Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 9. 2021 19:55
  Zdeňka Kárná
  Hledám instalatéra a topenáře

  Dobrý den,
  můžete mi někdo prosím doporučit topenáře a instalatéra na opravu v domě?
  Děkuji
  Zdeńka Kárná


 • 30. 8. 2021 19:09
  Kašíková
  Další otázky oprava silnice Nova

  Dobrý den, předpokládám, že v rozpočtu, který jste se stavební firmou schvalovali je i dopravní značení během stavby. Od minulého týdne se dodělává chodník u domu pana Kose. Uprostřed silnice tatrovka a bagr....Dopravní značení zákazu vjezdu? OPĚT NIKDE. V sobotu byly na silnici položeny plné palety, dopravní značka zúžení vozovky NIKDE. Bude provedena náprava?
  Další otázka: Ulice Nova je zavřena bránami. Přemýšlel někdo nad tím, že tam žijí staří lidé, kteří (nechci nic přivolávat) by potřebovali "rychlou" nebo i mladí? Jak máte prosím tuto situaci třeba ošetřenou?
  Třetí a zatím poslední otázka....Ulice Nova se trochu rozkopala, zavřela a NIC - vím pršelo ale byly i světlé chvilky, kdy svítilo slunce a bylo polojasno....Kdy nastoupí pracovníci aby to teda bylo vše v říjnu hotové jak bylo avízováno? Šibeniční termín teda....
  Děkuji za brzké odpovědi


 • 2. 9. 2021 8:31
  Vítězslav Eliáš
  Re: Další otázky oprava silnice Nova

  Vážená paní Kašíková,
  Dopravní značení je povinností i odpovědností dodavatele stavby. Jeho stanovení podléhá zákonům a normám a schválení dopravnímu inspektorátu Policie ČR a silničnímu správnímu úřadu Šlapanice. Tak tomu bylo i v případě stavby Komunikace Za OÚ, Nová.
  Termín dokončení stavby je určen uzavřenou smlouvou o dílo. Jeho nedodržení je vázáno sankcemi. Harmonogram jednotlivých prací si už řídí stavbyvedoucí dodavatele stavby.
  Bohužel, každá stavba nese určitá omezení pro obyvatele dotčených ulic. Stejně jako tomu bylo při obnově ulice Výhon, nezbývalo nám, než tato omezení během stavby strpět.

  Děkujeme za Vaše postřehy a přejeme hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 29. 8. 2021 13:31
  Anna Laborová
  Sokolíček 2021/2022

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda-li se pro následující školní rok 2021/2022 otevře kroužek Sokolíček. Nikde se mi nedaří nalézt jakékoliv informace. Děkuji.


 • 2. 9. 2021 7:18
  Kamila Pazuchová
  Re: Sokolíček 2021/2022

  Dobrý den,
  nestihla jsem vytisknout plakátky,ale během dneška už by to mělo být vyvěšeno ve školce,v obchodě a na zastávkách.
  Kroužek Sokolicek začne ve středu 15.9. v 15.30 a bude končit v 16.20. Přihlašovat se můžete na mail: kkamcatka@centrum.cz
  Kdo by chtěl vyzvedávat děti z MŠ,je třeba napsat moje jméno do zmocnění a nahlásit to paní učitelce ve třídě.
  Těším se na děti a společné tancování:-)
  Kamila Pazuchová


 • 27. 8. 2021 6:46
  Kašíková Věra
  Zákazy, příkazy, silnice

  Dobrý den, požádám o informaci zda je v pořádku, když není značení uzavření cesty, tím pádem i objížďky - když se dělala nájezdová rampa na ulici Za Farou, a pokud se dělají výkopy na silnici u obecního úřadu kde stojí velké auto a bagrem, že se nedá projet, tak značení být také nemusí? Všichni co potom jedou druhou stranou (spodem) na ulici za Farou se dopouštějí dopravního přestupku neboť musí do zákazu vjezdu....:-/...Je toto v pořádku? Nenastala někde chyba?


