Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 28 55 82
 • včera v 14:37
  Karel Brázda
  Prodej RD

  Dobrý den, pane starosto,
  realitní kancelář Reallimetka nabízí na svých stránkách výstavbu rodinných domů v obci Podolí.
  Výstavba na klíč s možností stavebních změn po konzultaci s dodavatelskou firmou.

  Prosím o informaci, jestli je termín reálný a již byla vybrána stavební firma. Nechci přijít o případnou zálohu pro realitní kancelář.

  Odkaz na inzerci níže.

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  S pozdravem
  Karel Brázda

  https://www.realimetka.cz/reality/nabizime-prodej-rd-4-1-4-kk-uzitna-plocha-98m2-na-pozemku-300m2-v-podoli-1129/


 • 6. 7. 2020 23:16
  Kučerovi
  dotazníky a statistiky

  Dobrý den, když tak sledujeme dění, tak nás hlavně dost mrzí, že se na názory lidí vlastně vůbec nebere ohled! Na co se pak lidi mají snažit vyplňovat nějaké dotazníky??? 30% není malé číslo a pokud bychom vzali v potaz i názory třeba dospívajících dětí, myslím, že by toto číslo bylo ještě o mnoho větší. Ano, každý chce bydlet.... ale proč jít do tak masivní výstavby na úkor kvality života občanů? Do výstavby, která vůbec nezapadá do vesnického rázu a pak-pokud se půjde tímto tempem, tak bude za chvíli Podolí okrajovou částí Brna... A pak - stihli jsme si přečíst smazaný příspěvek ohledně Holasic, trošku jsme se o tom informovali a to nás také znepokojuje! Když si člověk chce nechat postavit domek, tak si také zjišťuje informace o firmě, jejich reference. Otázka zní: Šli byste do toho rizika a nechali byste si od firmy, která má takovou pověst, postavit domek?


 • 4. 7. 2020 18:04
  Iveta Vlachová
  Mazání příspěvku


  Dobrý den pane starosto.

  Ráda bych se zeptala, proč jste 1.7. 2020 smazal na fóru dotaz občana Podolí, který tam vložil 1.7. 2020 a měl díky Vám životnost cca 2 hodiny.
  Příspěvek splňoval veškerá kritéria, která "zeptejte se" má .
  Byl slušný a podepsaný reálným pisatelem .
  Vaším úkolem není zkoumat odkud nebo jak byl zaslaný, z jaké mailové adresy apod., ale odpovědět na něj.

  Prosím o vrácení celého příspěvku zpět na fórum a o Vaši odpověď.


  Děkuji.
  Iveta Vlachová

 • včera v 9:27
  Vítězslav Eliáš
  Re: Mazání příspěvku

  Vážená paní Vlachová,

  Dekuji za Vaši otázku. Proč myslíte, že mým úkolem je vůbec i jen vést diskusi na obecních stránkách? Vyplývá to snad ze zákona o obcích, jednacího řádu, usnesení, nebo něčeho jiného? Nebo spíše z mé iniciativy informovat občany a také umožnit reálným občanům navzájem si ujasnit svá stanoviska, vyjádřit své stesky a (vzácně) třeba i poděkovat Zastupitelstvu za činnost, kterou vykonává? Domnívám se, že správně je ta druhá možnost a jsem za naši obecní diskusi opravdu vděčný a děkuji všem neanonymním účastníkům, tedy u Vám, paní Vlachová, že se jejím prostřednictvím zapojujete do dění v Podolí.
  Aby naše diskuse byla kultivovaná, nesmí být vedena anonymně. Z toho důvodu jsem požádal „pana Fišera”, jak byl příspěvek podepsán, aby potvrdil svoji reálnou existenci. Požádal jsem ho prostřednictvím emailu, který v příspěvku uvedl. Až do doby, než se tak stane, jsem příspěvek skryl. Chcete-li se na stejnou otázku zeptat dejme tomu Vy, klidně se zeptejte, milerád Vám, jako vždy, odpovím.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš, starosta


