Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 2. 11. 2020 14:41
  Zdeňka Auerová
  Výstavba Nad Paloukem

  Dovolím si přidat ještě další bod 3:
  3/ dozvěděla jsem se, že v minulém týdnu proběhla další pracovní schůzka představitelů obce - ve věci výstavby Nad Paloukem.
  Žádám Vás o zveřejnění informace o výsledku této pracovní schůzky, na stránkách obce.
  Hezký den
  Auerová Zdeňka


 • 16. 11. 2020 9:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba Nad Paloukem, Studie ul. Rybník

  Dobrý den paní Auerová,
  K ulici Rybník:
  S projektantem jsme obcházeli vlastníky pozemků, jichž se projekt dotýká. Před vaším domem i domem Uhýrků jsme dle loňské dohody parkovací pás odstranili, takže k dotčení vašich pozemků nedochází. Proto jsme vás vynechali. Situaci jsem Vám poslal mailem.
  Projekt není konečný, dozná ještě změn v závislosti na výsledky jednání s některými vlastníky. Poté ho v konečné podobě zveřejníme na webu obce.
  K zástavbě lokality Nad Paloukem:
  Informace k petici i z poslední pracovní schůzky zveřejním.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 31. 10. 2020 18:25
  Auerová Zdeňka
  Výstavba Nad Paloukem, Studie ul. Rybník

  Dobrý den pane starosto,
  mám pouze dva podněty - připomínky :

  1/ Ve výčtu informací týkajících se chystané výstavby v lokalitě Nad Paloukem zcela postrádám informaci , že 25.9.2020 byla předána Zastupitelstvu obce Podolí Petice občanů, ve které celkem 600 občanů obce ve věku nad 18 let, žádá dodržení regulativů platné územní studie lokality Nad Paloukem z r. 2012, která vychází ze schváleného územního plánu obce z r. 2006.
  Žádám vás o doplnění této informace.

  2/ U investiční akce " Rekonstrukce ulice Rybník " Jsou uvedeny jako přílohy :
  - Studie ulice Rybník a středu obce
  - Studie ulice Dědina a středu obce
  V obou případech tyto přílohy nelze otevřít - zobrazuje se pouze 1 str. s černým obdélníkem.
  Na posledním Zastupitelstvu obce jsem Vás upozornila, že k tehdy zveřejněné verzi studie máme připomínky. Ubezpečil jste mne, že nás navštívíte s p. projektantem. Prosím, aby se na to nezapomnělo.
  Děkuju a přeju hezký den
  Auerová Zd.


 • 12. 10. 2020 7:47
  Jaroslav Kyncl
  Charitativní sbírka

  Dobrý den, nemohu na stránkách najít bližší informace o charitativní sbírce 27.10.2020. Můžete mě, prosím, navést ? Děkuji. J.Kyncl


 • 12. 10. 2020 9:53
  Vítězslav Eliáš
  Re: Charitativní sbírka

  Dobrý den pane Kyncle.
  Zprávu o charitativní sbírce najdete v aktualitách na stránkách obce, byla publikována 23.9.2020, viz. https://www.podoliubrna.cz/aktuality/charitativni-sbirka-v-podoli .

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 6. 10. 2020 11:13
  Jan Mačkal
  Stavební pozemek

  Dobrý den,

  zajímalo by mě jestli obec neprodává pozemky na výstavbu domu.

  Děkuji


 • 12. 10. 2020 9:49
  Vítězslav Eliáš
  Re: Stavební pozemek

  Dobrý den pane Mačkale.
  Ne, bohužel, obec nevlastní a tedy ani neprodává žádné pozemky pro výstavbu rodinných domů.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 30. 9. 2020 19:06
  petiční výbor
  Petice

  Dobrý den,
  nebudeme pokládat žádný dotaz, ale protože zde v diskuzi padlo mnoho otázek a odpovědí ohledně výstavby v lokalitě Nad Paloukem, rádi bychom diskutující informovali o výsledku petiční akce, která byla uspořádána v reakci na plánovanou výstavbu v této lokalitě. Cílem petice byla zejména podpora aktuálního stanoviska zastupitelstva obce, které odmítá masivní výstavbu v dané lokalitě. Ke dni 25. 9. 2020, kdy bylo sbírání podpisů ukončeno a petice byla předána zastupitelstvu obce, podepsalo petici celkem 600 občanů Podolí starších 18-ti let! Děkujeme všem, kdo se na organizaci petice jakkoli podíleli, a samozřejmě moc děkujeme všem občanům, kteří petici podpořili a podepsali.

  petiční výbor ve složení:
  Ivona Vaněčková
  Petr Krejčí
  Vladimíra Zubková
  Libuše Vlachová


 • 25. 9. 2020 16:41
  Zdena Párová
  Splavování materiálu

  Dobrý den, chtěla bych poprosit obec o řešení problému, který vzniká na vyústění silnice od hřbitova směrem dolů k fotbalovému hřišti na silnic hlavní (u plynové stanice). Po deštích zde dochází pravidelně ke splavení písku, štěrku a hlíny z krajnic a dole vzniká nebezpečný nános, přes který je nutné odbočovat. Nyní již v nánosech stojí i voda. Vzhledem ke sklonu silnice je to velmi nebezpečné zejména pro jednostopá vozidla a cyklisty. Mockrát děkuji!


