Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 29. 11. 2021 12:26
  Miloš Vránek
  Koně a polní cesty

  Koně jistě do krajiny patří. Sedlák, který ještě v nedávné minulosti obdělával nejel nikdy do polí, když byly cesty rozmáčené. Dále nechával cesty udržovat cestářem tzv. hotařem, kterého si platil.
  Tehdy byly cesty vždy ve slušném stavu. Dnes je tomu jinak. Skupinky jezdců na koních vjíždějí prakticky za každého počasí, takže pak se není čemu divit, když je cesta rozdupaná a nedá se po ní jít a pro cyklisty, kteří cestu často využívají je prakticky nesjízdná. O údržbě cest jezdeckými kluby se nedá hovořit.

  Pan Pytela, který předchozí příspěvek napsal chodí cestou do Vinohrad každý den, takže nejlépe ví o čem to je.


 • 29. 11. 2021 14:29
  Libuše Vitulová
  Re: Koně a polní cesty

  Pěkný komentář, také víme o tom, jaké jsou cesty. Velmi nás to mrzí, že jsme museli začít chodit jiným směrem. Měli jsme cestu Vinohradem rádi. Bohužel, některým lidem to nic neříká.


 • 29. 11. 2021 11:57
  Dáša Zamarská
  Dotazy

  Dobrý den, to je úžasné! Obec zřídí rubriku ZEPTEJTE SE a cituji: "Zeptejte se na cokoli, co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva." A když se občané na něco zeptají, tak odezva je nulová.
  Tak dotazy zopakuji. Bylo by možné zjistit, proč tak často vypadává proud a jak chce obec vyřešit parkování aut na hlavním průjezdu obcí?
  Děkuji za odpověď


 • 30. 11. 2021 9:38
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výpadky elektřiny a jiné.

  Vážení občané,
  K výpadkům elektřiny Vám mohu sdělit jen to, co se dozví každý volající na poruchovou linku distributora EON 800225577 v době výpadku: „Evidujeme poruchu na vedení vysokého napětí v okresech Brno-město a Brno-venkov, na jejím odstranění se pracuje, kdy bude dodávka elektřiny obnovena zatím nedokážeme odhadnout…“ Mezi obcí Podolí ani žádnou jinou a distributorem elektřiny neexistuje žádná horká linka ani se já z pozice starosty nedovolám nikam jinam než na poruchovou linku. Bohužel. Důležité asi není ,co je příčinou´, ale to že dodávka elektřiny je co nejrychleji obnovena.
  Ano, Malá Ulička je zařazena do plánu údržby stejně jako všechny ostatní ulice v obci.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 26. 11. 2021 19:03
  Miroslav Pospíchal
  Výpadky elektřiny a jiné.

  Dobrý den, v poslední době, naposledy dnes 26.11., došlo již ke dvěma výpadkům elektřiny. Mohlo by vedení obce zjistit příčiny a informovat obyvatele?
  Bylo by také dobré, aby někdo z vedení obce zareagoval na příspěvek týkající se průjezdnosti obce, než se stane nějaká nehoda. Parkujících aut je stále víc.
  Mám takový dojem, že od voleb a referenda došla zastupitelům a hlavně panu starostovi inspirace k příspěvkům. Ale život jde dál.
  Ještě mám jen malý dotaz, je malá ulička v Uličkách zařazena obcí do plánu údržby (sekání trávy úklidu sněhu a podobně)?
  Děkuji
  M. Pospíchal • 16. 11. 2021 10:19
  Martin Krčka
  Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu Podolí

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda by nešlo někaj vyřesit parkování vozidel na hlavním průjezdu obcí.To znamená od Houžvičkovích směr nahoru a to stejné je od p.Jelínkové dolů k obchodu p.Žitné.Průjezd obcí v tomto místě je úplný slalom.Auta v tomto místě na sebe blikají a pouští aby vůbec mohli projet.Pokud tam človek chytne ješte k tomu autobus tak je to velice zajímavé.Prosím o nějaké řešení,takhle to nesmí byt přece na hlavním tahu.děkuji Krčka


 • 18. 11. 2021 19:43
  Ludvík Trnka
  Re: Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu

  Škoda že se nemohou dávat lajky, tohle bych lajknul. Před pár lety to začalo před "pneumatikárnou", tamní obyvatelé své parkovací plochy zřejmě poddimenzovali už při návrhu domu. No a od té doby se to rozšířilo na pěknou štreku. Ano, též bych přivítal nějakou regulaci, zejména proto, že tamní stavení skutečně mají stávající parkovací prostory na svých pozemcích.