 • 2. 7. 2020 14:41
  Helena Štěrbová
  Poděkování

  "Vážený pane starosto, chtěla bych Vám poděkovat za úpravu zídky v uličkách , kterou jste nechal ostříhat, údajně kvůli vyčistění strouhy, která vede podél této zdi. Tak zničenou zeleň jsem ještě za svůj život neviděla a že pamatuji hodně. Když už jste chtěl zpřístupnit tuto strouhu, stačilo ostříhat tak 30 cm od země a ne zničit celý porost. Musím konstatovat, jste "borec". Doufám, že když si uzurpujete upravovat uličky, které jsou obecné, tak že budete v budoucnosti taky pravidelně sekat trávu a uklízet sníh, pokud nějaký napadne. "
  S pozdravem
  Helena Štěrbová
  Podolí č. 68


 • 3. 7. 2020 8:35
  Vítězslav Eliáš
  Re: Poděkování

  Vážená paní Štěrbová,
  Do odtokového kanálku jsou svedeny svody z okapů domů v Malé Uličce. Část obyvatel si odtokový kanálek udržovala čistý a ve funkčním stavu. Jiná část bohužel ne a voda pak vytékala na chodník. Protože kanálek je na obecním pozemku a je obecním zařízením, přistoupili jsme k jeho vyčištění. Aby se dělníci ke kanálku dostali, museli ostříhat zeleň. To je vše.
  Kanálek bude funkční a zeleň postupně zaroste. V budoucnu budeme na průtočnost kanálku dohlížet a neudržované zanesené úseky opakovaně čistit. Stejně tak jsme připraveni sekat zelený pás a zametat chodník v létě i v zimě.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 3. 7. 2020 11:40
  Helena Štěrbová
  Re: Poděkování

  Děkuji za odpověď. Jen malou připomínku. Jak sám píšete, odtokový kanálek je na obecním pozemku a to mluví za vše.
  Hezký den


 • 2. 7. 2020 14:10
  Radek Boček
  reakce starosty paní Auerové dne 30.6.2020 v

  Pane starosto,
  nemohu nechat bez reakce Váš "plivanec" na záda Iva Sedláčka. Laskavým čtenářům tohoto diskusního fóra doporučuji k poslechu zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva dne 28.5.2019, a to konkrétně časový úsek záznamu 1:29:23 až 1:36:30. Jedná se o vysvětlení jeho rezignace. Ano, Ivo Sedláček dal najevo, že se na práci zastupitelstva, ve složení "My s Romanem" a stafáž okolo podílet nechce. Kdo si pozorně poslechne Ivošova slova, zjistí, že se toho v Podolí k lepšímu moc nezměnilo, ba naopak. :o(
  Otázka na závěr; Koho vidíte, když se pokaždé podíváte do zrcadla? Stejnou otázku pokládám i dalším zastupitelům Vašeho uskupení.


 • 1. 7. 2020 11:40
  Marek Horák
  Otázka k bodu číslo 2...statistická významnos

  Dobrý den pane starosto,

  z hlediska statistiky, pokud 30% občanů Podolí nesouhlasí většinově s dalším rozrůstáním obce, tak myslíte, že pokud byste měl 100% odpovědí, že by se tento poměr významně změnil? Ve skutečnosti by mohl být rozdíl v jednotkách procent. 30% je velmi statisticky významný podíl občanů obce. Když si vezmete např. studie farmaceutických firem, kde se dělají významné závěry na mnohem menším počtu pacientů než odpovědělo na anketu v Podolí a výsledek se pak použije de facto na celou světovou populaci nebo i relevance různých celostátních průzkumů na pár tisících obyvatel a potom výsledek na celou ČR významně koreluje s těmito průzkumy. Jaký je tedy Váš odhad? Kolik % občanů v Podolí chce reálně další rozrůstání obce?