 • 22. 8. 2021 20:05
  Lukáš Pazdera
  Zarostlá cesta do Mariánského údolí

  Dobrý den,
  cesta "lesem" do Mariánského údolí příliš zarůstá křovinami a hlavně v okolí Zukalova mlýna je již velice úzká a řekl bych i nebezpečná, vzhledem množství pěších a cyklistů. Chápu, že většina této cesty (nebo možná i celá) patří pod brněnský katastr. Bylo by možné zajistit údržbu zeleně a cesty, ať už přímo nebo navázáním komunikace s městskou částí Líšeň?
  Předem děkuji
  Lukáš Pazdera


 • 3. 9. 2021 13:17
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zarostlá cesta do Mariánského údolí

  Dobrý den,
  cesta do Mariánské údolí je majetkově velký problém. Do konce července byla majetkem lesů ČR, kde ochota na její údržbu nebyla valná. Od srpna lesy ČR obecně přecházejí do vlastnictví resortu obrany ČR, kde bohužel zatím nikdo nic neví. Takže u vlastníků se zřejmě ničeho nedomůžeme.
  Pokusíme se její údržby nějak zajistit v součinnosti s Líšní.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 7. 8. 2021 18:44
  Michal Marcián
  Vadně provedená nová komunikace

  Zdravím, rád bych se zeptal, jak se bude řešit vadně provedené napojení nové komunikace “Nad Obecním úřadem” a “Za Farou” kde napojení na dlouhý lichoběžníkový práh absolutně nesplňuje normy pro tyto prvky. Délka nájezdové rampy musí být minimálně 1 metr (je pouhých 0,8m) a výška se má pohybovat v rozmezí 7 až 12cm! Na této zkrácené je od 20 do 25cm!!! Je jen otázka času, kdy tam někdo nechá olejovou vanu. O úpravě terénu zelených pásů, které jsou zřejmě již hotové (vzhledem k osetí travním semenem) se raději ani nebudu zmiňovat.
  Předpokládám tedy, že tuto stavbu nepřevezmete a budete požadovat opravu.
  S pozdravem,
  Michal Marcián


 • 16. 8. 2021 15:38
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vadně provedená nová komunikace

  Vážený pane Marciáne.
  Přejezdový práh na vjezdu do ulice Za Farou je stávající část komunikace Za Farou a není tedy předmětem stavby komunikace Nad Obecním úřadem. Předepsané parametry nesplňoval zřejmě již při jeho realizaci před léty. Nicméně, děkujeme za upozornění, i když alespoň částečně pozitivní formu bych uvítal raději.
  Po dohodě se zhotovitelem bude sklon prahu upraven do příznivější podoby. Co se týče ostatního terénu, berte na vědomí, že konečná úprava terénu je součástí další etapy stavby, ve které budou realizovány parkovací pásy, nové chodníky a vjezdy. Předpoklad realizace je rok 2022.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 16. 8. 2021 22:33
  Michal Marcián
  Re: Vadně provedená nová komunikace

  Víťo, děkuji za odpověď. Už jsem ani nedoufal. Vezmu to od konce. Chápu, že se budou v další etapě dělat parkovací stání, ale to bude až příští rok, do té doby to bude vypadat takto? Navíc původně travnatá plocha před naším domem, kterou rozkopala předchozí parta už na jaře při pokládce el. vedení do země, dodnes není osetá a komplet zarostla plevelem. Přitom jsem na to na jaře upozorňoval, že by to mohli posypat travním semenem, když mělo celý týden pršet. Bylo mi řečeno, že to je v plánu, jen ne zrovna teď. Doposud se nestalo. Navíc na tuto plochu se nevztahují úpravy naplánované na příští rok.
  K příčnému prahu. Ano, netýká se přímo stavby, nicméně s původní silnicí byl prakticky v rovině. O žádný zpomalovací práh se tak vlastně nejednalo. Nová vozovka je výrazně níže a tak ze zámkovky, která se netýká stavby, vytvořila velmi nebezpečný a totálně mimo konstrukční normu dlouhý lichoběžníkový, paradoxně jednostranný práh. Důkazem “utopení” nové vozovky budiž i kanalizační vpusť, jenž se nově ocitla na nejvyšším místě a je tak absolutně zbytečná.
  Závěrem, tónu se nemůžeš divit, neboť mě štve a mrzí zároveň, že se nejen v Podolí, ale prakticky v celé republice staví cesty jak někde na Ukrajině, namísto toho, aby to vypadalo jak na jih či západ od nás.
  Pěkný večer.