 • 30. 11. 2021 9:23
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zaparkovaná vozidla na hlavním tahu

  Vážení občané, řidiči.
  Máte naprostou pravdu. Od doby provádění stavby Obnova ulice Výhon si řidiči a majitelé vozidel zvykli parkovat v Dědině. A tento stav bohužel trvá. Část vozidel patří jistě obyvatelům Dědiny, kteří mají vjezd do domu a velké dvory. Co s tím dělat? Ohleduplnost řidičů a majitelů aut nefunguje. V každém domě je dnes několik aut a všichni chtějí zaparkovat co nejblíže domu. Když jsme před časem procházeli obec se zástupcem Dopravního inspektorátu policie ČR, tento konstatoval, že vozidla porušují silniční vyhlášku. Zaparkovat lze jen tam, kde zbudou alespoň 3 metry pro každý směr jízdy. V obousměrné ulici je to 6 metrů, v jednosměrce logicky postačí 3. Tento problém je však na všech ulicích, kde nejsou zbudovány parkovací pásy. V Uličkách by podle vyhlášky nesmělo stát jediné vozidlo. Situaci v Uličkách připravujeme pomoci vyřešit zavedením jednosměrného provozu. I tak budou místa, kde jízdní pruh o šířce 3 m nezůstane. A co v ostatních ulicích? Nezbývá než pozvat hlídku policie, aby postupně sjednala pořádek. Pokusíme se ji přimět, aby v první fázi jen majitele špatně zaparkovaných aut upozorňovala, ne hned pokutovala. Je však otázkou, zda policie neprojde celou obec, tedy i všechny ostatní ulice. Kde pak budou řidiči parkovat? Nevím. Pokusíme se je přimět, aby svou pozornost soustředila jen na hlavní průtah obcí.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 30. 11. 2021 11:16
  Jakub Rafaj
  Re: Zaparkovaná vozidla

  Dobrý den, když už jsme u těch Uliček nebylo by rozumnější vybudovat i v této ulici parkovací pásy? Většinu předzahrádek stejně vlastní obec. Pokud už se mohl vybudovat chodník přes který stejně nikdo nechodí a slouží jako vjezd autům na parkoviště u Ekodomu tak si myslím že by i s tím parkováním šlo něco dělat ....


 • 14. 11. 2021 13:23
  Karel Pytela
  Cesta ke kříži

  Dobrý den,
  rád bych touto cestou poděkoval obci za provedenou opravu části cesty v blízkosti studánky.
  Zároveň děkuji panu Miloši Vránkovi, že opět obohatil exteriér Podolí o další artefakt, tentokrát desku s legendou u smírčího kamene. Jenom doufám, že koňská kopyta budou k cestě milosrdná, aby si toto dílo mohlo užít co nejvíce turistů a vyletníků.
  Karel Pytela


 • 22. 11. 2021 20:47
  Silvie Bočková
  Re: Cesta ke kříži

  Dobrý den, chci se zeptat jak koňská kopyta narušují prohlídku díla? Chodíme tam celkem často a jediný problém, velmi nepodstatný, jsou automobily, které jedou po cestě. Myslím, že koně patří do krajiny více než automobily, které se tam prohánějí častěji. Zdraví Silvie Bočková


 • 10. 10. 2021 17:22
  Vítězslav Eliáš
  Místní referendum

  Výsledky místního referenda byly dnes před polednem vyhlášeny místním rozhlasem. Aktuálně jsou zveřejněny v aktualitách na tomto webu obce.
  Oficiální zápisy budou zveřejněny na úřední desce obce zítra 11.10.2021.

  Hezký večer Vítězslav Eliáš


 • 14. 10. 2021 16:22
  Petr Božek
  Re: Místní referendum

  Mě by zajímalo co bude teď.
  Má spolek nějaký plán jak s pozemky naložit nebo tam zůstane pole?


 • 10. 10. 2021 12:18
  Michal Marcián
  Referendum

  Dobrý den,
  Dozvíme se prosím výsledky místního referenda? Drakiáda v aktualitách už může být určitě sejmuta.


 • 10. 10. 2021 13:32
  Jan Vintr
  Re: Referendum

  Z tisku: Jednoznačným výsledkem skončilo místní referendum v Podolí na Brněnsku, které provázelo letošní sněmovní volby. Tamní obyvatelé jasně rozhodli, že nechtějí v obci masivní výstavbu rodinných domů v lokalitě Nad paloukem. Místního referenda se zúčastnilo 732 lidí. Proti výstavbě se vyslovilo 648 voličů, tedy 88,5 procent. Výsledky lidového hlasování jsou závazné. „Zastupitelé jsou povinni aktivně vystupovat proti výstavbě více jak osmačtyřiceti domů o jedné bytové jednotce, studii i smlouvě, která by toto umožňovala,“ informoval bývalý opoziční zastupitel Ivo Sedláček.