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

  Marek Horák


 • 1. 7. 2020 17:52
  Vítězslav Eliáš
  Re: Otázka k bodu číslo 2...statistická význa

  Dobrý den, pane Horáku,
  děkuji Vám za Váš názor. Já nejsem ani statistik, ani sociolog a můj názor tedy není důležitý . Ale ptáte se, tak odpovím. Ano, domnívám se, nebo ještě spíše, jsem přesvědčen, že pokud by se vyjádřilo 100% občanů Podolí, pokud by tušili, jak s výsledky takové ankety bude nakládáno, výsledek by byl zcela opačný.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • dnes v 0:36
  Marek Horák
  Re: Otázka k bodu číslo 2...statistická význa

  Dobrý večer pane starosto,
  děkuji za Vaši odpověď a souhlasím s Vámi v tom, že evidentně nejste statistik. Nicméně Váš názor na současnou situaci je pro Podolí a budoucnost Podolí velmi důležitý. Kde berete podporu Vašeho tvrzení, že při 100% účasti respondentů by vyšla anketa s opačným výsledkem? Prosím, buďte v odpovědi konkrétní.

  Děkuji za odpověď a zdravím

  Marek Horák


 • 30. 6. 2020 11:52
  Radim Kuba
  Uličky - nové osvětlení

  Dobrý den. V malé Uličce jsou už dva měsíce výkopy v předzahrádkách pro budoucí nové osvětlení.
  Co se bude dál dít? Nikdo nic neví, nikdo nám nic neoznámí. Výkop se po deštích pomalu sesouvá a o venkovní fasádu mám opřenou hromadu hlíny.
  A co se týče zapravení rozbité fasády a schodů po nové kabelové přípojce, to je to stejné. Informovanost nulová. Takže spolu ostatními obyvateli Uličky si to radši udělám sám.
  Takže prosím o zvěřejnění harmonogramu prací v Uličce: osvětlení, nadzemní vedení, oprava chodníků, koordinace s firmou VIVO (chráničky na optiku). Děkuji, Radim Kuba


 • 1. 7. 2020 11:16
  Vítězslav Eliáš
  Re: Uličky - nové osvětlení

  Dobrý den pane Kubo,
  Velmi se omlouvám za zhotovitelskou firmu.
  Tento týden byly zahájeny práce na všech nedodělcích, které popisujete. Pokud práce nezkomplikuje počasí, budou práce na dodláždění chodníků, opravách odvodňovacích žlábků, zapravení fasád a schodů, zasypání výkopů, odvozu přebytečného materiálu i zaústění trubiček pro optiku firmou VIVO, dokončeny do konce tohoto týdne.
  Demontáž nadzemního vedení a starých sloupů se snažíme s firmou odložit do doby zbudování obcí stožárů nového VO. Termínově to dnes neumíme určit. Důvodem je neodhadnutelný vývoj daňových příjmů obce z rozpočtu státu spojených s potřebným prostředky na financování všech projektů.

  Děkuji za trpělivost a přeji hezké dny.
  Vítězslav Eliáš


 • včera v 9:54
  Radim Kuba
  Re: Uličky - nové osvětlení

  Dobrý den pane starosto,
  jestli jsem správně pochopil, termín dokončení nového osvětlení je ve hvězdách. Dobře. Ale co s tou dírou v předzahrádce a vykopanou hromadu co se mi opírá o zeď (ta zeď je 100 let stará a je z kotovic). A to nejsem jediný.
  Nešlo by alespoň vybetonovat patky pro sloupy, vytáhnout ven kabel a zemnič a ten výkop zase zarovnat? A lampy udělat až budou peníze?
  Jinak vám děkuji, že jste popohnal tu stavení firmu (i Vivo) a Ulička se dává pomalu dohromady.
  S pozdravem
  Radim Kuba č.p. 66


 • 30. 6. 2020 7:02
  Jana Brázdová
  Uložení nadzemního vedení

  Dobrý den pane starosto,
  prosím o dokončení úpravy zídek a chodníků před domy Za Humny 12 a 205. Po uložení nadzemního vedení do země firma na finální úpravy zřejmě zapomněla.
  Po několika zbytečných telefonických urgencích panu Vlasákovi je zřejmě potřeba písemná forma.
  Protože pozemky jsou majetkem obce, nechceme do opravy zasahovat sami.