 • 1. 10. 2020 9:54
  Roman Vlasák
  Re: Splavování materiálu

  Dobrý den, paní Párová,
  děkujeme za podnět.
  V současnosti připravujeme celkové odvodnění silnice pod hřbitovem do krajnic, aby voda netekla až do křižovatky spolu s vyřešením té kritické zatáčky při vjezdu na hlavní. Dále jednáme se SUS o úpravách několika dalších míst v obci, kde vznikají velké louže např. u DPS, u MŠ.
  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 5. 10. 2020 18:11
  Zdeňka Párová
  Re: Splavování materiálu

  Dobrý den, pane Vlasáku! Děkuji za informace i odpověď a věřím, že se úpravy podaří dotáhnout do stavu realizace! Pěkný den!


 • 24. 9. 2020 8:11
  Jaroslav Kyncl
  Svoz bio odpadu

  Dobrý den,
  nevíte, prosím, proč tento týden v pondělí nebyl svoz bio odpadu ? Mám nevyvezenou popelnici.
  Děkuji. S pozdravem J.Kyncl


 • 24. 9. 2020 15:18
  Roman Vlasák
  Re: Svoz bio odpadu

  Dobrý den, pane Kyncle,
  nemáme hlášeno, že by svoz neproběhl. Naopak jsem vozidlo v obci viděl a vyvezené bio jsme měli. Muselo tedy dojít k nějakému omylu. Pokud by to nevydrželo do dalšího svozu, kontaktujte mne na mail mistostarosta@podoliubrna.cz nebo na tel. 603 40 265 a dohodneme se jak vám pomůžeme.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 3. 9. 2020 16:39
  Mario Hnilica
  Socialni Media

  Vážení občané a funkcionáři, kteří by měli pracovat, místo aby si prohlíželi Facebook. :-)

  Oficiální stránka Podolí na Facebooku neexistuje.

  Posledním příspěvkem na Podolacích je článek z českého rozhlasu: „Budeme bezdomovci.“ Manželé složili zálohu na dům, odkoupit ho ale musí. Kvůli sporu developerů https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/maly-h-system-holasice-brnensko-vystehovani-lidi-z-domu-developer_1809192009_jgr

  Možná by zastupitele Za Podolí u Brna měli uvést, zda jsou pro nebo proti development Nad Paloukem.

  Hezký den.


 • 2. 9. 2020 12:29
  Vítězslav Eliáš
  AK Joukl

  Vážení občané,
  Pan Mgr. Joukl mi byl doporučen mimo jiné paní starostkou obce Holasice právě jako výrazný a přísný odborník ve věci stavebního práva a práva nemovitostí. Ve zmiňovaném zpravodaji obce Holasice je zveřejněn pochvalný článek s vyzdvižením profesionálního přístupu Mgr. Joukla a jeho přínosu pro obec.
  Následný spor v Holasicích se netýkal developera a obce dle plánovací smlouvy, ale byl mezi vlastníky developerské společnosti a budoucími vlastníky nemovitostí. Obec Holasice daleko nad rámec svých povinností pod vedením Mgr. Joukla vystupovala na straně budoucích vlastníků a občanů obce v soudním řízení, a i díky tomu byl spor mimosoudně vyřízen a všichni vlastníci již mají své domy. Byla to právě plánovací smlouva, která umožnila obci Holasice aktivně vystupovat ve sporu a působila jako "donucovací prostředek" na znepřátelené strany. Právě obeznámenost Mgr. Joukla se situací v Holasicích pokládám za velkou přednost pana magistra.
  Vážení diskutující, chápu, že Vám připadá zcela normální zpochybňovat odbornou kompetenci kohokoliv, ale prosím, zamyslete se laskavě nad svými soudy. Děkuji.
  Vítězslav Eliáš


