Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 5. 6. 2022 20:39
  Ivo Sedláček
  Svoz odpadu

  Dobrý den,

  ve zpravodaji jsem se dočetl, že změna svozu odpadu bude platná od 1.7.2022. Účastním se (téměř) každého jednání zastupitelstva obce a musím přiznat, že mě tento překotný plán zaskočil, protože o takovém zrychleném řešení nebyla doposud řeč. Bohužel jsem se nemohl účastnit schůzky dne 19.5., takže mi pravděpodobně uniklo, proč se z postupného plánu na přechod k novému systému vytratila plánovaná dobrovolnost (byť přechodná), opravdová a dlouhodobá diskuze k řešení a způsob řešení pro domy, které nemohou nebo nechtějí mít tolik popelnic doma či na svém pozemku.
  Uvádíte, že "realizací projektu dojde ke zkvalitnění nakládání s odpady". Nevím, ale pokud popelnice plánujete svážet jednou za měsíc, zejména v letních měsících dojde jednoznačně k úspoře, protože popelnice se směsným odpadem půjdou po měsíci svévolně naproti popelářům.

  Rovněž postrádám v tomto "řešení" jakoukoliv zmínku o možnosti či nemožnosti využití veřejných prostranství. Pokud je cílem dále dotvořit výborně zrekonstruované ulice v obci o prvek "nekonečná řada popelnic", pak rozumím. Nejsem si ovšem jist, zda tuto výhodu shledává ještě nekdo jiný, kromě šestice, která pro to zvedla ruce...

  Opravdu nerozumím, proč takto silově řešíme zákon, který má vejít v platnost v roce 2025....

  Otázky:
  - jak budete řešit občany, kteří uhradili poplatek za svoz (a mají tedy zajištěn svoz na rok), kteří nevstoupí do tohoto systému (nemáte je jak donutit převzít popelnice)
  - jak budou řešeny domy, které popelnice nemají kam dát?
  - budou popelnice na veřejných prostranstvích ?
  - byla předložena zastupitelům a občanům nová vyhláška ke svozu odpadů? Pokud ne a něco mi uniklo, kdy se s ní budeme moci seznámit? Kdy bude projednána, když má platit od 1.7.2022?
  - jaké je zkvalitnění služeb pro občany - tedy v čem ono zkvalitnění spočívá?

  Děkuji za odpovědi
  Ivo Sedláček


 • 7. 6. 2022 15:41
  Ing. Vítězslav Eliáš
  Re: Svoz odpadu

  Vážený pane Sedláčku.
  Je mi líto, že Vám některé informace unikly. Faktem je, že zapojení do projektu, a tedy do tohoto systému třídění odpadů dům od domu hlasovali všichni zastupitelé jednohlasně na zasedání 12.11.2019.
  Podrobné informace naleznete jak ve Vámi zmiňovaném zpravodaji, tak na webu obce v sekci OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > SVOZ TŘÍDĚNÉHO ODPADU DŮM OD DOMU, kde můžete zhlédnout i video z veřejné besedy s občany 19.5.2022.
  Zavádění nového systému sběru tříděných odpadů bude obnášet zatím neurčitou přechodnou dobu, kdy si občané popelnice vyzvednou, či zvolí alternativu igelitových pytlů. Žádné donucovací nástroje zastupitelstvo nepřijalo, zapojení do systému je tedy na odpovědném přístupu každého občana. Vzhledem k této přechodné době je tedy účelné i vyhlášku o systému sběru odpadů změnit až po dosažení určité úrovně nového systému.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 20. 5. 2022 18:00
  Helena Štěrbová
  Sekání trávy

  Dobrý den pane starosto,
  před další dobou jste tvrdil, že obec má sekací stroj na trávu a že se bude sekat tráva na obecních pozemcích. Pokud si pamatuji, tvrdil jste, že Uličky patří mezi pozemky obecné. Tak se ptám, kdy bude v Uličkách posekaná tráva?????? Její výše dosahuje téměř 3/4 metru. Je pravda, že někteří obyvatelé si již před svým domem posekali ale toto není řešení. Vy sekáte jen tam kde je to vidět a v Uličkách může být lebeda metr vysoká a nikomu to nevadí, protože to není vidět. Je takový problém vypracovat sekací plán obce a zahrnout tam všechny obecné pozemky, ne jen ty, které jsou na očích ( např. okolí Obecního úřadu, silnice ke kruhovému objezdu, atd)

  Děkuji za odpověď.


 • 17. 5. 2022 15:16
  Marek
  Našla se andulka

  Dobrý den, před naším domem Nad Výhonem jsme našli žlutou Andulku, je možná zraněná,nelétá. Info na 602438880.