  Děkuji Jana Brázdová


 • 1. 7. 2020 12:06
  Roman Vlasák
  Re: Uložení nadzemního vedení

  Dobrý den, paní Brázdová,
  společností VIVO, která má tuto část vaší ulice na starosti, letos udělala jen část prací a zbytek bohužel nedokončili. Při posledním jednání přislíbil majitel společnosti dokončení nedodělků v tomto týdnu. Dnes je plánován úklid hromady suti a hlíny z letošních oprav a zítra mají nastoupit jejich pracovníci na dokončení dlažeb a kraje schodiště. Snad konečně dodrží co stále slibují. V opačném případě bude vše opraveno na náklady obce a přefakturováno společnosti VIVO.
  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák


 • 26. 6. 2020 18:10
  Auerová
  Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Dobrý den pane starosto,
  když jsem si přečetla Vaši odpověď p. Kárnému z 10.6.2020, ve věci závaznosti čísel z Průvodní zprávy k ÚP z r.2006 : str.15 Vyhodnocení : " v Podolí celkem 532 RD a v nich celkem 1591 obyvatel ", chtěla jsem zjistit, jak to s tou závazností vlastně je.
  Proto jsem zavolala myslím, že osobě nejpovolanější, paní p. J. H. z Atelieru Projektis, , která ÚP v r. 2006 přímo zpracovávala a dozvěděla jsem se:
  1/ Výše uvedená čísla nejsou uvedena v závazné části ÚP, a jsou skutečně orientační.
  2/ Tato čísla sloužila od r. 2006 pro stanovení např. rozsahu a šířky dopravních komunikací, šířky chodníků, množství parkovacích míst, profilů potrubí hlavních řádů inženýrských sítí, jako je splašková a dešťová kanalizace, vodovod, kapacity elektro rozvodů silnoproudu a slaboproudu v obci, a na ně navazující el. zařízení / např. trafostanic/, hlavní rozvody plynu, velikost obchodů, velikost školy, MŠ, pošty atd.
  Pokud uvedená čísla počtu RD a počtu obyvatel nebudou překročena, můžeme očekávat, že v zásadě budou stávající vybavení obce dostačovat. Pokud ale bude navýšen počet obyvatel např. o 30%, můžeme očekávat, že většina, možná všechny části OV a inž. sítí bude nutné posílit a přebudovat.
  3/ V lokalitě BR2 v ÚP se počítá, že její součástí bude i občanská vybavenost pro toto území, vč. nové MŠ. Na tomto řešení je třeba trvat, aby nedocházelo k pravidelnému vjezdu 2x denně, rodičů s dětmi ke stávající MŠ, a tím k nepřijatelnému dalšímu zatížení, už nyní přetížených komunikací ve středu obce.
  4/ Současně je třeba výstavbu BR2 zařadit do několika časově posunutých etap, aby co nejvíce dostačovala stávající OV obce.
  Tolik info zpracovatelky ÚP z r. 2006.
  Dotazy:
  1/ K příspěvku p. Zubkové z 24.6.2020: Na zasedání Zastupitelstva Podolí v 03/2020 se nabízel p. Ivo Sedláček, donedávna zastupitel obce, který má bohaté zkušenosti s územním plánováním a že je ochoten se přípravy ÚP pro další období aktivně účastnit. Počítáte s využitím této vzácné nabídky odborníka?
  2/ Máte k dispozici výsledky veřejné ankety, kde občané obce otevřeně vyjadřují své názory i k případné nové výstavbě. Proč při svém rozhodování nevycházíte, jako naši volení zástupci, z požadavků obyvatel Podolí? Máte k tomu oprávnění? Jaké?
  3/ Opakovaný dotaz: V případě, že bude vlivem předimenzované výstavby nutné přebudovat IS,
  kdo to zajistí a kdo to zaplatí? P. Said, potažmo noví obyvatelé BR2, nebo stáv. obyvatelé obce ?
  4/ Setkala jsem se se starousedlíky např. z Bystrce, Komína, z Jundrova aj. obcí, kde proběhla rozsáhlá nová výstavba. Ve všech případech to starousedlíci vnímali jako nevhodný zásah do jejich života a soukromí, vždy to byl zásah do společenského života obce, do folkloru a vnitřního života obce. Jak to vnímáte Vy ?