 • 2. 9. 2020 15:28
  Iveta Vlachová
  Re: AK Joukl


  Pane starosto.
  A jste si opravdu jistý tím, co jste právě napsal (resp. za Vás někdo napsal).
  Přečtěte si ten článek ve zpravodaji Holasic několikrát, podívejte se do katastrální mapy Holasic na některá místa a hlavně si ve vyhledávači zadejte např. Spor pozemky Holasice a taky si ty články několikrát přečtěte.
  A pak si ještě odpovězte na otázku, proč Mgr. Joukl řekl zastupitelům na uzavřené schůzce, že pana Saida nikdy neviděl (s jeho spoločností nejednal) a do sporu vstoupil až poté.
  A pak si ještě odpovězte na to jak moc kvalitní služby pana Mgr. Joukla jsou, když smlouvy mezi Holasicemi a Exprodukt umožnily předprodej pozemků a nevýstavbu domů ( bez sankcí ),o které Exprodukt původně usiloval, a nesplnění dohodnutých požadavků.
  Krásný zbytek dne.
  Iveta Vlachová
 • 3. 9. 2020 15:05
  Vítězslav Eliáš
  Re: AK Joukl

  Vážená paní Vlachová,
  dovolte mi citovat z mailu starostky obce Holasice , Mgr. Lenky Ungrové z dnešního dne :

  "Dobrý den, pane starosto,
  zasílám vyjádření, snad bude ku prospěchu věci. Údajně mělo někde na FB vašich občanů proběhnout, že díky obci Holasice se občané k RD v lokalitě Čtvrtě nemohli dostat! To je naprostý nesmysl a lež, protože i díky plánovací smlouvě, kterou pro nás zpracoval Mgr. Joukl všichni ti, kdo si dům koupili, se ke svému vlastnictví řádně dostali! To jen na vysvětlenou…“

  Já dodávám, že debata na téma, co kdo kde řekl nebo neřekl, není věcná.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš


 • 2. 9. 2020 11:54
  Vítězslav Eliáš
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Vážený pane Pospíchale i ostatní diskutující.
  Ptáte se, co zástavba obce Podolí přinese občanům obce Podolí. Přinese zvýšené daňové příjmy. Jejich rozpis včetně nákladů zveřejním na stránce LOKALITA NAD PALOUKEM. Co více, bude předmětem jednání s developerem.
  Kolik to bude obec stát? Nic, obec na výstavbě nebude finančně podílet.

  I když jste ve svém starším příspěvku „Otázky na developera a zastupitele obce Podolí“ oslovoval zastupitele a developera, pokusím se stručně shrnout moje odpovědi na ty, na něž odpovědět umím já. Nedovolím si tlumočit odpovědi developera či orgánů státní správy.
  1. Odpověď je na developerovi, zazněla na veřejné besedě.
  2. Odpověď je na developerovi.
  3. Odpověď je na developerovi, zazněla na veřejné besedě.
  4. Nevím, opravdu nejsem urbanista.
  5. Obec nevydává územní rozhodnutí, je to procesně i odpovědností na státní správě, tedy příslušném stavebním úřadu.
  6. Závazné stanovisko k připojení včetně povinnosti úhrady nákladů stanoví investorovi příslušný správce sítě.
  7. Závazné stanovisko vydává příslušný orgán Hasičského záchranného sboru.
  8. Realizaci inženýrských sítí i předání obci bude řešit Plánovací smlouva.
  9. Podmínky napojení na elektrickou síť stanovuje příslušný správce sítě, náklady hradí investor.
  10. Protihluková opatření u staveb jednotlivých domů ukládá od roku 2018 stavební zákon, jejich dodržení je odpovědností stavebního úřadu. Dopravní napojení lokality bude předmětem dalšího jednání. Rozhodně není možné pustit Uličkami i lokalitou Nad Výhonem obousměrný provoz z této lokality.
  11. Podíl developera na občanské vybavenosti bude předmětem jednání.
  12. Souhlas orgánu ochrany přírody a krajiny je opět procesně i odpovědností na státní správě, ne na obci. Oprávnění zastavět tuto lokalitu stanovuje platný územní plán obce.
  12a. Zástavbu lokality vymezuje platný územní plán, obec se tedy musí zástavbou zabývat. Nebude-li ji řešit, bude mít jen omezený vliv na to, co tam vznikne. Nevím, kde čerpáte údaje pro tvrzení, že obec nemá na zajištění provozu stávající obce. Pokud si v rozpočtu odečtete investice, dostanete výrazně přebytkový rozpočet zahrnující veškeré náklady na údržbu obce.
  12b. Všechny varianty respektují ochranné pásmo hřbitova včetně rezervy pro rozšíření hřbitova dle platného ÚP. Bude posuzovat příslušný útvar územního plánování.
  12c. viz. bod 10

  Vážení diskutující. Velmi si vážím vašich příspěvků, velmi nám pomáhají i když ne ně nenajdete podrobnou odpověď. Funkce starosty obce obnáší široký záběr činností, které musím denně zajišťovat. Mám jen velmi omezený prostor na příspěvky reagovat podrobně a obšírně, proto jsou a budou moje reakce co možná nejstručnější. Děkuji vám za pochopení.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

24. 1. Milena

Zítra: Miloš

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1410

Návštěvnost stránek

742061