 • 8. 5. 2022 10:17
  Ivo Sedláček
  Pronájem haly

  Dobrý den,
  mohu se zeptat, kdo měl pronajatou sportovní halu v noci ze soboty na neděli 8.5.2022?
  Zda ji měl pronajatou do cca 5 hod ráno a zda měl souhlas (výjimku) k rušení nočního klidu do těchto ranních hodin od obce na veřejných prostranstvích?
  Děkuji
  Ivo Sedláček


 • 10. 5. 2022 12:30
  Roman Vlasák
  Re: Pronájem haly

  Dobrý den,
  část sportovní haly k tomu určená byla pronajata pro soukromou akci obyvatel z obce. Povolení ani výjimka k rušení nočního klidu nebyla udělena.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 24. 3. 2022 11:15
  Pavel Fiala
  Úprava zahrady Podolí

  Dobrý den,

  najdu prosím v Podolí někoho, kdo je schopný pořádně přeorat zahradu, zbavit ji drobných terénních nerovností a na části založit trávník? Celkem cca 800m.
  Děkuji za případné informace.

  S pozdravem

  Pavel Fiala


 • 19. 3. 2022 8:11
  Petr Matějek
  Stavba u Zukalova mlýna

  Zdravím na radnici.
  Zkusím položit trošku smysluplnější otázku. Na poli pod Zukalovým mlýnem se hromadí stavební materiál. Rád bych ověřil rozsah a legalitu stavby. Měl jsem dojem, že v plánech byl stavební pozemek jen v místech parkoviště a bývalé školky. Je to nějak jinak?
  Děkuji za odpověď
  Petr Matějek


 • 21. 3. 2022 9:30
  Vítězslav Eliáš
  Re: Stavba u Zukalova mlýna

  Dobrý den pane Matějku.
  Ano, máte pravdu. Stavební pozemek pro bydlení v RD je podle územního plánu jen na ploše štěrkového parkoviště a zahrady po bývalé lesní školce. Na stavbu RD ještě neproběhlo stavební řízení. Naopak na ostatních pozemcích proběhlo již územní řízení pro umístění přírodního biotopu. Dle informací vlastníka aktuálně připravuje na pozemku terénní úpravy a opěrné zídky v rámci realizace biotopu.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 18. 3. 2022 23:11
  Řehor
  Starosta

  Pane starosto,
  proč jste nám neoznámil,že se zvýší cena benzinu?Proto moje dotazy- Viděl jsem,že pracovníci obce jezdí s otevřenými okny a tím neúměrně zvyšují spotřebu služebního vozu. V této době by bylo vhodné, aby chodili pěšky.Jaký nájezd má služební vozidlo obce měsíčně? Jakou má hloubku dezenu pneumatik?Jakou průměrnou spotřebu má služební vozidlo obce?Na jaký rychlostní stupeň obvykle jezdí do kopce? Každé ráno vychází slunce o několik minut dřív,proč?
  Případají Vám tyto otázky smysluplné???Pokud ano,tak se zamyslete,protože je to zvrácené……ano….VY!!!!!


 • 17. 3. 2022 8:59
  Vítězslav Eliáš
  Dodavatelé energií v obci

  Informace pro všechny ostatní nezaujatě smýšlející občany:

  Vedení obce ve výběru dodavatelů energií dlouhodobě (více jak 10 let) spolupracuje s profesionální společností M&S fair agency s.r.o. manželů Dany a Luďka Strakových, skutečných Podoláků z Kolonky, stejně jako někteří z Vás. Tato dlouhodobá spolupráce s Podolskými občany, kdy byli vždy vybráni spolehliví dodavatelé s nejvýhodnější cenou, zafixovanou vždy na několik roků, byla, je a bude pro mne tou nejlepší referencí!
  Sám osobně si spolupráce s nimi velmi vážím a děkuji jim za ni. Za tu dobu ušetřili obci spoustu peněz.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 17. 3. 2022 14:22
  Radek Boček
  Re: Dodavatelé energií v obci

  Pane starosto,
  mluvíte o manželých Daně a Luďkovi Strakových, skutečných Podolácích z Kolonky, kteří nám doporučili dodavatele energie společnost, První moravská plynární s.r.o., kde je od 5. srpna 2021 jednatelem právě Mgr. LUDĚK STRAKA z Podolí?
  Radek Boček


 • 16. 3. 2022 22:06
  Iveta Vlachová
  Energie ještě jednou

  Dobrý večer pane starosto.

  V mém prvním příspěvku jsem se ptala, u které společnosti má obec sjednanou smlouvu na odběr energií. Odpověď jsem nedostala. Tak se tedy ptám znovu a připojuji několik dalších dotazů, které souvisí s celou situací.