 • 3. 8. 2021 14:54
  Draha Rafajová
  Kontejner na papír

  Dobrý den,
  bylo by možné doplnit kontejner na papír v ulici Nad výhonem?
  Děkuji
  Draha Rafajová


 • 11. 8. 2021 16:19
  Roman Vlasák
  Re: Kontejner na papír

  Dobrý den, paní Rafajová,

  kontejner zařídím dle vývoje situace kolem odpadů v obci - aktuálně řešíme sběr papíru do velkokapacitního kontejneru u MŠ vzhledem k cenám papíru na trhu ( zda bude ponechán, nebo budou kontejnery po obci ) a dále obec uspěla v dotaci na popelnice na tříděný odpad ( papír, plasty ) ke každému RD. Dle časového vývoje tedy záleží na tom za jak dlouho budou k dispozici popelnice k RD a jak dopadne kontejner u MŠ.

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák


 • 22. 7. 2021 16:06
  Silvie Bočková
  Usnesení KS k vyhlášení místního referenda

  S potěšením občana, kterému není Podolí byznysem, ale domovem, jsem si přečetla odůvodnění Krajského soudu v Brně ve věci návrhu na vyhlášení místního referenda.

  Zcela přesně popisuje naši situaci v obci bod 28: „Má-li referendum splnit svůj účel a nebýt pouhou Potěmkinovou vesnicí, předstírající prvky přímé demokracie při jejich faktické neexistenci, je třeba podřídit organizaci referenda včetně volby termínu snaze o to, aby výsledky referenda byly platné. Jen takový výklad vede k naplnění smyslu a účelu právní úpravy.“

  Jsem ráda, že na rozdíl od zastupitelů Za Podolí u Brna má senát Krajského soudu rozumný názor.

  Ptám, se jaké byly náklady na vypracování odpovědi soudu právníkem obce?

  Silvie Bočková


 • 20. 7. 2021 19:45
  Radim Holas
  Vypnutí elektřiny

  Dobrý večer chtěl bych se zeptat zda do oblasti kde bude zítra 21.7. Vypnut proud spadá i ulice za farou


 • 15. 7. 2021 14:58
  Vítězslav Eliáš
  Referendum, "plán B"?

  Vážení diskutující,

  Pokud jde o vyhlášení referenda, je vyhlášeno na úřední desce obce. Ptáte se, proč není propagováno zde v novinkách apod. Odpověď je jednoduchá. Jednak vyhlášení referenda bylo napadeno přípravným výborem u Krajského soudu, jak na Zasedání zastupitelstva při schvalování jeho členové dopředu avizovali přesto, že na pracovní poradě 9.6. panovala obecná shoda zastupitelů včetně dvou členů přípravného výboru z řad zastupitelů, kteří to pak zapřeli. V těchto dnech probíhá řízení soudu k tomuto podání. A pak, prostě, pochopte prosím, že jsme malá obec a já nemám k dispozici početný tým sekretářek. Informace o vyhlášení referenda je zveřejněná dle zákona na úřední desce i na webové stránce k výstavbě v lokalitě Nad Paloukem OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > LOKALITA NAD PALOUKEM > NAD PALOUKEM - AKTUÁLNÍ VÝVOJ. Do aktualit půjde do konce tohoto týdne, stejně jako bude podrobně popsáno ve Zpravodaji, který jsme uplynulý a tento týden chystali k vydání tak, aby se v průběhu příštího týdne dostal k občanům.