 • 5. 10. 2021 17:06
  Mario Hnilica
  Seriously? - Vážně?

  Paní Pytelová,
  “Při spuštěné klimatizaci budou děti mimo klimatizovanou místnost (pobyt venku, ve vedlejší třídě apod.)”

  Uvědomujete si, jak hloupě to zní?! Pokud děti nebudou používat klimatizaci, PROČ jste si ji koupili?

  Abych to shrnul: koupili jste centrální klimatizační systém za kdo vy kolik stovek tisíc Kč, aniž by bylo nějaké výběrové řízeni, (opravte mě, pokud se mýlím) na chlazení místnosti, kde NEBUDOU děti.

  Nějak nevidím tu logiku chladit prázdné pokoje. Nemyslíte že, je to plýtvaní energie a vůbec není ekologicky? (Nebudu komentovat o plýtvaných penězích. V Podolí to je ztráta času.)

  Škoda že lokální volby jsou až příští rok!


 • 11. 10. 2021 8:02
  Kamila Pazuchová
  Re: Seriously? - Vážně?

  Dobrý den, pane Hnilica,

  Vám to možná zní hloupě, ale je to běžná praxe v mateřských školách, které klimatizací využívají. Ve Šlapanicích to děláme úplně stejně. Místnost se vychladí právě v době,kdy jsou děti mimo, aby se tak eliminovaly možné nežádoucí účinky klimatizace. Děti v nové MŠ si klimatizaci zaslouží a bude to určitě změna k lepšímu.

  Hezký den, Kamila Pazuchová


 • 27. 9. 2021 17:09
  Zdeňka Auerová
  MŠ Rybník - montáž klimatizece

  Dobrý den paní Pytelová,
  ( obracím se pouze na Vás, protože pan starosta mi v sobotu sdělil, že s klimatizací v MŠ Rybník
  nemá vůbec nic společného a že projednání parametrů, dohoda o ceně, objednání tohoto díla i jeho realizace, je jen a pouze ve Vaší kompetenci).
  1/ v SO ráno nás překvapil hluk jdoucí z MŠ. Nejdříve jsme si mysleli, že jsou to nějací zloději.
  Nikdo nás neupozornil, že jste objednala a zahájila realizaci klimatizace ve školce.
  2/ Chodíme na všechna jednání zastupitelstva obce Podolí a usnesení zastupitelstva o realizaci klimatizace v MŠ by nám jistě neuniklo - asi proto, že to dosud nikdo neotevřel a neprojednal.
  3/ S veřejnými prostředky je třeba nakládat způsobem dobrého hospodáře. Na veřejné zakázky je nutné provést výběrové řízení a náklady odsouhlasit v zastupitelstvu obce. Pokud vím, nic takového nebylo. Klimatizace není jistě laciná záležitost nevím jakou cenu a jaké parametry jste v objednávce dojednala, ale jistě to bude několik set tisíc Kč. Ani v rozpočtu obce jsem klimatizaci nenašla. Zastupitelé si nevzpomínají, že by něco takového odsouhlasili.
  4/ Realizátor díla mi řekl, že klimatizace je v MŠ nutná, protože tam bývá teplota i 40oC.
  V r.2013, když se o nové MŠ začalo mluvit, jsem / tehdy ještě jako člen stavební komise / upozorňovala na každém zastupitelstvu, že tento typ mobilní MŠ není vhodný dlouhodobě pro děti / v té době jsme stavěli Univerzitní kampus v Bohunicích a více než rok jsem měla v buňkovišti / od stejné firmy, jednalo se o stejný typ buněk / svou kancelář. Upozorňovala jsem, že v MŠ bude v létě horko a v zimě zima, budova je energeticky náročná. Nikdo mi nenaslouchal.
  5/ Dne 23.5.2019, při místním šetření v MŠ byla, za účasti zástupkyň Stavebního úřadu Šlapanice vedení obce a dalších účastníků řízení- sousedů , pod bodem 2 vznesena připomínka:
  " Pokud i přes naše připomínky a námitky bude v MŠ klimatizace povolena, trváme na tom, aby klimatizační jednotky byly umístěny na východní fasádě MŠ".
  6/ Jistě je Vám známo, že od klimatizačních jednotek při provozu vzniká nemalý hluk, je nutné přičíst ještě hluk z blízké dálnice a nemalý hluk z provozu MŠ - způsobený hrajícími si 56 dětmi. Proto náš požadavek - viz bod 5.
  7/ Jak pan starosta, tak zhotovitel díla mi v sobotu sdělili, že klimatizační jednotky mají být umístěny na střeše MŠ. Tzn. že hluk z klimatizačních jednotek se bude šířit ve výši ložnic / v patrech všech okolních RD. S tím občané žijící v okolí MŠ ani já nemůžeme souhlasit.
  Proto navrhuju kompromis, který by omezil nespokojenost okolních občanů a také neustálým požadavkům na měření hlučnosti.
  Navrhuju umístění klimatizačních jednotek ne na střeše, ale na východní fasádě MŠ a současně kvalitní provedení zvukové izolace klimatizačních jednotek, ještě před jejich uvedením do provozu, včetně provedení měření hlučnosti Hygienickou stanicí města Brna, tak aby hlučnost unikající do okolí byla co nejnižší.

