 2. 2022 20:59
  Zdeňka Párová
  Změna ve svozu komun. odpadu

  Ráda bych se cestou dotazu a navazující diskuse chtěla pokusit zvrátit plán obce týkající se úpravy frekvence svozu směsného komunálního odpadu z 1x za 14 dni na 1x za 28 dní viz článek v aktuálním čísle zpravodaje. Tato úprava bude platit i v letních měsících? Pokud ano, řekla bych, že se bude jednat o snad až hazard s hygienickými důsledky. Už nyní máme docela problém udržet popelnici v nějakém rozumném a nezapáchajícím stavu (v koutu zahrady, ve stínu, odpadu minimum a v zatahovacích pytlích), zápachem i prostorem nechceme omezovat prostor na ulici před domem. Zejména živočišný odpad, kosti, odřezky masa, ryb a podobně nelze hodit do bioodpadu a končí v černé popelnici. I při svozu jednou za 14 dní je stav obsahu popelnice při letních vedrech značně pardon "nechutný". Stav po měsíci si nedovedeme představit a zřejmě nás to donutí popelnici opravdu nechávat na slunci na ulici. Přes dům už stěhovat nádobu v tomto stavu nebudeme. Nebylo by možné ponechat svoz v létě tak, jak byl a měsíční svoz realizovat pouze v zimě?


 • 6. 2. 2022 14:39
  O. Machačová
  Re: Změna ve svozu komun. odpadu

  Dobrý den, paní Párová,
  vystihla jste to úplně přesně. Když jsem četla o tomto záměru ve Zpravodaji, myslela jsem, že jsem to snad špatně pochopila, pak jsem si říkala, že to musí být nějaká chyba v tisku a pořád doufám, že to vedení obce nemůže myslet vážně. Popelnice nám svým objemem bohatě stačí na 14 dní. Vytřídíme co jde. V jakém stavu se však v létě nebo celkově v období teplých měsíců nachází těsně před svozem, není snad ani potřeba rozepisovat...Netuším, kam třeba budeme na měsíc ukládat psí bobky a jsou rodiny, kde budou třeba pro změnu řešit dětské pleny. Všichni dobře víme, že i když odpad zauzlujeme v pytli, je to prostě cítit. V létě není vyjímečné a teď budu nechutná, že mouchy nakladou vajíčka do popelnice i na jeho okraj a vystříkat a vylít Savem to můžu až po vývozu. Jestli takto budu muset čekat měsíc, tak nám popelnice "odejde". Kolem popelnic umístěných na chodníku bude nechutné vůbec projít a jejich majitelé za to nebudou moci...Opravdu nám všem chce vedení obce tímto krokem žití zde tolik "zpříjemnit"?
  S přáním klidných dnů....
  O.M.


 • 7. 2. 2022 20:10
  Dáša Zamarská
  Re: Změna ve svozu komun. odpadu

  Přesně to stejné mě napadlo, když jsem to včera četla. Jsme dva, odpad poctivě třídíme a popelnici máme vždy za 14 dnů plnou. Vůbec si nedokážu představit, kam budeme dalších 14 dní dávat odpad a hlavně mě děsí ten smrad, který se v létě bude z té popelnice linout. Tohle rozhodnutí je nad moje chápání.


 • 7. 2. 2022 23:15
  Helena Vrzalová
  Re: Změna ve svozu komun. odpadu

  Dobrý den,
  jak se zachází s odpady si všímám i při svých cestách v zahraničí. V článku je zmíněno Rakousko - nejen tam, ale i v Německu, Itálii, je obvyklé, obaly (pokud to lze), před uložením do nádoby určené k shromažďování, vymýt. Brání tím nejen zápachu, ale i znečištění nádob. Je tam, ale také obvyklé nemít u domu zástup popelnic, protože jsou k mání barevně odlišné pytle pro jednotlivé odpady a je na obyvatelích nemovitosti, jak si tedy odpad uloží před termínem svozu. Rozhodně jsou pro komunální odpad a biologický odpad termíny svozu četnější než 1x měsíčně. A pokud chceme odpad třídit tedy na 100%, neměli bychom zapomínat na sklo, těchto obalů je přece také mnoho. Ale abych nezmiňovala jen zahraničí - pocházím z obdobně velké obce v Pardubickém kraji, kde je systém třídění velmi obdobný. Barevně rozlišené pytle, které jsou v termínech přesně určených, sváženy svozovou společností. Ano, přiznám se, že na této změně mi vadí, že nebudu mít u domu dvě popelnice, ale čtyři, které jednou za měsíc budou vyvezeny. Co se týká biologicky rozložitelného odpadu, je v článku zmiňované kompostování - kompostuji zodpovědně, ale vše do kompostu dát také nemohu. Pokud má probíhat správný rozklad uloženého materiálu, musí být dodržovány určité zásady. Správný kompost není místo, kam se uloží vše. Pak tedy nezbývá než vložit do směsného odpadu kosti, psí exkrementy (v pytlíku zabalené) a plno dalšího, co nelze nyní uložit ani do biologického odpadu, ale také nedám na kompost. Obracím se tedy na představitele obce, aby alespoň u komunálního směsného odpadu zvážili ponechání 14-denních intervalů svozu v období od jara do podzimu.
  Děkuji.