  Panu Slivkovi bych rád na jeho dlouhé psaní plné obvyklých invektiv, nepřesností a výpadů a neúcty vůči mé osobě i zastupitelům, které nazývá „obcí“, odpověděl jednoduchou odpovědí. Máte to, pane Slivko popletené. Definice „obce“ je dána čl. 99 a 100 Ústavy České republiky. A „plán B“? Existuje! Je jím výstavba podle smlouvy mezi obcí a developerem, kterou jsme s velkým úsilím připravili a která je výhodnější pro obec, než pro developera. Plán A pak vychází ze stávajícího územního plánu. Protože pokud developer dodrží podmínky platného územního plánu a studie, může stavět a obec proti tomu nic nezmůže, bude jen pasivním účastníkem řízení. O tom již tady i jinde diskutujeme více jak rok. Obec ovšem přijde o veškeré vyjednané výhody, jako jsou:
  • samostatné dopravní napojení lokality kolem hřbitova ze strany blíže k dálnici
  • napojení k ulici Uličky nebude realizováno
  • z ulice Palouk ke komunikaci Pod hřbitovem bude napojen chodník
  • splašková kanalizace napojena do páteřního sběrače před sportovním areálem před obcí
  • dešťová kanalizace napojena do potoka před sportovním areálem před obcí
  • výstavba rozložená v sedmi letech do pěti etap
  • 95 domů a v každém jen jedna bytová jednotka
  • získá za dohodnutou kupní cenu 1,- Kč
  o plochu pro dětské hřiště o výměře cca 500 m2 včetně dohodnuté výsadby, dětského hřiště a mobiliáře
  o plochu pro veřejnou zeleň o výměře cca 500 m2 včetně dohodnuté provedené výsadby
  o plochu pro park o výměře cca 4000 m2 včetně dohodnuté výsadby a mobiliáře
  o zasíťovaný pozemek 4000 m2 pro občanskou vybavenost např. mateřskou školku
  o pozemek pro rozšíření hřbitova výměnou za část pozemku bývalé rozorané cesty před hřbitovem
  • jednorázový příspěvek 800 000 Kč na veřejně prospěšné účely
  • jednorázový příspěvek 50.000 Kč za každého nového občana nepřihlášeného k trvalému pobytu v obci do ukončení výstavby až do výše 8 550 000 Kč
  • kompenzace s ohledem na zvýšení počtu rodinných domů v částce 4 500 000 Kč
  • závazek uzavřít plánovací smlouvu
  • zajištění závazků investora částkami až do výše 10 000 000 Kč
  • zajištění smluvních pokut v souvislosti s porušením závazků dle této Smlouvy sjednanou bankovní zárukou ve výši 2 500 000 Kč

  Chování organizátorů referenda pokládám z tohoto pohledu za naprosto nezodpovědné a mnohokrát jsme to již já nebo Mgr. Huneš či Mgr. Joukl doložili.
  V případě, že se v referendu občané vysloví pro „ANO“, všechny tyto výhody a benefity pro obec prostě nebudou a bude realizován „plán A“, tedy stavba dle stávajícího územního plánu. Obec ztratí kontrolu nad dalším vývojem v Lokalitě nad Paloukem. Developer zde podle stávající studie může postavit to, co odpovídá studií, včetně tři bytových jednotek v každém domě, což mu umožňuje zákon. To není výhružka, je to neovlivnitelný fakt, který bude bezpochybně jasnou strategií každého ekonomicky rozumně smýšlejícího investora. Obec bude jen pasivním účastníkem řízení a bude moci uplatňovat jen zákonné námitky, o kterých rozhodne stavební úřad. V lokalitě vznikne 48 až 60 domů s až 180-ti bytovými jednotkami. Kdokoliv vám zde, vážení občané, bude tvrdit něco jiného, tak neříká pravdu, ať už z nevědomosti nebo z úmyslu.
  V případě, že se v referendu občané vysloví „NE“, nebo nebude referendum platné, vstupuje v platnost námi vyjednaná smlouva, která rozhodně není výhodná pro developera, jak se Vás někteří snaží trvale přesvědčit, ale naopak je skutečně maximálně výhodná pro obec. Smlouva je umístěna na webových stránkách obce na stránce OBČAN A OBEC > CO SE DĚJE V OBCI > LOKALITA NAD PALOUKEM - AKTUÁLNÍ VÝVOJ.
  Prázdninový termín referenda je dán tím, že vše, co jsme s developerem vyjednali, je časově ohraničené datem 31.8.2021. Po tomto datu developer od vyjednané smlouvy odstoupí a platí plán A – tedy stavba podle stávající studie, bez všech výhod pro obec, výše popsaných, v celkové hodnotě majetku cca 50 mil Kč a dalšího dlouhodobého daňového přínosu pro obec. Ale také včetně naprosto reálného rizika tří bytových jednotek v každém domě, tedy 48 až 60 domů o třech bytových jednotkách.