  Abych pravdu řekla, docela mě překvapilo, že chcete realizovat klimatizaci v prostředí, ve kterém žijí velkou část dne předškolní děti, že toto dílo realizujete " na zimu" a zvlášť v této kovidové době. Vždycky jsem si myslela, že klimatizované prostředí vytváří u mnoha lidí alergie a dýchací problémy / je to uvedeno i ve Wikipedii/.
  Jistě ale máte tuto problematiku projednanou a odsouhlasenou s rodiči dětí, které do MŠ chodí a s Městskou hygienou.

  Přeju hezký den


 • 5. 10. 2021 15:13
  Jana Pytelová
  Re: MŠ Rybník - montáž klimatizece

  Dobrý den paní Auerová.

  K Vašemu konstatování o mateřské škole sděluji:
  Realizace a provoz klimatizace jsou projednány se Stavebním úřadem Šlapanice i Krajskou hygienickou stanicí Jmk.
  Zkouška měření hladiny hluku je objednána a bude provedena po dokončení realizace.
  Klimatizace bude spouštěna v horkých dnech během denních hodin podle provozního řádu projednaného s Krajskou hygienickou stanicí Jmk. Při spuštěné klimatizaci budou děti mimo klimatizovanou místnost (pobyt venku, ve vedlejší třídě apod.)
  Klimatizace ve školních budovách není ničím zakázaným ani neobvyklým. Mikroklimatické podmínky a větrání čerstvým vzduchem mohou být zajištěny vzduchotechnickým zařízením. V našem případě se jedná o dny s vysokými venkovními teplotami.
  K vytápění klimatizace využívána nebude, na to máme jiný vhodnější zdroj včetně podlahového topení, které zajišťuje dětem správné mikroklimatické podmínky. Se zimou v budově mateřské školy problém není.
  S pozdravem Jana Pytelová, ředitelka základní a mateřské školy


 • 24. 9. 2021 18:36
  Zdeňka Auerová
  Nový Územní plán obce Podolí

  Dobrý den pane starosto,
  všichni víme, jak je důležité mít včas a kvalitně zpracovaný nový Územní plán obce Podolí.
  Informoval jste, že chystáte projednání podkladů zpracovatelky nového ÚP se zastupiteli obce.
  Zajímá mne, jestli a kdy schůzka se zastupiteli proběhla a kdy budou s návrhem ÚP seznámeni i občané, aby mohli při projednávání předložit své případné připomínky.
  Je jistě nutné, aby ÚP byl projednám kvalitně a včas, týká se všech obyvatel obce.
  Přeju hezký den.


 • 5. 10. 2021 12:31
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nový Územní plán obce Podolí

  Dobrý den paní Auerová.
  Pořízení územního plánu obce má zákonem přesně stanovený proces. Předpokládaný harmonogram pořízení ÚP Podolí byl zveřejněn na stránkách obce i ve zpravodaji. Aktuálně se nacházíme v bodě před vyhlášením projednání návrhu územního plánu dle ust. § 50 stavebního zákona. V rámci tohoto projednání bude návrh ÚP zveřejněn na webu obce a každý k němu bude moci uplatnit písemné připomínky.
  Až bude dokončena fáze projednání dle ust. § 50 stavebního zákona a návrh bude odsouhlasen dotčenými orgány a krajským úřadem bude takto upravený návrh připraven k veřejnému projednání dle ust. § 52 stavebního zákona, které dle harmonogramu předpokládáme na jaře roku 2022. Upravený návrh bude v rámci tohoto veřejného projednání zveřejněn a občané budou moci uplatnit písemně svoje námitky a připomínky.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885907