 • 30. 6. 2020 17:33
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Vážená paní Auerová,
  Jsem velmi rád, že veřejně potvrzujete správný výklad územního plánu v opakovaně diskutovaných počtech RD a počtu obyvatel a že se tak diskuse otáčí věcným směrem.
  K Vašim otázkám:
  1/ Pro zpracování územního plánu máme uzavřenu smlouvu s odbornou osobou vybavenou požadovanými odbornými certifikáty o zkouškách v odborné způsobilosti v územním plánování. Věříme, že vysoutěžíme stejně kvalitního projektanta, jako byla paní Ing. Haluzová. Pan Sedláček se může zúčastnit zpracování územního plánu stejně, jako každý občan Podolí. Mám za to, že svou rezignací na mandát zastupitele dal pan Sedláček svému okolí najevo, že se na práci zastupitelstva dále podílet nechce.
  2/ Myslím, že 30% respondentů není dost reprezentativní vzorek, o nějž by bylo možné se při zpochybnění územního plánu obce opírat. Navíc, ani z těchto 30% účastníků se zdaleka ne všichni vyjádřili proti nové výstavbě v lokalitách určených k zástavbě dle územního plánu. Máme platný Územní plán, ve kterém je výstavba v lokalitě BR2 zakreslena . O platností Územního plánu nerozhoduje anketa. Ta může napomoci při tvorbě nového ÚP.
  3/ Jak jste se mohla dočíst z POŽADAVKŮ PRO DEVELOPERA, pan Said musí doložit předběžný souhlas správců inženýrských sítí s napojením lokality a ve svém projektu bude muset respektovat jejich podmínky. Součást dokumentace pro stavební povolení jsou pak mimo jiné i závazná stanoviska správců sítí.
  4/ Ano, vnímám to podobně. Každá větší výstavba byla a bude zásahem do společenského života obce, do folkloru a vnitřního života obce. Trochu opatrně bych však zacházel s pojmem „starousedlík“. Kde je hranice? Kdo je starousedlík a kdo už je novousedlík? Zvolím-li jako příklad pro úvahu lokalitu Nad Výhonem, bydlí zde jistě spousta občanů, kteří se do společenského a života obce jako takové se zájmem zapojili. Bydlí tu i lidé, které potkáváme jen občas. Ale úplně stejně je to i s občany ve staré zástavbě. Je to volba i svoboda každého z nás.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 26. 6. 2020 12:36
  Žaneta Dušková
  Údržba zeleně

  Dobrý den pane starosto,
  chci se zeptat zda plánujete sečení a prořez přerostlé trávy, náletů a keřů na turistické modré od Zukalova Mlýna směrem do Mariánského údolí?
  Cesta se pomalu zmenšuje a ztrácí.

  Děkuji za odpověď

  Dušková


 • 30. 6. 2020 17:30
  Vítězslav Eliáš
  Re: Údržba zeleně

  Dobrý den paní Dušková.
  Tento problém nás trápí stejně jako Vás. Bohužel turistická modrá trasa od Zukalova Mlýna směrem do Mariánského údolí neleží většinově na pozemcích obce ani na katastrálním území obce Podolí. Podolské katastrální území i pozemek obce pod touto komunikací končí cca 100 m od konce Zukalova rybníka. Tento úsek je v naší správě a připravujeme jeho údržbu. Navazující část směrem do Líšně již leží již v katastrálním území Líšně nebo Horákova a je ve vlastnictví Lesy České republiky, s.p.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


Novější 1 3 28 55 82

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1316

Návštěvnost stránek

700053