  Kdokoliv vám tvrdí, že obec odkladem nic netratí nebo že výstavbou podle stávající studie obec získá víc, tak záměrně, ne z nevědomosti, ale záměrně, neříká pravdu. To je celé. Proč tak činí, se neptejte mě.

  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 19. 7. 2021 17:03
  Vladimíra Zubková
  Re: Referendum, "plán B"?

  Dobrý den,

  organizování referenda označit za nezodpovědné - to postoj pana starosty vystihuje, myslím, dokonale.

  Ráda bych uvedla na pravou míru některé údaje k vyhlášení místního referenda:

  Návrhem na vyhlášení referenda v termínu voleb do Poslanecké sněmovny, který podpisem podpořilo 559 občanů obce, bylo navrženo konání referenda v termínu 8. a 9. 10. 2021, tedy souběžně s volbami do Poslanecké sněmovny. Konání referenda v době voleb jsme navrhli
  s jasným záměrem, aby účast v referendu byla co největší a referendum bylo platné a vypovídalo o názoru občanů.

  O návrhu na vyhlášení referenda v termínu 8. a 9. 10. 2021 rozhodovalo zastupitelstvo, žádný jiný návrh přípravný výbor nepodal, nemohl podat, ani nemohl podaný návrh měnit. Zastupitelstvo o návrhu hlasy zastupitelů Za Podolí u Brna rozhodlo tak, že změnilo navrhovaný termín a referendum vyhlásilo na 6. 8. 2021. Zastupitele jsme přitom na zasedání opakovaně upozorňovali, že srpnový termín je pro konání referenda naprosto nevhodný, protože lidi budou na dovolené, k hlasování se tak nedostaví potřebný počet oprávněných osob a referendum bude téměř s jistotou neplatné, a tedy nezávazné. Znamená to mj. zbytečnou práci s organizací referenda a vyhozené obecní peníze. Na tyto argumenty zastupitelé Za Podolí u Brna neslyšeli a referendum vyhlásili na 6. 8. 2021. Proč, to se musí občané ptát jich, ale argument, že referendum o záměru developera vyhlásili na přelom prázdnin, protože to tak chce developer, je absurdní.

  Vyhlášení referenda na prázdninový termín považujeme za podpásovku občanům, kteří se chtěli referenda zúčastnit. Proto jsme využili oprávnění, které nám dává zákon o místním referendu a podali návrh krajskému soud, aby rozhodnutí zastupitelstva o vyhlášení referenda přezkoumal. Krajský soud má na rozhodnutí lhůtu 30 dnů (návrh byl podán dne 9. 7. 2021), a stav řízení je takový, že krajský soud vyzval obec, aby se k podanému návrhu vyjádřila, obec požádala
  o prodloužení lhůty k vyjádření a soud jí vyhověl.

  Ještě k tvrzení pana starosty, že na jedné z pracovních schůzek, panovala mezi zastupiteli jakási shoda. Pan starosta opakuje to, co bylo vyvráceno na zasedání zastupitelstva - členové přípravného výboru změnu termínu konání referenda na 6. 8. 2021 neodsouhlasili, ani k tomu nebyli a nejsou oprávněni - jsou vázáni návrhem, který podepsalo 559 občanů (doporučuju poslechnout si zvukový záznam ze zastupitelstva). Ostatně ke změně termínu referenda pan starosta žádnou shodu s nikým nepotřeboval, stačily mu hlasy jeho zastupitelů. Myslím ale, že je namístě změnit zavedenou nepochopitelnou praxi, že se z pracovních schůzek zastupitelů důsledně nepořizují záznamy a nevyhotovují se ani zápisy, bylo by jasno.

  Vladimíra Zubková
  členka přípravného výboru


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30
víkendový fotbal
1
víkendový fotbal
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14
FOTBAL NA VÍKEND
15
FOTBAL NA VÍKEND
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1682

Návštěvnost stránek

863141