  1. U které společnosti měla obec sjednanou smlouvu na odběr energií ?
  2. Kdy byla smlouva uzavřena a kým ?
  3. Projednávala se veřejně změna dodavatele energií ? Pokud ano, nenašla jsem v zápisech ZO nikde zmínku. Ale je možné, že jsem něco přehlédla. Můžete mě ,prosím, nasměrovat na konkrétní zápis ?
  4. Proběhlo výběrové řízení na nového dodavatele energií ? Jaká byla kritéria ? Prosím o uvedení kdo byl členem komise a které společnosti byly vybrány k posouzení kvalitních služeb ? Event. uvďte, kdo obci doporučil právě tuto společnost ?
  5. Jaký byl důvod změny dodavatele a od které původní společnosti jsme odešli ? A bylo to opravdu nutné ?
  6. Prosím o zveřejnění ceny energií u společnosti, která nám ji dodávala do minulé středy a zveřejnění ceny od DPI , kterou budeme nyní platit.
  7. Proč jste již minulou středu, kdy společnost oznámila konec činnosti ihned neinformoval o stávající situaci veřejně všechny občany ? Ano, možná jste překvapený, ale platit za to budeme my občané.
  8. Kdy jste informoval zastupitele obce o vzniklé události ?
  9. Kdy byli informováni zaměstanci obce a školy, aby okamžitě začali šetřit energií ?
  10. Kdy byli informováni všichni , kteří platí nájmy a energie obci z bytových i nebytových prostor, že došlo k výše uvedné situaci a aby byli připraveni, že jim vzrostou výdaje za energie ?
  11. Jaká opatření k šetření energií obec ihned minulý týden přijala ? Věřím, že jako člověk odpovědný za řádný chod obce a její hospodaření jste ihned reagoval.
  12. U které společnosti má sjednanou smlouvu obec na odběr plynu ?
  13. Kdo bude hledat nového dodavatele energií a budete o tom informovat občany ?
  14. Jaká je asi spotřeba obce (budovy, veřejné osvětlení) měsíčně v MWh ?
  15. Z jakých prostředků bude obec hradit tyto neočekávané výdaje ?
  16. Máte nějakou představu, o kolik zaplatíme na energiích měsíčně víc ?

  Děkuji za Vaše odpovědi.
  Iveta Vlachová • 16. 3. 2022 15:50
  Věra Bočková
  Znělka v obecním rozhlase

  Dobrý den pane starosto,

  Chci se zeptat, z jakého důvodu v roce 2022, a to zejména nyní - tedy v době, kdy Rusko vede válku proti suverénní zemi a chová se jako bezohledný agresor, a je to již zcela evidentní v celém západním světě, hraje v naší obci znělka, v jejímž originálním textu mimo jiné zní: "I kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje". Již v 60. letech mi připadalo zvláštní, že se zde tato znělka hraje a nyní, když je mi 80 let, se hraje nadále. I když tato znělka není na místě již dlouhou dobu, domnívám se, že v současné situaci je navýsost neetické a nemorální tuto znělku nadále pouštět do éteru.

  S pozdravem, Věra Bočková


 • 16. 3. 2022 17:45
  Jiří Čalkovský jun.
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Vážená paní Bočková,
  znělka Obecního úřadu v Podolí je zde od starostování pana Lorence, kterého jistě nelze podezřívat z propagace rudých praporů. Georg Friedrich Händel, který složil Vodní hudbu, z níž je pro podolskou znělku použit Menuet (Trio, Da Capo), také zcela jistě coby němec částečně žijící v Londýně, neoslavoval rudou vlajku. K Vašemu omylu ještě malá připomínka, všechny skladby Vodního díla jsou pouze instrumentální, ani v jedné se nezpívá. Takže Vašemu rozhořčení nad podolskou znělkou, na jejíž renovaci jsem se podílel, prostě nerozumím.
  S veškerou úctou Jiří Čalkovský, jun.


 • 16. 3. 2022 17:57
  Jiří Čalkovský jun.
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  A omlouvám se za němce s malým n.


 • 17. 3. 2022 0:05
  Věra Bočková
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Ráda bych se omluvila všem, koho jsem se dotkla svým vyjádřením ke znělce obecního rozhlasu. Určitá pasáž melodie mi totiž bohužel připomínala jistou budovatelskou skladbu " Prapor rudý zavlaje". Díky panu Čalkovskému st. i ml. jsem byla vyvedena z omylu. Ještě jednou se omlouvám, že jsem svojí neznalostí zbytečně rozdmýchala emoce. Jedno pozitivum to ale mít může - aspoň jsem se já a se mnou případně někteří další spoluobčané Podolí dozvěděli něco o původu znělky.
  Přeji vám klidné dny


 • 17. 3. 2022 0:09
  Věra Bočková
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Přeji vám klidné dny
  Věra Bočková


 • 10. 4. 2022 20:54
  Irena Hůrková
  Re: Znělka v obecním rozhlase

  Vážený pane Čalkovský,
  dovolím si Vás opravit ve Vašem tvrzení, že znělka podolského rozhlasu je část z Vodní Hudby skladatele G.F.Händela. Ano, máte pravdu, je autorem té hudby, ale jedná se o menuet z Hudby k ohňostroji. Jen abychom byli tedy přesní a možná to bude zajímat i ostatní občany Podolí, protože je to poměrně posluchačsky známý opus. Snad Vás moje oprava neurazila, hudba je mou profesí.
  S pozdravem Irena Hůrková


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884430