 • 18. 1. 2022 17:38
  Zdeňka Auerová
  Nový Územní plán obce Podolí

  Upozorňuju občany Podolí, že v minulých dnech byl zveřejněn pod heslem "Územní plán" na stránkách obce :
  2. návrh ÚP Podolí - projednání dle § 50 Stavebního zákona - výkresy jsou z 12/2021.
  Dotaz : Kdy dojde k veřejnému projednání návrhu ÚP s občany obce a jakou bude mít projednání s občany formu?


 • 2. 1. 2022 8:29
  Michaela Szajerová
  inzerce volných pracovních míst

  Dobrý den,

  jsme firma z Brna Slatiny a rozjíždíme montáž kol a elektrokol. Prosím Vás o radu, jak ve vaší obci inzerovat volné pracovní místa u nás. Děkuji


 • 11. 1. 2022 14:20
  Roman Vlasák
  Re: inzerce volných pracovních míst

  Dobrý den, paní Szajerová,

  informace jsme Vám zaslal na mail.
  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 11. 12. 2021 14:19
  Helena Vrzalová
  Myslivci a hony

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak funguje komunikace mezi myslivci a obcí v období honů? Dnes probíhá hon a občané Podolí, kteří venčí své psí kamarády, nejsou nijak informováni. Ve Velaticích jsou informováni pomocí rozhlasu a aktualit. Bylo by možné aby to mohlo fungovat i tady? Nikdo nechceme, aby nám či naším mazlíčkům ublížili.
  Děkuji za odpověď
  Helena Vrzalová ml.


 • 14. 12. 2021 11:52
  Roman Vlasák
  Re: Myslivci a hony

  Dobrý den, paní Vrzalová,

  hlášení termínů honů v obci Podolí nikdy neprobíhalo. Informování občanů může být ku prospěchu věci. Kontaktuji tedy myslivce a domluvíme se na postupu.
  Děkuji za podnět.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 29. 11. 2021 12:26
  Miloš Vránek
  Koně a polní cesty

  Koně jistě do krajiny patří. Sedlák, který ještě v nedávné minulosti obdělával nejel nikdy do polí, když byly cesty rozmáčené. Dále nechával cesty udržovat cestářem tzv. hotařem, kterého si platil.
  Tehdy byly cesty vždy ve slušném stavu. Dnes je tomu jinak. Skupinky jezdců na koních vjíždějí prakticky za každého počasí, takže pak se není čemu divit, když je cesta rozdupaná a nedá se po ní jít a pro cyklisty, kteří cestu často využívají je prakticky nesjízdná. O údržbě cest jezdeckými kluby se nedá hovořit.

  Pan Pytela, který předchozí příspěvek napsal chodí cestou do Vinohrad každý den, takže nejlépe ví o čem to je.


 • 29. 11. 2021 14:29
  Libuše Vitulová
  Re: Koně a polní cesty

  Pěkný komentář, také víme o tom, jaké jsou cesty. Velmi nás to mrzí, že jsme museli začít chodit jiným směrem. Měli jsme cestu Vinohradem rádi. Bohužel, některým lidem to nic neříká.


 • 29. 11. 2021 11:57
  Dáša Zamarská
  Dotazy

  Dobrý den, to je úžasné! Obec zřídí rubriku ZEPTEJTE SE a cituji: "Zeptejte se na cokoli, co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva." A když se občané na něco zeptají, tak odezva je nulová.
  Tak dotazy zopakuji. Bylo by možné zjistit, proč tak často vypadává proud a jak chce obec vyřešit parkování aut na hlavním průjezdu obcí?
  Děkuji za odpověď


 • 30. 11. 2021 9:38
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výpadky elektřiny a jiné.

  Vážení občané,
  K výpadkům elektřiny Vám mohu sdělit jen to, co se dozví každý volající na poruchovou linku distributora EON 800225577 v době výpadku: „Evidujeme poruchu na vedení vysokého napětí v okresech Brno-město a Brno-venkov, na jejím odstranění se pracuje, kdy bude dodávka elektřiny obnovena zatím nedokážeme odhadnout…“ Mezi obcí Podolí ani žádnou jinou a distributorem elektřiny neexistuje žádná horká linka ani se já z pozice starosty nedovolám nikam jinam než na poruchovou linku. Bohužel. Důležité asi není ,co je příčinou´, ale to že dodávka elektřiny je co nejrychleji obnovena.
  Ano, Malá Ulička je zařazena do plánu údržby stejně jako všechny ostatní ulice v obci.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 26. 11. 2021 19:03
  Miroslav Pospíchal
  Výpadky elektřiny a jiné.

  Dobrý den, v poslední době, naposledy dnes 26.11., došlo již ke dvěma výpadkům elektřiny. Mohlo by vedení obce zjistit příčiny a informovat obyvatele?
  Bylo by také dobré, aby někdo z vedení obce zareagoval na příspěvek týkající se průjezdnosti obce, než se stane nějaká nehoda. Parkujících aut je stále víc.
  Mám takový dojem, že od voleb a referenda došla zastupitelům a hlavně panu starostovi inspirace k příspěvkům. Ale život jde dál.
  Ještě mám jen malý dotaz, je malá ulička v Uličkách zařazena obcí do plánu údržby (sekání trávy úklidu sněhu a podobně)?
  Děkuji
  M. Pospíchal • 16. 11. 2021 10:19
  Martin Krčka
  Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu Podolí

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda by nešlo někaj vyřesit parkování vozidel na hlavním průjezdu obcí.To znamená od Houžvičkovích směr nahoru a to stejné je od p.Jelínkové dolů k obchodu p.Žitné.Průjezd obcí v tomto místě je úplný slalom.Auta v tomto místě na sebe blikají a pouští aby vůbec mohli projet.Pokud tam človek chytne ješte k tomu autobus tak je to velice zajímavé.Prosím o nějaké řešení,takhle to nesmí byt přece na hlavním tahu.děkuji Krčka


 • 18. 11. 2021 19:43
  Ludvík Trnka
  Re: Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu

  Škoda že se nemohou dávat lajky, tohle bych lajknul. Před pár lety to začalo před "pneumatikárnou", tamní obyvatelé své parkovací plochy zřejmě poddimenzovali už při návrhu domu. No a od té doby se to rozšířilo na pěknou štreku. Ano, též bych přivítal nějakou regulaci, zejména proto, že tamní stavení skutečně mají stávající parkovací prostory na svých pozemcích.


 • 30. 11. 2021 9:23
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu

  Vážení občané, řidiči.
  Máte naprostou pravdu. Od doby provádění stavby Obnova ulice Výhon si řidiči a majitelé vozidel zvykli parkovat v Dědině. A tento stav bohužel trvá. Část vozidel patří jistě obyvatelům Dědiny, kteří mají vjezd do domu a velké dvory. Co s tím dělat? Ohleduplnost řidičů a majitelů aut nefunguje. V každém domě je dnes několik aut a všichni chtějí zaparkovat co nejblíže domu. Když jsme před časem procházeli obec se zástupcem Dopravního inspektorátu policie ČR, tento konstatoval, že vozidla porušují silniční vyhlášku. Zaparkovat lze jen tam, kde zbudou alespoň 3 metry pro každý směr jízdy. V obousměrné ulici je to 6 metrů, v jednosměrce logicky postačí 3. Tento problém je však na všech ulicích, kde nejsou zbudovány parkovací pásy. V Uličkách by podle vyhlášky nesmělo stát jediné vozidlo. Situaci v Uličkách připravujeme pomoci vyřešit zavedením jednosměrného provozu. I tak budou místa, kde jízdní pruh o šířce 3 m nezůstane. A co v ostatních ulicích? Nezbývá než pozvat hlídku policie, aby postupně sjednala pořádek. Pokusíme se ji přimět, aby v první fázi jen majitele špatně zaparkovaných aut upozorňovala, ne hned pokutovala. Je však otázkou, zda policie neprojde celou obec, tedy i všechny ostatní ulice. Kde pak budou řidiči parkovat? Nevím. Pokusíme se je přimět, aby svou pozornost soustředila jen na hlavní průtah obcí.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 30. 11. 2021 11:16
  Jakub Rafaj
  Re: Zaparkovaná vozidla

  Dobrý den, když už jsme u těch Uliček nebylo by rozumnější vybudovat i v této ulici parkovací pásy? Většinu předzahrádek stejně vlastní obec. Pokud už se mohl vybudovat chodník přes který stejně nikdo nechodí a slouží jako vjezd autům na parkoviště u Ekodomu tak si myslím že by i s tím parkováním šlo něco dělat ....


 • 14. 11. 2021 13:23
  Karel Pytela
  Cesta ke kříži

  Dobrý den,
  rád bych touto cestou poděkoval obci za provedenou opravu části cesty v blízkosti studánky.
  Zároveň děkuji panu Miloši Vránkovi, že opět obohatil exteriér Podolí o další artefakt, tentokrát desku s legendou u smírčího kamene. Jenom doufám, že koňská kopyta budou k cestě milosrdná, aby si toto dílo mohlo užít co nejvíce turistů a vyletníků.
  Karel Pytela


 • 22. 11. 2021 20:47
  Silvie Bočková
  Re: Cesta ke kříži

  Dobrý den, chci se zeptat jak koňská kopyta narušují prohlídku díla? Chodíme tam celkem často a jediný problém, velmi nepodstatný, jsou automobily, které jedou po cestě. Myslím, že koně patří do krajiny více než automobily, které se tam prohánějí častěji. Zdraví Silvie Bočková


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

5. 7. Cyril a Metoděj

Zítra: Mistr Jan Hus

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875044